Keresés

Részletes keresés

Márta néni Creative Commons License 2007.01.02 0 0 119
Vettétek észre, hgy a Varrógépcentrumnak ma frissítették a lapját? az összes talp a hozzá tartozó magyarázatokkal rajta van. Szerencse, hogy nem vagyok varrónő, így nem értek mindent, így nem kivánom meg azonnal az egész garnitúrát.
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.02 0 0 118

És ugye természetesen nem kell olajozni.

Egyébként én is töltöm az olajat bele, mert szerintem az enyém nagyon zajong, de oda nem szabad

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.02 0 0 117

Jaj, korábban nem kapcsoltam.Tudjátok mik azok a lukak?Kapható kiegészítésképpen hozzá körvarró./Szabályos köröket lehet vele varrni, hímezni/ ezeknek a középpontja az a luk, ill. ennek a karnak a rögzítésére vannak.

Nekem van is ilyen izém, használtam is egyszer-kétszer.

Amúgy meg itt is BUÉK!

Zsuzsuci

Előzmény: Márta néni (116)
Márta néni Creative Commons License 2007.01.02 0 0 116
Még szerencse, hogy én se. Mielőtt valami marhaságot csinálnék, elolvastam újra a gépkönyvet, hát az valami még hozzá vehető ketyerének a csatlakozására szolgáló lyukacska. 
Előzmény: sunbonnetsue (115)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.29 0 0 115

Kedves Márta néni,

én még egyszer sem tettem a lyukacskákba! Kivarrtunk már több, mint 2 millió öltést és azóta is tökéletesen működik.....

Ki érti ezt?!

Sue

Előzmény: Márta néni (113)
36évi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 114
Aszongya a silabusz, hogy csak oda tegyünk, de nekem is ingerenciám lenne máshová is. Hiszen - elektronika ide vagy oda - ebben is csak annyi forgó alkartész van, mint más közöséges vgépben. Márpedig régen nálam egy olajozás csupira szétszedéssel járt (alsó-felső tengely, tűrúd csupaszra).
Előzmény: Márta néni (113)
Márta néni Creative Commons License 2006.12.28 0 0 113

A BZS Zsuzsival leleveleztük, hogy mi is kéne nekem, ő összeállította, és a fiam elment érte, aztán az egyszerűség kedvéért azt kaptam tőle ajándékba.  A lányom adagja meg a varrógépcentrumból jött.

Kérdés: Én nem vártam meg az olajozással, míg megjelenik a jel, mert jobb szeretem, ha csendesebb, és tényleg az lett. Van a talp mellett jobbra két pici lyuk, amibe tűkörrel se nagyon tudok belenézni, a logika szerint ide is kellene olajat cseppenteni, de nem mertem. szerintetek elég, ha csak a bobinra, ill griffinre cseppentünk? a lyukacskákba ne?

Előzmény: Cicvarek (98)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 112

ZSuzsuci

szerintem semmi extra különleges neve nincs, vagy csak én nem tudok ilyenről.

Azt viszont  tudom, hogy a B&Zs-nél van ilyen előre felspulnizott alsószál. Ez ömlesztett, tehát nem a dobozos kiszerelés! Fehér és fekete színben szokták árulni.

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (111)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.28 0 0 111

Sue!

Tudnál egy kicsit pontosítani?

Van neve? Hol kapható? Hogy kell kérni?

Hozzászoktam a csodálkozó tekintetekhez, ha csak egy picit is különlegeset kérek.

Zsuzsa

Előzmény: sunbonnetsue (110)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 110

Kiegészíteném a 89-es hozzászólásomat:

Legnagyobb meglepetésemre kaptam egy kedves ismerősömtől olyan alsószálat, ami szépen fel van spulnizva, de nincs alul-felül kartonpapirból orsó, csak a cérna.

Ez TÖKÉLETESEN illeszkedik a bobbinba és nagyon szépen varr vele az Aurora!!!!!!!

Hímzéshez is használtam, ahhoz is remekül működött, tehát nem kell hozzá orsó és egy pillanat alatt ki lehet cserélni!

Nyugodtan vehettek ilyent, szépen dolgozik vele....

Sue

Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.28 0 0 109

Bizony, várjuk!

