Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 0 7 2095

Szakonyi Károly Adáshiba 2013

 

a Veszprémi Petőfi Színházból előadása a Thália Színházban

Rendezte: Tordy Géza
Főszereplők: Eperjes Károly, Esztergályos Cecília, Darabont Mikold, Chajnóczki Balázs, Trokán Anna, Habóczki Máté, Oberfrank Pál, Reviczky Gábor 

 

https://drop.me/MRq8b8

v

https://ulozto.net/!oa0CuU7YZDei/szakonyi-karoly-adashiba-2013-avi

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az általam készített tvripeket tilos máshová átvinni és átrakni (pl:datára,torrent,youtube).
minden feltöltésem csak erre az egy fórumra készülnek.

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 5 2094

re-up

 

Gyökér és vadvirág 1988

 

Tamási Áron novellája az 1960-as évek elején játszódik. Bajkó Timótheus unokájával, az érzékeny lelkű, büszke és szép Tézivel él együtt a falu felett, egy havasi rét közepén. Nehéz, szűkölködő életüket csak a bensőséges, meleg emberi kapcsolat, egymás iránti szeretetük teszi elviselhetővé. Kolokán Ferenc megkéri a lány kezét, de a lány kikosarazza. Az öregember halála azonban változást hoz a lány életében.

 

https://drop.me/M0x9RY

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az általam készített tvripeket tilos máshová átvinni és átrakni (pl:datára,torrent,youtube).
minden feltöltésem csak erre az egy fórumra készülnek.

Előzmény: apazoli01 (2092)
de nincs Creative Commons License 2017.12.12 0 1 2093

Amit írsz, az mind így igaz, DE. Ha végre felnőnénk fejben, és rájönnénk, hogy ez pont akkora kulturális kincs, mint a többi művészeti ág, és nem vesztünk semmit, ha mindenki megismerheti, akkor el lehetne beszélgetni egy nyitott archívumról. Néhány érv mellette:

 

1. ha mindenki elérné a kultúránk eme szeletét, akkor az összes letöltő oldal, és az összes torrent oldal, de még ez a fórum is feleslegessé válna. Példa: amióta a plázák turkálóiban lehet kapni 1000-2000 Ft-ért gyári lemezeket, azóta az említett oldalakról mind eltűntek ezek a filmek. Az ingerküszöb alatti 1000-2000 Ft-ért senki nem áll neki letölteni, DVD-re másolni, archíválni. Inkább megveszi, és büszke, hogy legális lemeze van.

 

2. Akár pár száz vagy pár ezer Ft-ért sokan előfizetnének ilyen szolgáltatásra. Én is. IP cím szűrhető, előfizető azonosítható, nem probléma országon belül és/vagy előfizetői körben tartani.

Ha egyáltalán szükséges. Ugyanis én nem hiszem, hogy akkora igény lenne külföldről, hogy ez megrengetné a rendszert. Sőt azok a magyar film után érdeklődő Kanadai, Ausztrál, de még az Ukrán és Orosz filmrajongók is szívesen (és becsületesebben is) előfizetnének rá. Nem kéne a meleg vizet feltalálni. Modell is van rá pl. Netflix

 

3. A jogi problémákat meg nem igazán fogom. Az ilyen nyitott archívum szerintem elintézhető lenne az un. kis joggal. Vagyis pont úgy, mint ahogy a szórakozóhelyek, a vendéglátósok, a fodrászok, és az üres adathordozókat vásárlók fizetnek. 

Mellékhatásként -szerintem- az alkotóknak sem rossz, ha a képernyőn lennének. Nem merülne méltatlanul feledésbe a nevük.

 

4. A technikai feltételek meg adottak. Pl. youtube. Országszűréstől a zárt csoportig gyakorlatilag minden benne van. A proxyzástól és a feltöréstől továbbra sem félek, nem hiszem, hogy akkora igény mutatkozna a világban az MTV 30-40 éves műsorai iránt. (Amúgy a filmtermésük majd fele más most is elérhető a youtubon.)

