Keresés

Részletes keresés

pataporc Creative Commons License 2000.06.01 0 0 559
DE!!!!!!! En voltam!!!! De en mar nem emlekszem, hogy kik voltak mellettem akkoriban. Azt hiszem, hogy nagyon rosszul voltam meg nagyon bomboltem. (Pedig akkor keszultem!). De ne marakodjunk, ne hidd, hogy en az ucsorgesre voksolok - csak nagyon vicces volt az a hozzaszolas...
Előzmény: altvizsla (557)
Gödény Creative Commons License 2000.06.01 0 0 558
> Igazából mi a különbség?

A jelvény egy vert fémlemez, zománcozva. A kitűzőben egy színes papírlap bújik meg, egy fóliával lefedve. A jelvény jóval időtállóbb - és drágább is.

>> hacsak az erdészet nem léptet életbe időszakos
>> korlátozást a vadászati szezonban, amihez joga van, néha meg is teszi, de elég ritkán.
> És ezeket honnan lehet tudni?

Ha nem tesznek ki táblát az út elejére-végére, akkor úgy kell nekik - akkor nem érvényes.
Erdészeti korlátozásról még csak hallottam, de katonait láttam magam is: ki volt szépen téve a tábla, hogy éjszaka tilos az áthaladás.

> de Ermaknak is igaza van, hogy az alkalmazkodási kényszer többlet a túrán,
> más élményt ad.

A túl szoros alkalmazkodási kényszer a sikertelenség élményét adja :-)) Nem lehet parancsszóra öltözni/vetkőzni/enni/folyó ügyeket szilárd alapokra helyezni stb. Én a 25 éve barátommal/túratársammal is úgy megyek minden időkényszer nélkül is, hogy nem állunk meg egymást várni, maximum lassítunk egy picit, hogy a másiknak könnyebb legyen utólérni.

> ha mégis van egy ilyen önfeláldozó ember, aki depózik,
> vizet hoz és hullát szállít, az növeli a komfortérzetet.

Ha a nagyapámnak kerekei lettek volna, ő lett volna az omnibusz. Van ilyen önfeláldozó ember ? Szerintem nem szabad előre számítani rá, betervezni, de ha kerül valaki, visszautasítani se szabad. Úgyanez érvényes a célbeli meleg kajára is.

> de meg tudjuk csinálni úgy, hogy neked csak az előkészítésben
> legyen dolgod és indulhassál.

Akkor állok elébe.
Lesz azért egy-két fogós, ravasz kérdés. Szerintem a rajtba való közlekedés még csak nem is a legnagyobb: a Pilisnyergi teafőzőpont se kutya áram és víz nélkül, és össze kell szedni a felszereléseket is rá (pl. a legfontosabb, a nagyméretű üst személyes kölcsön, eredetileg disznóvágást szolgál, csak a gázégő alatta a miénk). Dízelgenerátort még lehet szerezni, hogy legyen világítás. Vizet Dobogókőről vagy Pilisszentkeresztről lehet felvinni - tehát sok műanyag hordó, és gyakran forduló kisteherautó kell. Vagy koncepciót kell váltani, és Kesztölcön összehozni a teázó pontot, Bányahegy megfelelőjét.
A gépkocsi-útvonalengedélyekben ősszel tényleg kötözködhet a Parkerdő - a dolgot idejekorán meg kell beszélni velük.

Egy nyilvános túrának akkor van értelme, ha a TTT naptárban szerepel - vagyis idén november végéig tisztázni kell a feltételeket, lehetőségeket, pontos időpontot, útvonalat, meg kell szerezni az elvi fejbólintásokat, hogy meg lehessen hirdetni.

A BEAC MAXI előtt egy héttel meg nem egy szerencsés dolog effélét rendezni - nagyon üti egymást a két rendezvény.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (555)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.01 0 0 557
Pataporc: nem te voltál az aki tavaly feladtad ? Tavaly együtt mentünk
egy lánnyal aki 6-ot már teljesített de a hetediknél feladta (kb. 65-nél).

Ermak: Egyébként azt ne mondja senki hogy otthonüldögélésből
sikeres Kinizsi teljesítés lesz, mert ez B A R O M S Á G !!!!!!!!!!!!!

lecsoka Creative Commons License 2000.06.01 0 0 556
Sajnos az isziniK szervezésében nemtudok segíteni, lévén én Szegeden élek. Ellenben ha ősszel lenne egy próbatúra az tényleg érdekelne.
Mi lenne, ha csak jól éreznénk magunkat és nem érdekelne se jelvény, se tempó, csak túráznánk egyet a magunk kedvére?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (555)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.01 0 0 555
   Akkor most már bemutatkozom, hogy ne legyen féloldalas a dolog: 335-ös volt a rajtszámom.

