Keresés

Részletes keresés

ex-petike23 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11338

Üdv! :)

Tudnál tanácsot adni?

Lágyrész UH-val kimutatható a piriformis szindróma?

Amíg gyulladásban van, végezhető UH ?

Illitve bármi tanácsot köszönök.

Előzmény: kheiron (11333)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11337
Szia, Benéhez nem könnyü bejutni, söt azt hiszem most jógaoktatókat oktat arra, hogyan kéne egy sérvesnek jógázni. Ugy látom, a honlapja is elég inaktív. Ha kezedben a könyve, akkor abban olvashatod, hogy az ott leírt gyakorlatokat még a komoly gerin gonddal küzdök (pl.csigolyaelcsúszás, ívszakadás...) is végezhetik. Amikor pedig ennek hatására javul az állapotod, lépj feljebb (ezt maga a szerzö is javasolja),mert ezek a gyakorlatok azoknak szólnak, akik az izomspazmus vagy bénulásos tünetek miatt korlátozottak. Ebböl nem lesz izomerö, de kezdésnek jó. A honlapján, a klubszobában, már eröteljesebb gyakorlatok vannak. Az már többröl szól, mint a dekompresszió. A könyvében a denevérpadról is olvashatsz. Jobbulást!
Előzmény: armisz72 (11335)
armisz72 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11336

Van itt a városban denevérpad, akkor kipróbálom és ha beválik beruházok egyre. Melyiket érdemes venni?

Előzmény: MBman (11323)
armisz72 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11335

Köszi brigi, be is jelentkeztem már hozzá, veszprémi vagyok, de jár le hetente egyszer az ajkai kórházba, oda megyek. Megszereztem a Bene Máté könyvét, az elég ami abban van nyújtógyakorlat, vagy személyesen is el kéne menni hozzá?

Elég nagy trauma volt ez a lelet, de már kezdem magam összeszedni, eldöntöttem meggyógyítom magam!

Előzmény: Törölt nick (11308)
armisz72 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11334

Köszi hogy segítettél, elolvastam a bejegyzésed, a hátam mögé a párna az már megy, odafigyelek az ülésre, mozgásra, mert rohadtul elegem volt az 5 hónapig tartó fájdalomból, hogy lehet ezt évekig elviselni???

ékpárnát még nem vettem. A gyógytornával kapcsolatban sztem elég hosszú idő míg kitapasztaljuk mi a jó és mi nem,

az első 10 alkalom nálam azzal ment el, hogy tippelgetett a gyógytornász, hogy mi a bajom, mi a tünet. Azt mondta ez tuti nem porckorongsérv haha! Mikor meglátta a leletet, meglepődött. De már alakul, és ami fáj azt nem csinálom.

Dr. Czigányhoz bejelentkeztem, febr. 10. megyek, de nem akarok a műtétig eljutni.

Milyen kezelést kérjek még a reumatológustól? súlyfürdő? a masszázs erre nem jó gondolom, meg a gyógyfürdők sem?

Előzmény: MBman (11307)
kheiron Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11333

Igen, van egy kis tapasztalatom lágyrész-ultrahanggal. Úgy 15000 páciens. :-)

Előzmény: ex-petike23 (11329)
1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11332

Szia.rosszul írtam,igazad van nem guggolás.nekem sincs sérvem,negatív az mr-rem..lehet rosszul csinálom..

Előzmény: Törölt nick (11331)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11331
Szia!
Nem kell leguggolni. A falhoz támasztod a hátad, lecsúszol, felveszed a széktartást. 10 másodperc?
Akkor lehet, hogy a sérv miatt gyengült a lábad.
Nekem nincs sérvem, így két, három percig bírom.
A másik gyakorlatot próbáld meg labdával, szerintem jobb mint a párna, nagyobb eröt lehet belevinni.
Előzmény: 1323333 (11326)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11330
Szia!