 

Tudod nagyon sokáig volt NAVA elérésem itthon. Akkor egyetlen letöltő oldalon sem jelentem meg. Egyszerűen nem volt értelme letölteni, de még a NAVÁról sem, hiszen bármikor újra megnézhettem. Amikor egyetlen TV csatorna sem vetített értelmeset, inkább inkább innen választottam egy filmet. Bár lehet, hogy ez is egy ok arra, hogy ne nyissuk ki az archívumokat...

Előzmény: Törölt nick (2091)
apazoli01 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 2092

Kedves Anomália !

 

Úgy látszik, hogy az itteni keresővel, nem lehet megtalálni semmit !

 

UIgyanis szinte biztos vagyok benne, hogy a gyökér és vadvirég c. magyar filmet itt letöltötted !

 

Melyik házhelyen van  !

 

Ennek közlését, nagyon szépen és hálásan megköszönöm Neked !

 

Baráti üdvözlettel !:

                           Apazoli01 !

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 2091

néhány kiegészítés a nava kérdéskörhöz

 

1 a nava szalagos rendszerre rögzít,ennek hátulütője hogy csak x mennyiségű nézőt képes kiszolgálni  .azaz nagyon hamar elindulna a sorban állás (meg kéne várni míg valaki befejezi a film nézését és csak ezután nézheted te is .s minél többen szeretnének filmet nézni annál nagyobb lenne a várakozási idő )

 

2 másik megoldandó dolog hogy ezeket a filmeket csak Magyarországon lehessen nézni.a magyar ip

címeken kívül minden más tiltani kellene (itt jön elő jogdíj)

 

3 ha  tényleg fizetni kellene az alkotóknak a filmben levő szereplőknek minden egyes megnézés után az  nagyon magas havidíjat eredményezne.nem hiszem hogy bárki kifizetné azt.

Előzmény: de nincs (2088)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 5 2090

Terápia III. évad 22. rész 2017

 

http://usersdrive.com/g5q7fvkf1on8.html

v

https://ulozto.net/!nbOe70dzzvaK/terapia-iii-evad-22-resz-2017-avi

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az általam készített tvripeket tilos máshová átvinni és átrakni (pl:datára,torrent,youtube).
minden feltöltésem csak erre az egy fórumra készülnek.

lilioideaea Creative Commons License 2017.12.12 0 0 2089

Köszönöm a feltöltést, Indexfan! :)

Előzmény: indexfan (2086)
de nincs Creative Commons License 2017.12.12 0 0 2088

Elgondolkodtam azon, amit mondtál.

Tudod én azt sem értem, az én monitorom miért sért a szerzői jogot, a NAVA pont monitora meg miért nem?

Egyszerűbben: a NAVA pontot (a többség számára jellemzően a könyvtárat) csak a könyvtári tagsági díj leróvása után van lehetőségem igénybe venni. Szabó Ervin könyvtár honlapja szerint a NAVA pont használata ingyenes. Eddig egyszerű.

Mért van a szerzői jog? Nagyon egyszerűen fogalmazva a filmeknél azért, hogy az alkotók némi bevételre tegyenek szert a műveik vetítése esetén.

Vagyis a könyvtár bevételre tesz szert, mert beiratkozom. Ebből biztos, hogy nem kapnak az alkotók semmit. A NAVA pont használata meg ingyenes, tehát ebből sem sok jut nekik.

Vagyis eljutottunk a második mondatomhoz, azaz miért sért szerzői jogot az én monitorom?

 

Nekem sajnos eddig nem sikerült sem a NAVÁnál, sem a televíziónál, sem a Filmarhívumban olyan szerzői joghoz értő emberrel kapcsolatba kerülnöm, aki ezt el tudná magyarázni. Pedig a leírt történetben van egy egyértelmű jogsértés, de hogy ne legyek túl hosszú ezt majd később -ha valakit mélyebben érdekel a téma- akkor fejtem ki.

 

 

Előzmény: lajutka (2073)
cuckold34 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 2087

köszönöm anomalia a segítséget lejött a fincher-ről .

 

Amúgy megértem hogy anomalia nem adja ki magát a nava.hu kapcsán.

Én sem tenném megkockáztatva ezzel a hozzáférésemet.....

 

Örüljön mindenki annak, hogy anomalia ingyen, időt, fáradtságot nem kímélve kincseket oszt meg velünk!

