Keresés

Részletes keresés

Altamara Creative Commons License 2003.07.30 0 0 102

kifli Creative Commons License 2003.05.05 0 0 100
Fóka,

nem tartasz felfrissítőket mostanában a Sirituartnál?

Előzmény: Törölt nick (99)
kifli Creative Commons License 2003.03.24 0 0 97
Kedves Fóka!

"A harmadik szem (Third Eye), a látó szem megnyílásának szimbólumával jelzett folyamat óhatatlanul bekövetkezik a jóga gyakorlása során - kinek hamarabb, kinek később" -írod

kérlek írd le bővebben, hogy ennek a folyamnatnak milyen "tünetei" vannak, illetve, hogy ezek mikor (mennyi és milyen jógázás után - gyakorlatok stb..- következett be nálad.

a halevés 2-3 hetente egyszer menyire fér bele a jógatáplálkozásba?

üdv,

k

Előzmény: Törölt nick (96)
archi5 Creative Commons License 2003.03.20 0 0 94
Véleményetek szerint mennyire lehet kapcsolatban a jóga és a Testkontroll?
archi5 Creative Commons License 2003.03.20 0 0 92
Folyamatosan figyelemmel kisérem beszélgetéseiteket és meglepően sok dolgot hallok tőletek.
Engem is érdekel kifli kérdése.
kifli Creative Commons License 2003.03.20 0 0 91
Köszönöm a választ.

a Vipassana tréning hol lelhető fel a neten, illetve ha ott nincs máshol?

A spirituart mennyire "jó", különösen a fentiekhez viszonyítva - már amennyiben ez egyáltalán lehetséges?

Előzmény: Törölt nick (90)
kifli Creative Commons License 2003.03.20 0 0 89
milyen más jógaiskolákat próbáltál és mi a véleményed róluk?
Előzmény: Törölt nick (88)
kifli Creative Commons License 2003.03.18 0 0 87
Veress Andrásnál tanultál?
Előzmény: Törölt nick (86)
CsipkeRózsa Creative Commons License 2003.03.12 0 0 85
Kedves Fóka!

Köszönöm a türelmet, meg a magyarázatot. Én kb. egy éve jógázom, de eddig olyan "kocajógás" szinten műveltem csak a dolgot, vagyis úgy fogtam neki, hogy lássuk mi is az, meg mire jó, aztán ha tetszik folytatom, ha nem akkor nem. És az volt a tapasztalatom, hogy annak ellenére, hogy szinte csak a fizikai oldalát gyakoroltam, lelki hatása is volt rám.
Mostanában jutottam el arra a szintre, hogy kezd mélyebben (spirituális szinten) is érdekelni a dolog, így megpróbálok olvasgatni ezt-azt, meg elbeszélgetni másokkal is a dologról.
Lehet, hogy spirituálisan most értem meg erre ...

CsR.

Előzmény: Törölt nick (84)
CsipkeRózsa Creative Commons License 2003.03.12 0 0 82
Szia Fóka!

Igaz-e az, hogy ha az ember komolyabban foglalkozik a jógával előbb-utóbb vegetárianussá válik?

CsR

Előzmény: Törölt nick (81)
archi5 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 80
A jógázást milyen gyakorisággal kell végezni az alaptanfolyamok idején és hogyan késöbb?
Te milyen gyakran jógázol? Naponta? Hány órát?
Tanítasz valahol?
Előzmény: Törölt nick (77)
CsipkeRózsa Creative Commons License 2003.03.12 0 0 79
Kedves Fóka!

Ezek szerint te jóga-oktató is vagy? És egyetértesz azokkal a dolgokkal amiket bogyó leírt fennebb???

Üdv. CsipkeRózsa

Előzmény: Törölt nick (77)
CsipkeRózsa Creative Commons License 2003.03.12 0 0 78
Csak még annyit, hogy jógával kapcsolatos könyvek letölthetők a következő weboldalról:

http://www.tau.hu/irodtar/le-konyv.htm

CsipkeRózsa Creative Commons License 2003.03.12 0 0 76
Meghalt ez a topik, pedig a téma szerintem sok embert érdekelne :-(((((
Hol vagytok jógások????
archi5 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 75
Ami a jógával is összefügg: Testkontroll
kifli Creative Commons License 2003.01.27 0 0 74
otthon.
Előzmény: archi5 (73)
archi5 Creative Commons License 2003.01.24 0 0 73
Ti ismertek valamilyen jó Jóga helyet, ahol hetente többször lehet jógázni és nem drága, de jó?
ZiTuS Creative Commons License 2003.01.16 0 0 72
Emberek nem vezsitek észre, hoyg nem ír ide?:)) MÁr én is kérdeztem tőle.
Piócásember Creative Commons License 2003.01.16 0 0 71
Kedves bogyó!

Ez engem is érdelkelne részletesebben.

