Keresés

Részletes keresés

szaki2 Creative Commons License 2001.12.06 0 0 215


Let's get silly
By Stephen Thomas, CNNSI.com
November 27, 2001
7:46 PM EST (0046 GMT)

There are at least a few drivers on the outside looking in -- Mike Wallace and Kevin Lepage, among others -- but with the end of the 2001 season, most teams have settled on their drivers as they head into the offseason. CNNSI.com's Stephen Thomas takes a look at the cars and drivers that will make up the majority of next year's field.

THE SCOOP





1 This is Kenny Wallace's ride unless and until Steve Park is healthy enough to return.





2 The inimitable Rusty Wallace (smile broadly), still searching for that elusive second Winston Cup title (smile even more broadly).





02 Ah, yes, Ryan Newman, team Penske's pole-winning demon and Rusty's protégé, the heir apparent, apparently, now that the no. 12, driven by some dude name of Mike Wallace, is a goner.





4 Mike Skinner and Larry McClure: a marriage made in heaven. Each is relying on the other to perform a miracle. That is, can Skinner resurrect Morgan-McClure Motorsports and can Morgan-McClure Motorsports resurrect Skinner?





5 Can you say "career crossroads?" Two-time Winston Cup and 21-career race winner Terry Labonte makes it through the entire season without leading a single lap ... hell, even Buckshot led a lap this year.





6 Mark Martin. Here's hoping that it really was the darn tires. Otherwise, Martin and his team have some serious explaining to do to their big-money sponsor, which probably hoped for more than zero wins and a 12th-place finish in points.





7 Can Casey Atwood make chicken salad out of chicken ... ? If he knows what's good for him, he gives it the old college try, that's for sure.





8 Junior! Junior! Junior!





9 Mr. Bill is back for at least one more spin on the merry-go-round. Fans everywhere reportedly rejoice.





10 Johnny Benson ... bless his heart. He's gotta win one someday, right?





11 Opponents of progress everywhere hope that owner Brett Bodine can manufacture a win for driver Brett Bodine in 2002.





14 A.J. Foyt is looking for a replacement for Ron Hornaday Jr., released after just one season. Foyt will have to look long and hard if he is to find someone as tough and successful as he was.





15 If Michael Waltrip can win 83 races next year, he will equal his brother Darrell.





17 This much is certain: Matt Kenseth is under contract to Roush Racing through 2002.





18 The 2000 Winston Cup champion isn't hugely enamored of the media? Well, then he did one heck of a job ensuring that he wouldn't be pestered with silly questions about the pressures of repeating.





19 Evernham Motorsports may not be trolling the same waters that Morgan-McClure is, but, like Mike Skinner, Jeremy Mayfield needs this chance to resuscitate his career.





20 Maybe Tony Stewart is right. Maybe the simple fact that he earns countless millions in part precisely because of intense media attention doesn't automatically guarantee media access. Then again, maybe Stewart is just a prima donna.





21 Elliott Sadler won the first race of his career and finished a career-best 20th in points.





22 If Ward Burton can win 14 races in 2002, he will catch his brother Jeff.

23 The Car Formerly Known As 93 and formerly driven by Dave Blaney and currently driven by Hills Bros. Cof ... er, Hut Stricklin!





24 Jeff Gordon: Sure, he's won 58 races and four titles, but ... can he back it up?





25 Jerry Nadeau earned 10 top-10 finishes (including one heart-breaking fourth when he ran out of gas in the final corner at Atlanta), three more than he'd managed in the first four years of his career.





26 Front-row Joe Nemechek, aptly named for the six poles and two wins he's managed in just 253 career starts, replaces Jimmy Spencer.





28 Ricky Rudd: Nice guys don't finish last, they finish fourth.





29 Kevin Harvick may not have read How to Win Friends and Influence People, but the kid can drive.





30 Jeff Green, named to be Richard Childress Racing's third driver in 2002, has his best chance yet to prove his worth in Winston Cup.





31 Robby Gordon may not have read How to Win Friends and Influence Jeff Gordon, but the man can drive.





32 Steve Park should take a careful look at Ricky Craven and what happened to his career after he suffered a severe concussion in 1997.





33 Owner Andy Petree is still looking for a sponsor.





36 Ken Schrader is still looking for his first win since 1991.





40 Sure, Sterling Marlin is coming off his best season in five years (two wins), but what has people really excited is the prospect of Marlin and ...

41 ... teammate Jimmy Spencer, combining forces on the Ganassi/Sabates team to form NASCAR's all-interview team.





43 If not for that famous name and the equally famous sky blue car, John Andretti might be one of NASCAR's most anonymous drivers.

44 Buckshot Jones led two laps in 2001!





45 If Kyle Petty is any guide, it's apparent that nice guys do finish last.

48 Jimmie Johnson's car is owned by Rick Hendrick and Jeff Gordon; pressure, what stinkin' pressure?





55 Bobby Hamilton silenced critics who said he couldn't race restrictor plates by winning Talladega; of course, he further emboldened his other critics by finishing 20th or worse in 22 other races.





77 Dave Blaney moves from Bill Davis Racing to take over for Robert Pressley.





88 Has there ever been a quieter four-win, fifth-place points finish in history than Dale Jarrett's?





90 There will likely be a Junie Donleavy-owned, Rick Mast-driven car in 2002. The question is, who will sponsor it and how many races will it make?





92 If owner Mark Melling can't find sponsorship, the organization that launched Bill Elliott will disappear.





97 Kurt Busch didn't enjoy the same on-the-job training and success that his fellow rookie Harvick did, but the 23-year-old did manage three top-five and six top-10 finishes.





99 Casey Atwood, take note: Jeff Burton made chicken salad out of chicken ... overcoming a disastrous start to win twice and ending the season with six top-five finishes in his last 15 races.

ALEX6 Creative Commons License 2001.12.06 0 0 214
Bezzeg, ha olvasná az újságokat :)))))), már hetek óta nyílt titok, hogy Hornaday-nak mennie kell az év végén, állítólag 1 szériával lejjebb fog indulni ...
Előzmény: marcis (213)
marcis Creative Commons License 2001.12.06 0 0 213
Hali!

A Gordonokhoz zárásként annyit tennék hozzá: mikor megkérdezték # 24-et, hogy utána miért csinálta amit csinált, ő ezzel kezdte mondókáját: "I was a man." - Ja kérem, ha ez így megy. :)

Más. A Melling Racingnek továbbra sincs szponzora (# 92 Dodge), a Kodiak visszavonulót fújt. Mark Melling leállíttatta a munkát, Compton maradna, de ez most édeskevés... (Compton 2 pole-t is szerzett idén, mindkettőt Talladegában.)

