Keresés

Részletes keresés

RodRigo Creative Commons License 2002.02.19 0 0 277
Sziasztok!

Alig várom a ESportos közvetítést !!!

Ezúton küldeném ha, lehet Dave Marcis -nak
Chris Rea -tól a Gone Fishing című számot! :)))

Daytona 500
Nem lehetett semmi...
Alex6! Ki tippelt itt Ward Burton -re? :)))
1 383 017 dollár...
No comment.

Olvasom, hőn szeretett Nemzeti Sportunk "velős" cikkét,
Izsányi Szabolcs tollából.

"...egy vitatható bírói döntésnek köszönhetően a negyvenéves Ward Burton diadalmaskodott..."

Arra utal Izsányi Úr a cikkben, hogy leállítottá a futamot 6 körrel a vége előtt:
"...nem engedték,a biztonsági autó mögött célba érni a mezőnyt,..."

Namost ez miért is vitatható?
Persze, hogy nem engedték. 6 kör, az több mint 15 mérföld!
Kimegy a pályára 200 000 néző, és versenyt akar látni.

Szerencsétlenek majd lerágták körmüket az utsó körökben.
Láttam a CNN -t, nagyon klassz volt.
Mint ahogy tavaly Darlingtonban (ott is #22 nyert),
és most sorolhatnánk.

Hihhetetlen ez a "begyöpösödött" európai felfogás, nem?
Pedig Izsányi Szabolcstól nem ezt szokhattuk meg...

Nascar94!
marcis -hoz annyit fűznék hozzá, hogy a versenyzők nyomására
lekerültek az autók tetejéről az áramlásterelő lapok.

Üdv.

Előzmény: marcis (276)
marcis Creative Commons License 2002.02.18 0 0 276
Hááát, gratula Ward Burtonnek, meg a Dodgenak is. Marlin jól megszívta, a 3. Daytona 500-át nyerhette volna meg. Robinson meg 24 :), jó tudom, ott az a nagy baleset 18 autóval. Martin meg ezek után 6., bíztató.

Nascar94, nem tudom milyen szabályra vagy kíváncsi, de bármi legyen is az, ALEX6 biztos tudja rá a választ. A Fordok gyengélkedése az edzésen a gyengébb superspeedway-csomaguknak volt köszönhető, ezek a bizonyos lemezkék ugye (egy életre megtanultam :) ). A futam előtt ment a huza-vona, a Fordok túl lassúak voltak, ezért a hátsó spoiler nagyságát fokozatosan kisebbítették, végül 5 3/4 collban határozták meg, míg a Dodgenál és a Chevynél 6 1/4, a Pontiacnál 6 1/2 coll maradt ez az érték.

Tegnap azon gondolkodtam, hogy kinek fogok szurkolni. Napra pontosan 1 éve nincs Earnhardt, most már Marcisnak is vége, bár állítólag a 71-es autó év közben föltűnik még, gondolom a másik nagy öreg Dick Trickle-lel vagy talán Kerry Earnhardttal. Két név merült fel rögtön: Geoff(rey) Bodine, aki utolsó /18./ győzelmét még '96-ban Watkins Glenben aratta, és Elliott Sadler, erre tessék: majdnem megnyerik a Daytona 500-at.

Nem is olyan jók a Chevyk, lásd Marcist, aki 80 kör után füstölgött el. Szerintem kemény évnek nézünk elébe. :/

Fare thee well Marcis!!! ...and good fishing! :D

szaki2 Creative Commons License 2002.02.18 0 0 275
Ketsegtelen, hogy eleg sok Ford van, nem lenne rossz, ha tobb marka lenne, de igy legalabb kiegyenlitettebbek az eroviszonyok.

Szakemberek szerint a Hendrick Motorsport eve lehet az idei is.

Előzmény: ALEX6 (269)
szaki2 Creative Commons License 2002.02.18 0 0 274
Nemreg szereztem be a Nascar3-at, 99-es szezonra alapszik. 24 pilota van, de erdekes, hogy nincs benne Dale Earnhardt. Csak gozom nincs, hogy miert nem akar elindulni, pedig elvileg minden feltetel adott :((( (Ja es Win2000-et haszalok)
Nascar94 Creative Commons License 2002.02.18 0 0 273
Pénteken még csak azt tudtam, hogy a Euro adja a NASCAR-t, de a mostani műsorban ez áll: Eurosport, március 3., vasárnap 19-20-ig Florida, 20-10-ig Észak-Karolina.
Kezdek megnyugodni.

