Keresés

Részletes keresés

Ermak Creative Commons License 2000.06.06 0 0 644
>Nézd meg, hogy nem duzzadtabb-e a furcsa térded a másiknál !

Nem.

>Ha igen, akkor pihentesd, kenegesd Voltarennel (recept nélkül kapható, kb 800 Ft).

Egyelőre jónak tűnik a Richtofit.

>2-3 nap múlva valami könnyed mozgás, laza áttétellel kerékpározás, úszásból mell kizárva.

Jó, majd meglazítom a láncot. :-)
Mellúszás gázos? Pedig csak azt művelem értékelhető szinten :-(

>Amúgy szerintem kutya bajod.

Én is azt hiszem... de azért lehet, hogy elmegyek egy hipochondrológushoz...
Egyébként épp tegnap mondta egy futó ismerősöm (volt versenyző), hogy ilyenkor 1-2 hét kell, hogy az ízületi folyadék mennyisége ismét megfelelő legyen, ez okozza a gondokat.

De ha már kuruzslásba kezdtünk: leguggoláskor-felálláskor mindkét térdem recseg-ropog. Ez legalább 10 éve fennáll, nem fáj, síelésnél sem okoz gondot - de azért furcsa. Tipp?

Előzmény: lecsoka (632)
Ermak Creative Commons License 2000.06.06 0 0 643
>Mi a véleményetek erről, baromság ?

A programfüzetben megjelent lista az _egyetlen_ objektíven értékelhető szempont, a teljesítések darabszáma szerint rangsorol. Az újabb-régebbi teljesítéssel való súlyozás nem reális, ezt SK már leírta, én még egy indokot tennék hozzá: régebben (a honlapon írták) a jelzések rosszabbak voltak, ráadásul az első túrákon még szinte nulla tapasztalat volt a tt-kal kapcsolatban - ha súlyoznánk, akkor legalább a 81-82-es teljesítéseket duplán kellene számítani.

További lehetőség lenne a menetidővel való súlyozás, de mivel a kiírás szerint "Teljesítménytúránk nem verseny.", ez is ugrott.

Ezután következnek a még kevésbé objektív, és ellenőrizhetelen szempontok: volt-e eső, hőség volt-e, depózott-e az illető vagy volt-e kísérőkocsija, volt-e pénze profi felszerelésre, vagy szakadt Tisza cipőben, szimatszatyorral ment végig, kizárjuk-e, aki Red Bullt iszik...

Szóval, csináld meg, ha jólesik (akkor is nagy munka, ha a html táblákat át tudod varázsolni Excelbe újragépelés nélkül), de én értelmét nem látom.

Előzmény: altvizsla (629)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.05 0 0 642
ahol . := .) :-)

Remélem, értitek!

Gyűlölöm ezt a hülyeséget, ha nem sikítós titkárnő módjára gépelek, mindig kiírja, hogy nem telt le a várakozási idő. Hány óránként szabad egy usernek hozzászólni itt? Lehet, hogy nyitok egy SK2 ablakot. :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (640)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.05 0 0 641
Hétvégéből a következő lenne jobb, főleg a vasárnap. Ha meg mégis ez a hét, akkor szo kevésbé rossz. Inkább a Szuper 8-at hagyom ki, mint a Tojást (személyes okokból).
Előzmény: pataporc (639)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.05 0 0 640
Eger Várkút Völgyfő-ház Tamás-kút Tar-kő
Bánkút-Csurgó Hollóstető Bükkszentkereszt
Miskolctapolca

(Bocs, így másolódott át innen.

Előzmény: pataporc (639)
pataporc Creative Commons License 2000.06.05 0 0 639
Hat, ugy tunik, hogy az erdeklodoknek inkabb a hetvege lenne a jobb. Keretik leadni a voksokat vasarnapig, aztan majd kiderul, hogy mikor is megyunk barlangaszni...
Kozolnel valamit a Tortura utvonalarol hozzavetolegesen? Kivancsiva tettel...
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (637)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.05 0 0 638
Tehát aki a nyolcvanas években hatvanéves fejjel háromszor is megcsinálta, az messze elmarad attól, aki húszévesen csinálta meg az utolsó hármat. Nagyon jó.

