Keresés

Részletes keresés

Ermak Creative Commons License 2000.06.08 0 0 695
Miről legyen szó a K100 topikban?

Az iménti pengeváltás kapcsán leírom azt a kérdést, ami már egy ideje a fejemben van:

A Százas kapcsán összegyűltünk itt egy páran a topicban és elég jelentős aktivitást mutattunk, miközben a többi tt-topic szundikál. Már a további túrákat is elkezdtük itt tervezgetni. Szerintem logikus lenne a többi tt megvitatására a 'Tájékozódási versenyek-teljesítménytúrák" vagy a "Teljesítménytúra" topicot használni. Vélemény?

Egyébként ahogy nézem, az 50 km-esek között (szint alapján) a legkeményebb az Eötvös (a kicsit hosszabb Lefagysz, Mátrabérc veri csak).

larzen Creative Commons License 2000.06.08 0 0 694
Nem tartották meg...
Két éve a jelzésekkel is voltak problémáink.
Éppen ezért teljesítmény ezt megcsinálni, nem. :-)
Hogy melyik 50-es túra a legjobb, azt nem állt szándékomban eldönteni, csak annyit mertem állítani, hogy ez erősebb és ezt kizárólag teljesíthetőségi szempontból mondtam.
Tudom, hogy ez Kinizsi topik, de nem Amway cuccokat reklámoztam itt, hanem az Eötvösre kerestem potenciális érdeklődőt.
Előzmény: Inner Circle (3590)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.08 0 0 693
Larzen: amúgy a Gerecse 50 a legjobb 50-es túra, bár ezt nem itt kell megbeszélni mert ez a KINIZSI 100 TÖRZSASZTAL !
altvizsla Creative Commons License 2000.06.08 0 0 692
Figyu larzen: az Eötvös 50-en játszották el a rendezők hogy egyik évben egyszerüen csak nem tartották meg. Persze senkinem nem mondták hogy nem lesz megtartva ! Odament a starthoz párszáz ember, és rendezők sehol. Na ott volt "anyázás" !!!
Előzmény: Inner Circle (3590)
larzen Creative Commons License 2000.06.08 0 0 691
Talán nem túl offtopik.

A Gyertek velünk túrázni! topikban invitáltam az érdeklődőket a következő szombaton esedékes Eötvös 50-re, de sajnos ott elég lanyha a topikélet. Bár ez nem egy Kinizsi százas, de jóval erősebb túra, mint pl. a Gerecse, főleg a nagyobb szintkülönbség miatt.
Van valakinek kedve hozzá?

altvizsla Creative Commons License 2000.06.07 0 0 690
Sántakutya: Gratulálok, szép munka !!!
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.07 0 0 689
:-))))))))
Előzmény: trebb (688)
trebb Creative Commons License 2000.06.07 0 0 688
OLÉÉ!! OLÉÉ!! TAPS!!! TAPS!!!

GrAtUlA! :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (685)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.07 0 0 687
Hát a méret nem stimmel, lehet, hogy este 6 után még megpróbálom fejleszteni, pedig a próba már tökéletes volt előtte. :-(
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (685)
Ermak Creative Commons License 2000.06.07 0 0 686
Erről jut eszembe!

Pataporc, a túra előtt emlegetted a cserepes curry-t. Az micsoda? (Én csak a porított fűszerkeveréket ismerem, amit ugyan lehet cserépedénybe is rakni, de ez mintha más lenne.)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (685)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.07 0 0 685
Pataporc!

Áhítatom jeléül fogadd a hódolat virágait!

(Hogy Altvizsla is megpukkadjon, mit lehet még csinálni a színekkel. 

De azért nem muszáj ám a plain textet is mindig kicsicsázni, mert fárasztó
olvasni! Szöveges információ esetén maradjunk a szövegnél.)

Az én szakmám nem olyan, mint a tied, de azért remélhetőleg a szándékot

díjazod a "művészetemben". És azt is remélem, hogy rendesen megjelenik majd.
Ha valami nem jól látszik, akkor az Index cenzúrázza a HTML-tageket!
Gödény figyelemmel kísérte a publikációig vezető próbálkozásaimat,
remélhetőleg elégedett lesz! :-)
Ha tényleg megvered Rezsuta Ibolyát, majd kapsz egy még nagyobbat
és még absztraktabbat. Lehet, hogy még élőt is. :-)))

               (o)            

              (ooo)            
            o(
(ooo))o             
           o(((ooo)))o            
         ((o(o     o)o))                
         ((o(o 
ooo o)o))                
         ((
o(o     o)o))                
           o(((oo
o)))o            
             ((ooo))           
              (ooo)            
               |||            
               |||            
            \  |||   
+         
             \ |||   
|         
              \|||  /         
           
