Keresés

Részletes keresés

bally4h Creative Commons License 2017.07.02 0 0 33453

Nos Blaci78, a válaszodból megtudtam:

- Győrben laksz, 

- király autód van,

- más autója nem normális, mert nem olyan mint a tied. 

 

Felesleges is megírnom, milyen autóm van, ezt nem kérdezted. Nem király, az tuti. 

Cacakban tankoltam, már rendben kértünk, köszönöm a válaszokat! 

Montenegróban, 1.19 Eur átlagosan a 95 benyar, Szerbiában 147-149 dínár, ha valakit érdekel. Mázlim volt, kis kúton 129-ért tankoltam. 

Üdv! 

 

Előzmény: Blaci78 (33443)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.02 0 0 33452

Az is...

Előzmény: PVErzsó (33447)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.02 0 0 33451

(Benzines szerintem nem nagyon van. Ha meg tudja allni az ember-de nem tudja :-) es nem tapossa neki, egy teli tankkal egy Citroen C5 2.0hdi, elszalad szűken ennyit- csak az gázolajjal megy!)

:-)

Előzmény: Kroy Prince (33448)
maryjoe11 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 33450

Sziasztok!

 

Mindenkinek köszönöm a sok hasznos információt, amit olvashattam tőletek!

Szorgalmasan jegyzeteltem. :)

 

Mi Sutomore-ba utazunk. Aktív pihenők vagyunk, a strandolás mellett szeretjük felfedezni az ország szépségeit, látványosságait is.

Esetleg tudnátok segíteni, hogy mit tudunk megnézni? (kb. 70 km-es körzetben) Autóval megyünk, könnyen tudunk mozogni.

 

Köszönöm a válaszaitokat!

Üdvözlettel: M.

maryjoe11 Creative Commons License 2017.07.02 0 1 33449

Lajoska69!

Köszönöm a részletes útleírást!

 

Mi Sutomre-ba utazunk. Aktív pihenők vagyunk, a strandolás mellett szeretjük felfedezni a környező falvak, városok szépségeit, látványosságait is.

Még sosem jártunk Montenegróban, rengeteget olvastam már, hogy merre mehetnénk.

Tudnál segíteni abban, hogy mit érdemes megnéznünk? Merre menjünk?

 

Köszönöm válaszod!

 

Előzmény: lajoska69 (33083)
Kroy Prince Creative Commons License 2017.07.02 0 2 33448

Mondj egy ilyen autót, amelyik egy tank benzinnel elmegy 1400 km-t. Azonnal lecserélem az opelemet.

Előzmény: Blaci78 (33443)
PVErzsó Creative Commons License 2017.07.02 0 0 33447

Szervezkedő, Te is kecskeméti vagy? 

Előzmény: szervezkedő (33159)
Mici ur Creative Commons License 2017.07.02 -2 0 33446

Jo dontes. Ertelemszeruen, ugy kell tervezni, hogy a sotetedes csak Podgorica utan erjen el benneteket. Ugy Nova Varos utan szep a taj. Jartam ott telen is nagyon sokszor, akkor is gyonyoru. Anno ( 10 eve nem jartam arra mert nem elek Europaban) arra kellett figyelni, hogy a szerb "autopalyan" Roszke es Belgrad kozott sok a lehajto, ja es ott sebesseg korlatozas volt (van) es persze, hogy ott mernek aztan lehet fizetni. Ha szerencsed van elfogadja a rendor az Eurot. Mar nem emlekszem a pontos helyre, de valahol Cacak kornyeken. Tudtuk, hogy ha jovunk downhill ( hegyrol le) a volgyben ott all a rendor es mer. Mi szepen lelassitottunk kb 50-re. A baromja megallit ( rohogunk, mert nem volt gyorshajtas) erre a zsaru, biztonsagi ov (?). Bassza meg, azt hiszem 300 dinar volt, mi erre euro ok (?). Nem nem ez Szerbia Dinar ok. Ejjel 2 ora volt, hol valtsunk dinart? Mondja a szerv 500 meter mulva van egy kocsma ott. En kiszalltam a baratom elment penzt valtani.... Ilyen szarul meg az eletben nem valtottak az Eurot :-)