Aki mondjuk megcsinálta az elsőt, a tizediket és a huszadikat, és többször elveszítve a formáját újra startképes állapotba küzdötte magát, annak ugyancsak nincs esélye utolérni azt az ifjú titánt, aki az utolsó hármat láncban megcsinálta. Nem is beszélve az összes egyéb szempontról, amelyeket korábban már említettek az ellenzők. Ez a rangsor létezik, mert definiáltad, de mit fejez ki? Milyen erőfeszítést reprezentál? Miért érdem az, hogy valaki később csinál meg valamit, mint a másik? És ha valaki éppen azért kezdte korábban, mert hamarabb volt olyan edzettségi fokon? Egy ismerősöm most csinálta meg először, én meg kiestem. Ha jövőre fordítva lesz, akkor az én teljesítményem az értékesebb?

>Mi a véleményetek erről, baromság ?
1. válasz: nem az, mert jól elfoglaltad vele magad, foglalkoztál vele, gondolkoztál rajta, tehát már volt valami haszna.
2. válasz: mindig csak olyan kérdést tegyél fel, amelyre csakugyan tudni akarod a választ. :-)))

Előzmény: altvizsla (629)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.05 0 0 637
A túravezető geomatriai adatai másodlagosak. :-)

Továbbra is a csüt. a jobb, szombaton ttúra van.

Más: szentivánéji Tortúra 65 (Eger-Miskolc): jön valaki? Még keresem a közlekedési lehetőséget.

Előzmény: pataporc (635)
Elnok ur Creative Commons License 2000.06.05 0 0 636
Gyakoriak az ongyilkosok mostanaban, neurotikus ne legyen, hacsak magad ki nem vezetsz bennunket a fold alol :-))
Előzmény: pataporc (635)
pataporc Creative Commons License 2000.06.05 0 0 635
Udv, jelentkezok!
akkor jovo het csutortok vagy hetvege. Ha csuti, akkor 7-10-ig este, ha hetvege, akkor pedig 10-4-ig. Milyen turavezetot kertek? Kicsi, kopcos neurotikust, magas, horpadt neurotikust vagy pedig kicsi izmos sznobot?
Előzmény: Elnok ur (634)
Elnok ur Creative Commons License 2000.06.05 0 0 634
pataporc:
Van mar konkretum a barlangaszassal kapcsolatban? Ruham van, de fejlampara, meg sisakra szuksegem volna.
Pontositsuk az idopontot, nehogy lemaradjak!
Udv
Elnok ur
Előzmény: pataporc (608)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.05 0 0 633
Ermak: az én feleségem pedig úgy fogadott, hogy nem is látszik rajtad
hogy ott voltál. Talán akkor hitte el hogy ott voltam, amikor megmutattam
az oklevelet ! A gyerekek pedig megkérdezték: apu akkor most indulunk
a hegyekbe ? Persze magamban éreztem hogy igencsak el vagyok fáradva.
Amúgy elértem volna az 5:47-es vonatot, decsak a 6:47-essel mentünk.
Nagyon jó mozgásuk volt a vonatról leszállt embereknek.
lecsoka Creative Commons License 2000.06.05 0 0 632
Nézd meg, hogy nem duzzadtabb-e a furcsa térded a másiknál !

Ha igen, akkor pihentesd, kenegesd Voltarennel (recept nélkül kapható, kb 800 Ft).

Ha nem, akkor is az előzőt csináld.

2-3 nap múlva valami könnyed mozgás, laza áttétellel kerékpározás, úszásból mell kizárva.
Amúgy szerintem kutya bajod.

Előzmény: Ermak (628)
Ermak Creative Commons License 2000.06.05 0 0 631

Egyszer ki fogom várni a későbbi vonatot ('halálvonat'), hogy tanulmányozzam az alternatív mozgásformákat. :-) A 4:42-es vonatról egész tűrhető állapotú emberek szálltak le: némi bicegés, merev mozgás, de semmi több. Vagy csak fáradt voltam körülnézni?

Mindenesetre a feleségem azzal fogadott otthon (miközben mondtam, hogy nem is vagyok annyira fáradt): "úgy nézel ki, mint akit most hoztak ki a műtőből".