> kezdtem el újra. Egyenlőre még nincs meg az az alapom, amire építkezni lehetne. Egy 50-re
> biztos jó leszek addigra, többet idén nem nézek ki magamból - de közben van még a
   Hát várunk szeretettel Mogyorósbányától, úgyis jó a friss ember a második felére!

> Ősz és vadászati szezon: egy kisebb társaság minden további nélkül nekimehet a túrának - a
> jelzésen lehet éjszaka is túrázni - hacsak az erdészet nem léptet életbe időszakos
> korlátozást a vadászati szezonban, amihez joga van, néha meg is teszi, de elég ritkán.    És ezeket honnan lehet tudni? Én még sosem találkoztam ilyesmivel.

> Egy ilyen kisebb csoporthoz - szerintem - nem szükséges kísérő autó. A résztvevőknek kell
   Alapvetően igaz, de ha mégis van egy ilyen önfeláldozó ember, aki depózik, vizet hoz és hullát szállít, az növeli a komfortérzetet.

> Az együtt haladás persze nem fogja azt jelenteni, hogy 20-30 m-en belül együtt marad a
> gárda - ez ekkora távon kivihetetlen, mert túl nagy időveszteséggel járna (mindenkinek    Kijelölhetjük a találkozási pontokat, de Ermaknak is igaza van, hogy az alkalmazkodási kényszer többlet a túrán, más élményt ad.

> A kis gárdának marad a cél Csillaghegyen - de nincs gulyás. Hacsak nem találunk egy
> önzetlen valakit, aki hajnalban dupla falú edényben kihozza a konyhaművészeti remeket
   Csak akad valaki, akit meghat az őrültségünk...

> A jelvény - bár a másik főrendezővel még meg kell beszélnem a dolgot - azt hiszem nem
> probléma. Az igazi jelvényből nem tudunk kifordítottat (tükörképet) produkálni, de ha a tisztelt
> nagyérdeműnek esetleg a kitűző is megfelel, akkor az alkalomra lehet egy, a normális
> tükörképét tartalmazó kitűzőt készíttetni. Aztán aki látja, elmerenghet egy ideig,    Szuper! Igazából mi a különbség? Ha jól értem, hogy kitűzőnek a kerek bigyót hívjátok zárt biztosítótűvel, és jelvénynek a nyitott száras böködő bigyót, akkor az előbbit én jobban is kedvelem, mert szépen sorbarendezhetők a polcon, ha nekitámasztom őket a rádiónak. Jó széles Videoton rádióm van, de egy idő után úgyis kell valami megoldás a gyűjteménynek. Talán a két hete megboldogult anyai hátizsákom roncsaiból barkácsolok jelvénytartó faliújságot.

> A "nagy", a mindenkinek meghirdetett túráról egyenlőre nem írok túl sokat. Nem hiszem, hogy
> ezt a rendezőgárdát rá lehetne venni, hogy egy évben kétszer rendezzen. Az itt
   A magam részéről, ha most ősszel összejön és sikerül megcsinálnom, akkor (úgyis, mint a kezdeményezők egyike, bár az érdem Ermaké, meg azoké, akik már korábban gondoltak rá), vállalom, hogy a nyilvánoson jövőre segítsek. Talán pár embert is tudok hozni. Persze gyakorlott "profi" szervezőkre akkor is szükség van az irányításhoz. De az előkészítésben segíthet olyan is, aki aztán indul.

> meg inkább meg akarják csinálni, mint rendezni - ha nem tévedek :-) A közlekedés a rajtba
> sem egészen megoldott - egy 4-5 kocsiból álló, kiskertes-telkes nénikékkel teli vonatba
   Ez tűnik eddig a leggyengébb pontnak, még ráérünk gondolkodni. Nem kizárt az előzetes jelentkezés, ahogy írtad korábban, más túrákon is van ilyen.

> 2/3-a ugyanazzal a vonattal, egyszerre érkezne meg. Gyakorlatilag tömegrajt lenne. A
   Legalább visszakapod az első évek hangulatát... Úgyis évfordulós rendezvény lesz.
(Hoppá, kijelentő mód! Gondolkodtam, de úgy tanultam, hogy amit az ember tényleg akar, arról így beszéljen.)

> volt jobban jelezve, mint az odafelé. A Pilisben viszont lenne pemzlizni való bőven.
   Benne vagyok, úgyis rég ki akartam próbálni a festést, ha már annyit szidok érte másokat.

> Szóval - nem véglegesen, de úgy elsőre: ha valaki jövőre megrendezi az ISZINIK-et, én indulni
> akarok rajta.
   Nélküled nem tudjuk megrendezni, de meg tudjuk csinálni úgy, hogy neked csak az előkészítésben legyen dolgod és indulhassál.

