Keresés

Részletes keresés

Becses Bryganti Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1020

Jobb, ha tudod, Kárpátalja magyar anyanyelvű kisebbségének cc 50 %-a szó szerin mezhítlábas falusi cigány. Beregszász, Nagysxzőllős, magyar többségű, jelentéktelen kisvárosok. Munkács-Ungvár - túlnyomó ukrán-orosz többség. Az ukrán átlag fölött vannak valamivel, tehát Harkov fölött, Kijev és Lvov alaítt.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (1017)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1019
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1018

A SZU az Orosz Birodalom jogutódja, ami nem túlrégi kreálmány volt, az 1870-es évekre hódították össze. a918-tól a Molotov-Ribentropp paktumokig nélékülözték a balti államokat, Moldovát és Gaalíciát, 1945-ig Kárpátalját, ami soha nem volt az övék. Galícia és Kárpátalja 1991-től Ukrajna és bíztatom az irrerdenta oltvtársakat, az is lesz:)

Előzmény: pizo (1013)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1017

neked igen???

 

Nekem az a rész sem hiányzik, ami a miénk volt!

Én már úgy születtem, hogy régen nem volt a miénk!

Soha nem jártam még arrafelé.

De sok különbséget nem látok.

Odamegyek meginni egy kávét vagy odamegyek meginni egy kávét!-.)

Ha már egy ideje a miénk lenne akkor sem jártam volna arrafelé, szóval komolyan mondom, hogy nem értem az egész buzerálkodást!

Előzmény: balkan_kobra (1006)
nünüke88 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1016

Igazad van, természetesen.

A lényeg azonban az, hogy nem egy független Ukrajna kapta, éppen ezért az ukránokra nem úgy kéne tekinteni, mint ahogy a románokra, szlovákokra szokás.

Előzmény: pizo (1011)
nünüke88 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1015

A lakosság többsége ruszin, és inkább egy autonómiára voksolnának ők is, mint a székelyek.

Mi Kárpátalja ügyét azzal tudnánk támogatni, ha támogatnánk Ukrajna EU-csatlakozását, idővel schengeni tagságát, és persze megadnánk a kettős állampolgárságot az ottani magyaroknak.

Előzmény: balkan_kobra (1009)
őszkaján Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1014

Magyar Szövetséges Köztársaság lenne. Persze a pösztkommeszek megint megkevernék a szart egy darabig, de áldozat nélkül nincs győzelem.

Előzmény: nünüke88 (990)
pizo Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1013

Trianon idején (1920.) nem volt SZU, az orosz birodalom a saját polgárháborújukkal volt elfoglalva. A SZU 1922-ben alaklult meg.

 

Zoli

Előzmény: balkan_kobra (1009)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1012

ezek a szláv népek sosem tudtak egymással jól kijönni

Előzmény: nünüke88 (1005)
pizo Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1011

Trianon Kárpátalját a Cseh-Szlovák Köztársaságnak ítélte. 1939. márc. 15-e után telejes terjedelmében visszakerült Magyarországhoz, majd 1944. őszén az előrenyomuló Vörös Hadsereg foglalta el. 1945 nyarán csatolták a Szu-hoz. 1991-től a független Ukrajna része.

 

Zoli 

Előzmény: nünüke88 (1005)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1010

ami jár nekünk az jár

Előzmény: nünüke88 (1008)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1009

Ami az ukránokat illeti, ők ebben az ügyben nem voltak területrablók. Trianon idején nem voltak szabadok

 

 

 

 

Ez még jobb, mert akkor még könnyebben vissza fogák nekünk adni a régi magyar királyi területeinket.

Előzmény: nünüke88 (1005)
nünüke88 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1008

Szlovákia ügye egy másik topikba tartozik, amúgy meg gondolom, a magyar többségű déli területeire gondoltál, mert hajdan az egész ország a miénk volt.

Előzmény: balkan_kobra (1006)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1007

Pont Ukrajna méretei bizonyítják, hogy a méret nem elegendő a sikerhez. Sőt, vannak nálunk kisebb, és mégis sikeresebb országok is.