Ron Hornaday Winston Cup pályfutása is veszélyben van: A. J. Foyt nem akarja őt 2002-ben. Csak most szóltak neki (eddig szerződése volt), hogy nem kell, de a főbb helyek már foglaltak. Érdekes összehasonlítás Harvick és Hornaday pályafutása (bár majd 20 év van köztük, de ezt tegyük félre): mindketten indultak a Winston West szériában, Hornaday volt a jobb. Mindketten vezettek a Craftsman Truckban, Harvick egyetlen versenyt sem nyert, Ron nemcsak futamokat, de bajnokságokat is (az utolsót '98-ban). Mindketten vezettek a Busch szériában, ahol az év újoncai lettek. Aztán a Winstonban Harvick nyert Atlantában, míg Ron általában "back marker"ként küzdött a 14-es autóban. Pedig jó pilóta. Kíváncsi lettem volna Harvickra a Conseco Pontiacban... Egész évben 1x volt versenyképes az autó: 9. lett Las Vegasban, ám az év végére már el sem tudtak rajtolni. Ron a vállán vitte Foyt csapatát, nem az ő hibája, hogy sikertelenek voltak. Ez van.

ALEX6 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 212
Hali!

Hogy válaszoljak RodRigo: nem fújta fel senki ezt a Gordon vs. Gordon dolgot, legfeljebb a kinti sajtó, hogy mit csináltak a 4x-es bajnokukkal :(((((((, de hát már ey is elmúlt ...

Szerintem JG valamiféle belső "támogatást" élvez a NASCAR-tól, sokminden benne van ebben, de ők azt hiszik, hogy csak ő tudja kellőképpen reklámozni a sorozatot, fenntartani az érdeklődést, most talán ő a "sztár", pl képzeljük el mi lett volna, ha mondjuk a 2. kupája után átkerül az F1-be, mert voltak ilyen tervek is ...

NH egyébként nem a legnépszerűbb pálya, Bruton Smith (Texas owner) állitólag félmillát fizetett volna New Hampshire vezetőinek, ha Texasban lett volna az utolsó verseny idén ..., ugyanis Texas 2nd versenyt akar ... meg NH-t inkább felejtsük el '99 miatt ...

Előzmény: RodRigo (211)
RodRigo Creative Commons License 2001.12.04 0 0 211
Sziasztok!

Köszi "marcis" a címeket. Legalább nem unatkozunk a két hónap alatt.

Szóval én is láttam az utsó versenyt. Azért szerintem ez a JG vs. R.Gordon
affér nem volt olyan tragikus. Lehet, hogy egy kicsit felfújtá(tok)k?
Mindketten úgy álltak hozzá a helyzethez, ahogy azt kell, és nem fognak
a kamionok között titokban pofozkodni.

Azért igazat kell hogy adjak Jeff Gordon -nak. (...ezt is csak halkan)
Lehet, hogy ezen néhányan felkapják a fejüket... (bocsi ALEX6!)
Amikor azt mondta, hogy a "kasztnicsörgetés" elfogadott, de nem
ilyen kiélezett szituációban, ahol ráadásul egy vétlen harmadik "szívja meg",
akkor igaza volt. Azthiszem ezzel egyet lehet érteni, nem?

Amikor Earnhardt, vagy Mayfield (...megintcsak a Kranefuss Ford)
eljátszották a játékaikat, nem volt a közelükben senki, és tényleg az utolsó
körben volt a dolog. Ezzel én nem itélem el Robby -t, sőt gratulálok neki,
és örülök a sikerének, de akkor is van valami JG mondókájában.

Igen, igen. Tudom Jeff is csinált már hasonlót.
Pont ezért nem hiszem, hogy tragédiaként fogták fel mindketten.
Ez így szép, ezért szeretjük.

Hol van ez Tony Stewart cípődobálásától? Amikor szegény Kenny Irwin Jr.
szélvédőjéház vágta a cuccokat Martinswille -ben... és most sorolhatnánk.

(Még jó, hogy nem hoznak olyan f... szabályokat a
témával kapcsolatban mint egyéb sorozatokban. Más se hiányozna.)

A pálya..

Nem említettük eddig a pályával kapcsolatos idei legfontosabb
újdonságot, (ami a versenyen is jól látható volt)
az új aszfaltozást. Úgy tűnik a pilóták Loudon -nal kapcsolatos
"siralmai" végre meghallgatást nyertek. Az egykori IndyCar -os
Penske ovál legnagyobb hátulütője a Turn3 előtti óriási "huppli"
megszűnt. Mint biztosan tudjátok, sokan ennek az egyenletlen
borításnak tulajdonították Adam és Kenny Jr. tavalyi tragikus ütközését.
Egy tavalyi interjúban Mark Martin elmondta, hogy
a Turn3 -ben kanyarodásnál, a hupplinál az autó teljesen elveszti
tapadását, és valósággal (a levegőben fékezve) berepül a kanyarba.
Azt is mondta, ha valaki túl gyorsan érkezik és nem tudja
megkezdeni a fékezést a huppli vége előtt akkor már biztosan késő...
Megvan videón (igen ez is) a '98 -as JiffyLube300, amit a még
Exide -os lila színekben induló Jeff Burton nyert. Jól megfigyeltem.
Marha érdekes a dolog. Tényleg, szinte oldalt csúsztatva
(mint a rally -ban) ugrottak be az ominózus fordulóba, tisztára úgy
mint ahogy Martinswille -ben szokás.
Mindenesetre igaza lehet, Martin -nak, mert végre megoldották
a problémát a New Hampshire -i pályabiztonság szakemberei.
Idén sajna most láttam először versenyt innen így nem tudom mikor
került fel az új burkolat, de feltételezem, hogy az idei első versenyen
is megvolt már (ALEX6?). Úgy tűnik eléggé jól sikerült. Szép is jó is,
működik is... Jó ez a pálya no. A klasszikus "One Mile Oval".

Üdvözlet mindenkinek.
Lassan, de biztosan telnek a napok...

The_Visitor Creative Commons License 2001.12.03 0 0 210
Sziasztok!

Eltelt az idei év is. Jó volt. Nyert Gordon, gratula (nem örülök neki), jobban örülem volna valamelyik Yates autónak. Különösen DJ bajusz nélkül nagyon szimpatikus. Ruddban pedig az tetszik hogy egy "állat"

Télen se felejtsük el egymást, sokat lehet tőletek tanulni.

