Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4691

Szerintem két autóban lehet megbízni: az újban (kiváltképp, ha Duster) és a veteránban, mert azok már bizonyítottak!Drukkolok a barátodnak mert Trabival is mentek már és több öreg verda is végig csinálta, ha nem is hiba nélkül... de ezeket az autókat az út mentén is lehet javítani, nem kell hozzájuk hibaanalizátor. Egyébként én komolyan gondoltam a jövő évi túrát!!! Tavaly csak hajszálon múlott az indulásunk egy 50! éves Skoda Octáviával...Már szponzorok is lettek volna (Skoda márkakereskedés)de hát az asszony is jönni akart...

Előzmény: okosvinetu (4690)
okosvinetu Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4690

Daszter ugyan nem indul, de az egyik kolozsvári jóbarátom egy megbütykölt 33 éves! dácsiával fog nekivágni a távnak. (Persze csak ha nem leszek képes lebeszélni erről az orbitális baromságról. Ugyanis tőlem indulnak.) Lehet nekik drukkolni!

Előzmény: Törölt nick (4689)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4689

Sziasztok!

 

Szombaton rajtol a fapados Dakar, vagyis a Bamakó Rally. És nem indul Duster...Két éve kimentem a rajthoz és nagyon jó buli volt!!! Itt látszik igazán, hogy nagy az Isten álltkertje és néhol alacsony a kerítés...Már most lehet jelentkezni a jövő évi túrára, 250 euro/ fő és a vége is megáll 1000euro körül... ha valaki indul,...hát másodiknak vele tartok! Egy barátom végig ment a rally-n és hihetetlen sztorikat mesélt....Szóval jövőre valaki???

okosvinetu Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4688

Hol lehet kapni? Haladéktalanul kérek egy linket, mert enélkül ezentúl eléggé snassz lesz daszterezni...:-)

Előzmény: Órarugópattanó (4686)
julius65 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4687

hehe, ez igen!

Azt hiszem rendelek egy ilyet.:)

Előzmény: Órarugópattanó (4686)
Órarugópattanó Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4686

     Külső hőmérő kell? Itt a tuti!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KiGab Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4685

Hőmérő "projekt":

http://zsoltee.hupont.hu/16/lcd-homersekletmero

 

Elhelyezése a szivargyújtó jobb oldalán lett egyelőre megoldva. Lényeg, hogy megbízható fokot mutasson :)

 

Tempomatot Pesten rakattam bele (itt ajánlotta valaki). Lassabban reagál, mint az előző autóm gyári tempomatja, ami kompromisszumkészséget igényel:

- a visszajelző a kar végén pont nem látszik a kormány karimájától, tudni kell, hogy be van-e kapcsolva vagy sem. (más funkciója nincs)

- Magasabb sebességről alacsonyabbra állítva, 2-3 km/h-t "túllasul", de visszaáll a beállított értékre.

- Nem reagál azonnal, gyorsításhoz jobb a gázpedál.

 

Ami jó:

- Pontosan tartja a sebességet (M5 - M3 - alföld)

- két menthető sebesség (pl.: országút és autópálya)

- passzol az összképhez a bajuszkapcsoló

 

Hirtelen ennyi.

Előzmény: Meim (4681)
julius65 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4684

A miénkben ennek az elődje van.

Aránylag szépen szól, persze komoly mélyek nincsenek, főleg menet közben.

 

Asr nélkül is nagyon elindul a havas úton. Kár, hogy nincs, de kicsit jobban kell figyelni. Legföljebb megügyesedsz.

Előzmény: yeti31 (4683)
yeti31 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4683

Gumiszőnyeget én kapom az autóhoz.

De érdemes keresgélni mert sok jó cucc van olcsón a Dusterhez.

Ma a kereskedés elkeserített picit, elvileg jövőhéten lesz gyártósoron az autóm, de úgy néz ki az ESP/ASR-t már nem nem kapom az autóhoz. :-(

Most a 4db hangszórót keresgélem, nem akarok túl drágát, de azért minősége legyen.

Most ezt szemeltem ki:

http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&FKAT=2&AKAT=17&TID=12959&TN=mac%20Audio%20Mac%20Mobil%20Street%2013.2,%20Mac%20MobilStreet%20132,%20macmobil%20Ko/triax%20-%2013cm%20-%20Autos%20Hangszoro

 

Előzmény: aronpapi (4682)
aronpapi Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4682

"Gumiszőnyeg van olcsóbban is, de csak akkor, ha át tudod venni és nem postáztatod."

 

Még ettől is olcsóbb, de nagyon jó minőségűt találtok itt (2 féle gyártótól):

1. http://bolthely.hu/carstyler/id/03040_Dacia_Duster_2010-_meretpontos_Frogum_gumiszonyeg_szett

2. http://bolthely.hu/carstyler/id/01605_Dacia_Duster_2010-_meretpontos_RIGUM_gumiszonyeg_szett

 

 

 

"A fóliáztatásra már én is rákérdeztem és nekem ismerős azt mondta 25 körül megcsinálja körbe, persze műbizonylattal."

 

Na, arra kíváncsi lennék, hogy "A" oszloptól körbe történő fóliázáskor milyen műbizonylatot ad Neked a 2 első oldalablakra.

Műszakin simán levetetik veled a fóliát, különben nem megy át az autó, hiába lobogtatod a műbizit. Ugyanez a helyzet a rendőrrel is, elküld műszakira, vagy leveteti a fóliát  helyszínen az autóról.

Ettől függetlenül nem drága a 25 lepedő, ha jó minőségű a fólia (pl. 3M, Skyfol, Llumar, Madico).

 

Előzmény: yeti31 (4669)
Meim Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4681

Erről a hőmérő projektről rakhatnál fel képeket, mert a hiánya fájó pont az én életemben is. Jelenleg egy vezetéknélküli külső-belső lakáshőmérővel hidalom át a problémát, de jó lenne valami elegánsabb. :)

A tempomat mennyibe került? Bevált?

Előzmény: KiGab (4673)
talon68 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4680

Ezek bíztató adatok a számomra. A jelenlegi autónkra az mondta az ember a nagyfaluból, hogy 9 L alatt nem áll meg a fogyasztása. Én eljárok vele 5.5 L-el. Így talán a 4x2-es Dustertől elvárhatok 7 L alatti fogyasztást.

Előzmény: =tatrafan (4679)
=tatrafan Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4679
A fedcomp sajnos bizonyos körülmények között magától lenulláz, pl. lefulladás utáni gyors újraindításkor. De 10.000 km-nél szerintem rendszerszinten is. Én csak arra használom, hogy a sípszó után (8 liter) lenullázom, hogy lássam mennyi benzinem maradt.

A fogyasztást a tankolások felírása alapján számolom.

10.000 km felett járok, most olyan 8.4 liter lehet, legutóbb 8.33 volt.

Így télen szinte csak Pesten használom, napi 2x5 km munkába, meg ide-oda pár km. A fedkomp jellemzően 10.4-et mutat. A gyári érték 10.5 l/100km, városban.

Többéves viszonylatban szerintem 8.5-re fog beállni

Ezt csak azoknak írom, akik még nem választottak benzines és dízel között. 1.6 Arctic 4x4.

FECO4444 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4678

A fedkomp-ot ne sajnáld. Az kb. nem ér semmit, az átlagfogyasztást ném mutatja helyesen, a többi meg szerintem lényegtelen infó.

Előzmény: talon68 (4667)
dag67 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4677

Szevasztok! Már régótaolvaslak benneteket, ugyanis október 27-én megrendeltem a Dusterem, 5-ik hétre igérték . Ahogy olvasom másoknak már megjött előbb, de az enyém nagyon nem akar ideérni. Remélem mostmár nekemis megcsörren a telefonom.

sutiduster Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4676

Hali,

 

Ja, nincs benne alapból és ha kell adat: 13 cm-es kell bele.

Én maholnap veszem át a verdát. A saját rádiót és hangszórókat elvittem a kereskedőhöz amikor megérkezett oda a kocsi.

Tehát valsz. már be van szerelve :D.

 

Kérdés:

Van infotok, mennyit késik a regisztráció a VPOPs/minisztériumos/jogszabályos gebasz miatt?

Sanszos volt, hogy már előző pénteken megkapom a Dustimat, de ez ugrott. Le is járt az éves bérletem, úgyhogy 10 rudiért még 2 hetijegyet kellett az asszonnyal szerezzünk. Apropo ezt le lehet verni valakin? :-P

Most azon agyalok, holnap, kedd, vagy szerda...

Előzmény: yeti31 (4675)
yeti31 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4675

Akkor ezt is meg kell kérdeznem holnap a kereskedőtől.

Ha nincs benne hangszóró akkor vennem kell majd, de legalább egyből jót tehetek bele és nem kell cserélgetni a gyárit.

Előzmény: KiGab (4674)
KiGab Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4674

Ambiance, barna, benzines (hátha fontos :) - nem volt hangszóró, egy sem, külön rakattam bele a rádióval együtt.

Előzmény: talon68 (4667)
KiGab Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4673

Kreatívvá? 

A hozzám hasonló valaha műszaki végzettségű, mára pszichológiából élő embereknek ötleteik vannak, a kivitelezés nehézkes. Szerencsére jól nősültem, így sógorom vevő az ötletekre, ha van türelmem kivárni, meg is csinálja.

Ma lettünk kész a hőmérővel (külső-belső) egy számomra ismeretlen modul, ami állítólag baromi pontos került beépítésre. Full házi gyártás, még a készülékház is, anyagköltsége kb. 3000 Ft, sötétben is jól látszódik, gyújtásra kapcsol (nem elemes, be van kötve 12V-ra) és még jól is néz ki.

Most még jön a tükörfűtés, a kartámasz és a hátra vezetett szivargyújtó elosztó, a műszerfal tetejére akarok egy dupla USB csatlakozót (Navi, mobil) de azt lehet szervízben kellene...

 

Emellett van benne rablásgátló, risztó, tempomat.

 

Szóval mire eladom tökéletes lesz. :)

Előzmény: julius65 (4659)
roszi21 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4672

Alapból rádió előkészitésnél nincs benne hangszóró,csak vezetékezve van.Legalábbis az enyémben így van ha minden igaz holnap 10-kor veszem át,ambiance felszereltség. 

Előzmény: talon68 (4667)
theman3 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4671

Gumiszőnyegben tudok segíteni.

Előzmény: talon68 (4667)
julius65 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4670

Na kicsi hó, kicsi játék.

 

Teszteltem, a kétkerékkel indulást és az automata 4x4 indulást latyakban.

 

Nagyon jó! Így is, hogy nincs kipörgésgátló. A ford ASR az szerintem a motor erőből vesz vissza. Ha nagyon csúszik az út, akkor ugyan nem pörög ki, de esély sincs elindulni rendesen. Csak vánszorog. A dusi meg szinte mint száraz betonon. Ez a mostani mutatóban esett hó, de tavaly télen is próbálkoztam ezzel.

Mondom nektek, gyertek ki a hóra. Ha lesz.

yeti31 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4669

Gumiszőnyeg van olcsóbban is, de csak akkor, ha át tudod venni és nem postáztatod.

http://www.grando.hu/auto-motor-alkatresz/alkatresz-felszereles-szemelygepkocsi/utaster-csomagter/autoszonyeg/rezaw-meretpontos-gumiszonyeg-203401-dacia-logan-4a-2008-duster-2010-1483838703.html 

A fóliáztatásra már én is rákérdeztem és nekem ismerős azt mondta 25 körül megcsinálja körbe, persze műbizonylattal.

A gyárilag beszerelt hangszórók tuti, hogy nem a legjobb minőségűek, de általában az adott autóhoz van méretezve és van gyártó aki elég jót szerel be. A rádió előkészítés általában azt jelenti, hogy a gyári helyekre be is építik a hangszórókat. Így 4db kell legyen mivel minden ajtóban megvan a helye.

Előzmény: talon68 (4667)
Dusteres Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4668
Alapból 4 db hangszóróval van ellátva.
Előzmény: talon68 (4667)
talon68 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4667

Tapasztalatból mondom, aki autót vásárol egy cetlire írja fel magának, hogy mik azok a dolgok amik feltétlenül szükségesek az autóba. Semmit ne gondoljon alapvetésnek. Enyhe túlzással a vezetőülést is fel kell írni és a kormányt is. Így nem fordulhat elő olyan butaság, ami pl velem is megesett, hogy  fedcomp nélküli autót rendeltem . :-) A hárombetűs csodatechnikákat nem bánom, de ezt igen.

 

Utólag változtatni a megrendelésen nagyon nehéz. Mi előrendelt autót kértünk, hogy lerövidítsük a várakozási időt,  a színén kívűl mást módosítani  nem lehetett. Attól függetlenül, hogy az autó sehol nem tartott  még a gyártásban.

 

Mivel az autó már itt van november óta a kereskedésben, rákérdeztem a fedcomp utólagos beszerelésére, de nemleges választ kaptam. Az ablakok utólagos fóliázása 34 900 ft lesz . A gumi szőnyeg 12 900 ft . ( gondolom aranyszegéllyel es drágakő berakással kapom ) :-)

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy ambiance, fekete, benzines ( fene tudja már mi mitől függ a Dacianál ) Dusterban alapból 4 db gagyi hangszóró van ? Vagy csak elől van 2 db és hátulra be van kábelezve ?

=tatrafan Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4666
Egy volt főnököm panaszolta, hogy a Corvette-jével csúszós, havas körülmények között nem tud kiállni parkolás után a helyéről, csak a járdaszegély mentén csúszkál, mindenki röhög rajta. Akárhogy vergődik, az autó járda felőli hátsó kereke mindig 'bent marad', súrolja előre-hátra a szegélyt, de nem tud elszakadni tőle.

Kérdezem tőle: "Van benne kipörgésgátló?" "Van hát!" "Akkor kapcsold ki!"

Legközelebb jön, nevetve újságolja, hogy megszűnt a problémája.


A helyzet az, hogy az ASR/difizár/sperdifi/önzáró difi valóban elfordíthatja az autót. Egy hétköznapi, 'nyitott' differenciállal az egyenesfutás biztosabb, gázadásra nem próbál oldalra kitörni, de havas úton valamivel hamarabb mozgásképtelenné fog válni.

Az ASR nekem továbbra is a 'kéne' kategória, de nélküle is simán felmegyek meredek hegyoldalakon, néha út hiányában is.

Egy gyári reklámszlogent idéznék ide, ami kicsit a Dusterhez is illik:

"Ahol TATRA van, ott út is van."

Előzmény: vadasz50 (4662)
julius65 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4665

Az enyémben mac audio van. De szerintem ezt Szegeden találták, ki mert mindenféle rádió meg hangszóró nélkül érkezett a kereskedésbe.

Érdekes hogy elől szépen szólnak, hátul nem annyi lágy a mély.

Az igazi mélyekhez láda kell, ahhoz meg külön erősítő, vagy aktív láda beépített erősítővel.

Hű ez a rádió nagyon jól néz ki. A miénkkel (kenwood brútuszos kihangosítós) szenved a feleségem, bizonytalan és lassan kapcsolódik össze a telefonnal. Bár az is igaz, hogy állandóan ki be száll és sokat telefonál. Sajnos az esp mellett ezt a kérdést is elbénáztuk, jobb lett volna magunk rádiót választani.

Előzmény: yeti31 (4660)
yeti31 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4664

Én éppen ezért kérdeztem!

Szerintem, ha nincs ESP akkor nincs ASR sem.

A kikapcsolt ESP esetén még az ASR dolgozik.

Tehát, ha van ESP az autóban és azt kikapcsolod még akkor is van kipörgés gátló nem úgy mint az ESP nélkülinél.

Előzmény: okosvinetu (4663)
okosvinetu Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4663

Üdv a fedélzeten! Köszönöm a bölcs tanácsot, de esetemben sajnos nem használható, mert nincs esp-m. És ha nincs (ez szerintem azt jelenti, hogy ki volt kapcsolva:-), vajon miért ment (csúszkált) az említett töltésen inkább oldalra, mint előre?

Előzmény: vadasz50 (4662)
vadasz50 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4662

Eddig csak olvastam a topikot, de most leírom saját tapasztalatomat: sáros csúszós föld úton , főleg ha az még oldal irányban dől is, feltétlenül kapcsold ki az ESP-t, utána teljesen stabillá kezelhetővé válik az autó. Ha nem teszed, simán keresztbe fordítja a masinkát.

Előzmény: okosvinetu (4661)
okosvinetu Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4661

A napok óta tartó „gumizáshoz” csupán két szokásos „szakmaiatlan” megjegyzés. Továbbra is az az érzésem, hogy minél inkább olvaslak titeket, annál inkább jól teszem, ha a felsorolt ordas és potenciális veszélyekre való tekintettel mielőbb veszek egy BKV-bérletet... (Lehetőleg abs, esp, cédébé stb. garanciával.)

A másik egy tapasztalat az életből merítve. Hátha lesz, aki le tud vonni belőle némi tanulságot. SZSZD-mal (és mislen négyévszakos gumikkal) mentem már igen durva sáros meredekeken fel és le. Sose kottyant meg neki. Viszont az eddigi legneccesebb menetem vele egy – szebben sajnos nem mondható – szarrá ázott picsányi szélességű töltésen/gáton történt. Igen felelőtlenül felmentem rá egy decemberi esős hajnalon. Elég hamar megéreztem a bajt, de visszafordulásról már szó se lehetett. A legközelebbi lehajtó pedig kábé 6-7 kilométerre volt. Eleinte rövid egyesben haladtam (egyébként sose használom vízszintes indulásnál), de miután vészesen dobálta a hátulját – úgy éreztem, hogy minden méteren lecsúszok valamelyik oldalra a mélybe – átváltottam kézzel 4x4-re, és még lassabban haladtam tovább (maximum 0,1 km/óra „sebességgel”). Azt tapasztaltam, hogy így már egy hangyafasznyival stabilabb volt a „sártartása”. Mire azonban – mindvégig halálfélelemben – lekeveredtem a töltésről, a metsző és nyirkos hideg ellenére úgy leizzadtam, hogy a lapostetűk vizipólóztak a hajlati szőrzetemen...:-)

Számomra ebben az az utólag már vicces tanulság, hogy daszterünk számára egyáltalán nem a meredeken való kikapaszkodások számítanak „meredeknek” (lökete mindig van hozzá elég), de bizony egy tök vízszintes sikamlós felületen való haladás.

 

No, indulok is megvenni a BKV bérletemet...

yeti31 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4660

Én is fehéret rendeltem.

Nem tudod véletlenül milyen hangszórót épít a Dusterbe a gyártó?

Én egy TAKARA CDV1587BT rádiót vettem ami a leírása szerint elég sokat tud.

Mély ládát is lehet rá kötni, de gondolom akkor külön erősítő is kell hozzá...

Előzmény: julius65 (4659)
julius65 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4659

A duster az kreatívvá tesz elfogadható áron. Kicsit olyan mint az ndk-ban a trabant és wartbug volt.

Össznépi mozgalom az autók egyedivé tételére, csak most sokkal jobb alapokon.

 

Nézegetem én is az ilyen kiegészítőket. A csomagtértálca nagyon jó, van nekünk is, a légterelő kissé susog ha lehúzott ablakkal megyek, de jó ha van. Van még egy mélyládám+erősítő, tavaszal lehet bekötöm. ( ha megengedi a feleségem)

A németek már jól ráálltak a további csinosítgatásra (pl:elia )

Jobb ez hogy nem beépített a rádió , mindenki olyat rak bele amilyet szeretne.

 

Ma egy szép feketét láttam Szegeden, délután a napfényparknál.  ( nekem fehér van)

Előzmény: yeti31 (4658)
yeti31 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4658

A Country Pack-ot sikerül belealkudni az árba.

Így lesz vonóhorgom.

De pl a gyári rádiót nem kértem, már vettem hozzá egy elég jót 60-ért.

És már nézegetem mit fogok még venni hozzá.

Pl. a 4db légterelő tuti lesz az ablakokra és az nem is drága 8eFt-ért, valamint egy csomagtér tálca is lesz, azt 10eFt-ért találtam, és az ebay-en láttam még a króm küszöb borítást 10-12eFt körül.

Sajnos a ködlámpát nem tudtam bele alkudni, de remélem az előkészítése megvan az autóban.

Gondolom nem gyártanak külön kábelköteget a ködlámpa nélküli autókhoz.

Végülis a gyári ködlámpa 45-ért van, de már találtam megfelelőt 8eFt-ért.

Elég olcsó kiegészítőket lehet kapni a Dusterhez.

Előzmény: julius65 (4657)
julius65 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4657

Ha még belefér akkor kérjed, mi későn eszméltünk, így csak a vonóhorgot kérhettük utólag. Mondjuk erre köthetek egy megfelelő csörlőt, ha elakadnék.( meg ha lenne csörlőm) Vagy tereptúrázni autóstárssal mennék, kihúzzuk egymást a malajból.

Előzmény: yeti31 (4655)
julius65 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4656

Igazságod van neked is, én sem terepgumival járok.

Az esp/asr-t sajnos elbénáztuk, nem rendeltük meg bele.

A következő dusiba biztos, hogy kérek:)

 

Csak szerettem volna sugalani, hogy anélkül is, legfeljebb kissé óvatosabban, nagyon jól használható a duster.

Ha valaki főleg terepen használja a kocsit, annak érdemes gumit cserélni, mint ahogy láttam környékünkön dustert igazi terepgumival is.

Előzmény: tamásbá63 (4653)
yeti31 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4655

Nem akarok én belefúródni a sárba, volt amikor Golf I-em volt és azzal is elmozogtam földutakon.

Elég sok terepjárót próbáltam már, ha a terepezés lenne a fő cél akkor olyat választok ami kimondottan terepezésre készül.

Mivel a munkába járás lesz 90%-ban így elég ez a terep képesség is bőven.

Nekem ez lesz az első új autóm és pont megfelel az elvárásaimnak.

Csak azért kérdeztem a dolgot mert december elején amikor rendeltem nem lehetett kérni az ESP-t csak dupla áron. Most lehet.

Szerintem érdemes lenne kiharcolnom, hogy építsék be az autómba a gyártósoron.

Előzmény: =tatrafan (4654)
=tatrafan Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4654
Nézd, bár régebben az ellenkezőjét írtam, most azt kell mondjam, hogy az ASR segít a terepezéskor.

Nem olvastam el annak idején figyelmesen a használati utasítás ide vonatkozó részét, miszerint:

Az ESP terepen kikapcsolható, de az ASR akkor is tovább működik.

Azt kéne még tudni, hogy az ASR a motorba is beavatkozik-e, az nem lenne jó, mert nem engedné szorult helyzetben a kerekeket pörgetni.

Ha kikapcsolt ESP-nél az ASR a motor nyomatékát nem korlátozza, csak a kerekek fordulatszámkülönbségét tartja kordában, az a terepezésnél nagyon jól jöhet.

Ennek kitapasztalása az ESP-s tulajdonosok feladata lenne, merthogy nekem sajnos nincs.

Talán megnyugtat, hogy én még nem találtam annyira isten háta mögötti földutat, amin a Duster ne ment volna el kényelmesen, bár szerintem a 15 centi fölötti sár ezt is megállítja.

Az ASR nagy árkok lassú átlépésében segítene, ahol a kerekek átlósan elemelkednek. Ezeket lendületből kell megoldanni. Ide tartozik, hogy a kanyarstabilizátorokat az én kocsimon a jobb oldali pálcák eltávolításával hatástalanítottam, ezzel további extra rugóutat nyertem, direkt keresni kell az olyan helyeket, ahol valamelyik kerék tényleg elemelkedik a földtől. További nyereség, hogy a rugózás kényelmesebb lett, nem dobál jobbra-balra az útegyenetlenségeken. Egy óra alatt elvégezhető művelet, de alapvetően nem tanácsolnám senkinek, mert így aszfaltos kanyarokban dülöngélésre és hirtelen, váratlan kifarolásokra lesz hajlamos a Duster, amit mindig észben kell tartani, még akkor is, ha éppen sietned kéne valahová.

További, jelentős terepképességet eredményezne egy akármilyen durvamintás gumiabroncs is, aminek a hangját nem szívesen hallgatnám az év további részében. Esetleg külön felnire szerelve veszek majd egy szettet, ökörködés céljára. Ha rám szakad az OTP.

Összefoglalva: ha lesz ESP-d, örülj neki, de a vadászatban ennek hiánya sem fog korlátozni. A mély sár az igen, mivel az autó hasmagassága 'csak' 21 centi, de olyan helyekre nem ASR meg difizár kell, hanem terepgumi.

Gondolj a Nivára. Se ASR, se difizár, csak az orosz terepgumik. És van ellenfele? Csak a rozsda.


Előzmény: yeti31 (4650)
tamásbá63 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4653

Igazad van, de egy jó terepgumi nem igazán alkalmas országúti közlekedésre.

 

Érdemes ESP/ASR rendelni mert azon kívül hogy növeli a közlekedés biztonságát még egy fajta difizárként is működik.

Előzmény: julius65 (4651)
yeti31 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4652

Gondoltam, hogy a kipörgés gátló lényeges a terepre.

Mindenesetre, ha tudom kérem a kereskedőtől a beépítését.

Szerintem még gyártósoron sincs az autóm, nyugodtan módosíthatják a rendelést.

Annyira nem akarok terepezni, 90%-ban munkába járásra lesz az autó.

Majd megtanulom a határait és azon belül használom. :-)

Előzmény: julius65 (4651)
julius65 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4651

Szia!

 

Nekem sincs ilyen elekrtonika, bár nem lennék szomorú ha lenne.

Ha nem mész bele nagyon nagy dagonyába, vagy nagyon nagy hóba,  van nem akarsz nagyon meredekre fölmenni akkor lehet élni nélküle.

Már az, hogy magas építésű az autó, az alkalmassá teszi a földúton, legelőn, tarlón, tárcsázott földön, hepehupán járásra.

A 4x4 arra jó ha túl bebátorkodtál valahová kisegítsen. És ha van benne kipörgésgátló, az még segít neked egy kicsit.

 

De ez is eléggé gumifüggő. Egy jó terepgumi elektronika nélkül lehet jobb mint egy kipörgésgátlós  nyárigumis megoldás.

(tapasztalat: sx4 nyárigumival+esp/asr simán erősen bogárhátú alföldi nedves nyálkás földúton kényszerpihenős volt, összevissza csúszkált le az útról bele az útmenti barázdába.)

