Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17999

Ergó, nem a politikai pártok, hanem az idióta szimpatizánsaik csaptak össze.

Előzmény: perkelto (17996)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17998

Na ez mar jo :))

Akkor tan az EU-nak valami szankciokat kene Torokorszaggal szemben beinditani, mivel a demokraciaval nagy bajok vannak?

Vagy ez a kis problema benne van az EU turokepessegeben, ha szovetsegesrol megy a nota?

Előzmény: perkelto (17996)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17997

"de valakinel a sajat igaz egybeesik a valosaggal (ez vagyok en), es valakinel nem (ez vagy te)"

 

Veletlenul az Istennel nem tevesztetted ossze Magad? :))

Ijet az eletem alatt (50+) en egyszer se mertem mondani, klinikai eset.

A ketelkedes a Homo sapiens azonositoja :))

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17994)
perkelto Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17996

index.hu híre

 

Lőnek egymásra a török helyhatósági választás riválisai

2014. 03. 30. 15:58

 

Legalább nyolcan meghaltak, és tizennégyen megsérültek vasárnap Törökországban, ahol helyhatósági választások zajlanak, és a rivális jelölteket támogató csoportok összecsaptak, írja az MTI.

 

Több helyszínen volt lövöldözés. Az ország keleti részén, Sanliurfa tartományban két család nyitott tüzet egymásra, itt négyen haltak meg. A Szíriával határos Hatay tartományban két embert lőttek le egy tűzharcban, amely Golbasi falu két jelöltjének családtagjai között tört ki.

 

A helyhatósági választásokon huszonöt politikai párt jelöltjei indultak, köztük a fő esélyesek a kormányfő által vezetett AKP, az ellenzéki Köztársaság Néppárt (CHP) és a Nemzeti Cselekvés Pártja (MHP).

Előzmény: Grigorij Sandorovics (17988)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17995

Ez a klasszikus "Te mondod a magadét, én mondom az igazat" helyzet? :)

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17994)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17994

off A rakottkrumpli még odaégetve is finom ;) Igazi név, nicknév, ízlés dolga, a mondanivaló az, ami számít. És mindenki a saját igaza világában él, de valakinél a saját igaz egybeesik a valósággal (ez vagyok én), és valakinél nem (ez vagy te) :D

Előzmény: Grigorij Sandorovics (17990)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17993

"Mert nem tett különbséget Ukrajna és Oroszország között."

Ezt nem hinném. Ahogy a mostani események is mutatják, mind orosz, mind ukrán részről nagyon is tisztában vannak a különbségekkel, gondolok itt a különféle nacionalistákra. A kettős identitás az persze nyilván nagyon is jelen van a keveredések okán, de egy katonai/rendőri eskü azért nem egy vállrándítással elintézhető dolog még ez esetben sem.

Előzmény: Törölt nick (17989)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17992

1. Mivel az orosz hírügynökségek elhallgattak egy csomó dolgot(Te magad erősítetted meg korábban, hogy ezt csinálják), a nyugatiaknak meg dafke nem hiszel, ezért erre a kérdésre nem lehet megnyugató válasz adni.

 

2. Az nem ér, hogy a saját mocskot más mocskával takargatjuk. Hol csinálta azt a nyugat, hogy megtámadott bárkit, de közben azt kamuzta, hogy igazából nem is ők voltak, hanem helyi véderők? Erre sem lesz válasz, lásd 1. pont.

 

3. Nem tudom, engem úgy neveltek, hogy ha valami nem szimpatikus, akkor egy vitában nem védem, de főleg nem értek vele egyet. Ennyi. Ahány ház, annyi szokás.

 

 

Előzmény: Grigorij Sandorovics (17990)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17991

"Lesz háború?"

"Nyess férges ágat"

"Lesz háború?"

"Ügyeld a házad"

"Lesz háború?"

"Őrizd a várat

- Nem marnak abba, aki erősebb."

Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17990

1. Ki az a "tobbi"?

Talan adat, teny, nem csak mende-mondak?

2. Nem ad. Ezt tenykent mar fel keni fogni, s mindenn pillanatban nem rangatni. Mert ha elkezdjuk a nyugat szennyeset rangatni, csak mondjuk az utobbi 10-15 evben...

Eppen ez piszkal titeket, hogu Putyin nyugatiasan lepett, csak sokkal elegansabban (ugye verfurdok nelkul).

4. Nem vedek semmit. Minek? Attol hogy nem szimpatikus - nem jelenti - hogy nem ertek egyet, nezd a masodik bekesdes veget.

 

rakottkrumpli.  Tenyleg finom vagy?:))* Eljel az "igazad" vilagaban, 100% a jogod. Erre nalunk azt mondjak - az ido elbiral...

 

* szlabo(gyenge) az igazi nevedet nikkelni?

Előzmény: Törölt nick (17985)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17989

Ha Oroszországot érzi hazájának, miért esküdött fel hivatásosként Ukrajnára?

