Keresés

Részletes keresés

Xylaria Creative Commons License 2012.12.26 0 0 97060

Világos, mint a szomorú emlékű fegyverletétel 1849-ben... :-(

Előzmény: Törölt nick (97059)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.26 0 0 97059

Csak annyi, hogy Moszkva után nevezték el az oroszokat népiesen muszkának, a város neve volt az etimológiai forrás...

 

"A régi Muszkaország (‘Oroszország’) szóból vonódott el, a Csehország–cseh típusú szópárok analógiájára. A Muszkaország szóban a főváros, Moszkva neve rejlik, amely a v kiesésével moszka, muszka alakot nyert. A főváros nevének ilyen szerepe látható a régi Bécsország (‘Ausztria’) megnevezésben is."

 

Előzmény: Xylaria (97056)
homerx Creative Commons License 2012.12.26 0 0 97058

es ami fontos, sajat aszalasu paradicsom is kerult bele. fennseges ize van! aki csak teheti, probalja meg az aszalast! igazi nyari hangulatot hoz ilyenkor!

Előzmény: homerx (97057)
homerx Creative Commons License 2012.12.26 0 0 97057

picit kiserletezgettem. olivan csaszargalocat piritottam soval, borssal fuszerezve. kb 3cm-es darabokra vagott medvehagymaviraggal szortam meg. mikor kellemesen megpirult, kiszedtem. a maradek zsiradekot feherborral es tejfollel megtuttattam, majd porobaltam besuriteni. sima rantottszelethez adtam. kellemes volt.

 

Xylaria Creative Commons License 2012.12.26 0 0 97056

Persze. Tudom, h igazad van. A hülyeség irányát el lehetne vinni a "muszkarin" szó, vagy az erdélyi Muszka falu irányába is stb. Ráadásul van ilyen magyar vezetéknév is. De biztos tudod azt is, h a "muszka" alatt az orosz népet is értették (a 19. sz. első felében még teljesen biztosan). Azt, h a magyarban ez volt Moszkva város régies neve is, ezt nem tudtam. 

Előzmény: Törölt nick (97053)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.26 0 0 97055

Rosszul írtam, az újlatin nyelvekben (is) mosca/mouche a légy

 

 

Előzmény: Törölt nick (97053)
ízletestőke Creative Commons License 2012.12.26 0 0 97054

Ez gyönyörű kép.Nektek is mindenféle jót hozzon az újesztendő!

Előzmény: kökénybandi (97047)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.26 0 0 97053

Tudományos elnevezések általában görög/latin eredetűek. Hasonlóan hangzó magyar szavak eredetére vonatkozó találgatások erősen félrevezetőek lehetnek, tekintve, hogy a magyar nem indoeurópai nyelv. Muscaria majdnem az, aminek fordítjuk, musca (vagy musca domestica) latinul (házi) legyet jelent. A magyar muszka szó pedig a Moszkva (mint város) régies alakja.  Románul egyébként ma is muska a légy,  míg a  neolatin nyelvekben többnyire a másik, szintén latin eredetű alakja használatos (volare, voler, volar).

 

Előzmény: Xylaria (97051)
Keszra Creative Commons License 2012.12.26 0 0 97052

Ha figyelembe veszem, hogy most Angliában 4000 éves aranykereszteket találtak, akkor bármi előfordulhat.

 

 

 

Előzmény: Xylaria (97051)
Xylaria Creative Commons License 2012.12.25 0 0 97051

:-)) Igen, ha tovább játszunk a fantáziánkkal, akkor a "muszka" ugye az "orosz" régies formája. Némi latinos árnyalattal a Muszkária lehetne akár Oroszország is (ha már Szibériáról írt Paxillus) :-))  Lehet, h itt a Gombász topikon fog megdőlni a Miklós püspökös elmélet? :-) Egyenlőre csak hülyéskedünk, de ha a nyelvészek és történészek lenyúlják a a "felfedezéseinket", akkor nézegethetünk. :-))

Előzmény: homerx (97046)
Abu Ramla Creative Commons License 2012.12.25 0 0 97050

A 6-7. u.a faj; fogalmam nincs, melyik fajok lehetnek ! Talán valami támpontot tudnak adni a többiek!