Előzmény: yeti31 (4650)
yeti31 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4650

Tudna valaki segíteni?

Decemberben rendeltem egy Duster 1,5d 4x4 cool-t és akkor a dacia.hu oldalon a tervező még csak úgy engedte az ESP-t rendelni, ha választom még hozzá az opcionális csomagot, de akkor már nem 85eFt hanem 85+85eFt lett volna. Nekem az állítható kormány, osztott hátsó üllés nem kellett csak az ESP lett volna fontos. Most az új árlistán is rendelhetőként írják 4x4 modellekhez moduláris csomag nélkül.

A kereskedésben próbáltam utólagosan kérni hozzá az ESP-t, de csütörtökön még azt mondták nem lehet.

Akkor még a tervező sem működött az új árakkal.

Hétfőn megkérdezem újra a kereskedést és reménykedem, hogy sikerül rendelni hozzá ESP-t.

03.05.-re írták az átadást a szerződésben, tuti van még lehetőség addig beszerelni a gyárban.

DE!

Valaki meg tudná mondani, hogy az ESP/ASR segít a terepezésnél vagy nem?!?!

A leírás szerint terepen érdemes kikapcsolni az ESP-t...

Nem akarok extrém terepezést az autóval, de néha vadászatoknál kell a jó terep képesség.

Köszi a válaszokat!

Már csak két hónap és nekem is lesz Dusterem! :-)

julius65 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4649

Gumikérdésben mindkét tábornak igaza lehet. Ugyanis a fizika két teljesen ellentétes igényt támasz a gumikkal szemben.

A lényeg, hogy általában jó gumikkal járjunk.

Én nem nagyon szoktam így csereberélni. Ha egyszerre kopik el a 4 gumi mert cserélgetem, akkor négyet kell vennem.

Ha nem cserélgetek, akkor elöl elkopik, akkor egyszerre csak kettőt kell vennem, ha még jók a hátsók.

Lassan 30 éve vezetek, persze bármi előfordulhat bármikor, de nem kerültem olyen helyzetbe, hogy ezen múljon bármi is.

Az biztos hogy kopott nyári gumi esőben nem jó, le is cseréltem hamar.

Nyugodt, előrelátó közlekedés, emellet lehet duhajkodni a megfelelő helyen és időben. Azaz senkit és semmit nem veszélyeztetve.

 A dusin a 4x4 miatt talán tanácsos, hogy általában ne legyen problémás különbség a gumik között. Bár ez a fix 4 keréknél áll, akkor meg úgyis a sár vagy hó felveszi a hibát picike csúszás, pörgés formájában.

 

Csak lenne már hó!

cs!rke Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4648

Nem feledkeztem meg az ABS-ről, sőt, én említettem először. ;)

"És már leírtam, inkább az eleje csússzon meg mint a hátulja, mert azt jóval nehezebb helyesen korrigálni"

Ez így van, de ezt is írtam. Annyira így van, hogy így tervezik a fékrendszert!

"(az esp az esetek elég nagy részében az alulkormányozottságot megszünteti)."

Ez is igaz. Annyit említettem meg, hogy az esp nem csak az alulkormányzottságot, hanem a túlkormányzottságot is megszünteti, már amennyire a rendszer lehetőségei, és fizika törvényei engedik.

 


Előzmény: club1 (4647)
club1 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4647

Szerintem az ABS-ről megfeledkezel, annak slick guminál is működnie kell. De itt nem a szarrá kopott gumikról van szó, hanem a szemmel láthatóanjobban kopottakról, amit még szabályosan lehet az autón használni. És már leírtam, inkább az eleje csússzon meg mint a hátulja, mert azt jóval nehezebb helyesen korrigálni (az esp az esetek elég nagy részében az alulkormányozottságot megszünteti).

Előzmény: cs!rke (4644)
cs!rke Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4646

Nem is kell hozzá 4-5. Nekem 2 van, mégis nézegetem az ilyeneket. Azt nem mondom, hogy tetszenek, de...

Előzmény: FECO4444 (4645)
FECO4444 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4645

Azér' ha lenne 4 vagy 5 gyereked, nem is tünne anyira ormótlannak. :-)

Előzmény: fagy53 (4616)
cs!rke Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4644

Valahol mindkettőnknek igaza van.

Talán onnét ered a nézeteltérés, hogy az általad idézett hozzászólás pontatlan, sőt, szerintem helytelen! Nem azért mert valótlant állít, hanem azért mert részigazságot mond. Az alábbi mondat szerepel benne:

"és a kopottabb gumik nem tudnak kellő oldalvezető erőt átadni, ami az autó megperdüléséhez, tehát stabilitásvesztéshez vezethet."

Ebben az esetben a gumikat le kell cserélni!!!! Semmi esetre sem szabad ezeket az első tengelyre szerelve nyugodtan tovább autózni!

Ezt korábban is írtam, de talán nem hangsúlyoztam eléggé. Ha a kikönnyült hátsó kerék a gumi mintázata miatt megcsúszik, és ezzel elveszti az autó a stabilitását, akkor az a gumi nem kopottabb, hanem kopott! Az ilyen gumit le kell cserélni (de nem az elsővel!).

Ha az első tengelyre szereled azt a 'kopottabb' gumit, ami hátul egy fékezés alkalmával már nem tudná biztosítani a stabilitás, ami ráadásul a hajtás, meg a kormányzás miatt még tovább kopik, szerinted mi lesz? Mivel nem tud kellő fékerőt a talajra vinni, ezért az autó nem fog kellőképpen lassulni. De legalább irányítható marad? Vagy még az sem? :D

Előzmény: =tatrafan (4643)
=tatrafan Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4643
"Üdvözletem Székely Úr!
Azt szeretném Öntől megkérdezni, hogy egyetért e azzal a megállapítással, hogy a jobb inőségü gumit a hajtástól függetlenül a hátsó tengelyre kell tenni? Szerintm ez egy elsőkerékhajtású kocsinál butaság, bár több "szakértő" ezt állítja, arra hivatkozva , hogy megindul a hátulja Ha az eleje kormányozhatatlan kit érdekel a hátulja??

Tisztelt Kérdező !
Egy francia gumigyár, aki több mint 100 éve gyárt gumit, legalább 30 éve hirdeti, hogy mindig hátra kell a jobb állapotú gumikat szerelni.
Az autó fékezés, és haladás közbeni egyensúlyi helyzete ekkor kedvezőbb. Ha hátul van a kopottabb gumi, a fékezéskor bekövetkező súlyátterhelődés miatt elkönnyül az autó hátsó tengelye, és a kopottabb gumik nem tudnak kellő oldalvezető erőt átadni, ami az autó megperdüléséhez, tehát stabilitásvesztéshez vezethet.
Ilyenkor a túlkormyányzottság
jelentkezik, aminek kivédése nem egyszerű. Amikor az autó eleje kormányozhatatlan, a hátulja azokat érdekli, akik vele szemben jönnek, és nem értik, hogy vizes úton egy egyszerű fékezéstől mitől perdült meg előttük a szembejövő.
Amikor a tárgyaláson az igazságügyi
szakértő hivatkozik a dologra, akkor már egyértelmű a válasz mindenkinek, csak a túlélőket és a hozzátartozókat ez a legkevésbé sem szokta vigasztalni.

Üdvözlettel Székely Gyula"
Előzmény: iux (4641)
talon68 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4642

Azért még annyit hozzátennék, amikor én autót veszek az általam kifizetett teljes összeget, az autó vételáraként könyvelem el. Ha valaki kérdezi mennyibe került az autó nem azt mondom, hogy 3 milla volt , meg fizettem 130000ft üzembehelyezést 50 000 ft vagyonszerzésit és 80000 ft egyéb költséget.

Egyébként a fórum nyilvánosságát kihsználva bevallom, én kérem DIVATBÓL vettem Dacia Dustert . :-)

Mert tetszik a formája,

mert tetszik a magas üléspozicíó,

mert tetszik, hogy nem szeli ketté a sarkára állított szegélykő,  ha ki kell kerülnöm a kukás autót,

mert tetszik hogy táborozásnál a földúton nem földgyaluként viselkedik,

mert tetszene hogy ne üljek órákat egy baleseti heylszíneléskor, hanem a földúton el tudjak menni vele.

Aki kitalálta a SUV, crossover kategóriára, hogy divatból vesznek az emberek ilyen autót, az volt a világ legirigyebb  embere :-)

És különben is éljenek a plázakandúrok!

(ízlelgessétek a kifejezést: " divatból veszel Daciat " ) :-))

iux Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4641

A témához is hozzá tudsz szólni,vagy csak a helyesírási hibákon csámcsogsz?

A kedvedért mégegyszer:vagycsak a hejesirássi hibákon tsámtsogsz?

Dicsőség a tévedhetetleneknek!

Előzmény: =tatrafan (4609)
talon68 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4640

Ezen nem fogunk összeveszni, biztosan igazad van. Főleg ha idén is veszel egy Dustert és nem a prospektust mondod fel :-)

Én az én esetemet írom le, ami nem biztos, hogy általános.( a tavalyi uzembehelyezésre is volt árajanlatom, beleszámolva)

Kívánom, hogy másoknak jobban sikerüljön az autóvásárlás:-)

Előzmény: tamásbá63 (4637)
okosvinetu Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4639

Méghogy a dasztert sokan „mehegvehettéhék divahahat autóhónahak”? Lehetséges. Ám baráti javaslatom: ma már több tudatmódosító szert ne végy magadhoz! Holnap pedig esetleg nézd meg korábbi beírásaimnál, hogy ezzel a „divatautóval” merrefelé is jártam...

Előzmény: tamásbá63 (4637)
okosvinetu Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4638

Nem is a demszkihagyaték pesti kátyús betonútféleségekre gondoltam. (Habár az is komoly „kihívás” még daszter szinten is.) Itt van egy köpésre a Szilas-patak mente, ahol szinte az általam eleddig bőséggel illusztrált, messziföldön lévő ártéri útviszonyok a jellemzőek. SZSZD-m biztosan bírni fogja, ha te is...:-)

Előzmény: talon68 (4636)
tamásbá63 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4637

Milyen 100000ft-ről beszélsz? A benzines 340000ft-al a dízel 240000ft-al lett olcsóbb.

Tavaly sem volt ingyen a forgalomba helyezés.

 

A lodgyről mek többek közt ezt írják a daciaklubon:

 

"Sokkal szebb és nagyobb mint egy MCV. Szerintem itt 7 személlyel már nem nagyon kell kompromisszumokat kötni. De árban gondolom a Dustert is felülmúlja majd. Amit sokan megvettek  divat autónak, tehát volt rá pénz. Ilyet viszont a családok vennének, akiknek tuti nem lesz rá pénze.  "

Előzmény: talon68 (4632)
talon68 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4636

Köszi a lehetőséget.Pest közel van, de ott vezessen az akinek hat anyukája volt. :-)

 

Előzmény: okosvinetu (4633)
okosvinetu Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4635

Megyen hát. Hisz' erre lett teremtve.

 

(Viszont halászni inkább előbb, mint utóbb, meg kéne tanulnod. Nemdebár?)

Előzmény: nasika (4634)
nasika Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4634

Illetlenség lett vóna örök mezőket írnom , oda magam is a lovammal megyek .

A csatornákon egy két bugylicsuka négy-öt sügér félnapos csapkodás eredménye.

Meg ,hogy ne off legyen   megykeresztülmindenen ja nem vízijármű 

de isteni   ;)

Előzmény: okosvinetu (4631)
okosvinetu Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4633

A listát, őszinte bánatomra sajnos nem törölhetem, mert már nagy nyilvánosság előtt felelőtlenül elkötelezted magad...:-)

 

De ha ennyire rá vagy izgulva – és nincs számodra elérhetetlenül messze Pest –, gyere el hozzám. Felőlem bármikor mehecc jó pár kört SZSZD-mal. Nekem szinte bármikor jó, mert melóilag éjjel-nappal ide vagyok kötözve a számítógéphez. (Cserélhetünk ímélt akár itt is.)

Előzmény: talon68 (4632)
talon68 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4632

Tesó ez a lista csak üresedni fog, törlést kérek.:-)

 

Ha belegondolok, hogy már november óta Dusterezhetnék, ha nem hallgatok az  értékesítőre, hogy várjak januárig az átvétellel, mert így spórolhatok 400 eFt-ot..( a valóságban ez csak alig száz lett) szóval elönti agyamat a takony. 

 

Viszont elmondhatom, hogy nincs a földön olyan ember, aki nálam több dusteres videót látott:) ( asszony szerint ez már beteges)

Egyébként ha ezen múlik,  naponta feldobok egy autómárkát amivel szemben dícsérhetitek a Dustert, mert jól esik olyanoktól jót hallani róla, akik nem kizárólag videón látták a gépet :-)

Előzmény: okosvinetu (4625)
okosvinetu Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4631

Nem kekeckedésből mondom, de ez igen méretes tévedés a részedről. Mert éppenhogy az öko-horgászmezőre viszeget el a vasparipa (ezért lett véve), ahol meglehetős bőség „szok” lenni mind tüzesvízben, mind ecigiben.

 

Hogy majd az örök apacs horgászmezőkön mi lesz a helyzet, asztat nemtom. De oda is Szilaj Szittya Dákómmal mennék legszívesebben...:-)

Előzmény: nasika (4630)
nasika Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4630

Tűzesvíz, vasparipa, ecigi  heija...heija

 az öko horgászmezőkön nincs ilyen bőség!

Előzmény: okosvinetu (4628)
KiGab Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4629

Gyöngyösön, 210.000 Ft-ért, 2011. májusában. Már bőven visszajött...

Előzmény: Dusteres (4614)
okosvinetu Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4628

Nyugi. Gond egy szál se. Ez a szánalmas szerkezet ugyanis csak méginkább felértékeli a seggünk alatt vidáman prüszkölő szuper járgányunkat.

 

(A dohányom viszont nem tudom eldobni, mert nálunk, apacsoknál már elég régen az elektromos cigi a divat...:-)

Előzmény: nasika (4627)
nasika Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4627

Kapard ki jól a pipád , és dobd el a dohányod  ha ilyeneket írsz testvérem.

Talán gonosz szellemek vezetik biztos kezed, a Duster után jött e csúf dög

kőneafenének.   ;)

Előzmény: okosvinetu (4625)
nasika Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4626

Istenem de gyönyörű  ;)

Előzmény: julius65 (4622)
okosvinetu Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4625

Akkor talán indítsuk is el a daszterről szörnyszülöttre való csere mozgalmat.

 

1. talon68.

2. ?

.

.

.

:-)

Előzmény: fagy53 (4623)
nasika Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4624

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=audi%20tt%20h%C3%A1ts%C3%B3%20spojler%20t%C3%B6rt%C3%A9nete&source=web&cd=8&ved=0CGsQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.origo.hu%2Fauto%2F20091021-nagy-autos-visszahivasok.html&ei=Je8FT82WOaPV4QSIqtmNCA&usg=AFQjCNFR60SYmL1cOsDi6gbK1OW9siiVNA&sig2=fKJJ0IQ8-Iy7NXuXO3p3YA

 

 

A növendék tyúknak van ígaza, tapasztaltam magam is  2000 -ben  a Német autó pályákon .

Félelmetes volt, 200 km -el pörögtek előttem . Visszahívták egy hóhapon belül a tt-ket.

Nem szabad hasraesni  az Au , Mbv. előtt  láttam ,hogy és   KIK  szerelnek hmm... építenek.

Szünidős papnövendékek  színcsíkok alapján szerelik a lengéscsiliket.

Előzmény: cs!rke (4618)
fagy53 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4623

:-) Akkor bosszantanál ha erre kellene cserélnem a Duster-t miattad!

A ScenicII szerintem sokkal jobban nézett ki, de számomra csak a szolgáltatásai és az autópályás fogyasztása volt a pozitívum a Duster-hez képest.

Többet fizetek a kútnál az egyre dráguló benzinért mintha azt tartottam volna meg, a motor ua., de nagyon nem bánom a cserét....

Előzmény: talon68 (4621)
julius65 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4622

Na valami ilyesmi miatt várom a havat. Óvatos duhajkodás.

 

http://www.youtube.com/watch?v=y9_fjVr9pAE&feature=player_detailpage

talon68 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4621

..és esküszöm nem tatrafant alias Szerzetet akartam bosszantani, hanem fagy53-at ...esetleg okosvincsit :-)

Előzmény: talon68 (4620)
talon68 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4620

Szerintem egyterűnek nem rossz, bár ez a szín nem áll jól neki.  A hátsó lámpáját akár a Dusteren is el tudnám képzelni. 

Előzmény: =tatrafan (4617)
okosvinetu Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4619

Bezony. Ennek a szörnyszülöttnek a láttán valami azt súgja erőteljesen, hogy nemcsak neked, de nekünk is jó az ízlésünk...:-)

Előzmény: fagy53 (4616)
cs!rke Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4618

Eredetileg nem volt tervben. Egy sokkal komolyabb hátsó futómű volt tervezve alá, amit a költségelemzésen elvetettek, és csatolt hosszlengőkar került alá. Utólag lett rábarkácsolva kerülő megoldásként a szárny.

Azon meg lehetne vitatkozni, hogy ki vitatkozik, meg hadakozik a tények ellen. Hallomásból összehordasz dolgokat, de a tanokat meg nem fogadod el.

De ez már nagyon off, elnézést is kérek érte...

Előzmény: =tatrafan (4617)
=tatrafan Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4617
Félrebeszélsz, a TT utólagos szárnyat kapott, ami eredetileg is tervben volt, de a dizájnerek akkor megvétózták. Ott különben nagy sebességnél aerodinamikai okoból könnyült el a far. Fárasztóan okoskodsz itt, és a tények ellen hadakozol. Unom.
Előzmény: cs!rke (4610)
fagy53 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4616

Megmutatták a Dacia egyterűjét

A Lodgy a román márka tipikus képviselője lesz: kicsit ormótlan, de célszerű, és szemtelenül olcsó. Tovább »

forrás: totalcar.hu

 

 

Jó, hogy a Duster-t választottam! :-)

Előzmény: fagy53 (4615)
fagy53 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4615

Üdv!

Jó téma ez a gumi probléma és el is lehet rajta rágódni napestig, de 10-15 ezer km-nél szerintetek mennyi lesz a profilmélységbeli különbség az elsők és hátsók között? Érdemes szót vesztegetni rá?:-)

A hajtott és ráadásul kormányzott kerék jobban kopik az nyilvánvaló, de ilyen futásteljesítménynél az ebből származő különbség a vezetés során észrevehetetlen, bárhova is cserélgetjük. A javasolt csere a kiegyenlített kopás jegyében született, éppen azért, hogy a biztonság rovására ne menjen az első és hátsó kerekek közötti különbség.

Ha valaki 10-15 ezer km-ként cseréli a hátsót az elsővel, akkor annak teljesen felesleges azzal foglalkoznia, hogy a kopott előre vagy hátulra kerüljön, tudniillik soha nem kerül ilyen szituációba! :-)

Ennél jóval fontosabb, hogy jó minőségű gumiabronccsal járjon és ne felejtse el, hogy a hiába a megfelelő profilmélység, ha a gumi már elmúlt 6 éves! A komfortérzetben is van különbség, de vészhelyzetben kimutatja a fogafehérét az öreg abroncs....

Dusteres Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4614

Ha jól láttam te is „zenész” vagy.  Mennyiért és hol sikerült átalakíttatni, ha nem vagyok indiszkrét?

Előzmény: KiGab (4613)
KiGab Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4613

Nem az első autómat alakíttattam át. Eddig semmi garanciális problémám nem volt. Célszerű olyan helyen átalakítani, ahol van kapcsolat Dacia szervízzel. Maximum szóban fognak garit ígérni, de tapasztalataim szerint ez nem okoz gondot.

 

Anyagilag viszont nagyon megéri, bár most már 220 az LPG.

Előzmény: Dusteres (4612)
Dusteres Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4612

Sziasztok!

 

Elviselhetetlenné vált a benzin ára, esetleg gázosítani kellene a dustit. Tudom volt itt a fórumon ezzel kapcsolatban véleménycsere, csak akkor számomra nem lett világos, hogy mi van a garanciával.

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy ha gazosítanám, ez befolyásolja gyártói garanciát?

 

Előre is köszi az infókat.

Dusteres Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4611

Nekem van téli és nyári(M+S) gumim, akkor hány km-nél kell megforditani?

Előzmény: FECO4444 (4604)
cs!rke Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4610

"Éppen, mivel a fékező erő túlnyomórészt az első tengelyen keletkezik, ilyenkor az autó hossztengelyére perdítő erő hat, ami ki akarja téríteni az egyenes haladásból. Ezért nagyon fontos a hátsó kerekek oldalvezető képessége, vagyis, hogy oldalirányba soha ne csússzanak meg. "

Nem tudom, mire gondoltál, de az autó hossztengelyére perdítő erő fékezéskor nem hat. Másik tengelyére ívmenetben történő fékezéskor igen. Próbáld ki: egyenes menetben behúzod a kéziféket. Ha egyenesen áll a kormány, és a kézifék sem fog féloldalasan, és rendesen behúztad, akkor az autó blokkoló kerekekkel egyenes haladva fog lassulni. Nem fog megpördülni.

De amire gondolsz, az nagyjából helyes. A hátsó kerekek megcsúszását mindenképpen meg kell akadályozni. Ez a fékrendszer feladata. A gumi összesen annyiban fontos, hogy ne legyen kopott. Az, hogy valamivel kopottabb (de még mindig használható profilmélységgel rendelkezik!!), az nem releváns. Szóval egy jó futóműnél (lásd később), és használható mélységű profillal rendelkező guminál a hátsó kerék mindig később fog megcsúszni, mint az első. A 'kicsit kopottabb gumit előre vagy hátra' dolog ezt nem fogja befolyásolni.

 

A Renault Clio meg rossz példa, mert ott sem a gumikkal volt/van gond, hanem a futóművel. De nem csak a Clioval, hanem világhír volt pl. annak idején az Audi TT is, ami előszeretettel pördült meg akkor is, ha csak leszálltál a gázpedálról. Van még pár érdekes eset, amiről jobb is, ha nem tudnak az emberek. De ezek mind tervezési hibák! Ráadásul egy részük tudatos (TT-nél pl. kültségcsökkentés miatt kapott egyszerűbb futóművet az elsőre tervezettnél)!!

Szerencsére nekünk nem a PR-ral, meg egyéb reklámmaszlaggal, illetve költségelemzéssel módosított tervezést oktatták, hanem a fizika törvényein alapulót.

Előzmény: =tatrafan (4606)
=tatrafan Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4609
Szerintem meg az a közröhej tárgya, aki ezt a szót elipszilonnal írja.
Előzmény: iux (4607)
KuránGergő Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4608

cs!rke 2012.01.04 23:51:50 (4601)

Nem jól tudja. Fékezéskor a fékerő jelentős hányada az első keréken jelenik meg...

©

 

Előzmény: 4str  2012.01.04 19:44:22 (4596)

Az ismerősöd jól tudja, (bevallom azt hittem, ez egy triviális dolog) a hajtástól függetlenül, mindig hátra kell a jobb gumit tenni, hiszen a hátsó rész csúszása sokkal nehezebben kormányozható ki. (Ha elöl tapad jobban, a kézifékes rendőrkanyart hozod ki a kocsiból...) 

©

 

És nem fékezéskor?

De főleg: ha egyszer nő az első kerekek terhelése a fékezéskor, akkor ez pont azt jelenti, hogy javul a tapadás elől, ergo hátul romlik. Tehát (fékezés szempontjából is) hátulra kell tenni a jobb állapotú gumikat!

 

-------------

 

Amúgy üdv mindenkinek! Nekem még vagy hatvanat kell aludnom mire átvehetem. 2wd benzines cool fehér. 

Előzmény: cs!rke (4601)
iux Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4607

Az ADAC már annyi okos dolgot kitalált,hogy németországban is közröhely tárgya!Csak hogy egy példát emlitsek:Két éve kiadott egy tanulmányt,mely arrol szól,hogy télen gyakrabban kell ellenőrizni az olajszintet!Nem is irok hozzá semmit!

Amiben Én a két tábor közti problémát látom az a következő!

Van egy vezetéstechnikai probléma.

1.-Az autó manőverezhetősége nagy sebesség esetén.Jobb,ha a jó gumi van hátul.Vitathatatlan.

2.-Fékezés.Evidens,hogy a jobb guminak kell elől lenni!

Ezért mindkét tábornak igaza van!A kérdés az,hogy ki mire blaziroz!Az irányithatatlanság határán autózni nem muszály,de vészfékezéssel megálni a labdát kergető gyerek előtt igen!Tehát Én a jobb gumikat előre teszem,ha az ADAC a fenekét a falba veri akkor is!

Ui:Az Adac 2007-ben statisztikailag"bizonyitotta",hogy a megbizhatóság terén a német autók a legjobbak!Sajnos ezt nem közölték a sok audi,merci,wv kocsival,és azok szorgalmasan villognak az autópálya leálósávjában!

Előzmény: =tatrafan (4602)
=tatrafan Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4606
Éppen, mivel a fékező erő túlnyomórészt az első tengelyen keletkezik, ilyenkor az autó hossztengelyére perdítő erő hat, ami ki akarja téríteni az egyenes haladásból. Ezért nagyon fontos a hátsó kerekek oldalvezető képessége, vagyis, hogy oldalirányba soha ne csússzanak meg.

Ebből a szempontból kritikus helyzetek: a vészfékezés, a kanyarban történő fékezés, a különösen forszírozott kanyarvétel.

Sajnos ezeket a helyzeteket az első-hátsó tengelyek közötti automatikus fékerőelosztó nem volt képes minden esetben kezelni, ezért kellett például a Renault Clio II-höz szériában ABS-t adni, különben vészfékezéskor megpördült. A reklámokban ez úgy jelent meg, hogy "a kategóriájában elsőként a blokkolásgátló az alapfelszereltség része". Az okokat nem részletezték.

Előzmény: cs!rke (4603)
=tatrafan Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4605
Pontosan ezt javasolja az ADAC is.
Előzmény: FECO4444 (4604)
FECO4444 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4604

Látom a gumi téma beindította a fórumot! :-)

Örvendetes dolog, de én ezzel is úgy vagyok mint a tojás sárgájával. Egyik doki szerint semmi esetre sem szabad megenni, másik táplálkozási szakértő szerint meg rendszeresen kell fogyazstani. :-)

 

Ha ilyen kérdéssel találkozom, mindig egy régi barátom szavajárása jut eszembe: "Az elmélet és a gyakorlat között, élméletileg nincs különbség, gyakorlatilag van!"

