Keresés

Részletes keresés

Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7440

Sajnos, ahol évtizedek óta a legtöbb az öngyilkos, ott nagyon is jól érzik és értik a Himnuszt. Ennyi.

Előzmény: messzehordó mordeháj (7418)
toloba Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7439

Bármelyik oldalról is kritizálják, túlságosan csöndesnek ítélik az Orbán-kormányt. Legalábbis Ukrajna ügyében.

Gyökeresen eltérő szempontból, de sem a baloldalnak, sem a jobboldalnak nem tetszenek a magyar kormány visszafogott nyilatkozatai. A baloldal a nyugati fő áramlattal szeretne sodródni, a szélsőjobb viszont nacionalista húrokat pengetve a válságból adódó lehetőségek kihasználásában gondolkozik.

A Magyar Liberális Párt elnöke, Fodor Gábor elfogadhatatlannak minősítette a miniszterelnök és a köztársasági elnök hallgatását. Ennek oka szerinte az Oroszországgal a paksi erőmű bővítéséről kötött „szégyenteljes szerződés”. Jelezte, ha a kormányoldal nem indítványozza a parlament összehívását, akkor az ellenzék fogja kezdeményezni. Szanyi Tibor, az MSZP európai parlamenti listavezetője azt mondta: „Ukrajna sem lehet orosz gyarmat”. Szerinte az Orbán-kormány felkészületlen az ukrán válság következményeinek kezelésére. Kakuk György, a Demokratikus Koalíció elnökségi tagja közölte: a magyar kormánynak – hasonlóan szövetségeseihez – ki kellene mondania, hogy Ukrajna területi integritása sérthetetlen.

Közben az LMP máris közölte: rendkívüli ülésnapot kezdeményez az ukrán válság miatt.

A Jobbik ugyanakkor teljes területi autonómiát követel a kárpátaljai magyar és ruszin kisebbségnek. Gyöngyösi Márton, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese képmutatónak nevezte a Nyugatot amiatt, hogy a „válságot leghosszabb ideig visszafogottan szemlélő és önmérsékletet tanúsító, a kisebbségeinek a védelmére kelő Oroszországot teszi meg a válság bűnbakjává”. Bírálta, hogy eközben a nyugat által támogatott ellenzéki erők első hatalmi intézkedése az volt, hogy visszavonták a nyelvtörvényt, előrevetítve a „legdurvább ukrán sovinizmust” és a nemzeti kisebbségek – köztük a kárpátaljai magyar és ruszin, illetve orosz, lengyel, román és tatár kisebbségek – teljes jogfosztását.

A Jobbik szerint a jelenlegi ukrán válság a nyugat legújabb kísérlete arra, hogy a brüsszeli és washingtoni hatalom „a vasfüggöny lehullását követően bekebelezett és gyarmatosított Közép-Kelet-Európa után még keletebbre tolja ki a hatalmát és a befolyását”. Gyöngyösi felszólította a magyar kormányt és a Külügyminisztériumot, hogy az euroatlanti érdekek helyett a nemzeti érdekek képviseletét helyezze politikája előterébe.

 

 

http://vs.hu/balrol-jobbrol-nyomas-alatt-magyar-kormany-0303/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=balrol-jobbrol-nyomas-alatt-magyar-kormany

RIKA424 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7438

Sajnos csak 1999-ig vannak adatok benne :

 

http://mek.oszk.hu/01900/01946/html/oktint2.htm

 

 

Antisystem Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7437

Halkan mondom, és a saját véleményemmel sem azonosulva, hogy a deklasszálódott és majdan lecsúszó rétegek számára még mindig túlélhetőbb talán a Szektor-féle, mint az "IMF - lopakodó bokrosok".... szóval szerintem, na ya, meg kell védeni a Majdan szélsőségeseitől IS - de főképp a Majdan derékhadától...

De mondom, ettől rögvest el is határolódok, nem én mondtam:))))

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Platon (7422)
esefeb Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7436

Erre céloztam. A tótokról, csehekről beszéltünk mint kisebbségről. Erre jössz, hogy "fogyik" a magyar. Csak nem arról volt szó.

Előzmény: RIKA424 (7433)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7435

Bocs,de ez nem a Himnusz,hanem részlet a Bánk Bán c. operából.

Azt meg nem adják elő az Olimpiai zászlófelvonáskor.

Előzmény: Antisystem (7399)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7434

Nem értek egyet ezzel az orosz megoldással. 

Nem értek egyet az amerikai lehallgatási történettel.

Az esőerdők kiírtásával, a prémvadászattal, a gyógyszerkísérletekkel, a háború bármilyen formájával és még sok más dolgoggal sem értek egyet.

 

Ez a topic viszont az első témáról szól. Tehát a többi téma, beleértve a linkedet is, irreleváns itt. Más szóval, hangyafasz. Csak hogy ne keveredjünk ennél nagyobb félreértésbe.

Előzmény: Antisystem (7429)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7433

Nagyon meglepődnék ha Kárpátalján bármelyik nemzetiség létszáma nőtt volna az elmúlt 14 évben.

 

 

Előzmény: esefeb (7428)
perkelto Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7432

Szerintem elfelejted, hogy királyi román hadsereg bizony megszállta 1919-ben Magyarország nagy részét, többek között Budapestet is. Brassótól Győrig jutottak egy éven belül.

Előzmény: omboz (7249)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7431

Ahhoz képest szépen a torkodon akadt:))))

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (7430)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7430

Kínos, ha valaki a hangyafaszt akarja érvként eladni.

