Keresés

Részletes keresés

Ermak Creative Commons License 2000.06.05 0 0 628
Ti teljesen regenerálódtatok már a Százas után? Ahogy már írtam, enegm csak mérsékelten viselt meg a dolog, az izomláz és a vízhólyag már a múlté, viszont a túra után 3-4 nappal elkezdtem érezni a bal térdemet. Nem fáj, csak olyan furcsa, mintha meglazultak volna a szalagok, vagy mi. Mit lehet ezzel csinálni? A Richtofit jólesik neki, azzal kenegetem, egyéb javaslat van? Úszás?
lecsoka Creative Commons License 2000.06.05 0 0 627
Nekem is a távolabbi lenne a jó.

Sisakot meg fejlámpát ha lehet szintén kérnék !

Előzmény: pataporc (626)
pataporc Creative Commons License 2000.06.05 0 0 626
Az egyik turavezeto csak hetvegen er ra. De azert meg kutakodom...
Gödény Creative Commons License 2000.06.03 0 0 625
Így hétvégén elég kétértelmű a "jövő hét" megfogalmazás. 8-ára, vagy 15-ére gondolsz ?
(Nekem is a 15-e lenne a jobb, 9-én éjszakai verseny a Mecsekben)
Előzmény: pataporc (624)
pataporc Creative Commons License 2000.06.03 0 0 624
Annak, aki meggondolatlanul felfedte gondosan alcazott szemelyem (Altvizsla konkretan - de nem neheztelek ra, mert tavaly o mentett meg a Kinizsin)! Jo, akkor nekem ugy tunik, hogy jovo het csutortokre osszehozhatnank egy barlangaszatot. Jo lesz az erdeklodok mindegyikenek? Plusz tessek benyujtani a felszerelesigenyt (sisak+lampa). Hmmmm... hol is jartunk egy hete?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (623)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.02 0 0 623
Jé, most már másképp jelenik meg! :-O
Őgy tetszik, most ébredezik az Index szerver az esti megdöglésből (habár lehet, csak valami környékbeli name server sztrájkolt, azért nem jött az elektrongy).

Szóval a 607 kinek szólt?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (622)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.02 0 0 622
>[előzmény : , ]
Izgatottá tettél, Patkó, ez most melyikre válasz? (607)

> sisak (ezt tudok szerezni), fejlampa v. karbid
(fejlampa limitalt mennyisegben szinten van),

Mind a kettőre szeretnék allokációt benyújtani, mivel nem rendelkezem ilyen eszközökkel (hacsak egy biciklis karlámpát a fejemre nem applikálok, de az legfeljebb csúfságnakl jó).

Jó mind a két csütörtök, de a távolabbi a jobb.
Milyen csokit szeretsz?

Előzmény: pataporc (621)
pataporc Creative Commons License 2000.06.02 0 0 621
Ennyit az inkognitorol... A csipo/derek/mellbosegemet is tudod?:))))
Barlang: szoltam egy turavezetonek, varom a valaszat.
Előzmény: altvizsla (620)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.02 0 0 616
Borzi: gratulálok mivel 10-szeres teljesítő vagy !!! Te vagy az én emberem,
végre aki kiáll amellett hogy a teljesítés száma nagyon fontos !!!
Mégegyszer gratulálok !!! Én is legalább 10-ig szeretnék eljutni.
Borzi Creative Commons License 2000.06.02 0 0 613
Üdv mindenkinek!
Én csak utólag találtam ide a fórumra. Az idei K-100 volt a 10. teljesítésem.
A felmerült témákhoz lenne egy-egy hozáfűzni valóm.

1, Mint sokadszor teljesítő az én híúságomat is legyezgetné ha a rendezők mondjuk a plaketten is megkülömböztetnének minket többszörörőket . Bár szerintem aki idén eljutott 50-ig az már tisztességesen helytállt.

2, A felkészültségröl az a véleményem, hogy a rendszeresen mozgók számára a teljesítéshez a szellemi ráhangolódás és a kitartás a legfontosabb. Én gyakorlatilag csak a Kinizsin szoktam indulni, rendszerint ccsekély fizikai felkészüléssel.

3, Az Iszinik100 akkor lenne igazán fordított túra ha nem reggel , hanem este indulna. Legalább a nagyon gyorsaknak is meglenne az éjszakai túrázás élménye. Mellesleg nappalra esne a nehezebbik fele.

4, Az 1990-es túrafüzetben az útvonal metszet mellet egyszerűsített ábrácskák is segítették a tájékozódást. Et azóta is hiányolom a vízforrásokkal együtt.

5, A BeacMaxin 2* indultam eddig és egyszer célba is értem. Ott nagyon sokszor eltévedtünk , a K-100-on 10 év alatt sem anyiszor.

Mindenkinek jó túrázást, barlangászást, szórakozást.

