Keresés

Részletes keresés

rage. Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97708

Mivel műhelyként is funkcionálna talán emiatt gondoltam ekkorát. Tavaly nyáron csináltattam egy beton teraszt kb 30nm2 lett. És 500k volt a végén durván. És szeretném egyrészt olcsóbban megcsinálni másrészt meg lehet nem tudnám szintbe húzni egykönnyen.

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97707

 

 

 

 

 Na kérem a magyar építőipar dicsőségére a következőket.. Adva van egy Balaton parti üdülő övezet a híres , de inkább hírhedt  építőipari cég  soklakásos üdülőket épített és mindet el is adta.  . Minden csurom víz a földszinten. Megy a vita a talajvíz fogalmáról és szintjéről.

 

 

 Adva egy  ... igazságügyi szakértői vélemény   500 eft -ért  25 lapon.

 Azon megy a vita továbbra is , hogy az építő azon mondatát hogyan kell értelmezni.

Le van írva a műleírásban, hogy    " a területre jellemző  talajvízszint "  a belső padlószinthez  viszonyítva  - 0,5 m...  a belső padlószint pedig  - 0,35 m.

 

 A szakértői véleményben az egyik készítő,  H-né  P.J. mint személyes véleményt /megjegyzést / leírja , hogy

 

 

  "50 éve vagyok Zamárdiban ingatlan tulajdonos és szinte minden évben megtelnek az árkok csordultig vízzel, tehát a talajszinten jelenik meg. Ennek függvényében furcsa , hogy az épületet a talajszint alá süllyesztették, de bizonyára ez  építészeti koncepció volt "

 Nem kellett volna  ennyiért  szakértőt fogadni, hanem ahol nád/sás nől,  csak azt megvenni ami kb. 1 m-re van megemelve.

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97706

  A kérdezőnk nem  vásárolni fog egy  kész faházat, hanem építeni.

 Ha vásárolna pl.  egy ennél azért szerényebb méretű valamit... szép fából, azt ráhelyezhetné bizonyos számú beton túskóra .

 Hogy mennyi az a túskó szám  ... hát a mérettől függ. Na meg a  szállított faház alsó szerkezetétől.  Egy  2 x3 m -es kalyibát pl rárakhatunk 9 db . tuskóra  vagy annyira amennyit a gyártó előír.

 Hogy azért alulról ne rohadjon az  a drága   építmény és a víz se follyon bé.

 

 

 

 Amúgy a Balaton partján  neves  ( ??? ) építőipari cégek   a terepszint alá is viszik néhol az  méregdrága építményeiket  és még el is tudják adni a palira vett polgároknak.

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97705

 T. J. topiktárs megelőzött. Mondjuk a szélességen  fenn akadt,  közben a mélység felett átsiklott.

 Jelentem az ősszel ástunk ki   85 cm mély árkot  és csak 35 cm széles, de csak felül, lent már csak ásó nyom max 20 cm

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97704

 Ha az erődet és az anyagiakat nem kíméled akkor hatalmas alapot készítesz.

 De mivel ez  egy könnyűszerkezetes ház lesz /konkrétan faház /, sőt csak házikó, a minimális alap elég.

 Hogy mekkora az a talajviszonyoktól függ.

 Elsőre egy  sávalap mondjuk   60 cm -re leásol  egy ásó nyomra  és kitöltöd   egy kommersz betonnal, ha van beton törmelék is az is mehet bele... csínján.

 

 Ez   22 fm. Ki kell ásni ennyi árkot  kb. 4,2 m3 föld megmozgatás   és valamivel több beton... konkrétan 5,5 m3  megfelelő minőségű beton.

 A talaj viszonyokon kívűl ismerni kellene a belvíz viszonyokat is valamicske emelés is kell.  1 esetleg 2 lépcső fok.

 Legyen 1 , tehát kb. 18 cm -rel a terepszint főlé mégy (még ha műhely is ). Ez plusz 1.7 m3 beton.