Előzmény: Gödény (545)
Gödény Creative Commons License 2000.06.01 0 0 554
Suttognak az emberek mindenfélét.

Én nem tudom, hogy volt-e ott egyaltalán szovjet támaszpont. Nemrég bóklásztunk a tetőn, megtaláltuk (:-) a TV adótornyot, egy GSM adótornyot, de semmi gyanús katonai emléket. A kövesút a Vízválasztótól (a medvehagymás elejétől) a TV toronyhoz megy, de a GYereküdülő felső végéhez is oda lehet róla jutni - aki Gerecse 50-en járt, az már ment egy további szakaszán.

Én azt hiszem, az a falu azért halt ki, amiért a többi kihalt falu is: rossz út, minimális munkalehetőség, elöregedő lakosok. "Rendes" falu volt az, csak éppen kicsi.

Előzmény: Ermak (549)
pataporc Creative Commons License 2000.06.01 0 0 553
Ez tok jo...
Mas: lesz Sportforum a neten (mar van), szabadidorovattal. Felvetettem a Kinizsit es a teljesitmenyturat a bugyuta ugyvezetonek, majd felveszik a lajstromba.
Előzmény: Ermak (552)
Ermak Creative Commons License 2000.06.01 0 0 552
No, akkor először és utoljára hozzászólnék az edzettségi flame-csírához.

Idézem:

>- Kegyetlen elszántság, küzdőszellem, mintha az életedért küzdenél !!!

>A nem eddzés a legnagyobb marhaság. Ha Te (pataporc) eddzés nélkül
>a legvirgoncabb voltál akkor komolytalanul felkészült társaid voltak.
>A nem eddzéssel komolyan romlanak a teljesítési esélyek !!!
>Én sem igazán eddzek semmit azon kívül hogy 1000 km-eket gyalogolok évente.

Pataporc és altvizsla lényegében _azonos_ idővel értek a célba.

No more comments.

Előzmény: altvizsla (547)
Gödény Creative Commons License 2000.06.01 0 0 551
> Lehetne-e bővíteni a Kinizsi statisztikát ? Például minden egyénnél
> fel kellene tüntetni a sikertelen teljesítés éveit is, nemcsak a sikereset.

Műszakilag lehetséges. De hogy valaki a sikertelen éveire büszke vagy sem, a nagy nyilvánosság elé akarja-e tárni vagy sem, az magánügy. Én nem akarok senkinek a lelkébe gázolni. Ha teljesített, akkor az biztos nem fogja zavarni, hogy megjelenik.

> Ezenkívűl én megalkotnám a Kinizsi-ranglistát.

"A Kinizsi Százas nem verseny". Tehát mi rangsort soha nem fogunk közölni.
És ki tudja: az a hegymászó / maratonfutó, aki már tízszer végigment, nagyobb teljesítményt mutatott-e fel, mint az a szárligeti lakos (nem is túrista), aki fogadásból egyszer végigment ? Nehezebb volt-e önmagát egyetlen egyszer legyőznie, mint az edzett, gyakorlott résztvevőnek egy évtizeden át ? Nem tudom rá választ. De értékítéletet csak ezen az alapon lehetne mondani - és én nem akarok értékítéletet mondani.

Előzmény: altvizsla (547)
pataporc Creative Commons License 2000.06.01 0 0 550
Szia Altvizsla! Rettenetes vagy ezzel a teljesitesi darabszam-maniaddal :)))) En azert nem tartom tul jonak, mert valaki eleve hatrannyal indul: en peldaul (mint mar irtam regebben) meg boven maszokaztam az elso alatt, ezert ez csak a vacak 7. Kinizsim volt... Plusz a noknek talan nehezebb is ... meg hat a ranglista burkoltan benne szerepel a kinizsis fuzetben, no meg a honlapon.
Előzmény: altvizsla (547)
Ermak Creative Commons License 2000.06.01 0 0 549
>Mintha kezdene süllyedni a téma. :-(

Hát igen, eléggé reálisnak tűnik 9-10 hónap 'téli álom'. Pucros (úgy is mint Mackó)! Nem akarsz egy topic-altató versikét írni??? :-)

Gödény!
Egy javaslat egy megjegyzés és egy kérdés.
1. Azt írtad, hogy Koldusszálláson a mezőny eleje kifogyasztja a kútból a vizet. Nekem még jutott, ittam közel egy litert, és a csőről ivás közben elfolyattam még néhány decit. Szerintem egy 'vízőr' (1 fő, vödör/hordó, bögre, tölcsér) segítségével megoldható lenne, hogy viszonylag nagyobb számú ember jusson maximált mennyiségű (3-5 deci) vízhez, minimális pazarlással.