üdv. T.V.

marcis Creative Commons License 2001.12.03 0 0 209
Hi! Üdv Rusty Fan!

Végre megnézhettem a loudoni versenyt. Gordon is elkapta a suhamér-effektust: ő bármi rosszat csinálhat, de ha ezt vele csinálják, az szerinte nem fair. Teljesen kikelt magából a végén, pedig egyszerű versenyszitu volt. Earnhardt ennél keményebben bánt el Terry Labonte-val '99 őszén Bristolban (nem is örültem neki), Terry mégsem viselkedett így. Nem is szólva a többiek megmozdulásairól (Stewart vagy Houston kormánydobálásai sem voltak véletlenek).

2001. legnépszerűbb pilótája: Dale Earnhardt. Szomorú, hogy csak most, csak így...

Ma 64 éves a NASCAR egyik legszimpatikusabb alakja, Bobby Allison. 84 diadal fűződik nevéhez. Boldog születésnapot!

Februárig lesz időtök barangolni a neten, érdemes kutakodni. Kezdésnek itt van mindjárt a www.bobbyallison.com oldal. Ha időtök engedi, írjátok be 1 keresőbe a pilóták neveit. Ne csak az ismert neveket... Brett Bodine-nak is egész kultúrált oldala van, de még Dick Trickle-nek is, s ez csak a saját hivatalos oldaluk tele infoval, képekkel. Ha ez nem elég, írd be a szponzor nevét (pl.: lowe's). A Texaco hivatalos oldalán is rengeteg kép van Ruddról. Több ezer szurkolói oldal közül kiemelnék egyet: www.jacksonville.net/~wayne/ . A www.sugarfreeracing.com oldalon is vannak képek, bár már régen frissítették.

Kellemes szörfözést! :)

Rusty Fan Creative Commons License 2001.11.30 0 0 208
Hi

Érdekes volt az idei szezon, de nem mondanám, hogy tetszett. Gordon túl sokat nyert, Rusty meg túl keveset. Örültem volna egy bristoli győzelemnek. Nem mintha sajnálnám Sadlertől azt a futamot. Mindig örülök ha valaki ilyen bravúrosan nyer meg egy versenyt.

Fogalmam sincs mit fogok 2 hónapig csinálni.

ALEX6 Creative Commons License 2001.11.30 0 0 207
Hali!

Végre megértettem ezt a számos okfejtést, te ilyeneket számolgatsz szabadidődben ??????

Te meg lehet ezt a stert/finish dolgot értetted félre (most lesek egy kicsit :))) ), szóval 2 is voltak, akik 43. helyről - provisionalból nyertek :
43rd - Johnny Mantz; 1950 Southern 500, Darlington
43rd - Fonty Flock; 1953 Raliegh, NC

Martin-nak idén 17.9 volt az average finish-e, 11. a listán, ezér lett csak 12.-ik ....., egyébként nincs meg az az újság, nemnagyon gyűjtöm ezeket...

Röviden: Houston-t kirúgták 17 verseny után, Johnson meg jövőre rookie seasonon #48 Lowe's Chevy - Hendrick

Előzmény: marcis (206)
marcis Creative Commons License 2001.11.29 0 0 206
Sziasztok!

Megmagyarázom:
1. A futamokon 43-an állhatnak rajthoz. De korábban nem mindig volt ez így: főleg '96/'97-ben voltak futamok, ahol 39, 41, 42... induló volt provisional-lal együtt, sőt asszem' 1x csak 37 indultak. Kivételt képezett a Sears Point-i verseny, ahol mindig sokan voltak (néha rajthoz állt a Winston West szériából is vki). 1997-ig általában 44-en indulhattak ezen a versenyen. Az utolsó 44 induló a 97-es phoenixi versenyen volt. (Ne felejtsük azt a szabályt, miszerint a korábbi bajnokoknak mindig van 1 szabad hely fenntartva, ha indulni szeretnének 1 futamon.)

2. Igen ALEX6, igazából nem rekorder Bobby Labonte, DE: 1975-től álltak át a jelenlegi pontozásra. Addig a 100 pontos szabály volt érvényben (1.: 100 pont, -2 pont mindenkinek, azaz a 43. 16 pontot kapott). A modern kori Nascart 1975-től számítjuk. Innen nézve "King" Richard Pettynek "csak" 55 győzelme van (és nem 200), az első Darrel Waltrip 84 győzelemmel. A 39. rajthelyről indulást is így értettem. Előtte ez a szám 38 volt.

3. 2001-ben 69-en idultak. Közülük 19-en nyertek idén: Jeff Gordon, Stewart, Marlin, Rudd, Jarrett, Bobby Labonte, Rusty Wallace, Earnhardt Jr., Harvick, a Burton-ök, Bill Elliott, Bobby Hamilton, Sadler, Craven, Michael Waltrip, Nemechek, Park és SZUPERobby Gordon. DE a mezőnyben van még 14 pilóta, akik idén nem nyertek, de már nyertek futamot/futamokat: Martin (tudnotok kell mennyit), Kenseth (1), Jimmy Spencer (3), Nadeau (1), Ken(ny) Schrader (4), Terry Labonte (21), Brett Bodine (igen, ő is nyert 1x), Mayfield (3), Kyle Petty (8), Marcis (5x), +Dale Earnhardt Sr. (76), Derrike Cope (2) és Geoff(rey) Bodine (asszem' 17 win). 69/33: nem rossz arány... Erre gondoltam.

... Texas Terry: hát nem igaz, hogy egy kört sem vezetett idén. Még Marcis, sőt, még Buckshot Jones is vezetett 2 kört. Elképesztő.

Na megint regényt írok. Tényleg kár, hogy Jimmy Fennig nem lesz Martinnal. ALEX6: megvan a 99-es Autó Magazin egyik őszi száma, amiben a Brickyardra elkísérte Martinékat egy német újságíró? Tök jó dolgokat lehet megtudni a szerelőkről.

Az Autoweeken azt írják, hogy Penske-ék rajtszámai 2 és 02 lesznek (Ryan Newman is jó fej). A Melling Racingnek (# 92) sincs szponzora. Februárig csak eldöntik...

