Keresés

Részletes keresés

loding Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9189

:-)

 1959 Fidel Castro megkoszorúzza a szeretett vezér emlékművét :-)

 

ott voltak még a barátai :-) is:

Osvaldo Salas és Rafael Ochoa

 

:-)

Előzmény: Antisystem (9166)
II. RogerWilco Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9188

A kapitány (és a politruk) annak értékelte, ami elég volt az indításhoz (náluk volt a kulcs két fele) de a véletlenül az ugyanazon tengón lévő flotilla-parancsnok nem és ez esetben az ő igenje is kellett volna. Ha a flotilla egy másik csónakján van, akkor tényleg nem irkálnánk róla.

 

(ilyen hülyeségek - a szovjet rendszerben 3 mélységi bomba jelentette a felmerülésre szóló felszólítást. A jenkiknél 5. A tengó persze nem értette.)

Előzmény: yaouank (9187)
yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9187

Hruscsov ötlete volt a rakétatelepítés és kénytelen volt visszakozni végül Kennedy eltökéltségét látva.

Hruscsov a bécsi találkozó után nyámnyila alaknak vélte Kennedyt és úgy gondolta, hogy csak keménykedni kell vele.

A kubaiak tudtak róla, Che iszonyú hisztit vágott ki állítólag, mikor megtudta, hogy visszaviszik a szivarokat.

Az USA vállalta, hogy nem támadja meg Kubát.

Igazából nyílt katonai támadásban sosem gondoltak (kivéve a rakétaválság idejét) Még a Disznó-öböl is "csak" CIA akció volt, ami a komolyabb katonai támogatás hiányában el is bukott.

A török rakétákat meg már úgyis le akarták szerelni, mert elavultak voltak.

 

A tengeralattjárós epizód azért volt igen veszélyes, mert egy az események folyásáról semmilyen információval nem rendelkező, a felettes parancsnokságtól is elvágott parancsnok döntésére volt bizva az atomtöltet használata. Ha ez a pasas egy amerikai romboló manöverét támadásként értékeli ma nem beszélgetnénk itt.

 

Szóval én így ismerem (igaz döntően nem magyar forrásokból) a történetet.

 

ya

 

Előzmény: Antisystem (9166)
II. RogerWilco Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9186

Ismét - beszéltek róla.

Előzmény: toromon36 (9185)
toromon36 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9185

Mivel Székely Árpád, voltmoszkvai nagykövet nevekkel hivatkozik rá, szerintem elfogadhatjuk, hogy volt ilyen.

 

http://www.atv.hu/videok/video-20140303-krizis-a-krimben

Előzmény: yaouank (9168)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9184

Bekérették az orosz nagykövetet kb. 3 órája, hogy nem teccik, hogy a muszka a Krímben van és húzzon el onnan. Az egészben az a szép, hogy megint az esemény után történt meg a nagy bátor tett, mivel Putyin már reggel bejelentette, hogy visszavonulnak. Pont, mint amikor a Zorbán elkűtte a muszkát. Már rég össze vótak pakolva.

II. RogerWilco Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9183

Még magyar katonák (k.u.k tüzérek) is harcoltak ott valamikor 1916-ban

Előzmény: Cs_ (9175)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9182

Nem komálom a PR fotokat.

 

Ezek spontán képek, a közösségi médiában terjednek, nem az SZKP agitprop osztály, vagy a Hill & Knowlton  New Yorkból készítette őket.

 

Ez a valóság amit beraktam, nem a Hill & Knowlton által gyártott a valósággal köszönő viszonyban sem lévő PR, mint amire reagáltam.

Előzmény: Fernando1 Hierro (9178)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9181

Európát végre ráhsajtaná az orosz energiahordozók kib-ására, minek 1000 alternatívája van, csak a korrupt, olajpénzekből megvásárolt politikusok erőltetik.