2. A statitszikák bővítése (altvizsla) a nem teljesítésekkel nem tűnik jó ötletnek, engem mondjuk nem zavarna, mert nem vagyok egy érzékeny típus, de sokan a lelkükre vennék. Viszont arra én is kíváncsi lennék, hogy pl. a nem teljesítők hány %-a indul el egy v. néhány éven belül újra és milyen arányban teljesít.

3. Pusztamarótról azt hallottam, hogy 'rendes' falu volt, és amikor a szovjet támaszpontot építették a Gerecsén, kitelepítették. Igaz ez? Továbbá merre volt az a támaszpont, és rendbetették-e már a helyét?

lecsoka Creative Commons License 2000.06.01 0 0 548
Jelzem érdekelne az isziniK, de próbából talán kisebb létszámmal és ahogy mondjátok két csoport már OK.

Lakki!

A maratonon sem szabad nagyon bekezdeni, meg lehet spórolni a nagyhalált. Amúgy mostanában az összes nagyon jó időt , maratonon pl. a világ legjobb idejét ilyen taktikával futották.

Előzmény: Gödény (545)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.01 0 0 547
Gödénynek: Lehetne-e bővíteni a Kinizsi statisztikát ? Például minden egyénnél
fel kellene tüntetni a sikertelen teljesítés éveit is, nemcsak a sikereset.
Ezenkívűl én megalkotnám a Kinizsi-ranglistát. Ezt már egyszer valahol felvetettem,
de talán nem is itt hanem általánosan a Teljesítménytúrázók Társaságánál. Bármely
teljesítménytúrán lehetne ranglista. Ez még nincs teljesen kitalálva, de az elsődleges
szempont a teljesítés darabszáma lenne. Ha pedig egyenlő számú teljesítés lenne
2 versenyzőnél, akkor az lenne előbb akinek "későbbi" teljesítési évei vannak.
Ha egyetértetek a ranglista ötletével, várom a javaslatokat a sorrenbe sorolás módszerére !
Gödény Creative Commons License 2000.06.01 0 0 546
Nem tudok a Kéktúra szintadatairól visszafelé, de a helyzet nem olyan vészes - csak egy kis matematika. Ha a csomópontok magasságértékei pluszban megvannak, akkor a dolog már számítható - mert amennyit felmegy az út, annyit le is kell mennie. A hullámvasutakat nem kell végigmérni a térképről, csak a kezdő- és végpont szintkülönbségét kell hozzáadni/kivonni az ellenkező irány szintadatából.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (543)
Gödény Creative Commons License 2000.06.01 0 0 545
Az első reakcióm hosszát nagyban motiválta az, hogy éppen Bécsből írtam, és ezek a kizsákmányoló kapitalisták nemcsak azt várják el, hogy dolgozzam, hanem azt is, hogy úgy is nézzen ki, mintha dolgoznék :-)

Ami engem illet, én idén valószínűleg nem bírnám megcsinálni a százat. Lassan 7 éve lesz, hogy egy családi esemény miatt évekig szinte semmit nem mozogtam, az utóbbi két évben kezdtem el újra. Egyenlőre még nincs meg az az alapom, amire építkezni lehetne. Egy 50-re biztos jó leszek addigra, többet idén nem nézek ki magamból - de közben van még a nyár, minden lehetséges. Jövőre mindenképpen szeretnék újra eljutni odáig, hogy neki merjek menni a 100-nak.

Ősz és vadászati szezon: egy kisebb társaság minden további nélkül nekimehet a túrának - a jelzésen lehet éjszaka is túrázni - hacsak az erdészet nem léptet életbe időszakos korlátozást a vadászati szezonban, amihez joga van, néha meg is teszi, de elég ritkán. Egy meghirdetett, tömeges rendezvényre viszont engedélyt kell kérni, és volt már rá példa (BEAC MAXI), hogy nem adták meg.

Egy ilyen kisebb csoporthoz - szerintem - nem szükséges kísérő autó. A résztvevőknek kell elsősorban önmagukra figyelniük, hogy ne várjanak az utolsó pillanatig az esetleges feladással, amikor már segítségre szorulnak. Meg egymásra figyelni - hiszen a társ egészsége fontosabb, mint akár az egész csapat teljesítése.

