Keresés

Részletes keresés

Duz Creative Commons License 2012.09.03 0 0 4265

 

Kedves Zsuszik! Nagyon remélem, hogy a párod is sikerrel fog ezzel, a kevésbé sikeres céggel járni. Tehát, csak drukkolni tudok minden várakozó embernek, hogy valaki  ténylegesen kárpótolja őket. Nekem szerencsére nem volt hozzájuk sok közöm, csak annyi, hogy megnéztem, nem volt szimpatikus, nem ajánlotta senki, így nem lett közöttünk üzleti kapcsolat, szerencsére. Viszont, akiket több barátom ajánlására választottam, azokkal teljesen meg vagyok elégedve és az ismerősi körömből, további három ember, úgyszintén. Idén már négyszer vásároltam tőlük és egyszer adtam el, mindig időben szállítottak és utaltak, minden gördülékenyen ment. Ők az ezust-arany- honlapon található cég (ezust-arany.hu) . Nagyon szimpatikus az ügyvezetőjük, nekem ez is fontos - bár ezzel is biztos vissza lehet élni, de eddig minden stimmelt. Nekem nagyon fontos, hogy többen ajánljanak egy céget. Ezen a szinten nem hiszek az olcsóságban, szeretem a tisztességes versenyt, a tőzsdei ár alatt értékesíteni, pedig nem az - és még most is van erre példa. Nekem azzal sincs semmi bajom, hogy előre kell utalni, sok iparágban ez a bevett szokás, mert ha megtaláltam a PARTNERT, akkor ott bizalom van. Aki nem az árat tolja lefelé, annak lesz haszna, így biztos meg tud majd belőle élni és valószínűleg hosszabb távon tervez, nem arra megy, hogy a versenytársakat kiiktassa és arra sem, hogy esetleg az ügyfeleit megkárosítsa. Közhely, de olcsó húsnak sajnos néha híg a leve. Tehát mindenkinél ott a döntés, hogy kire bízza a pénzét. Én választottam és fogok is nem dömpingárast, de számomra eddig bevált céget.  Sok sikert Mindenkinek!

Előzmény: zsuszik (4263)
balacy Creative Commons License 2012.09.03 0 0 4264
zsuszik Creative Commons License 2012.09.01 0 0 4263

Csak most tudok válaszolni,elnézést.

Szóval :a félreértések tisztázására , én még megkaptam a megrendelt aranyat az Aranyközponttól tavasszal ,de a párom juniusban befizetett pénze "bentragadt". Tegnap személyesen találkozott ezügyben Sípos Úrral egy presszóban,hosszasan elbeszélgettek és igéretet kapott a kártalanításra (teljesíteni fogja az elmaradt megrendeléseket),továbbra is szeretné ezt a céget üzemeltetni, "sajnos,sokat rontottak a cége renoméján az internetes kalandorok" és további türelmet kért.

............

 

Előzmény: hitel nélküli (4144)
balacy Creative Commons License 2012.09.01 0 0 4262

Érdekes cikk, érdekes megközelítés.

Előzmény: BlackVoid2 (4261)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 4261

The next few days or weeks will likely be the very last time you can buy gold below $1,700. You'll have to pay a higher price from then on.

 


http://www.zerohedge.com/news/guest-post-your-window-buy-gold-below-1700-closing

balacy Creative Commons License 2012.09.01 0 0 4260

http://elemzeskozpont.hu/content/az-aranystandard-%C3%A9s-az-arany-%C3%A1rfolyam

 

egy aranypiacos cikk. inkább olvamányos.

 

Más: emlegettétek a PSZAF-ot, mint egy kivánt felügyeleti szervet. Pont egy hete kérdeztem tőlük egy nagyon bonyorult és sok elemzést kivánó dolgot, de a mai napig sem kaptam választ. A kérdésem súlyára való tekintettel valóban megértem a késlekedést: Önök felügyeleti szervei-e az X cégnak? Én pont öt perc alatt találtam meg a választ...

naox Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4259

ez egy piramisjáték. annyi a köze az aranyhoz, mint az aranyérnek (ez is-az is szar ügy).