Nekem is fura érzésem van Harvickkal kapcsolatban. Childressnek fájhat a feje, 3 dudás 1 csárdában! Harvick Sears Ponintban ugye kitolt Robbyval, Jeff Green meg a Buschban utálta meg. Azért nem lebecsülendő a srác: bajnoki címéhez 21 000 mérföldet repült, elfáradt a végére, meg egész évben nagy nyomás alatt volt. Az év újonca is csak 1x lehet vki az életben... Mindezek ellenére nekem sem kedvencem.

RodRigo: neked legközelebb írok tippeket, merre barangolj a neten.

2 kérdés: Hová tűnt év közben Andy Houston (# 96)? (elfogyott a McDönci pénze?) Mit tudtok a Rick Hendricknél induló Jimmie Johnsonról (# 48)?

Még 80 nap a Daytona 500-ig. :)

RodRigo Creative Commons License 2001.11.28 0 0 205
Sziasztok!

Kilincseltél újságoknál? Nahát "marcis". Láthatod, hogy kik kellenek oda...
Lassan kellene a Várhegyivel beszélni, hogy jövőre hívjon valami értelmes
embert (szakértőt) másodiknak a közvetítésekhez. Akkor talán Jerry Nadeau
is "megmaradhat" a Hendrick MotorSports -nál. :)

A Dávid Sanyit azért becsülöm, mert a CART versenyek alatt rájött:
"Kevés, meg lassú is vagyok hozzá!" Kellene még valaki.
Aztán behívta (...vagy jelentkezett) az a fotós srác.
(Ott is volt vagy két versenyig...)

Lehet, hogy a Várhegyi Úr ehhez túlságosan hiú?

Kérded "marcis", hogy hogyan tetszett 2001?
Előre is bocsánat, ha hosszú leszek.

Azthiszem mi, "EuroSport" -osok örülhettünk neki.
Vége lett (sajnos) az élő közvetítéseknek (...asszem' az ABC lemondta a dolgot),
de a FOX -nak és az NBC -nek köszönhetően lényegesen több helyszínt ismerhettünk meg.
Daytona, Talladega, Darlington, North Carolina,... stb. Innen még nem láthattunk
Európa "legynagyobb sportcsatornáján" közvetítést.

Én különösebben nem voltam oda Jeff Gordon -ért.
Sokkakal egyetemben én sem szeretem azt aki "mindig" nyer.
De az a nyilatkozat Atlantában... őszintének tűnt. (Talán mert az volt.)
Nagyon hiányzott az a fekete autó... nagyon.

A marcis által korábban említett "generációváltás" -ról.
Őrületesen felgyorsult, és mostmár megállíthatatlan.
Jönnek a jövő emberei. Olyan fiatal srácok vannak,
hogy csak pislog az ember. ...és piszkosul gyorsak, piszkosul.
Nem úgy mint annak idején, amikor elkezdtem nézni az NWC -t.
Az a sok bajuszos ürge. :) Aztán Mark Martin. Még egy ilyen évet
nem nézek végig az biztos. Miért nem ment neki? A jóég tudja...
Őrületesen hiányzott az élről. A fene egye meg...

A négyszeres bajnok Jeff Gordon, meg egyszerűen nyerő tipus.
Ez ellen nincs mit tenni. Mindig voltak és lesznek nagy bajnokok,
akiket a versenyzőtársak megpróbálnak legyőzni. Ők mindig maradnak,
csak az ellenfelek "cserélődnek". Gondolom ezt nem kell részletezni,
hiszen biztosan ismerős szituáció ez favorizált és ismeretlen, izgalmas
és "dög unalmas" sorozatokból. Ez így van a NASCAR -ban is, a maga
színes, változatos módján. Ezért különleges, ezért szeretjük.

2001.
Daytona 500... Reggel tudtam csak meg a CNN -ben.
Alig hittem a szemmenek. Iszonyatos.
Aztán rögtön utána Steve Park győzelme Rockingham -ben. Óriási pillanatok.
A versenyek harmadik köre... Megható.
A talladegai sárga nélküli "drafting race". A négyes vonatozások.
A fiatalok alkotásai... Harvick győzeleme Earnhardt autójával... Hátborzongató.
Rusty és Ricky Rudd kakaskodásai...
A terrortámadások után Ken Schrader amerikai lobogós autója Dover -ben...
És még sok - sok más.

Aztán itt vagytok ti is.
Köszönöm Nektek. Mint mondottam rengeteget lehet tőletek tanulni.
Remélem egyszer együtt ülünk majd a lelátón, sörösdobozzokkal a
kalapunkon! (Ugye arrafele így illik versenyre menni.)

Remélem a "holtszezonban" sem hagyjátok abba, és továbbra is
olvashatunk emlékezéseket, hírkommentárokat tőletek.
Köszönöm mégegyszer.

Ha beleszakadok is végig fogok játszani egy "full season" -t 100% -on.

Gentlemen, Start Your Engines!

ALEX6 Creative Commons License 2001.11.28 0 0 204
HALI!

Huhhhh, király volt ez a loudoni verseny mégegyszer, kimondhatatlanul örülük, hogy végre összejött Robbynak a győzelem, bár ha utánnaszámolunk lehetne ez már a 3. is, Sears Point- Harvick miatt, Glen-a technika szabotálta a győzelmet, francba vele ...

Annak viszont nem örülök, hogy Harvick-kal csapattársak lesznek, nekem nem szimpatikus a srác(finoman szólva...)

Gonosz Mode On

JG meg jól megkapta, black flag simán járt neki, nehogymááá... ő is csinált ilyeneket büntetlenül, egyébként szabályos volt, " that's racin ".
Vki bemoshatna már neki egyet, amit a boxban csinált utánna ..., lenne is egy tippem, mondjuk Tony Stewart (+R. Gordon), lehet hogy JG itt a rosszfiú, mindenkivel baja van....

Gonosz mode Off

Marcis, nem akarok kötözködni, de egy Wc futamon csak 43-an indulhatnak, provisional felhasználásával együtt, még Sears Pointban is, bár azt nemtudom mióta él ez a rendszer.
B. Labonte igazából nem rekorder, az '50-es években nyertek már 43. helyről 2x is.
Ezt a számos dolgot nem értem, tavaly 14-5 győztes volt, idén télleg 19, mit akartál mondani, vagy csak én értelmezem rosszul ???

News : M. Wallace lehet, hogy #33 lesz jövőre, Newmann meg #02-ről #12-re fog váltani, lényegében megmarad a team, csak az owner points-provisional miatt lépték ezt meg, így előnyösebb.
Roush-éknál zajlik az élet, szinte teljes #6 #97 team csere lesz, élén Jimmy Fenning-gel, kár hogy Busch chiefje lesz, sokáig volt Martin-nal, asszittem együtt vonulnak vissza...