Előzmény: bogyó (50)
kifli Creative Commons License 2003.01.16 0 0 70
miért nem járható Számodra a jóga útja? kérlek részletezd, mert nagyon érdekel ez a téma.
Előzmény: bogyó (50)
V.Olga Creative Commons License 2003.01.07 0 0 69
Nekem is megvan és jó.
Pl. ha az első jógakönyvemmel hasonlítom össze (Dely K.: Jógagyakorlatok),
-áttekinthetőbb és érthetőbb (a gyakorlatok leírása vázlatszerű, lényegretörő, tanácsok is vannak hozzá)
- megjelenésre is megnyerő (bár ez a nyilván mellékes a jóga szempontjából): szép képek stb. Ezt azért tartom pozitívumnak, mert a sok csiricsári könyvvel szemben ez ízléses, tehát tökéletesen megfelel arra a célra, hogy megismerkedj a jóga alapjaival. Nem utolsó sorban gyerekek is szívesen forgatják és ismerkednek vele. Sok gyakolatot mutat be a hátfájás megismerésésre.

Szóval érdemes forgatni az alapok elsajátításához De hosszabb távon, ha megszeretted, érdemes lemenni egy klubba: a társaságért, az új gyakorlatokért, stb.

Még egy jó könyvvel találkoztam: Timcsák Géza: Jóga

Nem tudja valaki, hol lehet megvenni??

Előzmény: archi5 (63)
ZiTuS Creative Commons License 2002.12.25 0 0 68
Mik a gyakorlás előnyei?

A "Jóga a mindennapi életben" megtanít arra, hogyan segíthetünk magunkon különböző élethelyzetekben;
jó egészséget ad;
fejleszti a figyelem-összpontosító képességet;
hozzásegít a külső és belső egyensúlyhoz és a tökéletes harmóniához;
erőt, önbizalmat ad ahhoz, hogy levetkőzzük rossz szokásainkat; megszabaduljunk negatív érzelmeinktől és függőségeinktől;
spirituális kibontakozáshoz és önmegvalósításhoz vezet

Ezt a magyar jóga-oldalról szedtem. Amúgy Bogyó teljes mértékben igazad van, ennek van egy spirituális háttere, amit meg kell értenünk,de azt mégsem várhatod el, hogy mint más vallású ember, ezt teljesen magunkénak tudhassuk. Vagy nincs igazam?
Ezért állnak itt olyan sokan szemben a nézeteddel, és ez érthető is.

ZiTuS Creative Commons License 2002.12.25 0 0 67
Sziasztok!

Remélem elmélyülésetek közepette azért még néha írtok ide a laikus de érdeklődő emberek számára.
Bogyó, én várom, hogy mesélj mindarról,amit még gondolsz.

archi5 Creative Commons License 2002.12.03 0 0 66
archi5 Creative Commons License 2002.12.03 0 0 65
Sziasztok! Ezeket most találtam egy másik régen jógával foglalkozó topicban:

http://www.yoga-in-daily-life.org/

archi5 Creative Commons License 2002.12.03 0 0 64
Én egyettértek veled és kiváncsi lennék a "bogyóra", hogy Ö azóta hogyan vélekedik erröl a témáról
Előzmény: transparent (61)
archi5 Creative Commons License 2002.12.03 0 0 63
Nekem is a kezembe került ez a könyv, de én még csak belelapoztam, sajnos még nem volt idöm elolvasni.
Amilyen légzögyakorlatot (váltott orrlyukas légzés) leirnak benne, azt az én jógaoktatóm másképpen mutatta és meg is fogom töle csütörtökön kérdezni, hogy mi a kölönbség. Erröl, ha gondoljátok be is számolok. /bocsi, hogy nem hosszú ö-t irok ahol kellene, de ?-ként értrlmrzi./
Előzmény: turulbird (60)
archi5 Creative Commons License 2002.12.03 0 0 62
Sziasztok!

Örülök, hogy van ilyen topic, de végigolvasva az el?z? hozzászólásokat azt tapasztaltam, hogy mikor "beindult" csak akkor voltak hozzászólások. Örömmel tapasztaltam, hogy több, mint 1 év után újra elindult.

Én nemrég kb 6-8 hete (hetente egyszer) jógázok. Nekem nagyon tetszik. Mivel a fórum más topicjait legalább heti rendszerességgel látogatom, valamint jógázom, így rákerestem a jóga szóra és ez az oldal jelent meg, mint legfrissebben megnyított.

Szeretném, ha többen lennék és több fajta véleményt, címet, tapasztalatot tudnánk nyújtani egymásnak.
Ha a mai álláspont szerint tudtok jó jóga helyeket, könyvcímeket.... akkor írjátok le légyszi.

El?re is. Árpi

transparent Creative Commons License 2002.11.27 0 0 61
bogyó: kiválóan leírtad a lényeget, csak egyetlen dologban nem értek egyet.
szerintem az is jöjjön jógázni (ha épp ahhoz van kedve), aki csak ellazulni akar. ez is egy kezdet.
úgy látom, a jógát nem lehet abbahagyni, ha csak nem egészen szélsőségesen rossz helyen kezdi el az ember, akkor szinte észrevétlenül beszivárog az életébe és alapvetően átalakítja a szemléletmódját. ezért lehet az, hogy valaki kívülről fanatikusnak látszik, a saját logikája szerint pedig a legjobb úton halad.
az egyik, amit megtanultam belőle, hogy a kirekesztés és a kategorizálás inkább engem minősít, mint azt, akivel kapcsolatos.
Előzmény: bogyó (52)
turulbird Creative Commons License 2002.11.17 0 0 60
hello!sziasztok!
kaptam kölcsön egy könyvet Karen Zebroff: Jóga mindenkinek. mi a véleményetek? ismeri valaki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!