Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29492

"Nekem az a véleményem, hogy az elesett katona nem ellenség."

 

Nemigen szoktam egyetérteni veled, de most igen. Szerencsére a háborúban résztvevő országok is így gondolják, és gondozzák az elesett egykori ellenséges katonák sírjait. Mindenki a maga területén.

Ez még akkor is elvárható, ha azok a katonák a megszállt területeken állatként viselkedtek a  civilekkel szemben, mivel ebben a tekintetben mindegyik hadviselő országnak vaj van a fején.

Előzmény: El Qradi (29471)
nünüke88 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29491

Nem érzem megalázásnak a történelmi tényt, hogy a II. VH-ban az oroszok

győztek Magyarországon.

 

 

Nem is az a megalázás, hanem hogy ennek egy, a legyőzőket dicsőítő emlékművet kell állítani.

Előzmény: El Qradi (29487)
nünüke88 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29490

Ki beszélt köpködésről, vagy arról, hogy ne gondozzák a sírokat?

Van némi különbség aközött, hogy fenntartunk egy katonai temetőt gondozott sírokkal az elesetteknek, és aközött, hogy megszállók kapnak egy böhöm nagy emlékművet.

Előzmény: El Qradi (29487)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29489

"A korábban elfoglalt szovjet területet felszabadító szovjet katonáknak első dolguk volt, hogy szétverték az ott eltemetett német katonák sírjait."

 

Túl sok nyugati propaganda kiadványt olvasol....

Előzmény: perkelto (29478)
Platon Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29488

A szovjetek igen. De nem a mostani Kijevi vezetés által imádott Ukrán nácik, vagy a fejlett nyugat. Legutóbb mikor a fejlett nyugat betette oda a lábát felégették az egészet.

 

 

Előzmény: perkelto (29484)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29487

"Mégis akkor mi egy katona egy olyan földön, ami nem az ő országa?

Bizony, ellenség, megszálló stb. ha nem egy katonai szövetség tagjaként, az adott ország hívására, vagy cicilben, turistaként érkezik."

 

Akkor az oroszok is köpködhetnék a magyar katonasírokat a Donnál.

Nem teszik, gondozzák őket.

 

 

"Véleményem szerint a vesztes indokolatlan megalázása, hogy még dicsőíttetik is vele a legyőzőit. Az emlékműnek, aminek amúgy önmagában van létjogosultága, a katonai temetőben lenne a helye."

 

Nem érzem megalázásnak a történelmi tényt, hogy a II. VH-ban az oroszok

győztek Magyarországon. Érdekes módon Weiner Neustadt-ban a város

büszkesége a Mathias-kehely, amit a magyar Mátyás királytól kaptak, amikor

elfoglalta a várost.....

 

 

Előzmény: nünüke88 (29474)
Platon Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29486

Túl sokat ahhoz képest hogy csak a fosztogatás és a büntetlen tömeges nemi erőszak járt az US katonák megjelenésével.

 

Ehhez képest évtizedekig nyomta a hazug és átlátszó propagandát a németeket erőszakoló szovjet katonáról az USA.

 

Sajnos a tények azt mutatják hogy amíg kelet német országban a szovjet katona által elkövetett nemi erőszak ritka volt, mivel Sztálin hadiparancsa alapján vizsgálat nélkül helyszíni agyonlövetés járt érte, addig nyugaton tömegével erőszakolták meg a nőket az USA katonák és legtöbb esetben ejnye bejnyével megúszták, mert hagyni kell szórakozni is a katonát.

Előzmény: perkelto (29477)
perkelto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29485

 

A solymári angol katonai temető

perkelto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29484

A szovjet katonasírokat gondozták a Szovjetunió, így Ukrajna területén.

Előzmény: Platon (29481)
nünüke88 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29483

Ebben nem vagyok képben. Ha építettek is ilyet, arról is ugyanaz a véleményem: katonatemetőbe való.

Előzmény: perkelto (29477)
perkelto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29482

A határ mentén állomásozó orosz csapatok parancsot riadóztatták ma, hogy készek legyenek békefenntartó hadműveletek végzésére Ukrajna területén.

 

RF troops are ready to carry out “peacekeeping operation” at territory of Ukraine

 

Commanders of the Russian units allegedly got orders to be on the alert to carry out “peacekeeping operation” at the territory of Ukraine. According to the words of expert, troops of the RF are moving up to the border in front of the Luhansk Oblast.

 

RF troops are ready to carry out “peacekeeping operation” at territory of Ukraine – Tymchuk/REUTERS

“According to operative data of the “Information Resistance” group, the Russian troops that are in 100 km zone from the state border with Ukraine, are moving up to the border in front of the Luhansk Oblast”, - head of the Center of Military-Political Studies Dmytro Tymchuk wrote this on his Facebook page.