Kiszámolná vki hány nap van még a Daytona 500-ig :)))))))

Azér furcsa lesz a bankett Martin nélkül, (win nélkül...), érdekes lesz a következő év...

RodRigo : nem is figyeltem, hogy 200., éppen záróra előtt 5 mp-cel írtam, ezér lett olyan rövid...

DE AZÉR SZÉP VOLT ROBBY, KÖSZÖNJÜK, JÖVŐRE FOLYT !!!!!

RodRigo Creative Commons License 2001.11.28 0 0 203
Sziasztok!

Nem marcis, nem!

Itt szer'tem mindenki örül Robby sikerének.
(...persze az a kasznicsörgetés JG -nek. :))

Én különösen azért is örülök neki, mert végignéztem a '95 utáni "kínlódását" a különböző sorozatokban és végre valami bejött neki.

Alex6. Ennél poénosabb 200. beszólást.
Igen tetszett!!!

Üdvözlet a kábel egyik végéről.

Előzmény: marcis (202)
marcis Creative Commons License 2001.11.28 0 0 202
Hali!

Hát ALEX6 úgy tűnik csak mi örülünk Robbynak. Gordon helyett Gordon nyert, méghozzá a jobbik :). Elnézést _Szeki_ és minden Rainbow Warrior fan, Jeff őstehetség, ezt tudjuk. Robby Gordon viszont szenvedett a Winston Cupban ('97-ben a Coors Light-os # 40-es Chevyben, majd kisebb kihagyásokkal a saját csapatában is 2000-ben a #13-as Fordban). (Már csak az kéne, hogy egy Valvoline-os Fordot vezessen :).) Szóval csattanós befejezése volt a 2001-es évnek (Jeff azóta is azon töpreng, hogy történhetett ez meg vele, hogy csak úgy "meglökik", s még büntetést is kapjon .:))

Számomra ez az év február 18-tól kudarcra volt ítélve. Néztem a versenyeket de nagy ürességet éreztem. Jeff Gordon csak hozta a szokásos kiegyensúlyozott (tőle megszokott) formáját, a többiek csak szósz voltak. Végül 5000 fölé ment pontszámban, de volt már jobb átlaga is. Egy jobb Mark Martin, DJ, B. Labonte vagy egy higgadt Tony Stewart simán megverhette volna. Azért Harvick atlantai, Sadler bristoli, Craven martinsville-i győzelmeire szívesen gondolok vissza. Robby meg elintézte, hogy jövőre neki szurkoljak, persze a többi tapasztalt rókának is fogok. Itt van pl. Brett Bodine, aki a mezőny egyetlen független pilótája maradt (korábban Rudd, Elliott és Marcis is azok voltak). Nadeaunak is szorítok, ő jó Atlantában, a Brickyardon, az utcai pályákon és Loudonban is.

Kínomban röhögtem vasárnap a futamot látva: Nadeau és B. Labonte csapattársak???!!!, meg hogy 44. helyről rajtolt... 44-en csak Sears Pointban szoktak rajtolni, (és '96-ban Phoenixben), amúgy a 43 induló csak 98-tól vált általánossá a Nascarban. Bocs, hogy mindig visszatérek erre, de nagyon b@sztatja a csőrömet, mert 3 évig autós újságoknál kilincseltem, de le sem ....tak.

Végül egy kis statisztika: King of Atlantának sikerült rekordot felállítani: 39. helyről rajtolt Atlantában (Nadeau a 41. helyről nyerhetett volna). 2001-ben 69-en indultak a WC-ben, közülük 33-an nyertek már futamot (+ 1: a '97-'98-as japán győztes Mike Skinner, de ez nem számít), idén 19-en.

Még egy friss hír: a Penske nem indít 12-es autót Mike Wallace-al, aki ezért nagyon dühös.

Nektek hogy tetszett a 2001-es szezon?

marcis Creative Commons License 2001.11.26 0 0 201
3 napja nincs netem, fogalmam sincs az eredményről. Végre hétfő délelőtt, megnyitom a www.nascar.com oldalt ahol ezt látom: SALUTES Robby Gordon (!!!), winner of the New Hampshire 300. Annyira hihetetlen, hogy idő kell, míg felfogom... : )
ALEX6 Creative Commons License 2001.11.23 0 0 200
ROBBY GORDON MEGNYERTE ELETE ELSO WC FUTAMAT, GRATULA !!!!!!!!!
ALEX6 Creative Commons License 2001.11.23 0 0 199
Hi!

Nem hiszem el, 5 kor van hatra es ROBBY GORDON vezet !!!!!!!!!!!!!!!!

EZT MEG FOGJA NYERNI!!!!!!!!!!!!!!

marcis Creative Commons License 2001.11.22 0 0 198
Hello mindenki!

ALEX6: Nagyon köszönöm a tájékoztatást restrictor plate ügyben, mint kiderült, nem igazán voltam tájékozott a fémlemezkékkel. Nyers fordításban: korlátoz - tányér, csak a superspeedwayeken használják. Próbáltam utánajárni, de lemezkékre nem, max vmi kifejezésre gondoltam. Marlint meg csak az adott években hívták így (DJ is nyert 98-ban egyet-egyet)... persze Earnhardt volt a király ebben (is).

Csak azt írom le, ami biztos: '95-ben az utsó BGN futam Homestead-ben volt, a WC először '99-ben látogaott ide.:)

Már 1 hetes az a hír is, hogy Jimmy Spencer aláírt Ganassiékhoz (Felix Sabates). Tudtuk, hogy oda megy. A lényeg, hogy a CART-hoz hasonlóan Spencer autóját a TARGET szponzorálja. Rajtszáma 41 lesz (ismerős? régi zöld Kodiak 41-es Steve Grissommal, később a kék színű Rick Masttel). Robby Gordon 31-es kocsijára felkerül az idei 01-es festésének sötétebb változata. Mike Skinner is alig várja már, hogy újra versenyezzen, ő ugye MMM-ékhez ment. Ha Bobby Hamilton tudott nyerni ezzel a kocsival, talán Skinnernek is sikerülhet végre... Gordon és Skinner ha úgy tetszik helyet cseréltek.

