Keresés

Részletes keresés

Platon Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7624

Szeritnem előbb olvasd el a szerződést mielőtt botorságokat firkázol.

 

Az oroszoknak tetszőleges csapatmozgáshoz joguk van a krímben ha azt előzőleg bejelntik a törvényes Kijevi vezetésnek. Akit egyenlőre Viktor Janukovicsnak hívnak.

 

Ami a Kijevi puccs finanszírozását illeti, az már százszor volt, keresd vissza. 

Előzmény: retroebadta (7620)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7623

Autonómia nem egyenlő azzal, hogy más állam csapatait behívják, együttműködve foglalják el az összes stratégiai pontot.

Az ukrán parlament (amit nem oszlattak fel, hanem a meglévő képviselők) egyöntetűen választottak új elnököt.

Előzmény: Platon (7618)
Platon Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7622

Ha már annyira aggódsz a jogért, akkor vajon miért nem aggódsz a Kijevi puccs miatt?

Előzmény: Tiran-V (7617)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.03 -1 0 7621

Lassacskan fordul a kocka.

Engem is nagyon erdekel - mit hoznak ki Brusszelben? Mivel Lavrov egy kicsit meselt...

Kimondom a velemenyem Moszkvai szemszogbol.

Innen egyaltalan nem latszik semmijen katonai behatas Krimbe, per pillanat. Ha lenne, az usakok mar a nadragjukbol ugralnanak ki, mivel az esemenyek elott "veletlenul" ket hadihajojuk bejott a tersegbe, na persze az olimpiat orizni...

Viszont latszik egy fuggetlen autonomia erosodese, foleg orosz heji vezetokkel.

S most mar Krimnek van sajat haderoje - az atalassok es a tobbi kozbistonsagi szervek Krimi atalassaval (Berkut pl.)

Tehat ott, ahol sokaknak orosz katonak merengenek - ezek a Kri,i hadierok.

Ja, ma alt at egy repuloszazd. Megmosojgatott egy adat. a 49 repulobol - 5 db uzemkepes...

 

Na most nyugodtan lehet ram komcszni (bar a komszomolban (orosz kisz)) se voltam s Putyin batyankhoz se vagyok megorulve...

retroebadta Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7620

-"Nem, ha USAID pénzből szervezték. Ugye?"-

 

Botorságokat fírkázol.

 

-"Azt igen, csakhogy itt államközi szerződés alapján legálisan tartózkodnak a krímben az oroszok. Csak ezt az US PR nem szereti emlegetni."-

 

Megint csak botorságokat firkázol. A fegyveres jelenlét a bérbe vett támaszpont kerítésén belülre vonatkozik, nem pedig a civil lakta területekre. Attól, hogy usázol ezerrel a tények mellett kellene maradni.

 

Előzmény: Platon (7616)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7619

"A különbséget tehát ott látom és emiatt nem kérdés, hogy én melyik "birodalmi" szisztémát választanám, hogy az egyik legalább elvi szinten gyakorolni próbálja a humanizmust és esetleg elbukik míg a másik nevetve szarik az asztalra."

Tökéletesen egyetértünk ebben - ezért nem választom azt az oldalt, amelyik erényt próbál csinálni az önzésből... és választom inkább azt, amelyik legalább a deklarációi és az elvei szintjén elismeri, hogy az bizony bűn.:)))

 

ÜdV

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (7615)
Platon Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7618

Az egy autonom terület. 

 

Kijevnek semmi köze hozzá hogy a helyi hatóságok mit engedélyeznek a jpgszerűen ott tartózkodó orosz katonáknak.

Pláne úgy nem hogy a Kijevieknek semmiféle jogalapjuk nincsen ukrajna vezetésére.

Előzmény: Tiran-V (7617)
Tiran-V Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7617

hol írja az az egyezmény, hogy jogában áll úttorlaszokat állítani, laktanyát elfoglalni, hajót  lopni, orosz útleveleket osztogatni ...etc....