 

He also stressed that commanders of the Russian units got an order to be on the alert to carry out “peacekeeping operation” at the territory of Ukraine.

Platon Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29481

Ja ja hogyne és kiscicákat is kínoztak, miközben a bátor és tiszteletre méltó Ukrán nácik hordták a virágot a szovjet katonasírokra, ápolták és gondozták őket.

Előzmény: perkelto (29478)
szerda7 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29480

Tárgyalnak Koreával is.

Előzmény: Antisystem (29457)
Platon Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29479

Nézzük csak ez három szavazat a bizottságban szankciók ellen. Finnek és a három balti állam 100% ban Oroszországtól kapja a gázt, és csővezetés sincs a pótlásra ők sem szavaznak meg semmit ami veszélyeztetné a gázutánpótlásukat. Az megint négy szavazat.

 

Ez eddig 7 biztos ellen szavazat a 25 ből a bizottságban. Gyűjtöm őket ahogy jönnek a hírek. Én 14-17 szavazatra számítok ellene. De majd kiderült. Persze kétlem hogy egyáltalán szavazásig eljut.

Előzmény: szerda7 (29473)
perkelto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29478

A korábban elfoglalt szovjet területet felszabadító szovjet katonáknak első dolguk volt, hogy szétverték az ott eltemetett német katonák sírjait.

Előzmény: El Qradi (29471)
perkelto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29477

Hány az amerikai hadsereget dicsőítő emlékművet építettek az NSZK-ban?

Előzmény: nünüke88 (29474)
szerda7 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29476

Ez egy irónikus megjegyzés lett volna, mint azt az idézőjel próbálná érzékeltetni.

Előzmény: Felületi mmenedzser (29435)
nünüke88 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29475

Amúgy, azoknak is volt családjuk, akiket meggyaláztak az átvonulók.

A dédimamám öccsének is, akit fejbelőttek ablakon keresztül. Én a doniaknak sem várnék el közterületen felállított emlékművet, csak egy tisztesen gondozott katonai temetőt, ami kijár azoknak az embereknek, akik a vezetőik mohósága és ostobasága miatt lelték halálukat.

Előzmény: nünüke88 (29474)
nünüke88 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29474

Mégis akkor mi egy katona egy olyan földön, ami nem az ő országa?

Bizony, ellenség, megszálló stb. ha nem egy katonai szövetség tagjaként, az adott ország hívására, vagy cicilben, turistaként érkezik.

Mint ember, lehet, hogy nem viseltetik ellenséges érzelmekkel, és ha elesik, mint embert, megilleti a méltóság, értsd: tisztességes temetés, gondozott sírhely.

Nálunk a rendes, városi temetőben van kialakítva katonai parcella. Sok ugye az azonosítatlan, és ebben az ellenséges hadviselőknek is szerepe van, sokszor ugyanis letépték egymás nyakából a dögcédulát, hogy majdan ne lehessen azonosítható az illető.

Az emlékmű amúgyis politikai, nem kegyeleti: a német megszállóknak is lehetne dicsőítő jellegű emlékműve, ha ők győznek véletlenül.

Véleményem szerint a vesztes indokolatlan megalázása, hogy még dicsőíttetik is vele a legyőzőit. Az emlékműnek, aminek amúgy önmagában van létjogosultága, a katonai temetőben lenne a helye. Szerintem.

Előzmény: El Qradi (29471)
szerda7 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29473

Czech, Hungarian and Slovak leaders are blaming the EU west bloc in hypocrisy in regard to Russia during the crisis in Ukraine. Eastern Europe refuses to get more economic damage which could be inflicted by wider sanctions.

 


Read more: http://voiceofrussia.com/news/2014_05_16/East-European-leaders-blame-EU-in-hypocrisy-on-sanctions-against-Russia-3344/

 

Mellesleg megjegyezném, hogy Lengyelo. a legnagyobb haszonélvező állama az EU-nak, többletbevétel, első hely.

El Qradi Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29472

"Így az amcsik nem tudnak felmenni, mert nem tudnának visszajönni."

 

A redbullos osztrák fickó megmutatta, hogy van más lehetőség is a

visszatérésre...:::))))

Előzmény: nünüke88 (29470)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29471

Nekem az a véleményem, hogy az elesett katona nem ellenség.

Az életét áldozta a hazájáért, egy eszméért, egy célért.

Családja volt, gyermekei, szülei, akik visszavárták.

 

Idegen földben nyugszik, a családja nem tud egy szál

virágot sem vinni a sírjára.

