Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13090

 

Mert az törvényes volt. 

 

Előzmény: El Qradi (13088)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13089

 

Már előre betolok rá 50 zsetont, hogy putyin azzal fogja megpróbálni legitimáltatni a szavazási eredményt, hogy azon magas volt a részvétel. Mert nyilván az lesz, magas. 

 

El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13088

"Nem fognak odamenni, vagy nem mennének, mert a szavazás önmagában  törvénytelen. Mi a répát ellenőrizzenek egy eleve törvényellenes, illegitim  szavazáson?"

 

Na és a koszovóit miért ellenőrizték olyan lelekesen...?

Előzmény: Törölt nick (13086)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13087

Befejezve az offolást, volt ennek egy szintén Alkotmányt módosító előzménye, 0. köve is, az 1997. évi LIX. törvény a Magyar Köztársaság Alkotmányának módosításáról.

(nem copyzok, ha valakit érdekel: http://www.complex.hu/kzldat/t9700059.htm/t9700059.htm )

 

És tessék, az MKOGY honlapja szerint:

T/4750 --- KIHIRDETVE:1997.10.31. (XCVIII.) MK:93.szám --- törvényjavaslat --- A Magyar Köztársaság Alkotmányának módosításáról.

Hatályba lépett kihirdetéskor, tehát 2 héttel  az 1997. 11. 16-ai NATO népszavazás elött. 

Nocomment.

ON

 

ÜdV

Előzmény: El Qradi (13081)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13086

Az oroszok helyében odahívnám a létező összes nemzetközi szervezetet a szavazára ellenőrnek, miután megvan az eredmény, rögtön elkezdenék Koszovóra hivatkozni... 

 

Nem fognak odamenni, vagy nem mennének, mert a szavazás önmagában  törvénytelen. Mi a répát ellenőrizzenek egy eleve törvényellenes, illegitim  szavazáson? 

 

Előzmény: El Qradi (13084)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13085

Nekem ebből nem derül ki egyértelműen, hogy ez most kinek fog jobban fájni ...

A baltiaknak. Az oroszok importja majd Pétervár, Finnország irányába terelődik át.

Előzmény: Artemis Entreri (13005)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13084

"A Krím félszigeten többségben vannak az orosz nemzetiségű állampolgárok, és a közhangulat egyértelműen arról szól, hogy Oroszországhoz akarnak csatlakozni. Akármilyen módon tartanak ott népszavazást, az orosz nemzetiségűek akarata fog megmutatkozni"

 

Az oroszok helyében odahívnám a létező összes nemzetközi szervezetet a szavazára ellenőrnek, miután megvan az eredmény, rögtön elkezdenék Koszovóra hivatkozni...

Előzmény: Láma291 (13083)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13083

Idegen fegyveresek árnyékában pár nap alatt szervezett népszavazás nem demokratikus,...

A probléma az, hogy az "idegen" fegyverek elnyomó jellege nem mutatkozik a Krímben. Egy ismerősöm épp ott van és teljesen nyugodt, békés hétköznapokról számolt be. A Krím félszigeten többségben vannak az orosz nemzetiségű állampolgárok, és a közhangulat egyértelműen arról szól, hogy Oroszországhoz akarnak csatlakozni. Akármilyen módon tartanak ott népszavazást, az orosz nemzetiségűek akarata fog megmutatkozni.

Előzmény: Glavingojn (13003)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13082

OFF: Hogyne, csak sajnos ez utóbbi teljes egészében ebből a kavarásból jön... Viktort max azért ekézhetem az igazság szerint, mert fütyürészve besétált azon a kapun, amit Hornék tártak ki... szomorú dolog ez, hidd el... nagyon szomorú...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13080)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13081

Már csak egy kérdés maradt :::::))))))))

 

Mikori dátumtól érvényes a

1997. évi XCVIII. törvény a Magyar Köztársaság Alkotmányának módosításáról

 

és mikor volt a NATO népszavazás....::::))))

Előzmény: Antisystem (13077)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13080

Egyébként remélem, hogy a mostani, Alaptörvény katyvasz esetén is megfelelően kritikusan állsz a dolgokhoz :)

Előzmény: Antisystem (13077)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13079

Persze, hogy elfogadom. Mivel nincsen más választásom. Lehet lázadni, meg minden, de tök értelmetlen. Jah, ki lehet menni a Majdanra is, ha nem tetszik valami...

Előzmény: Antisystem (13074)
perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13078

Az számít, aki szavaz. Aki nem teszi, az rábízza a döntést a többiekre, mert vagy hülye hozzá vagy nem érdekli.