 

És én ehhez tartom magam gumi csere ügyben is: 10.000 km,-ként cserélem az elsőt a hátsóval, így kb. egyformán kopnak és egyszerre kell mind a négyet kidobni.

Előzmény: cs!rke (4603)
cs!rke Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4603

Arra a tengelyre szereld a kopott gumit, ami a fékerő nagy részének talajraviteléért felelős? Okos! ;)

Egyébként az írás második fele ellent mond az elsőnek?

Hátra rakd az új gumit, mert elöl jobban kopik, de 10ekm után cseréld fel (tehát a kevésbé kopottat rakd előre). Most akkor mi van?

"Ezzel szemben az
első kerekek
kormányozhatóságának
csökkenése csak az autó
egyenes irányban való
megcsúszását
eredményezheti."

Nem is értem, minek görcsölnek az ABS-szel, hiszen nem is olyan fontos az irányíthatóság fékezés közben?

 

Még egyszer: használható mintázattal ellátott gumi esetén nem csúszhat megelőbb a hátsó kerék, mint az első, még akkor sem, ha elöl van a jobb minta! Ez fékrendszer-tervezési alapelv!

Előzmény: =tatrafan (4602)
=tatrafan Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4602
"A tapasztalatok azt
mutatják, hogy a gumik
gyakran különböző
mértékben kopnak,
ezért az ADAC tanácsa
szerint az új gumikat
hátra, a valamivel
kopottabbakat pedig
előre érdemes
felhelyezni. A gyakorlat
azt mutatja, hogy a
hátsó kerekek
tapadása
nagyban befolyásolja az
autó irányíthatóságát.
Ha a hátsó abroncsok
kopottabbak, az autó
könnyebben csúszhat
meg. Ezzel szemben az
első kerekek
kormányozhatóságának
csökkenése csak az autó
egyenes irányban való
megcsúszását
eredményezheti.
Természetesen ez sem
kellemes, de
kétségtelenül kevésbé
veszélyes. Az egyenetlen
kopás főként az
elsőkerék-meghajtású
autókat érinti, hiszen
ebben az esetben mind
a kormányzásból, mind
a fékezésből, mind
pedig a meghajtásból
eredő erők az első
kerekekre fejtik ki
hatásukat. Ennek
ellensúlyozására az
ADAC azt javasolja, hogy
10 000 kilométerenként
cseréljék fel az első és
hátsó kerekeket. Így az
első és hátsó abroncsok
egyenletesen kopnak,
tehát egyszerre kell őket
kicserélni."
cs!rke Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4601

Nem jól tudja.

Fékezéskor a fékerő jelentős hányada az első keréken jelenik meg. Korábban elhangzott egy 60%, de típustól fggően ez a szám sokkal nagyobb! Elég egyszerű a dolog. Egy orrmotoros autónál a súlyeloszlás már eleve 50-50%-nál nagyobb mértékben terheli az első tengelyt (Duster-nél nem tudom a pontos arányt). Fékezéskor jelentős az átterhelődés (a bólintás, illetve a súlypont nyomatéka miatt) az egyébként is magasabb elsőtengely-terhelés még tovább nő. Fékezéskor egy terheletlen szgk-nál a hátsó tengelyen alig van terhelés. A terhelés meg egyenesen arányos az átvihető erővel, jelen esetben a fékerővel.

A másik pedig a már emlegetett fékerőkorlátozó, illetve az ABS. Ezek feladata, illetve a fékrendszert tervező mérnöké az, hogy a hátsó kerék sose csúszhasson meg előbb, mint az első!!

Azt viszont megint elmondom, hogy azzal nem tud mit kezdeni a rendszer, ha az egyik tengelyen lévő gumi használható, de a másik már a használhatatlanságig elkopott.

 

Akit komolyabban érdekel a téma, azt Kádár Lehel (futóművek), illetve dr. Varga Ferenc (fékrendszerek) szívesen látja a BME J épületében pár előadásra. ;)

 

Előzmény: 4str (4596)
cs!rke Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4600

'szakértő' ismerős. ;)

Abban igaza van, hogy a túlkormányzottság 'veszélyesebb', legalábbis, amíg hétköznapi emberről van szó.

Amiért idézőjelbe tettem a szakértőt az az, hogy azonos gumitípust (méret, minta, gyártó, stb.), illetve nem irreálisan nagy mintamélységeltérést feltételezve a kormányzottsági hajlamot a futómű geometriája meghatározza. Ha a gumi ezt jelentősen eltolja, illetve egyikből a másikba viszi át, akkor nem megfelelő gumi van az autón. Tehát ha az, hogy kopottabb egy gumi, nem azt jelenti, hogy már a használható mélységű minta sincs meg a gumin, akkor nem válhat tőle az autó túlkormányzottá.

Az ESP meg ilyen szempontból nem mérvadó. Nem a kormányzottsági hajlam megszüntetésére van kitalálva, illetve nem csak alulkormányzottságott korrigál.

Előzmény: club1 (4591)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4599

Nem véletlenül Szfváron vetted az autót? Szerintem: 1. Árfolyam korrigációs költség( nincs ilyen, de jól hangzik!)

                                                                                    2. Válság kezelői hozzájárulás...

                                                                                    3. Elvárt, de elmaradt üzleti jutalék...

                                                                                    4. vagy egyszerűen csak átbaszási illeték...

Én konkrétan rákérdeznék a helyedben, sőt rá is iratnám a számlára részletezve! Ne hagyd magad megvezetni!!!

Előzmény: talon68 (4598)
talon68 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4598

Ma annyival előrébb kerültem, hogy már megkaptam mennyi lesz a vége az autónak.

3 költség jött még az eddigiekhez. Egy forgalomba helyezési díj, vagyonszerzési illeték, valamint egy 81 136 ft egyéb költség.

Azt lehet tudni, hogy ez az egyéb költség rönóéknál mit takar ?

tamásbá63 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4597

Elvileg a kopottabb kerék előre(de ez is főleg télre igaz mert száraz úton a sima jobban tapad),de ez gyakorlatban azt jelentené hogy élöl eldobásig fenn van majd veszünk 2 újat amit hátra teszünk a félig kopottat meg előre vagy rögtön 4-et veszünk.

Ennél sokkal jobb ha rendszeresen cserélgetjük és így minimális eltérés keletkezik a profil mélységben aminél lényegtelen hogy elől vagy hátul van.

A 4X4-nél nem is kérdés a kérdés ,elő van írva a csere.

Előzmény: 4str (4596)
4str Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4596

Az ismerősöd jól tudja, (bevallom azt hittem, ez egy triviális dolog) a hajtástól függetlenül, mindig hátra kell a jobb gumit tenni, hiszen a hátsó rész csúszása sokkal nehezebben kormányozható ki. (Ha elöl tapad jobban, a kézifékes rendőrkanyart hozod ki a kocsiból...)

Úgy gondolom, a többiek a hóláncra asszociálnak, mert annak valóban a hajtott keréken a helye.

Előzmény: club1 (4591)
talon68 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4595

Amikor a kollégáim kérdik mikor veszem át már a Dustert, azt szoktam felelni, hogy én már nem is hiszek abban, hogy valaha megkapom. Ez persze csak vicc, de amikor ilyen címet látok az Index   totalcaros ajánlójában "Gebasz: nincs rendszám az új autókra"

... talán nem is vicc.:-))

 

r1 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4594

A kormanyzott kerekre keruljon a jobb gumi (tehat elore).

Előzmény: =tatrafan (4586)
Bundas77 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4593

Az ablaktörlő beindulása spritcolás közbe, után, az egy tudatosan kihagyott funkció bizonyos felszereltséggel és országoknak gyártott modellekből!

De nagyon könnyű utólag betenni, ugyanis csak egy drótot kell húzni az ablaktörlő kartól, az UCH-hoz.

 

KB így:

 

http://www.tutorialelogan.ro/2009/08/pornire-stergatoare-la-spritarea.html

 

Előzmény: laki71 (4516)
iux Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4592

Nálad a pont!

Kopotabb gumikat a kevésbé kopó helyre(hátra),jobbakat a terhelt(első) tengelyre!

Előzmény: cs!rke (4589)
club1 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4591

Nekem azzal indokolta a szakértő ismerősöm (miután reggel rá kellett kérdezzek) az elől kopottabb hátul újabb elvet (amire én is fordítva emlékeztem), hogy az ABS mindenütt dolgozik a kerék tapadásának megfelelően ha a fékezésről beszélünk. Viszont az alulkormányzottság és a túlkormányzottság közül az utóbbi nehezebben korrigálható (ráadásul veszélyesebb közlekedési helyzeteket teremtő), azt pedig a hátsó tapadás elvesztésének következménye. Természetesen elsőkerék-hajtású autókról volt szó. Ráadásul az ESP-vel szerelt autóknál az alulkormányozottság - egy bizonyos szintig - automatikusan korrigált.

Részemről ennyi, én a kerekeimet szeon elején előlről hátra cserélgetem, ha pedig már nincs meg a megfelelő profilmélység akkor újat veszek, ráadásul téligumit használok, így aztán nem igazán érint a jelentős tapadáskülönbség...

Előzmény: cs!rke (4589)
talon68 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4590

"Hová tegyük a jobb/új gumiabroncsot?

 

Sok szaklap állítása ellenére is előre. Egyetlen gumiszerelő sem javasolja, hogy az új gumik hátul legyenek.
Az autóra felszerelt abroncsok sosem kopnak egyformán teljes élettartamuk alatt, a meghajtott kerekeken lévő gumik jobban kopnak (gondoljunk csak egy lendületesebb indulásra, ahol esetenként kipördülnek az első kerekek). Fékezéskor a fékerő 60%-a elöl hat, ennek érvényesüléséhez szükség van a megfelelő tapadásra is, nem beszélve a kormányozhatóság fontosságáról, különösen nedves útszakaszon. Az első kerék hajtású autóknál érdemes cserélgetni mintegy 10-15.000 kilométerenként az abroncsokat elölről hátra."

 

http://www.siadgumi.hu/pdf/Gyakran_ism%C3%A9telt_k%C3%A9rd%C3%A9sek.pdf

 

Miért pont erre lenne egy mindenki által elfogadott gyakorlat ?:-)

( ok, ez első kerék hajtásra vonatkozik, de szerintem egy 4x4-es Duster is élete legnagyobb részét igy éli le )

cs!rke Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4589

Ez egy fajta elmélet, ami sok paramétert nélkülöz. ;)

Ha annyira kopott a gumi, hogy egy esetleges kipördüléstől tartani kéne, akkor az a gumi cserés (pl. nem lett időben felcserélve, vagy egyébként is elég kopott már). Szóval a kopottság miatt csak minimális mértékben szabadna, hogy eltérjen a tapadás az első és a hátsó tengely között.

Ilyan iszonyatosan nagy eltérés nem lehet, nem szabad lennie az első, és a hátsó gumiknak.

A szabály pedig az szokott lenni, amit a gumisok követnek is, hogy a kevésbé kopott gumi kerül arra a tengelyre, amin jobban kopik a gumi (hogy kiegyenlítődhessen a kopás).

Szóval jellemzően az első kerekek kopnak jobban (ráadásul fokozottabban az élek/szélek a kanyarodás, vagy egy rossz összetartás-beállítás miatt), ezért gumicsere esetén (pl. téliről nyárira) az előző szezon kerekei általában a másik tengelyre mennek, mint amelyiken voltak.

A kipördülésről még: a kipördülés veszéje elsősorban fékezés közben, illetve terhelésváltáskor áll fent (egyszerű ívmenetben szinte sosem). A hétköznapi autók szinte mindegyike (pár kivételtől eltekintve) alulkormányozott, ami azt jelenti, hogy az autó az elejét tolja a kanyar külső íve felé.

A fékezéskori kipördülés elkerülésére találták ki a fékerőkorlátozót, ami azt hivatott megvalósítani, hogy az első kerekek csússzanak meg előbb határhelyzetben. Később ezt a korlátozót elhagyták, és szerepét az ABS vette át (a korai abs-ek mellett még van korlátozó, mert azok még nem tudták ezt a funkciót).

 

Szóval: a jobb állapotú kerék jelen esetben a hajtott, első tengelyre, a kopottabb meg hátra.

Előzmény: =tatrafan (4586)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4588

Ezt most nem értem. Ha elöl jobban kopik és a kevésbé kopott hátra kell, akkor gyakorlatilag nem is lenne csere, nem?

Előzmény: club1 (4587)
club1 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4587

Igazad van, én emlékeztem rosszul. A kopottabbak előre...

Előzmény: =tatrafan (4586)
=tatrafan Creative Commons License 2012.01.04 0 0 4586
"Általában csak annyit
mondanak, hogy a kopottabb, nagyobb
súlyokkal centírozott kerék menjen hátra..."

Aki ilyet mond, az dilettáns.

Alapszabály: MINDIG A JOBB ÁLLAPOTÚ GUMIKAT RAKJUK HÁTRA!

Gondold végig, mit okoz vészfékezéskor vagy kanyarban a far kipördülése!

Előzmény: club1 (4578)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4585

Én tetettem fel sárvédő gumikat előre, de nem sok sz.rt ér, az autó oldala ugyanúgy ablaküvegig sáros!!De mi terepjárót vettünk vagy nem?

Előzmény: KiGab (4575)
fagy53 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4584

Ezt józan ésszel én is így gondolnám, ha akár az egy tengelyen lévő tökegyforma kerekek is azonos fordulattal forognának, de ez ritkán van így...

Az egyenlőtlen kopás miatti különbség nagyságrendekkel kisebb differenciát jelent, mint a ami még egy lájtos kanyarnál elődordul.

Az eltérő mintázat tiltása, ill annak érzékelése meg végképp érthetetlen számomra, valahogy holmi marketingdumának érzem.. :-)

Előzmény: club1 (4580)
sabrinho Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4583

Ez minden (nem állandóan 4X4 használatú) autónál így tanácsos. Az első kerék (még az ilyen kapcsolható autónál is) jobban kopik, mivel azon keresztül mozgatja a hajtás az autót, a hátsó tengely "csak" gördül. (A Dusternél persze ez nem 100%-ban igaz, de azért a nagyságrendek ott is stimmelnek). Így érdemes időnként az első kerekeket (azonos oldaliakat) kicserélni a hátsókkal. Minden gumis ajánlja, a Marso pl. kérdezés nélkül így jár el a városban. Általában téli-nyári váltáskor teszik ezt meg, de ha sokat használod, érdemes lehet évközben is. Túl gyakran nem érdemes, mivel egyszerűen nincs olyan különbség a kopások között, hogy valamit elérnél vele.

Előzmény: Törölt nick (4581)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4582

Legalábbis 4x4-nél.

Előzmény: Törölt nick (4581)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4581

Kézikönyv szerint hátulsópár előrefuss van, oldalcsere nélkül, pótkerék nem játszik.

Előzmény: pandur26 (4573)
club1 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4580

Józan paraszti ésszel gondolkodva azt mondanám, hogy a kopottabb kerék ugyanannyi úton többet fordul, mivel a kerülete kisebb.

Gondolom a kezelésiben az egy tengelyre kerülő abroncsokról írnak...

Előzmény: fagy53 (4579)
fagy53 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4579

A 4x4-eseknél a kezelési könyvben nemcsak az azonos mintázatot, de a közel azonos profil mélységet is előírják. A márkaszervízben valóban nem vonják bele a pótkereket, de szélsőséges esetben a 4x4 helyett a szoftver csak a 4x2-öt engedi meg.....

Arra azért kíváncsi lennék, hogy milyen paramétert figyel, milyen érzékelő ilyenkor?

Előzmény: club1 (4578)
club1 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4578

A nem kötött forgásirányú gumiknál sem javasolja a műértő többség (gumisok) a forgásirány felcserélését. Éppen ezért a pótkerék bevonását sem a használt kerekek közé. Ezt az abroncsok forgásirányának megváltozását követően jóval nagyobb eséllyel kialakuló száltöréssel/anyagelválással indokolják.

Viszont nincs indok az első-hátsó kerekek felcserélése ellen. Általában csak annyit mondanak, hogy a kopottabb, nagyobb súlyokkal centírozott kerék menjen hátra...

Előzmény: pandur26 (4573)
fagy53 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4577

Nekem a szervíz intervallumoknál minden 15 ezer km-nél kerékcsere, olajcsere, 4x4-es...

Előzmény: pandur26 (4573)
Toti71 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4576

Szerintem ne cserélgesd a kerekeket,a pótkerék is maradjon pótkerék,csak akkor használd ha szükség van rá.Csereberéléssel jó esélyed van a szövetszakadásra.Legfeljebb az azonos oldalon lévőket,de én nem kísérleteznék vele.

Előzmény: pandur26 (4573)
KiGab Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4575

BUÉK!

 

Bejött a saras, maszatos idő, a Duster pillanatok alatt úgy néz ki, mint egy kifejezetten igénytelen varacskos disznó. Nem az, jól áll neki, de még az első oldalablakok alja is sárfelverődéses.

Ha valakinek van sárvédője mit tapasztal, van értelme?

iux Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4574

Szevasz!

Sehogy.Csak a conradtól szerettem volna olyat rendelni,mert az egyéb külső hőmérők este nem világitanak,s nekem ez gond!Ez pedig világitott volna!

Aztán az osztrákoknál belefutottam egy 10 eurós,elemes változatba ami este gombnyomásra bekapcsol,majd lassan elalszik.Jó nagy kijelzővel!Na ez megtetszett,megvettem,elégedett vagyok vele!

Az egyetlen szépséghibája,hogy időnként meg kell pöcinteni a kapcsolóját,de hát semmi nem lehet tökéletes.

Előzmény: Dusteres (4572)
pandur26 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4573

Üdv Dusteres kollégák!

 

A következő lenne a kérdésem a jobban hozzáértőkhöz. Közelítek a 10 ezredik km-hez és arra gondoltam a kerekeket felcserélném, hogy a gumikopás egyenletes legyen. Viszont nem tudom hogy melyik kereket melyik oldalra tehetem. Szeretném a pótkereket is bevonni a körforgásba, csak azt se tudom melyik kereket érdemes kicserélni rá. Azt se nagyon vágom, hogy egyáltalán lehet e ilyet játszani a mintázat miatt. Continental M+S 215/65 R16-os gumik vannak rajta.

A válaszokat előre is köszönöm.

 

Dusteres Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4572

Hello iux!

 

Hogy müködik a szivargyujtós hőmérőd?

Előzmény: iux (4570)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4571

Szerintetek ez használható típus? Valahogy jól hangzik ex-kgst autón az Aurora. :D

iux Creative Commons License 2012.01.03 0 0 4570

Én pár hete rendeltem a conradtól egy szivargyujtós külső hőmérőt.5-7 munkanapon belüli szállitást igértek.5 ször beszéltem velük,mivel vagy 5 napot késtek.Mikor meg végre kihozták nem vettem át.Addigra szereztem másikat.Úgy hogy Én tőlük papir zsebkendőt sem veszek!Link egy banda!

Persze ez csak az én véleményem!

Előzmény: FECO4444 (4569)
FECO4444 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 4569
Előzmény: 4str (4568)
4str Creative Commons License 2012.01.02 0 0 4568

Ha érdekel még valakit a nappali menetfény téma: http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&clk_rvr_id=303904281195&customid=oesg&item=250944933386     

A magyar Dacia honlapon még nem szerepel, de ígérik. A ködlámpa helyére lehet beépíteni, így az Acces, Ambiance, Cool felszereltségű kocsik előnyben... :)

nasika Creative Commons License 2012.01.01 0 0 4567

Dakar 2012

 

A Rényóékat jól lefizethették , nem índult Duster.

 

BUÉK   ;)

talon68 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 4566

BÚÉK mindenkinek!

 

Már el sem hiszem, hogy valóban 2012 van és végre átvehetjük a november óta a kereskedésben ácsorgó Dustert .:-)

Bár a fórumnak köszönhetően tudom már, hogy egy ritka "buta" autóm lesz, de ez inkább az én hibám, mert én rendeltem ilyen felszereltséggel.Sok dolog fog hiányozni, amit az előző autómban már megszoktam.

 

A mostani autómban az első olajcsere 800 km után volt. Filózom azon, hogy a Dusterban is megcsináltatom a korai olajcserét, ha mondják, ha nem.

 

julius65: Sajnos el kell fogadni, hogy iszonyatos utálat is övezi a Daciát, ami képes ekkora szavazatot generálni pillanatok alatt :-)

 

nasika Creative Commons License 2012.01.01 0 0 4565

Háromezerötszázhatvankilenc km  van benne,lecserélném az olajat 

de még nem volt érkezésem.Megéri szerintem,a harmincezret sokallom a fele az optimum.

A város jobban gyílkolja az olajat, néha égesd ki 90-120 között autópályán.

sosevoltilyenjó  ;)

Előzmény: Rokosszovszkij (4562)
julius65 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 4564
Na gyözött a villanyopel. Bár gyanúsan hirtelen szavazott rá kb 1500 olvasó.
Mindenesetre a duster neves márkákat elözött meg.
De miért nem esik már a hó.
yeti31 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 4563

2012! Idén jön meg a Dusterem! :-)

Rokosszovszkij Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4562

Úgy tűnik szinte egyidősek az autóink, az enyém ápr.15-i átvétel. Eddig semmi gondom nem volt vle, de 11000 km.-nél ne is legyen. Esetleg annyi amit már korábban is írtam, hogy a belső ajtókilincsek nagyon gagyik. Ha kinyitom utána úgy kell visszatolni a helyére, de ezt lehet, hogy csak a hőingadozás okozza. Akartam kérdezni, te elvitted az első ajánlott olajcserére, vagy megvárod míg egyéves lesz? Én nem vittem el, bár lehet, hogy nem ártott volna mert én sokat használom csak városban és ez azért meglátszik a fogyasztásán is.

 

Addig is BUÉK neked és minden fórumozónak!

Előzmény: nasika (4555)
Órarugópattanó Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4561

Az északi országokban elérhető, nekünk csak a kapcsolók helye jár.

Előzmény: sutiduster (4560)
sutiduster Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4560

Ja és ülésfűtésről abszolúte nem szól a fáma sehol. Az szokott benne lenni, vagy extra mindenhol?

Előzmény: sutiduster (4559)
sutiduster Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4559

Sziasztok,

 

Én szerencsésnek mondhatom magam.

Október 26-án rendeltem (alapár emelés előtt), már a kereskedésben láthattam, áfa 25%, regadó a jövőre érvényes. :) Ennél olcsóbb szerintem nem volt és nem is lesz már.

Bazaltszürke 1,5dci 4x2 Arctic + hátsó ablak.

Ezek az infók milyen ablakmosót takarhatnak?

Esetleg elülső légterelőkről rendelkezik valaki tapasztalattal? Érdemes vagy inkább ne?

=tatrafan Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4558
Szia! Igen, a dízeleknek van egy +5 fok alatt automatikusan bekapcsolódó elektromos kiegészítő fűtése.
Előzmény: szoso59 (4553)
julius65 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4557

Szia!

 

Ez a második tél vele, a fűtéssel nincs semmi gond.

Előzmény: szoso59 (4553)
julius65 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4556

Szia
Hát én is jártam már így hosszabb alaposabban megfogalmazott szösszenettel.

Minimum egy rossebbet elmormoltam.

A zanzabeszámoló így is tetszett.

 

Boldog Dusteres Új Évet minden Kárpátok Sárkánya hajtónak!

Előzmény: okosvinetu (4552)
nasika Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4555

Gratulálok , Április 1- én vettem át , biztos egyszerre bandukoltak a szerelő

soron. Nagyon bevált jó kedvel vezetem, szép úttalan  útakat   ;)

BUÉK

Előzmény: Rokosszovszkij (4554)
Rokosszovszkij Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4554

A múltkor nem írtam, az autóm ugyanolyan mint a tiéd csak áprilisi. Valószínű lehet akkor, hogy valamikor az év első felétől, már ilyen ablakmosó vezérléssel szerelik a kocsikat. Persze felszereltségtől függően.

Előzmény: nasika (4542)
szoso59 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4553

Sziasztok!

 

Új vagyok még itt üdvözlök minden fórumozót!.

Szeretnék majd én is vásárolni dustert.Nagyon lényeges nekem hogy hidegben az autó jó fűtéssel rendelkezzen.

Jelenleg van nekem egy 10 éves mercedes vitóm 110-es cdi.Ebben az autóban ha hideg van (-2 től lefelé) mára  víz nem melegszik fel 40 foknál melegebre tehát a fűtése is nulla lenne,de viszont van benne egy webastó fűtés kisegítés így már elfogadható.

Tehát kérdésem az lenne hogy benzines vagy diesel ?Esetlega  diesel a  dusterekben is rendelkezik valami külön fűtéssel?

 

Köszi a válaszokat.

okosvinetu Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4552

Gutaütés mentes szép szilveszterezést mindenkinek!

 

Közhírré tétetik: egész délelőtt képes és szívhez szóló beszámolót szerkesztettem nektek ősbozótharcos SZSZD-m legújabb bohókás ártéri kalandjáról. Ami küldéskor szőrén-szálán eltűnt. Áhhhh, ettől még Kalkuttai Szent Teréz anya is simán megnyerte volna a káromkodási világversenyt... A rosseb az egészbe!

 

Úgyhogy a lényeg – a kalandok élethű leírása – nélkül legalább a fotókat megpróbálom feltenni mégegyszer.

 

1. Szilaj Szittya Dákó, a magányos ősbozótharcos.

 

(Ehhez a felvételhez egy igen izgalmas ártéri-áradásos megmenekülés történet csatlakozott. De mégegyszer leírni nincs lelkierőm...)

 

2. A magányos ősbohót néhány másodperccel szüzessége SZSZD általi elvesztése előtt.

 

3. Megérkezés az egyik tetthelyre (innen beljebb már nem mentem...)

 

4. Az ártérről való menekülés utáni „Pottyantott sárkupac-csendélet, pecacuccal”.

 

5. Szürrealista téli tájkép sáros kilinccsel és csaknem patyolattiszta vakzárral.

 

6. Misztikus önarckép, különböző fokon megszáradt sárrétegekkel.

 

7. Megérdemelt pihenés, alapos mosakodás után szülőföldem középkori négylyukú kőhídján.

 

Békés, boldog, bőséges kalandokban bővelkedő új évet kívánok a dasztercsalád minden meglévő és leendő tagjának!