A salonpas fájdalom csillapító. Sokkal valószínübb, hogy az ellazult izom "elengedte" az ülöideget. Adj egy hetet a regenerálódásnak, majd óvatosan nyújts. A tested megadja majd a választ.
A lágyrész uh megmutatja a szöveti eltéréseket.
Várd meg az eredményét.
Előzmény: ex-petike23 (11329)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11329

Szervusztok!

 

Tegnap este a gyógyszerek (Mydeton, Voltaren) mellett felragasztottam egy Salonpas tapaszt.

Este-kora éjjel még fájt, reggelre egész jó lett.

Jártam egyet, picit érzem még, de már nem fáj; remélem, nem csak a fájdalmat nyomta el, hanem maga a gyulladás csökken.

Ha elmúlik a gyulladás, mennyit kell várni a tornáztatásig ?

A körzeti doktornő lágyrész ultrahangot javasolt a piroformis izom vizsgálatára.

Erről van valakinek tapasztalata ?

Köszönöm.

 

1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11328

Az én gygógytornászom szerint ha a nyújtás közben pattog, az jó..

Előzmény: zlota (11325)
1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11327

Szia!

 

Melyik fajta padot használod én is kacérkodok vele..

Az egyben állással van bajom nekem is. igaz már 10 percig bírom, úgy hogy váltom a  lábam:) No meg ha terpeszben vagyok (zumbán kell csinálnom), akkor érzem, hogy nincs egyensúly..

Előzmény: MBman (11323)
1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11326

Szia!

 

Nekem a gyakorlat is bejött, a combközelítő izmaim szerintem a leírt széken ülök párnát szorít két térd közé, nyit-zár gyakorlat hatásáta működnek újra úgy ahogy szeretném, gyenge volt.. no meg a falhoz támasz és leguggol megtart gyakorlatot előbb meg sem tudtam csináli, most 10 mp-ig megy..

jó lehet placebo hatás, és erősödtem annyit, de én ennek tudom be:)

Előzmény: Törölt nick (11321)
zlota Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11325

Én is egyre többet lógtam és nagyon jól esett, de már csak napi 3-4szer max 5 percet nyújtom magam. Mivel állítólag a több nyújtás kinyújtja a szalagokat .

Gyanús, hogy nekem ezért recseg ropog jobban a gerincem.Mielőtt ezt csináltam semmi nem volt, egy roppanás sem.Most gyógytorna gyakorlatoknál is vannak olyanok ahol roppan, pattog egy kicsit.

De ha így van, hogy semmi káros, nekem az a kb 8-10perc ami után nagyon-nagyon jó szokott lenni.Akkor szívesen csinálnám újra hosszabban.

Előzmény: MBman (11323)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11324
Ez tetszett! A testvérem vett ilyen könyveket, de soha nem olvasta el. De mindig felkínálta nekem. És persze nem is tornázik.
Én inkább olyan jellegü könyveket vettem, ami közelebb visz a kórság megismeréséhez. Talán, mert azt gondoltam, akkor könnyebben elbánok vele.
Hát Etka anyó nem volt egy átlagos figura. Még 90 évesen is lazán megcsinálta az íjjállást.

Én meg csak táncolok, a zene meg majd eljö!
Előzmény: fintorgó (11322)
MBman Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11323
Mindenkinek más, ugyhogy kulonbozo modszerek, terapiak hasznalnak. En a deneverpadra eskuszom, nekem hihetetlen merteku javulast hozott kicsit több, mint 1 honap alatt. Mellette nyomom a Bene Máté-féle tornat (fél éve) 25perc napi 1x, meg azokat a dolgokat, amiket ő javasol (üléspozicio, parnák, otthon, munkában, autoban, stb), de ezek önmagukban sokat nem értek nekem. Nem mondom, hogy semmit, mert akkor hazudnék. Viszont a pad haszanalata komoly javulást hozzott. Miniumum 15 perc lógás alkalmanként, naponta 5-6x ahányszor csak alkalmam van rá. Mar csak az 1 helyben allas szar ha sokaig kell, de akkor meg tipródom :) De talan ez is jobb lesz majd.
fintorgó Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11322

 

 Szeretek hóhányó lenni! Kutya/bohóci segédlettel vidám munka.