Az együtt haladás persze nem fogja azt jelenteni, hogy 20-30 m-en belül együtt marad a gárda - ez ekkora távon kivihetetlen, mert túl nagy időveszteséggel járna (mindenkinek a bokorjárását, öltözködését stb. egyenként végigvárni nem megy). Ugyanakkor a társaság behozása se mindig könnyű - ha jó ütemben haladnak. Én az első százasomon valahol 2-3 km-nél lecseréltem a hosszúnadrágomat rövidre, és több mint 1 órába tellett, amíg utólértem a többieket :-) De azért a pontokon össze lehet egymást várni. Elsősorban éjszaka, fáradtan kell arra figyelni, hogy ne alakuljon ki túl nagy távolság - vagy ne egy-egy ember szakadjon le, hanem komplett csoport, legalább 2-3 fős, akik egy kicsit gyorsabban-lassabban mennek, mint a többiek. Ekkora távnál igenis számít, hogy az ember a saját tempójában haladhasson. Van, aki inkább egy kicsit lassabban megy, de nem akar nagyokat pihenni, aztán van, aki több helyen is kifekszik fél órára, talán a közepén vagy kétharmadán egy egész órára is - míg a másik inkább haladna. Az emelkedőkön - leejtőkön felvett sebesség is különbözhet.

Az ellenőrző pontok meglétét nem érzem olyan fontosnak. Ha nekiindul 10-20 ember, akkor az "ott voltunk" tudata elegendő. De van néhány Kéktúra-bélyegző, azokat használhatjuk. Vagy ha valaki nagyon ragaszkodik az ellenőrző kartonhoz meg a bakancslenyomatos bélyegzőkhöz, hát akár el is viheti magával a csapat őket, és - szigorúan a megfelelő helyen - bélyegezhet magának :-))

A kis gárdának marad a cél Csillaghegyen - de nincs gulyás. Hacsak nem találunk egy önzetlen valakit, aki hajnalban dupla falú edényben kihozza a konyhaművészeti remeket mondjuk a HÉV megállóba. Olyan hajnali órán nyitva tartó vendéglátóipari egységet úgysem találunk magunknak.

A jelvény - bár a másik főrendezővel még meg kell beszélnem a dolgot - azt hiszem nem probléma. Az igazi jelvényből nem tudunk kifordítottat (tükörképet) produkálni, de ha a tisztelt nagyérdeműnek esetleg a kitűző is megfelel, akkor az alkalomra lehet egy, a normális tükörképét tartalmazó kitűzőt készíttetni. Aztán aki látja, elmerenghet egy ideig, hogy nyomdahibát lát, vagy mi a szöszt :-)

A "nagy", a mindenkinek meghirdetett túráról egyenlőre nem írok túl sokat. Nem hiszem, hogy ezt a rendezőgárdát rá lehetne venni, hogy egy évben kétszer rendezzen. Az itt jelenlévők meg inkább meg akarják csinálni, mint rendezni - ha nem tévedek :-) A közlekedés a rajtba sem egészen megoldott - egy 4-5 kocsiból álló, kiskertes-telkes nénikékkel teli vonatba belezsúfolni a plusz 300-400 embert nem egy pihentető, kellemes indulás. A rajtba még nagyobb rendezőgárda kell - hiszen egy olyan vonatban, ahol egy gombostűt nem lehet leejteni, nem lehet a nevezési formaságokat menetközben megejteni, és a résztvevők legalább 2/3-a ugyanazzal a vonattal, egyszerre érkezne meg. Gyakorlatilag tömegrajt lenne. A jelzéseket is újra felül kellene vizsgálni, ellenkező irányból is helyrehozni. A Gerecsében ezzel nem lenne komoly gond - ott nappalra jó a jelzés, és úgyis egy picit a "visszafelé" irány volt jobban jelezve, mint az odafelé. A Pilisben viszont lenne pemzlizni való bőven.

Szóval - nem véglegesen, de úgy elsőre: ha valaki jövőre megrendezi az ISZINIK-et, én indulni akarok rajta.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (543)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.05.31 0 0 544
   Végre rájöttem, hogy lehet szép kulturált bekezdésekkel írni! Nem túl kényelmes, de nagy öröm, mégis igényesebben néz ki így a szöveg.

>És mikor lehetne egy ilyet tartani ? Az ősz az vadászati szezon, azzal csak baj van.
   Ezt nem teljesen értem. Elvileg egy jelzett turistaúton bármikor közlekedhetek, és a vadászoknak erre tekintettel kell lenniük, nem? Az út végig jelzésen vezet. Vagy ha egyedül túrázom ősszel, akkor is számítsak sörétre? Nem beszélve arról, hogy minden őszi hétvégén van 2-3 ttúra. Engem jobban aggaszt az a hely az ürömi műút után, ahol Cshegy felé menet egyszer fel kellett adnom egy éjszakai túrát a szabadon dühöngő kutyák miatt. :-(

Előzmény: Gödény (532)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.05.31 0 0 543
Mintha kezdene süllyedni a téma. :-(

Gödény, nem a lelkesedés hangját hallom az első reakciódból! Ez minden? Vagy amire nem reagáltál, azzal egyetértesz?