üdv, Abu Ramla

Előzmény: Törölt nick (97048)
Abu Ramla Creative Commons License 2012.12.25 0 0 97049

Humanita muscaria ssp.mobilicus f. puttonyusz !

üdv, Abu Ramla

Előzmény: homerx (97046)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.25 0 0 97048

koszonom és boldog karacsonyt kivanok en is mindenkinek

7 ?

16 ? esetleg?

Előzmény: Abu Ramla (96995)
kökénybandi Creative Commons License 2012.12.25 -1 0 97047

Boldog, békés karácsonyt kívánunk mindenkinek!

 

 

(M+T)

homerx Creative Commons License 2012.12.25 0 0 97046
Dobbenet! A mikulas a piros ruhajaban, rajta a feher hopelyhekkel tulajdonkeppen egy hatalmas a. Muskaria :)
Előzmény: Xylaria (97043)
pauli-f Creative Commons License 2012.12.24 0 0 97045

galasz01! Creative Commons License 2012.12.24 0 0 97044

Kellemes Ünnepeket Kívánunk mindenkinek!

 

 

Judit és Laci

Xylaria Creative Commons License 2012.12.24 0 0 97043

Eddig csak nevettem a gondolaton is, de még a végén kiderül, h a mikosz (gomba) és a Mikulás szavak szorosabb kapcsolatban állnak egymással mint véltem. :-)

Paxillus atrotomentosus Creative Commons License 2012.12.24 0 0 97042

Oszd meg.....

 

A karácsonyról és kialakulásáról több különböző elmélet is létezik, egy Californiai antropológus elmélete viszont annyira újszerű, hogy sokaknak biztosan nem tetszik majd. John Rush, a Sierra College oktatója szerint a Mikulás (vagy politikai pártállás szerint Télapó) a régi sámánok modern verziója, aki tudatmódosítókat és hallucinogéneket fogyasztott, hogy eggyé váljon a természettel.,írja a Live Science.

Rush szerint a Mikulás a szibériai és sarkköri sámánok rokona. Ezek ugyanis december végén hallucinogén gombákkal megrakott zsákjaikkal rendszeresen betoppantak a helyiek sátorszerű otthonaiba. "Néhány száz évvel ezelőttig ezek a gyakorló sámánok összegyűjtötték az Amanita muscaria-t (Szent Gomba), kiszárították, majd odaadták őket ajándékba a téli magány enyhítésére." - mondja Rush.

Mivel télen az oldalsó ajtókat nem lehetett használni, a sámánok a tetőn lévő lyukon jöttek be. Innen származhat az elmélet szerint a Mikulás furcsa viszonya a kéményekhez. A Mushrooms and Mankind című könyv szerint a vörös színű, piros pöttyökkel díszített Szent Gomba az északi féltekén volt elterjedt és a fák tövében nőtt. Ez részben megmagyarázza a karácsonyfa és a karácsony hivatalos színeit, a pirost, a zöldet és a fehéret.

"Elsőre hülyeségnek tűnik, pedig nem az" - mondja Carl Ruck, a Boston University tanára. "Ki hallott már repülő rénszarvasról. Szerintem most már elég nyilvánvaló, hogy Mikulás együtt "utazik" a rénszarvasaival". A szibériai sámánok ismertek bizonyos állati szellemeket, akikkel együtt utaztak a látomásaik alatt. A rénszarvasok pedig Ruck szerint elég megszokottak voltak a környéken.

 

 

Mindeni mesélje el a gyermekének, unokánájak izlés és helyzet szerint!!! 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.24 0 0 97041
Előzmény: mángorló (97035)
Xylaria Creative Commons License 2012.12.24 0 0 97040

Mindenkinek békés, szeretetben és örömben teljes karácsonyi ünnepeket kívánok!

Xylaria Creative Commons License 2012.12.24 0 0 97039

Átméretezett, kókuszreszeléktanból túlképzett kókuszgolyó.

