Keresés

Részletes keresés

pataporc Creative Commons License 2000.06.07 0 0 679
Ezuton szeretnem jelezni a tisztelt topictarsaknak, hogy ezentul csak ahitatos hangnemben szabad hozzam szolni. Benne vagyok a noi top 10-es teljesitoben! Megszamoltam! Es ha bevezetjuk az av-ranglistat, akkor meg Rezsuta Ibolyat is szanaszet-verem...
pataporc Creative Commons License 2000.06.07 0 0 678
Vigyazat! Hosszabb lelegzetvetelu hozzaszolas kovetkezik (amig megpirul a piritosom)!
Hatizsak: elso Kinizsimen egy olyan lannyal indultam (o 17 eves volt, en 16), akinek volt deposkocsija, jol kitervelt utiterve (lasd Macko utitars), kilometerre kiszamolt kaloria- kalcium- cukor sotobo. fogyasztasa. Hatvannal kihullt. En meg vegigvonszoltam magam a Getenel kicsit nagyobb zsakommal. Szerintem egy kicsi zsak egyaltalan nem akadalyoz, en ket Kinizsin anno rasoztam a cuccaimat a colos pasikra, de mindig katasztrofa lett belole;
az esos/jegesos/fagyos Kinizsin (ket eve talan?) peldaul kenytelen voltam tolem zsenialisnak mondhato 20 orat menni, mert az osszes meleg ruha annal a sracnal maradt, aki 50-nel atazott es hazament. Ergo 60-tol nem allhattam meg, mert tutira csak egy kis jegkockat talaltak volna helyettem a sepruk. Ugyhogy vigyazat a segitseggel!
Piritos megforditva.
BEAC. En ketszer indultam, eloszor 70-ig jutottunk 90 kilometer megtetelevel - a bunos a Pilis. Azzal kezdtunk a komp utan, hogy rossz hegyre masztunk fel - alltunk egy hegyen, es a szomszedoson meg folyt a tura...
Meg nem adtuk fel, de utana mar mindenhol allhatatosan eltevedtunk, ahol ketteagazott az ut - aztan annyira idegesek lettunk, hogy kitalaltuk, hogy hagyjuk az egeszet a fenebe, lemegyunk a legkozelebbi faluba, aztan uzsgyi haza. Na, akkor persze nyilegyenesen pont az ellenorzoallomasra ertunk le. Reggel meg felkeltem es a celban viraggal koszontottem egyetlen tulelonket es akrobatikus rock and rollt jartunk a labunk roncsain (az indiai tancbemutatom korai elodje). A masodik meg rosszabb volt: 6 nappal elotte futottam felmaratont (Altvizsla, nem hazudtoltam meg magam akkor sem, elotte 23 evig elfelejtettem edzeni. De 2 ora alatt megcsinaltam!), emiatt mindenem zizegett, recsegett, sajgott, es a legremesebb az volt, hogy 40-nel begorcsolt a talpam. Azt a kint! Az valami leirhatatlan - senkinek sem ajanlom atelesre az elmenyt. Ugyhogy 50-nel bucsit mondtam a Beacnak.
Hopp! A piritos elszenesedett. Meg egy aldozat a Beac oltaran.
Előzmény: Ermak (675)
Gödény Creative Commons License 2000.06.07 0 0 677
Nem tudom - mert senkire nincs ráírva, hogy depózik vagy nem. Hátizsákkal a háton már érkeznek be este 10-kor - 11kor is.
Előzmény: Ermak (675)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.07 0 0 676
Sánta kutya: az 50 alatti túrákra nem mondtam hogy "teljesítménytúra", csak azt hogy "túra". A teljesítménytúrák valóban 50km-nél kezdődnek, normál terepen, normál körülmények között. Egyébként én is szívesen eljárok egy-egy 30km-es túrára, sőt egyszer szeretnék teljesíteni egy 10km-es túrát is, micsoda sikerélmény lenne (főleg ha sikeresen be tudnék érni a célba). Ennek a kitűzőjét büszkén viselném, és dicsekednék: lám mire vagyok képes !
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (674)
Ermak Creative Commons License 2000.06.07 0 0 675

Gödény!
A kísérő kocsik kapcsán jutott eszembe: jellemzően mikor kezdenek beérni a nem depózó, kísérő kocsi nélküli (azaz hátizsákos) teljesítők a célba?

(Bár hátizsák nélkül sem egyértelmű a dolog, korábban mintha már említettem volna a mongol évfolyamtársamat, aki kulacs-övtáska-rövidnadrág stílusban, helyismeret, depó és kísérő nélkül végigment/futott 16 óra alatt.)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.06 0 0 674
Hehe, most megvagy! Belédállt a villám!