Gödény Creative Commons License 2000.06.02 0 0 610
> Volt mar valaki a Matyiban?
Kétszer-háromszor. De legutoljára 15 éve.
> Jo az idopont ?
Ha van végleges döntés a kétféle között, majd megmondom. Egyenlőre mindkettő jó.
Előzmény: pataporc (608)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.02 0 0 609
Jó hétvégét minden 10-szeres, és nem 10-szeres Kinizsi teljesítőnek.
Ne felejtsétek, már csak 358-at kell aludni :-)))
pataporc Creative Commons License 2000.06.02 0 0 608
Rendben uraim. Pontos barlangi felszereles: gumicsizma v. bakacs (reces talpu, olyan ami nem csuszik), elrongyolhato ruha (legjobb az overall, de nagyon megfelel a farmer/kordnaci es pulover-egyuttes is), alaoltozet a fazosabbaknak (10 fok koruli a legkondi a barlangban, bar majd jol mozgunk es akkor nem lesz hideg), sisak (ezt tudok szerezni), fejlampa v. karbid (fejlampa limitalt mennyisegben szinten van), csoki (korlatlan mennyisegben, en szedem be, hehe), potelem.
Elozetesen: a jovo het vagy azutani csuti este. 7-10-ig (utana buli szemben a kocsmaban - fakultativ utoprogram). Volt mar valaki a Matyiban? Meg lehetne probalni a Palvolgyi uj reszet is, de oda egy arnyalattal nehezebb lejutni. Jo az idopont?
Gödény Creative Commons License 2000.06.02 0 0 607
Hát ha minden kötél szakad, akkor kell néhány pótkötél :-))
Előzmény: Ermak (605)
lecsoka Creative Commons License 2000.06.02 0 0 606
>Állandóan ezek a kötelek. Nem vagy te véletlenül sziklamászó?

No nem. Gondoltam már rá, legfeljebb ennyi.

Előzmény: Ermak (605)
Ermak Creative Commons License 2000.06.02 0 0 605
>Szerintem, ha minden kötél szakad, akkor sátrat is tudok szerezni.

Állandóan ezek a kötelek. Nem vagy te véletlenül sziklamászó?

:-))

Előzmény: lecsoka (603)
Gödény Creative Commons License 2000.06.02 0 0 604
Hát pataporc tiszte lenne ezt közzétenni, de kobak, lámpa, bakancs, meg egy olyan ruha, amit nem sajnálsz, ha nyakig sáros lesz. Hogy esetleg kobakot tud-e kölcsönözni, azt majd megmondja a szervező - a többit azért mindenki össze tudja vakarni. A Matyi nem is annyira nagyon sáros.
Előzmény: lecsoka (603)
lecsoka Creative Commons License 2000.06.02 0 0 603
Szerintem, ha minden kötél szakad, akkor sátrat is tudok szerezni.

Remélem nem kell valami túl bonyolult felszerelés a barlangászáshoz.

Előzmény: Gödény (602)
Gödény Creative Commons License 2000.06.02 0 0 602
Mondtam, hogy Csilla van (az 2 személyes, de állni lehet az előterében), a dögsátor az olyan katonai sátor, csővázzal, amiben 6-12 ember elfér (ha kell, még több is), és nem kár érte, mert kibírja. Nem olyanból van szűk keresztmetszet, amiben a dolgokra vigyázó pontőrök alhatnak, hanem olyanból, amibe az elfásult, bamba, a világra nem ügyelő hullák (a túrát éppen feladottak) berakhatók a nélkül, hogy kárt csinálnának.
Előzmény: Pucros Mackó (601)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.06.02 0 0 601
Nekem van egy négyszemélyes sátram, szívesen odaadom, ha még működik - hét éve állt utoljára.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.02 0 0 600
>Megkérdeztem egy ismerősöm, Tatáról tudna szerezni gulyáságyút.

Hurrá!

Barlangászás: szuper, milyen felszerelés kell hozzá?
Jobb a cs., hétvégén ttúrák vannak.

lecsoka Creative Commons License 2000.06.02 0 0 599
> - Az eszközökre duplán van szükség. A Bányahegy teafőzőpont üstje, gázégője, sátrai nem segítség Pilisnyeregnek

Megkérdeztem egy ismerősöm, Tatáról tudna szerezni gulyáságyút.

Előzmény: Ermak (598)
Ermak Creative Commons License 2000.06.02 0 0 598
>Kis létszámú túra: Bányahegyen a vízvétel bizonytalan, ezzel szemben Koldusszálláson és Pusztamaróton biztos.
Bírjunk/jatok ki 20 km-t vízvétel nélkül !

Kesztölcön a kocsma nyitvatartása kérdéses - de szintén: no és ? Ezen nem múlhat.

OK. Úgy tűnik, ez a túra meglesz. Az is valószínű, hogy nélkülem - túl kicsi lesz a gyerek ahhoz, hogy otthagyjam a családot. Sebaj, majd beszámoltok róla.

> Azonos évben szembe:

> - Az eszközökre duplán van szükség. A Bányahegy teafőzőpont üstje, gázégője, sátrai nem segítség Pilisnyeregnek -
oda tényleg kell egy gulyáságyút (hogy húzzuk oda fel - ahhoz teherautó kell, egy furgon nem is elég) vagy második
üstöt szerezni; kisméretű, Csilla sátorból még van elég, de a dögsátorra már nem fussa. A honvédség sem olyan
adakozó kedvű újabban, mint volt 25-30 éve. Vagy vannak valakinek jó kapcsolatai ilyen irányban ?

