Keresés

Részletes keresés

Gőgös Gúnár Gedeon II. Creative Commons License 2004.02.21 0 0 161
Hahó!!!
Kiváncsi lennék, hogy azok akik régen Fortunába jártak járnak-e még valahová szórakozni, és ha igen, hová...
Tényleg érdekelne.
Köszi.
GGG
Gőgös Gúnár Gedeon II. Creative Commons License 2004.01.06 0 0 160
Én oda még sajna nem jártam, akkor még fiatal voltam; de akikkel mostanában mozgok, ők még elcsípték a végét...
GGG
De a zene bejön, így dec. 30 is.
Előzmény: vicorex (159)
vicorex Creative Commons License 2004.01.06 0 0 159
úgy látom más régi forisnak is van mx5-je ;)
Előzmény: Gőgös Gúnár Gedeon II. (158)
Gőgös Gúnár Gedeon II. Creative Commons License 2004.01.03 0 0 158
Dec. 30 megint nagyon nagy volt.
Kihagyhatatlan.
Előzmény: ludus (157)
ludus Creative Commons License 2003.12.01 0 0 157
udv!!!

Unatkoztam, mondom rákeresek már az indexen hogy FORTUNA!
Erre most itt vagyok és örülök hogy mások is emlékeznek még...
Így, lassan 32 évesen mit mondhatnék: 89 körül? stimmel, bulik? azóta is imádok emlékezni,kezdés? EW&F In the stone, ruha? csak az '501 + boat shoes...
Levi's forever azóta is, Palace Schulz CD megvan, nem olyan súlyos rajta a Zsolt csak kicsit sok volt a SÉTÁLÓ JÁNOS :)))), ennyit egyszerre...
Régi Fortuna mix CD-ket én is keresnék, pláne ha beszél rajta a Matyi vagy a Schulz!
Remélem Dec. 30. DOKK újra Bakai, majd meglátjuk!

Topic UP!

ludus

Marcelluswallas Creative Commons License 2003.12.01 0 0 156
Na végre Valami mozgolódás!!!

Emberek égek a vágytól: Hogy tudok hozzájutni Matyi, Schulz, jutasi stb. mix cd-khez, amik az 'anno' készült kazikról lettek digizve??????????

Tamska Creative Commons License 2003.10.31 0 0 155

no pánik, a topik csak februárban indult, nem maradtál le semmir?l.

Előzmény: vicorex (153)
rumliman Creative Commons License 2003.10.26 0 0 154
nekem is moment volt a fenykorom
fortuna mas volt
en ott meg kis pocs voltam

rozsadomb filing volt foreszban
momentben meg olyan "mindenkit basszunk meg"
(marmint csajokat)

ha egyszer raszanom magam bedigizek par zenet
megvan meg par lemezem

pl. phil edwards - night people

vicorex Creative Commons License 2003.09.16 0 0 153
Hi!

Fura hogy több mint 7 éve net előtt ülök és még csak most találtam rá erre a topicra :)))
Hát igen, szép idők voltak !
Ahogy látom én egy hangyányit később kezdtem bele a dolgokba, 28 vagyok, 91-től jártam el szórakozni, először szinte csak a MOM-ba, mivel gyalog is kb. 2 perc volt tőlünk :) (még most is ott lakok)...
Schulz játszott akkoriban ott, nagy zenék voltak, sok Foris zenét nyomott, megspékelve az akkor már divatos keményebb rap-ekkel, Naughty By Nature - O.P.P. :)
Del Tha Funky Homosapien - Mistadobalina
Public Enemy, stb. :)
Aki ott járt biztos emlékszik a jó kis erkélyre, ahol ment a csajbefűzés :)
Aztán persze feljárkáltunk Foriba is :)
Amire én emlékszem akkoriban nagy divat volt a Baseball dzseki, meg az egyre szélesebb szárú farmerok, trapéznacik... levis 509 (?), replay 901, ilyenek...
mindenki szigorúan függönyhaj :)
később mikor bezárt a MOM, aztán később újra kinyilt de nem volt az igazi, mi átköltöztünk a Globe-ba, az már nem volt ugyanaz, de azért nekem onnan is sok szép emlékem van :)
Mondjuk az hogy MOM-al kezdtem, azért volt durva, mert amikor néha elcsábitottak más helyekre, szembesülnöm kellett azzal, hogy máshol közel sincs olyan jó társaság, meg olyan jó zenék :)
A 99-es Schulz mix nekem is megvan, hamisitatlan MOM hangulat, 2 CD :)

Tényleg, senkinek nincsenek fényképei ezekről a helyekről ? Nekem van egy két Globe-os fényképem, bescannelem, aztán berakom :)

Irdatlan Angelo Creative Commons License 2003.09.02 0 0 152
Van nekem is egy Fortuna utánérzés CD-m, Sulc csinálta a bulit 99-ben valahol a Balatonon, akkora köcsög, hogy egy értelmes mondatot nem tudott végigmondani na mindegy.

lényeg a lényeg, hogy van a cd-n egy úgy sejtem kb '88-as verziója Wilson Pickett - In the midnight hour c. zenéjének, na az beszarás, csak a Shulc belepofázik. Megvan valakinek teljes egészében?????