 

 

Bár személyes véleményem, hogy a nava a mi adónkból működik és érthetetlen, hogyan gondolják ezt a könyvtáros megtekintést....Életképtelen!

Elbeszélgettem hosszasan egy ott dolgozó nőtársammal, de se kép se hang nem értette meg ez így miért nem populáris....

Jellemzően magyar nesze semmi fogd meg jól hozzá állás!

Mivel stream formában van fenn minden anyag és nem letölthető, így a szerzői jogi kérdésre hivatkozni is csak süket duma....

Ez a szerencsétlen MTVA Zrt annyira gagyi hogy az már vicc....Tönkretették a köztévénket és buta életképtelen csókos menedzserek és üresfejű programigazgatókkal süllyednek tovább.

Egyetlen normális húzásuk az utóbbi években az M3 indítása volt, bár mostanra szinte alig van új kincs műsoron tiszta ismétlés és gagyi sorozatos lett a csatorna. De persze régen sem volt sokkal jobb a vezetés, de azok legalább értettek hozzá, pl. Szirtes Ádám egy abszolút nézhető csatornát csinált a 80-as években.

Más kérdés, hogy rengeteg műsort töröltek helyhiány miatt.....( pl. parabola műsorok, kapcsoltam, jópár jó színházi felvétel, kabaré és az én legnagyobb szívfájdalmam, hogy több hofi műsort sem tartottak meg).

 

Ez persze az én véleményem.

Na mindegy szép estét minden forúmozónak.

 

zita

Előzmény: Törölt nick (2058)
indexfan Creative Commons License 2017.12.12 0 5 2086

Kalandok és figurák (1974)

 

https://drop.me/MOKnzP

 

 

Előzmény: lilioideaea (2083)
koka58 Creative Commons License 2017.12.12 0 1 2085

Kedves Séfnéni!

Nagyon köszönöm!

 

Üdv.: koka58

lilioideaea Creative Commons License 2017.12.12 0 0 2084

Nekem az a bajom bizonyos emberek mentalitásával, hogy követelőzök,
hálátlanok, értetlenek, és még véletlenül sem tartják tiszteletben a határokat. Vádaskodni viszont jól tudnak, annak ellenére, hogy egyáltalán nincsenek tisztában azzal, hogy a másik mit miért tesz úgy ahogyan.

Valamint jelezném, hogy én bizony bementem a könyvtárba azért, hogy megnézzek egy régi filmet, színházi közvetítést, vagy meghallgassak egy rádiójátékot.Viszont szomorúan tapasztaltam, hogy a nava adatbázisból is törölnek olyan tartalmakat, amik korábban elérhetőek voltak.

Előzmény: lajutka (2078)
lilioideaea Creative Commons License 2017.12.12 0 0 2083

Sziasztok!
Keresem a Kalandok és figurák (1974) című filmet. Főszereplők: Tolnay Klári, Bara Margit. Köszönöm a segítséget.

 

 

lajutka Creative Commons License 2017.12.12 -1 0 2082

Annyi hogy én is szeretnék letölteni nem pedig tőle kérni.De nem értitek meg úgy látom sajnos.LETÖLTENI MAGAM AKAROK NEM MÁS KIÍNLÓDJON VELE.DE NEM OSSZA MEG,NEM SZÉP DOLOG AZ IRIGYSÉG SZOMORÚ VAGYOK

Előzmény: Atiz3 (2079)
séfnéni Creative Commons License 2017.12.12 0 1 2081
Előzmény: koka58 (2080)
koka58 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 2080

Sziasztok!

Keresem a Circus Maximus című filmet amit a múlt héten vetítettek.

 

Üdv.: koka58

Atiz3 Creative Commons License 2017.12.12 -1 3 2079

lajutka, mi közöd hozzá, hogy anomália honnan és mi módon tölt le? Ahhoz sincs semmi közöd, hogy hol dolgozik! Ne szítsd itt a vitát, ez egy nyugodt csoprt, nem mondhatod, hogy anomália nem segítőkész, nagyjából az ő vállán van az egész csoprt. Köszönd meg, amit feltölt és ennyi.

lajutka Creative Commons License 2017.12.12 -2 0 2078

Csalódás lett a vége sajnos,de nem ennem szántam..meg nem is veszekedésnek aminek tiltás lesz a vége sajnos :( Inkább törlöm magam innen,azt hittem ez egy jó forum ahol segítőkész emberek vannak.De látom nem mert titkolodzól mi ilyen titkos hogy hogyan töltöd le az 1 perces részeket? Miért nem osztod meg?

