Keresés

Részletes keresés

finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17924

Platon: puccsista egy fogalom, hazaáruló, egy másik fogalom. A kettőt nem kell keverni. Pl Egyiptom, Törökország, Chile: a hadsereg puccsista volt, de nem hazaáruló, mert nem idegen ország érdekében és fizetési listáján puccsolt, hanem mert azt látták helyesnek.

Előzmény: Platon (17917)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17923

Ebből látszik, micsoda problémák vannak Ukrajnában, hogy ilyen sok szavazója van a komcsiknak-náciknak.

Előzmény: perkelto (17885)
perkelto Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17922

Ilyen alapon akár Vlaszovot és társait is felmenthetnéd a hazaárulás vádja alól.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17913)
perkelto Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17921

A tény ettől még tény marad. A Régiók Pártja továbbra is létezik.

Előzmény: RIKA424 (17910)
perkelto Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17920

Meglátjuk, hogy mi lesz.

Előzmény: Antisystem (17907)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17919

Haha... nyugodtan lehet egy ideje akár nagy összegekben is fogadni, hogy Putyin a Krímből kvázi-Nyugat-Berlint csinál...

 

ÜdV

Előzmény: Mostmár Elég (17918)
Mostmár Elég Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17918

Krimi-ügyi minisztériumot hoztak létre Moszkvában

Platon Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17917

ja ja mindenki hazaáruló csak a puccsisták trolibusz ugye? :DDDD

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17913)
Platon Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17916

:) Egykutya.

Előzmény: perkelto (17900)
loding Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17915

ez a cikk a tipikus példája, hogyan kell egy valós történelmi tényt, mint a rabszolgakereskedelem tudománytalanná, és az ezeket az eseményeket aktuálpolitikával hitelteleníteni :-)

 

régebben annyit szok csak mondani ilyesmikre, h. "ezeket a dolgokat mindenki tudja" :-D

Előzmény: RIKA424 (17906)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17914

LOL

Nem kellene erőltetned ezt a hazaáruló meghatározást, maradj a puccsistáknál, az még úgy-ahogy védhető ;)

Előzmény: Platon (17859)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17913

"2014 : hazaáruló az, akire rámondják."

Marhaság...

"Az utód hatalom, a saját fegyveres erőinek egy részét hazaárulónak nevezi ki."

Ha a saját fegyveres erői ezen része átáll egy megszálló hadseregbe, akkor valszeg jogosan.

Előzmény: RIKA424 (17857)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17911

"Aki elárulja hazájának alkotmányos rendjét, külföldi urainak pénzén és biztatására az bizony hazaáruló."

Nocsak, utólag toldozgatod a definíciódat? ;) Akkor most már csak be kellene bizonyítanod, hogy a tömegnek külföldi urai voltak. Hajrá.

"Majd még a végén kihozod, hogy Kádár János forradalmár volt 56 novemberében. Jól átmosták a fejed az biztos."

Nem mondod, hogy Kádár tüntetést szervezve döntötte meg a Nagy Imre kormányt... Én úgy emlékszem, hogy az oroszok rakták be főnöknek. Valami jobb hasonlatot kellene keresned ;)

Előzmény: Platon (17855)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17910

Már miért tiltották volna be a Régiók Pártját?

 

---------------

 

Mert Timosenkó maga a szűz demokrácia.......................:-))

 

azért.

 

Az új, puccsista ukrán kormány ugyanolyan despota mint elődje volt.

Ugyanannyi vagy több bűnöző a tagja mint az előző kormányoknak.

 

Janukovics az oroszoktól várta, hogy tartsák el a - szerinte - életképtelen Ukrajnát.

Timosenko a nyugattól várja el, hogy tartsák el a - szerinte - életképtelen Ukrajnát.

 

Előzmény: perkelto (17893)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17909

"Mondjuk azért, mert olyan, hogy Ukrajna, sohasem létezett."

Na és? Mindig van egy első alkalom, amikor egy nép (több nép) először hoz létre államot. A dolgok már csak így mennek.

