Keresés

Részletes keresés

Gödény Creative Commons License 2000.05.29 0 0 454
Az "átkosban" volt egy olyan túramozgalom, hogy "100 km a Vörös Hadsereg nyomában", amelyet olyan túrákkal lehetett megszerezni, amelyek valamely 2. világháborús emlékhelyet érintenek. A szervezők szerint ezt 6-8 túrával lehetett begyűjteni - de alsó korlát nem szerepelt a kiírásában. Ezért néhány évben a célban ennek a mozgalomnak a jelvényét és lapját is osztogattuk, hiszen Dorog szerepelt a pontok listáján.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (446)
altvizsla Creative Commons License 2000.05.29 0 0 453
Én is büszke vagyok a 3 teljesítésemre, ennek ellenére a Kinizsi Százast
minden évben teljesíteni kell ! Mivel összejöhet egyéb probléma is (most majdnem
én is feladtam, az előző 2-nél nem volt ilyen holtpont), legalább 2 évenként
egyszer illik teljesíteni. Így azért csak összejön az a 10 teljesítés (5 meg pláne).
Azért valljuk be: a Kinizsi azért könnyebb mint lefutni pl. a maratoni távot
normális időn belül.
Gödény Creative Commons License 2000.05.29 0 0 452
Az adatok Microsoft Jet adatbázisban vannak (a feldolgozó program Visual Basicban van írva) - de ez tulajdonképpen tökmindegy. Mivel benne vannak a személyi számok is, úgysem adom oda senkinek.
Előzmény: altvizsla (444)
lecsoka Creative Commons License 2000.05.29 0 0 451
> Erdekes a statisztika. Az indulok fele elso teljesito, aki egyszer megprobalja es aztan soha tobbet :-))

Félek nem jól olvasod a statisztikát. Először mindenki első résztvevő, majd később gyarapítja a többiek táborát (1x-s, 2x-s,...,nx-s).

>2. százasa :146 fő a teljes mezőny 16.4 % , de az először indulóknak ez kb. a harmada.

Az pedig szerintem nem rossz arány.

Előzmény: Elnok ur (443)
Elnok ur Creative Commons License 2000.05.29 0 0 450
Hali altavizsla.

MIlyen hatarvonalat akarsz meghuzni? En a harom teljesitesemre is buszke vagyok :-)) Remelem azert jovore is indulhatok :-)))))

Előzmény: altvizsla (445)
Gödény Creative Commons License 2000.05.29 0 0 449
A hölgy nem tőlünk volt. Hogy helyi lakos, vagy valakinek a kísérője, azt nem tudom.

A kisebb helyeken számon tartott esemény a Kinizsi Százas, és többen vannak, akik segítenek. Volt Tokodi pincéknél egy öregúr (kb. 3 éve hunyt el), aki a jó vizű (az úttól D-i irányban, a bánya portájától balra még kb. 50 m) kerekes kútból húzta mindig a vizet, és üvegkancsókból öntötte - olyan hűs, finom volt, hogy bepárásodott a kancsó oldala. Kesztölcön is kidugnak néha egy slagot az arra haladóknak.

Mogyorósbányán a "Köszöntjük vendégeinket" felirat viszont a helyi falunap, nemzetiségi nap látogatóinak szólt, nem nekünk :-))

Előzmény: Elnok ur (442)
Gödény Creative Commons License 2000.05.29 0 0 448
Mi légnyomást mérő magasságmérővel csináljuk. Egy rendes műszeren a beosztások 10 m-enként vannak, és közé lehet saccolni. Ha a mérés napján változik az időjárás, az persze baj, de ez kiderül a nap elején és végén ismert magasságú pontokkal való összehasonlításból. Ha stabil az idő, a módszer jól működik.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (447)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.05.29 0 0 447
> Miután apósom volt oly jó és Dorogon begyűjtött, mellékelt kicsivel később egy megjegyzést :
> Ebben a korban már nem érdemes ilyenekkel foglalkozni.
Engem Kelenföldön szedett fel az apám, és azt mondta, hogy teljesen természetes, hogy elsőre nem csináltam meg, de ötvennél többet várt. Ez azért egy fokkal jobb. :-) Mondtam, hogy a mondat mindkét felével hiba van, mert azért mentem oda, hogy megcsináljam, és igenis volt esélyem, másrészt mehettem volna még, csak később nem tudtam volna normálisan kilépni.

Más. Kicsit OT.
Elég kevés ttúra kiírásában látok olyat, hogy szint terepen mérve. Ezt hogy csinálják?
(A táv terepen néha odáig megy, hogy méterre adják meg a kanyarokat. :-))

Előzmény: lecsoka (438)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.05.29 0 0 446
> Egyébként a bronzjelvényes természetjáró követleményei "normális", alkalmanként 15-20
> km-t túrázó emberekre vannak méretezve.
Azért van nekik egy év. :-) De két hónap alatt nem rossz.