261: >Gyarekek, azért 50km alatt ne beszéljünk teljesítménytúráról.
659: >Na jó, azért mondok jó túrákat is: Gerecse 50, Tojás 40,

A Tojás nekem nem tetszett, de erről már kifejtettem a nézetemet. A többi, amit ismerek, szerintem is jó. (A Julianus főleg száraz időben, mert azok a lánctalpnyomok sárban iszonyatosak.)

Előzmény: altvizsla (673)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 673
Na jó, azért mondok jó túrákat is: Gerecse 50, Tojás 40,
Julianus 50, Budai Trapp, Vértes 50, Meteor 50, Téry 50, Kozma 60, Kiscell 60, Budai 50,
Tési Fennsík 50, Börzsöny 50, ...
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.06 0 0 672
Látom, ráéreztél a HTML ízére. Azért csak funkcionálisan... :-)
Előzmény: altvizsla (671)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 671
balatoni túrák: kegyetlen rossz a jelzés felfestés,
és kegyetlen rossz a szervezés, csak 1-2 emberrel találkozol a 100km-es távon,
a rendezők azzal kezdték a startnál: "Na ide figyeljen: itt-meg itt olyan szúrós, sűrű
bokorrendszer van hogy azon mi sem tudjuk hogy fog átjutni"
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.06 0 0 670
>Mezítláb megyünk, kizárólag forrásvíz, levelek és bogyók fogyaszthatók...
De ugye csak a védett terület határán kívül?

Ha viszont nem szabad kaját és vizet vinni, akkor jogos igény, hogy mindenkinek kövek legyenek a hátizsákjában, mint a Csontbrigádban.

Előzmény: Ermak (660)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 669

A sörből régebben én többet fogyasztottam, most azonban
csak a Pilis előtti műútnál vettem egyet.
Sajnos nem volt túl hideg.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.06 0 0 668
>Kék Balaton túrák: a lehető legrosszabb túrák amin eddig voltam, el ne menj rá !!!!!!
És miben áll a rosszaságuk?

>Engem is figyelmeztettek előtte hogy semmilyen balatoni túrán ne induljak
Miért, mi a baj velük? Amúgy sokat nem tehetsz, azon a hétvégén nincs más ttúra.

Előzmény: altvizsla (662)
Ermak Creative Commons License 2000.06.06 0 0 667
Red Bull: amennyire utána tudtam nézni az összetevőinek, nem igazán doppingszer - nem jobban mint a kávé vagy egy nagyobb adag kóla (vagy a szokásos mogyorósbányai söröcském). Én mindenesetre mellőzöm, és nem az ára miatt.

Kísérő kocsik: a Radiant Rt-nél nagyon lelkes csapat lehet: két piros Toyota pickuppal vonultak fel a kísérők. Vajon hány embert kísértek? (2-3 Radiant-pólóst láttam a csobánkai műútnál.
)

Előzmény: altvizsla (662)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 666
Gödény: Így igaz
defekt Creative Commons License 2000.06.06 0 0 665
Köszönöm a figyelmeztetést. Akkor azt hiszem magamnak szervezek túrát.Szimpla költség, dupla élvezet.
Előzmény: altvizsla (662)
Gödény Creative Commons License 2000.06.06 0 0 664
Előzmény: altvizsla (663)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 663
IGAZI TELJESÍTŐ
És mi a véleményetek arról akit kocsival kísérnek ? Nem kell vinnie cuccut, hűtőtáskából kapja a kívánt üdítőt, ...stb.
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 662
RedBull: ok, egyezik a véleményünk, valóban "igazi teljesítő" az illető ! Arra gondoltam előzőleg, van olyan köztetek aki ezt kétségbe vonja.

DEFEKT: Kék Balaton túrák: a lehető legrosszabb túrák amin eddig voltam, el ne menj rá !!!!!!
Ha nem voltál még rajtuk akkor először, és utoljára fogsz oda elmenni. Még véletlenül sem fogsz semmi olyan jó dolgot tapasztalni mint egy Kinizsin. Én még 3 éve indultam el rajta (pontosabban a 70-es távon, de annyira elegem lett hogy feladtam a 18. km-nél).
Megjegyzés:a 70-es távon akkor 7 ember indult.
Engem is figyelmeztettek előtte hogy semmilyen balatoni túrán ne induljak, de sajnos nem hallgattam rájuk !