 Szerintem válasszuk ketté a dolgot: beszéljünk külön az általam javasolt idei nem nyilvános ISZINIK-ről, ahol kevés ember lesz, meg a nyilvánosról. Aki hozzászól, jelezze, hogy melyikről beszél, ahol ez fontos. Az első nyilván könnyebben megvalósítható. Ahogy Ermak is írta, csapatban célszerű bejárni, ez sok mindent egyszerűsít. A másikról meg ráérünk utána beszélni, ha ezt kipróbáltuk.

Más. Létezik valahol olyan összegzés, amely a Kék Túra szintadatait visszafelé írja le? A füzetben szépen részletezve és összesítve is van, de csak nyugatról keletre. Aki egy-egy szakaszt visszafelé jár be, annak a térképről kell guberálnia, és nyilván mindenki eltérő adatokat fog kapni. :-)

Előzmény: Gödény (539)
hakapeszi_maki Creative Commons License 2000.05.31 0 0 542
Hali mindenki!

Uj fiu vagyok: amator modon sportolgatok de ez a tturazas nem lesz az eletcelom. Bizonyitasra valo, nem termeszetjarasra. Igaz, hogy mar 3szor en is megcsinaltam :)
Minden ulomunkat vegzonek _nagyon_ ajanlom a felkeszulesrol irtakat, mert en nem fogadtam meg :) Sikerult de ez csak a sok ev rutinjanak koszonheto; nagyon kimeritett. Meg most is iszonyuan megfajdul a labam, ha hirtelen terhelem (pl gyorsan indulok le a lepcson:) )

Godeny:
Domokos Istvannal tavaly talalkoztam a Gete oldalaban. Uott dolt ki, mint en :) Korusban agonizaltunk egy darabig. En csak kesobb jottem ra, hogy o volt az, pedig mondott ravezeto adatokat csak a napszurasom nem hagyott ertelmesen gondolkodni. En ott valtottam bakancsrol edzocipore es 100m-enkent araszoltam tovabb. Azt hiszem o kevesbe volt kidolve, mint en :) Iden feher sapkaval vedekeztem.

Erdekes modon sikerult iden is a 22:30 koruli ido. Ket 16-17 eves lannyal indultam el es alig birtam lihegni mogottuk ;-) Viszont utana meguzentem anyukajuknak, hogy tobbet ne engedje el oket ilyen megterhelo turara :)

Van meg egy-ket ujito otletem, ugyhogy lehet, hogy jovore ki is probalom!

Haka

Lakki Creative Commons License 2000.05.31 0 0 541
trebb, Rád azért emlékszem, Veled még a sorakozás előtt találkoztam, és az akkor bemutatkozott emberek nevei megmaradtak.

lecsoka: A maraton az tényleg más, de a gyorsabban kezdés ügyben is?

Előzmény: trebb (493)
Ermak Creative Commons License 2000.05.31 0 0 540
>Számolj egy kicsit, hogy
> - mekkora autónak kell lennie, amelyik 800 - 1000 szomjas embert ellát

1 db Ford Transit méretű furgon - nem gond.

> - hany autónak kell lennie, hogy a szethúzódó mezőnyt lefedje.

Hát igen, nem kezdem el számolni - mégiscsak gond ez.

Előzmény: Gödény (539)
Gödény Creative Commons License 2000.05.31 0 0 539
Számolj egy kicsit, hogy
- mekkora autónak kell lennie, amelyik 800 - 1000 szomjas embert ellát
- hany autónak kell lennie, hogy a szethúzódó mezőnyt lefedje.
Előzmény: Ermak (538)
Ermak Creative Commons License 2000.05.31 0 0 538
Látszik, hogy SK-nak sok az ideje, milyen szépen kidolgozta a részleteket - *5*

Nekem az lenne az elképzelésem, hogy pontok nélkül, egy csapatban kellene menni (ahogy - mint a programfüzetből megtudtam - a Pilis 50-et rendezték anno). Ha sokan vagyunk, lehet esetleg két csoport, 20-21 illetve 23-24 óra körüli menetidőre belőve.

Szerintem nyilvános meghirdetés esetén 100-400 résztvevő jönne össze, ennyi még különvonat nélkül is elfér Szárligetig, legfeljebb összehúzzuk magunkat (mentünk már túrára egy kupéban 12-en + 12 nagy hátizsák).

A túrát nehezítené, másrészről viszont még hangulatosabbá tenné az egymás tempójához való kényszerű alkalmazkodás, valamint a vízvételi helyek kisebb száma.