_   ||| /          
          
|o\  |||/             
           
\|  |||          
            \  |||           
             \ |||            
              \|||             
       
________|||________
       \                 /
        \  Az AV-lista  /
         \  gyöngye   /
          \           /
           \_________/


Előzmény: pataporc (679)
Ermak Creative Commons License 2000.06.07 0 0 684
Láttátok magunkat az exiten? Topicbeszámoló a Százasról.
altvizsla Creative Commons License 2000.06.07 0 0 683

AV-Ranglista


Pataporc: itt valamit nagyon elszámoltál, ugyanis Rezsuta Ibolya a csúcs.
Mivel 17-szer teljesítette, Te meg 6-szor, továbbá az AV-Ranglista elsődleges
szempontja a teljesítés darabszáma, a legjobb esetben is 11 év kellene hogy leelőzd.
Ebben a 11 évben Neked még 11-szer, Ibolyának egyetlen egyszer sem szabad
teljesíteni. Így a 17:17 állást az av-pontszám dönti el, amivel azért győzhetnél
mert "frissebb" teljesítéseid lennének.
Gödény Creative Commons License 2000.06.07 0 0 682
Nana, Ibolya minden évben végigment (nem is rossz időkkel :-), amióta Kinizsire jár, ezen a közzétett av ranglista számítási módja se tud segíteni.
Előzmény: pataporc (679)
Ermak Creative Commons License 2000.06.07 0 0 681
Mondom, hogy vigyázni kell ezzel a nővel. De rajtam nem fog a varázs.
Brek, brek.
Előzmény: pataporc (679)
Ermak Creative Commons License 2000.06.07 0 0 680
Sprotnivarázslat, kopogtató pingpongszellemek az erdőben, pirítósáldozat...

...örülök is, hogy nem tudok elmenni a barlangtúrára, még megtámadna egy kardfogú tigris. :-)))

Előzmény: pataporc (678)
pataporc Creative Commons License 2000.06.07 0 0 679
Ezuton szeretnem jelezni a tisztelt topictarsaknak, hogy ezentul csak ahitatos hangnemben szabad hozzam szolni. Benne vagyok a noi top 10-es teljesitoben! Megszamoltam! Es ha bevezetjuk az av-ranglistat, akkor meg Rezsuta Ibolyat is szanaszet-verem...
pataporc Creative Commons License 2000.06.07 0 0 678
Vigyazat! Hosszabb lelegzetvetelu hozzaszolas kovetkezik (amig megpirul a piritosom)!
Hatizsak: elso Kinizsimen egy olyan lannyal indultam (o 17 eves volt, en 16), akinek volt deposkocsija, jol kitervelt utiterve (lasd Macko utitars), kilometerre kiszamolt kaloria- kalcium- cukor sotobo. fogyasztasa. Hatvannal kihullt. En meg vegigvonszoltam magam a Getenel kicsit nagyobb zsakommal. Szerintem egy kicsi zsak egyaltalan nem akadalyoz, en ket Kinizsin anno rasoztam a cuccaimat a colos pasikra, de mindig katasztrofa lett belole;
az esos/jegesos/fagyos Kinizsin (ket eve talan?) peldaul kenytelen voltam tolem zsenialisnak mondhato 20 orat menni, mert az osszes meleg ruha annal a sracnal maradt, aki 50-nel atazott es hazament. Ergo 60-tol nem allhattam meg, mert tutira csak egy kis jegkockat talaltak volna helyettem a sepruk. Ugyhogy vigyazat a segitseggel!
Piritos megforditva.
BEAC. En ketszer indultam, eloszor 70-ig jutottunk 90 kilometer megtetelevel - a bunos a Pilis. Azzal kezdtunk a komp utan, hogy rossz hegyre masztunk fel - alltunk egy hegyen, es a szomszedoson meg folyt a tura...
Meg nem adtuk fel, de utana mar mindenhol allhatatosan eltevedtunk, ahol ketteagazott az ut - aztan annyira idegesek lettunk, hogy kitalaltuk, hogy hagyjuk az egeszet a fenebe, lemegyunk a legkozelebbi faluba, aztan uzsgyi haza. Na, akkor persze nyilegyenesen pont az ellenorzoallomasra ertunk le. Reggel meg felkeltem es a celban viraggal koszontottem egyetlen tulelonket es akrobatikus rock and rollt jartunk a labunk roncsain (az indiai tancbemutatom korai elodje). A masodik meg rosszabb volt: 6 nappal elotte futottam felmaratont (Altvizsla, nem hazudtoltam meg magam akkor sem, elotte 23 evig elfelejtettem edzeni. De 2 ora alatt megcsinaltam!), emiatt mindenem zizegett, recsegett, sajgott, es a legremesebb az volt, hogy 40-nel begorcsolt a talpam. Azt a kint! Az valami leirhatatlan - senkinek sem ajanlom atelesre az elmenyt. Ugyhogy 50-nel bucsit mondtam a Beacnak.
Hopp! A piritos elszenesedett. Meg egy aldozat a Beac oltaran.
Előzmény: Ermak (675)
Gödény Creative Commons License 2000.06.07 0 0 677
Nem tudom - mert senkire nincs ráírva, hogy depózik vagy nem. Hátizsákkal a háton már érkeznek be este 10-kor - 11kor is.
Előzmény: Ermak (675)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.07 0 0 676
Sánta kutya: az 50 alatti túrákra nem mondtam hogy "teljesítménytúra", csak azt hogy "túra". A teljesítménytúrák valóban 50km-nél kezdődnek, normál terepen, normál körülmények között. Egyébként én is szívesen eljárok egy-egy 30km-es túrára, sőt egyszer szeretnék teljesíteni egy 10km-es túrát is, micsoda sikerélmény lenne (főleg ha sikeresen be tudnék érni a célba). Ennek a kitűzőjét büszkén viselném, és dicsekednék: lám mire vagyok képes !
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (674)
Ermak Creative Commons License 2000.06.07 0 0 675