Vagy te nava munkatárs vagy úgy sikerűl vagy könyvtárban dolgozol? 

Nekem csak ennyi a bajom tipikus magyar mentalitás sajnos hogy az emberek titkolóznak és semmi ilyet nem osztanak meg egymásssal.Őszintén miért fájna neked ha mi is letudnánk tölteni a műsorokat?

rebeltaurus Creative Commons License 2017.12.12 0 0 2077

Sziasztok! Valakinek esetleg megvan az 1978-as, madáchos Mahagonny város tündöklése és bukása? Valahol láttam, hogy tavaly nyáron leadták az M3-on, de hiába próbáltam megtalálni, mikor :(  Esetleg, ha tényleg lement, és valakinek megvan rögzítve, nagyon hálás lennék, ha feltenné! Előre is köszönöm :)

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 4 2076

Giacomo Meyerbeer A hugenották 2017

 

A reformáció kezdetének 500. évfordulóját mi mással ünnepelhetné a Magyar Állami Operaház, mint Meyerbeer kiváló grande opérája, A hugenották műsorra tűzésével? A történet Prosper Mérimée 1829-es IX. Károly uralkodásának krónikája című regényéből forrta ki magát. A tulajdonképpeni cselekmény egy szerelmi szál, ennek szolgál mintegy keretül a hugenották. Az opera alapjául a francia vallásháborúk egyik legszörnyűbb eseménye, az 1572-es Szent Bertalan-éji mészárlás szolgált, amely során a Párizsba gyűlt francia reformátusokat (hugenottákat) a király beleegyezésével lemészárolták. A katolikus országokban a cenzúra miatt a cselekményt át kellett dolgozni. Ezért hol Az anglikánok és a puritánok, hol A pisai ghibellinek vagy a Dekabristák címen került színpadra. Meyerbeer három évig dolgozott a partitúrán, semmiféle siettetésre nem volt hajlandó reagálni. A gondos munka meg is hozta a gyümölcsét...  

 

https://ulozto.net/!zZctVbbFVsyG/giacomo-meyerbeer-a-hugenottak-2017-avi
v
https://megaup.net/2BXd/Giacomo_Meyerbeer_A_hugenották_2017.avi

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az általam készített tvripeket tilos máshová átvinni és átrakni (pl:datára,torrent,youtube).
minden feltöltésem csak erre az egy fórumra készülnek.

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 1 2075

T.Lajutka

mivel nem értesz a szóból  és pióca módjára viselkedsz ezért megnyomtam azt a bizonyos e betűt aminek a sarkában van egy kis piros x.

legalább végy példát séfnéniről (2066 hsz 4.bekezdés)

ennyi

 

lajutka Creative Commons License 2017.12.12 -2 0 2074

A kérdés hogy ebben segítene e a kedves Anomalia ? Kihasználni nem akarom hogy mindig ő tegye fel amiket megszeretnék nézni.Ha megosztaná velem ezt az infót többet nem zaklatnám semmilyen kéréssel.Mit szól hozzá Anomalia?

lajutka Creative Commons License 2017.12.12 -2 0 2073

Segítséget kérnék!

A nava.hu-ról tudok letölteni, de rengeteg a korlátozott hozzáférésű anyag, amit csak kijelölt nava-pontokon ( könyvtár, egyetem, iskola) lehet megtekinteni.
De őszintén ki megy be egy nava-pontra, hogy egy régi filmet, sorozatot vagy kabarét megnézzen?
Értem én a szerzői jogok miatt van ez, de ki fekete piacozna egy-egy régi műsorral?
Jogilag érthető a védelem de gyakorlatban értelmetlen.

Nem tud valaki valamilyen módszert, hogy megtekinthető legyen a korlátozott tartalom is?

Sláger Tv ( Kovács Katis) és a hiányzó Szeszélyes évszakokat szeretném megszerezni.

