Keresés

Részletes keresés

kisstibi87 Creative Commons License 2015.07.01 0 1 38981

Mivel többen kértétek, megosztom veletek az általam készített kézi bálázó méreteit. Így nektek sokkal egyszerűbb lesz a legyártása.

 

 

 

Szükséges még hozzá:

  • 5x5x 160-as léc 2 db az egyiket, ami a nyomókar lesz azt lehetőleg akácból csináljátok, és abból is a 3 db-ból összeragasztott verziót, ha meg tudjátok oldani, mert úgy sokkal erősebb lesz.
  • 5x5x60-as léc
  • 5x60 -as laposvas 2 db 1m-es (először nekem ez tetőlécből volt, és sikeresen el is törtem :) ), ez így tutibb
  • 2 db 25 cm- es tetőléc a nyomólap közepére kell ezeket szerelni úgy hogy az 5x5x60 as léc közötte legyen és tudjon mozogni
  • 2 db 43 cm- es tetőléc, ezeket az aljába kell beszerelni úgy, hogy a külső széle az ajtó kivágásának középpontjával essen egybe és elég szorosan mellé kívülre 2-2 db becsavarható karikát kell az aljra szerelni (így marad a madzag a helyén, de kiszedéskor ki tud csúszni a léc és a karika közül, még egy jótanács: a karikán van ugye egy rés ahogy összehajtották, ez a rés ne a léc felé álljon mert a madzag bele tud akadni és a bálát alig lehet kiszedni!!! apróság, de fontos)
  • 5 db 8x100- as kapupánt csavar + fakötésű alátét + anya
  • 5 db 8 x 70 -es csavar + alátét + anya
  • 5x60 -as pozdorjacsavar az összeszereléshez
  • 4x40 -es pozdorjacsavar a lecek bútorlaphoz való rögzítéséhez
  • 2 db L alakú képakasztó a madzag beakasztásához, ezeket a hátlapra kell kívülre szerelni
  • zsanér és azokhoz 2,5 x16 os pozdorjacsavar
  • 2 db kerék ( én mezőgazdasági boltban vettem és a tengelyt esztergáltattam hozzá) M10 önzáró anya a kerekek rögzítéséhez
  • 2 db zárszerkezet ( én ládazárat vettem hozzá, igaz az is jó drága volt )

Az egyik 5x5x 160- as lecet a hátlap közepére kell szerelni a kapupánt csavarokkal, a másikra kell a két laposvasat és egyben kell erre a hátlapra szerelthez rögzíteni, de ez szerintem egyértelmű mit hova, aki már látta képen.

 

Hát remélem nem maradt ki semmi, ha valakinek kérdése merülne fel az összeszereléssel kapcsolatban, szívesen állok rendelkezésére akár fotókkal is.

 

Használjátok egészséggel! Jó bálázgatást :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

58sanyi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 38980

Köszi a gyors választ.

Erre én is gondoltam, csak azt nem értem,hogy fölötte ugyanilyen ketrecben német óriás szürke van és azok még nagyobbak is,és azoknak semmi bajuk. A tarkák érzékenyebbek lennének? Volt fehér óriásom is az is bírta ezt a fajta tartást.

Előzmény: stoffi55 (38979)
stoffi55 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 38979

Szia

 

Nekem is tarka óriások vannak,és a tele padló is kevés.

Almold őket.Nagyon kényesek nagy testtömegnél.

Előzmény: 58sanyi (38978)
58sanyi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 38978

Sziasztok fórumozók.

Új vagyok a fórumon,bár régóta olvasom,eddig nem szóltam hozzá.

Most azonban lenne egy kérdésem.

Egy lepke tarka süldő kb 3,5 kg-os februári születésű,mindkét talpán fekélyes.

Deszka padozatu ketrecben van,a deszkák között kb 15 mm-es hézaggal.

Naponta takarítva van. Szerintetek mi ehet a baj? Minden ketrecem ilyen nem csak az övé.

Várom a véleményeteket. 

kona.king Creative Commons License 2015.06.30 0 0 38977
Előzmény: MDani8 (38969)
MDani8 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 38976

Nézd, nekem Kárpátalján vannak a nyulaim. Itt az állatpatikában megvesszük és beadjuk nekik, a vétel nem okoz gondot soha(feltéve, ha van mit venni, mert gyakran nincs oltóanyag huzamosabb ideig). Nem tudom, hogy hol laksz, de Záhonyba áttudok vinni neked oltóanyagot. A magyar tenyésztők/nyúltartók többet tudnak majd neked segíteni. 