 

Adolf reload....

Platon Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7616

 de akkor is belpolitikai esemény, belügy. 

 

Nem, ha USAID pénzből szervezték. Ugye?

 

a reguláris erők másik országba történő engedély nélküli behatolását támadásnak szokták nevezni. 

 

Azt igen, csakhogy itt államközi szerződés alapján legálisan tartózkodnak a krímben az oroszok. Csak ezt az US PR nem szereti emlegetni.

Előzmény: retroebadta (7610)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7615

Ő úgy vélte, hogy az a mészáros a szimpatikusabb, aki úgymond az én érdekemben mészárol. Nos, én ezzel pont fordítva vagyok, ha lenne a két mészáros, meg egy bitó, akkor az "én érdekemben mészároló" lengene. Tudniillik mindkettő mészárol, de szégyent csak az utóbbi hoz rám, rám csak az általa kiontott vérből fröccsen... így gondolom.

 

Induljunk ki abból, hogy minden ország fegyverkezik, birodalmi törekvései vannak és igyekeznek a vezető politikusaik a saját választóik igényeit és jólétét kielégíteni!

Ezen utóbbiak kielégítését sokszor úgy képzelik, hogy minél hatalmasabb földdarabon uralkodhatnak, minél nagyobb az élettér annál könnyebb dolguk van! Lemeztelenítve a történetet ezért fegyverkezünk és írtjuk egymást a rákba az idők kezdete óta!

És ebből én nem is látok kiutat, ez valami nagyon furcsa oldala az emberi fajnak, egyszerre tudunk együtt érezni és önfeláldozni magunkat másokért és gyűlölni meg gyilkolni vélt érdekeinkért!

Szóval a közös halmaz a demokratikusabb berendezkedésű nyugat és az autokratikusabb, diktatórikusabb kelet között az az hogy mindkét fél ember. Gyarló és esendő, de ezért ember!

Ami viszont különbség, hogy az egyik olyan magasztos ideákat kerget, mint demokrácia, mint pluralizmus és ezek mentén próbálja a "sötétebb" emberi oldalának a kárára a humanisztikusabb emberi oldalát domborítani.

Azután persze, ez nem mindig sikerül gyakran el is bukik. Annak az oldalnak is lesz egy Guantanamója, kiderül, hogy lehallgatta az egész világot, hogy ha megelőző csapásban gondolkodik akkor elmosódik rögtön a különbség agresszió és agresszió között, folytathatnánk!

A különbséget tehát ott látom és emiatt nem kérdés, hogy én melyik "birodalmi" szisztémát választanám, hogy az egyik legalább elvi szinten gyakorolni próbálja a humanizmust és esetleg elbukik míg a másik nevetve szarik az asztalra.

Előzmény: Antisystem (7579)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7614

Nem a belekotyogásról van szó, hanem arról, hogy az európai közösségnek van egy egységesnek tűnő álláspontja, és az azt hirdető kórusba nekünk illő dolog lenne beállni,

 

------------------

 

1./  NINCS egységes EU álláspont.

 

2./ Még csak most hívták össze azt az EU gyűlést amin majd kimondják az általad megelőlegezett álláspontot, mely közel sem lesz egységes, de egyhangú lesz.

 

3./ Nyugodj meg, amikor kihirdetik Brüsszelben, a mai vagy holnapi megbeszélések után, hogy mi az álláspontunk, Magyarország képviselői azt el fogják ismételni magyarul is.

Nyilvánosan.

 

 

Előzmény: kannibál Kovács (7477)
retroebadta Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7613

A hozzászólásom onnan fűztem, hogy tagadtad azt az egyszerű tényt, miszerint az EU-ból kapott pénzből tud Magyarország fejlődni, miközben azt a kormányzati média sem tudja tagadni, hogy a beruházások 90%-a EU-s forrásokból történik.