Rainbow Warrior-hoz most csak annyit tennék hozzá, hogy a számok beszélnek: 30 éves, '93 óta full-time pilóta, 292 start, 39 pole, 58 win, 147 top 5, 190 top 10, 4. bajnoki cím. Ő annyit mondott erről (miközben az elmaradhatatlan Pepsit kortyolgatta): "Nem foglalkozom a számokkal, mindig csak a következő versenyre összpontosítok. Nagyobb dolgok vannak az életben, mint a számok." Talán a 200 futamgyőzelme nem, de 7 bajnoki címe simán lehet, ha ilyenek mellette a többiek. Hozzáteszem: Earnhardtnak 30 évesen 1, King Richard Pettynek 2 bajnoki címe volt (persze más volt a mezőny)...

Holnap verseny!!!

RodRigo Creative Commons License 2001.11.21 0 0 197
Sziasztok!

Köszi a tájékoztatást Alex6.

Valami gond lehet akkor néhány forrással!
A cart.com -on Homestead -dal kapcsolatban azokat
olvashatod, amiket én irogattam.

Abban meg egészen biztos vagyok, hogy NWC futam
'99 -ben volt először Homestead -ben. (Megvan vide(j)ón,
és az ABC -n, Bob Jenkins ezeket dumálja...)

Ja, igen nem akarok vitatkozni, biztos vagyok benne,
hogy sok - sok igazság van a mondókádban !!!
Azért mégiscsak többet értessz hozzá mint jómagam.
Mégegyszer köszi! Ugye nem haragszol !!! :)

Figyi! Hamár a lapocskákról írsz.
Az az izé meg micsoda? Tudod a SuperSpeedway -eken
(idén láttam Daytona -ban először) az autók tetején is
van egy lapocska. Úgy kb 5 - 6 cm magas és rendes
légáramlást okozhat. Ez is biztosan a légellenállás növelése
miatt van ott, mi? Daytona -ban kevés előzés ???
Na idén aztán lett elég. (14 pilóta, 49 váltás...)

És még valami Várhegyihez.
Írja már meg neki valaki (ha nem akkor majd én...) a következőt.
Aszongya, hogy a hátsó szárnyak milyen laposak
Daytona -ban?! Pont a szabályoknak megfelelően a
légellenállás növelése miatt a SuperSpeedway -eken
max dőlésbe állítják a hátsó légterelőt !!!

Mark Martin feketében? Nem újdonság. Idén a Bud Shootout -on
is feketében nyomult. Fura is volt a kék-piros-fehér után.
Egyébként vonzódhat a feketéhez a "srác". Az EagleOne autója is
fekete volt arany színű #6 -ossal.

Üdv.

ALEX6 Creative Commons License 2001.11.21 0 0 196
Hali !

Bocs az offline módtól, újra vagyok ...

1-2 válasz :
Az Elliott-Atwood előzés, biztos Bill-nek jobban ment éppen a kocsija, ez gyakran előfordul ..., a pit stop alatt azér nem csak tankolnak és kereket cserélnek, lehet mást is állitani, sőt kell is (lásd pl Rock : a hosszú green flag run nem volt mindenki "sima")

Kedves Marcis! ezt a restrictor plates dolgot megmagyarázom, hogy mindenki megértse:
Noh ahogy a tech fejlődött egyre jobban nőttek az elérhető sebességek is, '87 Elliott Daytona 210 mph, Dega 212 mph. Ezután töprengtek el, hogy vmivel lassitani kéne az autókat, erre jött a "sanctioning body" (remélem érthető), amin minden évben variálnak (pl most a Dodge-ok orrán változtattak pár mm-ert) sokak szerint ugyanis a Dodge a Nascar-nak köszönheti a győzelmeket, ők variálták meg az év elején a Dodge szárnyait a nagyobb downforce (leszoritoerő) érdekében ...
Ja és a restrictor plates. Valójában mi is ez ?? és mire jó : ez egy kicsiny fémlemez, amit a kocsik motorjában alkalmaznak, ezzel is csökkenteve a teljesitményt, (el lehet képzelni ?? vékony lemez, négyzet alakú, kb 15 cm-es oldalakkal).
Ezt használják már vagy 10 éve különböző méretekben, volt 1 inches, 29/32-es, most úgy tudom 15/16-os a méretük inchben.
Szal ezt használják az emlitett két pályán, nem a pályát nevezik igy !!!!, csak összefonódott velük a kifejezés, a plates racing királya meg egyértelmüen Earnhardt volt, ezt el kell ismerni (bár én nem rajongtam érte, csak elismertem, tiszteltem), én vhogy nem szeretem ezeket a versenyeket, nincs még meg a tökéletes szabályzat ezekre a pályákra, pl tavaly a Daytona 500-on alig volt előzés, sokan a legunalmasabbnak tartották
Talán ez az egyetlen (legnagyobb) hibája a Nascar-nak

RodRigo : Homestead '95-ben már készen volt, a Nascar is volt már itt '95-ben, sőt azóta minden évben, ugyanis a BGN 95 óta itt futja az évad utolsó futamát, jövóre mindhárom sorozat itt fog véget érni (WC BGN CTS), és Cart verseny pedig '96-ban volt itt először.

Más : a féknél elhelyezett kamera tényleg baromi jó, főleg egy olyan pályán, ahol nagyon fontosak a fékek pl Martinsville, ezért mutatták ott, asszem először Morgan Shepherd kocsiján volt ...

Jól tippeltem, bejött Bobby győzelme, igaz csak egy fél egyenesen múlott, nem sajnálom én Nadeaut :)))))

Nah vajon ki lesz az utolsó győztes, szerintem J. Burton, bár ő csak a második tippem .... :)))

Senki nem mondta ki, hogy izzzéééé ... J. Gordon 2001 NWC Champion, jót locsolt a futam után a pezsgővel ...

Nah mindegy lehúzzák még a péntek déli!!!! elmaradt versenyt, aztán vége ...., Én legalábbis gyorsan el fogom feledni ezt a pocsék évet, de Earnhardt-ot nem
röviden ennyi......

ja és #6 (jövőre Man In Black - feketében)

The Visitor Creative Commons License 2001.11.19 0 0 195
Sziasztok!