Előzmény: Springa0305 (4258)
Springa0305 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 4258
Springa0305 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4257

Welcome!

In 5dailyearn.com you have the opportunity to invest in the most precious metal, we are a company specializing in the exploitation and marketing of gold. Gold has become in recent years one of the most desirable investments because of the huge profits to be gained in short time, invest from the comfort of your home with just one click and we do the rest.

We have specialized personnel to provide the best service and make your stay with us be of your total satisfaction. You can access from a minimum investment of $10 and withdraw minimum 5$ from your returns daily, we accept several methods of deposit such as LibertyReserve, PerfectMoney, SolidTrustPay and Egopay. Let us be in your investment portfolio and create a good relationship as partners.

 

dolgozopenz.weebly.com

BlackVoid2 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4256

2x kell kattintani a teljes merethez, klassz kis index forum feature.

Előzmény: BlackVoid2 (4255)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4255

Hat nem ment be.

Előzmény: BlackVoid2 (4254)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4254

GOLD / EUR (remelem bemegy a kep)

balacy Creative Commons License 2012.08.29 0 0 4253

Körbehívtam a környező bankokat. Hát nem akart eladni nekem egy sem. A határ ezen oldalán.

 

Előzmény: naox (4248)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 4252

Jelenleg sokkal inkább a túlszabályozás és a bürokrácia túlburjánzása a probléma.

A másik a jogbiztonság hiánya, az állam visszaél a hatalmával, (máshogy értelmezi a törvényt, utólag módosítja, előzetesen letartóztat évekre stb.)  - sok esetben pont azért, hogy egyes cégeket ellehetetlenítsen.

 

Ilyen csalások meg vannak, voltak és lesznek, szabályozással ezt nem lehet megoldani. Inkább az iskolában kéne oktatni olyan alap dolgokat, hogyan nézzük meg egy adott cég adatait, hogyan kerüljük el, hogy csalás áldozatai legyünk, stb.

 

Ez tipikus magyar hozzáállás, hogy állambácsi mentsen meg a bajtól nevetséges és hülyeség. Mert állam bácsi nem tud ilyet, ellenben minden ilyen túlszabályozás a legitim piaci szereplők szivatásához vezet, az állampolgároknak meg nagyon sok pénzbe kerül. 

 

Akinek ez kell, az vissza akar térni a kommunizmushoz, ahol mindent az állam csinál. Vannak ilyen országok ma is, akinek tetszik szabadon elköltözhet mondjuk Kubába.

naox Creative Commons License 2012.08.28 0 0 4251

"Romániában működnek numizmatikai kereskedések teljesen legálisan..."

2-3 éve jó üzlet volt romániai kereskedők tömbjeit (amit megvehettek, de nem adhattak el újra) némi felárért pl. 20 koronásokra cserélni, amit viszont eladhattak.

Előzmény: Darwin1 (4250)
Darwin1 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 4250

Én látnám a szabályozásnak előnyét és hátrányát. Az biztos, hogy lennének vesztesei és nyertesei. A piac egyes szereplői kiszorulnának, mások meg éppen ezáltal bejutnának a piacra. Ez annak rossz, aki kiszorul, de hát az élet ilyen, változásokból áll, és alkalmazkodni kell. Egyfajta evolúció, ami remélhetően nem zsákutcába visz.

 

A szabályozás persze nagyon nehézkes dolog, és lehetetlen igazságosan és hibátlanul véghezvinni. A numizmatikai kereskedőkkel mi lenne például, ha egy szigorúbb szabályozás lépne életbe? 99%-uk kispályás, és biztos, hogy nem foglalkozhatna olyan érmékkel, amelyek befektetési arany kategóriába is tartoznak. Ugyanez igaz régiségkereskedőkre is. Ugyanakkor méltánytalan lenne ezeket az ágazatokat komplett kinyíni. Bár az is igaz, hogy ezek nagytöbbsége többé-kevésbé feketekereskedő, ami éppenséggel üvölt egyfajta piaci száblyozás után.