Előzmény: El Qradi (13058)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13077

Mindkettőtöknek igaza van, mert 97-ben nem kispályáztak, nem a népszavazásról szóló törvényt módosították, hanem a 49 évi XX-ast...

 

1997. évi XCVIII. törvény a Magyar Köztársaság Alkotmányának módosításáról

 

3. § Az Alkotmány 28/C. §-ának (6) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés lép:

„(6) Az ügydöntő országos népszavazás eredményes, ha az érvényesen szavazó választópolgárok több mint fele, de legalább az összes választópolgár több mint egynegyede a megfogalmazott kérdésre azonos választ adott.”

 

Ez volt a NATO-EU keverés első köve...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13071)
perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13076

Sok gazember kapott már béke Nobel-díjat, de Putyinnak nincs szemernyi esélye rá. Gondolj csak Arafatra, de Klerkre, Sadatra, Beginre vagy Le Duc Tho-ra.

Előzmény: Antisystem (13053)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13075

Ha megnézed a linkedet:

 

Utolsó módosítás dátuma: 2010.02.11.

 

Tehát nem az 1997-ben érvényes törvény szerepel benne, mint hivatkozás.

 

Előzmény: Artemis Entreri (13071)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13074

Persze, mert az a különbség, hogy Te elfogadod, ha a politikai elit a saját céljainak megfelelően játszik a népszavazás intézményével, mi többen meg úgy látjuk, hogy ez elfogadhatatlan, mert alárendeltté teszi a demokrácia legfontosabb garanciális elemét, a közvetlen (részvételi) demokráciát a képviseleti-elitista mutyinak.

Tehát persze, az 1997-es NATO és a 2003-as EU népszavazások legimimek voltak - n.b. az épp hatályos lexnek megfeleltek. Csak épp a velejükig erkölcstelenek, antidemokratikusak. Pláne az alkotmányozás kizárólagosan parlamenti hatáskörré tételével együtt.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13071)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13073

"Raktam be linket is, de mipöcsnek...."

 

Raktál be a valasztas.hu-ról, de ott nem a törvény szövege van,

hanem egy magyarázat (amivel megmagyarázzák a megmagyarázhatatlant).

 

Én meg az akkor hatályos törvényt tettem be, ami szerint meg nem volt

érvényes a népszavazás.

 

Ha érvényes volt, akkor mi a faxért kellett UTÓLAG ügydöntő népszavazássá

minősíteni mind a kettőt?

Előzmény: Artemis Entreri (13071)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13072

OFF: Nézd, egyezzünk ki abban, hogy az akkori NATO majd EU ügyi kavarás a népszavazás rendjéről az a világtörténelem egyik legnagyobb politikai öngyilkosságának bizonyult dolog volt. Ugyanis akkor szüntette meg az abszolút többséggel bíró MSZP kormány (Hornék) mellesleg az új Alkotmány népszavazással történő kötelező megerősítését is egy kósza paragráfban - a politikai elitizmus nagyobb dicsőségére...

Viktoréknak ez 2010-ben csak feltűnt.... és előzékenyen a baloldal torkába nyomták a saját csontjukat...

(tudod, hogy ütött engem a guta, amikor az alkotmányozási viták kapcsán összeállt ez a kép?)

Na, ez is a NATO-környéki xarkavarás egyik belpolitikai mellékhatása...

 

ÜdV

 

Előzmény: Artemis Entreri (13068)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13071

A 97-es ezt mondta ki konkrétan:

 

"Az országos népszavazás eredményes, ha a népszavazáson - a részt vettek számától függetlenül - az érvényesen szavazó választópolgárok több mint fele, de legalább az összes választópolgár több mint egynegyede a megfogalmazott kérdésre azonos választ adott."

 

Raktam be linket is, de mipöcsnek....

Előzmény: El Qradi (13070)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13070

"Ugyanis akkor minősül eredményesnek egy népszavazás, ha a megjelentek többsége, de legalább a választásra jogosult polgárok 25%-a azonos választ ad a feltett kérdésre."

 

A mostani igen, az 1997-ben érvényben lévő az alábbaiakat mondta ki:

 

28.§ (1) Az országos népszavazás akkor érvényes és eredményes, ha
a) az ország összes választópolgárának több mint a fele érvényesen szavazott és
b) az érvényesen szavazóknak több mint a fele a megfogalmazott kérdésre (kérdésekre) azonos választ (válaszokat) adott.

 

 

A 49% pedig nem 50,00001%, ugye ezt te is belátod....