Előzmény: GazCamp3r (38973)
-balu28- Creative Commons License 2015.06.29 0 0 38975

Nekünk szerencsénk van a dokival. Elmegyek a rendelőbe, adja az oltóanyagot ( be is keveri), tűket, mindezt 4 ezerért. :)  

Előzmény: Tervisk (38974)
Tervisk Creative Commons License 2015.06.29 0 0 38974

Kell keresni olyan állatorvost, aki hajlandó felírni a 20 adagos oltást. Igy kb 4-5000 Ft a 20 adag kiváltva,a beoltást meg megoldod saját magad.

sajna nálam is mindig megy a szenvedés, mire hajlandóak felírni. Múltkor azt találta ki az egyik, hogy vigyem be hozzá őket,majd ő beoltja darabját 3.500-ért...:)

Előzmény: GazCamp3r (38973)
GazCamp3r Creative Commons License 2015.06.29 0 0 38973

Hogy lehet házilag oltó anyagot szerválni? Nekem is most 6 kis nyuszim van + az anyuka, aki 1 éves, de még nincs beoltva semmivel, és elég drága lenne 5 ezerért oltatni darabját az orvosnál :-/

Előzmény: MDani8 (38972)
MDani8 Creative Commons License 2015.06.29 0 1 38972

Az ilyen alapokat már rég elkéne sajátítanod. 
Kukoricát teljesen megszűntetheted, akár csak tápot is kaphatnak. Ha a táp nem pótolja a szénát, akkor mindenképp vízből, tápból és szénából álljon az étkezés. A széna szükséges a foszfor-mész egyensúly fenntartáshoz, ami az egészséges emésztésért és fejlődésért felelős. 
A nyuszókat én személyesen a 9. hét elején választom le (az anyát veszed ki tőlük) és a választás után, a 10. hétben veszem ki őket a fialós fiókból. A 8-9 hétben ajánlanám, hogy trisulmixal itasd őket 5 napig (1 kávéskanál/1 liter víz, ebben az 5 napban csak trisulmixes vizet adj nekik. Az ára 1900-2300 forint átlagosan). A 10. hétben oltsd be őket myxomatózis és pestis ellen (komplex oltás is van, én azt használom). A tenyész állataidat tavasszal, a nyár kezdetévél mindig oltsd be (az anyákat nem kell minden egyes alommal beoltani, csak a kicsiket). 
A kicsik egészségére és kiemelt fejlődésükre jó hatással van a chiktonic (vitaminok, ásványok, jód stb keveréke), amit az ellés előtti 10. naptól kezdve bármikor lehet adni nekik. Tehát nem korfüggő. 6-7 napig ajánlott adni, 1 ml/1 l víz. Személyesen használom és hatásos. Antibiotikumos kezelések után, nyár beáltával különös képpen fontosnak tartom.
Sok tenyésztő az almaecetet is fontosnak találja, mivel ez savasítja a picik bélrendszerét, így csökkenti a férgek, baktériumok elszaporodásának esélyét. Én ezt nem szoktam használni, tehát személyes tapasztalatom nincs benne.

Ezek így az alapok, amelyeket jó tudnod. A fiókot minimum heti 2x pucold. Vízet reggel-este tisztát adjál nekik, a régit mindig öntsd ki, ha marad (kivéve, ha önitatóból isznak). 

Előzmény: Törölt nick (38971)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.29 0 0 38971

Pár kép esetleg ....

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.29 0 0 38970

Sziasztok !!

 

Kérdésem lenne !!

 

Mit kell tennem a nyulacsaimmal h mind megmaradjon ???

 

Kaptam 4 db választási nyulacst , ///HÚSVÉTRA/// de 1 elment Tőlünk 72 órán belül ...

 

A többi mókás állatka ...makk egészséges !!!!!

 

Nagyon kezdő tenyésztő vagyok ezért leet kérdésem ostoba !

 

Egyik munkámat egy vemhes anyanyúllal fizették ki !!!

