Keresés

Részletes keresés

OrSoLy Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4682
mamua en ha besokallok eme 3 korettol, olyankor csinalok pl levest es masodiknak edeset, pl turogomboc, palacsinta, szilvasgomboc:) pl tegnap zoldbableves volt palacsintaval:) ma este meg bolognai lesz:))))
Előzmény: mamua (4681)
mamua Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4681
sonkás tészta hogy készül?:)

amúgy az a bajom, hogy tészta vagy krumpli vagy rizs. oszt kész. ennyi. kicsit asszem dilis vagyok, de most annyira nem vagyok elégedett a nagy magyar konyhával. (vagy az én kicsi konyhámmal?)
Előzmény: tasha (4678)
tasha Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4680
ja és jók és hamar megvannak a rakott kaják is, krumpli, karfiol, cukkini, káposzta, kelkáp stb. Tökfozelék. Lappa féle spenótos nokedli (ezt pl sokat csinálok egyszerre és fagyasztani szoktam adagonként)
Előzmény: tasha (4678)
mamua Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4679
a tarkedli valami fánkféle, de sokkal kisebb, akkora kb. mint egy pogácsa, speciális sütőben sütik (5 kis kör alakú mélyedés egy serpenyőben), édes tészta. lekvárral finom. többet nem tudok róla. ja, és cseh sütemény.:)
Előzmény: tasha (4678)
tasha Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4678
tócsit én már adok rég.
tarkedli nem tom h mi :)))

nálunk most visszagondolva múlt héten volt sonkás tészta, gombástejfölös csirke+nokedli, paprikás krumpli. Többire nem emlékszem :) Ma túróstészta lesz. Martin a leveseket is komázza, gulyás vagy bármilyen zség, raguleves, lazacleves csúszik.
Előzmény: mamua (4674)
mamua Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4677
átküldtem megen'.
Előzmény: OrSoLy (4676)
OrSoLy Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4676
mamua nalunk BOti gyak azt eszi amit mi, evett mar tocsnit is, bundaskenyeret is, tojasos nokedlit is....rantottat nem ezsunk gyakran, lehet ezert nem:) ja es par napja iszik tejet is....

nem jott at a gaz mail, de mastol sem kaptam meg, elkuldened meg egyszer?
Előzmény: mamua (4674)
mamua Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4675
tünde, ez tök jó, köszi:)
tasha, ja, utána már gondoltam, hogy a tojás a gáz... bocs:) nálunk szerencsére nincs a családban ételallergia.
Előzmény: tünde.sz (4673)
mamua Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4674
és tócsit lehet?:)
tarkedliből adtam neki, benyomta, felvettem videóra, hogy eszi.:)
még mit lehet? úgy unom a kajáinkat...
mondjuk ez nem kifejezetten babakonyha, de ilyeneket főzök és ezt Levi is eszi (így már babakonyha), hogy bolognai spagetti, krumpli-zöldbab-zöldborsó főzelék, krumplistészta, rizseshús, sült hús valami körettel, paprikáscsirke, gombapaprikás, stb.
már úgy unom ezeket. az elmúlt hetekben kb. 10 naponta volt bolognai.
tünde.sz Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4673
én sajtos omlettet adtam kábé ennyi idősen a gyereknek

1 tojás, 2ek liszt, pici tej, bele sajt, meg petrezselyem
nagyon szeretik, olyn, mint egy vastag palacsinta :-)
petra ketchuppal eszi, a kicsi magában inkább
Előzmény: mamua (4666)
tasha Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4672
nem az olaj miatt nem adom, hanem a tojááás :))) de nálunk van családban allergiás rá, szal nehezített pálya.
Előzmény: mamua (4671)
mamua Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4671
bundáskenyeret én sem adtam, pedig szerintem adhatnék. lehet azt is kevés olajon megsütni, nem kell, hogy tocsogjon benne.

gmo: hjaaaaaaa...:)
Előzmény: tasha (4669)
mamua Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4670
mondjuk hozzáteszem, hogy én úgy sütöm a rántottát, hogy semmi nyálkás nyerstojásdarab nincs benne, mert utálom. tehát tényleg jól át van sütve, még meg is pirítom cseppet.
Előzmény: mamua (4668)
tasha Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4669
én még semmi ilyet nem mertem adni, bundáskenyeret sem, tojásos nokedlit sem, de lehet hulyeség...nagyon nagyon alaposan susd át ha úgy döntesz, hogy adod.

(gmo: genetikailag módosított)
Előzmény: mamua (4666)
mamua Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4668
igen, válaszoltam is.:)
akkor várok. nem létfontosságú, csak újítanék:)
Előzmény: OrSoLy (4667)
OrSoLy Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4667
mamua en meg lehet varnek, vagy nagyon jol atsutnem a tojast:)

(irtam neked mailt, megkaptad???)
Előzmény: mamua (4666)
mamua Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4666
szerintetek adhatok a 14 hós fiamnak reggelire rántottát? végülis tojásos rizst már evett, bár abban nagyságrendekkel kevesebb volt a tojás, mint egy 100%-os rántottában.

amúgy, én nem tudom, mi az a GMO...
Lappantyú Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4665

(banyek, nem mertem megkérdezni, hogy mijaza GMO, mondok nagyon tudatlannak tűnök majd, aztán most egyszeriben magamtól rájöttem. :-))

Előzmény: GoldenEye (4663)
tünde.sz Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4664
nálunk a káposztás tészta volt nagyon nyerő :-)) ekkoriban
meg a saláta - az a sima cukros ecetes - annyira szerették a csajok, ohgy más piros volta szájuk széle tőle :-) de még tömték be
jó hogy eszembe juttattad, rég ettünk :-)

paradicsomos káposzta?
párolva csak úgy?
Előzmény: GoldenEye (4663)
GoldenEye Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4663

