Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34527

"Csehország és Szlovákia nem akar idegen Nato-csapatokat a területén...Orbán még nem nyilatkozott a kérdésről."

 

Hát ez az!! Miért nem áll ki gerincesen a szlovákok és csehek mellett? Ez az örökös sumákolás!! Soha nem lépni, mindig csak sumákolni. Ez a magyar politika. Apropo: Hruščov 1956 után felajánlotta "kárpótlásképpen" Magyarországnak Kárpátalját. Kádár nem fogadta el. Ugyanaz a sumákoló politika. Aztán hogy a magyarok fogynak! Persze hogy fogynak, ha sorsdöntő kérdésekben nem tudnak állástfoglalni!

Előzmény: perkelto (34469)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34526

Aha... főleg ha valaki látja a támadó tankokat ott, ahol csak egy nyuszibusz ácsorog:)))

 

ÜdV

Előzmény: Tzp12345 (34523)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34525

felmerül a kérdés, hogy miért nem mondjuk csak autonómiát kaptak és maradt volna a terület Szerbia része.

 

Kapaszkodj meg és légy nagyon erős! 

 

Koszovó ma is Szerbia része. 

 

Előzmény: Tzp12345 (34516)
Tzp12345 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34524

"Először is, azt írtam, hogy a videóban Putyin hivatkozik erre, a saját véleményemet nem írtam le."

 

Ok, bocs, bár kissé félreérthető volt.

Előzmény: gitana19 (34519)
Tzp12345 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34523

Csak fényképek sora tanusítja... :)

Előzmény: Antisystem (34522)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34522

Az, hogy Oroszország erőszakkal leválasztotta Ukrajnától,

 

Ja, az EUROMajdan PR ezt HAZUDJA... ehhez képest nyomát se nagyon lehetett látni erőszaknak...

 

ÜdV

Előzmény: Tzp12345 (34514)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34521

Autonómia vagy önállóság egyre megy

Ja. A Krímben is pont ez a nézőpont alakult ki, ezért mondta ki az önállóságát az autonóm krími parlament...

Jager, jager...:)))

 

ÜdV

 

 

Előzmény: perkelto (34513)
Sir Balamber Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34520

Ez olyan bájos, minden normális országban visítva határolódnának el a neonáciktól, ukrajnában felvegyverzik őket. Vivát. 

 

Ukraine's radical nationalist Right Sector movement claims the government guaranteed it provisions, armament and collaboration with state agencies in the course of the special operation in the country's east, the UNN news agency reports, citing the movement's leader Borislav Bereza.

"As of today, we are ready to accommodate and integrate entirely all territorial defense squadrons, all the force structures, taking into account that we have been guaranteed provisions, armament and proper collaboration with all state agencies. As of today, we have slightly more than 5,000 prepared personnel under mobilization. At this moment, I think they will be more," Bereza said.

 

gitana19 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34519

Először is, azt írtam, hogy a videóban Putyin hivatkozik erre, a saját véleményemet nem írtam le.

 

Másodszor:

1, lehetni lehet

2, szabadni is szabad, mert törvény nem tiltja.

3, max nem illik.

 

De amúgy ippeg pont usákoknál szokás a precedensjog. Amit ők maguk tartanak a világ legeslegnagyszerűbb jogrendszerének. Persze tudjuk, hogy a valóságban a nemzetközi jogban a precedens hogyan működik (erősebb kutya...), de legalább a látszatra. Legalább néha.

Előzmény: Tzp12345 (34515)
szerda7 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34518

Hah, kérlek, amire precedens van, az jogi hivatkozási alap. A fingást a jog nem szabályozza.

Előzmény: Tzp12345 (34515)
Sir Balamber Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34517

hoppá, valóban. Köszi.

Előzmény: Zoxo Whitney (34510)
Tzp12345 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34516

Koszovó esetén is fel kéne mutatni valami komoly indokot a függetlenségre, máskülönben felmerül a kérdés, hogy miért nem mondjuk csak autonómiát kaptak és maradt volna a terület Szerbia része.

Előzmény: perkelto (34505)
Tzp12345 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34515

Ha a vacsoraasztalnál valaki elfingja magát, azt te úgy értelemezed, hogy onnét kezdve neked is lehet fingani?

