Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11913
Szerintem te egy kicsit keveset teszel fel a beszélgetőtársaidról: azt magyarázod hosszasan, hogy a mozgó szakaszt nem lehet állónak tekinteni... valóban ez nagyon igaz, de nem új felfedezés...

Például, azt mondod, hogy a 'c' sebességű fény útja az egymástól L távolságban 'v' sebességgel haladó A és B között nem L/c, hanem L/c + az AB elmozdulása miatti L*v/c szakasz megtételéhez szükséges idő, azaz L/c + Lv/c2 + Lv2/c3 + ...
Tehát egy végtelen összeget kell kiszámolni!
Hála istennek a matematika már megbirkózik ezzel a problémával, és teljes határozottsággal kiszámíthatjuk a kérdéses időtartam L/(c-v).
Szóval egy kicsit kevesebb mesét, és kicsit több képletet kérünk;)
Előzmény: Győzőcske (11879)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11912

Ó, erre egyszerű megoldás van, a kalibrálás! Vakpróba.

   Ikerkészülék az egyik felében csupán a referenciatest rezeg, a másikban a

próbatest.

 

   A frekvencia és amplitudó változtatással 10-9 %  pontossággal követhető

lenne a változás.

 

  Egy mezei 32 bites a/d átalakítóval is +- 1 bit hibával  !

 

Így a kompenzálás miatt nem is kell annyira pontos mechanikát készíteni.

 

A szépsége az, hogy egy PC-re kötve a teljes tartomány egyszerűen követhető,

és ha csupán fázistolással töredék Hertzes frekvenciaváltozással az esetleges

rezonancia pontok is felderíthetők!

 

 

Előzmény: iszugyi (11910)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11911
Ez nem így van kérlek!
Előzmény: Gézoo (11909)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11910
A 100 m-es ejtökisérlet kimutatja az m(g) és m(i) különbségét, nagyon egyszerü felkészüléssel. Elég a 10^-5-ös pontosság az UFF megsértését kimutatni. Minden más laborkisérletnél az anyagi környezetböl jövö e.m.-zavarást meg kellene saccolni. Ez olyan nagy és idöben is változó, úgyhogy tönkreteszi a mérési eredményt. Az eddigi mérések nem vették ezt figyelembe. Ezért ragaszkodok a 110 m-es ejtökisérlethez.
Előzmény: Gézoo (11908)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11909

Az pedig nagy gáz!

 

  Pedig  a részecske alapú +-e és +-g  töltés elméleted alapján az egyre

nagyobb sebességgel ezeknek is növekedni kellene!!!!!!!!!!!!

 

  Igaz, én sem láttam nyomát ilyen növekedésnek,  pedig ennek hiánya

 

    KIZÁRJA A RÉSZECSKE ALAPÚ +-e és +-g töltés LÉTÉT!  sajnos!

 

 

 

 

Előzmény: iszugyi (11906)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11908

Akkor mi a fenéért ragaszkodsz az ejtési kisérletekhez?

 

  Hiszen egy rezgetési kirérletben akár 100 G-s gyorsulással tesztelhetnéd az

elméletedet.

 

  Ezt pedig a szoba sarkában összedobhatnád...és máris listázhatnád

a mérési eredményeidet!

 

  Segítsek elkészíteni??

Előzmény: iszugyi (11904)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11907
Az sem növekszik :) Ami nő, az az impulzus, no meg a test energiája.

Egy kis relativitáselméletet nem ártana tanulni...
Előzmény: iszugyi (11904)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11906
És az elemi e-töltés sem növekszik!
Előzmény: iszugyi (11904)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11905
Megsérteni nem akartalak, de vicces voltál!
Előzmény: NevemTeve (11899)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11904
Így van, csak a tehetetlen tömeg növekszik ha v -> c felé tart.
Előzmény: Gézoo (11900)
mmormota Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11903

Vagy fél oldalt leírtál egy egyszerű tény cáfolatára. Nevezetesen, hogy a fázisszög változása az észlelt frekvencia és az eltelt idő szorzata. Felsoroltad, hogy ez is számít meg az is fontos. Nem igaz. Amiket leírtál, befolyásolják az észlelt frekvenciát, természetesen. Hatásukat éppen azzal veszed figyelembe, hogy az észlelt frekvenciável számolsz. Ezzel viszont figyelembe vetted, nincs semmi több, amit még figyelembe kéne venni.

 

Nem tudom, így már érthető, hogy hol tartok és mit akartam eddig kifejezni?

 

Hosszas, tökéletesen semmitmondó magyarázkodás volt. Számítsd ki a neked tetsző esetre a fáziskülönbséget, ne csak beszélj róla.

Én kiszámítottam, leírtam, nem találsz benne hibát.

 

Tedd meg te is.