"Remek, amikor önmagad cáfolod egy bekezdésen belül."

Nem, téged cáfoltalak, csak már elfelejtetted, mit írtál.

"Akkor miért kellene a jelenlegi Ukrajna területén élő népeknek Ukrajnán belül maradniuk, ha nem is ukránok?"

Ki mondta, hogy kell? Nem erről szólt itt a vita, ne terelj.

""Igazad van, Ukrajna legyen ott, ahol az ukránok élnek. Pontosan ez zajlik most, tehát Putyin helyesen cselekszik."

Legyen így, támogatom. És mivel Putyin helyesen cselekszik, nyilván azonnal kiírja a népszavazásokat az elszakadásról Oroszországban élő népek számára, ahol természetesen nem lehet opció a maradás. Ugye? ;)

Előzmény: El Qradi (17849)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17908

Szergej Lavrov úgy látta, hogy a felek tárgyalópozíciói közelednek egymáshoz. Moszkva ugyanakkor azt követeli, hogy Ukrajna tegyen ígéretet rá, hogy soha nem fog folyamodni NATO-tagságért.

 

Mióta szövegelem, hogy valójában 90%-ban erről szól az egész...

 

ÜdV

Előzmény: Suleica4 (17905)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17907

Á, mi csak különös xarban vagyunk ippeg megint, mert úgy tűnik, hogy bár mi itt már 3 hónapja az ukrán helyzeten, és abból adódható dolgokon témázgatunk, az illetékes elvtársak most ébredeznek csipkejózsika-szendergésükből, már, hogy ki kellett volna használni a tavaszias telet, és tölteni a tározókat:

Leapadtak a magyar gáztározók

Hiába volt enyhe a tél, a tározóink csak 8 százalékon állnak. Tovább »

forrás: Index.hu

 

ÜdV

 

ps: egyébként szerintem az oroszok zsarolási célból soha nem fognak csapot zárni, csak és kizárólag akkor, ha Ukrajna nem fizet/lopni kezdi a tranzitgázt megint...

Előzmény: Törölt nick (17903)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17906

no az akácfáknál még ennek is több köze van a KRÍM-hez, a kijevi helyzethez:

 

http://www.nyest.hu/renhirek/a-meotisz-a-mienk-is-volt

 

 

Suleica4 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17905

Ezt az ajtót már nem lehet visszazárni.- Határozott lépések a jövő felé.

 

Egyre keményebbek az orosz feltételek

 

Nem látni, hogyan csitulhatna az Ukrajna körüli kelet-nyugati feszültség. Párizsban valamiféle kompromisszum helyett eredménytelenül ért véget az orosz és az amerikai külügyminiszter találkozója, sőt Moszkva kemény feltételeket támasztott Ukrajna jövőjével kapcsolatban.

Hiába mondják kommentátorok, hogy a Nyugat már elfogadja a Krím félsziget Oroszországhoz kerülését, a hivatalos amerikai álláspont szerint az ottani népszavazás és az orosz lépések "illegálisak és illegitimek" - ezt tudatta tárgyalópartnerével Párizsban John Kerry amerikai külügyminiszter.

Szergej Lavrov nem maradt adós a válasszal: közölte, Moszkva azt akarja, hogy Ukrajna alakuljon át laza, föderatív állammá, amelyben a régiók nagyfokú önállóságot élvezhetnének. Azaz, az orosz többségű területek még inkább közeledhetnének Oroszországhoz. A moszkvai javaslat szerint a régiók saját maguk dönthetnének gazdasági, adó, kulturális, nyelvi és oktatási ügyekben. Egyes kommentátorok szerint mindez oda vezethet, hogy a régiók népszavazást írhatnának ki az Orosz Föderációhoz való csatlakozásról.

Kerry és Lavrov négy órán át tárgyalt egymással, és amiben egyetértettek, az volt, hogy diplomáciai megoldásra lenne szükség. Az alku azonban elmaradt.

