Keresés

Részletes keresés

Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18205

Hat azert ehhez lehetne szavam?

Mivel en ebben elek, s nem latok semmifele diktaturat, akarhanyszor es akarmilyen hangerovel ismetelgetik :))

Gyakorlatilag en 4 rendszert ismerek a boromon.

Ket Magyarorszag, keso Kadari es a mostani, talalj magad megnevezest hozza, a keso Brezsnyavi SZU-t es modern Oroszorszagot, amit ugye ket reszre lehet osztani, Jelcini es Putyini era.

En az eletemet magam valasztottam es egy cseppet se sajnalom. Akar ma is kimehetnek Magyarorszagba, vagy akarhova (ez inkab fantazia). Tudod, semmi se huz. Pedig a liberalis itteni ismeroseim allandoan piszkalgatnak, mi a francnak nem mesz ki innen? Ha mar valaszthatsz...

Mindenem megvan. Fiam kituno kepzest kap az allamtol. Elnyomasnak semmi nyomat nem erzem (ugye diktatura az elnyomo rendszer). Putyint - mint eros elnokot - megbecsulom.

Kitunoen tudom a problemakat, sot az erom mertekeben dolgozom rajtuk. Nem szeretem az allando kritikat. Szvsz konstruktivan dolgozni kell, s foleg a bajokat javitani. Amit nektek is kivanom, mert ahogy elnezem, vicc nelkul, Magyarorszag per pillanat nagyon nem viragzo helyzetben van :((

Előzmény: Törölt nick (18200)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18204

Nézd, én se szólok bele abba, hogy te hogyan fogalmazol, légyszi te se tedd... egyfelől... tudod, ez megint a "szalon - szalonképes" dologra emlékeztet, ami az elitizmus alaptünete... 

Másfelől meg tudod, szerény véleményem szerint ebben a történetben legkevésbé Oroszország és Putyin szorul bármiféle mosdatásra... a mocsok 90%-át a túloldalon találod, a nagy neokon tervekben, a Nyugat több évtizedes tisztességtelenségében Oroszországgal szemben, a neoliberális gazdaságpolitikában, az új rendiségben és új röghözkötésben... Oroszországot max azért vádolhatod most, hogy nem hajlandó úgy táncolni, ahogy a Nyugat fütyürészne...

 

ÜdV

 

Előzmény: Törölt nick (18202)
gitana19 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18203
Előzmény: Platon (18198)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18202

Elolvastam ezeket már korábban. Ennek ellenére jól-rosszul kivitelezett szerecsenmosdatásnak tűnnek csak. A larpurlar ugatást és a többi hülye megjegyzésed meg kérlek nagy tisztelettel, legyél szíves megtartani magadnak.

Előzmény: Antisystem (18201)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18201

Nézd, akkor most már - lévén láthatóan találtál számodra is mértékadó forrást - nyugodtan elfogadhatod a 18168 első bekezdését, miszerint Oroszország irányított demokrácia nem pedig diktatúra - és elolvashatod a többi bekezdést, ahol nagyjából erre van leírva a válasz:)))

Tudod, ha nekem valamivel bajom van akkor nem a larpurlar ugatás jogának akarnék örülni, hanem eredményt szeretnék elérni abban, amivel a bajom van:) - elmaradott szemlélet, mi?:)

 

Meg hozzá tenném ezt az egy hónapja leírt meggondolásokat:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129199015&t=9217451

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129469085&t=9217451

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129290580&t=9217451

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129472486&t=9217451

 

 

OFF: A drága honi kvázi-balunk meg épp szívja ezt - ami persze azóta látványos valósággá vált:( - mert dumálhatok, napestig...

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129275106&t=9217451

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (18200)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18200

Eddig is tisztában voltam vele. Azzal nem vagyok tisztában, hogy Neked miért tetszik jobban Putyin rendszere, mint a nyugati országok berendezkedése.

Előzmény: Antisystem (18199)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18199

Ááááá...dehogy. Ez sokkal jobb, mint a nyugati mocsok...köszönöm, rohadjon meg Putyin rendszere ott, ahol van. Nem kérek belőle.

Miért, felmerült ilyen kérdés, hogy Te kérsz-e belőle? De azt látom, sikerült tisztába tenni, hogy mit jelent az irányított demokrácia:)))

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (18196)
Platon Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18198

Apa!!!! Kezdődik!

Előzmény: Suleica4 (18197)
Suleica4 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18197

A realitásérzet teljes hiánya!! ----parlament??