Gödény Creative Commons License 2000.06.06 0 0 661
A rendezőség vállaja, hogy templomok és keresztek környékén az utat felszórja rajzszeggel.
Előzmény: Ermak (660)
Ermak Creative Commons License 2000.06.06 0 0 660
Na jó, mégse vonjuk meg, mert az aszkéta Százas jó ötlet. Mezítláb megyünk, kizárólag forrásvíz, levelek és bogyók fogyaszthatók...

...na jó, abbahagyom, kezdem úgy érezni, hogy mégiscsak megártott nekem ez a Százas...

Előzmény: Ermak (659)
Ermak Creative Commons License 2000.06.06 0 0 659
Na tessék!

Pataporc már kipróbálta. Javaslom, vonjunk meg tőle egy fél teljesítést. :-)))

Előzmény: pataporc (657)
defekt Creative Commons License 2000.06.06 0 0 658
És most valami más:
Ki jön a Kék Balaton 100-asra ?
pataporc Creative Commons License 2000.06.06 0 0 657
Redbull: ne hidd, hogy olyan sokat dob az emberen... ne szervezzunk aszketa Kinizsi 100-at? Nem lehetne dugiban szolocukrot habzsolni, nem ihatnal energiaitalt, nem ihatnal kavet es vegul nem moshatnad meg a labadat 50-nel.
Sokkal erdekesebb kerdes, hogy szintetikus drogokkal teljesiteni sportszeru-e. Az egy fokkal sulyosab kategoria, mint a Redbull...
Gödény Creative Commons License 2000.06.06 0 0 656
A következő kérdés az lesz, hogy aki 10.000 Ft-nál drágább bakancsban/futócipőben ment végig, az igazi teljesítő-e. Mert ha egy szakadt tornacipőben próbálkozott volna, akkor soha nem teljesíti.
Előzmény: altvizsla (654)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 655
Lecsoka: igazad van abban hogy mivel tényleg van már ranglista (teljesítés száma szerint),
nem érdemes újat csinálni. Igazából az av-ranglista ennek az ős-ranglistának csak kiegészítése amelyet azért tartottam érdemesnek definiálni, mert pontosabban határoz meg egy sorrendet.
Előzmény: lecsoka (652)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 654
REDBULL kérdés !
Szerintetek érdemel-e oklevelet az a "teljesítő" aki mondjuk pl. 5 RedBull elfogyasztásával
teljesíti a Kinizsit ? Tegyük fel tudjuk róla hogyha nem tudott volna venni ilyen italt
akkor nem teljesíti. Szóval "igazi teljesítő" vagy sem ???
Gödény Creative Commons License 2000.06.06 0 0 653
>Mi a véleményetek erről, baromság ?
1. válasz: nem az, mert jól elfoglaltad vele magad, foglalkoztál vele, gondolkoztál rajta, tehát már volt
valami haszna.
2. válasz: mindig csak olyan kérdést tegyél fel, amelyre csakugyan tudni akarod a választ. :-)))

>> Mi a véleményetek erről, baromság ?
> 1. válasz: nem az, mert jól elfoglaltad vele magad, foglalkoztál vele,
> gondolkoztál rajta, tehát már volt valami haszna.
> 2. válasz: mindig csak olyan kérdést tegyél fel, amelyre csakugyan
> tudni akarod a választ. :-)))

(SK), benned egy diplomata veszett el. Én egyszerűen az mondtam volna rá: igen.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (638)
lecsoka Creative Commons License 2000.06.06 0 0 652
>Ezek szerint Ermakkegészséges lennék?

Szerintem igen. A Voltarent az erős gyulladáscsökkentő hatása miatt javalltam, mert szerintem pont az a gond, amit a futó haverod mondott.

Nem tudom minek új ranglistát csinálni, amikor a meglevő szerintem éppen jó.

Előzmény: Ermak (651)
Ermak Creative Commons License 2000.06.06 0 0 651
>>Nézd meg, hogy nem duzzadtabb-e a furcsa térded a másiknál !
> Nem.
Akkor már mind a kettő duzzadt. :-))) Ezt a hipoizének is megmondhatod.

Most, hogy mondod, tényleg, mintha.
Szóval szerinted hypóval mossam?

>>Amúgy szerintem kutya bajod.
Ezt kikérem magamnak! :-))))

Ezek szerint Ermakkegészséges lennék?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (650)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.06 0 0 650
>>Nézd meg, hogy nem duzzadtabb-e a furcsa térded a másiknál !
> Nem.
Akkor már mind a kettő duzzadt. :-))) Ezt a hipoizének is megmondhatod.

>>Amúgy szerintem kutya bajod.
Ezt kikérem magamnak! :-))))
SK

Előzmény: Ermak (644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!