Nincs legyen ön is milliomos se hasonló..Csak a módszert szeretném megtudni hogy mivel tudnám letölteni az adott űsorokat  a nava oldaláról.Ne egy halom adagot akarok csak pár műsort zenés illetve  a 2 mműsort amit ent leírtam.

Cs

übüpapa1 Creative Commons License 2017.12.11 0 9 2072

Kedves Lajutka,

 

A "Legyen Ön is milliomos?" az színház, film vagy tévéjáték? ..mert ha egyik sem akkor nem nagyon kellene széttrollkodni ezt a topicot. 

Eddig öröm volt ide feljönni, mert -elsősorban Anomalianak köszönhetően- a topicba vágó nívós,kincsekre lehetett találni.

Most meg hála neked egy részt kezdi a gagyi átvenni a hatalmat, más részt bejegyzéseid hosszú tömött sora arról szól, hogy nem ide tartozó kérésekkel cseszteted erőszakosan Anomaliat, hogy miket töltsön le Neked. Szerintem a pofátlanságnak is vannak határai, 100 giga Milliomos, az ez a kategória. 

Szerintem szorítkozzunk azokra a témákra, amik ebbe a topicba tartoznak.

Uff én beszéltem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: lajutka (2064)
Atiz3 Creative Commons License 2017.12.11 0 1 2071
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.11 0 4 2070

Terápia III. évad 21. rész 2017

 

https://ulozto.net/!24RFitmBDOKV/terapia-iii-evad-21-resz-2017-avi

v

http://usersdrive.com/p5eiaya0k926.html

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az általam készített tvripeket tilos máshová átvinni és átrakni (pl:datára,torrent,youtube).
minden feltöltésem csak erre az egy fórumra készülnek.

séfnéni Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2069

Szia!

 

Letöltöttem a Streaming Video Recordert, amikor legelőször megnyitottam regisztrálnom kellet (email+jelszó). Ezennel a 

 

letöltése, installálása kész...

 

1.rámentem a nava.hu oldalára kerestem egy szabaddá tett videót, jelen esetben a Ridikül egyik adását... Megnyitottam a letöltött streamet

 

 

2, Fent baloldalt URL beillesztése rákattintottam és ezt adja ki: "URL nem tölthető le közvetlenül, engedélyezze a detektort a videó rögzítéséhez."  KATT AZ IGENRE! Ilyenkor megnyitja a nava oldalán a kiválsztott videót.

 

3. lépésben, kattints a fenti kék sorban lévő letöltésre...Elkezdi letölteni az anyagot, amikor kész van magától csinál egy saját APOWERSOFT nevű  mappát a gépeden ahol megtalálod a letöltött videót.. FONTOS! A KORLÁTOZOTT VIDEÓKAT NEM TUDTAM EZZEL LESZEDNI CSAK AZOKAT AMIK SZABADON HOZZÁFÉRHETŐEK A nava.hu-n. Látom a Legyen Ön is Milliomos mind korlátozva van, ha arra nem is de más letöltésre jó ez a stream! Sok sikert!  

 

 

Előzmény: lajutka (2068)
lajutka Creative Commons License 2017.12.11 -1 0 2068

Szia! Elárulod nekem a navát hogy ismerte fel a program?

 

Előzmény: séfnéni (2066)
lajutka Creative Commons License 2017.12.11 -1 0 2067

Nem ne sikerült mivel a nava oldalát nem ismeri fel a program.Gratula neked nem tudom hogy érted el hogy ez a program leszedje a navás videókat...feltenném én a legyen ön is milliomost ha letudnám szedni feltéve..

Előzmény: Törölt nick (2062)
séfnéni Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2066

Kedves Anomália!

 

Megpróbáltam a  Streaming Video Recorder  amit ajánlottál lajutkának...

 

KÖSZÖNÖM, sikerült vele leszedni a szabad műsorokat, amiket eddig semmivel sem tudtam, és nagyon hatásos a YouTube videók leszedésére is... :) 

 

Majd valahogy kitalálom, hogy a korlátozott műsorokat miként tudnám leszedni, mert azoknál csak az "idézett 1 perceket engedte"... 

 

 

Üdv: Séfnéni

 

 

Előzmény: Törölt nick (2062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!