Keresés

Részletes keresés

A skót Creative Commons License 2004.10.28 0 0 142

A Sport és Jóga nekem is megvan, tényleg jó könyv, én ezt olvastam legelőször a jógáról. Bár a gyakorlatokat nem kimondottan belőle csinálom, hanem több jógakönyv alapján szemezgettem. De egy olyannak, aki nem akar jógi lenni, csak érdekli a jóga és esetleg pár dolgot meg is csinálna, annak szerintem tökéletes ez a könyv (de a nagyravágyóknak is megfelelő bevezetésnek).

Cyberware Creative Commons License 2004.10.28 0 0 141
Én pont a héten nézegettem ezt a könyvet egy könyvesboltban... Ha jól emlékszem, olyan 1900 HUF körül volt... :))
Hogy érted azt, hogy fura alakok fordulnak meg egy jógaklubban ??? (mondjuk én még nem voltam, de nem hiszem, hogy olyan durva fazonok járnának jógázni... :-/)
Előzmény: Minuwiel (140)
Minuwiel Creative Commons License 2004.10.28 0 0 140

Én is könyvböl jogázom -- kicsit tartok a jógaklubok közönségétől, elég fura alakok fordulnak meg arrafelé... =)) -- főképp egészségvédelmi okokból, már 2 évet végigcsináltam CSAK légzőgyakorlatokkal, és nagyon bejött.

Asszem az a lényeg, hogy TÉNYLEG rendszeresen és MINDENBEN az útmutatást követve csináljuk, akkor nincsenek mellékhatások.

Nagyon javaslom mindenkinek Selvarajan Yesudian "Sport és Jóga" c. könyvét, amely kezdők számára tökéletes bevezetést nyújt a jógába, mint életmódba, és kikerüli az esetleges buktatókat. Sajnos eléggé beszerezhetetlen volt egy ideig, most nem tudom mi a helyzet, nekem egy 30-as évekbeli kiadás van meg, amit apámtól örököltem, azt hiszem be fogom szkennelni, az utókornak... =)

Üdv

Előzmény: Cyberware (136)
Cyberware Creative Commons License 2004.10.26 0 0 139
Igen, én is gondoltam már rá, csak most elég sok gondom van, de ha rendeződik a helyzetem, szerintem szétnézek én is jógaiskolák terén. Mondjuk én vidéken élek, de itt is van kettő. Persze azt nem tudom, hogy szakmailag mennyire korrektek.
Előzmény: emics (137)
A skót Creative Commons License 2004.10.26 0 0 138

Hali!

És meg tudnád mondani nekem, hogy a 16. kerületiek hol vannak pontosan (ugyanis odavalósi vagyok)?

Egyetlen problémám az anyagiakkal van, de végülis egy-két alkalmat még kibírok.

Skót

emics Creative Commons License 2004.10.26 0 0 137
Én azt ajánlom, hogy menjetek el egy jóga tanfolyamra, ami szvsz nem csak "izgalmasabb", de a helyes légzőtechnikát és a gyakorlatok pontos kivitelezését is meg tudjátok tanulni. Elég sok tanfolyam létezik országszerte, ha meg bp-iek vagytok akkor biztos találtok közel esőt (csak a XVI. kerben 2-3-ról tudok).
Cyberware Creative Commons License 2004.10.22 0 0 136
Mondjuk én is könyvből jógázom, de nekem van más sportmúltam mellette. Én inkább csak ászanákat csinálok, mert a légzőgyakorlatoktól én is volt, hogy kellemetlenül éreztem magam, és egyedül inkább nem kísérleteztem.
Előzmény: A skót (135)
A skót Creative Commons License 2004.10.22 0 0 135
Sziasztok! Akkor én elkezdeném, egy kérdéssel. Kb. 3 hónapja kezdtem el jógázni, egyenlőre még csak az ászanák és az életmód-életstílus szintjén, azonban a légzőgyakorlatokkal még gondban vagyok. Időnként elkezdek valamit, de rendszertelenül, és nem is esik jól mindig. Mit ajánlanátok kezdésnek, hogyan vezessem rá a testemet a légzőgyakorlatokra fokozatosan? Megjegyzésként még hozzáfűzném, hogy egyedül jógázom, könyvekből, és persze minél óvatosabban. OM Skót
emics Creative Commons License 2004.10.22 0 0 134

Él még, csak egy picit megpihent...

Várjuk a felpezsdítő hozzászólásokat!

Cyberware Creative Commons License 2004.10.18 0 0 133
Üdv Mindenkinek!