 

(Most pedig megyek kefét enni...)

 

 

 

 

- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4551
Mármint én.
Előzmény: =tatrafan (4550)
=tatrafan Creative Commons License 2011.12.31 0 0 4550
Kösz nektek. Alkalomadtán majd lövök magamnak egy ilyen szettet.
FECO4444 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4549
Előzmény: julius65 (4548)
julius65 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4548
A citroen xsara fúvókái nagyon jól szétterítették a vizet.
Ha ki ehet cserélni rá jó lehet
Előzmény: - Szerzet - (4547)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4547
Nekem még mindig furcsa, de örülök, hogy ilyen.

Tizenöt éven keresztül sírtam vissza a régi rendszert, amivel el lehetett áztatni a bogárplecsniket lapátolás előtt, hát most itt van.

Csak nagyon egy sugárban spriccelnek a fúvókák, meg kéne oldani valahogy, hogy szélesebben permetezzenek. Van valakinek ötlete?
julius65 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4546
Enyémben sem automata. D 4x4 arctic januári
Megszokható.
Előzmény: - Szerzet - (4545)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4545
Nem baj. Én szeretek locsolni, mielőtt törlök.
Ezek szerint akkor nincs benne rendszer.
nasika Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4544

Megtudnám nézni  ha sikerül a  can clip beüzemelése, talán jövőre.

Előzmény: cs!rke (4543)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4543

Ezek a dolgok nem kódolhatók egyedileg?

Előzmény: tamásbá63 (4541)
nasika Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4542

1.5 DCI  4x4 Exception  márciusi és töröl , szerintem kinek milyen panel jutott.

 

Előzmény: tamásbá63 (4541)
tamásbá63 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4541

Az enyém 1.5 dci 4x4 Exception és nem töröl automatikusan.

Előzmény: - Szerzet - (4540)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4540
És akkor club1 4x2 Arctic 1.5dci-je? Szerintem a dízelek ablaktörlője okosabb.
Előzmény: fagy53 (4539)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4539

Szerintem egyszerű a magyarázat, mivel az enyém se indul el spriccre, szerencsére..., az Exception kivitel a bőrülés mellé ezt a funkciót is megkapja, de a többiek nem.

Előzmény: tittiritti papa (4538)
tittiritti papa Creative Commons License 2011.12.30 0 0 4538

Az enyém sem töröl így mint a tiéd!

1,5 dci 4x4.

Előzmény: Rokosszovszkij (4537)
Rokosszovszkij Creative Commons License 2011.12.29 0 0 4537

Igen 1.5 dci 4x4 Exception, és szépen úgy töröl ahogy a múltkor írtam.

Előzmény: Törölt nick (4531)
Toti71 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 4536

Gratulálok nekem pontosan ugyanilyen lesz csak cool,februárban ha minden igaz,csak úgy egymás között ez a világ legszebb autója.

Előzmény: roszi21 (4528)
club1 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 4535

Nekem töröl (4x2 dci Arctic). Én két, a korábbi autómban megszokott funkciót hiányolok: Az egyik, ha egyszer megböktem felfelé az ablaktörlő karját, csinált egy törlést. (Praktikus ködpárás vagy szemetelős időben.) A másik, ha az ablakmosás után a 2-3 törlést befejezte, akkor várt kb 20 másodpercet, és csinált még egy törlést a felülről visszafolyó ablakmosó eltávolítására. Az előző autóm egy 3 milkás Fiat volt...

Előzmény: - Szerzet - (4533)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 4534

Nekem sem...! 4x4 dci...

Előzmény: - Szerzet - (4533)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.29 0 0 4533
Nekem nem töröl spricceléskor. 1.6 4x4 Arctic
t49 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 4532

-ha van légzsák akkor a duda az indexkarra kerül

-egy spricnire 3 törlés utána megáll. Jó megoldás,ha elöbb beteríti ablakmosóval a szélvédőt majd töröl. Nagyon jó a karcosodás ellen illetve,ha

elfogyott a szélvédőmosó akkor nincs száraz törlés

Előzmény: talon68 (4524)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 4531

Neked Dustered van???

Előzmény: Rokosszovszkij (4522)
FECO4444 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 4530

Gratula!

 

Gyönyörű! (pont olyan mint az enyém! ;-)  )

Előzmény: roszi21 (4528)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.28 0 0 4529

Szerintem ez talán a legjobb szín! Gratula!

Előzmény: roszi21 (4528)
roszi21 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 4528

roszi21 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 4527

Sziasztok!

 

Dacia Duster Ambiante B 1.6 4x2, 2011. október 18-i rendeléssel, 2012. januári visszaigazolással, 2011. december 19-én megérkezett. Ha minden igaz, január első hetében gurul haza a szalonból Dusika.

julius65 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 4526

Alakul, 41% Duster az élen.

Előzmény: FECO4444 (4507)
Dusteres Creative Commons License 2011.12.28 0 0 4525

Sziasztok!

 

Régi olvasó vagyok a fórumnak, ennek segítségével tudtam szerezni dustit.

B& Bio-E4*2  ambiance, cca. 2 hónap alatt megjött (2011.07), most 8000km van benne.

 

talon68 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4524

Valóban a kormányon is lehet a duda, ha jól látom odaírták, hogy gépjárműtől  függ. Azt azért jó lenne megfejteni mit értenek ezen, 

vagy ez lenne a felszereltségtől függő dolog? Ha igen, akkor a súlyos elmebaj jeleit vélem felfedezni a tervezőkön. Szvsz vannak alapvetések, amelyeknek egy típuson belűl nem lenne szabad változni, az egyik legjobb példa erre talán épp a duda.

Előzmény: GToni (4523)
GToni Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4523

Nem lehet, hogy a háttérben folyamatosan "reszelik" a részleteket?

A tesztekben folyamatosan szidták a dudát, mert az index végén van a nyomógomb.

A minap letöltöttem a használati útmutatót és meglepődve láttam, hogy átköltözött a kormányra.

Lehet ezzel is ez van.

Előzmény: Rokosszovszkij (4522)
Rokosszovszkij Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4522

Sziasztok!

 

Az egyik kérdésedre tudom a választ, nálam ha mosom az ablakot automatán indulnak a lapátok is. Sőt még abban is van különbség, mint ahogy a múlt héten sikerült megtapasztalnom, hogy hányat töröl. Ha csak éppen megpöccintem a kart akkor csak egyet töröl, ha viszont folyamatosan áztatom az ablakot akkor többször.

Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: laki71 (4516)
Órarugópattanó Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4521

Úgy tudom, a sallangot a kereskedés adja, ez az ő saruk.
Hmm, az a koccintgatás  jól hangzott...

Előzmény: julius65 (4520)
julius65 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4520

Sziasztok.

 

Égőt akartam, cserélni a tompítottban. elővettem a gyári égőkészletet és h4-es volt benne.

mondjuk ennél nagyobb baj ne legyen.

A fránya hó nem akar esni. Tesztelném már a 4x4-et szivesen.

A lányom is szereti vezetni a dusit, én meg nyugodtam koccinthattam és a hátsó ülésen kényelmesen utaztam.

KiGab Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4519

Egy hónapig éltem frászban az előző autómnál, mire kiderült, hogy egy becsúszott gyermekjáték sípolását hallom a csomagtérből. Szóval én már csak rutinból körülnézek, a Dusternél még nem tapasztaltam sípolást (a kormányszervó az egyetlen, de az meg búg)

Előzmény: laki71 (4516)
Órarugópattanó Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4518

laki71-nek!

1. Ez nem hiba, inkább örülj, hogy nem karistolod szárazon az üveget, van lehetőséged eláztatni.
2. Na ezt meg valaki más mondja meg.

Előzmény: laki71 (4516)
4str Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4517

37%-kal vezetünk! :) de hogy ne bízzuk el magunkat, javaslom, aki ide belép, egy kattintást szánjon már rá a Dusira... :) (Link lentebb)

Előzmény: FECO4444 (4515)
laki71 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4516

Sziasztok!

 

Két kérdésem lenne.

 

1. Amikor ablaktisztitó folyadékot fecskendezek a szélvédőre, akkor nem indul el autómatikusan az ablaktörtlő lapát, hanem kézi vezérléssel megam indítom el, majd állítom le. Nálatok is így van ez, vagy csak nálam van a hiba?

 

2. Vezetés közben, nagyon halk, időszakos sipoló hangot hallok az autó hátsó fele írányából. Ez mi lehet? Nem zavar, csak ha fülelek, akkor hallom, de nem szeretném ha hibaforrás lenne.

 

Egyébként korábban érdeklődtem itt a forumon, hogy gyári szervíz vagy magánszervízbe vigyem a dusit. Végül  a gyári mellett döntöttem, Újpest Dáciahoz vittem első garanciára. Nagyon korrektek voltak, mind árban, mind egyéb tekintetben, máskor is hozzájuk viszem.

 

Üdv: laki71

FECO4444 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4515

Azért jó, hogy olyan autóra szavaznak az emberek, ami nincs is! :-)

Előzmény: iux (4510)
DACIAkey Creative Commons License 2011.12.26 0 0 4514

Nyomtam én is 35% Hajrá Duster!

Előzmény: fagy53 (4512)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.26 0 0 4513

Sziasztok.Ma reggel hatkor a Kelenföldi pályaudvarra jártam be a "Szofi" IC-vel(Pécsre megy),láttam hogy ott áll egy autószállító vonat, tele Duster-el,meg néhány Sandero Stepway is volt rajt.Lehet hogy Hegyeshalmi kilépő,talán külföldre mennek.A nagy százaléka könnyüfémfelnis volt,talán az Arctic,meg Exception felszereltséghez hasonló,mert a lökhárítók nagyobb része autószínen volt.Kellemes Karácsonyt.

fagy53 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 4512

Nyomtam neki.... 32%, a Seat meg simán padlón van, 4x4-ben ő az ellenfél.

A szépség és kényelem kapott a tesztelőnél 3 csillagot, a szépség az egy tág fogalom, a kényelem az sajnos igaz dehát valamit, valamiért. :-)

Előzmény: julius65 (4511)
julius65 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 4511

Mikor én néztem, még a duster volt az élen 42%-kal.

Úgy látszik az opelesek belehúztak.

Hát kattinson dustert aki épp ráér. Bár jelentősége nincs, nálam a dusi az első.

Előzmény: iux (4510)
iux Creative Commons License 2011.12.25 0 0 4510

Az Opel vezet!

Előzmény: julius65 (4508)
aaapapamaci Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4509

Esztergomban, három dusterról tudok. Egy fehéret szoktam látni és egy kesut, mint az enyém.

julius65 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4508

Boldog Karácsonyt Dustertársak! (leendők is természetesen)

 

Hehe, láttam, szavaztam, vezetünk!

Előzmény: FECO4444 (4507)
FECO4444 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4507
utazo4707 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4506

Szia Kisgab ne haragudj de én úgy értelmeztem hogy Csongrádi vagy BOCS de igy is örülök hogy vagy

fagy53 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4505

Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves topiklakónak és az ide belátogatóknak!

KiGab Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4504

Vásárhelyi. Tudtommal nincs másik oldal-műanyagos barna a városban...

Előzmény: utazo4707 (4498)
julius65 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4503

Szia!

Szerintem a találkozón lesz erre lehetőség, bár én nem nagyon kínoznám ezzel a kocsit.

Egyben biztos vagyok, hogy havas, jegesen a legtöbb erősebb kétkerékhajtásút le tudja a dusi gyorsulni.

Előzmény: 4str (4500)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4502

Szia.Köszönöm szépen a beszámolót.

Előzmény: julius65 (4495)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4501

Köszi.

Előzmény: Órarugópattanó (4494)
4str Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4500

Összehasonlította már valaki, van érdemi különbség (gyorsulásban, vonóerőben) a 90 és a 107 lovas dci között?

fizikus56 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4499

Adjon az Isten!

 

mindenkinek áldott Karácsonyt,

 

a jövő évre pedig szerencsés túlélést kívánok!

 

olcsóbb benzint is kívánhatnék, de az úgysem lesz :)

utazo4707 Creative Commons License 2011.12.23 0 0 4498

Üdvözöllek Kisgab néztem a regoldalt és látom hogy Csongrádi vagy nagyon megörültem mert én is sűrűn látogatok Csongrádra ugyanis oda járok vadászni. Eddig is tudtam hogy két duster van a városban egy barna és a tiéd a barna tulaját ismerem de remélem majd a találkozón mi is összefutunk. Adig is üdvözlet és kivánok neked és a forum összes látogatójának Békés Boldog Karácsonyt

KiGab Creative Commons License 2011.12.23 0 0 4497

Igen, tényleg gyors az izzócsere, ha már tudod, mit, hova kell. Első alkalommal szívtam vele, pont amiatt, hogy nem hittem el, hogy ilyen egyszerű. (Citroenek után)

Előzmény: julius65 (4495)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.23 0 0 4496

Ma Siófokon a vásárcsarnok előtt állt a clónóm (kesudió Duster). Esetleg a fórumozók közül vot valaki???

julius65 Creative Commons License 2011.12.23 0 0 4495

Szia!

 

Miénk arctic 4x4 és egészen jó fém burkolata van. Épp ma láttam, hogy az olajcseréhez is leszedte a szerelő.

 

40.000 km fölött vagyunk. És hiba nélkül. Némi hőmérsékletfüggő zörgéske van csak.

 

Meg végre egy autó amiben egy perc sem kell az égőcseréhez a fényszóróban.

A mondeonak lámpa kiszerel

a puntonak biztosítékdoboz kiszerel

a citroen xsarához nőgyógyász kell

stb

Előzmény: Transzformátor (4493)
Órarugópattanó Creative Commons License 2011.12.23 0 0 4494

Van.

Előzmény: Transzformátor (4493)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.23 0 0 4493

Sziasztok.Érdeklődni szeretnék hogy a Duster-nek van gyárilag valamilyen alsó motorvédelme(burkolat)?Vagy opciós és felszereltségfüggő?Előre is köszönöm a segítséget.Egyébként használt Qashqai,X-trail;Duster trió közül szeretnék majd venni a közeljövőben valamelyiket.

- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.22 0 0 4492
Persze, a HVG írta pár hete, hogy világviszonylatban a LADA Kalina (?) nevű fosa vitte el a prímet. Vagyis a szar azért hiába olcsó...
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.22 0 0 4491
Azért az is hozzátartozik, hogy az olcsó autóknak jobb szokott lenni az értéktartása, itthon a ezelőtt a Trabant, majd a régi Swift és végül az Ignis vezetett ebben a műfajban.
fagy53 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 4490

Erősen átmeneti :-) , én 6 hónapot vártam rá, de most 2-3 hónapból megúsznám.....

Előzmény: Törölt nick (4489)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.21 0 0 4489

Szerintem azért jó az értéktartása mert hosszú rá a várakozási idő, ezért feltételezem nem is kevesen hajlandóak lennének új árat fizetni egy pár hónapos pár száz kilómétert futott használt Dusterért, viszont ezt csak átmeneti állapotnak vélem.

Előzmény: talon68 (4488)
talon68 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 4488
FECO4444 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 4487

Sziasztok!

 

Köszönök minden tanácsot ESP-ASR tesztelés ügyben! Igérem, kipróbálom ezeket és beszámolok a tapasztalatokról.

Mostanában kicsit el vagyok havazva a melóval, a fórumot is 2-3 naponta tudom olvasni.

fagy53 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 4486

A biztonságod érdekében most térj át az auto-ra!Ebből származhat előnyöd a 2WD-ből semmi......

Nem neked kell figyelned a havat, sarat, napkitörést, ezért dolgoztak annakidején a Nissan-nál, hogy téged kíméljenek! :-)

Előzmény: julius65 (4482)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.19 0 0 4485
"napkitörés"

:))))))
Előzmény: julius65 (4482)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.19 0 0 4484
Nincs.
Előzmény: Törölt nick (4479)
sabrinho Creative Commons License 2011.12.19 0 0 4483

Nem mondanám. Off autóval, négyen utazva (én is utas voltam), észre se vettük, a műszerfal villogás tűnt fel. Egy jól működő esp-nek pont ez a lényege: úgy avatkozik be, hogy az átlagember észre sem veszi. Pont azért villog, hogy visszább végy egy kicsit...

Előzmény: club1 (4472)
julius65 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 4482

Szia!

 

Nekem általában két kerék állásban van, de egyébként igazatok van. Csak így szoktam meg mert így kezdtem használni a kocsit.

Ha valmi indokot látok, hó, sár emelkedő, napkitörés, akkor átkapcsolom automatába.

Talán ez jobb is mint a fix négykerékhajtás, mert nem pörög ki egyből a hátsó kerék és megáll a kocsi, hanem csak akkor hajt hátul amikor tényleg szükséges. De még ezt tesztelni fogom mert úgy hírlik jön a hó.

Előzmény: Törölt nick (4479)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 4481

Ugyanezt mondom én is.

Előzmény: fagy53 (4480)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 4480

Neked olyan sokszor kapcsol be Auto-ban, hogy észrevenni a többletfogyit? A 2WD és az Auto fogyasztása normál körülmények között azonos!

Előzmény: Törölt nick (4479)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 4479

Szerintetek van bármi értelme 2WD fokozatba kapcsolni?

Ha jól tudom Auto üzemmódban csak akkor kapcsol be a hátsó kerék ha az első kipörög. Tehát optimális körülmények között ugyanúgy viselkedik mint a 2WD, viszont amikor szükség van rá akkor a négykerékhajtás adta biztonság fontosabb mint az a pár deci amit ilyenkor pluszban eléget. Szerintem.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 4478

Milyen gumival?

Előzmény: Kiefer (4456)
fizikus56 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 4477

a biztosítást feltétlenül a netrisk.hu lapon is nézd meg.

nekem a fiam -igaz, használt - kereskedésben vett autójánál tübb ezer ft volt a különbség.

 

volt szó mostanában a Forensisről.

csak jót mondhatok: 10Ft/l a megtakarítás, és mindemhol működik, ahol a honlap írja.

flottakedvezményként vonják le, a Forensis kártyán nincs pénz!

csak ajánlani tudom.

a kártya viszont lassan jön meg: kb 1 hónap

Előzmény: roszi21 (4443)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4476

Hogyan lehet ellenőrizni az ESP/ASR-t?

A konszerntársnál, ScenicII az ASR-t még vizes aszfalton is le lehetett tesztelni, sportos rajt és egy hangos kemény kattogás előlről és egy érzés mintha valaki rúgdosná az első futóművet.....

Az ESP a nehezebb eset, a műszerfal ikonja villog ilyenkor és legegyszerűbb egy néptelen körforgalomban nyomni a gázt, néha rálesni a műszerfalra...

Sajnos a Duster-nél nekem ilyen nincs, de a tesztelés hasonló lehet mint a Scenic-nél.

Előzmény: FECO4444 (4468)
4str Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4475

Itt pedig Duster kormánytávvezérlő csatlakozók különféle autórádiókhoz: http://www.idealo.de/preisvergleich/Liste/38337104/dacia-duster-clarion.html

4str Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4474

Egy praktikus megoldás telefon/PDA/GPS tartó beszereléséhez: http://www.brodit.hu/product/proclip-duster-dacia-6348/854399-16243

julius65 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4473

Szia!

 

Normál közlekedésben megcsúszva igaz, hogy akkor nem azt nézem, na mi pislog a műszerfalon, de nálunk szerencsére van egy hatalmas

cukorrépa tároló és ott gyakorlatozva, biztonságos körülmények között, néztem hogy mi villog ott. A fordnál kerekek kipördésénél illetve oldalra farolásnál ugyan az a lámpa villogott. ( a III.-as és IV.-es mondeonál is ) Az SX4-nél már nem emlékszem, de talán ott is ugyan az világított mindkét esetben.

 

A terepjárós videókat nézve,  a jó bütykös gumi, nagy gáz, és bátorság ami még át visz a dagonyán. Ha már nincs diffizár vagy automatika.

Előzmény: club1 (4472)
club1 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4472

Csak az ESP-nek van visszajelző lámpája. Amikor pedig kigyullad, a vezető igen nagy eséllyel éppen nem a műszerfalat figyeli.

Előzmény: julius65 (4471)
julius65 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4471

Szia!

 

Ahogyan a többiek mondják, ezeket csak akkor észlelni, ha tényleg dolgoznak, tehát valami "baj" van menet közben.

Az olyan autóknál amikben volt esp-asr, amikor beavatkoztak valami villogott a műszerfalon. Vagy betűk vagy kis ábra.

A dusternél nem tudom, az enyémben nincs ilyen.

Előzmény: FECO4444 (4468)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4470
Az ESP-t úgy, hogy fékezés nélkül beesel egy szűk kanyarba. Ilyenkor - legnagyobb valószínűség szerint - az ívbelső hátsó kereket fogja fékezni, aminek a kísérőjelensége a sokat emlegetett darálás vagy kattogás lesz.

A tesztre lehetőleg ne közforgalmú úton kerüljön sor!

club1 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4469

Az ESP egyértelmű, mert minden induláskor ha először eléred a 8-10 km/h-t, akkor hallanod kell a kattogását (kb. 2-3 másodperc). ASR-re csak a csúszós (esetleg murvás ez viszont a karosszériának/gumiknak/alváznak nem használ) felületen való hirtelen indulás/gyorsítás (főleg kitekert kormánnyal) a legjobb teszt. Nekem megszakítás nélkül kapar ilyenkor.

Előzmény: FECO4444 (4468)
FECO4444 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4468

Szia,

 

Hogyan lehet ellenőrizni, hogy van-e benne ESP illetve ASR, és hogyan lehet ezeknek a működését tesztelni?

 

Előzmény: club1 (4462)
tamásbá63 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4467

Azt elég könnyű megállapítani hogy ASR(kipörgésgátló) van e benne.Füvön vagy jeges havas úton meg kell rúgatni, ha nem "kotor" meg akkor van benne.  Az ESP-nek meg kell hogy legyen benne kontroll lámpája.

Előzmény: club1 (4462)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4466

:D

Ha időm engedi, akkor megyek is!

Egyébként fateromnak csak úgy félvállról említettem régebben a Duster-t, de nem nagyon kattant rá.

Pár héttel később egyszer csak jön, aztán mondja, hogy látott egy nagyon jó autót! Tetszik, jól néz ki, praktikus, stb. Nem ismerem? Aztán kiderült, hogy a Duster-ről beszél.

Szóval teljesen laikusként (építőipar) is felfedezte, ami szerintem magáért beszél! ;)

Előzmény: Órarugópattanó (4464)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4465

Értem. Ebben az esetben viszont végképp nem értem a dolgot. Ha képes a kerekek egyenkénti fékezésére (az ESP miatt képes), akkor már miből állt volna egy ASR-t leprogramozni?

Ha valaki veszi a fáradtságot, akkor beírhatnátok egy 4x4-es és egy 4x2-es ABS kockájának cikkszámát!

Azt gyanítom, hogy megint csak költséghatékonyság miatt ugyanaz az ABS kocka kerül a különböző meghajtásképletű autókba, csak az ASR-t 4x4-re írták, 4x2-re nem jó, ezért kikapcsolva a 4x4-et deaktíválódik. Vagy esetleg nem akartak belebonyolódni a 4x2, a 44 auto, illetve a 4x4 állásába a terepkapcsolónak.

Emögött még akár logika is állhat. Nem egyszerű dolog egyébként a 4x4-es autóknál az ESP, ASR, ABS megvalósítása! Az egyik oldalról azt várjuk el, hogy ne pörögjön ki 1-1 kerék (ASR), a másik oldalról viszont növelni kellene a fordulatszámot (ABS).

Pár hozzászólással lejjebb már más aspektusból néztük az összkerékhajtás-rendszert. Ott az jött ki, hogy a Duster nem igazi terepjáró, mert olyan a 4x4-e, amilyen. Az viszont nem hangzott el, hogy alapvetően a 4x4 kompromisszum. Olyan nincs, hogy terepen is nagyon jó az autó, meg aszfalton is teljesíti az elvárásokat. Minden autógyár erőlködik a dolog miatt, de megoldás nincs (és elképzelhető, hogy nem is lesz).

Ami jó terepen (differenciálművek, meg a zárjaik), az aszfalton ellenség. Az logikus, hogy diffizárral aszfalton nem lehet közlekedni. 3 differenciálművel igen, de azzal meg nem lehet ABS-t, ESP-t, ASR-t kombinálni! Az elektronika hatásos működését megakadályozza a mechanika. Szóval a viszkó, meg pláne a Haldex rendszerek nem véletlenül terjednek. Szóval aszfaltra a Duster hajtásrendszere egy igen jónak mondható hajtásrendszer. Szerintem csak a sokadik generációs Haldex jobb nála, de az árban sem ugyanannyi.

Szóval a 4x4-esek megnyugodhatnak! Az olcsó terepjárójukban igencsak komoly 4x4 lapul, csak nem hardcore terepjáró tőle. ;)

Ez az, amiért 4x4d, amit vennék, ha módonban állna. Még egy automata kerékagy kellene hátra, hogy 4x2-ben ne hajtsa a féltengelyeket, de az már megint plusz pénz! :D

Az 1.6dci-t meg biztos, hogy megvárom! :D

Előzmény: club1 (4462)
Órarugópattanó Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4464

Gyere csak cs!rke, gyere csak!
Hiába nincs még Dusid, már Te is fertőzött vagy, ez a lényeg!

Előzmény: cs!rke (4461)
4str Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4463

Csúcs ez a kép, gratulálok hozzá!!! A Dusi katalógusban is megállná a helyét. :)

Előzmény: Kiefer (4456)
club1 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4462

Az nem állítottam, hogy ESP nincs benne, mert van. Csak az ASR kapcsol ki két kerék hajtásnál, és két kerekesnél nincs. Az enyémben legalább is biztosan nincs...

Előzmény: cs!rke (4460)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4461

Nincs Dusterem, meg pénzem sincs rá egyelőre, de azért nézegetem őket (M7-es mellett lakom, meg sokat is járok rajta, és rengeteget látni kamionokon), meg egyszer talán lesz nekem is.

A lényeg, hogy lehet, hogy elnéznék a találkozóra, ha nem néztek ki Duster hiányában!?