 

 Az a kitermelt föld már adott... igaz a belső részre , az   4.2  m szétterítve csak 17 cm.. némi pótás kell het, de ha  víz és hőszigeteled az aljzatot nagyjából elég. 

 Ha van vasad  és nem idegenkedsz  a vasalástól lehet vasalni is .

 

 Ja most jön a nagykönyv szerinti elképzelés. A faház és ha műhely  a cél,  megfelel. Némi fagy mozgás meg se kottyan ilyen szerkezetnek.

 

 

 Vagy egy  vb. lemez vasalva ahhoz is kell  3 -4 m3 beton némi kavics ágyra.  Plusz sok -sok vas. Azaz beton acél.

Előzmény: rage. (97701)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97703

Faépületnek elég a vb. pontalap is, csak a szélre kell figyelni.

Előzmény: Töck Jenő (97702)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97702

A sávalap ugyan olyan rendes alap mint a lemezalap. A talaj teherbírása miatt teljesen elegendő egy 40cm széles sávalap. Ezt azonban nehéz kiásni, 50 cm széles gond nélkül építhető (kényelmes). Ha az épületnek lesz padlója is akkor a lemezalap sokkal célszerűbb összevasalva a fagygerendával. Kérdés, hogy miből lesznek a falak és a tető. Ez abból a szempontból számít, hogy ha túl könnyű akkor elfújhatja a szél. Bárki bármit is mond...

Előzmény: rage. (97701)
rage. Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97701

Nem tudom jó helyre írok e. Sávalap vagy alap készítésében kérnék tanácsokat. Tavasszal szeretnék építeni egy faépületet műheéynek és tárolónak. Mivel várhatóan minden olyan szaki akit megbíznék ezzel el lesz foglalva az épitési támogatás miatt. Így muszáj leszek magam végezni.

Egy kb 5x6m-es épületet szeretnék. Ennek elég lenne sávalapot készíteni vagy rendes 6x5m-es alapra van szükség.

köszönöm:)

Yanez. Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97700

A vékony 1-es vezetéket kár, fölösleges nagyobb megszakítóra cserélni. Mert túlterhelés esetén. A vékonyvezeték ég el. Nem a bíztit veri le. (hosszútávon gondoltam) 

 

Előzmény: halaloszto (97698)
C20NE Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97699

Hülyeségre -egyelőre- nincs orvosság!

Előzmény: halaloszto (97698)
halaloszto Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97698

Pont így van nálam is. Viszont látod lent, hogy vannak akiknél simán kicserélik a kismegszakítót nagyobbra, akár csak azért, mert olyan van kéznél.

Előzmény: C20NE (97697)
C20NE Creative Commons License 2021.01.02 0 0 97697

Világításnak 6A-es B-s kismegszakítóval tökéletes az 1-es vezeték. Szerintem teljesen felesleges 1,5-öst húzni.

Előzmény: halaloszto (97696)
halaloszto Creative Commons License 2021.01.01 0 0 97696

A kritikus pont, amikor

 

 a biztosítékot néha cserélik és nem olyant tesznek be amilyent kellene.

 

Ez ellen azzal kell védekezni, hogy hozzánemértő nem szerelhet villanyt.

 

A másik védekezés meg az, hogy sehova nem tesznek 1.5mm2 alatti vezetéket. Hiába csak 40w izzó lesz rajta, akkor sem. És szabályos kotőelemeket használnak, ha csak a kapuvsengő megy róla, akkor is. És persze az aljzatban nincs kötés sehol. Ez nyilvánvaló.

Előzmény: einohyl (97695)
einohyl Creative Commons License 2021.01.01 0 0 97695

  Ok. tévedtem.

 Valóban a túlterhelés elleni védelem a biztosíték.

 De a biztosítékot néha cserélik és nem olyant tesznek be amilyent kellene.

 

 Ok. a dobozban   kötés meglazulás és egyéb ok. miatt túl melegedés léphet fel.

 Akkor az is fals , hogy a dobozok a kritikus pontok ?