Előzmény: Gödény (436)
altvizsla Creative Commons License 2000.05.29 0 0 445
Elnök úrnak majdnem teljesen igaza van egy kis kiegészítéssel:
Az indulók többsége megpróbálja, nem sikerül, és soha többet nem próbálkozik,
vagy megpróbálja, sikerül, és soha többet nem próbálkozik !!!
Egyetértetek ?
Ezért hangsúlyozom hogy a határvonalat húzzúk meg legalább 5 teljesítésnél !
altvizsla Creative Commons License 2000.05.29 0 0 444
Gödénynek: ja, úgy könnyű ha valaki rendező, és hozzáfér a
Kinizsi adatbázishoz ! Egyébként milyen adatbázisban vannak az adatok ?
Azon is gondolkodtunk hogy megy a notebook-os kommunikáció,
aztán persze láttuk is hogy mobiltelefonnal, időnként átküldték az
adatokat a központi géphez...
Elnok ur Creative Commons License 2000.05.29 0 0 443
Erdekes a statisztika. Az indulok fele elso teljesito, aki egyszer megprobalja es aztan soha tobbet :-))
Előzmény: Gödény (432)
Elnok ur Creative Commons License 2000.05.29 0 0 442
Dorogrol kifele jovet, mikor elhagyjuk a muutat es a hegynek vesszuk az iranyt, allt egy holgy ket kanna vizzel (kezmoso, ivo). O a szervezokhoz tartozott, vagy maganemberkent segitette a turazokat?
kajzi Creative Commons License 2000.05.29 0 0 441
Sziasztok!

Elöszőr is gratulálok minden teljesítőnek. Nem szoktam írni, de mivel
nem voltunk sokan szandálban a túrán, gondoltam hozzászólok, mert
talán több lesz a tapasztalat.

Edzőcipőben mentem 40 km-t, szandálban 30-at, bakancsban 40-et (éjszaka).
Százasaim közül eddig ez volt a legkönnyebben teljesített. És meggyőződésem,
hogy a szandálnak is köszönhető. Nagyon jól szellőzött, és kényelmes volt.
Szerintem rövidebb túrán érdemes kipróbálni.

Egyébként a meleg gyilkos volt, de nagyon.
Mogyorósbánya előtt gondoltam rá, hogy elég nekem 50 km is. De
szerencsére nem tettem meg.

kajzi

Előzmény: lecsoka (419)
tfe Creative Commons License 2000.05.29 0 0 440
hello,

Szerencsere olyan emberrel mentem kb 50-tol, aki a Gerecseben szuletett, igy fejeben volt a terep; magamtol nem biztos, hogy eljutok Koldusszallasra. Negativ volt a feherrel jelzett ut Tokod folott, a kemeny napsutes miatt, a legvegen az M1 alatti athaladas utan a hosszu aszfaltut, pozitiv a Kakukkban felszolgalo lanyok, a celban iden jo volt a gulyas.
Gratula az osszes indulonak.

321, 6:35-tol 4:20-ig, 3. teljesites (Szarligetig most mentem eloszor, korabban Tataig), 9 liter folyadek napkozben, de nem csak tiszta viz persze.

Gödény Creative Commons License 2000.05.29 0 0 439
Beérkezés ideje, indulás ideje, teljesítési évek. A korodat csak azután olvastam, hogy már beírtam a tippet.
Előzmény: altvizsla (437)
lecsoka Creative Commons License 2000.05.29 0 0 438
>Írom már, csak kicsit hosszú. (Röviden: sikerült, ilyen kellemes Százasom még nem volt.)

Várom !

Érekesség. Magam nem számítom a hajlott korban élők közé, 37 évesen szerintem még elég sok mindennel lehet próbálkozni.

Miután apósom volt oly jó és Dorogon begyűjtött, mellékelt kicsivel később egy megjegyzést : Ebben a korban már nem érdemes ilyenekkel foglalkozni.

Kicsit idegesa lettem, de aztán tűrtőztettem magam. Elég nehéz elmagyarázni ezeket a dolgokat a tipikus kívülállóknak, főleg ha az ember nem a leglelkesebb hangulatában van. Ráadásul az ellendrukkerek száma sem kicsi, ezért ha valaki elkeseredett, hát fel a fejjel. Jövőre is lesz túra és ott rendezhetjük az adósságokat (ez leginkább a hasonszőrűeknek szólt).

Előzmény: Ermak (435)
altvizsla Creative Commons License 2000.05.29 0 0 437
Gödénynek: A 272-es rajtszám talált, süllyedt !!!
Hogy azonosítottál be ?
Gödény Creative Commons License 2000.05.29 0 0 436
> teljesítettem a bronzjelvényes természetjáró minősítés 500 pontos kritériumát.
> Azt még nem tudom, ez mire jó (alighanem semmire :-))

Pontosan ugyanarra, mint a Kinizsi Százas jelvénye - vagyis semmire. :-)))

Egyébként a bronzjelvényes természetjáró követleményei "normális", alkalmanként 15-20 km-t túrázó emberekre vannak méretezve.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (429)
Ermak Creative Commons License 2000.05.29 0 0 435
Gratula az összes teljesítőnek és próbálkozónak!!!

Írom már, csak kicsit hosszú. (Röviden: sikerült, ilyen kellemes Százasom még nem volt.)