 

 -"Mindenünket odaadtuk az európaiaknak, mert a politikusaink azt mondták, hogy minden jobb lesz, ha privatizálunk mindent. Hát nem lett. 

 

Nyilván az a baj, hogy még nem adtunk oda mindent. Majd ha az meglesz, akkor eljön a kánaán?"-

 

Azonban, hogy aktualizáljam a helyzetet, a hozzászólásom ehhez a szösszenetedhez szólt. Ez szinte betű pontosan megegyezik azok véleményével, akik szerint az EU csak kifosztja az országot, ezért sürgősen ki kell lépni és orosz vagy egyéb keleti szolgálatba kell kezdeni.

 

Előzmény: omboz (7569)
seven update sorbi Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7612

" Szerencsétlenek azt hiszik, hogy lehetnek önállóak"

 

Azért ne gondoljuk azt, hogy a kijevi főtéren történtek az ukrán nép egységes akaratát fejezték ki...)

Előzmény: omboz (7605)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7611

Az erős, agresszív zajjal, rezgéssel van kapcsolatban... rémítő, no...

 

GabikAnak meg üzenem, hogy életem bizonyos szakaszában neveltem két óvodás korút történetesen... még az "átkosban"... és a legkisebb élő gyerek, ami a kezemben volt, 900 grammos volt, a legkisebb, akit fürösztöttem (az anyja nem merte:)) 5 napos. És állok rendelkezésére egyéb tökéletesen off kérdésekben is, de ha szeretné, megtanítom pelenkázni cseszlovák tetra-pelenkával is:)))

Valóban, a gyerek-birtoklásból kimaradtam, saját döntésből:)

 

ÜdV

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (7607)
retroebadta Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7610

-"Senki nem támadott meg senkit. Látsz fegyver ropogást?"-

 

Azt hallani szokták. De azért mert még nem hallattszik, attól a reguláris erők másik országba történő engedély nélküli behatolását támadásnak szokták nevezni. 

 

-"Kijevben puccs történt aminel eredményeképpen egy cca felerészben a szvoboda neonácijaiból álló illegitim kormány alakult."-

 

Ez lehet, hogy így van lehet, hogy nem, de akkor is belpolitikai esemény, belügy. 

 

-"Hogy D-209 hopgy jön ide nem tudom"-

 

Akinek nem pulóvere nem húzza magára. Nem téged neveztelek meg, mindössze a jelenséget írtam le.

Nem tudom másként értékelni a krimi megszállást helyeslők, megmagyarázók hozzászólásait.

Előzmény: Platon (7601)
seven update sorbi Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7609

Csak azért kérdeztem, hogy jobbosként tudjam, hova kell állnom. :)

Előzmény: omboz (7605)
seven update sorbi Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7608

A világ összes tőzsdéje esik per pillanat.

Előzmény: Beléndekmag (7603)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7607

Nem tudom, hogy a kislány végtelenül szomorú arckifejezése kapcsolatban van-e a háttérben felvonuló BTR-rel vagy a tejbegríz volt elsózva, nem volt tejbegríz avagy a jövőbeni plázaépítések miatt lett ennyire szomorú.

De van róla gondolatom!-.)

 

Előzmény: Antisystem (7590)
dearce Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7606

omboz Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7605

Sokan szeretnének feketén, vagy fehéren látni a kérdésben, ami baj. Én egyáltalán nem támogatom az oroszokat, ugyanakkor az ukránokat amellett hogy nem is pártolom, inkább sajnálom. Szerencsétlenek azt hiszik, hogy lehetnek önállóak, ahogy mi is azt hittük '90-ben. Tévedtünk. Ők is tévedtek, csak ezt még nem tudják. Én az eu-nál csak a saját korrupt politikusainkat utálom jobban. 