Kis balkani romantika :-)

Ennel sokkal jobb "autopalyas" elmeny Albania. Tiranabol a gorog hatar fele. Korrekt autopalya de kb minden 10-15 kmben autopalya vege tabla es villanyrendor (!!!). Aztan ujra autopalya. :-)

 

Előzmény: Beus199 (33445)
Beus199 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 33445

Pont erre terveztem én is az utat, köszi, hogy ezt megosztottad! Először megyünk Montenegróba, és szeretnénk minél több mindent látni, megnézni, ami igazán gyönyörű ebben az országban!

Előzmény: Mici ur (33419)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.02 0 0 33444

Vannak kisebb hatótávolságú autók is, amibe kevesebb uzemanyag fér, de ezek benzinesek. Mivel azonban általában, benzines autóval csak a gazdagok járnak, a pénz másodlagos.

:-))))

 

(Munkatársam autoja 6liter korul eszik, elmondasa szerint 40literes a tank. Neki is meg kell itatni Szerbiaban.)

Előzmény: Blaci78 (33443)
Blaci78 Creative Commons License 2017.07.01 -3 1 33443

Győr Ulcinj háromnegyed tank üzemanyag. Szerbiába drágább mint MNE be nem értem miért akarsz ott tankolni. Normális autó 1200-1400km elmegy egy tank üzemanyaggal.

Előzmény: bally4h (33434)
Blaci78 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 33442

Szia! Augusztus 2 án!

Előzmény: Győri Márta (33440)
spugna Creative Commons License 2017.07.01 -1 0 33441

Utjehovo nem tudom, hol van, én Podgorica rept-Budva retúr 34 E foglaltam a Wizz-air-Rionar-nél neten, ott várt, ahogy leszálltam, és 4 órával előbb ott volt értem (más utas sem volt). Egy órát még a szállásomom  "dumálgattunk":)

Előzmény: rittogo (33427)
Győri Márta Creative Commons License 2017.07.01 0 0 33440

Sziasztok!

 

Indul valaki július 28.-án Montenegroba?

 

Tünde Leslie Creative Commons License 2017.07.01 0 0 33439

Szia! Köszönöm szépen. Nyaralásra is gondoltam én albániában csak úgy gondoltam hogy előbb körbe nézek. Az idén is volt lehetőségem lemenni Neumba egy két órára. Gondoltam legalább látom hova megyek az idén. Na az a helyzet hogy se a környék se a szállás amit foglaltam valahogy nem kapott meg és pár óra múlva le is mondtam a Neumi szállásom. Tehát harmadszor is Ulcinjba kötök ki. Itt még idáig mindenem meg volt amit nyaralás alatt szeretek. Azért gondoltam átugranánk albániába is körbe nézek és lehet jövőre ott foglalok.

Előzmény: Pötyi61 (33401)
tr 502 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 33438

Sziasztok !! A Budvai aquaparkról valaki tud információt adni?

bally4h Creative Commons License 2017.07.01 0 0 33437

Köszi az nagyon jó, akkor nem aggódok!

Előzmény: szervezkedő (33436)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.01 0 0 33436

30-50km-en belul tuti van szerintem az egesz utvonalon.

Előzmény: bally4h (33434)
Zotya-bácsi Creative Commons License 2017.07.01 0 0 33435

Jól hangzik (látszik)! :)

Előzmény: szervezkedő (33433)
bally4h Creative Commons License 2017.07.01 0 0 33434

Hali!

Ulcinj-ba megyünk a klasszikus Belgrád-Cacak - stb útvonalon. Kérdésem, Belgrád után hol érdemes tankolni, mennyire vannak sűrűn a kutak?