Előzmény: halaloszto (97693)
Yanez. Creative Commons License 2021.01.01 0 0 97694

:) Az a sok szépcső. ahány csövet látsz. Annyi lakásba van leosztva a fővezeték. Nyilvánvalóan ez egy nyolc lakásos társasháznak a villanyszerelése, egy nyolcdarabos villanyóráról. Amit a lépcsőház bejáratánál lehet látni ha belépsz. magánlakáson belül ekkora villanyszerelés nincs, még a mesébe se:)

Előzmény: einohyl (97692)
halaloszto Creative Commons License 2021.01.01 0 0 97693

Túlterhelésnél éppen a kötéseknél lép fel kritikus dolog... jobb az ha 'szem előtt' van.-

 

Túlterhelés ellen biztosítékkal kell védekezni, és kész. Akkora biztosítékot kell tenni, amit a vezeték és a kötés is tuti elvisel. Ennyi. 

Előzmény: einohyl (97691)
einohyl Creative Commons License 2021.01.01 0 0 97692

  Hogy rosszmájú legyek. Az a sok szép  narancssárga cső hová megyen. Sokan vannak,  még  gyors kötővel össze is kötve.

 

 A modern építő iparról.

 

 Az egyik rokon  modern házában az összes  elektromos cső a mennyezet feletti födémben megy.

 Tehát nem a födém felett,  nem alatta, hanem benne.

 Tény hogy a födém  szervetlen gyapottal kitöltve alul gipszkarton fém függesztőkkel, de azért akad szerves anyag is.

 Léc deszka stb.

 Mikor  megkérdezték a kivitelezőt, hogy kötés és   éghető anyag van e ott, hebegett, kitért a válasz elől.

Előzmény: iszp (97690)
einohyl Creative Commons License 2021.01.01 0 0 97691

Lehetni lehet. Hogy szabályos e, nem tudom.

 De mint írta az egyik topiktárs /89 / mi lesz a dobozokkal, amikben a kötések vannak  ?

 

   A dugaljak még csak hagyján a padlótól 10 cm -re, de már egy villanykapcsolónál is kellene  kb. egy m felfelé menni  és a mennyezeti világításnál  meg lényegesen többet.  Nálam pl. az egyik lakásban van vagy  40 doboz. Egyszer egy biztosítási érdeklődésnél  külön kitértem erre, hogy ezt hogyan vesszük a szerződésbe ,   Az ügynök kitért előle én meg nem kötöttem biztosítást.

 Egy másiknál szintén rábeszéltek volna a teljes vezeték cserére.. Nos mondja a 'mester '  a csillárban nagy a terhelés a z  5 db. világítótesttel. Miért   mert ott 5 db  60 -s égő van. De mondom   5 db 15 W -os lesz.  Na szóval nem lett 750 eft-os munka .... a 'mester' nagyon szerette volna. Ahol igazán nagy terhelés volt várható  oda egy   falon kívüli  takart vezetékkel megoldottam.

 A villany egy ravasz dolog.  

 Túlterhelésnél éppen a kötéseknél lép fel kritikus dolog... jobb az ha 'szem előtt' van.-

Előzmény: Indalex (97686)
iszp Creative Commons License 2021.01.01 0 0 97690

Teljesen szabályos,manapság új építésnél szokás így csinálni, példa kép itt. Symalen csőben (ez van a képen is, narancssárga színű erős cső) lehet vezetni, az teljesen alkalmas erre a célra.

Előzmény: Indalex (97686)
Yanez. Creative Commons License 2021.01.01 0 0 97689

Biztos lehet ilyet. ha egyenesen megy a cső/vezeték? De konnektorok? A kapcsolók? Hogyan lesznek leszedve a fővezetékről, ami a betonba lesz? Minden konnektorhoz/kapcsolóhoz. kell egy összekötődoboz. Vagy az is a betonon lesz? A falat mindenképp vésni kell.

Előzmény: Töck Jenő (97688)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.01 0 0 97688

Föltéve ha nem ütközik más vezetékkel.