Tájfutóversenyeken ('90-93) volt néha gulyáságyús tea, katonai személyzettel. Feltételezem, hogy fizetség ellenében. Hogy mennyiért és hol lehet beszerezni, nem tudom, de ez végül is kinyomozható, tkp. van is a HM-ben egy volt osztálytársam. Sátorbérlés szerintem ugyanúgy.

> - A Gete utáni leereszkedésnél (44-45 km) a szembejövők felfelé fognak kaparni, és a gyorsabbak szembetalálkoznak
a szokásos útvonal lassabbjaival. Néhol elég szűk az az ösvény.

Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem ez a legkisebb gond.

> - Alig lehet előre megbecsülni, hogy melyik túrán hányan lesznek. Ha külön rendezzük, több hónap különbséggel,
. Hacsak hanem madár: a visszafelé
úton való részvételt előzetes nevezéshez kötjük.

Szerintem együtt rendezés esetén 2/3-1/3 a 'rendes' útvonal javára. Az előzetes nevezés jó ötlet; mivel az emberek lusták és/vagy elfelejtenek időben nevezni, ez tovább csökkenti a szembemenők számát (150-250?)

> Szóval úgy érzem, az egyszerre történő rendezés jóval nagyobb rendezőgárdát, több eszközt igényel, miközben kb.
ugyanannyi résztvevőt szolgál csak ki. Még ha bőven kapunk is segítséget, akkor se egy célszerű és gazdaságos
ötlet.

Egyértelmű, hogy hasonló létszám mellett több szervezést igényel. Én csak azt mondom, hogy _ha_ cél az i100 megrendezése, _akkor_ még mindig ez a legegyszerűbb.

Előzmény: Gödény (590)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.06.02 0 0 597
"Ha minden kötél szakad" ????

:-))))

Előzmény: lecsoka (596)
lecsoka Creative Commons License 2000.06.02 0 0 596
Még soha nem barlangásztam, de kipróbálnám. Nekem mondjuk a hétvége jobb lenne, de ha minden kötél szakad, akkor hétközben is elmennék.

Szerintem mostmár ne szaporítsuk a szót, jelöljünk meg egy szeptemberi időpontot és nyomás !!!

Megígérem keményen készülök, a talpam naponta smirglivel érdesítem és erős leszek akár az acél.

Ha lehet ne október 1.-n, illetve annak környékén legyen, mert a Kaiser's Plus Marathonon jelen szeretnék lenni.

Előzmény: pataporc (591)
Elnok ur Creative Commons License 2000.06.02 0 0 595
A barlangaszasra jelentkeznek. Barmikor.
Előzmény: pataporc (591)
Gödény Creative Commons License 2000.06.02 0 0 594
Na ezt viszont örömmel veszem - a magam részéről jelentkezem. De ha lehet - ne hétvégén ! Azok már olyan teltek - vagy olyan könnyen megtelnek. De egy csütörtök esti mozgás nagyon jól esne. Az év elején Szpidi elvitt egy indexes csapatot az Alba Régiába, és örömmel tapasztaltam, hogy a nagy kihagyás (és becsületesre növekedett átmérőm) ellenére nem én voltam a leggyengébb láncszem :-)))
Előzmény: pataporc (591)
Gödény Creative Commons License 2000.06.02 0 0 593
Én ugyan nem ezt mondtam, de egye fene.
Amit mondtam: a kis létszámú túra végülis egy-két tucatnyi ember magánügye, "rendezőség", anyagigény és szervezés nélkül. Magánügy. Ha olyan erőnlétben leszek, megyek rá, ha még nem, legfeljebb beszállok a felébe, egy-két másik rendezőt is biztos érdekli - de nincs mögötte felelősség.

A "nagy" túra problémái szinte teljesen függetlenek a kicsitől. Azt már most is látjuk, hogy visszafelé nehezebb lesz, de azért teljesíthető. A nagy túra gondjai szervezési jellegűek - erről lehet beszélgetni a kicsin, hiszen együtt van a gárda sok órán át, de nincs mit tanulni a kicsiből.

Előzmény: lecsoka (592)
lecsoka Creative Commons License 2000.06.02 0 0 592
Ahogy kiveszem a szavaidból, egy kis létszámú túrát szívesen vennél. Én benne vagyok és ennek tapasztalatain lehet majd kérődzeni, lehet dönteni mi legyen a folytatás.

Előzmény: Gödény (590)
pataporc Creative Commons License 2000.06.02 0 0 591
haho turatarsak! En masvalamit szeretnek szervezni, ha mar ilyen kellemes csapat verbuvalodott itt ossze-megpedig barlangaszatot. Tehat sok szeretettel meghivok minden Kinizsis teljesitot es kevesse teljesitot egy jo kis Matyiturara! Ha erdekel titeket, akkor irjatok lelkes hangulatu valaszokat, en pedig megszervezem. Szoba johetnek a csuti estek (7-10.30-ig), illetve hetvegek. Nos?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!