Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18496

Azért teljesen más nagyságrend a Space és Csernobil ma...  utóbbi helyen - még a szarkofág mellett ücsörögve is - ma kisebb a sugárzás, mint egy űrhajó belsejében... 

(a Marsra utazó Curiosity tartalmaz sugárzásmérőt, és kiderült, hogy az (átlagos szerkezetű és sugárvédelmű) űrhajó _belsejében_ odafele annyi sugárzást kapott 7 hónap alatt, ami egy embernél 3-5%-kal növelné a daganatos betegség kockázatát - naponta átlagosan 1,8 millisievertet - na, akkor képzeld el, mi lehet a zűrhajó felületén...)

Az anno a robbanáskori kitelepítési kritérium volt a csernobili atomkatasztrófa után: 350 mSv/teljes élet, ami ekvivalens kb 180 nappal egy mai űrhajó _belsejében_ - csak hogy össze tudjuk hasonlítani a dolgokat... a NASA ma 1000 mSv után "kényszernyugdíjaz", tehát 3x lazábbak, mint a ruszkik 86-ban Csernobilnál)

 

ÜdV

Előzmény: loding (18484)
El Qradi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18495

"Orosz kémhajó jelent meg Odessza partjainál"

 

Tudod ez az új szupertitkos orosz technika, a lopakodó kémhajó.

Még senki sem látta, csak a NATO elemzői az íróasztal mögül.....

Előzmény: perkelto (18487)
loding Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18494

találtam egy 357 oldalas tanulmányt a témáról :-), úgy tűnik ebbe belenyúltunk, :-)) fene tudja, de valósínű erre külön tudományos kutatások tömege irányul, meg tanszékek :-),

így ahogy beleolvastam elég ilyesztő :-)

 

... :-) másik fele, meg hogy a legnagyobb rizikófaktort :-) ne feledjük, mindennemű sugárzás előtt, ugye mondjuk Szerjózsa aki  a környéki italmérésből záróra után hazafelé kis kitérővel biciglin eltolja a cellákat és felteszi előtetőnek :-DDD

 

http://books.google.hu/books?id=8Y6rz4wjLe4C&pg=PA292&lpg=PA292&dq=solar+cell+vs+radioactive&source=bl&ots=3pa9BaXip9&sig=WdzDuLIBmv63JVUaCDJSlc3h2V4&hl=en&sa=X&ei=wxM9U-jgM8vZygPIuYHwDQ&redir_esc=y#v=onepage&q=solar%20cell%20vs%20radioactive&f=true

 

 

Előzmény: Antisystem (18489)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18493

az ionizalo sugarzas pusztitja a pn atmenetet. a foldinel csak parszor nagyobb hattersugarzas mar merhetoen rovidebb elettartamot ad. az ureszkozokon speci erositett elektronika van emiatt, mert ott nagyobb az alap sugarzas ugye. vagy pl fukushimaban azert nem lehetett bizonyos helyekre mezei katonai robotokat bekuldeni, mert megallt az agyuk a sugarzastol.

 

mostanabani csernobili sztori, hogy a sugarzastol a mindenfele lebonto bakteriumok es gombak sokkal kevesebben vannak mint egyebkent (szokas is sugarzassal fertotleniteni) ezert a falevel sokkal lassabban bomlik. sokevi mennyiseg fel van gyulve, ha lesz egy erdotuz az nem kicsi lesz, es rengeteg a biomasszaban elraktarozott radioaktiv anyag fog a levegobe kerulni.

 

Vajk

Előzmény: Antisystem (18489)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18492

Ja, és persze a dolog mindkét félnél feltehetőleg a show része... a kém-műholdjaikkal sokkal pontosabb adatokhoz tudnak jutni, de az ugye nem látványos "itt vagyunk ám és figyelünk" action...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (18487)
Platon Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18491

Mondjuk aki a majdani fegyveres bandákat finanszírozta (USA, USAID), akik megdöntötték a törvényes kormányt.