Él még ez a topik? :)
csillagvirag Creative Commons License 2004.07.14 0 0 132

kar, hogy mar nem aktiv ez a forum, olyan ertekes hozzaszolasokat irtatok.

akit esetleg erdekel a joga nehany gyakorlata es van club tv csatornaja, naponta ujabb es ujabb gyakorlatokat ismerhet meg.

udv. virag

Tenser Creative Commons License 2004.02.15 0 0 131
Baross utcai jogaorara jar valaki ? (ill. most atmenetileg Ulloi ut)
conSalves Creative Commons License 2004.01.19 0 0 130
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy budapesten hol tartanak ETKA-jóga órákat (elérhetőség, telefonszám)?
Előre is köszi!

conSalves

Maribel Creative Commons License 2003.12.17 0 0 129
Digitális jóga ? Ez jóóó :-)

Hallottátok hogy amerikában megrendezték a jóga világbajnokságot ? Hihetetlen állatságok vannak. Direkt irtam öket kisbetüvel.

Előzmény: emics (128)
emics Creative Commons License 2003.12.15 0 0 128
Üdvözletem! Van vkinek digitális formában (hang vagy videó) vmiféle jóga-gyakorlatsora?
éku Creative Commons License 2003.12.10 0 0 123
Kedves Fóka!

Rég kaptam ilyen klassz hoszsú levelet.
Szívből köszönöm.
Mielőtt írtam Neked, azt hittem kitaláltam egy igazán hasznos karácsonyi ajándékot.
Sikerült meggyőznöd róla, hogy tévedtem.
Megfogadom a tanácsodat, és megveszem a relax kazettát,már csak egy tuti lelőhelyet írjál nekem.
Egyébként mit jelent az 'ászana'?

És még egy kérdés:
erősen érlelődik bennem a vágy, hogy kipróbáljam a jógát. Szerinted mi a legjobb hely a belvárosban?

Köszi a jó tanácsokat,

Üdv
Éku

Előzmény: Törölt nick (120)
dr.Acula Creative Commons License 2003.12.10 0 0 122
Kedves Fóka!

Úgy látom nagyon otthonosan mozogsz a témában, míg én valódi laikus kezdő vagyok. Nemrég a Paramhans Swami Maheshwarananda által fémjelzett "Yoga in the daily life" módszerrel ismerkedtem meg. Mi a véleményed erről?

Waratah Creative Commons License 2003.12.05 0 0 119
Én is jártam, elég régen, mármint ha ez ugyanaz az István. Már nem lehet 20 éves:))

jó kis társaság volt.

Előzmény: Spenót (116)
lilah11 Creative Commons License 2003.12.05 0 0 118
kb. 5 éve jártam egy ideig, és fantasztikusan jó volt!
Előzmény: Spenót (116)
kifli Creative Commons License 2003.12.03 0 0 117
most megyünk egy Nepál India körútra. megállunk Rishikesben. van esetleg valami olyan hely erre fele (Katmandu és környéke, Radzsasztán, illetve Uttár Prades) ahol érdemes pár napot benntlakva jógázni?
Spenót Creative Commons License 2003.12.02 0 0 116
Sziasztok!

Jár valaki innen Böde Istvánhoz jógázni?

éku Creative Commons License 2003.12.02 0 0 115
Kedves Fóka!

úgy látom, te profi vagy jógából.Tanácsot
szeretnék kérni:
Anyukámat szeretném karácsonyra meglepni egy
jóga videókazettával, de én még soha életemben nem jógáztam.(Így nehéz jót venni.)
Anyukám 52 éves és két éve volt
egy csípőprotézis műtéte, úgyhogy nem valami szuper erős edzés kellene.

Várom mielőbbi válaszod,
előre is köszi

Éku

Előzmény: Törölt nick (112)
irnokdeak Creative Commons License 2003.11.28 0 0 114
Ajánlom mindenkinek előbb Baktay Ervin: Diadalmas jóga című könyvét, majd Kaczvinszky József: Kelet világossága cimű könyvét, ebben a sorrendben, azoknak, akik komolyan szeretnék tudni, mit jelent a jóga.

Üdv

lilah11 Creative Commons License 2003.11.17 0 0 113
Úgy 10 éve vetítettek egy sorozatot, ahol WA különböző jóga gyakorlatokat tanított. Sajnálom, hogy nem vettem fel, mert tüneményes kis öreg volt. Letisztult, apró, finom mozdulatokkal, nagyon visszafogott és alapos tanácsokkal. Összhatásában egy kínai kötélakrobatára emlékeztetett. Ami a túlzásait illeti, orvos volt, a nagyon óvatos fajtából. Ahol a milliomodnyi esély is esély, tehát nem hagyható említés nélkül.
liliom48 Creative Commons License 2003.08.19 0 0 111
No, igen! Az életben csak egy az állandó: a változás! - és ez alól senki sem kivétel, mi is változunk! Aki azt állitja, Ő már csak ilyen, nem változik többé, az talán azt állitja, hogy nála megállt az élet!? - de hiszen akkor valóban meg is fog állni! - nem ? ? ?