Rendezés-biztonság:
1 db elsősegély-autó, amely folyamatos (450 MHz vagy CB) kapcsolatot tart a csapattal és szükség szerint ellátja a haldoklókat. Pecsételéshez 1-2 héttel korábban kihelyezni-pótolni az útba eső Kék Túra pecséteket, Dorogon és Kesztölcön a kocsma cégbélyegzője, onnan Csillaghegyig csak kibírjuk valahogy, és ott jöhet egy IGAZI pecsét. :-))

Luxus:
1 db lehetőleg kombi autó, tele vizeskannákkal (vagy furgon műanyaghordóval), amely az útkereszteződéseknél vár. Hm. Ez nemcsak az ISZINIK-en jönne jól...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (537)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.05.31 0 0 537
Pataporc:

Kihívások a következő időben:
Jún. 10-11.: BEAC Super8 gyalogos-kerékpáros-barlangi-vízitúra (pont neked való)
Jún. 24.: Tortúra 65 2000 m szinttel (ha ez neked nem derogál)
Júl. 8-9.: Corvin 80
Júl. 28-30: Légy jó turista mindhalálig 200 (!) (szint nélkül)
Aug. 5-6.: Rockenbauer 130 (125,2 km, 2400 m, 32,5 óra)
Aug. 12-13.: Kék Balaton 100 (95,8 km, 2250 m, 24 óra)
Aug. 19-20.: Szent István napi TT (100 km, 0 szint Szolnok körül)
És már nyakadon is a BEAC MAXI...

Egyébként ajánlom az egyik legfontosabb információforrást az interneten:
http://www.fsz.bme.hu/ttt/napt00/napt00.htm
Innen te is mazsolázhatsz, de vigyázz, mert némelyik túrára előzetes jelentkezést kívánnak.

Ermak és Gödény és mindenki:
Szerintem már csak a hecc kedvéért is ki kellene próbálni az Iszinik 100-at!
Jó alkalom lenne az első Kinizsi szeptemberi évfordulója, csak az a baj, hogy túl közel esik a BEAC MAXI-hoz, és aki mind a kettőn szeretne részt venni, annak talán nem árt két hét a kettő között. Én a BEAC-on lehet, hogy még megelégszem a nyolcvanas távval az idén.
Lehetne szeptember 23-24-én, azzal csak a 3*50-et ütnénk. :-) Úgy képzelem a dolgot, hogy Gödény aggályaira való tekintettel nem hirdetnénk meg nyilvánosan, csak zárt körben. Indexesek és barátaik, akik suttogó pletyka útján értesülnek róla, de írásban továbbadni tilos, hogy ne legyen túl sok ember. Meghívnánk az összes rendezőt is, akik a valódi Kinizsit az ellenőrző pontokon töltik, és soha nincs alkalmuk túrázni, ez lenne az ő jutalomjátékuk is. Ha elég kevesen vagyunk, együtt is maradhatna a mezőny, így seprű sem kell. Vigyáznánk egymásra, hogy csak ott hagyjunk meghalni valakit, ahol haza lehet jutni. Kellene talán 1 fő rendező, aki autóval rohangál a pontok között, és pecsétel, hogy azért legyen látszatja a dolognak, mert 103 km ellenőrző pont nélkül egy kicsit demoralizáló. A pecsétes ember dolgának megkönnyítésére áthelyezhetők az ellenőrző pontok az útkereszteződésekhez, ahol kell. A cél maradhat Cshegyen, onnan még akkor is haza tudok jutni, ha a HÉV-re már nem tudok fel- és leszállni. (Látjátok, milyen önzetlen vagyok.) Egyedül a jelvény fontos, hogy maradjon!
Ha a tapasztalatok kedvezőek, és sikerül a rendezők aggályait eloszlatni, akkor lehetne egy rendkívüli nyilvános Iszinik 2001 szeptemberében, az első Kinizsi 20. évfordulóján. Az igazi helyett talán tényleg nem olyan jó, tartósan meg nem érdemes évente kétszer, mert úgy csökken a varázsa, de egyszer jó hecc, megjelölve, hogy ez nehezebb, mint a májusi. Megjegyzem, hogy a Tortúra 65 lehet a minta, amit mindkét napfordulón megrendeznek, nyáron egyik, télen másik irányban ugyanazon az útvonalon, és a téli extrém túraként van megjelölve a naptárban.

Jót tesz ez a vírusos nyavalya (már biztos, hogy nem napszúrás volt), van időm ilyen sokat írni. Csak sok pénzembe kerül, hogy egész héten itthon ülök, és naponta többször is belenézek csúcsidőben a topicba meg a leveleimbe. :-)

Ermak Creative Commons License 2000.05.31 0 0 536
Képletöltés:
Nem tudom, miért, de ahol a kapcsolatfelvételkor ott van a :8008 (vagy más szám is lehet?), vagy az egész oldal nem jön be, vagy a képek.