Addig is cipőválasztás: hazafelé valaki szandálban (fekete Rucanor) ment, kérdezem, végighozta? Igen, az első 40-en abban is ment, mondta.

Előzmény: lecsoka (431)
lecsoka Creative Commons License 2000.05.29 0 0 434
>Amíg Ermak nem közli a részletes beszámolót, a száraz tény: 2.29-kor beérkezett.

Gratulálok !!!

Előzmény: Gödény (433)
Gödény Creative Commons License 2000.05.29 0 0 433
Amíg Ermak nem közli a részletes beszámolót, a száraz tény: 2.29-kor beérkezett.
Előzmény: lecsoka (431)
Gödény Creative Commons License 2000.05.29 0 0 432
Felkúszott a statisztika meg a teljesítők bővített listája a honlapra.
lecsoka Creative Commons License 2000.05.29 0 0 431
Ermak!

Hol az ördögben vagy ? A rajt után csak egy vékony csíkot láttam belőled, vallj színt, mi is történt!

Előzmény: Gödény (428)
lecsoka Creative Commons License 2000.05.29 0 0 430
>Egy meglepő tény a statisztikából: idén a lányok jobban szerepeltek !

Pont ilyesmit akartam kérdezni. Meg úgy általában az idei statisztikát.

Olvasva a szenvedések tárházát, némileg elszégyenlettem magamat, de rettenetesen. Én sokkal jobb állapotban voltam a többségnél amikor feladtam., de úgy éreztem, hogy a futóművem borítása nem bírja a dolgot.

Szerintem a nagy kimerültségérzet a hőség miatt volt. Nagy önbizalom, gyors kezdés és méggyorsabb kifulladás az illesmi velejárója.

Előzmény: Gödény (426)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.05.29 0 0 429
Ja, és még valami:
Alig több, mint két hónappal az MTSZ-tagságom kezdete után szombaton teljesítettem a bronzjelvényes természetjáró minősítés 500 pontos kritériumát. Azt még nem tudom, ez mire jó (alighanem semmire :-)), de azért mégis szép, hogy pont a Kinizsin lett meg.
Gödény Creative Commons License 2000.05.29 0 0 428
és 272 volt a rajtszámod.

A 70 évet pedig csak akkor bocsájtjuk meg neked, ha a 60. Százast is teljesíteni fogod :-)))))

Előzmény: altvizsla (423)
Gödény Creative Commons License 2000.05.29 0 0 427
> sőt a legjobb a bányhegyi megoldás: nagy műanyaghordó tiszta csapvízzel.
Ehhez csak egy csap kell :-))

Bányahegyen a bánya kútjától kapjuk az áramot és a volt erdészház csapjából a vizet: vagyis _van_ víz. Méghozzá elég.

Koldusszálláson a vadászháznál fúrt kút van, amely csak lassan töltődik vissza: az ott lakó családnak és a vendégeknek elég, a kitikkadt 500-600 embernek nem. Somlyóváron meg csak az van, amit nagy műanyaghordókban valaki felvisz - hasonlóan a Getéhez, Pilisnyereghez meg a többi helyhez.

Előzmény: defekt (425)
Gödény Creative Commons License 2000.05.29 0 0 426
Egy meglepő tény a statisztikából: idén a lányok jobban szerepeltek !

A nők teljesítési aránya a korábbi években általában 10-15%-al elmaradt a férfiakétól. Idén viszont 1 %-al jobb eredményt értek el.

defekt Creative Commons License 2000.05.29 0 0 425
Hétfőn, éjjel 2-kor fölébredtem a hatalmas égzengésre és a zuhogó esőre. (Tatáról van szó.)
Tehát lehet választani a rekkenő hőség és az éjszakai zivatar között. Szerintem szerencsénk volt, hogy nem egy nappal korábban jött a front...
Más: tényleg érdemesebb lenne inkább ásványvizeket árusítani, sőt a legjobb a bányhegyi megoldás: nagy műanyaghordó tiszta csapvízzel. A tokodi pincéknél áldassék annak a neve, aki vizet osztogatott műanyagkannából, egy fiatal és egy idősebb nő volt, de nem emlékszem rájuk, mert már teljessen be voltam állva...

Cipőválasztás: egy szakboltban vásárolt Hi-tec túracipő volt rajtam, külön túrazoknival, Pusztamarótig rendbe is volt, de aztán jött két vízhólyag: szenvedés, rettegés, pusztulás, halál.
Annyi embert láttam sima fehér sportzokniban és futócipőben, legközelebbi túrámon kipróbálom.
Extrém: egy srácot láttam egy szakadt makkoscipőben (!!) trappolni, aztán a Getén cipőt váltott, egy még szakadtabbat vett fel, meg ott volt mellette egy strandpapucs, na azzal nem tudom mit akart kezdeni.

Igazából nem is a vízhólyagok és az izomfájdalom jelentette a nehézséget, hanem az a mérhetetlen kimerültség, amit még soha nem éreztem, pedig futottam már marathont és 200 km-t is kerekeztem egyfolytában.
Jövőre természetesen ott a helyem !!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!