Keresés

Részletes keresés

Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8626

A lényeg hogy a hidegháborúnak vége, a világ globalizálódott.

 

Ezek a régi reflexek nem működnek, Cocom listán a megíró éppen akkorát szívna mint akit súlyt, ha nagyhatalmak relációjában nézzük.

Előzmény: Artemis Entreri (8623)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8625

Miután a vonal alapvetően nem az USA-ban csöng, hanem Új Delhiben :D Át van irányítva :D 

Előzmény: Antisystem (8621)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8624

Jah, indiát kifelejtettem :) 

Előzmény: Antisystem (8621)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8623

És? Nem akarom bántani pl. az EPAM-ot, mert sok jó ismerősöm dolgozik ott, de ott elvárás az agyatlan zombi mentalitás kimondva, kimondatlanul. Bérgyártók, ennyi. Az ötlet ettől még nem ott van.

Előzmény: Platon (8619)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.04 -1 0 8622

Ez az eleg komikus volt politikai figura.

Rohejes lenne - ha nem ijen szomoru, csak nehany teny.

1. Az o iranyitasa alatt juttotak el a Gruz - Orosz kapcsolatok melypontra, zerora. Ehehz hozzatennem - hogy a nepek kapcsolatai annyira szoroszak - hogu ez szomoru volt. Eleg annyi - hogy a Gruzok kb harmada Oroszorszagban el.

2. Volt a demokratikus iranyitasa alatt egypar baromira piszkosz dolog. Mint pl. nem szinpatizans miniszterelnok "veletlen" halala (mar bizonyitott gyilkolasa).

 

Hat ennek a "szakertonek" a kozremukodese utan, gondolom az uj Gruziai vezetesnek legalabb 5-10 evebe telik a hivatalos kontaktusok rendbetetele.

Előzmény: messzehordó mordeháj (8610)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8621

Felhívsz egy amcsi szoftvercéget, a vonal túloldalán ÉRTHETŐ angolsággal szólalnak meg - indiaiak:)))

 

ÜdV

Előzmény: Platon (8619)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8620

Dinos ?

 

Előzmény: Artemis Entreri (8596)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8619

Nézd már meg a fejlesztőket náluk :)

 

Európaiak és oroszok.

 

Pénzük van, megveszik Europából a tehetséget.

Előzmény: Artemis Entreri (8617)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8618

"Az oroszok igazában csak az energiahordozók kitermeléséből tudták stabilizálni a gazdaságukat. Az abból származó bevételek nem a fejlesztésre mentek el, hanem nagyrészt ellopták, meg felélték. Mint egy olajsejkség."

 

Csak részben van igazad.Valóban nagy a korrupció, de a gazdaság szépen talpraállt.

Ők a legnagyobb búzaexportőrök,

az iparuk meg belső piacra összpontosít. menj be bármelyik pesti

Orosz Áruk Boltjába, meg fogsz lepődni.

Lényegesen jobb minőségűek az élelmiszereik, mint a magyar.

A legnagyobb bajuk a túl erős rubel, nem tudnak exportálni.

Előzmény: yaouank (8608)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8617

Microsoft, Intel, Amd, Apple, Hewlet Packard, Google, Facebook..hogy említsek pár ötlettelen pénzeszsákot....ezzel szemben van egy Yandex, ami google koppintás...és ez csak az IT szektor...

Előzmény: Platon (8612)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8616

Megszólalt a Nyúl... valaki küldjön már neki egy kosár káposztát:)))

 

ÜdV

Előzmény: messzehordó mordeháj (8610)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8615

Szegény Szaakasvili kezd demens lenni :)

 

Valahogy kiment a fejéből a civil lakosság nagy volumenű katyusázása, és az orosz békefenntartók lemészárlása :)

Előzmény: messzehordó mordeháj (8610)
A810 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8614

 a kis lopakodó háborús uszító...

 

Neki sem könnyű feldolgozni a tockost.

Előzmény: messzehordó mordeháj (8610)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8613

Természetesen az életről van szó, tehát szigorúan dinamikus egyensúlyokban gondolkodunk... abban kellene egyetértenünk, hogy jobban járunk azzal, ha nem bízzuk ezt a természetre, két okból: az egyik, hogy nagyon rondán szokott korrigálni (túlnépesedés-zsúfoltság-járványok vagy háborúk, mondjuk), a másik, hogy hajlandók vagyunk szembesülni azzal, hogy a természet pufferkapacitásának a határait feszegetjük, tehát azt, ahol önmagában már nem képes korrigálni.

A harmadik - amiről nem szokás beszélni - hogy az ember a saját értékrendjével SAJNOS kilőtte a természet KÖZÉPRE (tehát egyensúlyba) nivellálását...

