Keresés

Részletes keresés

perkelto Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15595

Melyik ukrán pártot tiltották be? Van olyan, amelyik nem indulhat a választáson?

Előzmény: Platon (15467)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15594

Van másik is.....

 

Putyinék nyaralni indulnak.

Mit kérdez a felesége:

- Vlagyimir, elzártad a gázcsapot?

Előzmény: kemenesalja2013 (15581)
loding Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15593

elképesztő profi PR lehet, nézd meg a lányokat is vitte magával, és érdekes, de nekem úgy tűnik, mintha a ruházatuk is valami manga, vagy anime :-) szereplőn lévő öltözékre utalna :-).

Nyilván meg van az oka, de lehet csak ez a divat.

 

http://www.globaltimes.cn/content/850029.shtml#.Uy1tX9uBtHY

 

:-)

 

Előzmény: Antisystem (15587)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15592

Lehet hogy egy nagygeneral utan meg vidaman fog szaguldozni :))...

 

...ha sikerul elmozditani hejbol - es nem ot kell szetvagni :((

Előzmény: turulkakas (15591)
turulkakas Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15591

Ravaszok ezek az ukránok!

Belülről próbálják gyengíteni az oroszokat......

Előzmény: Antisystem (15590)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15590

Ez nem szép dolog, tessék szépen visszaadni... nem süllyedünk a lomisok szintjére...

 

 

ÜdV

Előzmény: turulkakas (15589)
turulkakas Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15589

Az Oroszország által annektált Krím félszigeten hirtelen külföldivé vált ukrán erőktől egyetlen tengeralattjárójukat is elvették. Moszkva szerint a parancsnok önként adta át a 44 éves, 91 méter hosszú, dízeles Zaporozsjét az orosz hadiflottának.

nünüke88 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15588

Az USA ezzel a távoli kontinensen lévő helyével mindig is jól járt a nagy európai háborúkkal. Még akkor is, ha beavatkozott: katonákat veszített ugyan, de az ő területükön nem vonult végig fosztogatva egy hadsereg sem, az ő városaikat, infrastruktúrájukat és civiljeiket nem bombázták.

Ők megtehetik, hogy a rendelkezésükre álló eszközökkel távoli országokat bombázzanak vissza a középkorba, ha érdekeik úgy kívánják, velük ezt nem lehet megtenni.

Előzmény: A810 (15585)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15587

Á, ez alkalommal úgy tűnik, az USA sem jár jól... szegény Obamát sajnálom, már úgy tűnt, hogy Amerika első színes bőrű elnöke nyugodtan végigalibizheti a két választási ciklusát bármiféle érdemi tett nélkül - amibe csak az önjáróvá váló majd segítségért vernyákoló gall kakas rondított csak bele kicsit Líbia képében - Szíria elvan, Irán elvan, még tkp Izrael is elvan a szokásokhoz képest. béke Nobel megvan, lehet bevonulni diadalmasan a történelembe mint az első színes bőrű elnök akinek ráadásul mindjárt két ciklus sikerült (hála a Bushék által méltán kiérdemelt tömény utálatnak, valljuk meg, Obama valahogy úgy van, mint nálunk a Viktor, aki kényelmesen elvan a gyurcsányi elqrások farvizén, még programírással se kell vesződnie...) - na és akkor mint derült égből a villámcsapás, beüt a rémség, az oroszokkal való konfliktus.

Azért látható, hogy a helyzet kezelését ezen a ponton átvette a Fehér Ház VALÓDI URA, a valódi amerikai stratéga, pontosan azt a bábút megtolva, amit ilyenkor MEG KELL tolni:

http://hu.euronews.com/2014/03/21/kulturalis-misszio-michelle-obamat-fogadta-a-kinai-elnok-is/

 

ÜdV 

Előzmény: A810 (15585)
A810 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15585

Az USA jár egyedül jól az EU és az oroszok egymásra uszításával. Mi meg már megint, (mint mindig) szívunk, mint az a bizonyos torkos borz...