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 108

várjuk a képeket!

Sue

Előzmény: violini (107)
violini Creative Commons License 2006.12.28 0 0 107

Köszönöm,köszönöm,máris futok kipróbálni!  :-)

Eddig szivecskés díszítőöltésekkel szórakoztam doboztetők díszítéséhez,kombinálva kézi ezzel-azzal,és legszívesebben megmutatnám nektek,annyira örülök - még ha nem is mesterművek :-)))

Előzmény: sunbonnetsue (103)
katafa Creative Commons License 2006.12.28 0 0 106
OFF! Ezek szerint dolgozol?
Előzmény: sunbonnetsue (105)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 105

Szia Katafa,

Lehet, overlock bizti nem jár hozzá! Én pluszban a 43-ast és ezek szerint a 26-ost vettem:c)))

szia

Sue

Előzmény: katafa (102)
katafa Creative Commons License 2006.12.28 0 0 104
A kézi hatású (szerintem) csak az, amit írsz: minden 2. öltést kétszer varr. Mellesleg ez vastag cérnával nagyon szép és tényleg kézinek tűnik messzebbről.
Előzmény: violini (101)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 103

Violini,

a kézi hatású szerintem az lesz, amit néztél. ( kétféle van, az egyikben 6  a másikban 8 öltés van inchenként,...ha jól emlékszem.) Az egyedüli csalás az egészben, hogy az alsószál ún.láthatatlan , azaz transparent szál és kicsit feszesebb,így az alsó áthúzza mindig a felsőt és úgy tűnik, mintha kézzel varrták volna.

Próbáld meg így. A másik, hogy nem annyira szép szabályosak az öltések,ezért is tűnik kézinek még....

Sue

Előzmény: violini (101)
katafa Creative Commons License 2006.12.28 0 0 102

Violini!

Itt van előttem a könyv - és én tényleg ezeket kaptam (Szerintem, Sue valamit elírt)

Szóval. 1, 3A (gomblyukvarró), 4 (cippzár), 5 (vaköltés), 9 (stoppoló), 20 (nyiott himző), 37 (negyedinches), 42 (BSR) és 50 (lépegető exkavátor - külön dobozban). A 2-es (overlock) nincs benne - én külön vettem meg.

Előzmény: sunbonnetsue (99)
violini Creative Commons License 2006.12.28 0 0 101

Sue és Zsuzsuci,köszönöm a válaszokat!Kézikönyvet kaptam,anélkül hozzá sem mertem volna nyúlni,de egész más számokkal szerepelnek a talpak,26-osom se a leírásban,se a valóságban(lehet,hogy ez nem is tartozék?vagy ahány kisdás,annyiféle?),viszont a könyvben van overlock,ti külön vettétek,de akármelyik verziót nézem,egy valamilyen talpam hiányzik,darabra eggyel kevesebb van.Szóval meg fogom látogatni a boltot.

Esetleg még ha abban tudnátok segíteni,hogyan varrtok kézi hatású tűzést?Ez nagyon izgatta a fantáziámat,de a könyvben szereplő szám alatt persze egy egészen másféle öltés van,de végigpróbálva az összes lehetőséget sem sikerült ráakadnom.Olyanokat találtam,amik egynesen varrnak,minden 2.nál visszaöltenek,ezek az öltések vastagabbak lesznek,de nincs hézag,folyamatosan látszik:egy szimpla,egy dupla vastag stb...

A párom tényleg remek!Varrógéptől függetlenül is.

Előzmény: sunbonnetsue (99)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 100

Kedves Margit,

MInden bizonnyal boldogulni fogsz vele. Minél többet varrsz,annál jobban összeismerkedtek majd.

Én sem kaptam semmilyen tájékoztatást annak idején. Mielőtt megvettük ezt a masinát, a neten néztem meg minden fellelhető infót, aztán próbálkoztam.

Hát idáig jutottam....

Sue

Előzmény: eper margit (93)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.28 0 0 99

Szia Violini,

gratulálok a géphez és a párodhoz, aki ennyire értékeli és támogatja azt , amit csinálsz!

A gyári tartozékok számszerint: 1,4,37,5,20,9,26 + a gomblyukvarró, a BSR és a "birodalmi lépegető", azaz a Walking foot.