A módosított szabályokra továbbra is kíváncsi lennék.

N94

nhlfan Creative Commons License 2002.02.16 0 0 272
Nézzétek a foxsportot!daytona!
Real Drugs Creative Commons License 2002.02.16 0 0 271
Honnan lehet ennyire előre tudni a Eurosport TV-műsörét?
Nascar94 Creative Commons License 2002.02.16 0 0 270
Van egy jó hírem:

Eurosport, március 3., vasárnap, 19-21: NASCAR!!!!

Valaki kifejthetné részletesen ezeket az új szabályokat, amiket emlegettek.
Köszi.

N94

ALEX6 Creative Commons License 2002.02.15 0 0 269
Hali

Hát a starting lineupra rossz ránézni :((((((((

Ennyi Ford-ot provisionalban látni ..., nem is tudom mikor volt utoljára ilyen sok (6 a 7 ből) ... nem lesz ez így jó...

Kár, hogy Kirk Shelmerdine nem lesz ott, ugyanis ő volt Earnhardt crew-ja, együtt 4 kupát nyertek ... szép tisztelgés lett volna ...

Szerintem a provisional starterekkel már eleve hülyeség számolni, Michael tavaly amúgyis rekordot döntött a 19 helyről indulással +nyeréssel

A tipp, Chevy :(((, és akkor remélem Robby Gordon, Marcis meg egy Top-5-re jó lesz :)

Előzmény: marcis (268)
marcis Creative Commons License 2002.02.15 0 0 268
Válaszommal megvártam a Gatorade 125-öt, a provisional önmagáért beszél /Robinson veri a Fordokat:)/. Valami hasonló eredményre számítottam. Az még hagyján, hogy Buckshot Jones, Hut Stricklin, Rick Mast + Greg Biffle(!) nem indul, de hogy Jimmy Spencer, Mr. Excitement sem!?

Ha a szívemre hallgatok akkor Ford győzelmet várok, elsősorban Rusty Wallacet. Ez a 20. Daytona 500-a, Earnhardtnak is 20. nekifutásra sikerült. Egy Pontiac sikernek is örülnék végre (Ken Schader?). A valóságnál maradva azonban Chevy győzelem és Jeff Gordon. Ha ő is elszáll akkor Michael Waltrip, Earnhardt és így tovább...

Már majdnem felborult a papírforma: 14 Chevy indul és 15 Ford. A Pontiacok 5-en vannak, mintha csak '96-'97-ben lennénk.

Marcis kis szerencsével a top 10-ben lehet. Elég ha csak nyugodtan autózik...

Előzmény: ALEX6 (266)
RodRigo Creative Commons License 2002.02.14 0 0 267
Sziasztok!

Háááááááát...
Alex6!
Nem létezik, hogy valaki meg tudná mondani.
Két éve, amikor DJ tarolt az edzéseken, majd a versenyen,
akkor lehetett tippelni, de most?
Ráadásul asszem' Ricky Rudd nyerte akkor a Gatorade 125s -t.
Javítsatok ki ha tévednék...

Ezek az új szabályok...
Ki a franc gondolt volna tavaly Michael Waltrip -re?

Na mindegy.
Íme a tippem.
Dale Jr.

Üdv.

hosszú utóirat:
Máris borult a fejtegetésem. A juró kihagyta a Bud Shootout -ot.
TNT kilőve.
Jön az NBC a Daytona500 -zal.
Nem lennék meglepve, ha ez is kimaradna...
De akkor mit nézünk?
Valaki nyugtasson meg, hogy lesz idén NASCAR az ESporton !!!
Már egy hónapja elvonási tüneteim vannak...

Ha az afrikai focikupát leadták élőben... :)

Előzmény: ALEX6 (266)
ALEX6 Creative Commons License 2002.02.13 0 0 266
Ehh.. végre

Ezt vártam, hogy Martin a leggyorsabb, hála a szabálymódosításnak, Jeffy meg csúnyén összetörte magát ...