Előzmény: altvizsla (630)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.05 0 0 630
Ermak: én már regenerálódtam teljesen, de azért jó pár napig még voltak
apróbb gondok. A legmurisabb az volt ahogy a Déli pályaudvaron leszálltak
az emberek a vonatról. Most is így szállnának le azok az emberek :-?
altvizsla Creative Commons License 2000.06.05 0 0 629
KINIZSI AV-RANGLISTA
Szóval akárhogy is tiltakozunk ellene azért mégis van ranglista hiszen a mostani
"füzetben" is a sokszoros teljesítők, sorrendbe vannak sorolva a teljesítés
száma alapján. Én úgy látom elméletileg tiltakozunk ellene, gyakorlatilag mégis
van valamiféle...
Gondolkoztam rajta hétvégén, és úgy gondoltam definiálom az altvizsla (av) féle
besorolást vagyis az "av-ranglistát". Ennek lényege:

I. elsődleges sorrend a teljesítés darabszáma.

Az azonos számot teljesítők közül, úgy gondoltam értékesebbek a "mostani"
teljesítések, mint a "régiek" a kérdés csak az hogy mennyire. Erre többféle
súlyozás is lehet, de a következő mellett döntöttem. Minden túra érjen annyi
pontot ahányadik rendezés. Vagyis az 1981-es 1 pontot, a mostani 20 pontot ér.
Így egy teljesítőnél össze kell adni a pontjait és rögtön megkapjuk az av-pontszámot.
Így tehát:

II. másodlagos sorrend az av-pontszám.

Ezen belül nem terveztem további besorolást, tehát még mindíg lehet hogy két
embernek egyenlő a teljesítés darabszáma, és av-pontszáma. Ezeket névsorrendbe
rendezném.
Ha egyszer ráérek összeállítom ezt a ranglistát, felrakom a Net-re, vagy akinek
kell esetleg átküldöm e-mail-be.
Mi a véleményetek erről, baromság ?
Nem baj az av-ranglista mostantól definiálva van.

Ermak Creative Commons License 2000.06.05 0 0 628
Ti teljesen regenerálódtatok már a Százas után? Ahogy már írtam, enegm csak mérsékelten viselt meg a dolog, az izomláz és a vízhólyag már a múlté, viszont a túra után 3-4 nappal elkezdtem érezni a bal térdemet. Nem fáj, csak olyan furcsa, mintha meglazultak volna a szalagok, vagy mi. Mit lehet ezzel csinálni? A Richtofit jólesik neki, azzal kenegetem, egyéb javaslat van? Úszás?
lecsoka Creative Commons License 2000.06.05 0 0 627
Nekem is a távolabbi lenne a jó.

Sisakot meg fejlámpát ha lehet szintén kérnék !

Előzmény: pataporc (626)
pataporc Creative Commons License 2000.06.05 0 0 626
Az egyik turavezeto csak hetvegen er ra. De azert meg kutakodom...
Gödény Creative Commons License 2000.06.03 0 0 625
Így hétvégén elég kétértelmű a "jövő hét" megfogalmazás. 8-ára, vagy 15-ére gondolsz ?
(Nekem is a 15-e lenne a jobb, 9-én éjszakai verseny a Mecsekben)
Előzmény: pataporc (624)
pataporc Creative Commons License 2000.06.03 0 0 624
Annak, aki meggondolatlanul felfedte gondosan alcazott szemelyem (Altvizsla konkretan - de nem neheztelek ra, mert tavaly o mentett meg a Kinizsin)! Jo, akkor nekem ugy tunik, hogy jovo het csutortokre osszehozhatnank egy barlangaszatot. Jo lesz az erdeklodok mindegyikenek? Plusz tessek benyujtani a felszerelesigenyt (sisak+lampa). Hmmmm... hol is jartunk egy hete?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (623)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.02 0 0 623
Jé, most már másképp jelenik meg! :-O
Őgy tetszik, most ébredezik az Index szerver az esti megdöglésből (habár lehet, csak valami környékbeli name server sztrájkolt, azért nem jött az elektrongy).