Előzmény: Törölt nick (4458)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4460

Az összkerekes ABS, meg az első kerekes ABS különbözik egymástól. Az ESP/ASR-es ABS meg csak szoftverben különbözik a simától (ha jó tervezés, és jól agyalok). Ezért lehet az, hogy van 4x4-es ABS kocka, meg van 4x2-es ABS kocka. Szerintem nincs szoftver a 4x2-eshez, ami tudná az ESP/ASR-t is, vagy a 4x2-es esetében valami régebbi ABS kockát használtak, amihez nem elég a szoftvercsere, így inkább amellett döntöttek, hogy nem lesz benne ESP/ASR, mint hogy fejlesszenek bele egy jobb ABS-t. A 3. verzió, hogy országonként eltér a kínálat, és nálunk nincs ilyen verzió.

Mindegyikbe bele lehet kötni, és még az is lehet, hogy később lesz ilyen variáció, de tény, hogy nem teljesen logikus lépés részükről. Pláne, ha azt nézem, hogy egy adott modell ADAC törésteszt pontjánál elég kemény pontokat jelen az ESP hiánya. A pontozásnál csak akkor kap pontot rá, ha az alapmodell is tartalmazza. Szóval szerintem minimális ráfordítással sok plusz pontot kaphatna. Nem néztem a töréstesztjét, de lehet, hogy a Renault úgy döntött, hogy ez így is kap 5 csillagot?

Előzmény: club1 (4459)
club1 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4459

Én is  nyár közepén vettem át az azonos felszereltségű autómat (4x2 Arctic+ESP). Nekem is azt állította a kereskedő, hogy az ESP mellett lesz ASR. De természetesen nincs benne...

Előzmény: roszi21 (4457)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4458

A tervezett Duster találkozó táblázatát újra idemásolom, hátha valaki még szeretne felíratkozni!

 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AndlTnJ28ZaUdGpmdHpvQ2JSNF9vd0VuVVZVcV9ZM2c#gid=0

roszi21 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4457


válasz
 | megnéz | könyvjelző2011.08.01 08:34:11 © (2688)

Átvettük múlt héten az autót (1.5 dci 4x2, Arctic + ESP/ASR) és már meg is van az első 1000 kilométer. Ebben már van 100 km (átlag 40km/h) budapesti belvárosi forgalom, 250 km autópálya (átlag 110 km/h), vagy 200 km Balatonpart (átlag 50-70 km/h), a többi pedig főútvonalakon, mellékutakon illetve vidéki városokban (átlag 50-90 km/h).

 

 

Előzmény: club1 (4452)
Kiefer Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4456

Ma először vittem hóba, (emelkedő terepen) de jól vizsgázott.

fagy53 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4455

Szorítok Neked, hogy sikerüljön!

Remélem megjött az eszük és beleteszik abba az autóba is, amelyiknek a legnagyobb szüksége van rá...

Előzmény: roszi21 (4450)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4454
KiGab Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4453

Bárhol tudnak kötni rá. Ha egy ügynököt bízol meg, akkor ő elmegy a kereskedőhöz és elintézik. Egyébként nekem nem az ajánlott volt a legolcsóbb, de 2500 Ft-ért nem kezdtem el keresgélni. Legyen meg neki a 10% jutalék.

Előzmény: roszi21 (4443)
club1 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4452

Most néztem, az ASR inaktiválódik 4x4-es autóknál 4x2 üzemmódban, azaz eleve 4x2-es autókban nem igazán lehet benne...

club1 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4451

Az a lényeg, hogy legyen rajta a számlán, vagy a hozzá tartozó mellékleten is, és akkor leverheted az árát ha esetleg hiányzik. Ha a hivatalos papirokról lespórolják, akkor vastag az arcuk. Melyik egyébként ez a kereskedő?

Előzmény: roszi21 (4450)
roszi21 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4450

Külön megkérdeztük mielött meg lett rendelve,a kereskedö felhívta a renault hungáriát ,és rá bólintottak.Baumgartnernél múlt héten is átadtak egy 4/2-est szintén ESP-vel,most amikor telefonáltak ismét megkérdeztem,és azt mondták hogy benne lesz.

Előzmény: fagy53 (4447)
club1 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4449

Már akartam kérdezni, hogy nektek is feltünt-e az új 90LE-s 4x4-es diesel Duster anomáliái: Pl. hogy pont ugyanannyi a csomagtere mint egy 4x2-es autónak, meg ugyanaz a fogyasztása/tömege mint egy 110 lovas 4x2-es, vagy akár 90 lovas 4x2-es diesel Dusternek, és azonos gyorsulása van a 90 lovas 4x2-es Dusterrel. Feltételezem itt a copy-paste hibát, de ha nem így van, akkor a románok valamit nagyon tudnak, és ez a 4x4-es 90 lovas Duster lesz a best-buy...

club1 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4448

A kereskedő azt akarja, hogy nála kösd a kötelezőt, illetve másban is ahol tud, lehúz (ha már telik új autóra). Ezért csinálj egy ajánlatkérést a netrisk.hu-n vagy a biztositas.hu-n (vagy bármelyik, összes biztosító ajánlatát tartalmazó online alkusznál) kamu rendszámra. Válaszd ki a szimpi biztosítót és árat. Nyomtasd ki, majd ezzel menj a kereskedőhöz, hogy ilyet szeretnél. Amennyivel drágábban adja, az az ő árrése. Új gépjármű kötelezőjének számításakor egyébként a forgalmi rendszám mező kitöltése nem kötelező (ha jó az alkuszi felület).

Előzmény: roszi21 (4443)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4447

Én nem mernék rá mérget venni, hogy lesz benne ESP/ASR, de bár úgy lenne, a 4x2-nek van a nagyobb szüksége erre az opcióra....

Előzmény: roszi21 (4445)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4446

Grat! Én megnéztem és az volt a legkedvezőbb amit a kereskedő ajánlott! :-)

Előzmény: roszi21 (4443)
roszi21 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4445

Köszönöm, amikor mi rendeltük októberben, akkor lehetett, csak kellett hozzá a moduláris csomag és a bőrkormány megrendelése is.

Előzmény: club1 (4444)
club1 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4444

Gratula. De biztos van benne ASR? Merthogy két kerék hajtásnál tudtommal olyasmi nincsen... ESP-t sem látok rendelhetőnek benzinmotorokhoz. Vagy ez valami újdonság?

Előzmény: roszi21 (4442)
roszi21 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4443

Lenne egy kérdésem: a kötelezőt hogy intéztétek rendszám nélkül, mert a kereskedő kéri a kötelezőt a vizsgáztatáshoz, a biztosítók meg rendszám nélkül nem adnak ajánlatot.

A kereskedő ugyan ajánl egyet náluk, de az nem biztos, hogy a legkedvezőbb...

roszi21 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 4442

Sziasztok!

 

Tegnap telefonáltak,20-án érkezik a KÉK SÁRKÁNY januári átvétellel.

Ambiance  B1.6. 4/2 Ásványkék metál ESP-ASR, ködlámpa, moduláris csomag,

bőr kormány,bőr váltógomb,klíma.

Reg.adó -393 000 Ft.

 

 

fagy53 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4441

Itt jön be, hogy a Duster nem "igazi" terepjáró! Ne várj tőle többet, már így is kitűnően teljesít.

A szerencsétlen nem váltogatja kénye-kedvére az egyes kerekek hajtását, ilyet nem tud, de kitűnően működik az első és a hátsó differenciálmű...

Amelyik kerék megcsúszik (felpörög) akkor az összes nyomaték oda jut és stabil, álló kerekre nem marad semmi, ez így a normális. Ha lenne benne diffizár, ami összeköti a két kereket, mint egy merev tengely, akkor ha bármelyik azonos tengelyen lévő keréknél tapadásvesztés fordul elő, a másik a fel nyomatékot megkapja és a helybenmaradás a múltté..:-)

Ezt a diffizárat lehetne az ASR szoftverének módosításával, finomításával utánozni és ez részklegesen működne is, olyan persze soha nem lenne mint a mechanikus, de ez is jobb mint a semmi!

Előzmény: iux (4437)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4440

Az ESP együtt jár az ASR-rel, igaz?

Akkor azt kell megnézned, hogy kipörgés közben fékezget-e (finom, vagy nem finom darálást lehet hallani ilyenkor), szerintem valami ikonnak ilyenkor villognia is kellene a műszerfalon (ASR, vagy szimbóluma).

Ha hibátlan az autó, és jól működik az ASR, attól azért még ne várd, hogy úgy működjön, mint egy diffizár! 3 diffizárral együtt forog az összes kerék, nincs fordulatszámkülönbség közöttük. ASR-rel azért lesz kipörgés!

Előzmény: iux (4439)
iux Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4439

Elméletileg minden van ben.ESP,ABS.

Előzmény: cs!rke (4438)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4438

Amit Te szeretnél, azt 3 diffizárral lehetne megoldani (ha 3 diffi van az autóban).

Ilyen nem sok autóban van.

Ha jól tudom, akkor itt csak elektromos 'diffizár' van ASR képében (van egyáltalán ASR az autódban?). Ez a kipörgő kereke(ke)t fékezgeti, ezáltal juttatva plusz nyomatékot a tapadó kerékre. Ez nem mindenható, de olcsó, és sokszor csodatevő megoldás. Elsősorban közútra szánt, 'olcsó' 4x4-es autók megoldása.

Az, hogy 'vígan pörgeti' a kipörgő kereket, kicsit körül kéne járni. Egy kicsit sem darál közben? Nem 'akadozik' kipörgés közben a kerék? Ugyanis nem befékezi az ASR a kereket, hanem szakaszosan fékezgeti. Viszont van egy olyan jelenség is, hogy a túlmelegedéstől megóvandó a rendszert, az ASR egy idő után kikapcsol!

Ha meg nincs ASR az autódban, akkor a differenciálmű működéséből adódóan a nem tapadó kerék ki fog pörögni. Ez ellen a fékpedál enyhe nyomásával, vagy a kézifék finom húzásával tudsz védekezni valamilyen szinten. Ebbe a levesbe az elektronikus dízelek egy része azért bel szokott köpni. ASR, meg diffizár nélküli gépben a ballábas fékezés a legjobb ('belesimítani a fékbe'), közben meg nyomni a gázt! Viszont az elektronikus dízelek ezt nem engedik. A fékpedál megnyomására elveszik a gázt. :(

Előzmény: iux (4437)
iux Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4437

Szevasz!

Az a gondom,hogy fix négykerék hajtást nem tudok varázsolni az autóra!Dolgozgat,dolgozgat de nem az igazi!Van,hogy az egyetlen stabilan kapaszkodó kereket meg sem próbálja megforgatni,ellemben a könnyedén forgó kerekeket vidáman pörgeti!Tehát amit én úgy ismerek,hogy direkt,vagy kényszerhajtás az itt nincs!Kénye kedve szerint váltogatja az épen hajtott kerekek sorát!De hogy mind a négy egyszerre dolgozna intenziven,ilyent még sosem csinált!Azért tudakolnám,hogy másoknak mi a tapasztalata."Csak" ennyit tud,vagy gond van az enyémmel?

Előzmény: - Szerzet - (4434)
theman3 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4436

Azt írják, a hűtőfolyadék szivárgása okozta a tüzet

 

Mivel hűtik a Daciát? Nitroglicerinnel?

Előzmény: FECO4444 (4419)
t49 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4435

Szia!

Állok elébe az 50-60 év eltelte utáni  generálozásnak, mert  62,5 éves vagyok.

Az átlagfogyim nehezen mérhető, de a számítógép szerint 8,9 l. alá nem mentem. Ez következik a kevés km.-től.

Előzmény: - Szerzet - (4430)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4434
Ezeken az autókon nincs difizár, csak középen. A tengelyeken levő difizárat a kipörgésgátló (ASR) helyettesíti. Úgy ahogy...

Mi a hibajelenség?

Előzmény: iux (4432)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4433

Kereskedelemmel foglalkozom (felvásárlás) és az áru után menni kell! És sokszor térek le az aszfaltos útról is... Fogyasztás 6-7 liter között(1.5 dci 4x4),de nem a komputer szerint,hanem tankolástól tankolásig a napi számláló szerint. Néha trailert is húzok, akkor 8 literig is elmegy az étvágya. Különben eddig a duda nyomógombján kívül semmi hiba nem volt!!!

Előzmény: - Szerzet - (4424)
iux Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4432

Üdv a fórumozóknak!

Olyan Daster tulajdonost keresek,akinek 1.5 dci 4x4-es autója van,és ESP is van bent.Továbbá aki ezen tulajdonságokkal rendelkező masináját nem csak nézegeti,hanem terpen is keményen kipróbálta!

Az enyémmel a difizárral gond van,és érdekelne mások tapasztalata,mert a szerviz úgy érzem meg akar vezetni!

Előre is köszi a jelentkezést!Vagy itt,vagy az iux@freemail.hu.

- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4431
Nekem a Scénicen volt ilyesmi hibám, ott talán a légzsák rugós érintkező gyűrűje volt a ludas, ha van ilyen, de pontosan már nem emlékszem, mert gariban javították.
Előzmény: Dustervaro (4429)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.16 0 0 4430
Kezdd el gyűjtögetni a pénzt, mert ha továbbra is így hajtod az autót, 50-60 év múlva tutira generálozni kell.

Én 10.000 km-nél tartok 8 hónap alatt, az átlagfogyasztásom 8.33 l/100km. B4x4
Előzmény: t49 (4426)
Dustervaro Creative Commons License 2011.12.15 0 0 4429

Olvastam az ABS és ESP-hez kapcsolódó hangokról szóló hozzászólásokat. Ezt a hangot az én ESP-s autóm is produkálja elindulás után. Erről korábbi hozzászólásomban én is beszámoltam, de az én esetemben újabb „hanghatás” is jelentkezik. A kormánykerék kb. 1/8 fordulattal jobbra történő elfordulási pontján és ezt követően az ettől a ponttól számított minden teljes kormányfordulat után egy kapcsoló kattanására emlékeztető, jól hallható kattanás hallatszik. Ez a jelenség a kormány egyenes állásáig való visszaforgatásakor is jelentkezik. Az egyenes állástól balra és vissza történő forgatáskor nincs ez a kattanás. Ez a hang a kormányburkolat irányából, állandóan és sebességtől függetlenül tapasztalható. Kérdezném, hogy más tapasztalt-e hasonlót és mi okozhatja ezt?

fagy53 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 4428

Járhatnál pezsgővel is, anyagilag az sem vághatna a földhöz! :-)

Így jó választás volt a benzines, a gond csak az, hogy a fajlagos költségek magasak, az egy kilométerre eső. Persze a pénztárca nyitásánál az abszolút költség a döntő, az meg kevés.

Előzmény: t49 (4426)
julius65 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 4427

Már jó messze van a találkozós táblázat. Egészen szépen föl van töltve.

 

Na valami rezonál jobbra elöl mostanában, 1500 fordulatnál  gázadásra. Hideg motornál inkább, ha bemelegedett akkor csak éppen.

Ez nem olyan zavaró mint a cicergés volt, mert inkább 2000 fordulat körül használjuk, a cicergés meg pont ott volt.

Jövő pénteken viszem a 40 ezres olajcserére, megemlítem a szervízben.

Egyébként nagyon jó még mindig a kocsi.

 

A héten volt egy esti nagyfékezés őzek miatt, nincs ugyan esp, érződött, hogy kezdene kúszni kicsit, de szerintem jó kezes ilyen helyzetekben is. Aki teheti azért kérjen bele esp-t. A következőbe én is kérek.

 

Ja nemrég ültem egy toyota hiluxban mint utas, földutakon jártunk. Ez az általam említett rezonálás abban is van a műszerfal felől és erősebb gyorsításnál az is ugyanúgy becsörög mint a dusi.

 

t49 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 4426

Nekem meg 2 hónap után az esti állás 850 km. Jövőre 1000 -nél pezsgőnyitás . 1,6 4x4 benzines

Előzmény: Törölt nick (4421)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.15 0 0 4425

Átlagfogyid?

50ekm már elég arra, hogy az ember a korai óvatoskodásokat, vagy éppen a szárnypróbálgatásokat kinőjje! :D

Előzmény: Törölt nick (4421)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.15 0 0 4424
Taxis vagy? :)
Előzmény: Törölt nick (4421)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 4423

Az első öt szó ijesztőnek hangzott... :-)

Előzmény: Törölt nick (4421)
yeti31 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 4422

az nem rossz.

nekem kb 2016 nyarán lesz annyi benne, ha március  elején átveszem és az eddigi éves 10-12e km-t számolom. :-)

Előzmény: Törölt nick (4421)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.15 0 0 4421

Tegnap este a Dusiba belegördült az 50.000. kilóméter...(4x4 dci)

HJocó74 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 4420

Szerintem diesel. Jól látható a fém cső ami a turbótól indul.

FECO4444 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4419

Azt írják, a hűtőfolyadék szivárgása okozta a tüzet, de az üzemanyag is több helyen folyt, ezért égett ki teljesen. Az nem derült ki hogy benzines vagy dizel.

Előzmény: talon68 (4392)
FECO4444 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4418

DUSTER LIMO! Ilyen még nem volt!:-)

Eddig:

 

http://eletmod.transindex.ro/?hir=16107

Bogárka31 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4417

Köszönöm szépen valóban az ment ki!

Megmentettél egy csomó kellemetlenségtől.

Köszönöm!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (4414)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4416
Bogárka31 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4415

Köszönöm de azt is átnéztük próbalámpával és ott is minden rendben van.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4414

Szia Bogárka!

 

A vezető oldalon, az utastérben lévő kapcsolótáblán, jobb oldalon alulról a második biztosíték tartozik a szivargyújtóhoz.

Az egyik GPS töltőnk már nekünk is többször tönkretette, ezért egy marék tartalék biztosíték van az

autóban, ha szükség lenne rá, akkor kéznél legyen. A képen látszik, hogy a kék biztosíték más mint a gyáriak.

Emiatt nem hiszem hogy márkaszervízbe kellene vinned az autót.

 A mai napon keresztül kasul mentem a Dusterrel a felázott szántóföldeken, 4x4 hajtással gond nélkül teljesítette a feladatát.

Terepen is tökéletesen teljesít az autó, ha van még valaki, aki nem merte még megrendelni a Dustert, nyugodtan megteheti.     

Előzmény: Bogárka31 (4412)
club1 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4413

Mivel nem láttam az utastériben, ezért a motortéri biztosítékdobozra tippelek. A Duster kezelésije szerint: Bizonyos funkciókat a motortéri biztosíték véd, amely a dobozban B található. Mivel nehezen hozzáférhetők, azt tanácsoljuk, hogy a biztosítékokat szakszervizben cseréltesse ki.

Előzmény: Bogárka31 (4412)
Bogárka31 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4412

Sziasztok!

Van egy találós kérdésem: Hol lehet a biztosítéka a szivargyújtónak?

Ugyanis minden működik a verdában csak a szivargyújtó ment el.

 

- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4411
Nézzenek oda! :)
Előzmény: tamásbá63 (4409)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4410

Így már helyes. :)

Előzmény: - Szerzet - (4408)
tamásbá63 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4409
Előzmény: - Szerzet - (4400)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4408
Tökmindegy, az ABS fékerőt nem tud kivezérelni, csak csökkenteni tudja az éppen megcsúszó keréknél.

Ezért nem szabad elvenni a fékről a lábad, ha darál.
Előzmény: cs!rke (4407)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4407

Most hirtelen nem találtam frekvenciértékeket, de nyugodt lehetsz, hogy elég gyors a rendszer.

Mondtam, hogy ismerni kéne az ABS kocka működését. Itt láthatsz néhány képet a belsejéről:

http://www.youtube.com/watch?v=KqDiMN66sig&feature=related

Kis elektrohidraulikus pumpák nyomják a megfelelő irányba a fékfolyadékot. A hengeres mágnesek áram alatt kimozdítják a bennük lévő vasmagot. Ehhez nem kell más, csak áram. Szóval az autó beindítása nélkül is működhet.

Az ABS, és az ESP-s ABS kockát kívülről nem is biztos, hogy megkülönbözteted. Lehet, hogy csak a cikkszám alapján lehet, mert egyébként kinézetre pont ugyanolyan. Mint írtam, még az is lehet (hogy ne kelljen több alkatrészt gyártani), hogy ugyanaz a hardver, csak a szoftver más. Persze plusz érzékelők kellenek az ESP működéséhez (keresztirányú gyorsulásérzékelő, kormányszögelfordulás érzékelő), de a kocka lehet ugyanaz is.

Előzmény: - Szerzet - (4404)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4406

Hát nem. ;)

Szerinted mitől darál a fékpedál? Azért, mert nem elengedi a nyomást, hanem a fékfolyadékot visszapumpálja a főfékhenger felé. Ha csak simán visszaengedné a folyadékot a tartályba, akkor szép lassan beesne a fékpedál.

Előzmény: - Szerzet - (4403)
nasika Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4405

Sziasztok

 

Szert tettem egy  Renyó  Can Clip  diagnosztikára, 112 -es szoftvere van.

Magyar használati útasítást szeretnék hozzá, wind xp-re lehet felrakni .

A lemezen van telepítési útmutató de nem egyértelmű.

előre is köszönöm,ha segítenétek ;)

- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4404
"Miért kellene előre bekészített olajnyomás? Elektromosan is elő lehet állítani azt."

Csak akkor már kicsit késő lenne, amikor csúszol. Szóval be van az tárazva.
Előzmény: cs!rke (4402)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4403
Az ABS csak elengedni tudja a nyomást, előállítani nem.
Előzmény: cs!rke (4402)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4402

Ööö....

Miért kellene előre bekészített olajnyomás? Elektromosan is elő lehet állítani azt.

Az ABS kocka működését kéne tanulmányozni. Az ESP-s, meg a sima ABS-es kocka szinte csak szoftverben különbözik (persze ez barokkos túlzás, de majdnem).

Az ABS működés közben a fékerőt csökkenti azzal, hogy a fékfolyadékot visszafelé pumpálja (ezért érzünk darálást a pedálon). Az ASR, illetve az ESP viszont a fékpedáltól függetlenül képes nyomást küldeni a fék munkahengerei felé.

Tehát igazából ugyanazt a funkciót valósítja meg, csak ellentétes irányba.

Előzmény: - Szerzet - (4399)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4401

Szerintem sincs, mert rajta lenne a listán. :-)

Bekapott az akárhogyan is nyomtam, az anyósülés előtt tele volt ujjlenyomattal a múszerfal! Szokatlan is volt a Duster, mert annak meg kis tempónál, lámpa előtti gurulásnál is nyomni kell rendesen a féket. Valahol a kettő között van az igazság! :-)

Mindenesetre a Scenic-ben minden volt ami ebben nincs, de én soha nem hallottam semmilyen kattogást indulásnál, vagy indulás után. Bekattant a közp.zár, nyöszörgött szegénykém és ment, ment...

Előzmény: - Szerzet - (4400)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4400
Szerintem a Dusterben nincs vészfékasszisztens, de ezt csak érzésre mondom.

fagy te is Scénicből ültél át, emlékszel a fékpedál érzékenységére. Ha gyorsan nyomtad le kis erővel, akkor 'bekapott' a fék.
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4399
Ugyanis az ESP/ASR működéséhez előre bekészített olajnyomásra van szükség, amit szükség esetén csak ki kell vezérelni.
Előzmény: fagy53 (4396)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4398
A vészfékasszisztens nem, az csak a fékpedál karakterisztikáját változtatja. Pontosabban a vákumerőt.

A zajt minden bizonnyal valami nagynyomású szivattyú vagy nyomástároló okozza.
Előzmény: fagy53 (4396)
KiGab Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4397

Ha ez igaz, akkor nekem vagy ABS-em nincs, vagy kerekem.

Esetleg este a garázsban elllenőrizget. :)

Előzmény: Kiefer (4394)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4396

Szép..., mint a vonatoknál a kalapácsos ember!:-)

Vissza kellett volna kérdezni, hogy ez a tesztelgetés miért kattog? A kerékforgás érzékelés tesztelése nem jár zajjal, a fék olajnyomáscsökkentésén nincs mit ellenőrizni, egyedül a vészfékasszisztens képes az olajnyomást fokozni a fékrendszerben, de az központi és nem tudom van-e a Duster-ben. Ez utóbbi teszt járhat ilyen zajjal.

Ha van ESP/ASR akkor ott lenne létjogosultsága egy ilyen zajjal járó tesztnek.

Előzmény: Kiefer (4394)
club1 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4395

Ha így lenne, akkor a nem ESP-s autók is adnák ezt a hangot 10 km/h elérésénél.

Előzmény: Kiefer (4394)
Kiefer Creative Commons License 2011.12.14 0 0 4394

Sziasztok! tegnap jártam a Pécsi márkaszervizben és megkérdeztem miért van indulásnál az a kattogás.

Egyértelmű határozott választ kaptam, indulásnál az ABS egyenként ellenőrzi a kerekeket.

club1 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 4393

Google fordító által fordított szövegből nem (így nagyon valószínű hogy az eredetiből sem) derül ki, hogy mi okozta a tüzet:

Dacia Duster Egy autó kigyulladt röviddel a Palace Street területen. Autó tartozó Security Trust Company Luc tüzet, még mozgás közben. Az autó egy újat, akkor bérelt.
Az incidens részt egy autó, ami miatt a terület blokkolt forgalom több mint fél órán keresztül. A weboldal vált legénység a Felügyelőség vészhelyzetek Iasi, akinek sikerült eloltani a lángokat, amelyek tartalmazzák mind autó és egy fa a közelben.

Előzmény: talon68 (4392)
talon68 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 4392

Ha jól emlékszem van itt a fórumon aki beszél románul . http://www.bzi.ro/exclusiv-dacia-duster-in-flacari-pe-strada-palat---update---foto-video-257977

Lehet tudni mitől gyulladt ki ez az autó ?

yeti31 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 4391

még 83 nap.... :-(

- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4390
:-DDD
Előzmény: julius65 (4389)
julius65 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4389

Szia!

 

Hát irígyellek, hogy ily kemény próbáknak teszed  ki kedvenc önjáró gépezetünket.

Legalább látom, hogy nem csak a világot behálózó drótos füstjeleken jut el hozzám a híre, milyen akadályokon lehet átjutni a szittya

erdélyi guruló bakancsval.

