Keresés

Részletes keresés

finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8855

A hidegháború lezárult, de a hatalmak érdekellentétei miatti összezördülések természetesen nem, és nem is fognak, amíg lesznek hatalmak :)

Előzmény: yaouank (8852)
BVNG25 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8854

A hidegháború korszaka lezárult - és felváltotta a sok kisebb melegháború korszaka.

 

 

Előzmény: yaouank (8852)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8853

Nézd, szerintem anno sem volt több pénz, én nem gondolom azt, hogy ez 100%-ban pénzkérdés lenne... (lásd a kisüzemi biotech-maszekolásokat) ... van egy dolog, amit én (szemben mindenki mással:)) baromi hátrányosnak tartok, és ez a "profizmus"-fenomén... ami persze nem arról szól, hogy a kutató ne legyen penge a saját területén, hanem minden másról, gondolkodásmódról, vízfejekről, túlszabályozásokról... amik valójában viszik a dellát. Tudom, ma nagyon nem divat ezt elismerni, de költséghatékonyságban - ha valóban profi a csapat - a "sufnituning" (vannak persze szebb nevei is) sokkal nyerőbb tud lenni.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (8840)
yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8852

Azért a Szovjetúnió bukásával sokan gondoltuk, hogy lezárult a hidegháború korszaka. Most kiderült, hogy nem.

Mondjunk az egy óriási szerencse, hogy most már a vasfüggöny másik oldalán vagyunk (remélem ott is maradunk)

 

ya

Előzmény: Artemis Entreri (8843)
NO11FNA Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8851

 

Ő már befutott.

finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8850

Ilyen illúziók max a komcsik és az USA/Nyugat gyűlölők fejében voltak.

Előzmény: yaouank (8841)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8849

"Putyin sajtótájékoztatója után a Fehér Ház bejelentette, hogy egymilliárd dolláros energia-segélyt nyújt Ukrajnának, írja az AP."

 

Ezek meg felbátorodtak :)

Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8848

Szerintem meg kurvára nem ugyanaz. Ha Putyinnak ugyanolyan ereje lenne, mint az USA-nak, ami távolról nincs meg neki, beleszarna nagy ívben mindenkibe. Ne legyenek már ilyen pánszlávos illúzióid...

Előzmény: Platon (8844)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8847

feneket. jol elprobaltak mindent, es most hazamennek vodkazni. aztan holnap, vagy a jovoheten, vagy egy par honap mulva eloadjak az eloadast elesben.

 

Vajk

Előzmény: Platon (8844)
BVNG25 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8846

Igaz az egész elemzés - sajnos.

Előzmény: A810 (8743)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8845

"A Majdan hírügynöksége szerint visszavonulnak az oroszok a hétfőn reggelt elfoglalt kercsi szorosból. A hírügynökség Twiterre rakott egy videót, amelyen elvileg az látszik, ahogy az orosz katonák összeszedik a felszerelést majd elindulnak. Ezt az információt független forrásból nem tudtuk megerősíteni."

 

Me ne kül nek! :)

Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8844

Szerintem meg az derült ki, hogy a mai Oroszország sokkal inkább tiszteletben tartja a nemzetközi jogot, és hajlamosabb a politikai megoldásra mint az Egyesült Államok, mely tisztán nyers erőből gázol át a nemzetközi jogon ha érdekei úgy kívánják.

 

Jól láttuk, hogy hasonló esetben az USA hogy reagál. Agresszióval. Porig bombázott városok százezernyi civil halott.

Előzmény: yaouank (8841)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8843

Ez azért furcsa, mert mi, kisemberek ezt tudjuk...akkor a sok okos tanácsadó, meg kibebaxott elemző miért nem látta? 

Előzmény: yaouank (8841)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8842

Jó, bokszoló. Ilyen a feje. Az viszont valóban nem szép, hogy nem kapott semmit. Vagy mellőzik vagy nem is akart. Amit nem hiszek, mert igenis vannak politikai ambíciói...polgármester már volt. Vagy egészen egyszerűen kivár. Kivárja, hogy mi lesz ennek a vége, mert nem akarja egy szibériai fogolytáborban végezni :)

Előzmény: Grigorij Sandorovics (8838)
yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8841

Szerintem mindeddig volt egy olyan illúzió, hogy a mai Oroszországot más érdekek mozgatják, mint a Szovjetúniót, integrálható egy demokratikusabb világba.

Most kiderült, hogy Putyinnal is csak úgy lehet tárgyalni, mint Brezsnyevvel, és, hogy az oroszok csak az erőből értenek

Nagy tanulság ez a nyugat számára

 

ya

Előzmény: Artemis Entreri (8833)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8840

Akkor félreértettem a szavaid. Elnézést. Viszont abban egyetérthetünk talán, hogy igazából pénz nincs. Tehát semmi :)

Előzmény: Antisystem (8839)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8839

Nézd, én direkt azt mondtam, hogy nincs magyar K+F, originális magyar molekula, fejlesztés... nem azt, hogy a kutatóink képessége romlott volna.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (8816)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8838

Ami engem illet, nem valami jo a benyomas. Tenyleg ugy nez ki, hogy erosen fejbe vertek, vicc nelkul.