Előzmény: halaloszto (9179)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9180

500 évig a törökök birrtfokolták, amikoir meggyengültek nem volt érdemes érte háborút indítani, mert Gibraltár, Málta és Ciprus, meg Alexandria brit kézen volt, Algéria francia, Líbia olasz.

Előzmény: Cs_ (9175)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9179

Ez itt a matek lenyege. Egesz mashol van a tureshatar. Az az embargo, ami kicsit lassitana az EU gazdasagon, az nagyon nagy problemakat okozna az oroszoknak. 

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (9174)
Fernando1 Hierro Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9178

Esetleg egy 1945-ös szovjet katonák magyar gyerekekkel fotót nem akarsz még betenni?

Előzmény: Platon (9173)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9177

Ja, Hitler nem tudta, Napóleon nem tudta, de 10-15 %-os tartós bevételkiesés (az energiafronton), az már igen....:)))

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (9174)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9176

Az, földgáz. De nem is ez a lényeg, a Földközi-tengeren kívüli nem lehet európai hatalom. Gibraltár, Málta és a keleti partvidék a kulcsa.

Előzmény: WasLos? (9172)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9175

Szentföldnek semmilyen stratégiai jelentősége sincs, vagy 500 éve nem háborúzott érte európai hatalom, a keresztes háborúk története is megér egy misét, hogy az akkori uralkodóknak jó részének mennyire volt (nem) fontos a vallás, de ez a középkor, XIX. században nagyhatalmak nem mentek ölre olyan dolgok miatt, mint a vallás. 

Előzmény: WasLos? (9172)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9174

Már 10-15 %-os tartós bevételkiesés (az energiafronton) is hazavágná az oroszokat. 

 

Előzmény: Cs_ (9167)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9173

Khm, khm...

 

Maidan tér:

 

Krím:

 

 

 

 

Előzmény: Jerofejev (9169)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9172

Hát ezt azért nem mondanám 

 

A Szentföldnek például milyen stratégiai jelentősége van ? 

 

Milyen fontos ásványkincs található ott ?

 

Holt-tengeri só ? Mondjuk igaz ami igaz  Gáza előtt pár éve  találtak egy  gázmezőt.  Ennyi.

 

 

Az érzelmi vallási vonatkozásokon túl semmilyen fontos dolog nincs arra.

Előzmény: Cs_ (9161)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9171

Ennek még jogforrás-ténye is van, Ausztria egy jóval enyhébb változást azért eszközöt a saját semlegességi törvényén - vicces dátum - 1990.11.07-én:))

Aztán a délszláv háború kapcsán újra előkerült, pl:

http://magyarnarancs.hu/kulpol/ausztria_a_koszovoi_haboru_es_az_quotorok_semlegessegquot_kinn_is_vagyok_benn_se_vagyok-61648

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (9168)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9170

Létezik az a helyzet, amikor igen, én ezeket a helyzeteket az önvédelem kategóriájába sorolom. Oroszországnak PONT ANNYI joga van megvédeni a saját érdekeit (se több, se kevesebb) mint bárki másnak - az USA-t is ideértve.

 

ÜdV

Előzmény: II. RogerWilco (9165)
Jerofejev Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9169

yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9168

Szerintem nincs ilyen egyezmény, mert úgy tünik bizony, hogy senki se látta, csak szóbeszéd van.

Arról sem tudok, hogy Ausztriát bárki cseszegette volna. De, ha ennek van valami alapja gondolom tudsz forrást.

 

ya

Előzmény: Antisystem (9162)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9167

Egyrészt lehet a gáz fogyasztást visszafogni, pl villamosenergia termelésből való részét lehet csökkenteni. Olaj és széntüzelésű erőművek szerte Európában vannak kihasználatlanul vagy kapacitásuk alatt dolgozva, mivel drága áramot termelnek + környezetszennyezőbbek is. Kishazánkban is vannak (pl Inota, Százhalombatta)

 

Másrészt a norvég, holland, skót illetve észak-afrikai gázkitermelést lehet valamennyire fokozni már rövid távon is.