Azt hiszem, ha a nagy manitou jóvoltából, megszámlálhatatlan sok aranykincs üti a markomat, hát lasszózok még egy dusztermusztángot

magamnak, hogy ezzel a fehérrel urizáljak, és egy másik iszapszínűvel a malaj kellős közepén hajkurásszam a bölénycsordát.

 

Csukáidanak üdvözletem és várom a  fotográfokat a  szotyogásodról a szilajjal.

Előzmény: okosvinetu (4387)
nasika Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4388

Szia

 

Jó duma ;) , ha kétkerékkkel így meglehet kínálni a hátulját.

Szerintem: meg magyarázom , hogy  milyen hüle tudok lenni 

ha nem az enyém az autó... Íllik ellőtte kcsit körbe nézni ,érdeklődni 

mégha vérprofi író is vagyok . A tesztvezetésen én is jól letegeztem volna 

és le is köpködtem  volna.  Nekem is          köszönnék.   ;)

Előzmény: talon68 (4377)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4387

UFF! Közhírré tétetik:  nem volt szándékomban indulatokat gerjeszteni. (És nem is lesz.)

 

Ma azonban olyanokat, de olyanokat megoldott SZSZD-óm... Ugyanazon a brutál terepen, ahol ősszel még száraz volt a talaj (ami már akkor se volt velnessz-kategória számára), ma tökig süllyedve a sárban is virgonckodott. (Az igaz, hogy a necces helyzetek miatt először kellett manuálisan átállítanom 4x4-es üzemmódba.) Többet billegett, csúszott, meg kilengett jobbra és balra, mint előre...:-) Ám ha nekem valaki ezek után azt meri mondani, hogy a daszter nem terepjáró, nos... megsimogatom a fejét, és szólok az orvosának, gyógyszérészének...

Hamarosan láthattok majd felvételeket Szilaj Szittya „Sármester” (magyarul: Mud-Master)daszteremről. Akinek jelenleg még a kilincse is merő sár...:-)

 

(A csukakomáimról viszont inkább nem nyitok vitát...)

fagy53 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4386

Elveszít egy kuncsaftot?:-)

Látott-e már olyat, vagy csak hallott felőle?

 

Előzmény: talon68 (4383)
t49 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4385

Hát persze egy kis zrikálás belelfér. Az én rekordomtól is fogtak már nagyobb csukát az enyém csak 117 cm.es volt.....

A  Fabia 1.2 -es lehet, hogy jobb mint egy S100-as viszont nincs egy súlycsoportban a  Dusterrel főleg nem egy diezelessel.

Az én ( régi ) szerelőm mindig a Suzuki 1,3-ast ajánlotta, mert azt tudta szerelni.

Előzmény: talon68 (4383)
julius65 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4384

Szia!

 

Mindíg vannak túl okosak.

 Nekem is mondták, hogy a használt mondeo egy vacak. Az ellenkezője bizonyosodott be a másodikat nyüvöm.

A citroen xsara vacak, megint csak nagyon jó kis autó volt.

A fiatokat is szidják, a lányom puntója nagyon jó.

Volt sokáig több trabantom is, azokat is szerettem.

Meg még több más autó is volt.

A lényeg, hogy figyelni kell rájuk, és a karbantartás szervizelés legyen megfelelő meg nem kihajtani a lelküket.

Ezt minden autó meghálálja, bármilyen típus is legyen az.

Majd ha itt sokan azt írják, hogy dustert többet aztán soha, akkor el lehet gondolkozni, hogy igaza volt- e annak az autószerelőnek.

Előzmény: talon68 (4383)
talon68 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4383

Ne vedd ennyire komolyan a dolgot, egy kis zrikálás belefér. Nincs baj a fórummal és én sem Wincsi miatt írtam amit írtam. Csak talán  szerencsésebb addig csendben lennem, míg meg nem tapasztalom a valóságban a Dustert. Ma kaptam meg épp egy autószerelőtől, hogy hülye vagyok ha Dustert veszek, mert annál még a mostani autóm is sokkal jobb(fabia 1.2). :-)

 

Előzmény: t49 (4382)
t49 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4382

Gyerekek hova tart a fórum???????????

talon 68-nak nem fogsz csalódni a Dusterben többet kapsz pénzedért, mint amennyit szántál rá. Én már a második hónapja hajtom, elégedett

vagyok vele és különbenis olyan színű mint amit szerettem volna, olyan üzemanyaggal megy mint amit én akartam stb. ..

EZ AZ ÉN AUTOM és kész. Ne törödj senkivel. Igen is maradj a Fórum író olvasó tagja.

A nagyfőnöknek meg üzem, hogy különb csukákat fogtam és még sem dicsekszem vele....

Előzmény: talon68 (4381)
talon68 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4381

Azért annyit még hozzátennék, hogy az én véleményem nem mérvadó, hiszen még nincs is meg az autó. Az is előfordulhat, hogy a januári átvétel után akkorát fogok csalódni benne, hogy visszakérem a fabigyómat . A későbbi magyarázkodások megelőzése miatt, átváltok a fórimon, csak  olvasási üzemmódba. :-)

Előzmény: talon68 (4377)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4380

Igaz, a stasztika is azt mutatja, hogy a SUV-kat 90%-ban nem terepen használják. Nekem is csak ritkán van szükségem a 4x4-re és akkor sem az ingoványban, vagy sziklarengetegben. A városban is lehetnek meredek aszfaltos utcák ahol télen megpakolva felfelé, talán a 4x4 miatt el lehet indulni. A magas hasmagasság miatt a legtöbb esetben bőven elég a 4x2, kátyús aszfalton, bicebocás földúton, olyan helyeken amikor egy normális személyautóval igencsak figyelget az ember ezzel gond nélkül lehet menni, a 4x4 meg extrém helyzetekben jön jól.

A korábban belinkelt videón látszik, hogy ESP híján a 4x4 a váratlan helyzetekben, stabilabb mint a 4x2 és érthetelen, hogy miben különbözik a dízel a benzinestől a balesetek elkerülését célzó eszköz esetében. A választásom egyik oka ez volt a B4x4-nél, mert a mai napig nem lehet rendelni B4x2-öt ESP/ASR-el....

Előzmény: Toti71 (4379)
Toti71 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4379

Sziasztok.Szerintem mindenki magának döntse el hogy mire kell az autó.Van akinek tetszik és kész, azért mert nem akar terepezni még kellhet neki ez a kocsi,nincs abban semmi bűn.Én sem csapok fel tereprallisnak mert megveszem,eddig is meg kellett oldanom a munkát más kocsikkal.Nyugodtabban akarok közlekedni kicsi az ember gyomra ha leesik 20cm hó és tudom hogy azokon az utakon előttem nem járt senki.Nem akarom azt hallgatni ahogy az autó a rögökhöz csapódik én meg imádkozom hogy semmi ne szakadjon le.Na jó,olyan csukákért én is beverném a dzsindzsába Winettou.  Még 64 nap................

KiGab Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4378

Én az autót elsősorban az alföldi országutakra vettem. Kátyú, nyomvájú, baleset miatti szántóföldi kerülő. Autópálya használat sokadlagos szempont, terepre csak földút, személyautóval sikoltozva járható kis utak. Mocsárba, fakitermelésre nem járunk. Marsjárónak sem alkalmas.

 

Tökéletes választás volt. Persze, ha megrendeléskor ugyanennyit kérnek egy nullkilóméteres X5-ért, azt választom. :)

talon68 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 4377

Figyu apacs! Szeretném becses figyelmedbe ajánlani, hogy az autóink között van két különbség is. Az egyik : az enyém szebb lesz, a másik : én csak 4x2-est vettem. Amit az indokol, hogy nincs olyan hobbim, melynek során a nagy magyar lefolyókban sneciből csukává mutálódott halszerű lényeket ejtenék orvul csapdába .;-)

Továbbá, szeretnék a figyelmedbe ajánlani egy cikket, amely a 4x2 terepezési képességeiről is szól.

http://szh.ro/magazin/negy-kerek/ne-jatssz-a-plasztikkal

 

 

Előzmény: okosvinetu (4369)
4str Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4376

"Aki meg aggódik miatta az rácsoztassa körbe. :-)"

 

Igen, ez egy jó ötlet, a 22 erdőgazdaság flottavásárlásánál is ez volt az egyik kikötés az importőr felé. (Plusz az alsó hűtőrács megerősítése és az alvázvédelem.) Igazából legjobb lenne egy komplett alvázvédő "páncéllemez" felszerelése, csak nem nagyon találni felfogatási helyeket.

Előzmény: Törölt nick (4374)
4str Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4375

"Ha a Grand Vitara kipufogójáért nem aggódnak a japánok, akkor mi se aggódjunk."

Ha már a Suzukit hoztad szóba: pár éve Jimnykkel szerelték fel az Állami Erdészeti Szolgálat munkatársait. (Biztos láttátok már erdőben azokat a sötétzöld kocsikat.)  A többszázas flotta már az első héten megcsappant, mert több kocsival is fennakadtak az erdőben a tuskókon, és nemcsak a kipufogó, hanem a hajtáslánc, a futómű is megsérült, de még a padlólemez is eltorzult.

Előzmény: Órarugópattanó (4372)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4374

Aki meg aggódik miatta az rácsoztassa körbe. :-)

Órarugópattanó Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4373

Íme

Órarugópattanó Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4372

Ha a Grand Vitara kipufogójáért nem aggódnak a japánok, akkor mi se aggódjunk.

Előzmény: 4str (4370)
julius65 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4371

Sziasztok!

 

Kis hazánk országútjait, sőt még a  nagyvárosaink utcáit tekintve az, hogy nem főképp terepre veszünk ilyen terepjáró képességű autót,

nem egy világtól elrugaszkodott ötlet. Viszont ha már ilyen járművünk van, lehet még a megfelelő helyeken túrázni is vele.

 

4str Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4370

Egyszer itt valaki kijavított, mert a dusit terepjárónak tituláltam... való igaz, hogy nem klasszikus (alvázas, laprugós stb) felépítésű a gép, de terepjáróképességei kiválóak. Ugyanakkor egy dolgot nem szabad elfelejteni: lehet, hogy a rövid tengelytávnak és túlnyúlásoknak, illetve a viszonylag magas felépítésnek hála a kocsi jó gumikkal szinte megállíthatatlan, de ha veszitek a fáradságot és a hasa alá néztek, láthatjátok, hogy a kipufogót nem nehéz tövestől kiszakítani, illetve van még jópár sérülékeny rész, ezért a tuskókat, nagyobb köveket nagyívben kerülni kell, és célszerű inkább a járt úton, vagy meglepetéseket nem okozó talajon maradni, mintsem fák között, vagy nagy gazban kísérletezni.

 

Egyébként meg országúton sem égés SUV-val közlekedni, főleg, ha a 30 centis havat még nem takarították le...

Előzmény: okosvinetu (4369)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4369

„többnyire aszfalton fogom használni.Sőőőt! Még ütni, vágni sem fogom . :-)”

 

Csak egy kérdésem van: mijalónak neked daszter? Hiszen a rongyrázáson kívül semmire se jó aszfalttündér kamuterepjárót (váhárohosihit???!!!) vehetsz százfélét. Úgyhogy jobb, ha tőlem tudod, hogy valaki náladnál érdemesebb előtt, aki rendeltetésszerűen használná „bozót- és terepharcosunkat” sajnos elvetted a lehetőséget...:-)

 

(Szolgálati közlemény: ma megérkeztem SZSZD-mal a „Nincs kegyelem a terepen 2.” horrorfilmfelvétel ártéri helyszínére. Tejfelnél sűrűbb a köd, a sár nyakig ér. Lesz mulatság bőven...)

 

Előzmény: talon68 (4366)
4str Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4368

"A fehérben nekem az tetszik, hogy szinte megnöveli az autó méreteit." Igen, ráadássul terepjáróban már évek óta divatszín, és nem utolsósorban, nincs színfelár. :) "Ellenben a fekete - amit mi is választottunk- inkább összenyomja a méreteket."  Na ezért imádják a teltebb csajok is a fekete nadrágot... :)

Előzmény: talon68 (4366)
KiGab Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4367

Napra egyidősek az autóink, csak a km más. (Nekem 38.000 van benne). Autópályán csak próbaképpen mentem 130-al, igazad van, jó az lassabban is.

Előzmény: pandur26 (4351)
talon68 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4366

Nincs itt semmiféle feszkó, hiszen az autó színe egyéni megítélés kérdése. A fehérben nekem az tetszik, hogy szinte megnöveli az autó méreteit.Ellenben a fekete - amit mi is választottunk- inkább összenyomja  a méreteket.Egyébként a megrendelésnél az is szerepet  jártszott, hogy milyen színben láttuk élőben. Valamint figyeltem az egyéb Daciákat is a forgalomban, látni akartam mit mutatnak koszosan .A világos színekkel az a bajom, hogy porosan nincs kontraszt a színben, olyan érzetet kelt, mintha az egész fényezés megkopott lenne . A színhez még annyit, hogy nekem direkt tetszik a nem színre fújt hátsó lökös, az is ad egy ívet az autónak.

Azt viszont nehéz elfogadni, ha a Dusterről úgy beszélünk, mint egy bozótharcosról, amivel égő megjelenni az aszfalton. Nekem tetszik az autó s többnyire aszfalton fogom használni.Sőőőt! Még ütni, vágni sem fogom . :-) 

Előzmény: okosvinetu (4352)
KiGab Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4365

A múltkor Egerben láttunk egy fehér Dustert fekete lökhárítóval. Azóta tetszik, bár nem fogjuk a kesudiót átfesteni. Ennek ugyanis megvan az az előnye, hogy ritkán "vállalhatatlanul mocskos". Sőt kifejezetten jól áll neki egy kis kosz. :)

 

Szinte minden színben elfogadható, szerethető, bár a lentebb említett rózsaszínt max. kíváncsiságból nézném meg.

yeti31 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 4364

Nekem a kínálatból a fehér tetszik a legjobban.

Fekete már egyébként is van a falunkban, kis faluban két egyforma is sok....

A barna autókról nekem valamiért mindíg az amerikai filmek néger családapáinak autói jutnak eszembe....

De matt feketében vettem volna, az legalább passzolna a motoromhoz. :-)

Előzmény: julius65 (4356)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4363

Üdv!

 

Ezt ne mertem tanácsolni a múltkor, kívülállóként és ismeretlenül nehéz ilyet javallani, de jobb ez az utóbbi verzió. A mobilitás nem csak a jóval kevesebb kilométer, hanem a 4x4 miatt is biztosabbnak látszik a Duster esetében, a Mondeo viszont elegánsabb használtabban is. Mi a fontosabb a megjelenés vagy az odaérés? :-)

Előzmény: julius65 (4357)
julius65 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4362

Úgy néz ki elvonultak a felhők nemes paripánk örömteli birtoklása fölül. Nem áldozzuk fel holmi városi wigwam megszerzése végett.

Előzmény: okosvinetu (4361)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4361

Jó érzés, hogy ezek szerint nem  hiába drukkoltam neked. Jövő májusban „Piavénél” – még mielőtt bárki félre értené, első világháborús, és nem valami nyaklónélküli piázós csatatér – találkozunk. Úgy legyen!

Előzmény: julius65 (4357)
julius65 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4360

Uff! Igazságod vagyon, nálunk főképp női kezek igazgatják leginkább bőrözött utakon e becses jószágot ezért választottunk egy kevésbé - ám nagyon neki megfelelő- prérikutyaűző színt.

Előzmény: okosvinetu (4358)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4359

Már röhögnek is. Ezerrel...

 

A jövő hét elején akár küldhetek is erről audiófelvételeket. Merthogy: SZSZD-óm nagy bánatára kiolvadtak a vizek...

Előzmény: julius65 (4356)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4358

Egyetértek azzal, hogy szeresse csak mindenki a saját dákója színét. Ez elidegeníthetetlen joga mindenkinek. Csupán annyit mondtam, hogy dasztereinkhez inkább illik a „morcos” – belemenős – szín. Hogy mindenkor a neki kijáró tekintélyt sugározzon. Akár az aszfalton, akár a fölöttébb barátságtalan bozótokkal szemben. Nekem például egyre inkább tecc, ahogyan a sötét színe koszolódik. Hogy megfeleljen az elnevezésének. Szóval, hogy lehetőleg legyen minél inkább „dasztos”. Koszos, tetőtől, talpig...

Előzmény: tamásbá63 (4354)
julius65 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4357

Talán úgy néz ki nem áldozzuk me a kocsit lakásvásárlás miatt. Ha el kell adni autót, akkor az a mondeo lesz.

Nem azért mert rossz, mert nagyon jó autó de a dusival autózni egész más életérzés. Olyasmi, hogy akár az út mellett is mehetnék minden gond nélkül

julius65 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4356

Szia!

 

Nekünk is fehér van.

A kesüdió az olyan a dusternek mint a ferrárinak a piros.

A dusinak lehet a rózsaszín is jól állna, bár attól valóban halálra röhögnék magukat kedves indián barátunk bozótjai.

Előzmény: yeti31 (4349)
tamásbá63 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4355

Nem kell ide DAS főleg ha a 4x4 sem mükszik.Ki kell cseréltetni az egész vezérlést.

Előzmény: cs!rke (4353)
tamásbá63 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4354

Nem rossz a fekete sem de annak is vannak hátrányai. Nekem is tetszett fehérben de mert a másik autónk is fehér ezért elvetettem e gazdaságos szín választását.  Viszont ha kesudió színt látok tudom hogy az csak duster lehet.

Előzmény: okosvinetu (4352)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4353

Ismerem a DAS-t. És nem azt mondtam, hogy nem nyerhetsz rajta, sőt! Csak azt, hogy ha elkezded ezt a hercehurcát, az biztos kitart áprilisig (inkább tovább), amikor talán meg fogják javítani. Ha nem mész bele ebbe a játékba, akkor is áprilisban fogják megjavítani.

Előzmény: iux (4337)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4352

Csakhogy a feszkó meglegyen: szerintem egy ilyen brutáljószághoz a fehér („szűzies”) szín illik a legkevésbé. (Az ilyen inkább az emberi elmével fel nem fogható „városi terepjárókhoz” illik. De a mienk, mint tudjuk jól, a legkevésbé se ilyen.) Körbe is röhögtek volna az ártéri ősbozótok (akik azonban azonnal vigyázállásba helyezkedtek, ha a popejszínű SZSZD-mal nyomultam a közepükbe...:-).

Előzmény: talon68 (4350)
pandur26 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4351

Sziasztok! Régen írtam már tapasztalatot de most van egy elég érdekes. Egy héten belül kétszer jártam meg Miskolc - Debrecen útvonalat autópályán. Végre kipróbálhattam a kocsival nagyobb tempót is (4x2 Benzines) A 130-140-es tempót minden akadály nélkül vitte 5 személlyel is tartósan is akár. Viszont a fogyasztása ekkor meglehetősen brutális 8,7-re jött ki. teletankkal indultam el és 3 csíknyi benzinnel értem haza. A második utamon teljesen ugyanazon az útvonalon menve, ugyanúgy 5 személlyel de csak 110-120-as tempóval 5 csíknyi benzinnel értem haza, a fogyasztást így még nem mértem meg, hiszen lehet h belefér mégyegyszer ugyanez az út, úgyis mennem kell megint. De már most látom h sokkal jobb lesz az érték (a rekordom eddig 6,1 volt, ezt nem ártana megközelíteni)

Összefoglalva, örülök hogy 100 felett is dinamikus az autó, viszont érdemes takarékoskodni. Egyébként jelenleg 6500 km van benne és semmi gond nincs vele.

talon68 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4350

Ha most rendelném talán én is ezt venném. S bár a fehér színt soha nem kedveltem, meg kell mondjam a Dusternak nagyon jól áll.

Jó választásnak túnik. Kitartást a várakozáshoz .:-)

Előzmény: yeti31 (4349)
yeti31 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4349

Elsőre az 1,6B cool-t akartam, de végül az 1,5D cool lett rendelve.

Gondoltam a benzinesbe teszek gázt és akkor gazdaságos, de úgy már nem sokkal olcsóbb az ára.

És fehéret kértem, az nagyon tetszik.

Előzmény: talon68 (4348)
talon68 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4348

Üdv!

Milyen Dustert rendeltél?

Előzmény: yeti31 (4347)
yeti31 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4347

Nem kevés idő volt, de találtam érdekes dolgokat.

Most a Duster az ami érdekel. :-)

Megrendeltem és már alig várom...

okosvinetu Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4346

Üdvözlünk a fedélzeten!

 

(Az ezért kemény dió lehetett végigrágnod magad az egész itteni hóbelevancon...)

Előzmény: yeti31 (4345)
yeti31 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4345

Sziasztok!

Tegnap végig olvastam az elejétől a fórumot.

Vacsorára a feleségem a prospektust tette elém a tányéron....

Nekem még 86 nap a várakozás, ha időben érkezik a Duster!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4344

Ez az ami megfogott a Daciaban az ára után. Ami nincs az nem tud elromlani. :-)

Előzmény: fagy53 (4343)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4343

Bocs, de szerencsére a B Duster-ben nincs okoskerék, azaz a szívóoldali szelepvezérlés fix, ha ez nem így lenne 115LE és 152Nm lenne mint a Scenic-em volt! A jelenlegi 1.6 16V duster motor több mint 12 éves konstrukció.... :-)

Előzmény: iux (4339)
Rokosszovszkij Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4342

Sziasztok márkatársak!

 

Most regisztráltam,de már elég régóta olvasom a fórumot. A kocsim Duster 1.5 dci 4X4 hét hónapos és kb.10000 km van benne.

Eddig semmi gndom nincs vele, mégis van egy kis apróság ami miatt írok és kíváncsi vagyok, hogy vannak e másoknak is ilyen tapasztalatai.

Körülbelül egy hete vettem észre, hogy a kocsin, a belső ajtónyitó kilincs-ami köztünk legyen szólva elég gagyi-a nyitás után nem ugrik vissza a helyére. A kar túl könnyen mozog, mintha belül valami kilazult volna, tehát nincs szinte semmi ellenerő. Nem tudom, hogy elég érthetően írtam e le

a problémát, de az is lehet, hogy csak a hőingadozás okozza.

Várom a vékeményeket!

Köszi

 

iux Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4341

Még egy adalék az eszmefuttatásodhoz!Ha elolvasod az első(4292)bejegyzésemet ott leírom,hogy a kézifék visszajelző is világitt,ha az ESP és az ABS igen.Márpedig elméletileg annak sincs köze a komputerhez!ELMÉLETILEG!

Előzmény: - Szerzet - (4338)
iux Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4340

Ja és még annyit,hogy ma délután derült ki,hogy a fix öszkerék hajtás sem működik!

ESP ki,elektrónikus difizár be!Még a könyvet is elővettem hátha valamit rosszúl csinálok,de nem!A ketyerék nem működnek!A leginkább terhelt kerék meg sem mozdult,mig a levegőben levő vigan tekert!Ez van.Majd az okosok kivizsgálják!

iux Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4339

Felügyelni és ellenőrzés alá tartozni az két különböző dolog!Az általam felsorolt részekből beérkező jelek alapján dolgozza ki a komputer a működési stratégiát.Pl a hűttőviz melegedése nem csak a termosztátot,és a hőérzékeny bimetált kapcsolja,hanem az agyat is tájékoztatja az eseményekről,s ha az szükséges a komputer beavatkozik(előbb,vagy nagyobb fokozatban működteti a hűttő ventilátort),illetve ha nem tudja megoldani a problémát akkor riaszt!(Fejletteb autóknál leállitja a motort!)De a fix szelepvezérlés,aminek aműködése csak a bütykös tengelyen múlt sincs már!Minden autót változó szelepvezérléssel(úgynevezett okoskerékkel) szerelnek.A Dastert is!Ahol az elektrónika ismét csak beleszólhat!Szóval ne fitymáljuk le a "fapados" gépünket,mert több benn a drót,mint gondolnánk.Sajnos!És ez boszúlja most meg magát nálam.Az elektrónika nem nőtt fel a géphez!

Előzmény: - Szerzet - (4338)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4338
Nem kell minden mondat végére felkiáltójel sőt, ebben a hozzászólásodban egyik mondat végére sem kellett volna.

Ami az olajnyomást, vízhőfokot, turbónyomást, szelepvezérlést stb. illeti, ezek egyikét sem a fedélzeti számítógép felügyeli.

A turbónyomást esetleg a lefújószelep, (de szerintem a Dusterben az sincs), a vízhőfokot a termosztát, és a ventilátor hőkapcsolója, az olajnyomást egy rugós szelep, a szelepvezérlést pedig értelemszerűen a vezérműtengely 'felügyeli'.

Megértem, hogy ki vagy borulva a makacs hiba miatt, ezért tovább nem is idegesítenélek.

Előzmény: iux (4337)
iux Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4337

Én D.A.S tag vagyok!Ha tudod mi az akkor bocs,ha nem akkor leirom hogy ez egy nemzetközi jogvédő csapat!Mivel tag vagyok,nekem nem kerül semmibe az ügyvédi költség!!!Ők meg mivel egy nemzetközi szervezet,hajtja Őket a bizonyittási kényszer!!És hidd el amit lehet,azt ők ki is harcolják!Tapasztalatból irom!Volt olyan esetem,amikor azt mondták reménytelen a per,nyeljem le a "békát"!De ha azt mondják érdemes hőzöngeni,akkor az úgy is van!Márpedig erre az esetre azt mondták,csak nyerhetek rajt!

Előzmény: cs!rke (4336)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4336

Nem azt mondtam, hogy szép hangnemben mindent el lehet intézni, hanem azt, hogy rövid időn belül hatásosabb, mint ügyvéddel.

Meg a másik, hogy az ügyvédesdi sem leányálom. Sem anyagilag, sem időben, sem pedig az eredményességét illetően...

Előzmény: theman3 (4335)
theman3 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4335

Ez azért nem biztos.Magyarországon sajnos nincs jog, csak kötelesség.Velem a QBE nagyon tetü módon bánt,igazi féreg csapat.Minden dolgot végigjátszottam egyedül  a per maradt hátra.Csak nincs ügyvéd ismerősöm és nem pereltem.Aki tud pereljen.

Előzmény: cs!rke (4334)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4334

Ha már itt tartunk, akkor tényleg igazad van. Csak nem úgy, ahogy gondolod. ;)

Ha a márkaszerviz belemegy némi levélváltásba, meg huzavonába, szerinted az meddig tart? Áprilisig simán. Te meg majd azt hiszed, hogy kiharcoltad az igazadat, közben meg nem is.