 

A katonasíroknak valóban nincs helye a városokban,

de az emlékművek maradhatnak. Nem mind, csak

pár. A Szabadság téri simán belefér abba, hogy

legyen egy kiemelkedő helyen.

Ilyen alapon a bronzrozit is le kellene bontani

a Gellért hegynél....

Előzmény: nünüke88 (29469)
nünüke88 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29470

Az űrkutatásra is van kihatása a konfliktusnak, az oroszok nem engedik a visszatérő rendszereiket használni az amcsiknak.

Így az amcsik nem tudnak felmenni, mert nem tudnának visszajönni. Azokat, akik most fent vnnak, még visszahozzák, persze.

Előzmény: Antisystem (29468)
nünüke88 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29469

Az itteni emlékműnek is katonai temetőben lenne a helye, két okból:

1. A felszabaítást megszállás követte részükről. Miért dicsőítsük a megszállóinkat forgalmas köztéren?

2. Katonák voltak.

Mielőtt elkezdene valaki burkolt nácinak tartani, amiért nem tartom olyan hősiesnek az országot végigerőszakoló, majd megszállóvá vált Vörös Hadsereget, megjegyzem, hogy a Holokauszt emlékműveknek van helye a nyilvánosság előtt, mert az érintettek saját honfitársaink és civilek voltak, továbbá, nem támogatom a mostani német megszállási emlékművet sem, ami ártatlan, szenvedő fél mivoltunkat hangsúlyozná, holott a saját politikánk igen nagy szerepet játszott.

Előzmény: Törölt nick (29388)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29468

mindeközben az oroszok:

Bűncselekmény lesz a GMO az oroszoknál

A terrorizmussal azonosan büntetnék, kivéve a magánszemélyeket, akik csak pénzbírságot kaphatnak. Tovább »

forrás: Index.hu

 

... kicsit hatékonyabb szankció az USA biotech-cégeire, mint Rogozin nem létező amerikai számlájának zárolása:)))

 

ÜdV

El Qradi Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29467

"Az más kérdés, hogy a nagy, Nyugatra húzási lelkesedésben aláírtunk velük egy papirost, hogy nincsenek egymás felé területi igényeink."

 

A jelenlegi (pontosabban akkori) Ukrajnával.

Ha az oroszok szétszedik Ukrajnát, onnantól kezdve kérdéses

az egyezmény hatálya.

Előzmény: nünüke88 (29461)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29466

Ja... bár szerintem, ha már a jövőnek építkeznek, nagyobbra fognak méretezni. Érdekes lenne megtudni a terveket...

 

ÜdV

Előzmény: El Qradi (29465)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29465

"Nézd, kérdés, hogy mekkorára építika  csövet.... mert ha akkorára, hogy a tízszerese is átmegy rajta, akkor onnantól a "gázfegyver" egyoldalúvá válik, a Nyugat már nem tudja vele zsarolni az oroszokat..."

 

A cikkben szerepel egy 60 milliárd m3 érték is. Gondolom ez a max. kapacitás.

Mondjuk az is aranyos, hogy a nyugat a beszerzést akarja diverzifikálni,

az oroszok meg az értékesítést.....

Előzmény: Antisystem (29464)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29464

Nézd, kérdés, hogy mekkorára építika  csövet.... mert ha akkorára, hogy a tízszerese is átmegy rajta, akkor onnantól a "gázfegyver" egyoldalúvá válik, a Nyugat már nem tudja vele zsarolni az oroszokat...

És hogy Kínának mire kell, azt a fene tudja... nekem gyanús, hogy vagy vegyipari alapanyagnak, vagy erőművekbe, mert hát a szenes erőműveiknek hála ugrottak vagy 300 év londoni fejlődést pár évtized alatt, és komoly szmog-problémával szembesültek. Úgyhogy erőteljesen nyitni kezdtek az energetikában a gáz fele is, meg a zöldenergia fele is... ma már Kínában több m2 napelem van, mint az EU-ban összesen, ha jól tudom...

 

ÜdV

Előzmény: El Qradi (29460)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29463

A partizán (gerilla)-tevékenység alapja ilyen raktárak létrehozása... ha elolvasod Moldovától a Napló-t - ami ugye Che boliviai naplójának irodalmi feldolgozása -  ezek mást se csináltak, mint mászkáltak a hegyekben és ilyen raktárakat hoztak létre, így diverzifikálva a készleteiket... n. b. ha az egyiken rajta üt az ellenség "van máááásik" - fegyver és gyógyszer, meg némi tartós élelem - konzerv.

 

ÜdV

Előzmény: El Qradi (29458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!