 

Az ENSZ 3314. számú, az agresszió definiciójáról szóló határozata alapján ez prima facie nyílt agresszió az elszenvedő ország szuverenitása ellen, és lehetővé teszi akár a fegyveres erők bevetését is, mivel megalapozza az önvédelmi helyzetet.

 

Szóval röviden, az USA és az EU követett el agressziót Ukrajna ellen.

 

A többi csak az agresszorok PR-ja.

Előzmény: perkelto (18488)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18490

Und? A NATO vagy 3-4 hete folytat bejelentetten kémtevékenységet az AWACS-aival... ja, tudjuk, de az ugye mááááááás az orosz az kémkedik, a NATO meg "aggódik"...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (18487)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18489

Akkor a napot se bírnák... Most nem millió radokról van szó... 

 

ÜdV

Előzmény: halaloszto (18480)
perkelto Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18488

Ne vicceljél már! Ki követett el agressziót?

Előzmény: Platon (18482)
perkelto Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18487

Orosz kémhajó jelent meg Odessza partjainál

 

Russian reconnaissance ship noticed near Odessa

The ship is in international waters and engaged in electronic intelligence  at the south-western part of Ukraine, the edition notes.

 

 Russian reconnaissance ship noticed near Odessa.  An average intelligence ("hydrographic") ship "Liman" of the  519th  separate division  of the RK of Russian Black Sea Fleet is noted in 23 kilometers from Odessa, writes Dumskaya.net.

A source in the Ukrainian Defense Ministry said this to edition.

 

The ship is in international waters and engaged in electronic intelligence at the south-western part of Ukraine, controlling the movement of military vehicles, aircraft, ships and vessels. Also, according to a source publication, using their sonar, it carries out an exploration of the shelf waters.

El Qradi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18486

"A NATO főparancsnoka szerint Oroszországnak most már minden szükséges erő rendelkezésére áll, hogy 3-5 nap alatt lerohanja Ukrajnát. Az orosz katonai célok a következők:

- az északkeleti ukrán területek megszállása;

- szárazföldi összeköttetést teremteni Dél-Kelet-Ukrajnán keresztül a Krímmel;

- elfoglalni az Odesszáig terjedő tengerparti sávot, sőt tovább is, hogy összeköttetést teremtsenek a dnyesztermentiekkel."

 

Imádom ezt a tipikus agymosott euroatlanti média visítást.

Ha az oroszok be akartak volna vonulni, akkor bármikor megtehették volna eddig is.

Annyira nem ostobák, mint amennyire őket a NATO bürokraták gondolják.

Majd szépen lesz egy orosz ellenes kilengés Ukrajnában, nekik meg kell

védeniük az orosz lakosságot. De az nem holnap lesz.

Az ukrán határrendészet tegnap jelentette be, hogy 19.000 oroszt

fordítottak vissza a határról eddig, akikről azt feltételezik, hogy

rendzavarás céljából akartak belépni Ukrajnába.

 

 

Előzmény: perkelto (18481)
Platon Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18485

Milyen meglepő, hogy a puccsisták által kinevezett szvobodás (neonáci) főügyész nem a saját embereit hozta ki felelősnek :)

Előzmény: produc (18483)
loding Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18484

hm... ez érdekes, és tényleg más anyagból készülnek a zűrbe' használt napelemek, mivel roncsolja az anyagokat a kozmikus sugárzás...

Előzmény: halaloszto (18480)
produc Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18483

Az ukrán ügyészség szerint Janukovics adott tűzparancsot

Az ukrán elnök személyesen utasította embereit, hogy február 20-án lőjenek a tömegbe a Majdanon. Tovább »

forrás: Index.hu

Platon Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18482

Természetesen hazudik, hiszen NATO tiszt, és mozog a szája.

 

Csak próbálják a közvéleménynek megindokolni a kis agressziójuk folytatásához szükséges csapatmozgásokat.

Előzmény: perkelto (18481)
perkelto Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18481

A NATO főparancsnoka szerint Oroszországnak most már minden szükséges erő rendelkezésére áll, hogy 3-5 nap alatt lerohanja Ukrajnát. Az orosz katonai célok a következők:

 

- az északkeleti ukrán területek megszállása;

 

- szárazföldi összeköttetést teremteni Dél-Kelet-Ukrajnán keresztül a Krímmel;

 

- elfoglalni az Odesszáig terjedő tengerparti sávot, sőt tovább is, hogy összeköttetést teremtsenek a dnyesztermentiekkel.