Előre is köszi!

szervezkedő Creative Commons License 2017.06.30 0 2 33433

...és ha már repülő!

 

Aki szemfüles annak augusztus 27en vasarnapi indulas Pestrol (15:20kor) 4.090,- Ft. Visszaut Podgoricabol szeptember 06an szerdan 17:15kor szinten 4.090,- Ft.

(Ez klubtagsag nelkul +3000iranyonkent.)

 

Csak ugy mondom. Esetleg valakinek...

stevie-13 Creative Commons License 2017.06.30 0 1 33432

A repülő 19:35kor száll le. A szállásunk Utjehaban van. Tudnátok segíteni hogy tudunk eljutni az esti órákba oda?

 

 

Én őket ajánlom:

 

http://halotaxi.me/?lang=en

 

Pár hete mentem velük Podgoricából Budvába. Gyakorlatilag ugyanannyiba került, mintha autót béreltem volna, de így nem nekem kellett vezetnem. Így egyrészt tudtam egy kicsit írogatni útközben (én alapvetően dolgozni járok Montenegróba), másrészt nyugodtan megihattam az embereimmel pár pohár bort a budvai La Bocca étterem tengerparti teraszán.

 

Jó autó, jó klíma, jó sofőr - megérte.

 

 

 

Előzmény: rittogo (33427)
szervezkedő Creative Commons License 2017.06.30 0 0 33431

2 hete nekem kinkeservesen sikerult felkapcsolodni tobb ingyenes halozatukra is. Nagyon döcögött. Rengetegen voltak rajta. A csatlakozas is hosszu percekig tartott. Senki se tervezzen vele! Idegölő!

(A telekomnak van sok helyen fizetos wifije de en meg nem hasznaltam soha.)

Előzmény: stevie-13 (33429)
stevie-13 Creative Commons License 2017.06.30 0 1 33430

Huuuuuuuu! Mint bikának a vörös posztó! A csaj ordibált velem hogy "ő nem szerb nyelven, hanem horvátul beszél velem"!

 

 

Ilyet én is csináltam :-)

 

Udvarnál léptem át, a horvát oldalon az egyenruhás próbált magyarul beszélni, de nem nagyon jött át, mit akart, úgyhogy mondtam neki, hogy nyugodtan mondja csak a saját nyelvén, mert razumem malo srpski.

 

"SRPSKIIIIIIIII??????"

 

Aztán az utolsó csavarig átvizsgálták az autó csomagtartóját :-))))))))

Előzmény: szervezkedő (33426)
stevie-13 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 33429

elvileg van ingyenes wifi a podgoricai reptéren, én még nem próbáltam, és nem is mostanában jártam arra

 

 

Sajnos nincs. Soha nem is volt :-(

 

Egy furcsa öszvér megoldás létezik, a T-kom és a Telenor is jelen van hálózattal, de csak akkor tudsz fellépni, ha ők a mobilszolgáltatóid. Asszem sms-ben küldenek kódot, vagy valahogy így.

Előzmény: portugéza (33428)
portugéza Creative Commons License 2017.06.30 0 0 33428

Pont pár napja egy angol nyelvű fórumon - azt hiszem helyiek - ajánlották nekem a Halo Taxit a reptérről. Itt van az árlistájuk:

 

http://halotaxi.me/cijene/?lang=en

 

A Bar és Ulcinj szabott áraik alapján 30-40 euró lesz a fuvar a reptérről Utjehába. A reptéri taxisokat kerülni kell!! Telefon mellett neten is lehet odarendelni Halo taxit (elvileg van ingyenes wifi a podgoricai reptéren, én még nem próbáltam, és nem is mostanában jártam arra.)