Szóval a 607 kinek szólt?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (622)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.02 0 0 622
>[előzmény : , ]
Izgatottá tettél, Patkó, ez most melyikre válasz? (607)

> sisak (ezt tudok szerezni), fejlampa v. karbid
(fejlampa limitalt mennyisegben szinten van),

Mind a kettőre szeretnék allokációt benyújtani, mivel nem rendelkezem ilyen eszközökkel (hacsak egy biciklis karlámpát a fejemre nem applikálok, de az legfeljebb csúfságnakl jó).

Jó mind a két csütörtök, de a távolabbi a jobb.
Milyen csokit szeretsz?

Előzmény: pataporc (621)
pataporc Creative Commons License 2000.06.02 0 0 621
Ennyit az inkognitorol... A csipo/derek/mellbosegemet is tudod?:))))
Barlang: szoltam egy turavezetonek, varom a valaszat.
Előzmény: altvizsla (620)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.02 0 0 616
Borzi: gratulálok mivel 10-szeres teljesítő vagy !!! Te vagy az én emberem,
végre aki kiáll amellett hogy a teljesítés száma nagyon fontos !!!
Mégegyszer gratulálok !!! Én is legalább 10-ig szeretnék eljutni.
Borzi Creative Commons License 2000.06.02 0 0 613
Üdv mindenkinek!
Én csak utólag találtam ide a fórumra. Az idei K-100 volt a 10. teljesítésem.
A felmerült témákhoz lenne egy-egy hozáfűzni valóm.

1, Mint sokadszor teljesítő az én híúságomat is legyezgetné ha a rendezők mondjuk a plaketten is megkülömböztetnének minket többszörörőket . Bár szerintem aki idén eljutott 50-ig az már tisztességesen helytállt.

2, A felkészültségröl az a véleményem, hogy a rendszeresen mozgók számára a teljesítéshez a szellemi ráhangolódás és a kitartás a legfontosabb. Én gyakorlatilag csak a Kinizsin szoktam indulni, rendszerint ccsekély fizikai felkészüléssel.

3, Az Iszinik100 akkor lenne igazán fordított túra ha nem reggel , hanem este indulna. Legalább a nagyon gyorsaknak is meglenne az éjszakai túrázás élménye. Mellesleg nappalra esne a nehezebbik fele.

4, Az 1990-es túrafüzetben az útvonal metszet mellet egyszerűsített ábrácskák is segítették a tájékozódást. Et azóta is hiányolom a vízforrásokkal együtt.

5, A BeacMaxin 2* indultam eddig és egyszer célba is értem. Ott nagyon sokszor eltévedtünk , a K-100-on 10 év alatt sem anyiszor.

Mindenkinek jó túrázást, barlangászást, szórakozást.

Gödény Creative Commons License 2000.06.02 0 0 610
> Volt mar valaki a Matyiban?
Kétszer-háromszor. De legutoljára 15 éve.
> Jo az idopont ?
Ha van végleges döntés a kétféle között, majd megmondom. Egyenlőre mindkettő jó.
Előzmény: pataporc (608)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.02 0 0 609
Jó hétvégét minden 10-szeres, és nem 10-szeres Kinizsi teljesítőnek.
Ne felejtsétek, már csak 358-at kell aludni :-)))
pataporc Creative Commons License 2000.06.02 0 0 608
Rendben uraim. Pontos barlangi felszereles: gumicsizma v. bakacs (reces talpu, olyan ami nem csuszik), elrongyolhato ruha (legjobb az overall, de nagyon megfelel a farmer/kordnaci es pulover-egyuttes is), alaoltozet a fazosabbaknak (10 fok koruli a legkondi a barlangban, bar majd jol mozgunk es akkor nem lesz hideg), sisak (ezt tudok szerezni), fejlampa v. karbid (fejlampa limitalt mennyisegben szinten van), csoki (korlatlan mennyisegben, en szedem be, hehe), potelem.
Elozetesen: a jovo het vagy azutani csuti este. 7-10-ig (utana buli szemben a kocsmaban - fakultativ utoprogram). Volt mar valaki a Matyiban? Meg lehetne probalni a Palvolgyi uj reszet is, de oda egy arnyalattal nehezebb lejutni. Jo az idopont?
Gödény Creative Commons License 2000.06.02 0 0 607
Hát ha minden kötél szakad, akkor kell néhány pótkötél :-))
Előzmény: Ermak (605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!