Előzmény: messzehordó mordeháj (15584)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15584

Egy orosz cég megvásárolta a német RWE olaj- és gázipari egységét 5,1 milliárd euróért, hogy ezzel szerezzen eszközöket Nagy-Britanniában, Németországban és az Északi-tengeren. Egyik olvasónk rögtön hozzáfűzte a kommentárt: „És tessék mondani, Németország most orosz gyarmat lesz, mint ahogy Paks esetében ezt nyilatkozta a libatolvaj?” Persze tudjuk, amit a németeknek szabad, azt nekünk nem, de ez az apró üzlet is mutatja, a kölcsönös kardcsörtetés és fenyegetőzés mögött az árusítás zavartalanul folyik. - See more at: http://www.magyarhirlap.hu/sarkosan-fogalmazva-377#sthash.HsDbSjtY.dpuf

Antisystem Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15583

A másik verzió: 15562:)))

 

ÜdV

Előzmény: kemenesalja2013 (15581)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15582

Na ya... a West kérlek hevesen ellenkezne, mert nem egy erős, független Ukrajnában érdekelt, hanem maffiózókban, akikkel mutyizhat... hogy a West véleménye gyökeresen változzon, ahhoz az kellene, hogy már a saját seggét is veszélybe érezze az ukrán qplerájtól... ilyen szempontból viszont igaza lehet mégis a követnek, valszeg, ha Ukrajna a világ 3. legnagyobb nukihegyén ücsörögne, a West gondosan vigyázott volna az ukrán nemzegazdaság egyben tartására...

 

ÜdV

 

ps: vajh miért tette le tegnap azt a k. sok pénzt az a Firtas? Csak nem ő is indulni akar az elnökválasztáson?

Előzmény: loding (15580)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15581

"Esküszöm csak krémet kértem tőle Nőnapra, nem Krímet! – így védekezik az orosz neten keringő viccben Alina Kabajeva, aki a bulvársajtó szerint Putyin titkos kedvese."

 

http://index.hu/mindekozben/poszt/2014/03/22/itt_az_ev_szovicce_moszkvabol/

loding Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15580

:-) ez ok, de mit szólna ehhez a "West" :-), mint látuk pár példán, ezer szállal kötődnek egymáshoz :-)

ugye ukrajna kakaó bab termelési volumenét nem ismerjük, de nagyjából hiányos töri és földrajzi gazdaságpolitikai :) ismeretink szerint nem kell sok fantázia a szálak összekapcsolásához ugye..:-).. meghát a cukor mint másik alapvető alkotó.. hogy meg ne feledkezzünk a lényegről...

na ez van

Előzmény: Antisystem (15578)
Platon Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15579

Jó meglátások szerintem. Viszont ugyanez igaz az Ukrán hadsereg nagyobbik részére is szerintem.

Előzmény: Biga Cubensis (15565)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15578

Nézd, szerintem Ukrajnának akkor lenne szemernyi esélye felállni, ha első körben nagyon komoly lusztrációs törvényekkel maffiátlanítanák a törvényhozó és végrehajtó hatalmat - tök mindegy, hogy épp a Lazarenko, Timosenko, Janukovics vagy melyik klánról van szó - majd hoznának olyan törvényeket, amelyek az állami vagyon visszaszerzését célozza a tolvajoktól...

 

ÜdV

Előzmény: loding (15577)
loding Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15577

Ezt "nyugati" ésszel próbáljuk magyarázni, teljesen fals eredményre vezet.

Az hogy "tőkés"-ek közvetlen politikai irányítást bevállalnak, már az egy irrealitás, másik pedig a pártok ideológiai háttere, meg az elnevezéseik.

Előzmény: Antisystem (15571)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15576

Lehet, igért ingyensörcsokit...:)))

 

ÜdV

Előzmény: wartburg1963 (15572)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15575

http://index.hu/kulfold/2014/03/22/ukran_nagykovet_meg_kellett_volna_oriznunk_a_nuklearis_arzenalt/

 

Mondjuk a nagykövet úr kicsit szélesebb látószöggel is gondolkodhatna... egy nukleáris arzenál mögé főként egy atomstabil ÁLLAM kell, ami képes azt felelősen őrizni és karbantartani... és hát ha realistán végignézzük Ukrajna elmúlt 20 évét, a maffiaklánok politikai váltógazdálkodását, ez esetben nem Ukrajna lenne egy erős hatalom, hanem minden valamire való hadúr és gerillavezér ukrán atombombát dugdosna a sufniban... semmi nem garantálja, hogy nem ugyanúgy lopták volna szét, mint egyébként az ukrán haderőt...

Ha meg Ukrajna elmúlt 20 éve nem a maffiaklánok váltógazdaságáról és a szabadrablásról szólt volna (banyek Csányi meg Demján az első 50-ben nem lenne az ukrán milliárdos-rangsorban, ahol a Firtas is csak a 14.) akkor meg atomarzenál nélkül sem itt tartana Ukrajna. Nem az a kérdés, excellenciás uram, hogy Ukrajna lemondott az atomarzenáljáról, hanem az, hogy Ukrajna lemondott (hagyta szétlopni) a nemzetgazdaságáról. Ezért tart ott ahol, hogy a választási köre beszűkült a "melyik segget"-re...