 

Azt is teljesen pontosan leírtam, hol hibázik Korom. Nem érted, amir írtam?

Előzmény: Győzőcske (11879)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11902
"Köze sincs ennek a Roche határhoz."

De valaminek van: annak, hogy vajon a Phobos és a Deimos származhat-e egyetlen test széttöréséből.

Az egy másik dolog, hogy az USP alatti testek pályasugara csökken, a felette lévőké meg növekszik az árapály miatt.

Az USP-nek ellenben nincs köze egy szatellit esetleges kettétöréséhez. Ahhoz a Roche-határnak van köze. A Roche-határ a Marsnál jóval az USP alatt van. Attól egy test nem törik ketté, hogy áthalad az USP-n. (Vagy az USP rajta, ha a bolygó forgásának változása miatt változik az USP helye). A kettétörés amiatt következik be, mert az árapály meghaladja a szatellit kohézióját. Ha a szatellit porból van, é csak a saját gravitációja tarja össze, akkor a Roche határ értéke a bolygó sugarától, valamint a szatellit és a bolygó sűrűségétől függ. Ez a kritikus sugár, aminél közelebb a szatellit nem kerülhet a bolygóhoz, mert különben széttörik. Ez nem függ pl. a bolygó forgási periódusától.

Ld. http://en.wikipedia.org/wiki/Roche_limit

Az USP helye ellenben a bolygó össztömegétől és forgási periódusától függ.

Ld.:

http://en.wikipedia.org/wiki/Geostationary_orbit

Te keversz össze két olyan dolgot (USP mint vízválasztó a közeledést/távolodást tekintve, és árapály okozta széttöredezés), amiknek semmi köze egymáshoz.

Még a Phobos jelenlegi helyzete is felette van a rá vonatkozó Roche-határnak (különben már régen kettétört volna). Amit mellékesen az árapályerők más komponense határoz meg, mint ami a pályasugár növekedést/csökkenést okozza.

A szatellitet az árapály erők radiális komponense töri ketté. Ellenben a pályasugár azért változik, mert a pályamenti komponens (ami a "tidal bulge" jelenségből ered) megváltoztatja a szatellit keringési sebességét, vagyis a szöbsebességet.

Jelenleg úgy tűnik, hogy a Phobos addig közeledik majd a Marshoz, amikor eléri majd a Roche-határt. És ott tényleg széttöredezik majd.
Előzmény: habár (11874)
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11901
Az egész azzal kezdődött, hogy az álló/mozgó rúd két vége közötti fáziskülönbséget kellene kiszámolni...
Először a 11810-ben mmormota közölte a számítást, amit te 11849-ben bíráltál, de anélkül hogy ellen-számítást közöltél volna.
Erre én a 11858-ban megismételtem a számítást, amit te a 11877-ben még vitattál, de a 11886-ban már elfogadtál.

Szóval jó a képlet vagy nem, és ha nem, akkor hogy szól szerinted?

(Biztos ami biztos, mégegyszer rögzítsük:
FI = 2*PI*f0*(L-l)/c = 2*PI*f *(L-l)/(c-v)
külön kiemelve azt a részt, amit Korom esetleg nem hangsúlyoz eléggé, vagyis hogy FI függ c-től is és v-től is.)
Előzmény: Győzőcske (11886)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11900

Ezt nem egészen értem.

 

  A súlyos tömeg nem növekszik a gyorsítással, csak a tehetetlen ?

 

Előzmény: iszugyi (11898)
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11899
De az áltudományt és ennek a követőit nem.
Akkor hogy lehet, hogy láttalak a saját szobrod előtt imádkozni? Különben is megsértettél azzal, hogy viccnek nevezted az én galamb/kalapács kísérletemet!
Előzmény: iszugyi (11897)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11898
A hidrogénnál a delta = 1.4x10^-8. Ez a minimális eltérés a súlyos és a tehetetlen tömegnél az általunk ismert anyagban. Ez is már messze van a 10^-13 UFF alátámasztástól.
Előzmény: iszugyi (11894)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11897
Bocs a közbeszólásért. Én a tudományt tisztelem. De az áltudományt és ennek a követöit nem.
Előzmény: ateista2005 (11895)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11896
Jaj de vicces vagy!
Előzmény: NevemTeve (11893)
ateista2005 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11895

Ostoba vagy, mert (fontossági sorrendben)

 

istent emlegeted, ami nem létezik,

nem tiszteled a tudományt,

nem tiszteled a régi és a mai kor tudósait,

és nem ismered fel a jó szándékot sem.