Ha jól emlékszem ezek járnak hozzá, és minden talpnak piros a vége.

Ha bármi kérdésed van, irj bátran!

Sue

Előzmény: violini (96)
Cicvarek Creative Commons License 2006.12.27 0 0 98

Márta néni!

(előre is elnézést kérek, hogy ezen e topikon (is) keltem a zavart, csak a partvonalról kiabálok, lévén Bűvössárkányos vagyok nem pedig Hajnalkás) :-)))

Honnan szerezted a szép tűzőcérnákat? Csomagküldő, vagy vetetted valakivel valahol?

Előzmény: Márta néni (92)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.27 0 0 97

Szia, Violini!

Szuper rendes férjed van, örülhetsz neki is, meg a gépnek is.

Az én kézikönyvem 430, ill 440-esről szól.

Nem biztos hogy jól emlékszem/nem volt pedig régen, egy éve/minden tartozékra, de az általad felsoroltak stimmelnek. A 2-es overlock talp viszont nincs az alaptartozékok között, azt én is utólag vettem, és tudom hogy mások is.

Most figyelek fel rá, hogy a kézikönyvben fel is vannak sorolva a géppel szállított tartozékok.

Azért egy kézikönyvre mindenképpen tegyél szert, ez elvárható ezért a pénzért, még ha akkor sietősen nem is tudtak adni a férjednek

Sok sikert, főleg sok szabadidőt a finom kis gépedhez!

Előzmény: violini (96)
violini Creative Commons License 2006.12.27 0 0 96

Sziasztok!Gondolkodtam merjek-e most írni,mert 2 hete még azt írtam,majd gyűjtünk erre a csodára,erre karácsonyra valahogy mégiscsak megvette a párom!Nem semmi,azzal hülyített,hogy az egyik házuk javított szivattyúját küldték meg,marha drága,nem akarja a kocsiban hagyni stb,szóval jól csinálta,nem fogtam szagot.(a szivattyúk nem érdekelnek :-) És hát nem is tudom,tényleg megérdemlem-e,vágyakozni rá jó volt,de kicsit megijedtem,mikor tényleg előttem volt.Mint más is,ahogy olvastam. :-)

Namármost kérdésem az volna hozzátok,hogy ti milyen számú talpakat kaptatok hozzá?A párom ugyanis már csak a kiállított darabot kapta(mindet megvettétek:-) ,és a pasi a Varrógépc-ban úgy kaparta össze a darabokat másnapra,és a leírás 435-ös géphez van(nektek is?),a gép 440-es,és egészen más számok szerepelnek.Először azt hittem rosszakat kaptam,aztán jobban megvizsgálva párat be tudtam azonosítani,pl. 1C helyett 1(hátratovábbító talp),20C helyett 20(nyitott hímzőtalp). Az 50-es felsőanyagtovábbító,a BSR-talp,az 5-ös vaköltéshez,4-es cipzárhoz,3A gomblyukhoz,9-es stoppoláshoz azonos számon hiánytalanul megvan,de 2A-t overlockhoz nem találtam se ilyen számon,se sehogy.Nektek van?Vagy más számú a leírás,nem ugyanaz a tartozék?Vagy én értelmezem rosszul,és ezek nem tartozékok mind? Mindenképp vissza akarok menni a boltba emiatt,csak gondoltam előbb tájékozódom nálatok,hogy tudjam,mi jár hozzá,mi nem,és a karácsony előtti kapkodásban maradt ki valami,vagy sem.Válaszotokat köszönöm!

36évi Creative Commons License 2006.12.26 0 0 95
Hehehe, pont így jártam én is egyszer, a víz kivert, mire rájöttem... :)))))
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.26 0 0 94

Jaj, Mártanéni!

Nem nehéz elképzelni, mit éreztél, velem is megtörtént ugyanez.

Most is volt valami furcsa jelenség, még egy utolsó karácsonyi igazításhoz leültem mellé, és behúzta a cérnát, aztán se előre se hátra.

Azt hiszem, ez is az a griffnizés gond, remélem majd rendbe tudom hozni. Azért ha van valakinek ilyen tapasztalata, jó lenne ha segítene.Este hazamegyek, azonnal utána akarok nézni.