Szerintetek melyik márka, és versenyző fogja megnyerni az 500-at ??

Előzmény: szaki2 (265)
szaki2 Creative Commons License 2002.02.12 0 0 265
A Roushek mindig szar idoket szoktak futni. En a helyedben nem vonnek le kovetkezteteseket ezekbol az eredmenyekbol.
Bar szerintem is iden Jeff Gordon, Dale Jarret es Ricky Rudd az eselyesek a vegso gyozelemre. Martin meg Burton szerintem a top10-ben lesznek.
Előzmény: marcis (258)
ALEX6 Creative Commons License 2002.02.12 0 0 264
Hi!

Lehet kicsit "kemény" leszek ...
ESPN-t két éve a marketingjogok lejárta idején szabályosan kiütötték, azér kapta meg a fox..Turner bácsi a jogokat. Az ESPN-t pl tavaly nem is engedték be Daytonába, merhogy vki meg jobban akarja szivatni őket, a nascar.com is turnereké lett, azóta fokozatosan szarabb évről évre ...

Johnson már eleve el van ásva nálam, csak mer tetves Chevy-ben ül azér ment olyan jól, remélem megmarad gyermeteg szinvonalán.

Ez a Ford - mindenki ügy meg nevetséges, vak is látja, ha Chevy-vel indulsz elül végzel, ha Ford-dal akkor meg hátul, vagy csak Marcis védelméért szivoznak itten ???

Előzmény: marcis (263)
marcis Creative Commons License 2002.02.12 0 0 263
Üdv. Egész jól felvázolta ezt a tévés dolgot RodRigo. Egyébként tavaly is hasonló volt a felállás, a Fox közvetített mindent a Pepsi 400-ig. Idén csökkent a Fox közvetítések száma.

Szerintem egyáltalán nem király a "juró", 1 héttel utána ad egy 30-45 perces összefoglalót. Persze még mindig jobb, mint a semmi, de azokat a jó kis élő adásokat hiányolom, mint amik '97-ben vagy '98-ban voltak. Akkor nem volt látható Daytona, Talladega, Michigan és még ki tudja mi, de mégis megvolt az a hangulat, izgulhattál az ottani nézőkkel. Ó, azok a Bristoli versenyek, pedig akkor Gordon tarolt, és mégis...

marcis Creative Commons License 2002.02.11 0 0 262
Sziasztok!

Johnson - szeptemberben lesz 27 - tavaly volt újonc a Buschban. Némi rosszindulattal azért ilyen jó, mert a Hendrick motorsportnál van Gordon 'szárnyai' alatt. Persze tehetséges is. Más 1 körre jónak lenni, mint 200-ra. Az elején biztos nehéz lesz neki a hosszú versenyeken, majd meglátjuk...

Hendrickéknél maradva Ron Hornaday újra a Craftsman Truckban vezet, Jack Sprague # 24-es kocsiját kapta meg, Jack meg a Buschban indul # 24-essel (szintén Hendrick).

Nem igaz, mi van Steve Parkkal, Daytonában sem indul. Már 4 éve a "# 1" (rajtszámát tekintve) a winstonban - egyre jobban szerepel és 1x csak jön 1 Kenny Wallace, aki szerencséjének köszönheti 2. helyeit (összesen 3-at)... Visszanézve Park szinte végig az első 10-ben volt (7., 9., 10. helyek), KW meg csak Park beállításait megkapva tudott 2. lenni a 'Rock'-on, amúgy 17., 21., 25. ... szóval hozza a maga gyengécske formáját. Nagy hiba volt.

Legalább most Stewart odatette magát...
Én ezt a közvetítés dolgot másképp gondoltam, de erről majd máskor.

RodRigo Creative Commons License 2002.02.11 0 0 261
Sziasztok!

Azért ez a ESport dolog talán nem ilyen egyszerű.
Tavaly azért láthattunk egy rahedli versenyt, mert (régi)új adó
közvetített az államokban is. Az ESPN (ABC) leszállt a NASCAR -ról, és
a futamok jelentős részét a FOX közvetítette Darell Waltrip segítségével.

Az ESPN -nel egyetemben (...ami az ABC égisze alatt áll)
"régi haver" Bob Jenkins is leállt. Az ESPN nem felejtette el az autósportot,
tavaly (és idén is) az IRNLS futamait adja USA szerte.