 

 

 

az minket nem érdekel, ha sikeres lesz, ha nem, nekünk csak a régi királyi magyar föld kell!!!

Előzmény: nünüke88 (1005)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1006

nekem nem hiányzik Szlovákia, ez a gyerekállam

 

neked igen???

 

nem akarjuk visszavenni,  mi csak azt a részt kapjuk vissza, ami a miénk volt

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (977)
nünüke88 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1005

inkább az óríás Ukrajnát féltik, hogy kisebb lesz  :)

 

Pont Ukrajna méretei bizonyítják, hogy a méret nem elegendő a sikerhez. Sőt, vannak nálunk kisebb, és mégis sikeresebb országok is. A hajdani gazdaságunknak nagyon betett Trianon, ez tény, de a mai már nem annak a hibája, és nem lehet helyrehozni a visszacsinálásával. Sőt, a lemaradottabb területek felzárkóztatása egyenesen újabb problémákat generálna.

 

Ami az ukránokat illeti, ők ebben az ügyben nem voltak területrablók. Trianon idején nem voltak szabadok, a SZU részei voltak, ahogy még sok-sok évvel később is.

Most pedig az ukrán kisembernek az esik le, hogy Putyin igyekszik egyre szorosabban fogni a gyeplőt a hajdani SZU-tagállamok felett, és a politikusaik lelkesen asszisztálnak ehhez.

Ha végiggondoljuk, mit követtek el az oroszok az ukránok ellen a történelem folyamán, érthető, hogy rémvízióik vannak attól, hogy újfent orosz fennhatóság alá kerüljenek, így vagy úgy, és inkább törekednének Nyugat-Európa felé, akiktől nem tapasztaltak elnyomást, éheztetést stb. max. a németek részéről a II. vh alatt.

De az oroszoktól sokkal többet.

Előzmény: balkan_kobra (914)
Kovács K. János Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1004

Tisztelt Fórumozók!

 

Március 2-án, vasárnap délben a Blaha Lujza téren Misetics Gábor vezetésével

 

S Z I M P Á T I A T Ü N T E T É S lesz az ukrajnai tüntetés

mellet. AZ ELTE BTK diákjaiból egyelőre 100-150 fő megjelenése valószínűsíthető.

Kérlek gyere el tüntetni vagy csak megjelenni, ha te is úgy gondolod.

Kétlek add tovább a hírt!

Köszönöm!

balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1003

 

Mussorgsky - Pictures at an Exibition, The Great Gate of Kiev  

Előzmény: balkan_kobra (999)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1002

La Gran Puerta de Kiev

Előzmény: balkan_kobra (999)
Lux In Tenebris Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1001

És mi jót kapunk kárpótlásul cserébe azért, hogy a mi lemondásunkkal megszakadjon a konfliktusok láncolata?

Mert az nekem kevés, hogy a románok meg a szlovákok nem érzik igazságtalanságnak a történteket.

 

 

Ez a probléma lényege. Egyrész, hogy személyes "nagyságodat" összekötöd az ország nagyságával. Ezzel két probléma van: semmi köze a te nagyságodnak, az ország méretéhez. Valamint az ország méretének semmi köze annak nagyságához.

 

Másrészt, ha már emberi nagységról beszélünk, akkor az, hogy egozimusodról lemondva a béke, a boldogság, a konflukutskerülés érdekében képes vagy elfogadni egy helyzetet, akkor sokkal nagyobb leszel, mint az általad lakott ország méretétől.

Előzmény: morcos csodagyerek (955)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1000

The Great Gates Of Kiev

Előzmény: balkan_kobra (999)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 999

Lux In Tenebris Creative Commons License 2014.02.19 0 0 998

Látod, pont erről írtam. Te kizárólag a saját egoista szemszögödből vagy képes mérlegelni a dolgokat: Én nagyobb akarok lenni, az én nagyságomat az ország nagyságával azonosítom, számomra ez az igazságosság. Közben észre se veszed, hogy bármilyen határrevizióval összességében mégnagyobb igazságtalanságot okozol.

 

Inkább törekedj arra, hogy minden ember éljen a lehető legjobban független attól, hogy hol él, milyen nyelven beszél stb. 