Az én ügyvédem meg azt mondta, hogy valakit megvédeni 1000x könnyebb, mint felperesként győzni.

A személyes tapasztalatom meg az, hogy barátságos hangot megütve több minden elérhető, de legalábbis hamarabb, mint a jog adta lehetőségeket használva.

Előzmény: iux (4331)
iux Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4333

Az ezer ebben az esetben a több,egyebet jelöli!De hogy legyen egy jó napod,majd egyszer megszámolom!

Addig is pár dolog,a mi a központi vezérlő egység ellenőrzése alá tartozik!

Katalizátor

Részecskeszűrő

Olajnyomás

Vizhőmérséklet

Turbónyomás

Szelepvezérlés

 

Csak hogy pár dolgot emlitsek!

Előzmény: - Szerzet - (4324)
iux Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4332

Teljesen mindegy mitöl adja a hibajelet,nem fordulhatna elő semilyen körülmények közt!

Előzmény: aaapapamaci (4322)
iux Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4331

Hülye emberek mindig voltak,meg lesznek is!Értem ezt az "ügyvédre",meg a tulajra!

Előzmény: cs!rke (4321)
iux Creative Commons License 2011.12.10 0 0 4330

Az ügyvédeim értik a dolgukat,mint ahogy Te is helyesen látod a dolgot.Ám az irányadó időpont akkor is a törvényben lefektetett 15 nap!Ezek után már lehet piszkálni őket,meg perelni,meg értékcsökenést kérni tőlük,meg csere autót,meg még egy csomó trükk van az okos ügyvédek kezében,amivel a márkaképviselet rábirható,hogy jobban jár ha kiengesztel!

Hidd el,minden éremnek két oldala van!Ők is megszorongathatók,csak hozzáálás kérdése!

Én a Vodafontol a Tescóig nem egy multit pereltem már be sikerrel!S ha máshogy nem megy itt is megteszem!Szemrebbenés nélkül!

Előzmény: club1 (4313)
FECO4444 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4329

Szia tittiritti papa,

 

Román fórumon olvastam, hogy volt többeknek ilyen visszahívás, levélben értesítették őket. Kb. 4 óra alatt elvégezték a kábelcserét.

 

üdv:

feco4444

Előzmény: tittiritti papa (4229)
talon68 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4328

Nagyon köszi! Végigolvastam a fórumot, de erre nem emlékeztem .

Előzmény: FECO4444 (4326)
FECO4444 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4327

Nem egy ócsó' hely! :-)

Előzmény: Órarugópattanó (4323)
FECO4444 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4326
Előzmény: talon68 (4320)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4325
:)))))))
Előzmény: okosvinetu (4318)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4324
Mi lenne az az ezer?
Előzmény: iux (4308)
Órarugópattanó Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4323
aaapapamaci Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4322

Velem is előfordult már,de én úgyvettem észre, hogy akkor, ha nem várom meg a diagnosztikai lámpák elalvását.

Előzmény: iux (4292)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4321

Bizony, bizony...

Azt meg már ne is feszegessük, hogy ez a hibajelenség a rendeltetésszerű használatot akadályozza, vagy sem. Ha feszegeted a kérdést, meg a javítást, akkor akár ezzel is előhozakodhatnak. A hercehurca áprilisnál biztosan tovább tartana. ;)

Más az épeszű gondolkodás, és más a jog, és megint más a gyakorlat.

 

Az egyik közeli baráttal esett meg az alábbi eset:

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/4-millioert-javitottak-az-54-et-ero-autot-2040139

Tanulságos történet. Nézd meg a dátumokat! A szakszerviznek azóta sem sikerült megjavítania!!

Egy független szerelő csinált vele valamit, úgyhogy most legalább használható. A cserétől a szakszerviz elzárkózik, pedig... ;)

Előzmény: club1 (4313)
talon68 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4320

Sikerült összeszednem csomó  bedigizett javítási kézikönyvet renault típusokhoz, amiben a kárpit leszerelésétől, a motor szétszedéséig, a szigetelésig minden benne van..nem dicsekvésből mondom, mivel sz@rt sem érek vele, de léteznek ilyenek ééés esetleg Dusterhez tud valaki hasonlót ? 

nasika Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4319

Lehet ESP nélkül a Dusterrel   rain Dancet  járni   ;)

Előzmény: okosvinetu (4318)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4318

Köszönöm a káprázatos szakmai továbbképzést.

 

Ám minél többet olvasgatom itt az okosságotokat, annál inkább kezd az az érzésem lenni, hogy jobb, ha be se ülök a járgányba...:-) Példának okáért eldöntöttem, hogy kanyarodni ezentúl semmi körülmények között, szóval egyáltalán nem fogok.

fagy53 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4317

ESP - kitörésgátló

ASR - kipörgésgátló

 

ESP, a ficánkolni készülő autódat utasítja rendre és gyorsabban mintha Te tennéd, az ASR a megcsúszó, kipörgő kereket fékezgeti hasonlóképpen mint az ABS, csak egyenként és Te nem fékezel.

Előzmény: okosvinetu (4314)
club1 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4316

Ha túl szakmai: Az ESP azt nézi, hogy az elfordított kormányhoz képest tényleg úgy fordul-e az autó ahogy kell, ha nem, akkor úgy fékezi a kerekeket, hogy arra menjen az autó amerre kell. Azaz a kanyarodás közbeni megcsúszást kompenzálja (bizonyos mértékig persze, ez a rendszer sem teszi hülyebiztossá az autót).

Előzmény: club1 (4315)
club1 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4315

Google a te barátod is (amíg nem kér tőled pénzt):

http://hu.wikipedia.org/wiki/ESP

Előzmény: okosvinetu (4314)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4314

Egyébként miabánat az az esp? Nem valam kipörgésgátló? és az vajon mér annyira fontos? Kinek lesz attól gyereke, ha nincs ilyenje SZSZD-mnak?

club1 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4313

El kell szomorítsalak, az ügyvédeid vagy te valamit félreértettetek. Az aktuális jogszabály szerint a szerviznek (kötelezettnek) törekednie kell a 15 napon belüli javításra. Ez nem egyenlő azzal, hogy 15 napon belül ki kell javítani azt a valamit. Azért bízom benne, hogy nem az ügyvédeid értik félre a törekedés szót, mert ha igen, akkor ideje váltani... Ja, ez 2004 óta van így, előtte 15 és 30 nap javítási határidők voltak, különböző szankciókkal. De ugye az EU tagság...

Előzmény: iux (4309)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4312

Engem hasonló kiglibábuk között nem nagyon fogtok látni...:-)

Előzmény: fagy53 (4307)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4311

Erről már meséltem nektek (például legutóbb a kassai dasztertaxis esetemet). Eléggé gyakran járok a Felvidéken, és szemlátomást nagyságrendileg több daszter nyomul, mint nálunk. Volt, hogy egy magyar kisváros picsányi parkolójában például hárman(!) is álltunk. Vagy: éppenhogy kikecmeregtem a múltkor bemutatott ártérről egy igencsak istenhátamögötti főútra, ám 80 méter gurulás után máris szembe jött velem egy dákótesó. Egyszóval lehet, hogy a felvidéki magyaroknak jobb az ízlésünk az itthoni agymosott populációénál...

Előzmény: talon68 (4306)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4310

Bioesp? Tán diétás tengeri moszattal működik?

Előzmény: julius65 (4305)
iux Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4309

Ma egyébként felhivtam az ügyvédi irodámat,ahol egész jó dolgokkal biztattak!

Az itt elhangzott kérdésre(Minnyi idő alatt kell a javittást elvégezni?)a válasz 15 napon belül!!!

Ha nem tudják ez idő alatt a javitást elvégezni,kemény morzsit lehet a Renaultról lehúzni!

Ez irányba meg is tettem a kezdő lépéseket!

iux Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4308

ESP-d nincs de talán ABS-ed van.azt is érintheti a dolog!Meg még ezer mást!

 

Előzmény: - Szerzet - (4303)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4307

Hasonló helyzetben bánnád!

 

Előzmény: okosvinetu (4304)
talon68 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4306
julius65 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4305
A miénkben Bioesp van.
Előzmény: okosvinetu (4304)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4304

Nincs bizony. Az enyémben sincs. De olvasván ezeket a hajmeresztő gubancokat és nyűglődéseket, egyáltalán nem bánom...:-)

Előzmény: - Szerzet - (4303)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4303
Nem hinném, hogy minden Dusterben lenne ESP...
Előzmény: iux (4300)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4302
Volt, akinek a biztosítéktábla baszkurálásával szűnt meg ez a hiba: laza volt az ESP biztosítéka.
Előzmény: iux (4292)
talon68 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4301

Biztos hülyeséget mondok, de engem nem nyugtatna meg nagyon az a magyarázat, hogy rossz a kommunikáció a jeladó és a kiértékelő egység között. Aztán mi van, ha az autópályán 130-nál mond valami hülyeséget a jeladó ? Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag hónapokig más autót használsz, mint amit kifizettél. Itt nincs valami olyasmi, hogy bizonyos időn belűl kell a hibás alkatrészt cserélni?

Előzmény: iux (4300)
iux Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4300

Tehát az én esetemben nem a fedélzeti számitógépnek nevezett(kélnyelmi)berendezésről van szó!Hanem egy olyan vezérlő egységről ami minden autóban(Sajnos)van most már!

iux Creative Commons License 2011.12.09 0 0 4299

Ha jól értettem a szerviz megyarázatát,akkor arról van szó,hogy a motort és egyebeket vezérlő(Pl:esp)komputer nem megfelelően komunikál a jeladóival!Ami azért lehet akár nagyon komoly dolog is!Nekem pl.világitt az ABS és a EPS jelzés.Ezek működnének rendesen,de az agy kikapcsolja őket,mert hibásnak érzékeli őket.

fagy53 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4298

Én csak azt nem értem, hogy ez az április egy szentség a márkaszervízeknél? Volt itt korábban egy ESP hibajelzés ferde kormánnyal és ott is ezt a határidőt adták meg ha jól emlékszem....

Minden tavasszal adnak ki egy frissítést a szoftverre? :-)

tamásbá63 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4297

Amiről iux írt az a komp. nem az a komp. Ilyen Neked is van.

Előzmény: okosvinetu (4294)
talon68 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4296

Kérdés hová teszed az érzékelőt, ahol a leginkább helyes értéket méri. Én úgy tudom a külső érzékelő helye a visszapillantóban van, ha valóban odateszed, akkor azért bontani kell alaposan.Hmm, ok ez igaz a conradosra is, hiszen oda is kell érzekelő :-)

 

 

Előzmény: 4str (4295)
4str Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4295

Szerintem ezt a "kütyűt" kb.  2x akkora meló beszerelni, mint egy egyszerű, elemes hőmérőt. Utóbbinál lényegében csak a tűzfalon való áthúzás macerás, de egy vékony dróttal a meglevő kábelek mellett elhúzni az érzékelő vezetékét sem egy nagy ördöngősség.

A conrados megoldásnál ráadásul a rádiót mindig be kell kapcsolni, és megfeflelő állomásra hangolni, hogy megtudd, hány fok van.

 

Vinnetunak: ilyenkor, télen különösen fontos, hogy tudd, lefagyott-e már az út, vagy, hogy -5-nél is hidegebb van-e (amikor már nem olvaszt a só sem). Meg egyáltalán, jó tudni, mire számítson az ember, amikor kiszáll egy kellemes hőfokú autóból.

Előzmény: talon68 (4285)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4294

Igen sajnálatos az eseted.

 

Ám amiről itt már legalább másfél napja beszélünk, kezd fejreállni (vagy netán a fejéről a talpára?). Mármint, hogy végsősoron milyen jó is nekünk, akiknek a gépéből kispórolták a fedkomot...

Előzmény: iux (4292)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4293

Biztos vagy benne, hogy a csúnya fiúk csakis a riasztós garázsodból próbálják majd elcsenni a járgányt? És ha netán egy „riasztótlan” parkolóban éri őket az ihlet?

Az persze alighanem igaz, hogy a profik profik. De a fél- és negyedprofik ellen azért mégiscsak használ. Ez a tudat nekem bőven megér 30 ezret...

Előzmény: Törölt nick (4291)
iux Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4292

Üdvözlöm a fórumozókat!

Van egy témám,ami úgy gondolom másokat is érint,vagy lehet hogy majd fog!

Ma szervizben voltam a három hetes 4x4 es dci-vel.Indulás után az ESP,az ABS,és a kézifék jelzés világitt!Ha ujra indittom az autót a jelzés eltünik és sokáig nem jelkentkezik.A szervizben ma diagnotizálták a hibát,felvették a kapcsolatot a gyártóval,az eredmény a következő!

Több tucat Daster produkálta már ugyan ezt a hibát.Dolgoznak a megoldáson.Várható eredmény 2012 Áprilisig!!!!!!Az autó addig is használható.Állitólag a komputer szar!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4291

Riasztó nincs benne,de DeffendLoock igen!Jó dolog a riasztó de az én verdám garázsa riasztós...sajnos az emberek már nagyon közömbösek a vijjogó riasztó hallatán. Aztán láttam én már varjút karón...a mai riasztók zömét egy profi autótolvaj másodpercek alatt hatástalanítja.Elektromos sokkolóval a villanó irányjelző pólusain keresztül az egész rendszer blokkolható...

Előzmény: okosvinetu (4290)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4290

Jól értem-e vajon a leírtakból, hogy nem szereltettél riasztórendszert? Ezt abból gondolom, hogy én igen, és azóta a „gyári távirányítós-központizáras slusszkulcs” semmi másra nem jó, csakis a motor indítására. Ugyan zár és kinyit továbbra is, de magát a riasztót nem kapcsolja ki. Erre csakis a riasztó távirányítója képes. És ez alighanem így is van rendjén.

Javaslom tehát, hogy mielőbb tegyél szert valamilyen biztonsági kütyüre (az enyém 30 ezerbe fájt). Beleértve az elülső ajtókon lévő zárak „levakdugózását”, amiről régebben már csereberéltünk itt eszmét.

A kulcsod megkerüléséért drakulálok, de nem árt szem előtt tartanod, hogy annak statisztikai valószínűsége, hogy ez végtelenségig megismételhető aránylag csekély...:-)

Előzmény: Törölt nick (4289)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4289

Mégegy apró,de fontos információ minden Duster tulaj számára:" vigyázzatok nagyon a gyári távirányítós-központizáras slusszkulcsra!" Én elhagytam, a maradék kulcs nem való semmire, csak az adott ajtót zárja, nem központis. A pótlása a márkaszervíz szerint 38e Ft, de nagyon körülményes is. A cascóm alapján kármegelőzésre 50%-os kifizetés adható, namár most a komplett zárcsere 250e Ft, aminek a fele 125e Ft. Gondolhatjátok, nem voltam nagyon ideges, aztán egy kutyáját sétáltató nénike megtalálta és beadta a közeli fodrászüzletbe,ahol 4 nap múlva érdeklődtem és visszakaptam.Ezúton is köszönöm a becsületességüket az érintetteknek! Komoly és hosszadalmas procedúrától menekültem meg,nem is beszélve arról ,hogy valaki meg is találhatta vona a kulcsokat és keresés közben engem és az autót is könnyen be tudott volna azonosítani...ha éppen meglátja! Azóta csipogó is van a kulcsok mellett...

okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4288

Háááát... Ez nálunk, apacsoknál eléggé rafinált módjának számít a házastársi torzsalkodásból adódó feszültségek levezetésének... A fene se gondolná, hogy mi mindenre jó egy daszter, úgyis, mint kényszerpszichológiai csodafegyver?! Ezzel együtt, nem lenne egyszerűbb jól elpáholni a duzzogó asszonypajtást?:-)

 

(A „kicsiapacsért” pedig majd hamarosan elszámol veled Nagy Manitu!)

 

 

Előzmény: talon68 (4287)
talon68 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4287

Amikor egy piciny összeszólalkozás után beülsz az asszonnyal a kocsiba. Megfagy a levegő, nem tudsz elég messze húzódni, mert kiesel ... A helyzet feszült.. érzed meg kellene szólalni ... és ekkor nyomsz egy gombot :"- Ezt nem hiszem el..mínusz 20 fok van szivem" s már ismét minden rendben, már nem te vagy a hibás azért, mert nem a solymári Auchanba akarsz menni ...

Na, kicsiapacs érted ?:-)

Előzmény: okosvinetu (4286)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4286

Úgy látszik, ma a szokásosnál is nehezebb a felfogásom. Ugyan mijalónak érdekel, hogy kint hány fok van, mikor éppen bent ülsz a légkondis tragacsodban? Ezért széttrancsírozni a járgányt? Én inkább megvárnám, míg bemondja a rádió...:-)

Előzmény: talon68 (4285)
talon68 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4285

Azért én szerettem játszogatni a  fedkomppal. A napi rutinnak számító 20km-es utamat minél kisebb fogyasztással megtenni ...

 

Korábban téma volt a külső hőmérő. Sikerült valakinek megoldani? Nézegettem ezt : http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=857079

Tudom, hogy drága, de talán nem kell szétbontani a fél autót a kábelezés miatt.

okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4284

Velem megtörtént régebben, hogy az alfa a kút előtt úgy 100-200 méterrel elkezdett köhögni (szaggatni), mert menés helyett inkább már ivott volna valami finomat. Végül úgy gurultam odáig, hogy az ülésben ugrálva himbáltam a tankban a nem létező maradékot...:-)

cs!rke Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4283

:)

Volt párszor, hogy az egér úton kifelé bp-ről már 0 km-t mutatott az A6-om, de még simán kiértem a tesco kútra. ;)

Előzmény: - Szerzet - (4281)
Órarugópattanó Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4282

Csak a pontosság kedvéért: Mutatja a sárga lámpa után is hogy mennyit mejetsz, kb 1km-en keresztül. Utána azért nem mutatja, mert ő úgy számolja ki a megtehető utat, hogy az utolsó 300m átlagát összemossa az össz átlaggal. Namost, ha pl. innentől lejtőn gurulsz néhányszáz métert, elhitetné Veled, hogy termeli az anyagot. Ha emelkedőn mennél, elhitetné Veled, hogy mindjárt megáll. Ő viszont ezt nem akarja, ezért inkább nem mutat semmit.

Előzmény: okosvinetu (4280)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4281
Igen, a Renault csoportnál ez a helyzet, rézbőrű testvérem.
A VW konszern még mutatja utána is, de az csak arra jó, hogy lehetetlen helyzetekbe kerülj, az isten háta mögött, éjszaka, amikor a járás egyetlen benzinkútjára is az van kiakasztva, hogy: ZÁRVA!
Ilyenkor jó azt nézegetni, hogy a megtehető távolság: 10 km. Volt benne párszor részem :)
Előzmény: okosvinetu (4280)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4280

Igen jól éreztem az imént, hogy ideje kiszállnom ebből a kijelzős-mókuskerék problematikából. Csak epilógusként: jól értem, hogy amelyik járgányban mégis található ilyen kijelző (a Magasságos Fedkompnak köszönhetően), azt még nagy kegyesen megmutatja, ha mondjuk 380-450 kilométer múlva esedékes a tankolás (vajon kit érdekel ez az infó ilyen temérdek tankban heverő hajtóanyagnál?!), ha azonban kigyullad a figyelmezetető jel, nos, akkor már nem mutat semmit?

Ki érti ezt? Én nem! (És lefogadom, hogy nem is fogom...)

Előzmény: - Szerzet - (4279)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4279
Így igaz, úgyhogy vinetu sem menne vele sokra.
Előzmény: Maximiliam30 (4278)
Maximiliam30 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4278

Sziasztok !

 

Még annyit a fedélzeti számítógéphez, hogy valójában nem mutatja a megtehető távolságot amikor kigyullad a tankolásra figyelmeztető lámpás.

 

üdv Maximiliam30

okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4277

Miután ezt a dicső fedkomp-helyzetet bő lére eresztve kibeleztük, hirtelen felindulásból a következő meggyőződésre jutottam: direkt örülök, hogy nincs ilyen a SZSZD-mban. Végtére is épp erre a fapados terepjáróra fájt a fogunk, nemiga'?

Szóval sokkal jobb így. Mert ha netán telepakolták volna mégis mindenféle elektronikus kütyüvel (ami tán még a frekventált utak mentén/szélén vacogó „művésznők” tripperfokozatait is képes lenne kijelezni) nekem most már nem is kéne...:-)

Köszönöm a témában való aktív részvételeteket. Ám éljen és virágozzék a saccra történő tankolás diszkrét bája!

KiGab Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4276

Most azért egy kicsit sajnálom, hogy nincs benne fedcomp (Ambiance). Baromira élvezném mit mutat gázos üzemmódnál. :)

Szóval én nem sírok utána...

Maximiliam30 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4275

Helló!

 

Sajnos nem mindegyik felszereltség tartozéka a lent említett fedélzeti számítógép. Van olyan modell -és nem csak a Dusterekben- amelyekhez nem jár. Értem itten a modell alatt a felszereltségi szintet. Az hiszem az ambianctól van benne. Bár lehet tévedek.

 

Üdv: Maximiliam30

Előzmény: okosvinetu (4273)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4274

A macskák kinyiffantása viszont Szilaj Szittya Sámán kutyám munkaköri kötelessége...:-)

Előzmény: talon68 (4272)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4273

Nyomtam hát. Pont így, ahogy az az általad ide idézett kezelési útmutatóban áll. (Nem ám úgy, ahogy a Bakter Brothers Julit: „nyomtuk a bulit, ahogyan Julit...”:-)

 

De persze meg se nyikkant. Az a) és b) funkciót a kilométerórától jobbra lent lévő pilickával lehet váltogatni. Ha lenne humoruk a gyári mérnököknek, a „fedkomp” hűlt helyére legalább beépítettek volna egy jól hallható káröröm röhögést...

Előzmény: talon68 (4272)
talon68 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4272

Próbáltad már 3-szor egymás után megnyomni az infó gombot( az ablaktörlő kapcsolón) ?
"
A gomb 3 egymást követő lenyomásával futtassa
az alábbi információkat (gépjárműtől
függően):
a) összkilométer-számláló,
b) napikilométer-számláló,
c) felhasznált üzemanyag,
d) átlagfogyasztás,
e) előreláthatólag a következő tankolásig
megtehető távolság,
f) megtett távolság,
g) átlagsebesség."

Ha ez sem segít,akkor annyit tehetsz, hogy éjfélkor elásol egy döglött macskát a temetőben.
Az mindenre jó.:-)

Előzmény: okosvinetu (4270)
Bundas77 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4271

Szia .. akkor még próbálkozz … mert én az enyémbe bele tudok csorgatni szinte 65L. :)

 

Előzmény: fagy53 (4256)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4270

Hát, ezt még az én erősen kihívásokkal küszködő műszaki intelligenciámmal is kitalálhattam volna...:-) Kösz, hogy besegítettél.

 

Az össz- és a napi lenullázott kilométert viszont nem kompjúter mutatja?

 

Egyébként már engem se érdekel különösebben. Amióta tőletek tudom, hogy a figyelmeztető jel után még jó pár tucat kilométert mehetek, a többi cafrang számomra nem érdekes.

Előzmény: talon68 (4269)
talon68 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4269

Szerintem az a fedélzeti komputer lesz.Nem eszik és nem isszák, de mi legalább b@..hatjuk:-)
Olvasgatván a témában, sok modell van amibe utólagosan is beszerelhető. Reméljük ilyen a Duster is, ha pedig mégsem, hát van élet  nélküle is...

Mivel előrendelt autót kértem én csak a színét tudtam változtatni,  nem volt beleszólásom a felszereltségbe.

Előzmény: okosvinetu (4268)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.08 0 0 4268

Ha nem vagyok indiszkrét, mi az a fedkomp? Eszik-e, vagy isszák?:-)

Előzmény: - Szerzet - (4267)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4267
Ha egyszer nincs rajta fedkomp, akkor nincs mit 'leblokkolni'.
Előzmény: okosvinetu (4262)
nasika Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4266

Sajnos nincsenek egyedül fényképezőgépek , okostelefonok , TV stb :(

Előzmény: okosvinetu (4262)
tamásbá63 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4265

Ha már számít a fogyasztás akkor gondolom az ár is számít.Nem reklámozni akarom a klubbot de érdemes megnézni.http://www.forensis.hu/. Nem tudom miért éri meg nekik de tényleg ingyenes. Én igényeltem a kártyát,meg is kaptam és tényleg olcsóbban tankoltam az Agip-nál.

tamásbá63 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4264

Kár lett volna a pénzért (a prospektusban írják hogy melyik felszereltséghez mi tartozik) én nem nézegetem. A tankoláskor nullázok, a fogyasztást kb.tudom , ez alapján eldöntöm hogy mikor tankoljak,persze tele. Ha kigyullad a sárgám még van vagy 10 liter gázolaj a tankomban.

Az viszont zavar hogy a kijelző nem a napi számlálóról indul hanem az össz. km-ről.

Előzmény: okosvinetu (4262)
Órarugópattanó Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4263

okosvinetunak!
Nálam a "maradék" 120 km megtételéhez elegendő nafta (6 l átlagfogyival számolva)

Előzmény: okosvinetu (4262)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4262

Amiről itt szó van, az nem a spórolásról szól (a járgány úgyis annyit fogyaszt, amennyit...), hanem a pitiánerségről a gyártó részéről. Mert ezek szerint megéri nekik emberi munkaerőt foglalkoztatni és technológiát baszkurálni pusztán ezért, hogy erről a kijelző kütyüről leblokkoljanak bizonyos rajtalévő funkciókat.

De fátylat reá, legyen nekik is jó napjuk (vagy hasznuk, amit, vagyis az így elmaradt hasznukat, mint mondtam volt, vidáman kifizettem volna)...

Előzmény: nasika (4261)
nasika Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4261

Nem látod csak ha oda kapcsolod, spórolni a jobb lábbal lehet jól.

 

Előzmény: okosvinetu (4257)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4260

A haverom trélerjével megoldottuk...:-)

Előzmény: talon68 (4259)
talon68 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4259

Te vincsi! Most elkenődtem egy picit. Én is ambiance-t  rendeltem, gondolván ebben azért már van valami .  Hogy ne érjen váratlanul a dolog megkérdezném tőled, hogy amikor átvetted volt rajta 4 kerék, vagy vinni kell otthonról?