Előzmény: Abu Ramla (97038)
Abu Ramla Creative Commons License 2012.12.24 0 0 97038

Itt nem sok hó esett, viszont amikor elkezdte, a képen látható méretűek/szépségűek is alá libegtek.

Ez az egy azonban mintha nem hó lenne, hanem valami más! Vajon mi lehet? Lehet olyan 6 mm-es nagyságú!

Nagyon kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánok mindazoknak, kik meg tudják mondani, mi lehet ez a nagy hópihe!

Természetesen azoknak is hasonló jókat, akik nem tudják megmondani, vagy titkolják a képen ábrázoltak mibenlétét!

üdv, Abu Ramla

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abu Ramla Creative Commons License 2012.12.24 0 0 97037

20. Igen, korábbi képeimhez kérdőjellel én is írtam Badhamia-t, ill. Physarum-ot is. Ezeknél igazán nehéz eldönteni, gondolom holtbiztosat a mikroszkóp 'mondana' csak.

 

12/13 inkább a Daedalopsis tricolor!

 

Poronia punctata. Egy kiváló lelőhelye van itt a közelben, 'mindössze 2.6 km-re az íróasztalomtól'. További fotókat majd teszek még fel. De van ott még egy-két egyéb csemege is.

 

(?)Otidea(?) Erről a fajról Storman, és azt hiszem Heyderia is készített fotókat. Storman talán tett is fel egy, az enyémnél jellemzőbb 'Otidea' fotót. Spóra-anyag van, rövidesen felkerül. Az én fotóm egy másik helyen készült.

 

A többiekről tudsz e esaetleg majd valamit mondani?

 

Köszönöm a segítséget, kiegészítést, üdv, Abu Ramla

 

 

 

 

Előzmény: lilapereszke (97026)
Gamma Leonis Creative Commons License 2012.12.24 0 0 97036

mángorló Creative Commons License 2012.12.24 0 0 97035

tudtam én hogy a télapó mikulás is...

 

A varázsgomba hozhatta a Mikulást

A szibériai drogos sámánok adhatták nekünk a Télapó legendáját. Tovább »

forrás: Index.hu

 

 

Xylaria Creative Commons License 2012.12.23 0 0 97034

Javítás: A csak smile-t tartalmazó hsz-eket az összes hsz számát megjelenítő résznél hozzászámolja, de a Gombázós topicnál a "Találat"-nál a csak saját hsz -ekkel kapcsolatos számnál sose. :-)

Előzmény: Xylaria (97032)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.23 0 0 97033

 

Xylaria Creative Commons License 2012.12.23 0 0 97032

"Tudja valaki,h miért csak 2007. 06. hónapig tudom visszanézni a hozzászólásaimat itt a fórumon? :-/"

 

Szia S.S.!

Lehet, h ez egy másik jelenség, de időnként amikor szükség lett volna valamelyik régebbi hsz-emre, rendszeresen azt tapasztaltam, h eltűnik a hozzászólásaim nagy része, aztán egyszercsak hosszabb-rövidebb idő után visszakerül. Pl. az adatlapon kiírja, h 563 hsz-em van, de ha belemegyünk, a Gombázós topicnál a Találatnál, ahol ki lehet listázni a saját hsz-eket (más topicba ezzel a nickkel nem írtam), akkor ott már gyakran kb 40-nel kevesebbet mutat az a szám amire kattintunk, h listázza őket. Az nálam szinte mindig kevesebbet mutat és többnyire tényleg hiányzik is többször tíz hsz. Idővel majdnem az összeset visszateszik valamennyi időre, aztán megint hiányzik kb. 30-40. A google rátalál ilyenekre is, de az más.

Hát ez van :-))

 

U.I: Csak érdekesség: Azt is megfigyeltem, h ha csak smile-t tartalmaz a hozzászólásom, akkor azt a hsz-t az adatalapon a Találat-ban sose jeleníti meg (a szám azt jelzi, h ott vannak, de ha rákattintunk akkor látjuk, h nincsenek). Nem mintha olyan nagyon hiányoznának :-))

 

Előzmény: Summer Song (97018)
lilapereszke Creative Commons License 2012.12.23 0 0 97031

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!