Keresés

Részletes keresés

Glavingojn Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13003

Idegen fegyveresek árnyékában pár nap alatt szervezett népszavazás nem demokratikus, s természetesen senkit sem legitimál. Aki az orosz Anschluss ellen próbál szólni, azt jó esetben csak megverik, de rosszabb esetben elfogják és elviszik, s kérdés, hogy még életben fog-e előkerülni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (12998)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13002

Most majd látni lehet, hogy kinek fog jobban fájni az embargózás.....

 

 

Nem kér többet Oroszország Litvánia legnagyobb kikötőjéből

 

http://hvg.hu/vilag/20140314_oroszorszag_litvania_kikoto

 

Oroszország felfüggesztette élelmiszer importját a litvániai Klaipeda kikötőn keresztül – jelentette be az ország miniszterelnöke csütörtökön. A döntés mögött helyi körök politikai nyomást látnak Moszkva részéről.

A litván kikötők írásos jegyzéket kaptak és ezt elküldték azoknak vállalatoknak is, amelyek litván kikötőkön keresztül élelmiszert exportálnak Oroszországba. A jegyzékben az áll, hogy a továbbiakban nem lehetséges az export Litvánián keresztül, a klaipedai kikötőn és esetleg más kikötőn át – mondta Algirdas Butkevicius.

Klaipeda kikötői hatóságának igazgatója szerint az oroszok arra panaszkodtak, hogy egyes litván vállalatok megsértik az egészségügyi normákat.

"Egy Oroszországba csirkecombot exportáló amerikai vállalat felszólítást kapott, hogy áruját ne Klaipedán át, hanem más kikötőkön keresztül szállítsa", és ezek a kikötők "ne tartozzanak Litvániához és bizonyos más országokhoz" – mondta a miniszterelnök.

Klaipeda Litvánia legnagyobb tengeri kikötője, amelyen keresztül egy év alatt több mint egymillió tonna élelmiszer halad át Oroszországba.

Moszkva és a három volt szovjet balti köztársaság kapcsolatai nem tökéletesek. A térségben az ukrajnai válság miatt most is fokozódott a feszültség, és a három országban sokakat megriasztott Vlagyimir Putyin orosz elnök kijelentése arról, hogy megvédi az orosz ajkúakat. Orosz kisebbség mindhárom balti államban van.

Oroszország csütörtökön hat harci repülőgépet és három katonai szállító repülőgépet telepített a Litvániával szomszédos Fehéroroszországba.

halaloszto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13001

mert leteleme a siras, panaszkodas, problemakert masok okolasa. most lett egy uj bunbakja, akire kenheti hogy szopoagon vagyunk.

 

nem felmeri a helyzetet es felkeszul a jovore, hanem elore sir hogy szar lesz.

 

Vajk

Előzmény: járok egyet (12999)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13000

valamit félreérthettél

 

ha valaki nem nyalja éjjel és nappal -közben folyamatosan hazudozva- az eu seggét, az még nem jelenti azt, hogy az orosz érdekeket képviseli

Előzmény: járok egyet (12999)
járok egyet Creative Commons License 2014.03.14 0 0 12999

Miért kezdi az Orbán kormány a visegrádi négyekre hivatkozva az orosz érdekeket védeni? 

Előzmény: perkelto (12997)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 12998

A népszavazás undorító és diktatórikus intézmény.

 

(Az akáccal együtt kell betiltani az egész kulturvilágban)

Előzmény: perkelto (12997)
perkelto Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12997

A magyar külügyminiszter szerint az Oroszország elleni esetleges gazdasági szankciók a visegrádi országokat érintenék a legsúlyosabban. Martonyi János a V4-ek és Németország külügyi vezetőinek budapesti tanácskozása után elmondta: fel kell gyorsítani a segítségnyújtást Ukrajnának. Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter nemzetközi jogilag ismét elfogadhatatlannak nevezte a vasárnapra tervezett krími népszavazást a félsziget Oroszországhoz csatlakozásáról.

Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12996
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12994

Ja, nem vettem észre, hogy harcinicknek válaszolok...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (12993)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12991

Lehülyézem? Mint a villám.... Ugyanolyan semmitmondó, hatvanhat módon értelmezhető, mint az összes többi hasonló...

Magyargyalázó? Fenéket. Politikai elit gyalázó.

(Budapest nem tehet róla, hogy pont itt írták alá ezt a politikai fércművet)

 

Üdv

 

Előzmény: Törölt nick (12987)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12990

Egyszóval, ha ez igaz, és végigviszik, Putyinnak vége

Előzmény: homo neanderthalensis (12988)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12988

Сегодня Америка открыла свои стратегические резервы нефти и продала 5 млн.баррелей.Кажется,ну и что здесь такого,капля в море. 
Но нет.Для Путина это не просто повод для беспокойства,а красная тревожная лампочка с зуммером. 
Америка свои стратегические запасы не раскрывала много лет,и если раскрыла, значит это очень реально,это сигнал - не умеришь свою борзоту,обрушим нефтяные цены.А они и так уже в последнее время были неоправданно завышенные, держались только на инерции.В мире переизбыток нефти. 
А если цены рухнут,то все,и захочешь,а назад уже не поднимешь. 
И что будет с хромающей на обе ноги российской экономикой при 30 долларах за бочку?

Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12985

Nézd, ez nyilvánvalóan egy hülye deklaráció, mert "politikai és/vagy gazdasági nyomásgyakorlás" alatt nagyjából mindenki azt ért, amit akar, ha akarom az is politikai nyomásgyakorlás, ha valakit egy számla kifizetésére akarok rávenni mondjuk. Ha tágan értelmezzük, akkor nyilván megsértették x-szer, keletről is meg nyugatról is... ha viszont szűken, akkor az első nyilvánvaló megsértése nyilván az USA-körök által pénzelt "narancsos forradalom" és a Bush-doktrína volt... amivel Ukrajnát a semlegessége feladására és a NATO-ba akarták kényszeríteni egy kívülről pénzelt és irányított "forradalmi" puccsal.

 

ÜdV

Előzmény: Fernando1 Hierro (12982)
O.. Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12984

személyeskedés nélkül nem megy?

Előzmény: Becses Bryganti (12983)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12983

Lehet, sőt biztos nem értesítettek, de  megsemmisítették a szemét SZU c. állatság által ott hagyott atomfegyvereket. Senki nem akar odatelepíteni.  Oroszország

szállja meg területe 1 részét. Én

a fajtátokat akarnám  oda telepíteni,  - a majdaniak jóindulatára bízva.

Előzmény: O.. (12980)
Fernando1 Hierro Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12982

A budapesti memorandum meg tíltja a politikai, és gazdasági nyomásgyakorlást ukrajnára.

A majdanon ott kolbászoló EU-s és USA politikusok támogatása fentebb említettek súlyos megsértése.

 

Még jó, hogy Oroszország az égvilágon semmiféle nyomást nem gyakorol Ukrajnára...

Előzmény: O.. (12980)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12981

És hogy jön ez az én hozzászólásomhoz?

Előzmény: Törölt nick (12977)
O.. Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12980

részlet az érvényes ukrán alkotmányból:

 

"Külpolitikai téren a leghangsúlyosabb a semlegessé válás szándékának kinyilatkoztatása, azaz az ország nem csatlakozik katonai szövetségekhez, és tartja magát az atomfegyver-mentesség hármas elvéhez: nem fogad, nem állít elő és nem szerez nukleáris fegyverzetet."

 

Ha valaki megtudná erősíteni, az jó lenne. A budapesti memorandum meg tíltja a politikai, és gazdasági nyomásgyakorlást ukrajnára.

A majdanon ott kolbászoló EU-s és USA politikusok támogatása fentebb említettek súlyos megsértése.

 

Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12979

Az amcsi katona mindig egyruhában jár. Mo-n atűzoltók iks. A biztonsági őröknek nencs, csak legfeljebb foraruhájuk.A TEK-nek van, az APEH-revízoroknak nbincs, csak bvéna ööltöny/kosztüm:)

Előzmény: Törölt nick (12977)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12978

Röhögni fogsz, a téma szorosan kapcsolódik Ukrajnához... ugyanis modell-szerűen leírtad azt a fajta "nyugati hozzáállást" ami miatt a nyugat sokak szerint persona non grata. Pontosan ez az a fajta "világhatalmi arrogancia", ami miatt a nyugati kvázi-demokráciák vagy ha úgy tetszik elitista demokráciák népszerűsége erősen visszaszorulóban van, amihez képest még egy másik fajta "kvázi-demokrácia" - esetünkben a Putyin által képviselt - is komoly, és választható alternatívaként jelenik meg.

 

ÜdV

 

ps: nosztalgiáztam kicsinyég, még megvan a NET-en az EREDETI "Prága 2000" szervező honlap, persze a külső linkek zöme már nem működik.

http://inpeg.ecn.cz/frames/english/index1.html

Előzmény: Becses Bryganti (12975)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12976

Gergényi - Gyurcsány parancsára elhanyagolta a B-közepet és civileket, turistákat hajtott rá a verőembereire, Gyurcsány parancsára. Gazemberek. Dew a bánásmód stimmel, mind a TV-gyújtogatókra, mind a bolognai,stb söpredékre.

Előzmény: Becses Bryganti (12975)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12975

Akkor még jogosan szídták maz namerikai policájt, m,ert Seattle-ben nem verte stét a gennyes csür5hét. Azóta - 9/11 - beállt ba szigor. Wall street - kapott a fejére atzu az Észak-KLorea, vagy Irán, vagy ki tudja ki általfizetett genmnyes csürhe és visszahúzódtak az amúgy is öszehúgyozott almukra. Már nem tgéma, Ukrajna az.