Ami voltaképp nagyon szomorú... jól jönne nekünk egy erős, független, semelyik oldalra el nem kötelezett, de minden oldallal jóban lévő szomszéd.

 

ÜdV

turulkakas Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15574

Ahhoz képest,hogy a majdan felkelői azt hitték és mondták,hogy a régi bútordarabok nem indulhatnak, csak rutinos tolvaj és csaló maffiózók vannak képben.

Renat Kuzmin

Pjotr Porosenko

Júlia Timosenko

Előzmény: Antisystem (15571)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15573

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/igy_jarhatjak_meg_a_magyarok_az_uj_hideg_haboruval.578602.html

 

A cikkben lévő ábrában lévő helyezésünk sokat megmagyaráz, hogy a magyar kormány hogyan beszél(het) a konfliktussal kapcsolatban.

 

 

wartburg1963 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15572

:-))

Előzmény: Antisystem (15571)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15571

:)))

 

Egyébként érdemes beleolvasni ebbe a főnarancsnok- problémába... elnökválasztási esélylatolgat:

 

"A két héttel korábbi felmérés szerint Pjotr Porosenko 21, Klicsko 14, Timosenko 9 százalékra számíthatna az első fordulóban."

 

Ez a most legesélyesebb Pjotr Porosenko ez egy csokigyáros (lehet ennek egy tudatalattija is, Radnóti is, Örkény is leírja, hogy az emberekben a fogság, nyomor, kilátástalanság előhozza a gyomortáji vágyakat, ilyenkor mindig fő témává válik a kaja, a főzés, az édesség), maga a figura meg a mi jó pannonplastos-paksos-mvmes-bkv-s Kocsisunk kb. a 10. hatványra emelve... minden rezsimnek nyalni, minden pénzt lenyúlni... szóval ő a "gazdasági szakember" a csapatban:)))

 

ÜdV

 

 

Előzmény: loding (15569)
kátyja66 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15570

A Saar-vidéki népszavazás ugrik be a Nato-nak.

Teljesen legális volt.

 

És ekkor hagyjuk abba, csak nem,netovább.(((

Előzmény: wartburg1963 (15564)
loding Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15569

:-))) tegnap elhasználta máshova :-D

mondjuk ott is ráncosodhat :-)

Előzmény: Antisystem (15568)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15568

Na ya... de Julija még megszállottan keresi a szemráncKrímjét:)))

 

ÜdV

Előzmény: loding (15566)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15567

Persze, nem lesz ebből világháború... nem véletlen linkelgettem karikatúrákat az előbb, egyre inkább látható, hogy megjelenik a humor, az (ön)irónia, ami a feszültség csökkenésének biztos indikátora... már az Index is erre a pályára lépett, lásd a mostani vezércikk alcímét a linkben:

 

http://index.hu/kulfold/2014/03/22/timosenko_mar_nem_fonarancsnok/

 

ÜdV

 

 

Előzmény: wartburg1963 (15564)
loding Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15566

sőt, tulajdonképpen a "Kreml" szó is etimológiailag a görög alak megjelenése, utalva a néhai ősi származási területre, a Krim-re, mint a kultúra bölcsőjére :-)

 

:)

Előzmény: Antisystem (15562)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.22 0 0 15565

Ezen az átálláson mondjuk nagyon nem kell csodálkozni. Egyrészt a legtöbb krími ukrán tengerész orosz származású, másrészt az oroszok felajánlották nekik, hogy megtarthatják rangjukat is. Harmadrészt könnyen lehet, hogy nem is lesz tengerpartja Ukrajnának, legalábbis jelentősen nagy, amit haditengerészettel védeni kelljen. Végül pedig, az ukrán haditengerészet eddig sem volt híres a lehetőségeiről és kilátásairól, pláne ezek után. Nagy részük már eddig is csodálattal tekintett az orosz flottára, és valószínűleg szívesen szolgáltak volna már eddig is ott - most megkapták a lehetőséget. Az idősebb tisztek nagy része amúgy is valószínűleg még a SZU-ban járt együtt akadémiára az oroszokkal. A legénység meg általában követi a tiszteket. 

Előzmény: Törölt nick (15552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!