Maggancs - azért aggódsz, hogy maga abébikukorica egy létező termék-e vagy a nagy kukorica van GMOzva? Amennyire én tudom, a bébikukorica egy teljesen létező termék :), legalábbis az ázsiai konyhának egyik alapdarabja és nem hinném, hogy a falusi ázsiaiak GMOs növényeket ennének :)

Felizgattál ezzel a biopulttal a Corában, ha újra lesz autónk, mindenképpen megnézem magamnak :)

Kérdés:
Van sima fehér káposztám. 1 évesnek mit csináljak belőle?
Előzmény: Maggancs (4657)
illdii Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4662
Nahát, ez tök jó, igen, ismerem ezt a márkát, és mi is nagyon szeretjük, de eddig csak a borsó meg borsó-bébirépa mix meg wok vegyes zség ment (jött:), nem láttam eddig a bébikukoricát, de akkor a héten elnézek arra, nagyon köszi!!!
Előzmény: Maggancs (4660)
Maggancs Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4661
ja, és ez a fóti Cora. A budakalásziban egy ismerős nem talált ilyesmit... (Bár lehet rossz helen kereste, mert egy külön pultban vannak ezek a bio cuccok, a gyümölcsök mellett).
Előzmény: Maggancs (4660)
Maggancs Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4660

A Cora-ban van bio mirelitt pult. Bébirépát is ott találtam, annál valahogy még nem gyanakodtam, de ez a bébikukorica olyan "természetellenes". Marci viszont úgy imádta, hogy még ma reggel is azt hajtogatta, hog "kuku, kuku".

 

Nem kukorica magában, hanem vegyes zöldség babba és azzal a furcsa borsóval, amit héjastól kell enni. Belga gyártmány (asszem ott tiltott a GMO azért is vettem), és van ugyanabból a márkábó bio feliatos, meg nem bio feliratos is.

 

És minden fajátjuk nagyon puha, finom.

Előzmény: illdii (4659)
illdii Creative Commons License 2006.01.22 0 0 4659
Maggancs, elárulod, hogy hol vetted a bio bébikukoricát? Én nagyon régóta keresem már, eddig nulla sikerrel...
Előzmény: Maggancs (4657)
Maggancs Creative Commons License 2006.01.22 0 0 4657

 a bébikukoricától mennyire kell tartani?

Tegnap vettem bio mirelittet, M. imádja, semmit nem szeretet még így, de hirtelen bevillant, hogy ez lehet GMO?

Fabien Creative Commons License 2006.01.12 0 0 4655

Nem csodálom, hogy senki se válaszolt :)

Csak az utókor és a hozzám hasonlóan kezdő szakácsnők kedvéért jegyzem meg: nem is kell erőltetni az igazi gesztenyét!!!

Tegnap főztem is, sütöttem is. Vérborzalom. Pici gyereknek nem lehet odaadni a nagy nehezen elővarázsolt tartalmat szerintem. Akármennyi héjdarabka lehet benne, főleg, ha valaki olyan ügyesen szétfőzi, illetve a sütőben szétrobbantja, mint én. Illetve némelyik nem jó ízű. Tehát: igazit majd eszik, ha nagyobb lesz. Addig marad az előregyártott massza.

Na üdv.

Előzmény: Fabien (4654)
Fabien Creative Commons License 2006.01.06 0 0 4654

Sziasztok!

 

Igazi gesztenyét szeretnék adni a dednek (9 hó). Van valami trükkje, hogy hogyan kell elkészíteni? A babakonyhás oldalon jó recepteket találtam, de sose főztem még gesztenyét. Egy szakácskönyv azt írja, hogy be kell kicsit áztatni, aztán bevagdalni, rövid ideig sütni (hogy könnyen lejöjjön a héja) és utána megfőzni. Jól elfőzni a vizet, és aztán passzírozni. És kész.

Szerintetek ez így oks? Illetve ha megfőtt, akkor csak simán le lehet fagyasztani?

 

Kösz. F.

jemi bigli Creative Commons License 2006.01.06 0 0 4653

oruljetek neki ha paradicsomfuggo a gyerek!! a felnotteknek is kene minden nap ennie fott paradicsomot!!ugyanis fozes kozben aktivalodik az az anyag ami a legeslegjobban ved a rak ellen( az orvos a cikkeben azt mondta ha egeszsegmegorzo hatasa miatt a kajakrol helyeket neveznenk el..a nyers paradicsomrol max egy varost..de a fottrol egy egesz orszagot illene::)))

szal ha a ketchupot ki tudjatok valtani hazi paradicsomszosszal akkor nyert az ugy:)

 

 

Előzmény: rollller (4629)
GoldenEye Creative Commons License 2006.01.06 0 0 4652

Ööööööööööö....én is halkan, csak nem szürkézek, hogy hidd el, engem nem kell kioktatnod egészséges táplálkozás ügyben....ööööö :)

Előzmény: rollller (4628)
Maggancs Creative Commons License 2006.01.05 0 0 4651

köszönöm az új tippeket, szétnézek iylnen szemmel. Ez a cukormentes háztartási már valahol a kezembe került,majd megnézem mégegyszer. Valami nem tetszett benne, de már nem emlékszem miért listáztam ki.

 

Az ő adagja is egy hét/csomag ha hagyom :) ÉS azt hiszem is a savasabb gyümölsökhöz kívánja (csak eddig nem fedeztem fel az összefüggést), banán mellé nem is kér, csak pár kölesgolyót.

 

Banános kexet hétvégén lehet kipróbálom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!