Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13538

Az usa oriasi szankciojairol nehany hettel elore informalt mindenkit, hogy akinek kell, nem sietosen menekitse penzeit :))

... én is ezen vihogtam itt délután... névre szóló felszólításokat vajon nem postáztak?:))))

 

ÜdV

Előzmény: Grigorij Sandorovics (13534)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13537

Keleti részeket viszik az oroszok, a "világ" meg végignézi?

Most már az. És mindezért a Nyugat csak és kizárólag önmagát okolhatja, nem kellett volna anno a "narancsos" xart kevernie, nem kellett volna most a Majdanon lázítania, nem kellett volna a saját maga által gründolt megállapodás semmibe vételéhez gratulálnia, stb...

Talán ha kirugdosnák Brüsszelből és Washingtonból a sok szakértői címszóval túlfizetett idiótát, és keresnének olyanokat, akik azt mondják, ami a helyzet, és nem azt, amit a saját politikusaik hallani akarnak... akkor talán nem kevernék magukat ilyen helyzetekbe...

 

ÜdV

Előzmény: _c_ (13533)
fulllextra Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13536

Horthy kormányzó hadparancsa Kárpátalja visszafoglalására - lapszemle 1939-ből

A Magyar Távirati Iroda jelenti:
Vitéz Nagybányai Horthy Miklós, Magyarország kormányzója csütörtökön a következő hadparancsot adta ki:
Honvédek!
Ismét történelmi napokra virradtunk!
A cseh zsoldosok országuk életének utolsó perceit is arra használták fel, hogy megrohanva határainkat, magyar véreinket és azok javait pusztítsák.
E támadások azonban a ti ércfalaitokon összetörtek, a támadók véres fejjel menekültek megtorló karjaitok elől.
Megelégedéssel állapítom meg, hogy ezekben a súlyos harcokban derekasan – a honvédség dicső múltjához méltóan – álltátok meg helyeteket. Most, amikor útba indítalak benneteket Kárpátalja húsz éven át sanyargatott népének, magyar testvéreink felszabadítására, biztos vagyok benne, hogy a nagy fáradsággal és esetleg újabb nehéz harcokkal járó feladatot épp olyan tökéletesen fogjátok megoldani, mint ahogyan a cseh támadások ellen megvédtétek határainkat, és vissza fogjátok venni ruszin testvéreinket is Szent István birodalmába, ahol ezer éven át, jóban-rosszban egyaránt velük éltünk, örültünk és véreztünk.
Honvédek! Isten és a haza nevében, kísérve népünk szeretetétől, előre ezer éves határunkig, a Kárpátok bércéig, hogy ott kezet nyújthassatok lengyel bajtársaitoknak!
Legyetek tudatában annak, hogy az egész világ szeme rajtatok van.
A Magyarok Istene segítsen benneteket!
Kelt Budapesten, 1939. évi március hó 16. napján
Horthy s.k.
Vitéz Bartha s.k.
Kárpátaljai segélykiáltások
Ungvár, 1939. március 15. (Magyar Távirati Iroda)
Az utóbbi napokban súlyosra fordult ruszinszkói helyzetben a magyar és ruszin lakosság körében újból erőre kaptak a Magyarországhoz való csatlakozás elérésére irányuló törekvések, és annak kifejezéseképpen több községben, így Turjaremetén, Porosztón, Nevickén, Ilosván és Polenán, titkos gyűlésre jöttek össze a magyarok és a magyarokkal rokonszenvező ruszin lakosság vezetői. A gyűléseken szenvedélyes hangú felszólalások hangzottak el a felszámolás alatt álló jelenlegi rendszer ellen, amely az őslakosok százait tette földönfutóvá a beszivárgott ukrán felforgató elemek kedvéért. Az elkeseredett hangulatot fokozta az utóbbi napok során történt sorozatos támadás a vezető magyar férfiak ellen. A Szics-gárdisták vezettek az incidensek felidézésében, és a lakosság alig várja, hogy leszámolhasson velük. A magyar határra számtalan ruszin menekült érkezett. Megindító jelenetek játszódtak le Ungváron, ahol több elűzött ruszin őslakos találkozott. A Szics-gárdisták ezeket egészen a magyar határig üldözték, és közben több golyó magyar területre is ért.
A múlt hét végen tartott titkos gyűléseken elhatározták, hogy ahonnan csak tudnak, megbízottakat küldenek a magyar határra, és segítséget kérnek Magyarországtól. Több ilyen kérvény jutott el az ungvári hatóságokhoz. A kérvényekben valamennyien hangoztatják, hogy Ruszinföldön tarthatatlan a helyzet. Egyrészről a lakosság állandó kegyetlenkedéseknek van kitéve az ukrán terroristák felől, másrészt pedig a cseh katonaság az utóbbi napok ismert eseményeinek hatása alatt elképzelhetetlenül erőszakosan lép fel a védtelen lakosság ellen.
A venickeiek kérelmét ellátták a község hivatalos pecsétjével, és minden család részéről aláírták. Ebben a kérdésben rámutatnak arra, hogy Ruszinföld századok óta békésen együtt élt Magyarországgal. A magyar uralom alatt soha nem kezdeményeztek akciót, sőt még ellenzéki mozgalmat sem Magyarország ellen. Az utóbbi esztendők során olyan irányzatok érvényesültek, amelyek mindent elkövettek a Magyarországhoz való régi jó baráti viszony megrontására, és igyekeztek állandóan kellemetlenséget okozni Lengyelországnak is, úgy, hogy Kárpátalja éppen azzal a két szomszédjával került a legrosszabb viszonyba, amelyre legjobban volt ráutalva. Meleg és hálás hangon emlékeznek meg a kérvényben arról, hogy a ruszin lakosságnak a magyar uralom alatt minden évben módjában volt aratni menni Magyarországra, és ebben az alföldi munkában megszerezni a télire valót. Ez húsz év óta teljesen megszűnt, és a lakosság minden telet reszketve élt át, minthogy a kilátásba helyezett segélyakciók – ha megvalósultak – mindössze elenyésző támogatást nyújtottak, végül kérik a venickeiek, hogy a magyar kormány ne szűnjön meg törődni sorsukkal.
A többi kérvény hasonló szellemben kéri a magyar kormány támogatását a jövőben is, annál is inkább, mert a sorozatos kegyetlenkedések miatt a lakosság élete alig elviselhető.

Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13535

Jó kérdés. De ahhoz, hogy én pro vagy kontra beálljak valaki mögé, meg kell válaszolnia az öt pontomat. (Én egy vagyok a "világból".)

Előzmény: _c_ (13533)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13534

Na, azert egy ijen megrogyasztas mindenkinek rossz.

Globalizacio ugye.

De Oroszorszagnak van mar egy kis gyakorlata az onellato, sot masokat is segito eletben.

Tehat ha kell most egy vilagkrizis, johetnek a szankciok... Talan ezert csak szajkarateznak errol?

 

Nalunk mar humor is jarja. Az usa oriasi szankciojairol nehany hettel elore informalt mindenkit, hogy akinek kell, nem sietosen menekitse penzeit :))

 

Előzmény: Platon (13530)
_c_ Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13533

Akkor mi a megoldás?

Keleti részeket viszik az oroszok, a "világ" meg végignézi?

Előzmény: Platon (13530)
Ellenörző Kód Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13532

Szerinted nem fogják most megsapkázni az ukránokat, amikor meg vannak térdelve?

Előzmény: Platon (13529)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13531

Mindenre van joga ha egy vagy több nagyhatalom úgy akarja. És semmire sem, ha nem. 

 

A kérdés alulszabályozott, a nagyhatalmak meg mohók.

Előzmény: Unerwünschter Gast (13524)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13530

Az EU max. saját magát tudja megrogyasztani ebben.

 

Itt nem az oroszok a probléma, hanem az EU, és az USA által támogatott puccs.

 

 

Előzmény: _c_ (13527)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13529

Kétlem.

 

 

Előzmény: Ellenörző Kód (13526)
herwest Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13528

mi is csináltuk anno Záhonynál:))))

 

 

Budapesten. (pl Mikromodul)

Előzmény: Antisystem (13520)
_c_ Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13527

Oroszország is garantálta Ukrajna határait. Ez a lényeg, a többi hablaty.

Ez a lépés ha megtorlás nélkül marad, teljesen destabilizálja a régiót. Jöhetnek a kelet-ukrajnai részek? Hol a vége?

Gazdaságilag meg kell rogyasztania az oroszokat. Szankciókat kell bevezetni, amíg vissza nem áll az eredeti állapot.

Az EU ebből jól nem jöhet ki, de talán ez a kisebbik rossz.

 

A jelenlegi ~1.4 EUR/USD úgy se egy egészséges árfolyam. Legalább gyengülni fog az Euró. Ha már az EKB töketlenkedik, az élet a helyére teszi a "dolgokat".

Ellenörző Kód Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13526

Jön IMF apó - és jó szokás szerint - gombokért bevásárol.  Leet zaciba csapni az ukrán értékeket: termőföld, nyersanyagok: ami csak van.

 

Ez az igazi "demoklácia".