Előzmény: Antisystem (12974)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12974

Nézd, én benne voltam... egyébként érdekesek a legendáid az "amerikaipolicájról" a szokott előadásodban, de valójában azért szűnt meg a jelenség Seattle, Prága, majd Genova (2001) után, mert közbejött a WTC, és megváltozott a globális biztonságpolitika a globális paranoia irányába, és már nem rendeztek változó helyszíneken ilyen jellegű konferenciákat.

(szóval az amerikaipolicáj-legendád már csak azért is sántít, mert Seattle az első nagy volt, és nem az utolsó)

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (12970)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12973

Velünk emberileg jóban vannak, és ez azt hiszem kölcsönös. 

Az "angolok az EU-ban", na az megint egy jó kérdés, szerintem az a baj, hogy Nagy Britannia az elmúlt évszázadokban annyira rászocializálódott a vezető szerepre, hogy nem tudnak azzal mit kezdeni, hogy itt a 3. helyre esélyesek, szóval ilyen "benn is vannak, kinn is vannak".

Franciák? Hangsúlyozottan nem emberi viszonyokról beszélek, de politikailag lehet velük jóban lenni? -  vagy most genya voltam?:))

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (12969)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12972

Ami pedig politikailag szívás, az előbb utóbb gazdaságilag is xopó lesz.

Előzmény: Becses Bryganti (12971)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12971

Dehogynem. Csak Mo évszázadok űta némemetortentált. Nem rossz, gazdaságilag, de politikailag eddig mindig szívás.

Előzmény: Artemis Entreri (12969)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12970

Valamilyen erő, szervezett állt mögöttük, ami összeszerveztge vőket. 1/3 nem, hanem 1-3kivűlálló támogattaí őket, de pők is kemény kezet köv eteltek, mert az úő autóikat is szuétverték, az ő sugárvonalaikatg is felgyújtották. Békjéás, rendszeszabott karhatalmú jogállamok, UUSA, Svájc. Mint a futbalélhuligánoknál, ayz orfoszhok megkapták a nbeveket és a fotókatg. Nem b-szták ki őket, hanem be vsem engedték b-ósdzódnik. bp is jól megolddotta.Arolngyos bőrük féltése miatt, Kínával nem is próbálkoztak. Miután az amerikaipol,icáj kiosztott pár jól irányzott maflást, eltűntek, visszahúzódtak az amúgy is ősszehúgyozot malmukba. Több tippem van, hogy ki tobozrozta őket, nem alapítványokm.

Előzmény: Antisystem (12966)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12969

Történelmileg max. az érthető, hogy nem a németekhez húznak. Az amcsi barátság nekem furcsa. Inkább francia/angol vonal tűnhet(ne) történelmileg sanszosnak. Meg a magyar, de ránk ilyen helyzetben sajnos nem számíthatnak érdemben.

Előzmény: Antisystem (12968)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12968

"A lengyelek amerikaiakhoz való viszonya legendásan jó. " - persze, én csak "USA tégla" néven emlegetem néha őket az EU-val összefüggésben... ami persze igazságtalan némiképp, mert náluk a történelmükből következik, hogy nem tudnak teljes szívvel beállni egy németek dominálta EU-ba - szóval történelmileg érthető, hogy ők inkább az amerikaiakhoz húznak... 

 

ÜdV

Előzmény: rich.mond (12942)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12967

Igen... ezt hívják "golyófogónak"....:(

Amikor civilekből önkéntes alapon begyüjtik az összes önjelölt Rambó szociopatát, 3 nap kiképzéssel fegyvert adnak a kezükben, majd annak drukkolnak, hogy több ellenséges golyó akadjon meg bennük, mint amennyit egymásra lőnek ki...:((( - ennél már csak az szánalmasabb, amikor jellemzően ilyen háborúk végső bukási szakaszában elkezdik sorozni az életkorilag is alkalmatlan 15-16 éveseket... és hát amikor egy harci helyzetben kiképzett katonákkal lenne a veszteség 10%, így lesz 90%... szimpla genocidium.

Ha most elrendelsz egy ilyen önkéntes hadsereget, az egyébként egy jó ötlet, toborzod, megvizsgálod alaposan egészségügyi és pszichológiai szempontból, kiképzed, alakulatokba szervezed, megtanítod őket csapatként működni - fél év alaphangon, de inkább egy. Akkor az normális, működőképes, lehet benne felelősséget vállalni az emberekért.

 

Persze tudom, vannak komoly történelmi hagyományai a kapás-kaszás népfelkelőknek - nálunk is - de az úgy kb az ismétlő fegyverek elterjedése óta nem müxik.

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!