>Emberek! Mi az uj kihivas?

Természtesen a BEAC MAXI.

Nekem csak jövőre, családi örömök és az ezzel járó apai elfoglaltságok miatt. De ha nyílik topic, olvasni fogom (ha nem, jövőre nyitok).

pataporc Creative Commons License 2000.05.31 0 0 535
Az egyik szakaccsodammal feltamasztottam az egyik baratom Hegyeskonel, a masik sajnos megromlott. Folyni kezdett es fortelmesen szaglott... nem valt be. Viszont 60-nal ettunk fondue - t (leven vittem magammal Camambert sajtot is) ropival tunkoltuk a csobogo sajtot. Ittatok mar Mars szeletet? Mert en igen!
Macko! Kepzeld mi tortent! Kocogok le reggel a hevrol (ismetlem: KOCOGOK! Mar tudok futni is!), mellettem egy kopasz, oltonyos Mackoforma gyalogol. Irtad, hogy errefele dolgozol, ergo melyen a szemebe neztem, es kijelento modban csak ennyit mondtam: Macko. Na a pasi majdnem hanyatt esett a remulettol - persze, hogy nem te voltal... aztan annyira rohogtem, hogy majdnem felbevagott egy jobbrol sunyin kozelito HEV...
Emberek! Mi az uj kihivas?
Előzmény: Ermak (527)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.05.31 0 0 534
Nem értem, miért viselkedik nálad ilyen furcsán. Talán valami beállítási dolog. Jobb egérgomb menüjéből nem válik be valami? "View Image" pl.

Olyan benyomást kelt a történet, mintha a képletöltés tiltva lenne nálad. Vagy mondjuk egy bizonyos méretnél nagyobb képek letöltése - pedig ennek 50-100 kbps körüli sebességnél nem sok értelme van :-)))

A képek egyben linkek is, amelyek nem HTML oldalra mutatnak, hanem a kép még nagyobb méretű változatára, és új ablakba irányítják azt.

Előzmény: Ermak (529)
Gödény Creative Commons License 2000.05.31 0 0 533
Tavaly Mogyorósbányán feladta - nem bírta a meleget. Idén nem is indult - szerintem tanult a tavalyiakból De ez nem zárja azt ki, hogy ha hűvösebb lesz jövőre, akkor megint jön.
Előzmény: altvizsla (531)
Gödény Creative Commons License 2000.05.31 0 0 532
A dolog úgy már szóba jött, hogy a rendes Százas _helyett_ . De sokminden szól ellene:

- A nagy tömegnek le kell jutnia Szárligetre. Ehhez valószínűleg különvonatot kellene rendelnünk, azt meg csak előzetes jelentkezés és pénzbefizetés mellett lehetne megcsinálni.
Amíg egy pesti rajttal megcsinálhatja bárki, hogy aznap hajnalban kinéz az ablakon, és eldönti, hogy megy-e vagy sem, ezt egy szárligeti rajttal nem lehet megcsinálni.
- Megfelelő célhelyet még nem is kerestünk - Budapesten biztos lehet valamit taláni -, de valószínűleg némileg odébb lenne, mint a mostani rajt.
- Ahogy te is írod - szerencsétlen lenne a fáradtabb embereknek a szint nagyobbik fele. És a Getére felkaparni nem egy nagy élvezet 60 km-el a lábban.
- A szélesebb, keményebb utak (zúzottkő, aszfalt) is szerencsésebbek a végén - csak menni kell, gondolkodás nélkül.

Előnyök:
- 63-nál még jól ki lehet szállni
- Az éjszakai kiszállóknak ismertebb terep és talán egy picit jobb közlekedés.

Szóval beszélgettünk már többször róla, de sose kapott megfelelő támogatottságot. Pedig már neve is van: Iszinik - 100

Azt kizártnak tartom, hogy a rendezőgárda egy második, ilyen méretű rendezvényre összeszedhető. És a létszámot is roppant nehéz lenne megbecsülni. Szerinted hanyan mennének visszafelé is ?

És mikor lehetne egy ilyet tartani ? Az ősz az vadászati szezon, azzal csak baj van. A mostani után jön a Medárd, aztán itt a nyár - a legtöbben elutaznak, nyaralnak.

Előzmény: Ermak (527)
altvizsla Creative Commons License 2000.05.31 0 0 531
Mit tudtok Domokos Istvánról ? 1998-ban 77 évesen még teljesített,
de tavaly, és idén nem. Mi van vele ?
lecsoka Creative Commons License 2000.05.31 0 0 530
Szerintem az oldal rendben van, most töltöttem le a képeket Netscape-el.
Előzmény: Ermak (529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!