Előzmény: Platon (13523)
őszkaján Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13525

A 32 éves RG 28-asom és a motoros szeletelőgépem  is különben működik mint a most kapható szir-szar gagyik. Ráadásul praktikusak és könyen tisztíthatók. (Persze ez nem minden NDK-ás termék volt ilyen és nem mindíg volt kapható.)

Előzmény: Antisystem (13500)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13524

Én mindenesetre szeretnék hallani minden kis és nagyhatalomtól, kormányzóktól és ellenzékiektől egy általános állásfoglalást a kérdésről, amely érvényes a világ minden pontján. Ma is és a jövőben is.

 

Egy adott területen él egy adott nép, népcsoport. Vagy van ugyanennek a népnek egy anyaországa vagy nincs. Joga van-e ennek a népnek:

 

1. Népszavazni és csatlakozni az anyaországhoz.

2. Önálló országot alapítani.

3. Milyen nagyságú területen kell vagy lehet népszavazást kiírni.

4. A többségnek joga van-e magával vinnie egy másik kisebbséget, akik esetleg nem ugyanezt akarják.

5. Befolyásol-e valamit, hogy az adott nép mikor és hogyan került oda.

Előzmény: kemenesalja2013 (13513)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13523

Az éhség nagy úr. Márpedig már kopogtat Kijevben.

Előzmény: herwest (13519)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13522

Nem növekszik. Inkább csökken.

 

Jelenleg a központi költségvetés adóssága GDP 8% a körül van ha jól emlékszem.

 

Putyin a Jelcin által átadott 100% ról 7 év alatt vitte le 10% körülire. 

Előzmény: herwest (13517)
herwest Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13521

hát igen ezért nincs túl sok értelme a COCOMnak,

Előzmény: Antisystem (13520)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13520

Persze, az oroszok piacot veszthetnek első sorban... a kínaiak majd olcsóbban jutnak orosz árukhoz...

(meg új iparághoz, az orosz-nyugati kereskedelem átcímkézéséhez - mi is csináltuk anno Záhonynál:))))

 

ÜdV

Előzmény: herwest (13516)
herwest Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13519

zavarják már el ezt a fasiszta bandát és érjen véget ez a szánalmas történet.

Előzmény: Platon (13518)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13518

Érdekes hogy a Kijeviek nem a hadseregbe mozgósítanak hanem a Pravij Szektor, és a Szvoboda által fémjelzett nemzeti gárdába.

 

Úgy tűnik nem egészen biztosak a hadseregben :)

herwest Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13517

...de akkor mire a növekvő államadósság? Valami pénzügyi fekete lyuk?

Előzmény: herwest (13516)
herwest Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13516

Mintha az oroszok erős pluszban lennének kivitel-behozatalt tekintve...

Előzmény: perkelto (13512)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13515

Hogyne, a kormány FIZIKAILAG igen - ha egyszerre akarna két frontos háborút vívni keletre és nyugatra - bár hát momentán szerintem annak is örülnek, hogy luk van a seggükön, és ennél egyszerűbb módja is van az ultragyors politikai öngyilokra.

Egy párt viszont nemigen...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (13510)
loding Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13514

naja, de gondolom abban egyetérthetünk, hogy adott esetben :), Lengyelország és Ukrajna nem lesz probléma EU-nak és Oroszországnak :-))

 

Előzmény: perkelto (13512)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13513

Úgy tűnik az USA és az EU szankcionálják a krimi emberek akaratát.

Szép történet....

Előzmény: perkelto (13512)
perkelto Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13512

 

Oroszország nyugati kereskedelmi kapcsolatai

 

Jól látszik, hogy az orosz-EU kereskedelem volumene egy nagyságrenddel nagyobb, mint az orosz-amerikaié.

Előzmény: loding (13509)
O.. Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13511

Ez adott egy adut Putyinnak :)

Még orosz beavatkozás sem kel, hogy az ukránok felszámolják a szélsőségeseiket

 

Előzmény: Antisystem (13507)
perkelto Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13510

Az ukrán kormány ukrán területen bármikor elzárathatja a csapokat. Nem kell semmit sem felrobbantani, azzal csak ukrán tulajdont rombolnának

Előzmény: Antisystem (13507)
loding Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13509

néha érdemes a CNN-t is olvasni:-)

 

"Map: Why the EU and U.S. are out of step on Russia sanctions"

 

http://edition.cnn.com/2014/03/10/business/russia-gas-and-trade-with-eu-u-s-/index.html?hpt=ibu_mid

 

még egy összefoglaló:

 

http://edition.cnn.com/2014/03/16/world/europe/ukraine-crisis/index.html?hpt=hp_inthenews

 

:)

Előzmény: Antisystem (13502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!