Az amerikaiak az oroszok értésére adták: aggasztónak találják, hogy szerintük 40 ezer orosz katonát dobtak át az ukrán határ közelébe, mert ez félelmet és a fenyegetettség érzetét kelti. Azt is követelték, hogy az oroszok vonják vissza a katonákat a határokról, fegyverezzék le a krími félkatonai erőket és engedjenek be nemzetközi megfigyelőket. Lavrov ugyanakkor azzal próbálta megnyugtatni őket, hogy "Oroszország nem akarja átlépni az ukrán határt és ehhez semmilyen érdeke nem fűződik". A NATO szerint ugyanakkor az orosz katonai tevékenység nem nevezhető rutin gyakorlatnak és az egy invázió előzménye lehet.

A nyugatiak azzal fenyegették meg Moszkvát, hogy kemény gazdasági szankciókat vezetnek be ellene, és azokat kiterjesztik a stratégiai olaj és gáziparra is. A NATO külügyminiszterek kedden és szerdán tárgyalnak, valószínűleg Ukrajna kérdéséről is.

Szergej Lavrov úgy látta, hogy a felek tárgyalópozíciói közelednek egymáshoz. Moszkva ugyanakkor azt követeli, hogy Ukrajna tegyen ígéretet rá, hogy soha nem fog folyamodni NATO-tagságért.

Lavrov arról is beszélt: Moszkva fenntartja a jogot, hogy megvédje az orosz ajkú lakosság érdekeit kelet- és dél-kelet Ukrajnában és közölte: bizonyos feltételek mellett tárgyalna az ukrán kormánnyal.
Szvetnik Endre, London

http://inforadio.hu/ 

loding Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17904

:-) dehogynem beülteted az Alföled akácfával, meg beindítod a bányákat :-))) megalol

Előzmény: Antisystem (17901)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17903

Ez nem az EU szája, hanem a miénk :)

Előzmény: Antisystem (17901)
loding Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17902

biztos valami technika, egy névváltoztatás ott is megengedett lehet :-), szimpla közigazgatási feladat, lehet így egyszerűbb megjelölni a tömegek számára az "oldalakat" :-)

az Unióban is "Lunatik" nevű (gyakorlatilag Holdkóros, bolond), egy leltem már hasonló nicknéven futó arcot.

 

Előzmény: Platon (17895)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17901

Ilyen az, amikor az EU-nak csak a szája nagy:

Nem tudunk leválni az oroszokról

Más forrásból még drágább lenne a gáz. Tovább »

forrás: Index.hu

 

ÜdV

perkelto Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17900

Dobkin Kijevben van házi őrizetben.

Előzmény: Platon (17896)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17899

Alapvetően rossz irányból nézed, ők a palesztín férjüket csábítanák Putyin paradicsomába:)))

http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_03_19/269867749/

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (17897)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17898

Ez nekem spec bejön.... a 70-es években volt, hogy az USA elnökválasztásán próbált nominálni valami anarchista csoportosulás egy nagy vörös kandúrt, mondván, hogy sehol sincs az USA Alkotmányában, hogy az elnöknek embernek kell lennie... de aztán a korhatáron rövid úton elbukott szegény cicus jelöltsége... :)))

 

ÜdV

Előzmény: Platon (17895)
perkelto Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17897

A legfurább az, hogy Gázában is legalább 400 orosz feleség él, akik a putyini paradicsomból inkább az izraeli elnyomás alatt senyvedő Gázában keresték a boldogulást arab férjük mellett.

Előzmény: Antisystem (17861)
Platon Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17896

Nem mellesleg Dobkin börtönben van, a puccsisták letartóztatták.

 

Szabad választások ugye?

 

 

Előzmény: perkelto (17893)
Platon Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17895

Mellesleg jól mutatja a választások komolyságát hogy képesek voltak jegyzékbe venni Darth Vader-t.

Előzmény: perkelto (17893)
Platon Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17894

Hogy miért, azt kérdezd tőlük, mindenesetre törvényt hoztak az RP és a KPU betiltásáról.

Előzmény: perkelto (17893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!