 

Harmadrészt azért, vannak olyan energia felhasználási területek, amiknek a kivonását nem sínylené meg a gazdaság.

 

Persze drágább lenne az energia, meg büdösebb a levegő.

 

De ez továbbra is Ny.-Európára vonatkozik. Az EU keleti fele sokkal sérülékenyebb, egy lábon álló.

 

Előzmény: yaouank (9076)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9166

"amik a szovjet konvojt követték nem volt kapcsolata Moszkvával így nem jutott el a hír hozzájuk, hogy Hruscsov retirált."

Khmmmm....

 

A válság október 27-én érte el tetőpontját, amikor egy felderítő U-2 gépet lelőttek Kuba felett, egy másikat pedig hajszál híján fogtak el Oroszországban. Ugyanekkor szovjet teherhajók közeledtek a karantén határához. Kennedy a közvélemény előtt elfogadta az első ajánlatot és Robert F. Kennedyt átküldte a szovjet nagykövetségre, hogy ott titokban elfogadja a másodikat is, amely a kevés számú Jupiter közepes hatótávolságú ballisztikus rakéta törökországi kivonását indítványozta. A szovjet hajók visszafordultak és október 28-án Hruscsov nyilvánosan is bejelentette, hogy megparancsolta a kubai atomrakéták eltávolítását.

 

Az egy megegyezés volt, ahol mindkét fél hátralépett, győzni a józan ész győzött, ne költsünk már eposzt:)

Az egy másik kérdés, hogy abban a SZU tényleg fülig xaros volt, mert nem kérte Fidelék beleegyezését a rakéta-telepítéshez, és ennek következtében tényleg a ruszkik jöttek ki végülis rosszabbul a helyzetből... főként mert ilyen módon stratégiai előnyt sem szereztek rakétásdiból, másfelől egy jó időre bukták az Amerika szájában lévő szövetségesüket - a saját hülyeségük okán.

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (9132)
II. RogerWilco Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9165

Szóval szerinted is Oroszország jelent háborús veszélyt! (hiszen az érvrendszered szerint ha a NATO a békében érdekelt, Oroszország érdekei szerint kell cselekednie.)

Előzmény: Antisystem (9163)
II. RogerWilco Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9164

Mondom - sok szó eshetett sok mindenről. Csak éppen amíg nincs papíroson, addig kb annyit ér, mint a meleg levegő, amit a beszélgetés során kileheltek.

 

Ausztriát illetően semmi ilyenre nem emlékszem.

Előzmény: Antisystem (9162)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9163

Mondjuk mert a békében érdekelt - bármennyire is meglepő ez egy katonai szervezetben?

 

ÜdV

Előzmény: II. RogerWilco (9123)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9162

Nem tudom, hogy fenn van-e a neten, vagy hogy mennyire volt ez formális vagy informális... de ha egy könyvtárban magad elé veszed az 1988-89 körüli lapokat, sok szót fogsz találni róla... meg hát egy eredőjét magad is láthatod, annak idején a 90-es években a Nyugat rendesen csesztette Ausztriát is, hogy lépjen be, hisz a semlegességről szóló egyezményt a SZU-val kötötte 55-ben és az már nincs, meg hát ha benyelték az oroszok a magyaroktól is, a lengyelektől is, akkor biztos, hogy Ausztriával sem fognak kekeckedni... de Ausztria gerinces maradt, ugye a mai napig NEM NATO tag.

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (9127)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9161

Azért a XIX. századi nagyhatalmi politikában már nem számított a vallás, már korábban se, jóval. Már indoknak se volt jó.

Előzmény: WasLos? (9151)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9160

Pedig nagyon úgy tűnik ,hogy rendesen beszopod a jogvédő amerikáról szóló agyhalott propagandát...és le is nyeled :)

 

Előzmény: Becses Bryganti (9150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!