Keresés

Részletes keresés

math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 157
anderson:

"Nem futamodtam meg,"

de. valasz nelklul hagytad a kerdest.

" te voltál képtelen hosszú-hosszú hozzászólásaid alatt valami elfogadható betegségképet gyártani a hívők számára. "

megadtam. "irrealitas betegseg" hanyszor kell megismeteljem, hogy eljusson ?:)

""az idezet celoz a logikara. nyilvanvaloan a logicista felfogast kritizalod, es egyben ugyanezt megerositendo minosited Gabor vilagat pici zartnak.

ismet te egtel be. "
Gábor világát nem csak emiatt minősítem picinek és zártnak. Ha csupán pár napot visszaolvasnál, nem írnál ilyen ökörségeket. "

ok nem csak. de is. innentol megakalapozott, hogy en ebbol az "IS"-bol egy valamivel foglalkoztam, ami itt volt leirva.

Reichstag.:)

"A pszichológia nem a te asztalod, ez már kiderült, akkor meg minek vergődsz? "

az derult ki, hogy nem tudsz egy epkezlab vaalszt adni egy egyszeru kerdesre, miert betegseg a kenyszerkepzetes betegseg?

Előzmény: Törölt nick (154)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 155
anderson:

"Szerintem ilyen pszichológiai belső világ, lélek, személyiség, etc. dolgokon ne nagyon vitázzunk"

akkor miert nem teszed ezt? miert csinalod azt, amire azt mondod, hogy ne csinaljuk?!

Előzmény: Törölt nick (149)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 153
valoban. lehetnek.:)

de hat kekszakallut nem erdekli a hitelesseg, neki neme z volt a celja.

Előzmény: Fedora (151)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 152
anderson:

" Iván Gábor belső világára céloztam. Nem a logika világára, sőt semmi másra, csak erre. "

"anderson1 válasz erre | adatok | e-mail 2003-10-14 20:58:24 (117)

Gábor, a hit nem vizsgálható tisztán logikai módszerekkel. Ezren magyaráztuk el ezt már neked, nem értem, miért vagy képtelen felfogni. Legalább ennyit engedj be a pici kis zárt világodba. "

az idezet celoz a logikara. nyilvanvaloan a logicista felfogast kritizalod, es egyben ugyanezt megerositendo minosited Gabor vilagat pici zartnak.

ismet te egtel be.

a masik topicban eppen csak egy nagyon egyszeru kerdesre kellett volna valaszolnod, amikor megfutamodtal.

Előzmény: Törölt nick (149)
Fedora Creative Commons License 2003.10.16 0 0 151
Szia!
Szerintem math2 lehet akár lány is. Nekem nem derül ki a hozzászólásaiból, ahogy persze sokmindenkiéből sem.
(Remélem most nem bántottam meg senkit)
Előzmény: Törölt nick (132)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 150
Fedora:

"Hát ha nem hisz valaki Istenben, akor hallgasson a lelkiismeretére, az legalább mindenkinek van. Illetve helyes önismeret is kell szerintem. "

es ha valakinek jo az onismerete, es alelkiismeretere hallgat, ami egyaltalan nem azt mondja, hogy az istenhez vezeto ut a jo neki, akkor ha koveti a lelkiismeretet, az fejlodes?

van tehat fejlodes ugy, hogy nem jut el istenhez az illeto?

"Jézus sokmindenkinek megadja a mércét. Azt mondta én vagyok az egyedüli út és ezt el is fogadják.(mert hiszik, hogy tényleg ő az egyedüli, amit életében, be is bizonyított) "

ezt masok is megmondtak. kinek es miert hinnem el? es egyaltalan, miert kell,h ogy mas megmondja nekem a mercet? mi van, ha en a sajat mercemet mondom meg? en is meg tudom mondani magamnak, hogy en vagyok az egyeduli ut es elfogadom.

"Lelki fejlődés:
Hogy mitől kell megszabadulni, az a baj, hogy ezt csak akkor érzi legerősebben az ember ha már megszabadult tőle.( természetesen nem a hitről beszélek, hiszen a hit miatt van ez az egész, ha lemondanék a hitről nem lenne értelme a fejlődésnek.) Ehez persze jól jönnek azok az élethelyzetek, amik váratlanul kibillentik az embert a szokásos világából, és hirtelen másképp lát mindent, felismeri mit csinálhatna jobban. "

szoval ez a fontosnak hitt dolgoktol valo megszabadulas egy olyan dolog, amit utolag tud meg az ember.

akkor amikor donteni kell, hogyan valassza meg az ember, hogy melyik fontos dolgatol szabaduljon meg?

es mindig meg kell szabadulni meg fontosnak tartott dolgoktol, hogy tovabb fejlodj, vagy nem? ha mindig, akkor a lelki fejlodes a mindentol valo megszabadulas?
ha nem, akkor honnan tudja az ember,hogy most mar meg lehet allni a kidobalassal?

te mar kiprobaltad a hittol valo megszabadulast? mint mondtad, utolag lehet, hogy nagyon igazat adnal magadnak.