 

Ezért NATO csapaterősítéseket kell a keleti tagállamokba vezényelni azok biztonságának garantálására. S ennek a ki kell terjedni a légierőre, a szárazföldi erőkre és tengerészeti erőkre is.

 

NATO says Russia in incursion into Ukraine will achieve its task in three to five days

 

NATO's Supreme Allied Commander in Europe (SACEUR), U.S. Air Force General Philip Mark Breedlove believes that Russia has massed all the forces it needs on Ukraine's border to carry out its objective in three to five days in case of an incursion.

 

The U.S. General has said in an interview to the Reuters agency .

 

“Russia also has forces to the north and northeast of Ukraine that could enter eastern Ukraine if Moscow ordered them to do so. We think it is ready to go and we think it could accomplish its objectives in between 3 and 5 days if directed to make the actions,” he said.

 

According to him, Russia could have several potential objectives, including an incursion into southern Ukraine to establish a land corridor to Crimea, pushing beyond Crimea to Ukraine's Black Sea port of Odessa or even threatening to connect to Transdniestria.

 

In addition, Breedlove notes, Russia also has forces to the north and northeast of Ukraine that could enter eastern Ukraine if Moscow ordered them to do so.

 

He called the situation on the Ukrainian-Russian border “incredibly concerning.”

 

According to the General, at a meeting of Ministers of Foreign Affairs of NATO member countries in Brussels they asked him to draw up by April 15 a package of measures that would include reinforcements by land, air and sea for the guarantees for NATO allies in Eastern Europe.

halaloszto Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18480

amugy a fotovoltaikus naperomunek (aka napelem) art a sugarzas.

 

Vajk

Előzmény: Antisystem (18469)
loding Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18479

"Nézd, a naperőműnek spec nem árt, ha nagyobb a háttérsugárzás..."

 

igaz, de azért egy ilyen léptékü dolognál a dolgozókat "hivatalosan" kell alkalmazni, ott meg "határértékeknek" :-) kell megfeleni, tehát ha ott EU normák :-) szerint dolgoznak majdan :) ... a telepítők, meg a kezelő, karbantartó személyzet, meg az eszközök hatástalanítása stb.

 

... vagy hát ja ...

 

http://forbes.ua/news/1365124-v-chernobylskoj-zone-postroyat-solnechnye-elektrostancii

 

- itt az előzőnek a Forbes oldalon közölt hivatkozása

 

 

Előzmény: Antisystem (18469)
loding Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18478

:-))) kicsit lenézel a lábad elé és az a szürke izé... ott lent... az nem? Maga az aszfalt is párolog :-)))

... pénzért bárkinek kárt okozni évtizedeken keresztül ... ?

 

Előzmény: midnight coder (18477)
midnight coder Creative Commons License 2014.04.03 0 0 18477

A rák sajna olyasmi, aminek ezer oka lehet. A genetikai hajlamtól a különféle rákkeltő vegyszerekig amik a környezetben vannak. Az egyik legfontosabb az aszbeszt ami a 80-as években még ott volt a kocsik fékpofáiban, plusz az építőipar is előszeretettel használta az ethernit csövektől a hullámpalán át az épületek szigeteléséig. A vicc az, hogy amikor mi átvettük a technológiát az amcsiktól, az amcsik már tudták hogy rákkeltő. Ezen túl ott van még a dohányzás, a pesti jó levegő különös tekintettel a dízelmotorokra illetve akkoriban még volt ipar is pesten.

Előzmény: Becses Bryganti (18472)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.02 0 0 18476

Aha... és Fukusima mi volt?

Mert szerintem mindkettő emberi mulasztásra visszavezethető baleset, az egyiknél az üzemeltetésben hibáztak, a másiknál a tervezésben... és hát a vajas kenyér néha a vajas felére esik...