Várhegyi (bár eddig védtem őt) tényleg rettenetes volt tegnap este. Igy még Dávid is tud közvetiteni. Közben azon gondolkodtam, hogy vajon kinek drukkolhat Várhegyi? Év közben folyton az hallhattuk, hogy hol van Dale Jarett? Aztán késöbb azt hallhattuk, hogy hol van Rudd? Most meg állandóan J. Gordont keresi.
Azon mondjuk (már megint) nem akadok ki, hogy nem akkor kezdték amikor azt az újságban jelezték, de hogy valaki ilyen unottan közvetitsen...
Ha kedves Várhegyi úr olvassa ezeket a sorokat akkor egy kis lelkesedést kérnénk.

más. Szerinem az évezred kamerabeállitása az volt amikor valakinek Martinsville-ben kerekek mellé raktak egy kis ketyerét, az nagyon jól nézett ki,amikor fékezett emberünk izzott az egész rendszer.

RodRigo Creative Commons License 2001.11.19 0 0 194
Sziasztok!

Teljesen megértem "marcis" fohászát a kommentátorok után.
Én viszont védelmembe venném a Várhegyi "kollégát".
Lehet, hogy mi is így közvetítenénk, ha minket sem érdekelne a dolog...

Hamár itt tartunk. A sok pontatlanság közül egyet azért mindenképpen
kijavítanék. A Homestead-Miami Speedway -re nem '95 -ben, hanem
'99 -ben látogatott el először a Winston Cup mezőnye. '95 -ben nehezen
tehették volna, hiszen akkor a pálya még nem is létezett !!!

A sportkomlexumot, ami a 1,5 mérföldes oválon kívül egy 2,8 mérföldes
"RoadCourse" -ot és egy tavat is magába foglal '95 -ben kezdték építeni.
'96 nyarán adták át. Az első oválos látogató pedig a CART mezőnye volt,
'97 -ben. Ma Daytona mellet Florida egyik legmodernebb versenypálya
komlexuma Homestead.

(... úgy tűnik a napfényes Floridában nincs versenypálya halastó nélkül.
Ugye Daytona -ban is ott van az a nagy tó. Lehet, hogy ez a siker titka?
Gondolok itt elsősorban Dave Marcis halászataira. :))

Namost. Hamár a "kommentátor" nem tud olvasni angolul (...mert ezek
le vannak írva neki !!!), legalább a kitalációit ne ossza meg velünk.
Én ezért könyörgöm! :)

Utazás. Rengeteg pálya van a keleti parton. A kérdés inkább az, hogy
hogyan jutunk oda, a repülőút után? Puff.

Segítség! Hamár egy tisztességes folyóirat sincs Magyarországon a
témával kapcsolatban, kérlek benneteket, hogy írjatok le néhány
címet a net -en, ahol klassz képeket lehet nézegetni galériákban!
Windows hátterek, képernyőkimélők, meg miegymás...

Előre is köszönném.
Üdvözlet mindenkinek.

Előzmény: marcis (193)
marcis Creative Commons License 2001.11.19 0 0 193
Ciao!

Elnézést, hogy a 169. szösszenetben Martinsville-t említem, pedig az első winston no bull 1 milla bónusz Darlingtonban volt '97. aug. 31-én. Itt lökdösődött az utolsó körben Gordon Jeff Burtonnel. Most már nyugodtan halok meg.

Így kitolni Parkkal. Szerintem Kenny azért ilyen jó, mert az ő beállításaival ment. Mayfield meg tényleg aláírt. Mégsem beszéltem levegőbe.

Ehhez képest tegnap Várhegyi ezt cáfolta. Esküszöm, ezentúl lengyelül fogom hallgatni a 'júrót'. Tudom, mondtátok, ne foglalkozzam velük, de megint hozta a formáját. Az elején rögtön: "... Rudd, ő is Dodge-al megy... Tony Stewart Chevrolet-vel versenyez"... majd az újoncoknál kavart, a szerelők elütésekor csak hebegett (nem idézem), később DJ-t és Sadlert tette felelőssé a balesetért (22 és 19 helyett), aztán 92-t 24-nek nézte (Gordon autójának szürkesége szinte elvész a mezőnyben(?):)), ja, és futólag megemlíti, hogy van egy Bush alsóház is, amit Harvick majdnem megnyert szombaton. Inkább abbahagyom, mert nem ér annyit az egész. Nem igaz, hogy nincs Mo-on egy ember, aki tájékozott lenne (rajtunk kívül:)). Most írtam erről utoljára. Kérlek Uram, Bob Jenkinst, Benny Parsonst és Ned Jarrettet szeretném, olyan nagy kérés ez? :)

Az AB Moteurson szinte az egész versenyt leadták. Rustynál volt olyan kamera is, ami a pedálkezelést mutatta, tök jó volt. Padlógáz - fék - csúsztatott kuplung/kis gáz - padlógáz... klassz volt. Láttad Rusty Fan???

Homestead gyönyörű pálya (utazás?). Stewartból így sosem lesz bajnok, mindig csinál valami hülyeséget. Atlantában pedig nyerhetett volna Nadeau, ha nem fogy el a nafta a végére (ő tud valamit, 2 éve is csak azért nem nyert, mert nekilökték a falnak, (nem mák)), szóval beigazolódott a "zöld" papírforma.

A festések is változnak. Harvick pl. ezüst-feketében pompázik jövőre.

Tisztelt Rusty Fan! A restrictor plate egy kifejezés. A superspeedwayeket hívják így (Daytona, Talladega). Sterling Marlin kiérdemelte a KING OF THE RESTRICTOR PLATE címet, mert nyert ezeken a pályákon '95-ben 3x, '96-ban 2x. A 2. kérdésedre nem tudom a választ, csak Evernham tudhatja miben állapodtak meg. Talán Atwood mondta neki, hogy baj van a gumikkal és ez nem tetszett neki, ki tudja?! Talán ALEX6?

Befejezem monológom. Jön Loudon: Stewart, Burton, Nemechek vagy valaki más? Uram bocsá' Mark Martin???

Rusty Fan Creative Commons License 2001.11.18 0 0 192
Üdv

Lenne pár kérdésem:

1. Mi az a restrictor plate?
2. Amikor Elliot megelőzte Atwoodot North Carolina-ban akkor az owner miért nem örült neki? Nem mindegy melyik pilótája nyer?

Előre is köszönöm

ALEX6 Creative Commons License 2001.11.16 0 0 191
Hi!