 

Az árnyalatokat látni nem akaró olvtársak ezt orosz pártiságként értékelik, holott ez nem igaz, mert az oroszok nem hülyék: nem fognak többet adni nekünk ők sem, mint amennyiért politikusaink eladnának minket nekik. :(

Előzmény: seven update sorbi (7577)
Jaka45 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7604
Beléndekmag Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7603

A BUX is 4%-os mínuszban, jaj, csak nem kevertek össze minket az oroszokkal? Csak nehogy a korrupt magyar politikusok vagyonát kezdjék el befagyasztani tévedésből.

Előzmény: seven update sorbi (7598)
DIDORO Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7602
Csak ne bevsuld ezt le. Nem vehetnek amerikai lopakodot az oroszok. :-)
Előzmény: Antisystem (7597)
Platon Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7601

:) Amin is kommunista volt.

 

ukránok megtámadták Oroszországot?

 

Senki nem támadott meg senkit. Látsz fegyver ropogást? 

Kijevben puccs történt aminel eredményeképpen egy cca felerészben a szvoboda neonácijaiból álló illegitim kormány alakult.

 

Szvoboda tüntetés pár évvel ezelőttről:

 

 

Ezek ülnek a Kijevi bársonyszékben, ők papolnak agresszióról.

 

Hogy D-209 hopgy jön ide nem tudom de szerintem se ügynök (Medgyessy), se kisz titkár (Orbán), se oroszbérenc (Vona) ne legyen a magyar politikában. De ez itt off, hanyagoljuk.

 

Előzmény: retroebadta (7583)
DIDORO Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7599
Hat ott hogy az uj ukran erokben ott vannak az ukram sovinisztak es antiszemita partok, akik mar tobb agressziot is elkovettek a magyar kissebbseg ellen. Az uj vezetes egyik elso intezkedese az volt hogy eltorolte a kissebbsegi nyelvhasznalatot hivatalossa tevo torvrnyt.
A fentiek minden jo erzesu embr irritalnak es tiltakoznak miatta a ballibbantak meg nem akarna ez ellen tiltakozni.

Nos itt tartunk.
Előzmény: seven update sorbi (7577)
seven update sorbi Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7598

"kíváncsi vagyok, hogy fog állni a moszkvai tőzsde a hét végre felé"

Emelkedni fog.

Előzmény: Artemis Entreri (7596)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7597

3 Fegyverembargó Oroszországgal szemben

 

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.... ez fájt.

 

ÜdV

Előzmény: Beléndekmag (7595)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7596

Szerintem az USA meg az EU elkezdte másik irányból tolni a dolgot...kíváncsi vagyok, hogy fog állni a moszkvai tőzsde a hét végre felé...

Előzmény: Beléndekmag (7595)
Beléndekmag Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7595

Az EU megint a helyzet magaslatán:

 

 

"Az Európai Uniós külügyminiszterek hétfőn egyhangúlag elítélték Moszkva katonai akcióját a Krími félszigeten,  de egyelőre nem vezetnek be szankciókat Oroszország ellen. Ha Moszkva továbbra is aggresszívan lép fel Kelet-Ukrajnában, akkor a következő szankciók léphetnek életbe:

1 Befagyaszthatják a korrupt ukrán tisztségviselők vagyonát

2 Felfüggesztik a vízumtárgyalásokat Oroszországgal

3 Fegyverembargó Oroszországgal szemben

4 Célzott szankciók az orosz felelősök ellen"

 

 

1: A korrupt tisztviselők vagyonának befagyasztása már szankció? Vajon az ukrán tisztviselők vagyona mennyire hatja meg az oroszokat?

2: Eddig sem adtam volnal nagy esélyt, hogy az oroszokat vízum nélkül beengedik valaha.

3: Na, ez a legnevetségesebb. Ők is Grippeneket akartak venni?

4: Elég homályos ez. Ki a felelős az oroszoknál? Végülis a parlament adott felhatalmazást, a parlamentet meg a lakosság választotta, tehát végső soron ők, vagy nem?

 

 

loding Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7594

;-)

sokol

yiddishül sólyom  csaxólok :-DDDD

Előzmény: Artemis Entreri (7571)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!