Mert nem tett különbséget Ukrajna és Oroszország között. 1991. előtt még ugyanazon ország állampolgáraként látta meg a napvilágot és jó eséllyel ugyanezt a közös identitást plántálták bele a szülei, ha gyerek volt még akkor, vagy a különválás utánszületett. Ez is egyfajta kettős identitás. Itt azt kell felfogni, hogy a kettős identitású számára mind a két nép, ország belföld és az egyéni döntéseinek az alapja a politikainézete, ízlése, ahogy az egyetlen nemzeti identitással rendelkező meg dönt pártok között, rosszabb esetben harcoló felek között, ha hazájában polgárháború tör ki. Ezt a többes identitás dolgot egyébként nem éppen polkorrekt politikus elődök tudták a második világháború után. Ezért  történtek lakosság cserék.

Nem lehet elvonatkoztatni az emberek reakciójának a megítélésekor attól, hogy a SZU sak 1991-ben bomlott fel, azelőtt egyetlen ország volt.

 

17979-re. Nagyjából ezt a nézetet képviselem én is.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17977)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17988

OFF

Epp most vege a Torok szavazasnak.

Ugye NATO tag s majdnem EU tag (ez egy picit beszorult ugy).

Nagyon demokratikus, sima szavazas volt, a zavargasoknak elozo adatok szerint kb. 8 halalos aldozata es sok sebesultje van

De ez nincs a ti mediatok fokuszaban? Ez olyan EU-demos es ezert elegge fair?

ON

 

Nem szeretem a kettos normak termint. De ezt semmi massal mar nem tudom megmagyarazni magamnak. Ekkora pofatlansagot!

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17987

A (román) nemzetek emlékeze szerint Magyarország román föld. Csaxólok.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (17984)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17986

Maradok is az igazságnál, kösz a biztatást ;)

Előzmény: Grigorij Sandorovics (17984)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17985

1. Putyin beszédét ezek szerint csak Oroszországban nem adták le. Jah, 25K engedélyezett volt. A többi meg mondom, eszkimó volt.

 

2. Az. És ez felmentést ad? Nem.

 

4. Neked sem szimpatikus? Akkor miért véded körömszakadtáig?

 

Nincs több kérdésem. Ezekre nem is kell válaszolni.

 

 

 

 

Előzmény: Grigorij Sandorovics (17983)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17984

Te maradhatsz a hujesegeid hadarasanal. Foleg csinald gyorsan es allandoan - talan valaki hinni fog ezekben a badarsagokban. 

Ez semmit se valtoztat a tenyeken. Fuggetlenul attol, hogy a haverjaid gozerovel irogatjak at a tortenelmet*.

A nemzetek emleke erosebb ezeknel a gyengecske agitocioknal...

 

Eppen a Magyaroknak tan kene emlekezni, mivel rengeteg magyar van ijen allapotba sodorva.

 

* eppen a napokban Obama regelte, hogy a Jugoszlav szetvallas nepszavazas eredmenye :))

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17982)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17983

1. Nem jelentek meg - voltak :))

2. A Politika eleve egy kisse piszkod ugy. Es vannak ugye a jogi kezkitekeros dolgok.

 

Ami engem illet - nekem se szimpatikus ez az egesz. De felolem - gyakorlatilag embereletek nelkul (a 4 aldozat - kulon tema) legyen igy!

 

Errol regelek itt mar honapja. Hogy egy rakasnyi emberaldozattal, rengeteg sebesulttel az ukranok, nyugati kavarasra most pont ugyanott vannak, ahonnan kezdtek. Igazabol meg nagyobb szarban. Ez szerinted a kovetendo?

 

Tenybol mondom. Krimben most 100% beke lesz (leszamitjuk a lehetseges provokaciokat), internacionalis (rohogok is a tatarok "menekulesen", inkabb most lejonnek a nagy ukrajnabol) es be fog indulni a gazdasag es az elet :)). Mi kell meg?

Előzmény: Törölt nick (17980)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17982

1. Már nem 23 évvel ezelőtt van.

2. Ezek nagy része nem igaz, de nem is tartozik ide.

3. Természetesen ez sem igaz.

4. Miután elárulta a régit.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (17979)
loding Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17981

innen kívülről... gondolom elsősorban "szovjetnek" :-) érzik magukat, aztán jön a többi..

:-D

Előzmény: Törölt nick (17978)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17980

Persze, nincs is ezzel semmi gond részemről. Nekem azzal van gondom, hogy megjelent ott egy csomó orosz katona, orosz harcjárművekkel és erre Putyin bekamuzta, hogy a helyi szatócsnál vették a ruhát, gépfegyvert, tankot, hajót. Ez eléggé beszarijankó hozzáállás. Persze, mindjárt jönnek az okosok, hogy ha felvállalta volna, akkor háború lett volna...igen, az lett volna. Ha hódítgatni akar, akkor ne öltöztesse már a katonáit eszkimó egyenruhába...hanem legyen elég vér a pucájában. Utoljára a németek rohanták le így Lengyelországot. 