 

Árdráguláshoz is vezetne a szabályozás, ami nyilván nem a fogyasztók érdeke. Másfelől az sem az érdekük, hogy átverik őket. De hát, úgymond a biztonságnak ára van. Azonban átverések ettől még akkor is lehetnek, mert kiskapuk, hiányosságok a szábályozásban mindig lesznek, csalók és naív emberek meg amúgy is vannak. Hamis ékszerekkel (nemesfémekkel) azóta verik át az embereket, amióta nemesfémek csak léteznek.

 

Románia: Azt biztosan tudom, hogy Romániában működnek numizmatikai kereskedések teljesen legálisan (már évekkel ezelőtt is működtek), és értékesítenek mindenféle aranyérméket, amelyek amúgy a befektetési kategóriába is (és gyűjtőibe is) tartoznak.

Előzmény: naox (4249)
naox Creative Commons License 2012.08.28 0 0 4249

Egyébként ha jól tudom Romániában ez a helyzet: csak bankok forgalmazhatnak aranyat (legalábbis két éve így volt). Hogy ez jó-e? A román határ környéki magyar kereskedőknek biztosan.

Előzmény: Törölt nick (4247)
naox Creative Commons License 2012.08.28 0 0 4248

És hány magyar pénzintézet forgalmaz aranyat?

Előzmény: Törölt nick (4247)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4247

A megbízó ebben az esetben egy pénzintézet, az ő ügynöke az aranykereskedő.

Előzmény: naox (4246)
naox Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4246

"külföldi cég Magyarországon fiókteleppel"

kereskedelmi képviselet

"Az ügynök tevékenységéért a megbízó korlátlanul felel."

ez jó. Korlátlanul. Egy korlátozott felelősségű társaság.

Előzmény: Törölt nick (4245)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4245

Ad 1. Ha egy jogilag külföldi cég Magyarországon fiókteleppel rendelkezik, akkor köteles magyar adószámot kérni, és az itthoni telephelyéről az üzleti könyveket a magyar szabályok szerint vezetni, lásd Axa, Citibank.

 

Azt tényleg nem tudom, hogy a közösségi jog lehetőséget ad-e a fizikai aranykereskedők helyi szabályozására.

 

Ad 2. Az ügynök más nevében, annak kockázatára jár el. Az ügynök tevékenységéért a megbízó korlátlanul felel.

Előzmény: naox (4241)
naox Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4244

"ilyenkor is meg kell felelj a magyar szabályoknak."

ezt sokan rosszul tudják (és igen, vannak így működő cégek). Egy ker. kirendeltség csak tájékoztat, segíti az üzletkötést, de az üzlet közted, és egy külföldi cég között jön létre. Te a külf. cég számlájára utalsz, futár hozza az árut, a szerződés a külf-i jog szerint köttetik, külföldi hatóságok az illetékesek. Akkor is, ha a külföldi cég tulajdonosai és ügyvezetője is magyar.

 

"Bármely szektorra lehet külön szabályt hozni!"

Lehet. Csak nem értem, hogyha arany esetén tiltjuk az előre utalást, akkor milyen indokkal tesszük, ha nem tiltjuk általánosságban? Egy autókereskedő éppúgy leléphet 400 millával, mint egy aranykereskedő.

Engem zavarni szokott, ha a jog nem a józan ész talaján áll....

Előzmény: asztalosgabor (4243)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4243

"és annak magyar adószámmal nem rendelkező kereskedelmi kirendeltségeként működni."

 

ilyenkor is meg kell felelj a magyar szabályoknak.

 

 

 

"akkor azt csak szektorsemlegesen tehetnéd"

 

Mégis miért? Bármely szektorra lehet külön szabályt hozni!

Ha meg szektorsemlegességet akarsz, akkor vezessük be újra az áfát az aranyra mint fémre. Mert a vasboltban sem vehetsz áfa nélkül zártszelvényt.

Előzmény: naox (4241)
naox Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4242

1 milliós törzstőkéjű aranyforgalmazók is vannak, de az a pénz (legtöbbször) nem is áll rendelkezésre, és nem arra szolgál, hogy óvadékul szolgáljon a cég tevékenységére. Ne keverd a törzstőke fogalmát egy pénzügyi szolgáltató saját tőkéjével!

