Keresés

Részletes keresés

El Qradi Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27138

"Peter Gabriel lemondta biztonsági okok miatt kijevi koncertjét:"

 

Fél ő is attól, hogy jól megdemokratizálják a právij szektoros

filoszemiták....

 

 

Előzmény: Peter_Cs (27130)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27137

Itt az eredeti:

 

Szerintem is a szerda7 által jelzett az ocsmány káromkodás a "bloody" megfelelője...

Előzmény: voks02 (27128)
szerda7 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27136

Nagyon jó, mondhatni tökéletes.

Előzmény: Zoxo Whitney (27125)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27135

Ha szigorúan vesszük, így van.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (27132)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27134

Nem hiszem, hogy megsértődne, ő sem élt soha angol anyanyelvi környezetben... ahogy az emberek többsége se... és akkor itt jön az értékrendi kérdés, hogy ki alkalmazkodjon kihez? Mert szerintem mindig - MINDIG - a valamiben jobbnak kell az abban gyengébbhez...

 

ÜdV

Előzmény: voks02 (27129)
szerda7 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27133

Érdekes módon a mélyen patrióta orosz hajlamos a szovjetet hazaárulónak tartani.

Előzmény: őszebb adta (27123)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27131

OFF: nekem meg az jut eszembe, amikor külföldön egy étteremben végigszenvedtem angolul a rendeléseket, fizetést, stb (meglepően kevés informatikai szakszöveg volt benne:)))), majd búcsúzóul utánunk szólt a pincér, hogy ""sziasztok." - mit mondjak, ott helyben meg tudtam volna fojtani puszta kézzel:)))

 

ÜdV

Előzmény: Zoxo Whitney (27126)
Peter_Cs Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27130

Peter Gabriel lemondta biztonsági okok miatt kijevi koncertjét: http://petergabriel.com/news/back-front-show-kiev-cancelled/

voks02 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27129

Nagyon megsértődik az asszony, ha azt tételezem fel róla, hogy tanulhatta, de annyira jól mégsem tudja? :-))

Előzmény: Antisystem (27122)
voks02 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27128

Figyi. Nézz már utána, ki mondta ezt a mondatot, hol mondta, milyen környezetben mondta, és csak rájössz magadtól is, hogy mennyi esélye van a te interpretációdnak, jó?

Előzmény: szerda7 (27124)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27127

Nézd, hibbant az összes nő, aki azt hiszi, hogy talál olyan férfit, aki az üzleti életben könyörtelen, otthon meg kenyérre kenhető - legalábbis a mézeheteken túl:)

Ugyanis az ember személyisége egyféle, ugyanaz áll rá, mint amit Lincoln az "önmagával meghasonlott ház"-ról mond. Tehát, mivel a társadalmak emberekből állnak, amelyik társadalom kifele ilyen, ott biztosra vehető, hogy befele sincs erős társadalmi kohézió, közösségtudat, társadalmi felelősségvállalás. Pont ez egyébként a legnagyobb különbség az USA és az európai társadalmak között, ebben incl. Oroszország is. (és még Európán belül is van egy észak-déli tagozódás, minél délebbre megyünk, annál fontosabb a közösség)

 

ÜdV

Előzmény: sunstr. (27121)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27126

Nekem az a magyar turista jutott az eszembe, aki New Yorkban egy étteremben "bloody beefsteaket" kért és a pincér visszakérdezett: "And any fucking potatoes, Sir?"

Előzmény: szerda7 (27124)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27125

"Turcsinov: fegyveres bandákkal civilizált országok nem tárgyalnak"

 

"Valamiért" a Mágnás Miska jutott az eszembe:

A rangomra sokat adok,
és mivel én egy gróf vagyok
előfordul,hébe-hóba,
hogy magammal
sem állok szóba


A modorom,olyan finom,
Hogy már én
magam sem bírom
Így szól hozzám,aki meglát
Csókolom a szilvupléját!