Előzmény: okosvinetu (4242)
aaapapamaci Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4258

Kb. száz, tankolásig hátralévő km-nél szünik meg a jelzés

okosvinetu Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4257

Ha félreérthetően fogalmaztam volna, pontosítok: épp azért nem szeretném látni a kijelzőn egyfolytában, hogy mennyit – az eddigi járgányaimhoz képest milyen sokat – zabál a gép, mert érdekel. A pénztárcámat legalábbis még nálamnál is jobban. (Ahogy egy igazi klasszikus mondta: „Miazhogy? Nagyonis!”) De két tankolás között mijalónak izgassam magam, nemiga'?

Előzmény: nasika (4255)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4256

55l van.. :-)  Tele+5l!

Előzmény: nasika (4254)
nasika Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4255

TE írtad, hogy nem érdekel a fogyasztás, a tankolás nem   kerül pénzbe.

Előzmény: okosvinetu (4252)
nasika Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4254

Akadtam már el hófúvásban , nem mindegy ,hogy 5l  naftád van vagy 50.

(Tudom a Duster nem akad el soha;)    ) 

Előzmény: fagy53 (4253)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4253

"Tudom őrültség de nálam a tank télen  mindig tele." - ez nem őrültség, de nálam az, mert télen mindig bújkál a csomagtartómban 5l benzin!

Előzmény: nasika (4251)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4252

„Tudom őrültség de nálam a tank télen mindig tele.”

 

Csak nem Dzsoki Júing vérrokona vagy? :-)

Előzmény: nasika (4251)
nasika Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4251

Nem tudok segíteni , ha a félig van már nézem hol tankolhatok.

Tudom őrültség de nálam a tank télen  mindig tele.

Kérdezz rá a D... klub fór..on hidd el segítenek  ( van ott vkinek egy   can clipje  talán segít)

 

;)

Előzmény: okosvinetu (4245)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4250

Összefoglalván – valamint megköszönvén – a bölcs hozzászólásaitokat: „nem kell rögtön betojni, ha kigyullad a jel”. Legalább/legkevesebb 30-40 kilómétert még utána is biztosan elporoszkálhatunk a tragacsunkkal. Így utólag már bevallhatom, hogy nagyjából erre is számítottam. Totálamatőr énem valahogy eddig is azt súgta, hogy ez a figyelmeztető pislancs bizony már úgy cirkabirka negyed tanknál felvillan. Szóval csak ijesztget...:-)

cs!rke Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4249

Én azért nem adnám fel a dolgot! Nem tudom, hogy pontosan mi az emlegetett megoldás, de akár szoftveresen, akár alkatrész (pl. kmóra) cseréjével biztosan megoldható a hiány.

Ugyan itt off autó, de az A6-omban sem volt gyárilag fedélzeti computer. Most van, és nem is sokkal került többe, mint az általad említett 40eFt, bár az is igaz, hogy nem márkaszervizben készült...

Előzmény: okosvinetu (4245)
aaapapamaci Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4248

Nos... amikor a lámpa kigyullad,már nem mutatja a hátralévő km-t. Mindegy arra ösztönözve,hogy sürgősen tankoljál és ne a halogasd, hogy van még benne ennyi v. annyi.

Előzmény: okosvinetu (4246)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4247

Amilyen messzire a legközelebbi kút van... :-)

Ez nagyban attól függ, hogy milyenek a körülmények, én ilyen esetben 100km-t saccolnék a lefagyásig, ezért takarékos üzemmódba álítanám magam.

Előzmény: okosvinetu (4246)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4246

És azzal a te járgányod milyen messzire jut?

Előzmény: - Szerzet - (4244)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4245

Köszönöm a lélekmelengető optimista megközelítésedet, de aligha ez a helyzet. Rákérdeztem az illetékes eladó szakinál, aki megerősítette, hogy sajnos gyárilag lett ilyen ostoba SZSZD. Negyvenezerért kellett volna bele teteni ilyen okosságokat, amit utólag már nem lehet.

Ezzel együtt szerintem is az a környűállás, hogy le lehetnek blokkolva ezek a funkciók. Aligha gyártanak külön-külön buta és okos operációs rendszereket. Nos, lehetséges, hogy lesz valakinek konkrét ötlete is, hogy merrefelé kéne piszkálgatni. Addig azonban legalább körülbelülre jó lenne tudnom, hogy mennyi az annyi, ha kigyullad a tankolásra figyelmeztető pislancs fény.

A tiéden látható?

Előzmény: nasika (4243)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4244
Tapasztalataim szerint a lámpa felvillanásakor még 8 liter van a tankban.
Előzmény: okosvinetu (4242)
nasika Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4243

Szia lehet , hogy benne van csak le van tíltva. A másik club  fórumon olvastam , hogy valamelyik

 Dacia találkozón benfentes szaki orvosolta e problémát, meg ér egy kis keresgélést  ;)

Előzmény: okosvinetu (4242)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4242

Hékások! Egy hangyafasznyi technikai segítség/infó kéne. Most derült ki, hogy Szilaj Szittya Dákómból (b4x4 ambiance) kispórolódott, hogy láthassam az átlagfogyasztást, különösen pedig azt az alapinfót, hogy hány kilómétert tehetek még meg a tank alján lötyögő üzemanyaggal. (Pedig ha tudtam volna erről a rendelésnél, az ezért járó +40 ezret még valahogy összekotortam volna a sifonérból...)

Most tehát az érdekelne, hogy mikor kigyullad a tankolásra figyelmeztető jel, szerintetek – akik ekkor megnézhetitek a fedélzeti számítógépen – nagyságrendileg még vajon hány kilómétert mehetek? Ötöt, ötvenet? Fogalmam sincs.

Ám ha ezt most körülbelülre – kisdobos becsület szavatokra! – megmondjátok, már nem is fogom bánni, hogy ennyire buta SZSZD-óm. Mert arra a legkevésbé se vagyok kíváncsi, hogy mennyit fogyaszt. Az sajnos anélkül is nyilvánvaló. Az előző járgányaimhoz képest (alfa 33, ford escort) mintha lyukas lenne alul a tankja...

theman3 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4241

121,82 %thm

 

Azt olvastam egyszer,(lehet hogy tévedek)  az uzsoratörvényben a 30 % feletti thm már büntetendő.

Előzmény: csibu35 (4239)
theman3 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4240

Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a forma az csak egy dolog.Az emberek olyanok hogyha tudják egy drágább terméket kapnak olcsóbban akkor az kell.És a többi autó belseje finomabb anyagokból építkezik,kidolgozása jobb,láthatólag drágábbak a felhasznált anyagok.Elég csak mondjuk az ajtót becsukni,nagy különbség van a Duster és a Yeti között.De ettől a való életben még a felsoroltak közül a Duster formája tetszik a legjobban.

Előzmény: talon68 (4238)
csibu35 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4239

apróbetűs első sor:kizárólag Renault Crédit prémium...

 

-THM 16,48-121,82% (tegnapi Blikk-ben még 17,67-101,69%) XD

 

-HUF/EUR 295 (2011.10.01 ) XD

 

Gyalázat hogy a fogyasztóvédelem nem bünteti szénné őket.

Előzmény: fagy53 (4233)
talon68 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4238

Nekem is bejön a formája, de azért nem haragszom az ára miatt sem :-)
Játszzunk el a gondolattal, hogy kitesznek eléd 4 autót. Legyen: Yeti, Sportage, Koleos, Duster.4 millióért elviheted valamelyiket.Szerinted 10-ből hány ember vinné a Dustert?

Előzmény: theman3 (4237)
theman3 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4237

Hát szvsz sok jó nem.Az új Duster már egy kicsit cicás,ilyen pedig millió van piacon nagyon hasonlít a Koleos-ra ami egy sikertelen autó.Az én szememben nagyon jó a Duster mostani formaterve,ha elindul a nőies irányba nekem akkor már nem fog tetszeni.Nagyon sokan azt mondják hogy a Duster az ára miatt sikeres,de ez szerintem nem teljesen igaz,először ha ránézel egy autóra akkor eldöntöd tetszik e vgy sem.Legálabbis én így vagyok.A duster meg eddig a környezetemből is szinte mindenkinek tetszett anélkül hogy megkérdezték vona mennyi.

Előzmény: talon68 (4235)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4236

Mi a kérdés?

"A 27%-os ÁFÁ-ja 8.998,- Ft-al több az akciós ár különbsége mégis csak 44.992,- Ft."

Azt fájlalod, hogy az áfa 9eFt különbséget indokolna, mégis 45eFt-tal adják kevesebbért?

Az 54eFt-os kedvezményt nem tudom, miből számoltad?

Egyébként meg ha jobban megnézed a táblázatot, a hibrid megoldás díjai jól vannak számolva, a 2012-es ár meg nem. Ott valamiért kb. 36eFt beugrik pluszba. Hogy ez marketing fogás? Vagy jövőre emelni akarják az árát (hasznot)? Vagy tényleg ferdítés van benne, és a 2012-es árhoz hozzászámolták az emelkedő átírás költségét, a hibridhez meg nem? Vagy azt talán megoldják olcsóban?

Előzmény: GToni (4234)
talon68 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 4235
GToni Creative Commons License 2011.12.06 0 0 4234

Érdekes ez  táblázat.

A listárból adnak 44.992,- Ft kedvezményt az ÁFA garanciás javára. A 27%-os ÁFÁ-ja 8.998,- Ft-al több az akciós ár különbsége mégis csak 44.992,- Ft.

Tehát 8 sor dörgedelmes apróbetűért kapsz még 53.990,- Ft kedvezmény helyett 44.992,- Ft-ot, amit 45.000,- Ft nak hirdetnek. Megint gratulálnom kell a marketinges csapatnak épp úgy mint a rádió nélküli Artic Music felszereltséghez.

Az már csak hab a tortán, hogy ha a 2011, 2012  évek különbségét nézzük akkor az sem pontos  mert a névreiratás viszont emelkedni fog és módosítja az összköltséget. Ahogy emlékszem kb 20-30e Ft-al.

Az viszont tény, hogy jövőre jobban megéri új autót venni.

Előzmény: 4str (4232)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 4233

Kár volt most belinkelni.! :-)

Be kell vennem egy altatót....

Előzmény: 4str (4232)
4str Creative Commons License 2011.12.06 0 0 4232

Ezt láttátok már?

 

http://www.dacia.hu/regado/

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.06 0 0 4231

Ma Zegerszeg és Nagykapornak között láttam egy kesudió Dusit, ami aztán később dudálva meg is előzött. Én egy utánfutón karácsonyfát szállítottam éppen... Talán valaki a fórumozók közül volt?

Órarugópattanó Creative Commons License 2011.12.06 0 0 4230

A váltóról: ha teljesen balra húzom a kart és így akarom 2-ba tenni, nem megy, akad. Ütközés után kicsit jobbra; így oké! A gond csak akkor van, ha ki kell lőni hirtelen, és megfeledkezem erről.

Előzmény: tittiritti papa (4229)
tittiritti papa Creative Commons License 2011.12.06 0 0 4229

Szia!

 

Keszthelytől Balatomgyörökig, 6 Dusterről tudok, ez kb 15 km, naponta villantunk egymásnak, és gyakran beszélünk is valamelyik bevásárlóközpont parkolójában. Sok az osztrák, német rendszámú Duster, de láttam már belgát is.

 

Régebben írtam, hogy a 15 ezres szemlén, a munkafelvevő jelezte, hogy visszahívás van érvényben a kocsimra. Semilyen írásos értesítést nem kaptam, de a munkafelvevő hetente telefonált, hogy lerendelte az alkatrészeket, vigyem a kocsit. Nem régiben volt egy kis időm, bevittem a szervízbe. Mondja, hogy a sebváltókart, és a bovdeneket cserélik, és a motor térben lévő elektromos vezetékeket kell ellenőrizni. Semmi bajom nem volt a sebváltóval, nem is éreztem, hogy rosszul működne. Mondja, hogy néhánynál elszakadt, vagy kiakadt a bovden, és csak tréleren lehetett őket elszállítani.

 

Ezt azért írtam le, mert erről egyikőtök sem írt. Legalább is nem vettem észre, pedig naponta olvaslak benneteket.  Volt már valaki ezért visszahívva? Az enyém ARCTIC 1,5DCI 110 LE 4x4. ÁSVÁNY-KÉK

 

 

Előzmény: talon68 (4213)
tamásbá63 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 4228
KiGab Creative Commons License 2011.12.06 0 0 4227

Nem sötétített a hátsó ablak.

Előzmény: talon68 (4226)
talon68 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 4226

A benzines 4x2 ambiente tulajokhoz lenne egy kérdésem. Ha neten összeállítom az autót, az összegzésben benne van, a hátsó színezett ablakok is. Ez valóban van már ebben a felszereltségben, vagy csak elírás?

Tegnap az egomi  Tescónál végre láttam egy fehér Dustert. Jól mutatott a többi autó között:-). Solymáron még nem láttam, de ezek szerint ott is előfordultok, majd figyelek .

=tatrafan Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4225
Szóval eladnád az 1 éves, 38.000 kilométert futott Dusteredet 4.5 millióért. És miért ne vegyek újat?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/dacia/duster/dacia_duster_1.5_dci_arctic_4x4-5219583
Előzmény: julius65 (4223)
julius65 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4224

Szia!

 

Na akkor egy a helyzetünk. Még nem tudunk költözni, mert itt a munkát még nem adhatom fel, Szegeden meg még nincs nagyon kilátásban semmi. Bár a gyerekek már ott vannak tanulnak. No meg a ház is itt van eladó. Vagy ha a másik autó a mondeo elmenne, csak az régebbi, sajnos a Dusit érzem úgy, hogy hamarabb eladható. De küzdök érte, csak jó lenne a találkozón részt venni vele.

Előzmény: fagy53 (4222)
julius65 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4223

Szia!

 

4,5 millió az alku kezdete, aztán meglátjuk.

 

Előzmény: Törölt nick (4220)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4222

Együttérzek veled, mert mi is hasonló cipőben járunk.... Egyelőre nincs vészhelyzet, bár még nem költöztünk el és az újból sem költöztek ki, de a megtakarításunk már apadt. Eladom én is a másik autót, de nem a Duster-t!

Szorítok Neked, hátha sikerül megtartani!

Előzmény: julius65 (4218)
julius65 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4221

Szia!

Igazad van, elírtam. 2011. januárja az átvétel

Köszi

Előzmény: Törölt nick (4220)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4220

Szia ! Nem kötözködni akarok, de nem 2011-t akartál írni? Szerintem 2010 áprilisában mutatták be a Dustert, én akkor az elsők között fizettem be rá és 2010 október végén vettem át a kereskedő állítása szerint az országban is az elsők között! Vagy külföldi a járgány? Mi az ára, mert az enyémre már lett volna komoly vevő komolytalan ajánlattal !

Előzmény: julius65 (4218)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4219

Fogadd őszinte részvétem! De remélem, mégse ez a vészforgatókönyv fog összejönni nektek.

Előzmény: julius65 (4218)
julius65 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4218

Kedves Barátaim!

 

Úgy néz ki szomorú dologra kell kényszerülnünk.

Költözés és lakásvásárlás miatt, mivel, hogy a házunkra nem akad vevő, nagyon lehet, hogy el kell adni az igen megszeretett Dusinkat.

Itt jelzem először, értő fórumosok között, hogy a lehető legjobb kezekbe kerüljön, ha valakit érdekel, vagy tud olyat akit érdekelne

a Dusi, akkor szóljon.

Nos a jellemzők:

 

D4x4 Arctic, fehér. 2010. január végén vettük át.

Extrák: vonóhorog, kenwood bluetooth cd-s rádió, 4 mac audio hangszóró, csomagtértálca, méretpontos szőnyegek, könyöklő

continental téligumik a gyári felniken, nagyon szép könnyűfémfelniken a gyári gumik, üléshuzat, küszöbvédő, első ablakokon légterelő, csomagtérküszöb.

Most már 38 ezer km-nél járunk, 20 ezernél volt az előző szervíz.

 

Vérző szívvel, és teljesen elkenődve írom ezeket. Jobban örülnék, ha a házunkat venné meg valaki.

 

nasika Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4217

Holnap de az 51-es úton járok ,Pest és Dömsöd között 

szívesen villogtatok minden Dusterosra  ;)

aaapapamaci Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4216

Tegnap délután voltunk a solymári Auchan áruházban és ott parkolt egy kesudió duster. Nem tudtunk mellé állni, mert nem volt hely, ezért egy sorral  mögé parkoltunk. Mire kijöttünk, már elment.

okosvinetu Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4215

„szeretnék már látni egyet egy parkolóban a többi autó között”: nem jó ötlet, mert a bámészkodó tömegtől úgyse fogsz hozzáférni...:)

 

Egyébként tegnap én is jártam ugyanabban a parkolóban...

 

Legközelebb egyeztessünk.

Előzmény: talon68 (4213)
t49 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4214

Szia!

Rosszkor vagy rossz helyen. Tegnap ( dec.4.-én)egész nap a Dusterem a Fogarasi u.-i Tesco parkolójában állt. Különben majdnem minden

csütörtökön a budakalászi Cora -ban vásárolok.

Igaz, hogy rövd távokra megyek , de napi gyakorisággal kint vagyok az utakon. Igaz,hogy én sem látok olyan sok Dustert, de aki szembe jön

annak villantok. A parkolóban a sok autó között jól néz ki. Én egyszer parkoltam egy Suzuki SX4x4 és egy X-es BMW  mellett és akkor láttam a különbséget, hogy az egyikre nincs pénzem, de viszont a másiktól számomra használhatóbb autót vettem.

Ha ez segít, akkor tartsál kii. Megéri.

 

Előzmény: talon68 (4213)
talon68 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4213

Én 6 hónap alatt 5 db Dustert láttam, abból 1 német rendszámmal volt. A gond az, hogy szeretnék már látni egyet egy parkolóban a többi autó között, hogy úgy mit mutat. De hiába pásztázom a Tesco, Auchan parkolókat ..ti nem szoktatok vásárolni ?:-)
Nincs mit tenni, meg kell várnom míg átvehetjük a sajátunkat. Borzalmas érzés, hogy 1 hónapja itt van az autó a kereskedésben és még 1 hónap mire atvehetem. Ok, hogy spórolunk 300eFt-t és ha már átvettem, azt mondom megérte, de addig ...

Előzmény: okosvinetu (4212)
okosvinetu Creative Commons License 2011.12.05 0 0 4212

Ha nem is éppen az ártéren, de csapatni szemlátomást csapatnak: tegnap délelőtt fél 11 körül ugyanis Érd előtt pár centivel a 6-oson tépett velem szemben (Pest felé) egy valószínűleg sötétszínű daszter. Sajnos másfelé néztem, így épphogy csak a sörnyitójára tudtam fókuszálni a visszapillantó tükörben. Vajon melyikőtök volt?

Az eset pikantériája: SZSZD-em másfél hónapos megléte alatt először jegyeztem meg az asszony pajtásnak, hogy – szemben a Felvidékkel, ahol a csótányoknál nagyobb számban kerengenek daszterek (a nyáron például Kassán hívtam egy taxit, ami nanáhogy daszter volt...) – Magyarországon még nem találkoztam eggyel sem. Amely megjegyzés önmagában még nem mondható eléggé pikánsnak, ám az már annál inkább, hogy mindössze 10 (azaz tíz) másodperccel azelőtt hanzott el, hogy az említett kolléga előbukkant...:-)

cs!rke Creative Commons License 2011.12.04 0 0 4211

Csapatnak az ártéren! :D

Előzmény: Törölt nick (4210)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 4210

Vasárnap este van, de hol vannak a Duster tulajok???

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.03 0 0 4209

A téli gumi felszerelése után én is több féle dísztárcsát felpróbáltam a Dusterre, de az eredeti kicsi közép tárcsa mutat rajta a legjobban. Ez kb 2700 Ft/db áron vásárolható pici műanyag, amit az 5 db kerékcsavar tart a helyén. Sajnos könnyen lepattintható, de jól passzol hozzá.

 

 

Előzmény: utazo4707 (4204)
fagy53 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 4208

Ha keskenyebb és valóban a jelenlegivel azonos külső átmérővel rendelkező gumit teszel fel, romlik száraz úton a tapadásod, ergo a fékezhetőséged. Városban a nagysebességű kanyarvétel és általában a nagysebességnél előforduló terhelésváltásoknál fellépő tapadásvesztés nincs, előny viszont, hogy megnő az egységnyi felületre jutó nyomás a talajra ami a havas, vagy puha saras helyeken előny lehet. Előny lehet még a vizes úttesten, hogy kisebb a felfekvő felület ahonnan a vizet ki kell szorítani, így a vizensiklás később léphet fel.....és persze valóban csökkenhet a fogyasztás.

Kérdés persze mindez megér-e cserét és biztos, hogy mindig városban használod-e az autót? Erős kompromisszum a gumiabroncs is, nem lehet minden előforduló helyzetben az optimális abronccsal közlekedni, én nem gondolkodnék ilyesmin, de a téli gumiból mindenképpen keskenyebbet választanám, nyáron meg használom a gyárit.

Előzmény: Törölt nick (4205)
Meim Creative Commons License 2011.12.02 0 0 4207

Sőt okos emberektől úgy tudom, hogy terepen is előnyösebb lehet a kesekenyebb gumi, ugyanúgy mint télen, téligumi esetében.
De szerintem, ha ez a gyári méret, fölösleges változtatni.

Előzmény: Törölt nick (4205)
cs!rke Creative Commons License 2011.12.02 0 0 4206

Arra ügyelj, hogy a gördülési sugár (a kerék gumis átmérője ne változzon)! Szóval, ha keskenyebbet raksz fel, akkor kevésbé peres gumi kell rá, vagy nagyobb felni.

Keskenyebb gumi: kisebb fogyasztás, és általában rosszabb tapadás. Viszont télen pl. a nyárinál keskenyebb gumi ajánlott.

Előzmény: Törölt nick (4205)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.02 0 0 4205

Szerintetek milyen káros hatásai lehetnek, ha keskenyebb gumit rakok fel városi használatra? Ilyen széles guminak ilyen könnyű autón csak terepen van értelme.

utazo4707 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 4204

Köszönöm a segitséget azthiszem megpróbálom a márkakereskedést

okosvinetu Creative Commons License 2011.12.01 0 0 4203

Hohó! Akkor viszont közhírré tétetik: celebek leszünk! Nem kéne mindannyiunknak már előre pisológust bérelni, hogy el tudjuk majd viselni a nagy népszerűséggel járó stresszt? (Én szóltam...:-)

Előzmény: Törölt nick (4202)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.01 0 0 4202

Sziasztok! A Velencei-tó TV a találkozót ha kell élőben adja az interneten...

club1 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 4201

Én rá tudtam pattintani a gagyi magyar acélfelnire is a kis dísztárcsákat. Nem lehet, hogy csak az eredeti csavarokat (merthogy igazából azokra pattintható) kellene használnod?

Előzmény: utazo4707 (4198)
Meim Creative Commons License 2011.12.01 0 0 4200

Szia,

 

 

 

A gyári lemezfelni közepére van a felpattinthatós műanyag tengelyvégtakaró sapka, szerintem a márkaszervízben megrendelhető:

 

 

 

http://www.dacia.hu/dacia-valasztek/duster/tartozekok/

 

 

 

 

Felniközép néven fut és  a listaára  2 790 Ft. Gondolom /db.

 

Nézd meg, hátha arra a felnire is passzol.

 

 

Előzmény: utazo4707 (4198)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.12.01 0 0 4199
A Daciásnak jópár ezer darabja, ha jól tudom. De a gumisok biztos tudnak valami olcsóbbat adni...
Előzmény: utazo4707 (4198)
utazo4707 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 4198

Megkapta a téli cipőket a kedves BM GOODRICH Vinter slalom + lemezfelni + csavarok  Nagyon örült neki de van egy kis bibi a felni közepére a tengely végére sehol nem találok burkolatot  Tud valaki erre megoldást ? Ha igen azt nagyon megköszönném.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 4197

Köszönöm, de részemről nincs jelentősége,hogy hányadik vagyok a sorban. Be is regisztráltam, szerintem jó,hogy ennyien gondolkodunk hasonlóan és a "Kárpátok Sárkánya" ennyi embernek ad közös témát! Örülök a létszámnak és várom a találkozóval kapcsolatos elképzeléseiteket...!

Előzmény: Órarugópattanó (4134)
Fre Duster Creative Commons License 2011.11.30 0 0 4196

Ez jó ötletnek tűnik.

Javaslok egy ötletek oszlopot, ahol mindenki szabadjára engedheti fantáziáját.

Végül a megvalósításra kerülő ötletek közül mindenki magára vállalja egynek a megszervezését, így megoszlik a munka is.

Előzmény: Törölt nick (4195)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 4195

A táblázathoz javaslom, ki milyen programot szeretne? Kis terepezés, esetleg ügyességi szlalom pálya, kresz- műszaki totó? Egyéb ötletek, elképzelések...?

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 4194

A kormány alatti burkolat (kormány magasság állító alatt) alja elkezdett mozogni és ezáltal zörögni. Valaki észlelt ilyen problémát ? Ha teheti akinek állítható a kormány kérem, hogy nézzen rá az övé mozog-e. 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 4193

Ha ukrán diplomata (D xxx xxx) rendszámos hupikék akkor igen.

Előzmény: arslab (4191)
- Szerzet - Creative Commons License 2011.11.30 0 0 4192
Ez a 3 'koppanás' szerintem az ASR/ESP rendszer felállásakor hallatszik, valami nyomásszabályozó szelep vagy hidraulikaszivattyú hangja lehet. A Renault Scénic topikban is minden új tulaj sorban beírta ugyanezt a kérdést, és mindig kiderült, hogy van ESP az autójában. Szóval normális jelenség. Nem tévesztendő össze az alacsony sebességnél hátulról hallható rendszertelen rugónyikorgással, 'kopogással', olyan nekem is volt, egy kis kenés megoldotta.

Amit pedig a ferde kormány okozta ESP hibával kapcsolatban írtál, az szégyen a márkaszervizre nézve. Hogy neked kelljen elmagyaráznod egy a típusra kiképzett szerelőnek a kormányszög-jeladó működését, ez röhej. Ráadásul úgy, hogy szemmel láthatóan és zavaró mértékűen ferdén állt benne a kormánykerék. Eléggé kutyaütő banda lehet.

De legalább most jó lett.
Előzmény: Meim (4175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!