De ez mitsem valtoztat, a teny az, hogy az uj karosszekekbol neki nem jutott. Tehat a barrikadosok n(s)em veszik komolyan.

Előzmény: Artemis Entreri (8830)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8837

"A köztársasági elnök ünnepi beszédéhez hasonlóan ő is leszögezte, hogy a NATO és EU csatlakozzással a Balti országok függetlensége még mindig nem lefutott ügy. A világ nem biztonságosabb, hanem veszélyesebb lett."

Tényleg korszakos felismerés.... én ezt akkor megmondtam volna 2 sörért, amikor a nyugati winner-mentalitású zacc felrúgta a helsinki folyamatot és erő-politizálásba kezdett, mert "győztes akart lenni"... és hát jé, igazam lett...

Viszont így sacckb 10-20 évvel korábban szabadultak ki a SZU-ból talán, ez lehet számukra a valamit valamiért...

 

ÜdV

Előzmény: toloba (8822)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8836

Ahogy látom most Ukrajnát, csak Janukovics és szűk körét zárták ki. A pártja meg egyszerűen feloszlott. Persze, sok helyen betiltották...de szerintem egyik párttag sem vállalta volna annak az ódiumát, hogy a helyén marad. És ez is a forradalom számlájára írható. Békés átmenet esetén, illetve békésebb helyzetben marahatott volna. Vegyük a narancsos forradalmat...ott Janukovics megbukott, keményen megbukott, de aztán 2010-ben meg elnök lett. Egy szava sem lehet senkinek..megkapta az esélyt. Nem élt vele, bukott..kurva nagyot.

Előzmény: Antisystem (8832)
seven update sorbi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8835

Mindeközben a világ (inkluzíve a  magyar) tözsdéi száguldoznak...Ahhoz képest, hogy tegnap este itt a fő moszko...ukránisták nemzethalált és forintbedölést vízionáltak, egész szépen iperedik a forint és az OTP árfolyama.

finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8834

Mubaraké miért? Ő egy megbízható baráti diktátor volt, aligha a nyugat fúrta meg; inkább a helyi elit áldozta be, hogy a népnek egy kis időre befogja száját.

Előzmény: Antisystem (8832)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8833

Nem gondolom egy pillanatig sem, hogy Putyiban egy percig is bízott bárki is. Ahogy Obama is kurva nagy arcott veszített ezzel a lehallgatási üggyel. 

Előzmény: yaouank (8829)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8832

Nézd, egyfelől szerintem Mubarak és Kadhafi bukásának MÓDJA a Nyugat örökös és krómkénsavval le nem mosható szégyene, Káin bélyege - de ettől függetlenül nagyon más személyek egy szűk körét kizárni a választásból, mint komplett pártokat, politikai erőket, irányzatokat...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (8824)
BVNG25 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8831

Ha jól értelmezem a szavait, akkor legitimnek tartja az új kormányt

 

Hogy a fenébe lehet ezt úgy értelmezni, te......

 

The Russian government is currently engaging with the self-proclaimed govern of Ukraine with the goal of preserving economic ties between the two countries. However, any normal relations would only be possible after Ukraine has fully legitimate branches of government, Putin said. He considers that he has no counterpart in Kiev now, so he personally has no partner to communicate with.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (8799)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8830

Nyilván a lehetséges nevek közül Julia a legkevésbe alkalmas morálisan. El kellene felejteni. Viszont pl. Klicsko emblematikus figura és kvázi fehér a múltja.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (8827)
yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8829

Ukrajna miatt Putyin is "arcát vesztett ember" lett a nyugat szemében.

Egyezkedni fognak vele, mert nem akarnak vért, de megbízni soha többé nem fognak benne, még ha rendeződik is valahogy a helyzet.

Ez még sokba fog kerülni az oroszoknak

 

ya

Előzmény: Antisystem (8775)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8828

Az észtek józanok az orosz uralom hosszú évtizedei után. A magyaroknak tán több kell. Megkapják.

Előzmény: toloba (8823)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8827

Nagyjabol jol ertelmezted :))

Mert haz az is volt (van, majd letelepitjuk szanatoriumba, pihenje ki faradalmait).

 

De a Julja se kulonb, se az ujjak. A nagy balhe az - hogy ott nincsenek nagy politikai figurak. Pedig ossznep s polgarhaboru elkerulesehez nagyon kene egy harizmatikus figura.

Előzmény: Artemis Entreri (8817)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8826

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!