Kutyából,
nem lesz szalonna,
A suszterból,
primadonna,
Szalmalángból
nem lesz kráter
Nyúlból,nem lesz
hózentráger


Hülye vagyok,ezt belátom,
és ez itten a barátom,
de egyre azért büszke vagyok,
hogy kettőnk közül,
Ő a nagyobb.


szerda7 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27124

Aham.

 

http://dictionary.reference.com/browse/bloody

 

Várom helyes fordításodat a fenti 'bloody awful', 'bloody marvellous' kifejezésekre. 

 

 

Ellenkező esetben az is jó lesz, ha elmagyarázod, mi-milyen az a 'véres ünnep'? Fekete szeánsz, gótikus gyülekezet, disznóölés, esetleg véradó fesztivál?

 

Harmadszor: egy kis humorérzéket is be lehet gyűjteni, ha már az adott nyelvet nem érzed.

 

Ez a szó annyira a káromkodási szókészletbe tartozik, hogy angol nyelvű fórumokon az automata moderáció eleve kicsillagozza. Ilyet anyanyelvi beszélő le nem ír, kivéve állandósult szókapcsolatokban (Bloody Friday) vagy orvosi és hasonló témájú szövegben, kivéve, ha káromkodik, természetesen.

Előzmény: voks02 (27113)
őszebb adta Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27123

-" bár az SZKP utódpártja is benn ül az orosz törvényhozásban..."-

 

Emlékeim szerint, Jelcin elnök betíltotta az SZKP-t, tehát nem lehet utódja. A szovjet mentalitást viszont nem tílthatta  be, mely máig él Putyinban és az őt követő emberekben. Azért mert átcimkézték magukat attól még megmaradtak szovjetnek. 

Mert hát ugye itthon attól még, hogy az Mszmp, Mszp-nek címkézte át magát a megítélésük máig megmaradt. Érdekes módon ez volt megszállóinkra mára nem igaz. Hogy van kedves Moszkvics barát? 

Előzmény: Antisystem (27119)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27122

Hát nézd, a nyelv elsődleges funkciója ugye, hogy megértsék az embert - pro és kontra. Na ehhez képest az indiai általában tankönyvi angolt beszél, az amerikai meg valamiféle szlenget... az indiai azt SZERETNÉ, hogy értsék őt, az amerikai meg elvárja, természetesnek veszi...

(a zasszonynak, ki fiatalabb évjárat lévén már iskolában tanulta meg nyelvvizsgapapírjai is vannak, tök ugyanez a véleménye)

 

ÜdV

Előzmény: voks02 (27118)
sunstr. Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27121

Amiben te hiszel az már szinte valamiféle vallás is lehetne:-)
Hogy globális szinten az érdekek dominálnak alapvetően, az nem ördögtől való és nem a nyugat értékrendjének öntörvényű kitalációja és művelője. A világon bárhol bármelyik kontinensen, nemzet vagy nemzetek egyesülése felett már a kívülállókra tekintettel inkább érdekek fűződnek jobban mint barátság.

 

Előzmény: Antisystem (27088)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27120

ez ugyan off, de jókat szoktam mosolyogni, amikor a dél-londoni, a melbourne-i és brit-kolumbiai haverjaimmal beszélünk:-) a kanadai rendszeresen beszól a dél-londoninak, hogy "speak damn english", az ausztrált meg alig értjük :-)

Előzmény: voks02 (27118)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27119

Az a meghunyászkodás napja lesz bizony a szovjet pártvezetés számára.

Ehhez a vágyálomhoz már csak egy szovjet pártvezetés kell, ugye... nem könnyű baleset, bár az SZKP utódpártja is benn ül az orosz törvényhozásban... az egyik ellenzéki pártként...

 

ÜdV

Előzmény: őszebb adta (27109)
voks02 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27118

Hát, te tudod. Azért azok, akik valóban tudnak angolul, ezt pont fordítva szokták gondolni, de végül is, ízlések, pofonok, satöbbi. :-))

Előzmény: Antisystem (27116)
Suleica4 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27117

Vasárnap minden kiderül.