Na ezt "süssétek" meg, a legújabb friss hírek:
-K. Wallace 1 évre aláírt DEI-hez, a #1 Pennzoil car-t fogja vezetni
-ha S. Park felépül, bejön egy 2nd Pennzoil car, és végigversenyzik az évet, bár nem tudom mi ez a ködösítés, mi van valójában Steve-vel, mikor tud visszatérni ... ???
-J. Mayfield viszi jövőre a #19 Dodge-ot, kétéves szerződést kötöttek
-C. Atwood meg átmegy a #7 Dodge-ba, Evernham támogatja őt a műszaki dolgokkal, + szerez talán szponzort is, de Ultra-Motorsport néven megy továbbra is, Jim Smith megmarad tulajnak
-de szerintem eztán 3 kocsis istállónak tekinthetjük az Evernham Motorsports-ot. lényegében
-ja és a végére a legfontosabb : Robby Gordon hivatalosan is a #31 Cingular Wireless Chevrolet for RCR pilótája lesz jövőre, Richard Childress asszongya róla : "Robby's a winner and a champion," - neki legyen igaza !!!!!!

ALEX6 Creative Commons License 2001.11.15 0 0 190
Bizony Kyle sokat költ jótékony célokra, Sears Pointban is vmi Charity scheme-el ment, emlékeztek ????
A "bandavezér" ezenkivül még minden nyáron csinál vmi motoros túrát is a PE hadiszállásra, gondolom nem 5 mérföldeset :))))

Végre Marcis, ez már jól hangzik
Ámen

Előzmény: marcis (189)
marcis Creative Commons License 2001.11.15 0 0 189
Sziasztok

http://www.nascar.com/MULTIMEDIA/video/busch_crashes.html - ezen az oldalon a Busch széria idei versenyeinek rázósabb pillanatai láthatók. Néhány észrevétel a Buschal kapcsolatban: a bajnok Harvicknál Jeff Green, Jason Keller és Greg Biffle /újoncként:)/ is többet keresett. Nem látom a névsorban Jason Jarrettet, viszont az utolsó versenyen elindult egy Christian Fittipaldi(!) nevű muki. 17 pilóta nyert a 33 versenyből. A kanadai Ron Fellows 100%-os teljesítményt nyújtott: 1 rajt, 1 győzelem (persze Sears Pointban).

Még valami: Az Autó Plusz 23. számában látható egy Chevy Monte Carlo, amelyet Earnhardt tiszteletére adott ki a GM. A hírt jó egy hónapja olvastam a neten, az autóból 3333 db készült... belül Earnhardt aláírás stb. stb. Az autó árát a Chevy a Teresa Earhardt alapítványnak (karitatív célok...) adja.

Újabb átigazolásokról egyelőre nem hallottam, a sok hülyeséget meg felesleges leírni (esetleg valaki más?). Most épp Pettyék elemzik a helyzet, hogy miért nem megy a szekér (nem tartottak lépést a többiekkel, Kyle 11 évig ugye máshol vezetett, King Petty '92-ben nyugdíjba ment, Rick Wilson, Wally Dallenbach (akinek papája CART vezér volt, de ez egy másik topic), John Andretti meg bénáztak eleget egészen Bobby Hamiltonig, aki '95-ben 2 pole-t is szerzett (1979 óta először), a győzelmeit meg tudjuk... Azért fogadkoznak, hogy most talpra állnak. Kyle Petty motoros bandavezér külseje ellenére (bár ma már nem is néz ki úgy) a legemberszeretőbb pilóta: évek óta ő adja a legtöbb pénzt a pilóták közül a jótékonysági intézményeknek.

Na megint regényt írtam... Bocs, ALEX6: Nyerjen Mark Martin Atlantában!!! Így jó?

ALEX6 Creative Commons License 2001.11.15 0 0 188
Hi!

Pontosan egy zöld autóra gondoltam :))))))

Sadler győzelmét én is vártam, az szuper volt, meg M. Waltrip-ra is ráfért az 500, 4xx próbálkozás után, de amilyen balszerencsés, megnyeri a legnagyobb versenyt, de mégse fogják ezt annyira emlegetni ...
Az első győztesekkel általában én is szimpatizálok, megérdemlik legalább 1x, Craven-ben is már benne volt ...

Előzmény: marcis (187)
marcis Creative Commons License 2001.11.14 0 0 187
Sejtem mire gondolsz. Ezt most nem látom, viszont a Ford Racing History-t szoktam nézegetni. Gondoltátok volna, hogy '92-ben ha az utolsó versenyen Awesome Bill 1-el több kört vezet, mint Kulwicki, akkor pontegyenlőség van, s Bill lett volna a bajnok, mert 5x nyert, Kulwicki "csak" 2x. Hogy miért nem láttam már akkor... Azért a '97-es évadzáró sem volt semmi: 13 pont Gordonka javára.

Miért baj a mák győzelem? Győzött, nem számít hogyan, de győzött. Egyébként ő nem megy rosszul Atlantában, csak gyakran összetöri az autóját... Na jó, akkor nyerjen Kenny Wallace? Eszemben sincs vitatkozni, csupán annak örülnék, ha még több ilyen mák győzelem születne. Sadler bristoli sikerekor egyenesen ordítoztam a tv előtt. Earnhardt halála után nincs igazi kedvencem, ezért minden nem megszokott dolognak örülök. Felőlem nyerhet akárki, jövőre persze nem "a kölyök" lesz a bajnok, ugye?
King of Atlanta: csak nem egy jellegzetesen zöld autó pilótájára gondoltál?! ;)

Előzmény: ALEX6 (186)
ALEX6 Creative Commons License 2001.11.14 0 0 186
Hi!

Bocs az én fejem sem káptalan, de télleg Phoenixben volt, amiről írtam, csak a hely és az idő keveredett egy kicsit össze ...

A nascar.com-ot nézd meg egy kicsit jobban !
Pár hónapja indult egy aszem "Championship Page" vmi ilyesnmi külön rovat, benne hétről hétre elővettek egy újabb dekádot, kezdve '49-től, asszem a múlt héten jött ki a '90-es évek, benne minden évről Top-10 pontlista, kis szöveg, meg az adott év utolsó 5 versenyéről visszatekintés kicsit részletesebben, ja és minden dekádról fotóalbum ... ennyi elég lesz ???

Nem elfelejteni, hogy Atlanta után jön még az elmaradt Loudon-i futam is, az lesz a 36. verseny !!!!

A győztesek száma már így is rekordot döntött, all-time record !!!
Nadeau sehol nem lesz, az egy tipikus mák győzelem volt !!!!, jó helyen és időben volt az élen, csak ennyi ... (remélem nincs itt Nadeau szimpatizáns)
Ha szívemre hallgatok, akkor egyértelmű Martin győzelem, ha az eszemre, akkor csak "King Of Atlanta"-nak van esélye

Előzmény: marcis (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!