Keresés

Részletes keresés

Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8596

Én azért látok önszabályozó folyamatokat. A különféle válságok, még a háborúk is ebbe a kategóriába esnek számomra. Még ha nem is a legszebb szabályozás :(

 

Bár..ha az emberiségnek pusztulnia kell, úgy is el fog pusztulni. Tipikus példa a dínók..sokkal több ideig voltak uralkodó faj a Földön, mint amennyit az ember remélhet magának. Nem építettek technikai civilizációt, egyensúlyban voltak a természettel. A Te érvelésed szerint ez a biztos út a megváltáshoz. És amikor már azt hitték, hogy minden okéy, fejbe csapta őket egy meteor.....

Előzmény: Antisystem (8592)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8595

Jelenleg ez a folyamat "csak" felgyorsult. Ennyi.

Aha, ez így igaz. Csak hát van itt egy olyan is, hogy pufferkapacitás - illetve annak túllépése... ez történik a jelenkorban.

A folyamat reverzibilisből irreverzibilisbe váltása.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (8587)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8594

Érdekes, hogy pénteken még nem kért, aztán eszébe jutott, hogy viszont levelet írt.

 

""Nem kértem katonai segítséget". Viktor Janukovics a pénteki beszédében elmondta, hogy nem kért katonai segítséget senkitől "

 

Kicsit aggódom a testi/lelki egészsége miatt ott a távoli Moszkvában.

Előzmény: Törölt nick (8293)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8593

Értem :) Még egy kérdés.

 

Honnan veszed?

Előzmény: RIKA424 (8591)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8592

Kölcsönös:)

Hidd el, a rákos daganat az jó példa... a szerveződések (így az emberi szervezet is, meg az emberi társadalom is) a kooperációra, az egyensúlyra épülnek. A kérdés nem az, hogy jó-e a fejlődés, kell-e a fejlődés - hisz az az élet lényege - hanem az egyensúly, illetve annak felborulása... az, hogy a fejlődéssel párhuzamosan a feedback-mechanizmusoknak is fejlődnie kell.

Az egy látszat, hogy a teljesítmény a minden.... amivel rögvest szembesülsz, ha 200-zal kezd tekerni a szived:) - ugye ez megesik, de ha nem lesz visszaszabályozva sürgősen a tolerábilis, az egyensúlyi mértékre, akkor az rövid idő alatt a szervezet működésének a széteséséhez, a halálhoz vezet... és nem oda, hogy akkor megnő rögvest minden más teljesítményed is... (az is igaz - egy szűk határig)

 

ÜdV

 

Előzmény: Artemis Entreri (8574)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8591

Nem értem.

Az oroszok figyelmeztető lövéseket adtak le.

Ez azt jelenti, hogy az ukránok elindultak a repüőgépeik felé, amit az oroszok őriznek, de azok nem engedik oda őket?

Most mi a stájsz?

 

----------------

 

 No akkor figyelj !

 

1./ az oroszok, nem, nem a hadsereg hanem VO bevonult a Krímbe és "rávette" az ottani ukrán laktanyában szolgáló orosz nemzetiségű, de ukrán állampolgár katonákat, hogy ugyan adják már át nekik a laktanyát.

 

2./ Ezek örömmel adták át, mert már alig várták, hogy átadhassák.

 

3./ De volt három csapat (egy egység + 2 alegység) mely nem adta át a laktanyáját és nem állt át.

 

4./ Ezek egyike egy repülő alakulat egyik része volt.

Nem a repülő alakulat, hanem annak csak egy része.

 

5./ Az oroszok, nem, nem az orosz hadsereg hanem a VO, ami egy őrző-védő civil cég, elfoglalva tartja ezt a repteret is.

 

6./ De a reptéren belül, az a kisebbik egység mely nem állt át, ki szerette volna fejezni (demonstratíve) azt, hogy ők nem értenek egyet a megszállással/elfoglalással.

Ezért bementek a hálókörletükbe, levették a munka-egyenruhájukat és helyette felvették a díszelgő-parádéra való díszegyenruhájukat.

 

Előszedték a csapatzászlót és így kipucolálva, fegyelmezetten, alakzatban, tiszt által vezetve megindultak a repülőgépek felé, hogy a repülőgépeket jelképes kézrátétellel lefoglalják.

(tudod mint a nyomdagépet 1848.03.15-én Hackenasnál).