Szóval az ESport átveszi a FOX adásait, így egy hét csúszással leadja a versenyeket.
Ugyanez a helyzet a NBC -vel is, őket is adták...

Legalábbis tavaly ez volt...
De idén?

Ha végignézitek a nascar.com -on látható, hogy idén a TNT nagy erőkkel beszállt.
Amikor a ESport még élőben is adott futamot, az a TNT - ESPN - ESPN2 -vel
kötött szerződés értelmében tehette. Ez a magyarázat arra is, hogy tavaly előtt és azelőtt
is láthattuk az Indy500 -at, tavaly meg semmit az ég világon.

Feltételezem (!), hogy idén a FOX és a NBC futamait láthatjuk, mi ESportosok.
Kimarad Daytona, az első loudoni futam, Pocono, ...stb.
De! Idén az NBC -é a Bricyard 400 és Watkins Glen !!! :)
Persze ki tudja, hogy idén milyen megállapodás született.
Egy FOX - TNT kombinációt is el tudnék képzelni! Akkor 30 versenyt láthatnánk. :)))
Vagy idén az NBC marad ki? Ez lassan követhetetlen...

Bocsi a fejtegetésért. Remélem a kimaradt futamokkal kapcsolatban nem lesz igazam!
Bár, minden év elején egy frász van rajtam, hogy közvetítik e egyáltalán?
Nehogy az Euro STC -re kelljen átszokni, mert levetem magam a mélybe.

Az eurosport.com -on a legfrissebb NASCAR hír tavaly előtti,
a TV -s TXT -n, a tavalyi versenynaptár van fönn...
No comment.
Ráadásul ez a téli olimpia is...

Üdvözlet MindenkiNET!

Előzmény: _Szeki_ (259)
_Szeki_ Creative Commons License 2002.02.09 0 0 260
Ez a Jimmie Johnson kicsoda ??????
Gyanúsan jó !!!!!

Szeki

_Szeki_ Creative Commons License 2002.02.09 0 0 259
Hát nincs igazad :)
Tavaly volt Bud Shootout,és Daytona 500 is lett volna,de a baleset miatt,csak egy Earnhardt megemlékezés volt.
Tavaly nagy király volt a Euro,majdnem minden futamot leadtak,még Talladegát is,de Indy-t azt persze nem....

Szeki

Előzmény: marcis (257)
marcis Creative Commons License 2002.02.09 0 0 258
Egy kis adatdömping az első napi daytona-i tréning után. Még mondja valaki, hogy a Hendrick Motorsport nem készült fel eléggé erre az évre. Úgy tűnik idén is Yates-Hendrick párharc lesz, remélem változik a helyzet. Roush-ék hátul kullognak, mi lesz itt? Most ez van:

1. Jimmie Johnson Chevrolet 185.033 mph
2. Jeff Gordon Chevrolet 184.505 mph
3. Jerry Nadeau Chevrolet 183.910 mph
4. Ricky Rudd Ford 183.453 mph
5. Ward Burton Dodge 183.438 mph
6. Dale Jarrett Ford 183.326 mph
7. Robert Pressley Dodge 183.242 mph
8. Mike Wallace Chevrolet 183.179 mph
9. Bill Elliott Dodge 183.046 mph
10. Kevin Harvick Chevrolet 183.037 mph
11. Michael Waltrip Chevrolet 182.960 mph
12. Sterling Marlin Dodge 182.901 mph
13. Geoffrey Bodine Ford 182.826 mph
14. Johnny Benson Pontiac 182.800 mph
15. Dale Earnhardt Jr. Chevrolet 182.800 mph
16. Hut Stricklin Dodge 182.718 mph
17. Robby Gordon Chevrolet 182.662 mph
18. Rusty Wallace Ford 182.656 mph
19. Kenny Wallace Chevrolet 182.621 mph
20. Bobby Hamilton Chevrolet 182.419 mph
21. Dave Blaney Ford 182.300
22. Kyle Petty Dodge 182.255 mph
23. Terry Labonte Chevrolet 182.087 mph
24. Jeremy Mayfield Dodge 182.061 mph
25. Jimmy Spencer Dodge 181.951 mph
26. Brett Bodine Ford 181.895 mph
27. Ken Schrader Pontiac 181.895 mph
28. Joe Nemechek Ford 181.832 mph
29. Jeff Green Chevrolet 181.802 mph
30. Rick Mast Ford 181.707 mph
31. Stacy Compton Pontiac 181.613 mph
32. Bobby Labonte Pontiac 181.554 mph
33. Shawna Robinson Dodge 181.382 mph
34. Tony Stewart Pontiac 181.363 mph
35. Ricky Craven Ford 181.180 mph
36. Kurt Busch Ford 180.985 mph
37. Greg Biffle Ford 180.981 mph
38. John Andretti Dodge 180.962 mph
39. Matt Kenseth Ford 180.875 mph
40. Dave Marcis Chevrolet 180.875 mph
41. Casey Atwood Dodge 180.671 mph
42. Elliott Sadler Ford 180.533 mph
43. Mike Skinner Chevrolet 180.462 mph
44. Todd Bodine Ford 180.455 mph
45. Mark Martin Ford 180.132 mph
46. Ryan Newman Ford 180.024 mph
47. Jeff Burton Ford 179.802 mph
48. Buckshot Jones Dodge 178.848 mph
49. Hermie Sadler Chevrolet 177.960 mph
50. Carl Long Dodge 176.225 mph