 

Igen, a jóga. Etka-anyóét gyakorlom, jó régen. Huszonéve. Kifejezetten a gerincre és a légzésre konzentrálnak a gyakorlatok.

 

Sokan szeretik a masszázst. Én szeretem magam csavargatni, mozgatni, tudom, a fájdalomhatárig mehetek el, másnap már egy miliméterrel tovább is, vagy, ha nincs jó napom, hát üsse kő, majd holnap jobban megy.

 

Egy a lényeg, csinálni kell és a jó tanácsokat adó könyvek a polcon, nem mozognak helyettem. Igaz, nem is tudnak onnan mozdulni nélkülem.

 

Egy ismerős mindig új könyveket vesz, új tornagyakorlatokkal és mutatja a képeket nekem.

Csak egyszer látnám, hogy gyakorolja is!

Azt mondja, nincs ideje átöltözni a tornához, most inkább csak elolvassa, mit is kéne...

Nem kell ahhoz öltözni, dobd le a cipellőd, hupp a szőnyegre, mutatom, ÁÁÁ azt nem.

 

Hehe, szerinte is fárasztó, majd...egyszer talán...megjön az esze is...

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11319)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11321
Ja még annyi, hogy engem inkább az elméleto rész fogott meg.
El sem tudom képzelni, hogy ilyen passzív - mert némelyik az -gyakorlatokkal hogyan lehet kikapcsolni a kompenzáló izmot és a
" nem dolgozó" izmot megtanítani a feladatára. Megpróbáltam! Nem ment.
Előzmény: 1323333 (11316)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11320
A napalli az nappali!
Előzmény: Törölt nick (11319)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11319
Kétségtelen, hogy nem a legélvezeyesebb tevékenysêg, de valamit muszáj mozogni. Én a jógát választottam. Most járok a Széchenyi napalli kórházába, de nem a torna miatt. Amikor megláttam a "müsorfüzetet", szóltam a reumatológusnak, hogy a torna terhére növelje a masszást. Kérdezte meddig tudok lehajolni. Hát bármeddig!, mondtam.Azt mondta, majd igyekszik átütemezni. Nem történt semmi. A lényeg, hogy azt tapasztalom, hogy némelyik ember nagyon le van épülve. Szinte mind arról panaszkodik, hogy milyen fárasztó ez a (kis) torna.. A szobatársnöm, kb. 100 kiló és nincs kibékülve azzal, hogy vízitornára küldték a térdfájdalmai miatt. Mert fárasztó. Nade mitöl akar meggyógyulni ilyen súllyal? Én azt mondom, hogy a mozgásszervi bajra mozgással (is) kell válaszolnunk. És még így is bizonytalan az eredmény. Nagy türelmet igénylö megprobáltatás.
Előzmény: fintorgó (11317)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11318
Szia!
Teljesen logikus a szerzö elmélete,mert azt mondja, hogy az izom mozgatja a csontokat és nem fordítva, tehát az izmok funkció zavaráról van szó. Tehát, hogy nem az az izom dolgozik amelyiknek a feladata lenne, így egy másik kompenzál. A rossz izommunka következménye pedig a kimozdult csigolya, a gerinc strukturális elváltozásai...stb. Ezzel együtt nagy meló!
Előzmény: 1323333 (11316)
fintorgó Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11317

 

 Én is olvastam. A jól végrehajtott gyakorlatok a legeredményesebbek.

 

Sokan nem szeretnek tornázni, mert az olyan időrabló.

 

Szerintem többet ér, mint a fájdalomcsillapító, vagy az izomlazító. Azok csak időlegesen, pár órácskáig javítanak a közérzetünkön, a torna, a mozgás pedig helyrebillenti a kibillent egyensúlyából az "alkatrészeinket".

 

Zuhog a hó, akkor most kimegyek az udvarra: SÖPRÉS a nagy vesszőseprűvel.