Előzmény: II. RogerWilco (13067)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13069

Akkor a tisztánlátás végett:

a NATO és EU népszavazás idején az alábbi törvény volt érvényben:

 

http://www.valasztas.hu/nep97/jo/to/nep89.htm

 

 

1989. évi XVII. törvény

 

28.§ (1) Az országos népszavazás akkor érvényes és eredményes, ha
a) az ország összes választópolgárának több mint a fele érvényesen szavazott és
b) az érvényesen szavazóknak több mint a fele a megfogalmazott kérdésre (kérdésekre) azonos választ (válaszokat) adott.
(2) Az azonos kérdésre három, vagy több válaszlehetõséget tartalmazó népszavazás akkor is eredményes, ha a kérdésre az (1) bekezdés a) pontja szerint érvényesen szavazók a legtöbb azonos választ adták.

 

Az akkor érvényes törvény szerint NEM VOLT ÉRVÉNYES EGYIK NÉPSZAVAZÁS SEM.

Pont ezért nyilvánították gyorsan UTÓLAG ügydöntő népszavazásnak mind a kettőt, mert különben

semmit sem ért volna.

Előzmény: II. RogerWilco (13067)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13068

Akkor is csúsztatsz, mert a népszavazáskor érvényben lévő törvények szerint nem volt ilyenfajta küszöb. Amiről Te beszélsz, az egy másik téma. És nem ez a fő csúsztatás, azt az előző hsz-ben leírtam.

Előzmény: Antisystem (13065)
II. RogerWilco Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13067

A népszavazás érvényességéhez 50%+1 választópolgár részvétele szükséges.

 

Ismerkedj meg a vonatkozó magyar törvénnyel és rájössz, hogy nem igaz, amit írtál.

Ugyanis akkor minősül eredményesnek egy népszavazás, ha a megjelentek többsége, de legalább a választásra jogosult polgárok 25%-a azonos választ ad a feltett kérdésre.

Előzmény: El Qradi (13064)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13066

Lófaszt nem. Már bocsánat. Az akkor érvényben lévő törvények szerint nem kellett 50%-nak lennie.

 

http://www.valasztas.hu/hu/onkval2010/52/52_0.html

 

Állítólag nem hazudik.

 

És kurva szép, hogy a szavazóképes lakosság mennyi százaléka szavazott igennel, de sokkal fontosabb, hogy a ténylegesen szavazók több, mint 80%-a voksolt igennel. Ergó szerintem kibaszott reprezentatív.

 

 

Előzmény: El Qradi (13064)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13065

Az hát, a szépséghiba az benne, hogy nem én csúsztatok... a tény annyi, hogy Magyarországon a népszavazás intézményéhez mindig is járult egy 50%-os részvételi küszöb. Amit a NATO népszavazás előtt 3 hónappal eltöröltek, az EU népszavazás után meg visszahoztak. Emellé társítva azt, hogy a "pro" propaganda mindkét esetben vastagon közpénzből ment, a kontra propaganda meg egy vasat se kapott, tehát paradox módon az ellenzőket is arra kényszerítették, hogy az adójukkal közvetve a mellette szavazást támogassák.

Ezek szimpla tények.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13061)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13064

"Ne haragudj, de ez kőkemény csúsztatás."

 

Nem csúsztat. A népszavazás érvényességéhez 50%+1 választópolgár

részvétele szükséges.

Sem a NATO sem az EU népszavazásnál nem volt meg az 50%-os részvétel.

Előzmény: Artemis Entreri (13061)
II. RogerWilco Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13063

És miről is lenne a krimben népszavazás. Mert első ránézésre van három lehetőség:

 

1. Maradjanak Ukrajnában

2. Csatlakozzanak Oroszországhoz

3. Legyenek önálló állam.

 

Tudtommal az 1. verzió nem is szerepel az alternatívák között - ennyit a népszavazásról.

Előzmény: Unerwünschter Gast (13033)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13062

"Mondja a valasztas.hu... nem hiszem, hogy hazudnának..."

 

No igen, a tények szokták a legkevésbé zavarni az EU és a

NATO népszavazás hívőket.

Magyarán nem volt érvényes egyik sem, de hivatkoznak rá, mint alapra.

 

Hogy is mondta ezt anno Joszif Visszárionovics elvtárs:

"azokat a tényeket, amelyek nem a mi elméletünket támasztják alá,

egyszerűen nem vesszük figyelembe...."

Előzmény: Antisystem (13060)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13061

Ne haragudj, de ez kőkemény csúsztatás.

Ezzel az erővel a parlamenti választások legitimitását is meg lehet kérdőjelezni. Ott is csak az számít, hogy az érvényes voksot leadók x százaléka hogyan dönt. Ha így vesszük, akkor a fidesz 2/3 sem 2/3.

Előzmény: Antisystem (13060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!