Előzmény: uhu20 (4240)
naox Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4241

"Nyitott pozíción ugyanazt értjük mindketten"

hát én nem ezt értem.

"Az autó, és ingatlan értékesítés nem jó párhuzam"

semmiféle párhuzamról nem írtam. Ha megtiltod az "előre utalásos értékesítést" -és az általad vázolt nyitott poz. tilalma a gyakorlatban ezt jelentené- akkor azt csak szektorsemlegesen tehetnéd. És akkor senki nem tudna kishazánkban többé rézkábelt vagy karbamidot értékesíteni.

"Ha a saját tőke korlátaiba ütközne a kereskedő, akkor fel kell adni az önállóságot, és ügynökként végezni a tevékenységet."

Ugyan. EU tagok vagyunk, egyszerűbb csinálni egy szlovák/osztrák céget, és annak magyar adószámmal nem rendelkező kereskedelmi kirendeltségeként működni.

(Egyébként nem értem, hogy az ügynök mennyiben jelentene megoldást? Mi van, ha ő lép le a pénzzel/arannyal?)

Előzmény: Törölt nick (4239)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4240

Ha a saját tőke korlátaiba ütközne a kereskedő, akkor fel kell adni az önállóságot, és ügynökként végezni a tevékenységet.

 

A bebukott cégnek emlékeim szerint mindössze 20 m ft volt az alaptőkéje - azaz érdekes módon tizedannyi is elég, mint egy bef.szolgáltatónál.

Előzmény: Törölt nick (4239)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4239

Nyitott pozíción ugyanazt értjük mindketten: a szerződő felek valamelyike nem, vagy csak részben teljesítette a kötelezettségét. Az autó, és ingatlan értékesítés nem jó párhuzam. Itt tőzsdei termékről van szó, ahol a szerződés, és a szállítás közötti időszak árváltozása publikus, és valamelyik fél óhatatlanul is késztetést érezhet, hogy bocsi, nem ezt akartam.

 

Ha a saját tőke korlátaiba ütközne a kereskedő, akkor fel kell adni az önállóságot, és ügynökként végezni a tevékenységet.

Előzmény: naox (4237)
naox Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4238

Jó lenne tudni, hogy mit értesz "nyitott pozíció" alatt. Az aranyközpontnak pl. nincs ilyenje, oszt mégis csődben van.

Előzmény: Törölt nick (4236)
naox Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4237

Magyarul korlátozni kell az előre fizetést. A dolog -szerintem- több sebből vérzik.

1) sok területen ez a tipikus módja a vásárlásnak. pl. autók, lakások, ipari fémek, etc. Egy ilyen szabályozás hazavágná a magyar gazdaság/kereskedelem több szeletét, és helyette határon túli cégek szállnának be.

2) egy ilyen szabályozás nem tudná kivédeni az ilyen típusú csalásokat, csak egyértelműbbé tenné az ügyvezető felelősségét. Ugyanannyi marad a kár, és ugyanúgy nem térülne meg

3) sok szektorban szezonális az érdeklődés. Ilyen pl. az arany, az elmúlt év forgalmának 90%-át tavaly okt-decemberben bonyolították. Ha bekorlátozod a legális kereskedőket az előjegyzések fogadására, akkor betelik a "keret", és megint a külföldi és az illegális kereskedők piacát szélesíted.

4) a dolog -a piac szűkítésén túl is- drága (fedezet tőkeköltsége), egy nagyon szűk margóval dolgozó piacon.

Előzmény: Törölt nick (4236)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 4236

Eleve vevőnyilvántartást kell vezetnetek. Innen egy lépés egy olyan adminisztráció, hogy csak az alaptőke mértékéig lehessen nyitott pozíciót felvenni. Ha ez gondot okoz, akkor lehet ügynökként is végezni a tevékenységet, mint a zálogkölcsön, vagy a valutaváltás esetén.

Előzmény: naox (4235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!