 

7./ a repteret megszállva tartó orosz VO (őrző-védő bagázs) elállta a repülőgépekhez vezető  útjukat.

 

8./ Senki nem lőtt semmit sehová.

Se levegőbe, se földbe.

 

 

Most már érted ?

 

 

Előzmény: Artemis Entreri (8549)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8590

Akkor elnézést kérek és ígérem, hogy többé nem fogom emlegetni őket.

Előzmény: messzehordó mordeháj (8588)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8589
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8588

Bocsáss meg, de a bagoly mondja a verébnek, ugyanis Te emlegetted USA-t, és Németországot e téma kapcsán, pedig ők sem e topik tárgyai.

Előzmény: Artemis Entreri (8583)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8587

A globalizáció nem mostanság borult fel. Akkor borult fel, amikor az ember kvázi függetlenítette magát a környezeti hatásoktól...tehát qrvára lexarhatta, hogy milyen tettével mit okoz. És ez már bőven ókori téma. Jelenleg ez a folyamat "csak" felgyorsult. Ennyi.

Előzmény: Antisystem (8580)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8586

Nem tudom.

Én egy orosz banknál vagyok, van ott hitelem is. Állami bank ha jól tudom Sberbank a neve.

Ha felszámoljuk a kapcsolatokat Moszkvával, mi lesz a hitelemmel? :)

Előzmény: belekotkot (8576)
turulkakas Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8585

Ezt már a Kreml hivatalosan megcáfolta és azt mondta,hogy az illető magánvéleménye.:-)

Előzmény: Törölt nick (8572)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8584

Innentől majd rubellel kereskednek mindenkivel.

Mindenki alatt gondolom majd értendő Kazahsztán, Grúzia és a körüllakók, más nem!

Előzmény: belekotkot (8576)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8583

Dehogy tilos. És ismerjük is ezeket. Javasolnám viszont, hogy ha erről és nem az ukrán válságól akarsz beszélni, akkor fáradj át a megfelelő, ezzel a kérdéssel foglalkozó topicba! :)

Előzmény: messzehordó mordeháj (8578)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8582

megtagadhatja az amerikai bankok felé fennálló hitelek törlesztését,

 

Nabazz,a mocskosamerikaiimprijalistaglobáltőke kölcsönt adott a muszkának.

Hol van ebben a szocializmus felsőbbrendűsége elvtársak?

Előzmény: Törölt nick (8572)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8581

Oroszország akár hadat is üzenhet a nyugati világnak (nem fog) :DDD

Előzmény: Törölt nick (8572)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8580

OFF: maga a globalizáció az egy folyamat, ami az emberiség történelmével egyidős, és nem visel önmagában előjelet... lett a faluközösségből városállam, abból nemzetállam, abból államszövetségek... stb... a baj az, ha a gazdasági és a társadalmi fejlődés nem együtt halad, ha felborul a természetes egyensúly. Szóval a globalizációval a fő baj a jelenkori IRÁNYA - azt gondolom.

 

ÜdV

Előzmény: Platon (8571)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8579

Pontyosan.

Előzmény: Törölt nick (8575)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8577

Vlagyimir Putyin orosz elnök tanácsadója.

 

Na ez az ami zavar engem, hogy úgy tűnik komplett idióta a tanácsadója.

Ha egy ottani Bogár, Csizmadia, vagy Lovas mondta volna akkor jót röhögtünk oszt csá!-.)

Előzmény: Törölt nick (8572)
belekotkot Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8576

Ha egy ország nem fizeti a hoteltörlesztéseit azt csődnek hívják. Ezt szerintem nem vállalják be.

Előzmény: Törölt nick (8572)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8575

Sajnos az amerikai kapitalizmus lényege a technikai-technológiai fejlesztés, fejlődés. Nagyon egyszerű meglátni, hogy mindenből üzletet csinálnak. Nyilván, hogy vonzzák az innovációt. Azt erőltetni nem lehet, csak megfizetni, azt meg csak úgy lehet, ha minél előbb a piacra lehet vinni a terméket. Na már most, ha megfeszül Putyin, effajta üzleti magatartást nem tud ráerőltetni a szovjetezéshez szokott társadalomra. Náluk, amiben nem megrendelő az állam, azt egyszerűen nem gyártják. Az USA-ban pedig amire megrendelő az állam - hadi- és űrtechnológiai fejlesztések -, annak hamar megcsinálják a fogyasztói piaci változatát.