Előzmény: Győzőcske (11887)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11894
Túl gyorsan lötem. A delta értéke az m(g)/m(i) = 1+delta egyenletben a vasnál delta = 0.786%.
Előzmény: iszugyi (11892)
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11893
Aztán mond csak, miért nem tudta az a sok okos/ügyes kisérleti fizikus az összetételtöl függö szabadesést rendesen megmérni? Jópár ezreléknyi a gyorsulás eltérése. Ez is egy szegénységi bizonyitványa a fizikának!
Már mondtam párszor hogy mindez semmi az én galamb/kalapács ejtőkísérletemhez képest, ahol sokkal szignifikánsabb különbséget értem el.
Előzmény: iszugyi (11888)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11892
Van, 56Fe -nél m(g)(m(i) = 0.786%. Tehát vas 100 m esés után 78 cm-re eltér a hidrogéntól!
Előzmény: Gézoo (11891)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11891

Szia!

 

  Csak kérdezem: Milyen a m(g)/m(i) arány a vas (Fe) esetén ???

 

   Van infód erről??

Előzmény: iszugyi (11889)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11890
Igazán rá jöhettek volna, hogy a súlyos tömeg nem egyenlö a tehetetlen tömeggel és hogy a gravitációs mezönek is van egy gravitó-mágneses (vektor) komponense.
Előzmény: iszugyi (11888)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11889
Igazán rá jöhettek volna, hogy a súlyos tömeg nem egyenlö a tehetetlen tömeggel és hogy a gravitációs mezönek is van egy gravitó-mágneses (vektor) komponense.
Előzmény: iszugyi (11888)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11888
Tévedsz! Philopónosz és Galilei óta .... Aztán mond csak, miért nem tudta az a sok okos/ügyes kisérleti fizikus az összetételtöl függö szabadesést rendesen megmérni? Jópár ezreléknyi a gyorsulás eltérése. Ez is egy szegénységi bizonyitványa a fizikának!
Előzmény: NevemTeve (11884)
Győzőcske Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11887

Kedves chatelők!

 

Mára ennyit. Viszlát holnap, ha Isten éltet.

Győzőcske Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11886

Kedves NevemTeve!

 

Ezt a képletet adtad meg:

 

FI = 2*PI*f0*(L-l)/c = 2*PI*f *(L-l)/(c-v)

 

Köszönöm, hogy ily módon kiszámítottad azt, amit Korommal egyetértésben én is állítottam eddig, nevezetesen, hogy a fáziskülönbség egy adott szakasz mentén állandó marad akkor is, ha a szakasz nyuzgszik, és akkor is, ha mozog.

 

Így azonban nagyon zavarba jöttem, mert akkor miért is szóltál közbe? Hogy engem megerősíts, vagy hogy mmormotát támogasd?

Előzmény: NevemTeve (11881)
Győzőcske Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11885

Kedves Gergo73!

 

Teljesen más dolog felismerni az igazságot, és elfogadtatni azt másokkal! Itt egyelőre az igazságról beszélgetünk, klételkedeve abban is, amit önmagunk állítunk. Azok, akik nem kételkednek sajéát magukban, nagyon veszélyes emberek, és legfőképpen önmagukra nézve. Szóval itt most az igazság egy igen pici részletéről -. a MM-kísérlet egy lehetséges értelémezéséről az étermodellben)  beszélgetünk néhányan, és ebbe mindenféle oda nem való dolgokat közbe"kiabáltok" néhányan. Inadekvát a dolog.

 

Néhányam (pl. Te, lingarazda, és sokan mások) úgy viselkedtek, mint egy japán pincsi, aki körülugatja a gazdival beszélgető idegent, és folytonosan azt ugatja, hogy hülye vagy, hülye vagy, az én gazdimnak van igaza.

 

Tudod mi jut eszembe Rólatok? Az anekdota az egyetemi tanerőkről. Így szól:

 

Mit Tud a tanársegéd?

 

 

Tudja, hogy mi van a jegyzetekben, meg az Egyetemni Tankönyvekben!

 

Mit tud az adjunktus?

 

 

Tudja, hogy mi van a kézikönyvekben!

 

 

Mit tud a docens?

 

Tudja, hogy mi van az irodalomban!

 

 

És mit tud a Professzor?

 

 

 

Tudja, hogy hol van a docens!

 

 

Hát ezen a listán Te és a hozzád hasonlók valahol a tanársegéd meg az adjunktus között lehettek.

 

Ha ismernétek az irodalmat, tudnátok, hogy nem csak SR létezik a fizikusok fejében.

 

Na erről ennyit, és csak hülyézzetek nyugodtan tovább minden értelmes embert. A kutya ugat, a karaván halad.

 

 

 

 

Előzmény: Gergo73 (11865)
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.19 0 0 11884
Nem tünt ez fel egyik 'nagy fizikusnak' sem?
Dehogynem: Neked feltűnt, márpedig te egymagad zsebrevágsz mindenkit, aki Newton óta élt...
Előzmény: iszugyi (11880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!