A kelet-ukrajnai szakadárok Új-Oroszország néven független államot hoznának létre Luhanszk és Donyeck megyékből, de egyelőre nem tervezik az Oroszországhoz csatlakozást. Erről Oleg Carjov ukrán parlamenti képviselő, az úgynevezett Dél-Kelet Mozgalom vezetője beszélt a Komszomolszkaja Pravda orosz médiavállalat rádiójának.                   ...........

Carjov a LifeNews orosz televíziónak azt mondta: hallgatnak az orosz államfőre, de a népszavazásról a délkelet-ukrajnai lakosság döntött, és nem a politikusok. Szerinte csak akkor lehet elhalasztani a vasárnapra tervezett népszavazást, ha a szélsőségesen radikális ukrán Jobboldali Szektort lefegyverzik, és az ukrajnai válság rendezéséről április 17-én Genfben kötött négyoldalú megállapodás minden feltétele teljesül.

 

Nem halasztják el a függetlenségi népszavazást az ukrajnai szakadárok

 

 

A Donyecki és Luhanszki megye Moszkva-barát szakadárjai nem halasztják el a vasárnapra tervezett függetlenségi népszavazást, holott kifejezetten erre kérte őket Vlagyimir Putyin orosz elnök.

A szakadárok által Donyecki, illetve Luhanszki "népköztársaságnak" nevezett megye "népi tanácsa" csütörtökön külön-külön, de szinte egy időben egyhangúlag döntött arról, hogy megtartják a vasárnapi referendumot - jelentette az Interfax hírügynökség a testület illetékeseire hivatkozva.

A kijevi média szerdán kiszivárogatta, hogy a luhanszki népszavazási kérdőíven három kérdés szerepel majd: a megye lakóinak azt kell eldönteniük, hogy támogatják-e a független Luhanszki Népköztársaság kikiáltását, illetve későbbi csatlakozását Ukrajnához vagy Oroszországhoz. Feltehetően hasonló forgatókönyv szerint zajlik majd minden a szomszédos Donyecki megyében is.

http://nepszava.hu/

Antisystem Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27116

Igaz, hogy bérgyártanak, de a tervezés még USA

Hogy is hívják a Microsoft új atyamesterét? :)))

 

Na mindegy, engem ugye a szükséág vitt rá az angolra az elmúlt évtizedekben, soha sem éltem angol nyelvterületen, na ennek okán az írásbeliség ezerszer jobban megy, mint a beszéd... namost, ha munkámba vágólag felveszem a telefont, és abba ÉRTHETŐ angolsággal szól bele valaki, akkor tudom, hogy megint egy indiaival hozott össze a sors... ami az esetek többsége.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (27101)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27115

Köszi, hogy jóváhagyod:))))

 

ÜdV

Előzmény: Gasztonya (27091)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27114

Ezt hívják nagyhatalmi arroganciának. Csakhát ugye úgy forog a világ kereke, hogy egyszer fent, egyszer lent. S néha jól jönne egy-két barát. Ahogy előzőleg olvtárs írta, páran azt hiszik, ők nyalták hegyesre a piramisokat. Egyes-egyedül, mert nagyfiúk. 

Előzmény: Törölt nick (27087)
voks02 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27113

Félrefordítottad.

Előzmény: szerda7 (27111)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27112

Aham. Hogyne.

Előzmény: El Qradi (27107)
szerda7 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27111

Bloody hell! Ha megfeszülök se értelek.

Előzmény: voks02 (27098)
őszebb adta Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27110

A te dolgod, milyen pénzed buknád el szívesen.

Előzmény: El Qradi (27108)
őszebb adta Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27109

 -"És a ruszkik jóban vannak Kínával, biztos meg tudnak egyezni, akár pénzhasználat nélkül, barterban is. "-

 

Az a meghunyászkodás napja lesz bizony a szovjet pártvezetés számára.

Előzmény: messzehordó mordeháj (27092)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.08 0 0 27108

"Tennél rá nagyobb összeget?"

 

...mondjuk egy 10 dolláros Obamaki érmet?

Előzmény: őszebb adta (27105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!