Másik amit nagyon keresek: Al Green - Love is a beatiful thing, ennek is van egy gyorsabb, táncolhatóbb verziója mint az eredeti.

És még egy: Bill Withers - Lovely day. Ennek az a verziója, aminek az üteme az általam csak Eric B beatnek nevezett ritmus, ami a Paid in fullnak, vagy hogy populárisabb darabot említsek, pl a Milli Vanilli Girl you know it's true c zenéjének az üteme. Remélem tudtatok követni....

rumliman Creative Commons License 2003.04.27 0 0 151
the chimes - the chimes albumot keresek!!

valaki help!

ez volna a linkje amazonon:
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B000006XKK/qid=1051402691/sr=2-3/ref=sr_2_3/002-2299503-4617620

thx!!

hc Creative Commons License 2003.04.17 0 0 150
szvsz törölni nem érdemes, ha valakinek valami eszébe jut, akkorújra felbukkan a topic. Én pl.most keresek egy olyan helyet ahol 'fortunás' meg régi 70-es, 80-as nemnyál zenéket lehetne nyomni. Ha beindul, akkor sikítok! :-)
Előzmény: rumliman (149)
rumliman Creative Commons License 2003.04.17 0 0 149
ennyi volt?
torolhetem a kedvencek kozul a topicot?
Marcelluswallas Creative Commons License 2003.04.10 0 0 148
Halihó!

Gyanusan nagy a csend!!
Egyébként létezik vm. hely, ahonnan vájtfülű barátaink hozzáférnek ezen nagyszerű klub muzsikáihoz??????????????

rumliman Creative Commons License 2003.04.03 0 0 147
nekem van ftp-m, 100mbiten
csak kell bele tenni 1 vinyot
hc Creative Commons License 2003.04.03 0 0 146
Az MTI híre:
Hatvanegy éves korában szívroham következtében elhunyt Edwin Starr amerikai soulénekes.
Halálhírét menedzsere, Lylian Kyle jelentette be szerdán, azt azonban nem közölte, hogy az énekes mikor hunyt el.
Edwin Starr, aki hosszabb ideje Londonban élt, Nashville-ben született Charles Hatcher néven. A feketék zenéjére szakosodott Tanla Motown kiadó egyik sztárja volt, de más cégek is szívesen kiadták lemezeit. Legnagyobb sikere a hetvenes évek elején megjelent Contact és War című dala, amely Amerikában listát vezetett.
Edwin Starr, akinek énekstílusa és színpadi produkciója James Brownéra hasonlított, mintegy harminc lemezt jelentetett meg, legutóbb tavaly adták ki legjobb dalainak válogatását.

R.I.P.

farriss Creative Commons License 2003.04.03 0 0 145
Meghalt Edwin Starr.....(War)
TOPMAN Creative Commons License 2003.04.02 0 0 144
Az extra szerverére is lehetne feltölteni, csak mindenkinek kéne csinálni tárhelyeket. Talán ott nem törölnek olyan lelkesen, mint máshol.
tessloff Creative Commons License 2003.04.02 0 0 143
Bocs a rossz tippert...
Az ftp-vel kapcslatban
Ha valaki bedobja a wincsije egy reszet a kozosbe, es onnan lehet letolteni a zeneket. Ehez allando kapcsolat kell szelessavon kabel (ez jobb de nem tudom kinek van otthon kabeles elofizetese...), vagy adsl, de itt ha tobben vannak fenn egyszerre eleg lassu a dolog mert egy 512kb/s sebessegu kapcsolat 128kb/s sebesseggel tolt fel adatokat a netre. A letoltesi sebesseg igy innen konnyen szamolhato 4 ember ha egyszerre vannak fenn a szerveren mar csak 33kb/s sebesseggel tud letolteni szoval egy 4 MB szam (kb 3 perc zene jo minosegben)olyan 15 perc minimum...
Előzmény: DROETKER_hu (140)
Tamska Creative Commons License 2003.04.01 0 0 142

Ez egy jó ötlet, de nem vagyok járatos az ilyen dolgokban. Vajon hogy lehetne összehozni ezt a zárt ftp-t?

Esetleg lehet ilyet bérelni egy szolgáltatótól? Mennyibe kerülhet?

Előzmény: rumliman (141)
rumliman Creative Commons License 2003.03.31 0 0 141
egy megoldas van:

osszedobunk valahol egy zart ftp-n egy gyujtemenyt

DROETKER_hu Creative Commons License 2003.03.31 0 0 140
udv

a tarhely eddig volt eletkepes.
a cjb torolte ahogy volt.
ujra regisztraltam de nem hiszem hogy van ertelme ujra szenvedni.egy ket napig fenn vannak a zenek de aztan torlik.
kellene valami megbizhato hely.

celeborn Creative Commons License 2003.03.31 0 0 139
Igazad van, a Fortuna szerintem is megismételhetetlen és utánozhatatlan, de azért lássuk be, 15 évvel ez előtt más világ volt itt, de még 10 éve is. 89-90-ben nem hiszem, hogy volt a Forin kívül még 5 hely aminek állandó közönsége lett volna, ahol meg volt azok árzelmileg kötődtek oad ahova jártak.