Előzmény: Fedora (147)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.16 0 0 148
Röff... :)

Személyeskedést és sértegetést javaslom tegyétek offba!

Amikor egy reményünkben biztosak vagyunk, az vajon ömámítás (hazugság) vagy sem?

Fedora!

A lelki fejlődésről sajnos nem tudom megállapítani az "irányát". Mi van, ha aki "eljut" ahhoz a valamihez-valakihez, amit Istennek nevez(ünk), akkor épp visszafejlődött és nem előre?
Ugyanis szerintem bármely bizonyság lehet nyugodtan hallucináció, azaz nem létezik bizonyítható, objektív bizonyság. Az meg, hogy "érzem őt" stb. pláne édeskevés, ha akarok szinte bármit érezhetek (kellő önszuggesztióval).
Szóval az a problémám itt, hogy ha azt mondom, "eljutottam Istenhez", akkor biztosan állítom, hogy létezik, ez pedig meglehet, hogy már nem hit, hanem tudás. Nem kissé elhamarkodott állítás?

Én maradok annál, hogy nem tartom kizártnak (és talán remélem), hogy létezik.

SpEnDeR !

Mi van akkor, ha Te csak hiszed, hogy hazucc, közben az az igaz, amiről assziszed, hogy hazugság; s mivel pesszimista vagy ezért a hazugságban hiszel ?

A kérdés jó. Akkor meg a másik oldal, amit igaznak gondolok, az a fals... Vagymi... ;)

Fedora Creative Commons License 2003.10.16 0 0 147
Hát ha nem hisz valaki Istenben, akor hallgasson a lelkiismeretére, az legalább mindenkinek van. Illetve helyes önismeret is kell szerintem.

Jézus sokmindenkinek megadja a mércét. Azt mondta én vagyok az egyedüli út és ezt el is fogadják.(mert hiszik, hogy tényleg ő az egyedüli, amit életében, be is bizonyított)

Lelki fejlődés:
Hogy mitől kell megszabadulni, az a baj, hogy ezt csak akkor érzi legerősebben az ember ha már megszabadult tőle.( természetesen nem a hitről beszélek, hiszen a hit miatt van ez az egész, ha lemondanék a hitről nem lenne értelme a fejlődésnek.) Ehez persze jól jönnek azok az élethelyzetek, amik váratlanul kibillentik az embert a szokásos világából, és hirtelen másképp lát mindent, felismeri mit csinálhatna jobban.
Üdv.

Előzmény: math2 (141)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 146
anderson

a logika nyilt vilag olyan ertelemben,h ogy nem vegesek a hatarai, hanem vegtelen lehetoseg van benne.

olyan ertelemben zart, hogy nem enged be akarmit. peldaul a hulyeseget.

neked egyvalamiben nyilt a vilagod: nyilt a hulyesegre.

Előzmény: Törölt nick (123)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 145
de te mosakodj! szemet a gondolatvilagod!
Előzmény: Törölt nick (144)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 143
wow:)
Előzmény: Fedora (142)
Fedora Creative Commons License 2003.10.16 0 0 142
Szia!
Tudom mi a kettő között a különbség.
Akkor egyezzünk meg abban, hogy én megsértettelek te meg engem nem.
Előzmény: math2 (140)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 141
Fedora:

"A lelki fejlődéssel kapcsolatban azt mondanám, az egy nehéz dolog, sok olyan dologtól kell megszabadulnunk, amit fontosnak hiszünk, pedig az elvesztése által lehetünk többek."

aha. de ezzel nemmondtad el, mi a lelki fejlodes. gondolom, nem csak annyi, hogy fontosnak hitt dolgoktol megszabadulunk.

mert peldaul szerinted a hit fontos, de ha valaki a hitetol szavbadul meg, azt te nem nevezed lelki fejlodesnek.

hmmm...