Előzmény: Antisystem (7429)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7429

Kínos, ha szembesítenek a kettős mércével, mi?

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (7426)
esefeb Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7428

De a tótok, azok bezzeg szaporodnak mint a nyulak.:))

 

 

Minek okoskodsz bele, más beszélgetésébe? Tudod miről volt nagybaszó?

Előzmény: RIKA424 (7423)
yaouank Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7427

Ez a terjeszkedni akaró diktátorok örök érvelése Hitlertől Sztálinon át Putyinig.

 

1938 Csehszlovákia - Hitler

1939 Lengyelország - Hitler-Sztálin

1940 Baltikum         - Sztálin

 

Ebben az érvrendszerben csak a Brezsnyev doktrina hozott némi variációt, ahol a szocializmust kellett védeni idegen országokban.

 

Putyin saját érdekterületének tekinti Ukrajnát és a Szovjetúniót próbálja területileg visszahozni.

Az ideológia mindig csak paraván volt, a nagyorosz terjeszkedés céljai a történelemben alig változtak, csak ez a paraván.

Pánszlávizmus, kommunizmus most meg valami spéci nacionalista keverék ami részben etnikai, részben történelmi érvekkel operál (putyinizmus)

 

ya

Előzmény: Biga Cubensis (7411)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7426

Kár, hogy a topic nem az amcsikról vagy az angolokról szól. Akkor a linked talán több lenne egy hangyafasznál.....

Előzmény: Antisystem (7424)
esefeb Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7425

Sőt, akkor is jóval több magyar élt ott, mikor még Csehszlovákia része volt, Trianon után, és az első bécsi döntés előtt.

Előzmény: perkelto (7419)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7424

Igen, nekem sikerült a  lényeget levenni... az ordító kettős mércét...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (7421)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7423

Kárpátalján  152.000 fő. magyar él.

 

-------------

 

1./ Élt. 14 évvel ezelőtt.

 

2./ Ott is öregszik, hullik, fogy a lakosság. Nemcsak a magyar, mind.

 

3./ onnan is van kivándorlás, kitelepülés.

 

 

Előzmény: perkelto (7419)
Platon Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7422

A probléma az, hogy _jelenleg_ nincs miért/mitől megvédeni.

 

Ezt csak azért mondod, mert nem ismered a Szvobodát, és a Szektort.

Előzmény: Biga Cubensis (7411)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7421

Neked is sikerült a lényeget levenni. 

Előzmény: Antisystem (7410)
esefeb Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7420

Én tudom.

Előzmény: perkelto (7419)
perkelto Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7419

Kárpátalján 5600 szlovák él. Magyar jóval több van, 152.000 fő. S akkor még ott vannak a cigányok, akiknek nagy része magyar anyanyelvű.

Előzmény: esefeb (7416)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7418

A magyar himnuszt hallgatva nem söröskorsót képzel a kezébe az  ember,

 

Talán mert nem dáridózásra írták?

 

 

hanem kötélhurkot, ha érti a szövegét, akkor kettőt:)

 

akkor te nem érted...

 

Előzmény: Becses Bryganti (7400)
perkelto Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7417

Igazad van. Például mi is rögtön rendezhetnénk egy új soproni népszavazást, hogy akarnak-e Ausztriához tartozni.

Előzmény: Törölt nick (7161)
esefeb Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7416

Kárpátaljáról volt nagybaszó. Az egy tömbben őshonos lakosságról. A csehek messze nem azok. 

Előzmény: perkelto (7415)
perkelto Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7415

21.000 cseh él Ukrajnában.

 

A magyar kisebbség létszáma 176.000, de őket jóval meghaladja a lengyelek, zsidók, románok, ruszinok krími tatárok vagy bolgárok száma.

Előzmény: esefeb (7157)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7414

"Nem volt kiugró személy- vagy autóforgalom az elmúlt napon az ukrán-magyar határszakaszon, menekültkérelmet sem terjesztett elő senki, írta közleményében a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság és a Belügyminisztérium.

Németh Zsolt külügyi államtitkár az M1 Ma Reggel című műsorában azt mondta, nem érkeznek ezres nagyságrendben Magyarországra kárpátaljai magyarok, ugyanakkor a nagyszőlősi járásból „egy álhír miatt, miszerint általános mozgósítás van Ukrajnában, valóban elindult több száz fiatal"."

 

De ha valakinek első kézből származó ellenkező tapasztalata van, írjon, én elhiszem.

Előzmény: Törölt nick (7408)
esefeb Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7413

Épp most mondták a tv-ben, hogy ez hazugság. Egy emberrel nem jött több, mint máskor. Ottaniak is így nyilatkoztak.

Előzmény: Törölt nick (7408)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7412

A mai nap 30 pilóta jelentette be az ukrán haderőtől, hogy vadászgépeikkel és a hozzájuk tartozó szerelő és karbantartó osztagokkal mostantól a krími kormányzó utasításait tekintik magukra nézve kötelezőnek. Újabb pofon az európéer gyarmatosítóknak, akik a cionista háttérhatalmi bábkormányt az ukrán néppel azonosítják.

Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7411

A probléma az, hogy _jelenleg_ nincs miért/mitől megvédeni.

Az aggodalom önmagában nem jogosít katonai megszállásra.

Itt egyesek már tényként kezelik, hogy ukrán szélsőjobboldali nacionalisták orosz, magyar, román, lengyel kisebbséget öl halomra.

Előzmény: Törölt nick (7404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!