Más.
Tipikus szombat este 89-ben.:

Este 6 körül: Super Channel, Coca Cola Eurochart Top 1 hundred, benne pl: Billy Joel: We didnt start the fire stb.
Majd Fő utcai borozó, utána már 9-1/2 10 körül fent sorban állás a lépcsőn, fentről kihallatszik az akkori populárisabb popzene képviseletében a Pump Up the Jam a Technotronictól.

Emlékszem, egyszer a Bakai miután félig lejátszott egy akkoriban "menő" gagyibb számot levette a lemezt a gépről és mindenki szeme láttára kettétörte, és közölte hogy ezt a szemetet akkor hallotuk utoljára a Fortunában. Képtelen vagyok visszaemlékezni mi volt az együttes neve, és a szám címe.

Emlékszik valaki Verita nevű lányra a Fortunából? Volt egy huga is. Ők is jellemző arcok voltak.

Előzmény: Tamska (138)
Tamska Creative Commons License 2003.03.31 0 0 138
A hétvégén beült az autómba és bettem neki egy Dr Oetker mestertől letöltött Diana Brown számot (Sunworshippers). Namost a cucc a szekeremben aránlyag jól szól, szóval a haversrác a haját is letette, hogy milyen zenék vannak/voltak.

Egy ideje nem szóltam hozzá, de követem a topicot - gyakorlatilag minden nap benézek - és örömmel látom, hogy sokan vagyunk akik szerint a Fortuna feeling nem überelhető, nem utánozható, nem utolérhető. Hiába lehet még itt-ott ezeket a zenéket meghallgatni az már nem ugyanaz. Pl pár hete hallottam a Fever-ben a Happy Mondays-től a Step On-t. Az emberek rohadtul rázták rá magukat, de láthatóan fingjuk nem volt mi ez a muzsika (talán pár arcnak mégis). Namindegy. Jó nekünk. Na nem mintha a Foreszen kívül nem lett volna élet, de olyan furcsa, hogy manapság minden félévben felkapnak egy helyet aztán jön a következő és azt amelyik négy hónapja még sztár volt, ma már cikinek számítják. Ja az a másik, hogy most a hétvégén voltam a Bed nevű helyen, ami egyébként techno, de valami mocskos jól meg van csinálva és nagyon korrekt a cucc amin a zene szól, szal a hely abszolút ajánlott kategória, de mégis háromezer forint a beugró. Ez normális?

rumliman Creative Commons License 2003.03.30 0 0 137
ha mondtok hozzaferest toltok fel en is zeneket
(gondolom nem kell tulbonyolitani html meg ilyesmikkel, csak telerakjuk a foldert, cimrol mindenki eldonti mi kell neki)
Marcelluswallas Creative Commons License 2003.03.28 0 0 136
OLA!

Asszem a lexebb tavaszindító lenne, ha valóban hozzáférhetőek lennének a vonatkozó kazik!

Legyetek joó munkásemberek!

rumliman Creative Commons License 2003.03.27 0 0 135
farris: akkor ne fogd vissza magad, toltsd fel valahova (pl. droetkerhez)

lehet, hogy en is fogok tudni felrakni 1-2 ilyet
dolgozom a beszerzesen

farriss Creative Commons License 2003.03.27 0 0 134
Egy közvetett ismerősöm nemrég vett át nekem egy CD-t, Bakai mester ütyködik rajta a Fortunában, folyamatosan beszél, és ilyen zenék vannak rajta mint Wilson Piquet In the midnight hour, Ellis Beggs and Howard Where did tomorrow go...etc :)
Marcelluswallas Creative Commons License 2003.03.27 0 0 133
OLA!

Nemtom, de ezen fortunás kazik abban az időben kincset értek. Sajna nekem sincs má egy db sem.
Nem akar valaki közszemlére tenni ilyeneneket mondjuk élektronikus formában?

Egyébként az újonnan felpakolt OETKERdoktor zenéket honnan lehet tőteni?

celeborn Creative Commons License 2003.03.26 0 0 132
VÉGRE FORTUNÁS TOPIC!!!

Hajjaj a Fortuna...
89-től jártunk oda, a felsorolt nevek is ismerősek. Micsoda hely volt! Különösen még a "piros kocka székes" időszakban. Szinte állandó törzsgárdával. Semmivel sem lehet összehasonlítani. Mai napig előfordul, hogy rákérdeznek, nem a Fortunába jártál?

Sajnos azt a néhány eredeti kazettát amit ott vettek fel, megette az idő vasfoga és el is tünt néhány. Használható egy sincs már nekem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!