"Isten pedig megadja a leki fejlődéshez a mércét. "

hat sokan vallalkoznak ra, hogy megadjak a mercejet. csak tudod nem latom,h ogy az egyik mercet miert tartanam igazabbnak vagy jobbnak, mint a masikat.

"(tudom, ezek már megint nagyon szóvirágok, de így van értelme."

hat ha szeritned is szoviragok, akkor ezzel azt mondod, hogy eleg hianyos, tehat igy meg nem adtal neki ertelmet egy olyannak, aki nem tud rola.

ugyhogy...

Előzmény: Fedora (139)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 140
Fedora:

a kulonbseg az, hogy te ugy erzed, akar azt is mondhattam volna, hogy te vagy ertelmetlen, de te ezt rolam mondtad is.

en meg nem rolad gondoltam, hogy ertelmetlen vagy, hanem a hitrol. ha neked van hited, akkor a te hitedrol.

az eletedrol nem gondolom, hogy ertelmetlen, mivel nem gondolom, hogy az eleted ertelmerol kivulallo mondhat barmit is, mivel az elet ertelme szamodra szubjektiv dolog, objektiv allitasok nem erintik.

rad vonatkoztatni az "ertelmetlen" szot nem is tudom. nem tudom mit jelent az, hogy egy ember ertelmetlen.

Előzmény: Fedora (139)
Fedora Creative Commons License 2003.10.16 0 0 139
Szia!
Én nem mondtam, hogy megsértettél, én csak azt akartam mondani, hogy bántott, de akár sértésnek is lehet nevezni. És tudod miért? Mert onnantól kezdve ha valakinek van hite, az már nem idea számára, az már az életének szerves része, ezért akár azt is mondhattad volna, hogy én vagyok egy értelmetlen.
A lelki fejlődéssel kapcsolatban azt mondanám, az egy nehéz dolog, sok olyan dologtól kell megszabadulnunk, amit fontosnak hiszünk, pedig az elvesztése által lehetünk többek.Isten pedig megadja a leki fejlődéshez a mércét.
(tudom, ezek már megint nagyon szóvirágok, de így van értelme. Mivel tudom merre kell haladnom azt is tudom, hogy nagyon tökéletlen vagyok még, és sosem leszek igazán tökéletes.)
Üdv.
Előzmény: math2 (138)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 138
Fedora:

az a hozzaszolas nem neked szolt, csak onnantol, ahonnan a neved van. onnantol is egy ironikus kiszolas. nezd emg kekszakallu milyen szep lelki fejlodesen ment at, pedig a te utadon jar.:)

"Egyébként a lelki fejlődésről annyit szeretnék mondani, hogy az egy dolog hogy eljutsz annak felismeréséhez, hogy van Isten. Azután jön még csak a java. "

jo. a baj, hogy azt se mondtad el, miert lenne mindenkeppen lelki fejlodes az oda vezeto u´t, masreszrol meg, hogy a lelki fejlode smiert vezetne mindenkeppen oda.

"Meg az is egy dolog, hogy azt gondolod, hogy teljesen rosszszándékból sértettelek meg, (ami nem így van). "

megint nem figyeltel, hogy mit allitottam es mit nem. nem azt mondtam,hogy rosszindulatbol sertettel meg, hanem hogy megsertettel kozvetlenul. hogy kozvetlenul engem minositettel. en viszont teged nem minositettelek, hanem a hitet. tehat nem teged sertegettelek kozvetelnul. arrol, hogy te pont hivo vagy, en nem tehetek.

kozelfogadottan az a sertegetes, amikor valaki kozvetlenul minosit, es nem szoktak sertesnek venni, ha ideakrol allitanak valamit. csak azok az erzekenyek, akiknek nincs magabiztossaguk.

ha te az en elgondolasomat minositened, akkor vitatnam, de nem vennem sertesnek.

Előzmény: Fedora (137)
Fedora Creative Commons License 2003.10.16 0 0 137
Szia!
Miben is tévedtem?
Egyébként a lelki fejlődésről annyit szeretnék mondani, hogy az egy dolog hogy eljutsz annak felismeréséhez, hogy van Isten. Azután jön még csak a java.

Meg az is egy dolog, hogy azt gondolod, hogy teljesen rosszszándékból sértettelek meg, (ami nem így van).
Mert például az szerintem sokkal fontosabb, hogy az ember mit gondol magáról, és nem az, hogy mit gondolnak róla.
Üdv.