Előzmény: Töck Jenő (97687)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.01 0 0 97687

Hogy szabályos-e abban nem vagyok biztos, de meg lehet csinálni strapabíróan. Acélcsőben, elég nagy sugarú ívben simán vezethető. Végül is a falban is úgy vezetik. Egy elektromos szakembert kell megkérdezni.

Előzmény: Indalex (97686)
Indalex Creative Commons License 2021.01.01 0 0 97686

BuÉK Mindenkinek! Szerintetek épületen belül, mennyire szabályos az aljzatbeton alatt vezetni az áram vezetéket? Lehet jól megcsinálni, megfelelő csövezéssel, vezetékkel? 

Nem szeretném körbe vésni az egész lakást, az aljzat meg ugyis fel van szedve burkolás miatt.

Genezis4 Creative Commons License 2020.12.31 0 1 97685

BÚÉK!

Debrecenbe el mész Házgyári út 11-be

Bádogosterv kft. Lerejzolod mit akarsz meg is csinálják.  Ők kiviteleznek.

Előzmény: krafi1 (97684)
krafi1 Creative Commons License 2020.12.31 0 0 97684

BUÉK

Akkor ezt megbeszéltük, bennem csak a viszonylag nagy falmagasság merült fel a kérdés, de leszigeteljük végülis nem sokat dob időben rajta.

Jász-Nagykun-Szolnok megye és Hajdú-Bihar határán lakom így bármelyik megye szóba jöhet szerintem, még akár Békés is :D

Töck Jenő Creative Commons License 2020.12.31 0 0 97683

Én ugyan nem igazán értek az attika-fal hőszigeteléséhez, de úgy gondolom, hogy jó ha hőszigetelve van a teteje is. Elég nagy a lehűlő felület stb.

Előzmény: krafi1 (97679)
Genezis4 Creative Commons License 2020.12.31 0 0 97682

Ha nem titok,akkor mond meg hol laksz.Mondok boltot,hol tudsz venni bádogot. Ott adnak bádogos embert. Csak az van jövőre indul ez a támogatásos dolog szakem nem igazán fogsz találni. Ha mégis akkor az olyan is.

Előzmény: krafi1 (97677)
sr1 Creative Commons License 2020.12.31 0 0 97681

BUÉK

Egyedi rétegrended van, agyalj még rajta, szerintem az utolsó a pluzibilis és ha keresel kapsz egy jó bádogost, most januárba egy kicsitk leáll az ipar. 

Két nap alatt kész kell legyen, ennyi anyag van készleten egy szakcégnék. 

Mindent a bádogos kell lehajtson, de általába a jobb szakik egy bádogos műhellyel dolgoznak, akiknek van 6 méteres hajlitógépe és mindeféle más gép is.

 

Az Bauder membránost megoldást mindig kiadom egy szakvállakozónak. B@szott drága. A hőszitelelés fele is jön egy aljzatbeton és arra a PVC szigetelés. Arra még egy aljzat, ami védi... de ez járható lapostető rétegrend. 

  

A attika fal tetejét le kell szigetelni. 

Előzmény: krafi1 (97679)
Genezis4 Creative Commons License 2020.12.31 0 0 97680

Szekszárdon az Ady Endrében még tanítják :)

Előzmény: einohyl (97675)
krafi1 Creative Commons License 2020.12.31 0 0 97679

hát még tanakodok, van amelyik kivitelező szerint átereszt annyi párát a pvc amennyi elegendő (osb vel alatta), vagy amelyik azért betenne páraszellőzőt, én most azon gondolkozok, hogy a magas oldalon egy légrést hagyva kiszellőzne a tető.

Gondolom azért van a fórum hogy érdeklődjek, hátha belebotlok valami okos emberbe aki tudja mit beszél, nyilván óvatosan kell kezelni minden információt de nem veszt vele semmit az ember.

Egyébként az attika fal tetejének hőszigeteléséről érdeklődtem, nem a tető rétegrendről ahova végülis eljutottunk.

Előzmény: Töck Jenő (97678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!