Előzmény: Artemis Entreri (8546)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8574

Nyilván ez a Te véleményed. Megint csak fel kell hozzam, hogy ha nem lenne ilyen jellegű fejlődés, akkor mi sem tudnánk erről a fújj, ronda fejlődésről beszélni, mert a tekerős telefon ilyet nem tud. Plusz ezen internetes, IT-s fejlődés nélkül nem tudnánk beszélgetni az ukrán eseményekről sem, mert vezetőink csak azt juttatnák el hozzánk, ami szerintük ránk tartozik. Semmit. Ezért is jó az internet, meg minden ezzel járó cucc....és a gyors autók, meg az összes frincfranc...

 

Kedvellek virtualice, mert értelmes emberkének tartalak, jókat tudunk vitázni szerintem, de az tisztán látszik, hogy nagyon nem egy síkon mozgunk. Ami nem baj, ettől lehet jókat vitázni :)

Előzmény: Antisystem (8568)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8572

http://www.mfor.hu/cikkek/Kemeny_szankciokkal_fenyegeti_Moszkva_az_amerikaiakat.html

 

Oroszország megszüntetheti a dollár tartalékvalutaként kezelését, és megtagadhatja az amerikai bankok felé fennálló hitelek törlesztését, ha az Egyesült Államok büntetőintézkedéseket vezet be Oroszország ellen - közölte kedden Vlagyimir Putyin orosz elnök tanácsadója.

Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8571

Kicsit off, de a globalizáció sem ördögtől való, sőt. 

 

Alapvetően segíti a kiegyenlítődést a világban a tőke oda megy ahol olcsó a munkaerő ezzel javul az ott élők életszinvonala.

 

Viszont vannak komoly árnyoldalai is amik viszont megfelelő óvatos szabályozással kezelhetőek lennének.

 

Meg hát persze a fejlett világban is be kellene látni, hogy a kiegyenlítődés az a fejlett világ munkavállalójának nem jó hír. 

 

 

Előzmény: Antisystem (8568)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8570

Lesz aki azt fogja gondolni, és lesz aki nem.... tudod, van itt is egy elzárt fórumrész, ahol egy egykori (nyugodjék békében) fórumtársunkkal vitáztunk pro és kontra ezekről a témákról...

 

ÜdV

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (8563)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8569

Aki ennyire a múltban él ,mint Te ,biztos emléxik még hogy a rokonjait Augusburgnál a Brüsszel vezérelte teuton lovagok pallossal eldádázták ,pedig csak lovagolgatott ,meg nyilazgatott.Szóval csak óvatosan a nyugatimádattal :))))

Mondd ,honnan szöktél ? :)

Előzmény: Törölt nick (8557)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8568

Aha... und?

(tudod, az eröltetett fejlődés a Nyugat istene, mindenhatója - az egyik olyan, amit sürgősen le kell taszajtani a trónusáról, úgy mellesleg... mert az élet nem akar átmenni rákos daganatba... lásd a leválthatatlan XP, a 486 DX-4 100 proci aminek a gyártásával lehetetlen leállni... és társai...

Szóval te itt pont az egyik olyan nyugati paradigmával érvelsz, ami sürgős korrekcióra szorul...:))) A mai világunk fő generikus alapbaja, hogy a gazdasági fejlődés elvágtatott a társadalmi mellett, ezért a tőke előbb globalizálódott, mint az azzal egyensúlyt tartó, azt korlátozó társadalomszerkezet...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (8560)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8567

Nálunk az elmúlt egy hétben többen haltak meg erőszakos cselekményekben,mint a "háború sújtotta" Krímben

 

---------------------

 

Ez így van.

 

Ma reggelre pl. csak Budapesten ketten.

Előzmény: turulkakas (8555)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8566

Köszönjük. Már rég volt izraelezés a topicban :)

Előzmény: messzehordó mordeháj (8561)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8565

Nem kérem, hogy olvasd el Széchenyi István Hitel c. munkáját, mert nagyon elcseszné a napod, de annyit tudok mondani, hogy a hitel nem ördögtől való. A fejlesztéseket pl. tök jó hitelből csinálni. Okosan. A nagy kéró, szuper autó, plazmatévé vásárlás hitelből nem ez a kategória.

Előzmény: balkan_kobra (8562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!