Előzmény: math2 (134)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 136

"Na, jön a subidubi. Máskor fejezd ki magad pontosan, és nem kell utólag exponenciálisan növekvő pontokba szedve magyarázkodni! "

igyekszem. mivel mas ellenvetesed nem volt, nyilvan egyetertesz.:)

"De embermilliók nem fognak a te ügyes kis ámokfutásod nyomán átállni a kukorékolásra. Ettől a ponttól kezdve pedig a te egész jelenléted tökéletesen jelentéktelenné vált. "

mivel ilyet nem mondtam celomnak, ezert a kovetkeztetesed alaptalan.

most mar ertem, hogy miert voltal itt, megtermelted a szemetet, amin kapirgalhatsz.

jo kapirgalast!

Előzmény: Törölt nick (135)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.16 0 0 135
hat ha szeritned az igazsagallitasok es a kukorekolas kozott mas leehtoseg nincs, akkor mivel az igazsagallitasokban gyengebb vagy, maradj a kukorekolasnal legyszi!

Én még csak meg is tenném, édesegybarátom, hidd el, az elmúlt napok után boldogan vetném magam inkább a szemétdombra kapirgálni, mintsem a maratoni érvelgetéseidet olvassam. De embermilliók nem fognak a te ügyes kis ámokfutásod nyomán átállni a kukorékolásra. Ettől a ponttól kezdve pedig a te egész jelenléted tökéletesen jelentéktelenné vált. Szedd magad, és futás vissza az egyetemre, ott megbeszélheted a magadfajtával a belterjes okosságaidat! Engem valahogy jobban izgat az életszerű beszélgetés.

<1> ugy ertettem...

Na, jön a subidubi. Máskor fejezd ki magad pontosan, és nem kell utólag exponenciálisan növekvő pontokba szedve magyarázkodni!

Au revoir!

Előzmény: math2 (133)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 134
nagyon megviselt titeket az, hogy tevedtetek, ha idaig alacsonyodtatok, ilyen fegyverekhez fordultok.

Fedora:

ugye kekszakalluek viselekdese a lelki fejlodes, amirol szoltal?:) ez ugye mar az istenhez vezeto ut?

kekszakallu, epitsetek csak az istenhez vezeto utat! szorgalmasan, elore a lelki fejlodes utjan!

:)

Előzmény: Törölt nick (132)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 133
kekszakallu:

""a hit nem igazsag kerdese. de akkor miert fogalmaznak a hivok (igazsag)allitasokban?

Egymás között mindenképpen kell kommunikálniuk, gondolom, és csak nem ugathatnak vagy kukorékolhatnak. "

hat ha szeritned az igazsagallitasok es a kukorekolas kozott mas leehtoseg nincs, akkor mivel az igazsagallitasokban gyengebb vagy, maradj a kukorekolasnal legyszi!

""A hit irányítható , ha az egyén eléggé befolyásolható.... "
akarcsak az erzelem. az ertelem visoznt alig befolyasolhato.

Lehet álmodozni valami falanszterről, ahol csupa teljesen racionális lény él, akik ki-be kapcsolgatják az érzelmeiket, de én ezt abszurdnak vélem. Az ember érzelmi lény is, és amíg ilyen, addig hite is van. "

1) ugy ertettem, hogy az eszt csak osszefuggesek befolyasoljak. erzelmek, mas nem. az erzelemt visoznt befolyasolja az esz, mas erzelmek, es manipulacio is.

2) nem allitottam, hogy az ember nem erzelmi leny is. igy a hozzaszolasod vege luftot rugott.

Előzmény: Törölt nick (128)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.16 0 0 132
És íme a mester maga.
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.16 0 0 131
Hadd mutassam be falanszterünk egyik lakóját. Az "ÉSZ GYŐZELME", hogy mesterünktől idézzek.
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.16 0 0 130
az "értelem alig befolyásolható" tézis megdöntéséhez vajon elegendő math2 esete, mint ellenpélda, vagy több kell?

Még ő sem kell. Megtették már ezt előtte sokan a tudomány történetében. :}

Előzmény: Seol (129)
Seol Creative Commons License 2003.10.16 0 0 129
"lehet álmodozni (...), ahol csupa racionális..."
:D

az "értelem alig befolyásolható" tézis megdöntéséhez vajon elegendő math2 esete, mint ellenpélda, vagy több kell?

Előzmény: Törölt nick (128)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.16 0 0 128
math2

a hit nem igazsag kerdese. de akkor miert fogalmaznak a hivok (igazsag)allitasokban?