 

http://www.web2taxi.me/19700/desktop_login.php  (előzetes regisztráció kell)

 

 

Egy másik, neten előrendelhető fuvar, a busticket4.me - n keresztül picit lenne drágább, 35-50 euró között lehet az ára (náluk is csak Bar és Ulcinj célokra vannak szabott árak a neten, de nyilván bárhová elvisznek a kettő között is).

 

Ha visszakeresel, használta itt a topikban nemrég valaki a Ryanair transzfert. Ha jól vettem ki, ott nem lehet elosztani a fuvardíjat a normál taxival szemben, összeadódik utasonként a díj (és lehet, hogy csak retúr lehet foglalni, ennek nézz utána). https://airporttransfers.ryanair.com/en (úgy látom, nem visznek Budvától délre, legalábbis szabott kínálatuk nincs a netes keresőjükben, érdeklődj náluk.)

 

A távolsági buszmenetrend problémás ilyen későn. Megbízható menetrend: https://busticket4.me/ . Kevés tartalékot látok, hogy el tudjátok érni valahol, valahogy (gyalog vagy taxival) az aznapi utolsó, 19:50-kor Podgoricából Ulcinj felé induló buszt, amit aztán külön kérni kéne, hogy Utjehában is álljon meg. Pláne, hogy először jártok arra, és a gép is késhet.

Előzmény: rittogo (33427)
rittogo Creative Commons License 2017.06.30 0 0 33427

Sziasztok!

augusztusban megyünk párommal a Wizz esti gépével Podgoricába. A repülő 19:35kor száll le. A szállásunk Utjehaban van. Tudnátok segíteni hogy tudunk eljutni az esti órákba oda? Illetve jó lenne pár hasznos info, hogy melyik strandra érdemes elmenni.

Előre is nagyon köszönöm!

R

szervezkedő Creative Commons License 2017.06.30 0 0 33426

(6-8éve is van már, reptérre szaladtam át Dubrovnikba. A határon valami nem tetszett a határőr csajszinak. Mekegtem, makogtam, valahogy már majdnem megértettük egymást, amikor én hogy oldjam a pillanatot, azt mondtam neki "en csak picit beszélek szerbbül"! Huuuuuuuu! Mint bikának a vörös posztó! A csaj ordibált velem hogy "ő nem szerb nyelven, hanem horvátul beszél velem"! Én erre magyarul mondtam neki valami olyat, amiben "basz" is volt és lassan elgurultam az autoval!)

Előzmény: H_G (33425)
H_G Creative Commons License 2017.06.30 0 0 33425

Hogy egyesek látványosan nem hajlandók megérteni az oroszt, az inkább csak HR-ban fordul elő.

 

Előzmény: portugéza (33424)
portugéza Creative Commons License 2017.06.29 0 0 33424

minél elvontabb témákról van szó, annál jobban megérti egymást egy déli- és egy északi szláv

 

 

Adódna, hogy ez oda lenne visszavezethető, amikor még a vallással, egyházzal jobban összekapcsolódott a (magas) kultúra. Persze nem minden szláv ortodox, ez az összekötő kapocs nem érinti mindegyik népet.

 

 

bolgár viszont (ami egyébként a legközelebb áll az ószláv nyelvhez) nyelvtanában elég jelentősen eltér, alap dolgokban is

 

Magas labda lenne a különbséget, az egyszerűsödést az egykori nyelvcserével magyarázni a bolgároknál.

 

 

Montenegróban az az érzése az embernek, hogy mindenki tud valamennyire oroszul. :) Ami a hasonlóság miatt bizonyos értelemben igaz is. Ha a helyi nyelven próbálkozok, általában orosznak néznek, és jön a pázsálusztá, a számok oroszul, meg társai. 

 

Külön csavar, hogy bele lehet abba botlani, hogy főleg Budvában a turizmusban dolgoznak orosz anyanyelvűek (pl. utazási irodáknál a Slovenska obala sétányon).

Előzmény: stevie-13 (33413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!