Ugye túlszaporodik a róka, alulról írtani kezd az éhhalál, felülről a szilvatikus veszettség, a túlélési esély középen a nagy. Anno az embernél is pont így volt, ezt borítottuk meg olyan 200 éve, amióta a winner nem elől lohol a sereg előtt hanem a bunkerjében ugat és szaporodik, és a járványt is ő tudja a legjobban túlélni a pénzével - szóval kiküszöbölni nem tudtuk a természet korrekcióját, csak épp egyirányusítottuk, a még nagyobb egyensúly-vesztés irányába. Valami ilyesmi...

 

ÜdV

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (8598)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8612

Ezt nagyon rosszul látod.


A hardvert kínában gyártják a szoftvert Oroszországban az új ötletek EU ból, és Oroszországból jönnek.

 

Az USA-nak meg pénze van.

 

Ennyi a történet.

Előzmény: yaouank (8608)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8611

Kezdtem félni, hogy nem lesz kinek fizetni :)

Előzmény: El Qradi (8606)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8610

Déja vu-érzésről ír a Financial Times európai kiadásának keddi számában Miheil Szaakasvili volt grúz elnök az Ukrajnában kialakult helyzetet elemezve.

A 2008-as grúziai helyzethez hasonlítja az ukrán válságot, mondván: Moszkva akkor is útleveleket osztogatott Grúzia szakadár területein, majd agitátorokat küldött az ott élők felheccelésére, végül beavatkozott állampolgárai védelmére hivatkozva. Szaakasvili azt állítja, az Ukrajnával szomszédos egyik ország vezetője elárulta neki, hogy Putyin 2012-ben azt javasolta, hogy Ukrajnát osszák fel Oroszország és nyugati szomszédai között, és nem tűnt úgy, mintha viccelne. A volt grúz elnök szerint országa ötödének megszállására a Nyugat nem megfelelően reagált, és ez is okolható azért, hogy Putyin most Ukrajna ellen is hasonló lépéseket tesz.

"Ahelyett, hogy józan eszükre hallgattak volna, inkább olyan "szakértők" és hasznos idióták szavára adtak, akik méltánytalan mértékben Grúziát okolták a konfliktusért" - vélekedik Szaakasvili, aki azt is leírja, hogy amikor figyelmeztetett, hogy Ukrajna lehet a következő áldozat, akkor még a vele rokonszenvező politikusok is úgy tettek, mintha képzelődne. Szaakasvili szerint a nyugati kommentátorok egy része most is úgy tesz, mintha Moszkvának történelmi okokból joga lenne lerohanni szomszédait, és van, aki szóhasználatával arra utalgat, hogy a Krím igazából nem része Ukrajnának.

"Putyint valószínűleg nem fogják felzaklatni a nyugati szankciós fenyegetések. Az ilyen szavakat a múltban sem váltották tettekre, és nyugati politikusok egy része most is kerekperec elutasítja a büntetőintézkedések lehetőségét" - állapítja meg az egykori grúz elnök, aki szerint Európának és Amerikának két kérdésre kell választ találnia: továbbra is arra biztatnak-e országokat, hogy merjenek arra vágyni, hogy szabadok és demokratikusak lehessenek, illetve minden alkalommal magukra hagyják-e ezeket az országokat, amikor Putyin megbünteti őket. Miheil Szaakasvili szerint a nyugati demokráciák saját erejüket mindig alá-, míg Oroszország erejét mindig túlbecsülik. - a kis lopakodó háborús uszító...

El Qradi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8609

"Ha egy ország nem fizeti a hoteltörlesztéseit azt csődnek hívják. Ezt szerintem nem vállalják be."

 

Miért? És amikor az USA fagyasztja be valamelyik latorállam számláit?

Ez annak az inverze.

Előzmény: belekotkot (8576)
yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8608

A technológiai szakadék a nyugat és Oroszország között nem csökkent a 80-as évek vége óta. Az oroszok igazában csak az energiahordozók kitermeléséből tudták stabilizálni a gazdaságukat. Az abból származó bevételek nem a fejlesztésre mentek el, hanem nagyrészt ellopták, meg felélték. Mint egy olajsejkség.

Ha előjön az USA egy újabb csillagháborús ötlettel, ami sanszos az új hidegháborúban Putyinnak annyi.

 

ya

 

Előzmény: Törölt nick (8536)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8607

Kínának nincs saját valutája, csak színes papírja.

Ebben nagyon tévedsz. Nagyon jó fedezetű pénz a jüan. Az egész külvilág perlekedik Kínával,hogy engedje szabadon konvertálni, de ők nem hajlandók erre. Viszont a kétoldalú kereskedelmi megállapodásokban sokszor használják így is a jüant elszámolásra.