Egymás között mindenképpen kell kommunikálniuk, gondolom, és csak nem ugathatnak vagy kukorékolhatnak.

"A hit irányítható , ha az egyén eléggé befolyásolható.... "
akarcsak az erzelem. az ertelem visoznt alig befolyasolhato.

Lehet álmodozni valami falanszterről, ahol csupa teljesen racionális lény él, akik ki-be kapcsolgatják az érzelmeiket, de én ezt abszurdnak vélem. Az ember érzelmi lény is, és amíg ilyen, addig hite is van.

Előzmény: math2 (127)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 127
Paleokrites:

"Érzelemmentes hitről mondj valamit, hogy miképpen zajlik? Mi a hit akkor?
Ki mit mond rá? A hit bizalom lenne? Akkor mi a bizalom...., a hit? Én amit írtam a keresztények által oly jól ismert "páli"/?/ Zsidók. 11,1 megfogalmazást boncolgattam...., hogy meg állja e a helyét, avagy sem? "

Pal: A hit a nem lathato dolgokba vetett remenyseg.

Mi a hit? Remenyseg. i.e. erzelem.

"Mi a mozgatója a hitnek, tudod é?"
legtobbszor a vagy. azert remelik, mert nagyon szeretnek.

" Mi által keletkezik , erősödik, avagy foszlik széjjel? "
legtobbszor ezaltal keletkezik es erosodik. legtobbszor a kritika altal foszlik szejjel.

"A hit nem skizofrénia, sem nem hazugság és igazság kérdése...,"
az elso reszmondattal nem ertenek egyet teljesen. a masodikkal tokeletesen: a hit nem igazsag kerdese. de akkor miert fogalmaznak a hivok (igazsag)allitasokban?

akkor itt valami oltari zavar van a hivok fejeiben.

"A hit irányítható , ha az egyén eléggé befolyásolható.... "
akarcsak az erzelem. az ertelem visoznt alig befolyasolhato.

Előzmény: Paleokrites (74)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 126
anderson:

"Szerinted Isten a logikusan leírható világ része? "

nem. es ha te pontosan es csak ezt allitottad volna, akkor azt mondtam volna, hogy igy van, es ezert ertelmetlen rola allitasokattenni.

de te oda tetted azt a "tisztan" jelzot is, amivel egy kicsit mast mondtal.

fel tetszik tudni fogni a kulonbseget?

"Pici zárt világa pedig Gábornak van. Nem megy a szövegértés? "

de. ertem, hogy nekd ez a velemenyed. en csakodatettem egy masik velemenyt.

en ugy tapasztaltam, hogy ezt ovodas szinten is megertik.

egyebkent legkozelebb majd probaljal meg erveket osszehozni!

ez a vitaszal, amit elinditottal szinten ertelmetlen, kiszallok belole, legkozelebb, ha erdemit nem irsz, csak buta szemelyeskedest, akkor elore is ciao.

Előzmény: Törölt nick (123)
math2 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 125
Fedora:

"Bocs. Nem sértésnek szántam, de azzal te is megbántottál,(és nem csak engem) hogy a hitet értelmetlennek nevezted. "

azt elhiszem, de en csupan a hitrol allitottam egy osszefuggest, nem rolad. hogy ez neked nem tetszik, arrol en nem tehetek.

te viszont kozvetlenul rolam allitottal valamit.

"De ha valaki lelkileg fejlődik akkor előbb-utóbb el kell jutnia Istenhez. "
kell? miert?

Előzmény: Fedora (122)
SpEnDeR Creative Commons License 2003.10.16 0 0 124
Előbb-utóbb biztos megjön, ha koncentrálsz. :) De szerintem ehhez olyan beállítoccságunak is kell lenned, tehát nem szabad, hogy idegen legyen számodra a HIT.

Egyébként érdekes ez a dolog ööömármint az, hogy "hazucc" valamit a betegnek. Miko Zebegényben vótunk egy hétvégére üdülni, akko nagyanyámnak - aki nagyon nehezen jár, a térde szívózik ezerrel - addig mondták szüleim, hogy a jó levegőn a mozgás jót tesz a lábának, hogy má tényleg csak úgy trappolt az öreglány fel-le a szállodai lépcsőkön. Szal... öööhonnan tudod, hogy mi igaz és mi nem ? Mi van akkor, ha Te csak hiszed, hogy hazucc, közben az az igaz, amiről assziszed, hogy hazugság; s mivel pesszimista vagy ezért a hazugságban hiszel ?

Előzmény: Törölt nick (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!