Gödény!
A kísérő kocsik kapcsán jutott eszembe: jellemzően mikor kezdenek beérni a nem depózó, kísérő kocsi nélküli (azaz hátizsákos) teljesítők a célba?

(Bár hátizsák nélkül sem egyértelmű a dolog, korábban mintha már említettem volna a mongol évfolyamtársamat, aki kulacs-övtáska-rövidnadrág stílusban, helyismeret, depó és kísérő nélkül végigment/futott 16 óra alatt.)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.06 0 0 674
Hehe, most megvagy! Belédállt a villám!

261: >Gyarekek, azért 50km alatt ne beszéljünk teljesítménytúráról.
659: >Na jó, azért mondok jó túrákat is: Gerecse 50, Tojás 40,

A Tojás nekem nem tetszett, de erről már kifejtettem a nézetemet. A többi, amit ismerek, szerintem is jó. (A Julianus főleg száraz időben, mert azok a lánctalpnyomok sárban iszonyatosak.)

Előzmény: altvizsla (673)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 673
Na jó, azért mondok jó túrákat is: Gerecse 50, Tojás 40,
Julianus 50, Budai Trapp, Vértes 50, Meteor 50, Téry 50, Kozma 60, Kiscell 60, Budai 50,
Tési Fennsík 50, Börzsöny 50, ...
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.06 0 0 672
Látom, ráéreztél a HTML ízére. Azért csak funkcionálisan... :-)
Előzmény: altvizsla (671)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 671
balatoni túrák: kegyetlen rossz a jelzés felfestés,
és kegyetlen rossz a szervezés, csak 1-2 emberrel találkozol a 100km-es távon,
a rendezők azzal kezdték a startnál: "Na ide figyeljen: itt-meg itt olyan szúrós, sűrű
bokorrendszer van hogy azon mi sem tudjuk hogy fog átjutni"
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.06 0 0 670
>Mezítláb megyünk, kizárólag forrásvíz, levelek és bogyók fogyaszthatók...
De ugye csak a védett terület határán kívül?

Ha viszont nem szabad kaját és vizet vinni, akkor jogos igény, hogy mindenkinek kövek legyenek a hátizsákjában, mint a Csontbrigádban.

Előzmény: Ermak (660)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 669

A sörből régebben én többet fogyasztottam, most azonban
csak a Pilis előtti műútnál vettem egyet.
Sajnos nem volt túl hideg.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.06 0 0 668
>Kék Balaton túrák: a lehető legrosszabb túrák amin eddig voltam, el ne menj rá !!!!!!
És miben áll a rosszaságuk?

>Engem is figyelmeztettek előtte hogy semmilyen balatoni túrán ne induljak
Miért, mi a baj velük? Amúgy sokat nem tehetsz, azon a hétvégén nincs más ttúra.

Előzmény: altvizsla (662)
Ermak Creative Commons License 2000.06.06 0 0 667
Red Bull: amennyire utána tudtam nézni az összetevőinek, nem igazán doppingszer - nem jobban mint a kávé vagy egy nagyobb adag kóla (vagy a szokásos mogyorósbányai söröcském). Én mindenesetre mellőzöm, és nem az ára miatt.

Kísérő kocsik: a Radiant Rt-nél nagyon lelkes csapat lehet: két piros Toyota pickuppal vonultak fel a kísérők. Vajon hány embert kísértek? (2-3 Radiant-pólóst láttam a csobánkai műútnál.
)

Előzmény: altvizsla (662)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.06 0 0 666
Gödény: Így igaz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!