Úgy tudom, ez az a csúnya dolog, a mit a Pfaffban nem lehet házilag gyógyítani, mert nincs hozzáférési lehetőség.

Az ünnep hátralevő részére vidámságit kívánik

eper margit Creative Commons License 2006.12.25 0 0 93

Szevasztok!

3 hete vagyok Auróra-tulajdonos!

Nagyon boldog voltam, amikor sikerült megvennem eme csodát! DE... azóta tudom, hogy újabb önként vállalt nyűgöt vettem a vállamra: még többet kell varrnom!

Az első napokat oktató olvasással, gép-megismeréssel, programminták varrásával töltöttem. Én minden gépemnél uazt csináltam, mint Sue, mert minden könyv fotojánál jobb a saját, varrott, számozott mintagyűjteményem. 

Persze pillanatok alatt olajozó ponthoz érkeztem!

Nekem szintén hangosnak tűnik a kicsike (majd meghallom, Évinek mit mondanak erre a Pfaffnál ).

Itt végigolvastam az elejétől minden dumcsit. Úgy látom, mindenki ugyanazokkal a kezdő problémákkal indított, mint én. Ám a régi aurórások olyanokról is beszélnek, amiről nekem még dunsztom sincs. (Pedig 30 év varrás van mögöttem sok-sok varrógéppel, lockkal, stb. No de ilyenem még nem volt! )

Most én még sokszor veszem elő a tankönyvemet varrás közben. No és így nagyon időigényes a varrogatás. Ám enélkül nem lehet beletanulni a gépcsoda használatába.

Én semmi gyakorlati oktatást nem kaptam, csupán Évi volt szíves egy kis bemutatóra. Ezért én is szívesen mennék egy géphasználati továbbképzésre. Reméljük, valahol ez is összejön!

Pillanatnyilag a karácsonyozás "pihenő" pillanataiban a gépecskémmel gyakorolok.

Örülök, hogy tapasztaltabbak vagytok nálam, így lesznek gyakorlati tanácsadóim e topikon!

Üdv:Margit

Márta néni Creative Commons License 2006.12.25 0 0 92
tudom, hogy karácsonykor bűn elővenni a varrógépet, nem is akartam, de muszáj volt, mert talpat kaptam hozá, és szép tűzőcérnákat jó bőven és olyan alsószálas spulnikat is, és ezt nem lehetett nem kipróbálni. Mikor levettem a takarót róla, és bekapcsoltam, valami eszement magas frekvenciáju csúnya hangot adott ki, és meg se mozdult. A rémülettől leizzadtam. Mindent kivettem, kifűztem, újra fűztem, olajoztam, kitörültem, azt a griffinnnemtudommit is kivettem, a hang maradt, majd meghaltam a szomortól. aztán rájöttem, hogy az orsózót megbökte a takaró ahogy levettem, és bekapcsolt, és annak a hangját hallom.
Előzmény: sunbonnetsue (91)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.22 0 0 91

Zsuzsuci

igen, tudom hogy "csak" ezt szeretnéd. Félre ne érts, nekem mindegy.

Az "egyszerű alsószál" a saját tapasztalataim szerint használható, de nem tökéletes. Azaz a hímzés során áthúzza és átlátszik...és vastag....

Csupán csak ennyi bajom van vele. Rengeteg időt , energiát spórolok meg, ha nem kell az alsószálat is mindig cserélni. Tizenvalahány színnél már nem mindegy.

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (90)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.21 0 0 90

Sue!

Nem valami durva dologra készülök ám, csak a kitekerni a bobinon azt a kis pöcköt, hogy kevésbé szorítson. Csináltam már, hogy vastagabb szálat átengedjen.Az a kis csavar azért van rajta, nem?

És egyszerű alsószállal (cérnával) nem olyan jó a himzés? Bár amit én csinálok, az nem himzés, csak díszítőöltés.A múltkor én is találkoztam valami hasonló alsó szálnak valóval, de hiába erősködött az eladó, én úgy láttam, nem jó méret az Aurórához.Az átcsévélés eszembe se jutott, úgy emlékszem elég drága is volt, így nem vettem meg.

Előzmény: sunbonnetsue (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!