 

Jó hosszú a nyele, nem kell hajlongva húzni, csak módjával.

 

Előzmény: Törölt nick (11311)
1323333 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11316

szia!

 

Én is olvastam a könyvet, nagyon jó, néhány gyakorlatot alkalmazok is, szerintem haszanál.

Előzmény: Törölt nick (11311)
csupa6os Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11315

Jah tudom. Nem is szedem, egyiket sem. Egyenlőre. Gondolom csak ráírta, hogy írjon valamit.

Előzmény: GeriSoft07 (11314)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11314

....... be az orvosod a milgammával!

1doboz milgamma, csak recept nélkül kapható, 50db 4.000Ft, 50mg.os

Benfogamma 300-as (ugye 6x-os hatóanyag) receptre adható, 30db ugyan 4.000Ft, de hatóanyag tekintetében fajlagosan 6x jobban megéri.

 

Neurológus most írta fel, miután elmentem hozzá, hogy zsibbad a combom. milgammára legyintett, 3x1-nél ér valamit, szerinte, ez meg napi 1db

Előzmény: csupa6os (11313)
csupa6os Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11313

csupa6os Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11312

Sziasztok!

 

Engem 3 éve műtöttek LIV-V gerincsérvvel, de sajnos az állapotom nem lett jobb...Az állandó lábfejzsibbadás maradt, bár ez már a műtét következménye. Ami rosszabb lett: bal comb izomsorvadás, időnként úgy belenyillal a fájdalom a bal térdembe, hogy iszonyat. A lábfejemen némi bőrelváltozásokat is vélek felfedezni...Vizeletürítési zavarok néha...tegnap voltam ideggyógyásznál, szerinte a tünetek alapján sérvgyanú, de nem az LIV-V között hanem feljebb. Ezt kaptam tőle:

MR-re várok..hétfőn mehetek is. Kiváncsi vagyok mi sül ki ebből...

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11311
Ez így van! Olvastam egy könyvet, fájdalom nélkül a címe. Nagyon pontosan leírja az összefüggéseket. A lúdtaptól, a medence elbillenésétöl ,stb....kezdve mi minden okozhat gerinc gondot.
Hiába! Nem viszgálnak kerek egészként.
Előzmény: fintorgó (11310)
fintorgó Creative Commons License 2015.01.28 0 0 11310

 

 Hoztam egy linket, érdemes elolvasni, igen korán kezdődhet a gerinc rossz terhelése, talán azt is írhatnám, hogy rosszak az alapok?

 

http://www.nlcafe.hu/egeszseg/20150128/rosszabb-a-gyerekek-egeszsege-mint-50-eve/

 

" ám a a jó minőségű cipő ma is drága dolog, sokan vesznek ezért olcsó, lábat nem támasztó, vékony talpú cipőt, ami messze van az ideálistól. Valójában se balerinacipőt, se magas sarkút nem lenne szabad hordania egy gyereknek, mert a lábcsontjai 18 éves koráig puhák, inkább porcosak, és könnyen deformálódnak. Különösen a vékony talpú cipőket kellene a gyerekkorban kerülni, mert a gyerektalp még nincs annyira kipárnázva, így nem megfelelő cipőben az alsó lábszár fogja fel az ütéseket minden egyes lépésnél. Az ízületekre nehezedő extra nyomás miatt károsodhat a gerinc, a csípő és a korai csontritkulás esélye is nagyobb. "

 

" A láb növekedése érthető következménye annak, hogy a mai gyerekek magasabbra nőnek, nagyobb a testsúlyuk, és a nagyobb termetnek nagyobb alátámasztás kell. Ám sok esetben nem a genetika növeli a lábméretet, hanem a nagyobb testsúly miatt csúsznak szét a porcok, és ez később sok fájdalmat okozhat."

 

stb.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 11309
Gondolom akkor Györi vagy, ha dr Czigányt ajánlotta.
Előzmény: armisz72 (11306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!