 

Nyulacs megellett ...

 

Van 8 csodaszép kisnyulam akik már nyitogatják a szemüket !!

 

Egyet sem szeretnék elveszíteni!!!

 

Olyannal riogatnak h JÓDOS vizet kell itatnom az anyanyulaccsal , meg hogy 1 SZÚNYOG megcsípi és meghal.... akármelyik

 

megdögölhet.....

 

NEM SZERETNÉM !!!

 

Segítenétek esetleg h hogy előzzem meg az elhullást ???

 

Nyulacsaim minden nap takarítva ...minden nap friss zabbal búzával kukoricával kevert nyúltápot kapnak , friss vízzel !!

 

MIt tehetek mééég ???

 

Köszönöm a válaszotokat ....

 

---Lac---

MDani8 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 38969

Sziasztok.

Ha van itt valaki olyan, aki nagyon jól ért a magyar óriásokhoz és tudja a tenyésztési történetüket is, akkor az írja le legyen szíves az e-mail, facebook vagy skype címét. Szeretnék vele elbeszélgetni a fajtáról. 

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.06.28 0 0 38968
Ha valakit érdekel, vannak eladó törpenyulaim! 8 hetesek. Több színben vannak. Szépek, egészségesek! 06204130593
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.26 0 0 38967

Szia! 

Ha melegük van a kicsiknek "kitakaróznak",ne izgulj! A kicsik csinálják ,ha fáznak akkor meg egy kupacba rendeződnek és bebújnak a szőr alá. :-) 

 

Akkor egyébként nagy valószínűséggel a bakoddal volt gond.

Előzmény: Anonim16 (38966)
Anonim16 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 38966

Sziasztok Nyúltenyésztő társak.

 

SEGÍTSÉGET szeretnék kérni, anno irtam  a lepke tarka anyanyúlamról hogy 8db kisnyúlból csak 3db maradt, azt a 3db kisnyulat szépen felis nevelte, utána bepározattam megint akkor kettőt fialt úgy hogy már enyhén szőrősek voltak a kisnyulak abból 1db maradt, de ennek ellenére nem pusztittoam el mert kedvencnek van tartva, amikor megfialt a két kisnyulat 10napra  bepároztattam Chezulu fórum társunk kaliforniai bakjával csak elfelejtettem hogy mikor kell fialnia, pár napja szépen meghordta a fészket az etetője mellél szép nagy fészket csinált de a lényeg hogy tegnap este mikor haza jöttem a melóból akkor látom hogy szépen szőrt is tépett és megis fialt 12db-ot 11db nagyon szép egy db pedig fejletlen kisnyúl volt de az nem élt, megis néztem a fészkett 11db volt élve , megigazittotam a fészket beleraktam a kisnyulakat és betakartam őket szőrrel, reggel mielőtt elmentem a melóba megnéztem őket szépen megis van mind a 11db és elég szép jól táplált kisnyulak, van benne lepke tarka színű fehér és sötét színű, mikor most délután haza jöttem akkor látom hogy kivan egy db kisnyúl a fészken kivűl vissza is raktam de a kisnyulak kivoltak takarva én visszatakartam őket vagy 2-3-szor de mindig kivoltak takarva.

 

Az lenne a kérdésem hogy vajon a kisnyulak vagy az anya takargatja ki őket a szőrből? attól félek hogy megne fázanak.

 

Szerintetek jól tettem hogy betakargatom őket vagy hagyam úgy ahogy vannak kitakarva.

 

Bocsánat ha a szövegemmel untattalak beneteket.

 

Válaszokat előre is köszsönöm.

 

Üdv:Pisti.

 

Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38965

:-) akkor jól emlékeztem én is! 

Előzmény: Törölt nick (38964)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38964

Teljesen megértem, te egyszer ugyanezt és ugyanígy javítottad nekem. :) Azért is tűnt fel, mert akkor az én 4  ml-es dózisom is hasonlóan hasznos lett volna. :)

Előzmény: Mészáros Barna (38960)
Sanyika Szelesi Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38963

aszt szeretnem kerdezni hogy az anyanyulamnak van az elso ket laba ahogyvan a hatan  egy folt ahol nincs szor es rozsaszinu mi lehet az mert keten vanak egy nagy ketrecbe es lehet hogy oszeverekedtek vagy nem tom aki tud kerem segitsen koszonom

 

Belgaóriás Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38962

Sárga német óriásnyulak oltva tetoválva származási lappal eladók! A szülők német, holland tenyésztőktől hozva ebből a vérvonalból még nincsen magyar tenyésztőknél!