/off: a Toyotákról csak annyit, hogy az NHRA sorozatban a 3x-os Top Fuel bajnok Gery Scelzi Toyota Celicával!!! indul a Funny Caroknál. Megérjük még, hogy Gordon egy japán kocsival lesz bajnok? Én már semmin nem lepődnék meg./

Mindjárt Bud Shootout, az albumom meg romokban hever... ahogy Gibbsék is és Roushék is ha nem kapják össze magukat :)

marcis Creative Commons License 2002.02.09 0 0 257
Pedig nem fogja... Vannak "tabu" futamok, ez ilyen. Még sosem közvetítették... Bárcsak ne lenne igazam.
Előzmény: _Szeki_ (256)
_Szeki_ Creative Commons License 2002.02.09 0 0 256
Hali !

A Euro nem közvetíti a Daytona 500-at ??????
A qrva anyját ha nem......

Szeki

marcis Creative Commons License 2002.02.08 0 0 255
Én sem vagyok elragadtatva tőle, bár még nem volt időm részletesen tanulmányozni. Odaát persze el vannak tőle ájulva, hogy ez eddig a legjobb... Bevallom, tavalyról nem voltak meg az utolsó hét futam eredményei, gondoltam majd most szombaton utánanézek, de szomorúan látom, hogy visszamenőleg nem tudom megnézni az edzések eredményeit. :( /esetleg valaki segíthetne/
Előzmény: ALEX6 (254)
ALEX6 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 254
Hát az új nascar.com ...
Enyhén szólva sz@r lett, 10-es skálán 1-es szerintem :((
Előzmény: marcis (253)
marcis Creative Commons License 2002.02.07 0 0 253
Hééé emberek! Holnaptól Daytona tréning. no és a nascar.com is megújult tegnap...

ALEX6 Creative Commons License 2002.01.28 0 0 252
Nah végre, megjött a szabálymódosítás a Ford-ok számára, RW kb. 3 mp-cel volt gyorsabb vele, ezután meg mindenki a Ford-okat fogja fikázni ???

Inkább legyen egy unalmas verseny Ford győzelemmel, mint 2000-ben DJ tette, talán most Martin első 500-a ??? (csak halkan súgom) :)))

Előzmény: marcis (251)
marcis Creative Commons License 2002.01.28 0 0 251
Sziasztok!

RodRigo! Kenny Brack miatt NE idegeskedj, ő "csak" tesztpilótaként hajtotta a Dodge-ot (egyelőre), mint ahogy Rudd autóját is Andy Hillenburg ésatöbbi ésatöbbi. (Bár Ganassi szerint ha jól megy, ki tudja blabla... szöveg. Ő azért CART-os marad /és bajnok lesz 2002-ben, de ez egy másik téma/.)