Előzmény: Becses Bryganti (8222)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8606

"Én egy orosz banknál vagyok, van ott hitelem is. Állami bank ha jól tudom Sberbank a neve.

Ha felszámoljuk a kapcsolatokat Moszkvával, mi lesz a hitelemmel? :)"

 

Majd a kintlévőség-kezelő csoportjuk megbeszéli veled.....

Először csak kisujj, utána fül, majd hüvelykujj.......

Előzmény: Törölt nick (8586)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8605

Gondolom, példaképük a Nagy Magyar MTI.

 

 

-.)

Előzmény: dearce (8603)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8604

Nem mondtad, hogy essünk végletekbe. Hanem csak arra próbáltam utalni, hogy ha menni köll, akkor menni köll...tök mind1, hogy az ember mennyire vigyáz magára :)

 

Mindenesetre most jót offolunk ezzel :)

Előzmény: Antisystem (8600)
dearce Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8603

Cenzúrázta az Oscar-díjas Jared Letót az orosz állami tévé

 

A Pervij kanal orosz állami tévécsatorna kivágta Jared Leto amerikai színésznek az Oscar-díj átadóján Ukrajnáról és Venezueláról mondott szavait, azt a részt, amikor azokhoz szólt, akik álmaik megvalósításáért küzdenek – írta kedden az Ukrainszka Pravda című ukrán hírportál.

http://hvg.hu/kultura/20140304_Cenzurazta_az_Oscardijas_Jared_Letot_az

 

Gondolom, példaképük a Nagy Magyar MTI.

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8602

Én azért látok önszabályozó folyamatokat.

 

Önszabályozó folyamatok vannak, minden területen, például a gazdaságban megy a buborékfújás majd a buborék kipukkan (válság), konszolidáció újabb fújás.-.)

Szóval nagyon találó a kolléga példája a 200-as szívverésről aminek meg kell utána pihenni.

De ahogy a 120-as szívverés nem életszerű non stop, úgy ezt sem látom, hogy hogyan lehetne megvalósítani!

Előzmény: Artemis Entreri (8596)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8601

Nézz francia és spanyol adókat.

 

Több napja gyakorlatilag élesben tudósítanak a helyszínről.

Nem otthon fotelből mint az index hanem 4-5 riporterük cikázik a kis terepjárójával a Krímben.

 

Igazság szerint ott a helyszínen, az itteni hírekkel ellentétben, nem történik semmi érdekes.

 

Ezek a helyszíni francia mini stábok is leginkább olyan eseményekről tudósítanak, hogy megszólaltatnak egy éppen házasodó ifjú párt, mennyire zavarja őket a fényképezésnél, hogy háttérben áll egy BTR ?

Az ifjú férj közli, majd megkérjük őket álljanak arrébb amíg a fotós dolgozik.

 

Vagy volt egy riport arról, hogy mit esznek ezek az őrző-védők ?

A riporter megkérdezte, válaszoltak.

De arra nem válaszoltak, hogy valóban a VO tagjai vagy sem?

 

 

Előzmény: Artemis Entreri (8593)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8600

Nézd, ez olyan, "minek az ember vérnyomására, súlyára, etc figyelni, amikor úgyis a fejére eshet egy műhold" dolog...

Persze, az életben nincs 0% meg nincs 100% - de az 1%-99% skála rajtunk múlik:)))

És nem csak a természettel kell egyensúlyban élni, hanem a társadalommal is:)

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (8596)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8599

"1968. június 20-án kezdődött meg Csehszlovákia területén a Varsói Szerződés "Šumava hadgyakorlata". A gyakorlatnak a   tervek szerint június 30-án be kellett volna fejeződnie, de a csehszlovák vezetők minden tiltakozása ellenére ez nem   történt meg. Így a Šumava az augusztus 20-i katonai intervenció előkészítése volt."

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8598

Amit írsz az egyensúlyról az teljesen logikus, de valamit nem értek.

Hogyan valósulhatna, valósulhatott volna ez meg a gyakorlatban.

A társadalmi változásokhoz generációk kellenek, míg a másik oldal fejlődése sokkal gyorsabb.

Ezen felül egyik sem egy mesterséges beavatkozás eredménye, értem ez alatt, hogy akkor döntést hozunk, hogy egy bizonyos ütemben fejlődünk és úgy lesz.

Szóval hogyan lehetséges a kettőt egyensúlyba hozni és egyáltalán mi lehetne egy egyensúlyi állapot mert ez utóbbi sem világos számomra!

Előzmény: Antisystem (8592)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8597

Azóta meg kért. ;)

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (8594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!