 

GYORSHÍR - A parlament határozott a Jobboldali Szektor és a Majdan Önvédelmének lefegyverzéséről

 

Az ukrán parlament határozatot fogadott el kedden az illegális fegyveres csoportok, köztük a Jobboldali Szektor (PSZ) és a Majdan Önvédelme elnevezésű szervezet azonnali lefegyverzéséről, miután az éjjel Kijevben fegyveres incidenst okozott a szélsőségesen nacionalista PSZ egyik tagja, lövöldözésbe keveredve a Majdan Önvédelmének tagjaival.

MTI 

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18196

http://carnegieendowment.org/2005/10/18/essence-of-putin-s-managed-democracy/2a3

 

1. A strong presidency and weak institutions
2. State control of the media
3. Control over elections allows elites to legitimize their decisions
4. Visible short-term effectiveness and long-term inefficiency
The result is an “unstable stability” based on the president’s personality. He is actually a hostage of the system.

 

Ááááá...dehogy. Ez sokkal jobb, mint a nyugati mocsok...köszönöm, rohadjon meg Putyin rendszere ott, ahol van. Nem kérek belőle.

Előzmény: Antisystem (18191)
Suleica4 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18195

Hullanak a krokodilkönnyek!

 

FT: meg kell akadályozni Ukrajna feldarabolását

 

Ukrajna állítólagos föderalizációjával Moszkva valójában az ország feldarabolását akarja elérni - írta szerkesztőségi cikkében a Financial Times (FT) európai kiadása kedden.

    Oroszország a diplomáciai megoldás részeként ugyanis olyan alkotmányos reformot akar a lap szerint, amely akkora hatalmat adna a régióknak, hogy azok saját kétoldalú kapcsolatokat alakíthassanak ki Moszkvával. Ez a lap szerint azt jelentené, hogy Moszkva egyetlen puskalövés nélkül feldarabolja Ukrajnát.

 

  "A Nyugat arra kapott felkérést, hogy egyezzen bele Ukrajna feldarabolásába, miközben (Vlagyimir) Putyin (orosz elnök) kezében van a bárd" - mutatott rá a Financial Times Europe, amely emlékeztetett, hogy Oroszország is föderáció, ám csak nevében az, amikor a Csecsen Köztársaság ki akart szakadni, Moszkva brutális erővel fojtotta el a függetlenségi törekvéseket.
    Egy ilyen megállapodásnak a lap szerint távolabbi következményei is lehetnek; ha Kijev ebbe belemegy, azzal a NATO- és EU-tag Lettországot és Észtországot is destabilizálhatja és nyomás alá helyezheti, hogy hasonló autonómiát adjon a nagy számú orosz kisebbségnek.
    A lap véleményrovatában Gideon Rachman annak veszélyeiről írt, hogy John Kerry amerikai és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter az ukrán fél bevonása nélkül egyeztet Ukrajnáról. Az 1938-as müncheni vagy az 1943-as jaltai megállapodásokhoz hasonlította az eseményeket; előbbivel Hitler kapott szabad kezet Csehszlovákia feldarabolásához, utóbbival Sztálin szerezte meg Kelet- és Kelet-Közép-Európát a Szovjetunió számára.
    Rachman szerint ugyanakkor még mindig a tárgyalás a jobb megoldás; miután ugyanis világossá vált, hogy a Nyugat háborúzni nem fog Ukrajnáért, ha nem lenne tárgyalás, azt Moszkva lépései hallgatólagos elfogadásaként értékelhetné.
    A kolumnista úgy véli: Oroszország le akarja nyomni a Nyugat torkán, hogy bekebelezte a Krímet, de ezt nem szabad elfogadni. Ha a Krímet nem ismerik el Oroszország részeként, fekete lyuk marad a külkereskedelem és a befektetők előtt, és tehertételt jelent majd Moszkva számára - írta Rachman.
    Másodikként világosan Moszkva értésére kell adni, hogy egy kelet-ukrajnai invázió a gazdasági kapcsolatok teljes megszakítását vonná maga után. Megjegyezte: az EU-nak minél előbb nyilvánosságra kellene hoznia, milyen gazdasági szankciók alkalmazását tervezi ilyen esetben.
    Végül pedig azt kell megértetni Moszkvával, hogy nem követelhet változtatásokat egy szomszédos ország alkotmányában. Ez egyszerűen túl veszélyes precedenst teremtene - állapította meg Gideon Rachman, aki szerint a további részletekről van értelme tárgyalni az oroszokkal, mindazonáltal bármilyen megállapodás kötettik is, azt nem lehet egyszerűen ráerőszakolni az ukránokra.


kkz kszk ksy

MTI

Platon Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18194

Talán mert forrásokat is szoktam adni ;) Mégpedig jókat. :)