Előzmény: morcos csodagyerek (943)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.02.19 0 0 997

Azt, hogy Mo 3 millió koldus ÉS depressziós országa, még Trianon előtt írta gy eszement irodalmár, fegyelemfelhívóként. Lehet, hogy jót akart, de baromság volt. A többi kb stimmel, tehát a II. Vh és a mai revíziós böszmeségek.

Előzmény: Antisystem (993)
nünüke88 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 996

Aha, de ha már elszakított honfitársaink jönnek ide, és pl. szavaznak, ha már van ilyen joguk, akkor egyből megkülönbözteted őket határon túliakra és azon belüliekre, ugye?

 

Én nem megyek el Debrecenbe szavazni az ottani polgira, ők sem jönnek el hozzánk. Ennek ellenére honfitársaim. Így van ez a határon túliakkal is.

Honfitársaimnak tekintem őket, de nem megyek el szavazni az ő lakhelyükre, az általuk ismert politikusok közül valakire, és ez így lenne fair vica versa is.

Képzeld el, mit szólnának a székelyek, ha megkapnák az autonómiát, és mennének az anyaországi magyarok szavazni oda, mondván, hogy hát ők is magyarok, és magyar-magyar.

Előzmény: morcos csodagyerek (957)
Farizeusz Creative Commons License 2014.02.19 0 0 995

legalább most már a 4 millió koldus országa vagyunk, magyarország jobban teljesít :)))

Előzmény: Antisystem (993)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 994

:-))) ez a rögeszméjük, egyszerűen nem hiszem el, vaze az hogy a szevasztopoli támaszpont, a fekete-tengeri flotta, a stratégiai egyensúlyok megborulnak, a köolaj földgáz árak, közvetlenül az orosz expot (gyakorlatilag már csak az van :-))) ),  bebukik egy halom vállalat, munkanélküliek tömege - agyhalál, és ez a téma, vaze bal jobb egyformán ezzel a provinciális hülyeséggel foglalkozik.

:-DDD

 

Előzmény: nünüke88 (990)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.19 0 0 993

"Pedig annakidején, mikor még "hárommillió koldus országa" voltunk, egy emberként akarta a társadalom a revíziót." - gyökeresen más helyzet van egy határ meghúzása után 5 meg 90 évvel... persze, hogy "egy emberként" akarta a társadalom a imperialista trianon-békediktátum revizióját mondjuk 1930-ban, amikor az ember sógora-komája került egy drót túloldalára, amikor a gazdasági válságot jól besúlyosbította a Budapesttel egyensúlyt tartó decentrális társadalmi-gazdasági központok elszakítása... ez akkor kb úgy nézett ki, mint ha most lecsatolnák Miskolcot, Szegedet, Szombathelyt...

A II. VH után kiépülő gaqzdaság viszont már ehhez a helyzethez alkalmazkodott, és a ma élő generációk már ezek között a drótok között születtek meg 90+%-ban...

 

Persze, az odáig az én komcsi szememmel is tökéletesen igaz, hogy Trianon gyakorlatilag belelökte Magyarországot a revizionista politikába, és ezzel a II. VH-ba is... AKKOR.

Viszont MA MA van, ma a revizionista politikának nincs semmi épkézláb gazdasági se társadalmi alapja, ez a gazdaság és ez a társadalom már ezekhez a határokhoz alkalmazkodott, ma már Magyarországon valszeg 100-nál kevesebb olyan ember él - olyan 100 éves kor körül - aki még azokhoz a határokhoz szocializálódott akármennyire is...

 

ÜdV

Előzmény: morcos csodagyerek (972)
nünüke88 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 992

Simán lehetne, ha nem szerencsétlen, balf.sz, csak a maguk zsebét néző vezetőink lennének.

Előzmény: morcos csodagyerek (983)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 991

mán 6 oldalt írtak ezzel a dologgal tele, de egyszerűen ez nincs napirenden, bár lehet még magyarország kérdése is rendezésre kerülhet a végén :-DDD

Előzmény: Becses Bryganti (987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!