 

Minden egyéb ül. Orosz föld, orosz emberek...semmi gond.

 

 

Előzmény: Grigorij Sandorovics (17979)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17979

Ebben az atallasban nincs semmi arulos dolog. S nem kell ehhez semmit kitalalni.

Ott a helyzet egy kicsit specifikus.

 

1. 23 eve ez az egesz rakas EGY orszag volt. EGY hadsereg, RENDORSEG stb.

2. Krim nehany evszazada orosz fold. Tobbsegeben oroszokkal lakott. Nehany nemzedeken keresztul - tehat a nemzeti emlekek is oroszorszagiak.

3. Nem volt semmifele megszallas - plane felfegyverzett.

4. Aki atallt, maradt a HAZAJA vedelmere. Csak itt az az apropo, hogy EZ a kishazaja KRIM, oroszorszag resze.

 

Ezt nalatok sokaknak nehez felfogni, mivel nem tudnak ilyen adatokkal operalni, csak a nyugati mantrakkal.

Tudjatok mi lepett meg engem? Fuggetlenul attol, hogy elegge jol ismerem a hejzetet?

Hogy a hejiek zome ezt az egesz ugyet ugy fogjak fel (23 ev!) mint az Ukran megszallas aloli fekszabadulast! Igy bizony. Probaljatok errol az oldalrol picit gondolkodni.

Meselhetnek, hogy a rengeteg ukran vezetes (megszamoltak, 4 elnok es 19 kabinett) mijen modszerekkel nyomta el a Krimieket. Aprolekos, sok even at meno rejtett genociddal. De ez sok oldalas tanulmany lenne es nektek nem erdekes.

 

MAS.

Feleven belul be lesz inditva az orosz fizetesi rendszer, mivel mar felkesz.

Előzmény: Törölt nick (17975)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17978

A dolog elvileg úgy nézne ki, hogy ukrán katona vagyok. Ha fel akarok esküdni a ruszkikra, akkor előbb az ukrán hadseregből leszerelek, aztán átmegyek és felesküszöm.

finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17977

Ha Oroszországot érzi hazájának, miért esküdött fel hivatásosként Ukrajnára? Nem kényszerítette senki rá. És emiatt az eskü miatt hazaáruló.

Előzmény: Törölt nick (17975)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17976

A dolog "tettese" a borzasztó ukrán állapotok, ahonnan a most győztes fél a Nyugat segítségével remél kikászálódni, miután annyi év orosz befolyás alatt ez nem sikerült, sőt. A Nyugatnak természetesen megvannak a saját érdekei ez ügyben, de megszállni aligha kívánja Ukrajnát, vagy ha mégis megtenné, akkor először meg kellene várni, hogy a mostani tömegből hányan állnának be egy ilyen megszálló hadseregbe, oszt utána nyugodtan lehetne hazaárulózni a majdanistákat is; de amíg ez nem történik meg, addig csak az ostoba elfogultság okán lehet ilyet állítani.

Előzmény: Antisystem (17973)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17975

Az átállás mutatja, hogy mit érez hazájának. Azt, hogy ki ukrán, orosz, fehérorosz ti oldalakon keresztül tárgyaltátok már itten. Nem kezdem újra.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17958)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17974

Neokon állam van? ;)

Előzmény: Antisystem (17972)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17973

Nézd, ha egy dolog tettesét akarjuk megtalálni - akár mi, akár a yard - az első logikus kérdés a "kinek áll érdekében"

Na most, persze feltételezhetjük azt is, hogy az ukrán nép, a tömegek érdeke az, hogy a csődben lévő Ukrajna orosz mentőövről EU/IMF mentőövre kerül - ami a legoptimistább becslések szerint is minimum 8% recesszióval fog járni Ukrajnának a következő évre, benne megszűnő munkahelyek, drasztikusan emelkedő rezsiköltségek, és társai.

Vagy a másik lehetőség, hogy a Nyugat érdeke, hogy olcsó munkaerőt és piacot szerezzen, meg hogy a NATO-t az orosz határig tolva eljelentéktelenítse Oroszország egyik globális hatalmi zálogát, a taktikai atomfegyverekben meglévő globális fölényét.

 

Na? Szerinted melyik az igaz?

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17969)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17972

Ezzel ne zsibbasszál már olyan állam nincs, hogy "a kommunisták"...

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17970)
perkelto Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17971

A tatárok mint az ukrán nacionalista Szvoboda aktivistái? Ugyan! Egyszerűen arról van szó, hogy nem akarnak orosz fennhatóság alatt élni, hiszen az oroszok voltak azok, akik meggyilkolták a nagyszüleiket.

Előzmény: Zoxo Whitney (17955)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 17970

Akárcsak a kommunisták :)

Előzmény: Antisystem (17966)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!