Keresés

Részletes keresés

zsebi41 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 topiknyitó

Üdvözlök mindenkit, aki úgy látta jónak, hogy legyen egy ilyen fórum, ahol megfőzzük és sütjük amit megtermeltünk.

 

Lehetőleg egészségeset, finomat, hamar, és egyszerűen elkészíthetőt, hogy legyen idő újra kimenni a kertbe.

 

Indulásnak beírom az egyik kedvencem ami most aktuális és nekem legalább is finom.

 

Párolt sárgarépa, aszalt szilvával, és pirított mandulával

 

1 csomag kb. 5 szép szál répát tisztítás után a zöldség hámozóval, villám gyorsan lehet vékony csíkokra vágok, egy pár dkg. szeletelt mandulát száraz serpenyőben megpirítok, egy kis maroknyi aszalt szilvát megmosok.

 

Kevés vajat forrósítok egy serpenyőbe, rádobom a répacsíkokat, kicsit megsózom bele a szilva, megkeverem, és lefedem, kis lángon párolom, többször megkeverve, amikor már elég puha kész is. leveszem a fedőt rászórom a mandulát és már tálalom is.

 

Holnap ez lesz az ebéd rántott hallal. De mehet mellé, natur szelet, sült virsli, de magában is  laktatósabb kell valakinek rizst is tehet mellé.

 

Van amikor keverem az élvezeteket, és flancolok, ilyenkor kerül mellé még, sült cékla, vagy párolt borsó, igen szépen mutatnak a tányéron.

 

Most következő napokban tobzódni fogok, mert megint vettem új céklát. Nagyon sokféle módon tudom feldolgozni.

 

Hát valahogy így gondolom a topikot, várlak benneteket, és az ötleteiket, tanuljunk egymástól!

 

 

                                                   

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!