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (18474)
Platon Creative Commons License 2014.04.02 0 0 18475

Jah de csak őket, Kijev 3 millió lakosát nem. :)

 

Okos. :)

 

A Gonosz Birodalma az USA pedig sajnos él és virul, pár évente meggyilkol pár tízezer embert.

Előzmény: Becses Bryganti (18474)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.04.02 0 0 18474

Knézyről nem hallottam, lehet, hogy ott volt. 28 éve történt.  Moszkvát sem ,érte el, ők Kijev fölött sugározódtak meg. Rémálom volt az egész, a gonosz birodalmának utolsó dobása.

Előzmény: Antisystem (18473)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.02 0 0 18473

Déry, Tamási- Csernobil

Nézd, hittételekkel nem lehet vitázni... mindösszesen annyit jegyeznék meg, hogy az ebben az összeesküvés-elméletben hívők Déryt meg Knézyt szokták emlegetni, annak semmi nyoma, hogy Tamási ott lett volna akkor Moszkva felé... ahol is a moszkvai repülőtéren sugárdetektorral végigvizsgálták mindannyiukat...

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Becses Bryganti (18472)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.04.02 0 0 18472

Van. Szervezet kérdése és hajlamé. Vitray 100 véve húzza. Sztem a rád irányuló 1000 vwattos lámpák a felelősek, a képernyő és a súgógép nem okoz rákot. Déry, Tamási- Csernobil. Tamásinak leoperálták mindkét mellét,ami egy darabig megmentette. Még így is a képernyőn volt, kitömött melltartóban. Tiszteleltre méltó.

Előzmény: Antisystem (18468)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.02 0 0 18471

Nem olyan bonyolult, manapság az emberek cc 25%-a abban hal meg...

 

ÜdV

Előzmény: halaloszto (18470)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.02 0 0 18470

Jaja! Es kis korulnezessel pl matektanart is lehetne talalni tucatszam aki rakban halt meg.


Vajk

Előzmény: Antisystem (18468)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.02 0 0 18469

Nézd, a naperőműnek spec nem árt, ha nagyobb a háttérsugárzás...

 

ÜdV

Előzmény: loding (18467)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.02 0 0 18468

Á, erről egészen más hiedelem járja:

Sok tévés halt meg daganatos betegségben. Többek között Tamási Eszter, Takács Mari, Knézy Jenő és Gyulai István halálát is ilyen kór okozta. Nem véletlenül suttogják már egy ideje, hogy lehet valami káros sugárzás a stúdiókban, ami a súlyos betegségeket okozhatja. 

http://www.stop.hu/bulvar/gyogyithatatlan-beteg-a-nepszeru-magyar-musorvezeto/779628/#null

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (18465)
loding Creative Commons License 2014.04.02 0 0 18467

... Anti... :-),

szóval az olaszok szolár erőművet építenek a területen, nincs ott már semmi :-), legfeljebb nyomott telekárak ;-)

 

http://www.karpataljalap.net/2014/02/14/naperomu-epulhet-csernobilban

"

Naperőművet szeretne építeni a csernobili tiltott zónában egy olaszországi energetikai vállalat.

A TSZN híradóműsor úgy tudja, hogy a Vipiemme Solar SRL csütörtökön írta alá az ukrán környezetvédelmi minisztérium és a tilalmi zóna igazgatásáért felelős hivatal a vonatkozó szándéknyilatkozatot. A dokumentum értelmében az olasz cég a közeljövőben 0,5 megawatt elektromos áram előállítására alkalmas nappaneleket kíván telepíteni a zónában. Összehasonlításul: a Paksi Atomerőmű kiváltásához összesen négyezer ehhez hasonló naperőmű kiépítésére volna szükség Magyarországon.

Ukrajnában nem ez az első ilyen jellegű létesítmény. Odessza térségében a múlt évben kezdték meg egy 142 ezer napelemből álló, 34,5 megawatt összteljesítményű naperőmű telepítését, amely mintegy 10 ezer családi ház elektromos energia szükségletét tudja fedezni.

Palkó István"

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129203596&t=9217451

 

:-)

Előzmény: Antisystem (18464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!