Szörnyü, mennyire változok én is!
Sosem szerettem közelről a lovat és most rádöbbentem, hogy szeretem (csak azért, mert egyszer ráültem és nem dobott le, sőt már elsőre egyedül mentem vele egy-két kört! - netán lóra születtem :-)))
Igy sajnos nem kezdtem még el olvasni a WA. könyvet, mert lovak után futkosok - lovat szeretnék venni! - mit szólsz?
De ez nem a lovas fórum, bocs mindenkitől!
sziasztok, liliom48

Előzmény: Törölt nick (110)
liliom48 Creative Commons License 2003.08.16 0 0 109
A Weininger A. könyv már 5-6 éve nyomja a polcomat, de akkor mostmár elkezdem olvasni!:-)))

A kerékpározásban csak az a rossz, hogy többnyire a gépkocsi uton méssz, és mire célbaérsz, a tüdőd telitődik benzin gőzzel - szörnyü! A 4-es főuton meg pláne!:-(((
liliom48

Előzmény: Törölt nick (108)
liliom48 Creative Commons License 2003.08.15 0 0 107
Kedves Fóka!
csodálom a magasfoku elméleti felkészültségedet, ami alapján kész tanulmányt irtál válaszul nekem! Ki fogom nyomtatni, olyan szépen összefoglaltad a lényeget!

Rólam ugyanezeket lehet elmondani, amiket magadról irtál. Sokszor hosszu ideig tudatos vagyok (étkezésben, mozgásban, stb), majd jönnek a "lazább" időszakok, amikor kellőképpen haragszom is magamra, mert olyankor már nem is érzem igazán jól magam! Mert már megtapasztaltam, milyen kellemes akkor, ha rendszeres a jóga, mértékletes a táplálkozás - és bár husfélét nagyon ritkán eszem, de mértéktelen tudok lenni pl. máglyarakásból is ! :-)))

200 km-t mennyi idő alat kerekeztél le - ha nem vagyok indiszkrét? És hegyi terep volt, vagy sikság? Én 13 km-t egy óra alatt teszek meg hegyi terepen - még van mit fejlődnöm !

Érdekes az, hogy ki mikor jut el a jóga - meditáció területére és miért !? Milyen behatások érik az embert, hogy eljusson a fejlődésnek eme magasabb szakára !? Szerintem ez a fejlődés, a tudatosság magasabb foka (bár olvastam alább a megvilágosodásról szóló "tanitásokat"!:-)))
Én pl. miért csak 4o éves koromban közeledtem e témák felé? - holott igy utólag visszagondolva sokkal céltudatosabb, kiegyensulyozottabb lett volna egész életem, ha már hamarabb megismerkedek ezekkel a témákkal!

Ma már több lehetőség van a fiatalok számára korábban megismerkedni e témával: szabadabb a könyvpiac is, nem beszélve az internet korlátlan lehetőségéről, remélem, ők hamarabb rátalálnak a témára!- kivánom is mindenkinek!
szeretettel, liliom48

Előzmény: Törölt nick (105)
liliom48 Creative Commons License 2003.08.15 0 0 106
Sziasztok! Bár régi a kérdés, de megerősitem:
szerintem jógában az egyik legjobb könyv a Karen Zebroff: Jóga mindenkinek! Miért?

Mert tömören, szakszerüen foglalja össze egy-egy gyakorlat lényegét:
- melyik szervre milyen jótékony hatással van
- hogyan kell a gyakorlatot kivitelezni
- ehhez egyszerü, izléses fényképet mellékel, amelyen ellenőrizni lehet, jól csinálod e a leirás alapján.
- jótanácsokat is ad gyakorlatonként, mire figyelj

Én ebből a könyvből állitottam össze első és alapjaiban azóta is alkalmazott gyakorlatsoromat, amely ülő munka ellen nagyon hatásos!
kivánok mindenkinek erőt és kitartást a mindennapi jógához!

Előzmény: turulbird (60)
liliom48 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 104
Bocsánat, most látom, hogy nem oktatsz!
Pedig biztosan jól csinálnád - már csak hitvallásodból következtetem, megérné elkezdened!
És otthon jógázol rendszeresen?

Én kb. 6 éve foglalkozom egyenlőtlen intenzitással, de most ugy érzem, komolyan kell csinálnom itthon minden nap - már csak a hasznossága miatt, nem egyébért!
Én is a szintézisre "szavazok", mindenből leszürni, ami nekem a legjobb és azt csinálni! Itthon az ETKA és Böde jógán voltam, de az Etká-nak már nagyon jó tanitványai vannak, érdemes közülük is "kifogni" a jobbakat!
Sziasztok, liliom48

Előzmény: Törölt nick (101)
liliom48 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 103
Szeretettel köszöntök mindenkit első találkozásunkon!
Ezt nagyon szépen megfogalmaztad Fóka, tetszik, köszi!Te nem oktatsz jógát valamerre?
Jó éjt kivánok, liliom48
Előzmény: Törölt nick (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!