Előzmény: finom_rakottkrumpli (18190)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18193

Pedig nyugodtan megteheted, ami a témához kapcsolódik, az ugye a témához HOZZÁszólás, az időnkénti offolgatás - én is szoktam - az meg a BEszólás...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (18185)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18192

Khmmmm.... második nekifutásra sem vágod, hogy az ELVILEG egy baloldali, ez meg egy jobboldali kormány... mert azt választottunk... elvileg...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (18189)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18191

Most komolyan szórjak ide ezer linket? Google, és beírod, hogy 'managed democracy russia' esetleg 'guided democracy russia' - szinonímák.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (18186)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18190

Kérdezd inkább azt, miért kellene nekem odafigyelnem rád, amikor az USA-ról beszélsz? ;)

Előzmény: Platon (18188)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18189

És kis magyarázat. Ugye jöttél mindenféle pártokkal, mert Gyurcsányoztál egy jóízűt, de azt simán kihagytad, hogy pont az a párt, amelyik annó a 300 forintos vizitdíjat megnépszavaztatta, vezette be az 1500 forintos tüdőszűrési díjat. 

 

Ez pont olyan, mint a rezsicsökkentéses parasztvakítás, Ott adnak pár százalékot, hadd örüljön a nép, máshol meg a töbszörösét veszik el. 

Előzmény: Törölt nick (18185)
Platon Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18188

Kínát mindenki diktatúrának tartja a "komolyan vehető elemzők" közül

 

Tekintve hogy ugyanezen elemzők szerint meg az USA demokrácia, úgy ez nem túl jó forrás. Nem mintha vitatnám az állítást.

 

Viszont ha az USA ahol ebben az évszázadban még nem volt olyan elnökválasztás amit ne csaltak volna el nagyon durván, szerintük demokrácia, akkor vajon miért kéne odafigyelni rájuk?

Előzmény: finom_rakottkrumpli (18183)
loding Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18187

az :-)

Dongguan

:-)))

 

Előzmény: Antisystem (18181)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18186

És még mindig nem tudunk semmit azokról a komoly, mértékadó forrásokról, akik szerint Putyin rendszere NEM diktatúra.

Előzmény: Antisystem (18175)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18185

tiszta bukta volt a 18157-es vizitdíj-beszólásod, a

 

A "beszólásom" azért történt, hogy rávilágítsak, mennyire értelmetlen dolog a népszavazás. Egyébként nem emlékszem, hogy valaha is beszólásként minősítettem volna bármelyik hozzászólásod. Ezért kérem, hogy Te se tegyél ilyeneket! Köszönöm.

Előzmény: Antisystem (18175)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18184

A mai sem rossz, de ez még jobb. Mondjuk politikai kultúra nélkül az egyik sem ér semmit se.

Előzmény: Antisystem (18182)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18183

Kínát mindenki diktatúrának tartja a "komolyan vehető elemzők" közül, Oroszországot meg valóban valamiféle irányított/korlátozott demokráciának.

"valójában egy megírt hangulatjelentés sokkal ütősebb érdekérvényesítő eszköz volt a nép kezében,"

Atyavilág, te egy igazi homo kadaricus vagy :D

Előzmény: Antisystem (18168)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18182

Hát, a mainál kétségtelenül jobb lenne még az is, ebben - rémség:) - egyet kell értenem...

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (18180)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18181

Mi ez, valami ópium-háborús emlékmű? :)))

 

ÜdV

Előzmény: loding (18179)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18180

Az csak káoszt okozna a folyamatos ellenzéki próbálkozások miatt. Ésszerűbb az amcsi rendszer: 2 évente választás, de nem az egész testületet cserélik le, hanem csak a felét, vagy harmadát. Így lenne folytonos konkrét visszajelzés, de lenne állandóság is.

Előzmény: Biga Cubensis (18164)
loding Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18179

még , aztán nem teszek be többet,

... nem kard (Bagdad), repülő vasmarokban (Tripoli) :-), nem... pipa :-DDDD

(kína, köztéri szobor)

Előzmény: loding (18172)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18178

Azért ez nem ilyen fekete-fehér. Nyilván megfelelő szabályozás kellene.

 

A parlamenti képviselők visszahívhatósága

http://jesz.ajk.elte.hu/cservak11.html

Előzmény: Becses Bryganti (18174)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18177

A megfelelő információi senkinek nincsenek meg.

Előzmény: Biga Cubensis (18155)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18176

Na látod, ettől az eszménytől kell megszabadulni... (néha tisztára úgy nyomod, mint egy neokon:)))

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (18174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!