A Fordok kudarca Jeff Gordonnak kedvez, néhány esélyes Forddal megy, azaz menne. Jelenleg a legjobban összerakott Fordokat a Bodine testvérek hajtják. Persze nem hagyják annyiban a dolgot Yates-ék, Penske-ék, Roush-ék sem... ...s talán Gordont is lefoglalja majd a Jimmie Johnson feletti "atyáskodás", hisz ő is tulajdonosa a # 48-as kocsinak.

Elemzők szerint a szabályok drasztikus változtatása nélkül további 30 évig nyereségesen "üzemelhet" a NASCAR. Tény, hogy a legalsó házakban már Toyotákkal (is) nyomulnak a nem mindig amerikai pilóták. :(

Nem biztonságosak a superspeedwayek, maga 'Az autóversenyzés' nem biztonságos. A nagyobb sebesség nagyobb veszélyekkel is jár, bár Martinsville-ben is összetörhetik magukat a versenyzők. Észnél kell lenniük, de a superspeedwayeken az utolsó körben magyarázza már meg nekik valaki, hogy nem nyerhetnek, mikor centikre autóznak egymástól. Ezek a futamok nem sok izgalmat hoznak az eséseken, karambolokon és a tragédiákon kívül - "cirkusz és kenyér kell a népnek", hát itt megkapják. Azért vannak kivételek: az áprilisi talladegai versenyen az egész mezőny szinte egyszerre jött át a célvonalon. Nem tudom mi a megoldás, az biztos, hogy a jelenlegi szabályok alkalmazása potenciálisan életveszélyes. Ezt Neil Bonnett Dale Earnhardt és a többiek tragédiái bizonyítják.

ALEX6 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 250
Nem alszok én téli álmot, csak kicsit kevesebbet vagyok itten ...

Én se tartom jó dolognak ezt a "vonatozást", 4-wide, 3-wide - nekem túl sok, nem is kedvelem Daytona-t és Dega-t, amíg nincsenek jó szabályok, addig nem lesz jó verseny ...

Előzmény: RodRigo (249)
RodRigo Creative Commons License 2002.01.24 0 0 249
Sziasztok!

Akkor ébredjünk!

Alig kezdődött el a hivatalos idény, máris a rosszullét kering a fejem körül.
És itt most nem a Fordok már már tragikomikus szereplésére gondolok...

Olvasgatom a daytonai listát, és megakad a szemem egy néven.

Kenny Brack???

Az istenért. Ne.
Aki olvasott engem már más fórumokon is, az tudhatja, hogy mi a véleményem
az európai versenyzőkről. Ez a vadbarom Ganassi ugye nem gondolja ezt komolyan.
Egy sorozatot már sikerült tönkretennie az európai versenyzőivel. Most a NASCAR jön?

Persze tudom én, hogy ide eredmények is kellenek, de Brack mégiscsak IRL, meg
Indy 500 bajnok. Azt is gondolom, hogy ez "csak" a daytonai versenyre szól, de akkor is.
Tudom, hogy hülyén hangzik, de szerintem idén 100 emberrel kevesebb nézi majd a Daytona500 -at.
Az a 100 ember a Brack helyén ülő amerikai versenyzőnek szurkolt volna.

Ha jól tudom a National kifejezés még mindig az első tagaj a NASCAR rövidítésnek...

Más.
Pár hónapja egy rendkívül érdekfeszítő cikk jelent meg a nascar.com oldalain
Gaylen Duskey tollából, "Do restictor plates harm or help?" címmel.
Ez a cím már önmagában vitaindító, így szeretném ha elmondanátok a véleményeteket.

Látom idén is felkerütek az áramlászavaró lapocskák az autókra, úgyhogy Rusty Wallace tavalyi
aggodalmai most is érvényesek. Ugye voltak itt olyan nyilatkozatok is, hogy nem állnak rajthoz a
versenyzők, ha a szabályok tovább élnek. Na ezt fejtegeti Duskey, példákon és ellenpéldákon
keresztül 1986 -tól a legutóbbi talladegai Bobby Labonte féle vízszintes szaltóig.

Szóval tavalytól, a max. szárnydőlésszög, illetve a légellenállás növelő lapocskák miatt
változott a SuperSpeedway versenyforma. A háromoszlopos vonatozás biztonságos?

Köszönöm, hogy elolvastatok.
Rod.

Real Drugs Creative Commons License 2002.01.21 0 0 248
Kössz a linkért!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!