Belgaóriás Creative Commons License 2015.06.25 -1 0 38961

Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38960

Szia!Köszönöm !0,3 ml-re gondoltam ,csak van amikor mást ír az ember mint amit gondol!Mégegyszr köszönöm hogy kijavítottál!

Előzmény: Törölt nick (38959)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 -1 0 38959

3 ml halálos dózis, gondolom, elírtad.

Előzmény: Mészáros Barna (38954)
Deryan Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38958

Helyesen döntöttél! A nyúl állapota Téged igazolt.

A rák sejtburjánzás. Gondolom Te is tudod. Szövettani leletek alapján állítja fel a diagnózist az orvos. A nyulak élete rövid, gyorsan pörög. Nem szabad szenvedtetni a lassan gyógyuló sebekkel.

 

Köszönöm, hogy a tapasztalatodat megosztottad!

Előzmény: japaszturo (38953)
Deryan Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38957

Az ivermectinnel nincs tapasztalatom, viszont a hozzászólás összes többi részével egyet értek és saját gyakorlatom, tapasztalataim alapján megerősítem.

 

Az egészséges szervezetű nyúl sebe rendkívül gyorsan gyógyul. Ha teheted, reggel és este kezeld a nyúl sebét, hogy mielőbb begyógyuljon. Fontos, hogy ne fertőződjön el! A piros seb gyorsan hegged. A gennyest ki kell nyomkodni és lefertőtleníteni.

A nyúl ketrece szinte sterilen tiszta legyen! Ha kicsinyei vannak, akkor csak a szoptatásig legyen velük! Reggel s este szabad odaengedni. Nappal s éjjel legyen egyedül! (Nincs időm visszanézni, mi a helyzet:(()

Előzmény: Mészáros Barna (38954)
BD82 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38956

Köszönöm szépen a válaszokat! Kipróbálom, amit javasoltál. Remélem meg tudom menteni, mert nagyon jó anya. 10 kisnyulat nevelt fel fel,amik most 8 hetesek, és gyönyörűek. 

Előzmény: Mészáros Barna (38955)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.24 0 0 38955

Jah és kamillatea belsőleg(itatni)!Nagyon jó gyulladáscsökkentő hatású!

Előzmény: Mészáros Barna (38954)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.24 0 0 38954

Szia!

Elég csúnya!Mindenképpen megkell tisztítani a sebet,megtapogatni hogy körülötte van -e valami szokatlan esetleg a bőrön(dudor,stb), A fertőtlenítést( én hidrogén peroxiddal csináltam,de alkohol vagy betadin is jó ) követően pedig valami hámosító krémmel bekenni ,1-2 hét és kinő a szőre.

Nem ártana neki vagy 3 ml ivermectin ami elég sok élősködőt kiírt,így nincs veszély a visszafertőződéstől.

Sok sikert!

Előzmény: BD82 (38952)
japaszturo Creative Commons License 2015.06.24 0 0 38953

Szia! Nekem volt az egyik nyulam  combján   egy bögöly lárvához hasonló daganat. Arra gondoltam,hogy meg szúrta valami. A daganat kifakadt,és úgy nézett ki. mintha lyuk lenne a nyúl bőrén,és gennyes volt. Kezeltem fertőtlenitő szerrel. Tablettát kelett feloldani vizben. Hyperol a fertőtlenitő neve. kb két hétig kezelgettem,de nagyon lassan gyógyult,és arra gondoltam nem szenvedtetem tovább.     levágtam.és képzeld: az egész comb izomzata tele volt  gaganatokkal. Úgy néztek ki, mint az óriás miteszerek. nyomás hatására a szervezet belseje felé fakadt ki.  Ez mi lehetett   rák, vagy???? azt nem tudom.............

Előzmény: BD82 (38952)
BD82 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 38952

EZt a keépet sikerült csinálni. Nem tudom mennyire látszik a seb. Olyan mintha valami megrágta volna. 

Előzmény: Mészáros Barna (38947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!