Előzmény: gitana19 (34503)
Tzp12345 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34514

Nem a nyugat, hanem definíció szerint illegitim volt. A Krím Ukrajna része (volt), tehát csak az legitim, amit Kiev beleegyezésével történik. Az, hogy Oroszország erőszakkal leválasztotta Ukrajnától, attól még nem lesz a szavazás legitim.

Előzmény: Antisystem (34502)
perkelto Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34513

Autonómia vagy önállóság egyre megy, ha a szerb csapatoknak ki kellett kotródni a tartományból.

Előzmény: Antisystem (34512)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34512

Ugye egy percig sem zavar, hogy ebben nem szerepel sem a népszavazás, sem Koszovó független állammá válásának elismerése? Autonómiáról van benne szó....

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (34511)
perkelto Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34511

The main features of Resolution 1244 were to:

  • Demand in particular that the Federal Republic of Yugoslavia put an immediate and verifiable end to violence and repression in Kosovo;
  • complete verifiable phased withdrawal from Kosovo of all military, police and paramilitary forces according to a rapid timetable, with which the deployment of the international security presence in Kosovo will be synchronized;
  • Place Kosovo under interim UN administration (performed by the United Nations Interim Administration Mission in Kosovo, UNMIK);
  • Authorize a NATO-led peacekeeping force in Kosovo (currently performed by the Kosovo Force, KFOR);
  • Allow for the return of an agreed number of Yugoslav and Serbian personnel to maintain a presence at Serbian Patrimonial sites and key border crossings;
  • Direct UNMIK to establish provisional institutions of local self-government in Kosovo (PISG);
  • Reaffirm the commitment of UN member states to the sovereignty and territorial integrity of Federal Republic of Yugoslavia (succeeded by Serbia)[note 1][11] and the other States of the region, as set out in the Helsinki Final Act and annex 2 of UNSCR 1244 (an annex that envisions, inter alia, a Kosovo status process);
  • Require the UN to assure the safe and unimpeded return of all refugees and displaced persons to their homes in Kosovo and to ensure conditions for a peaceful and normal life for all inhabitants of the province;
  • Require that the KLA and other armed Kosovo Albanian groups be demilitarized;
  • Authorize the United Nations to facilitate a political process to determine Kosovo's future status. Kosovo's future status would take into consideration theRambouillet Agreement which Serbia refused to sign in 1998, and which calls for the "will of the people of Kosovo" to be one of the guiding principles in defining Kosovo's status, another being the respective compliance of the disputing parties to the Agreement. The resolution reaffirms calls for "substantial autonomy and meaningful self-administration for Kosovo".
Előzmény: Antisystem (34507)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34510

Kevered Janukovicsot Juscsenkoval!

Előzmény: Sir Balamber (34508)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34509

Sir Balamber Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34508

szimpi ez a mindig rugalmas jogi értelmezés aminek a végső alapja minden esetben az, hogy a nekünk szimpi szereplők jogosan jogtalanok, míg a sötét oldal jogtalanul jogtalan.

Hogy is volt a demokratikusan megválasztott juscsenkó erőszakos elzavarása, az alkotmány semmibe vétele, a kormánypárti képviselők erőszakos elüldözése arról a bizonyos szavazásról amelyen egyébkén alkotmányellenesen juscsenkót elmozdították? Mi volt a kamerák előtt mások helyett nyomott szavazógombokkal?

 

A jogtalanság jogtalanságot szül. nem mintha nekem szimpi lenne amikor így elszabadul a szekér, de teljesen érthető.

Előzmény: perkelto (34505)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34507

S nem utolsósorban ezt az ENSZ BT jóváhagyta, 

Vadász, vadász....

 

A Biztonsági Tanács megosztott maradt a kérdésben (2008. február 25.). A vétójoggal rendelkező öt állandó tag közül az Amerikai Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Franciaország elismerte Koszovót, míg Oroszország és a Kínai Népköztársaság törvénytelennek tekintette a függetlenség kikiáltását.

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (34505)
Sir Balamber Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34506

Nem fogunk az oroszok mellé állni. Üzletelünk velük tovább, ahogy mindenki más is aki hadihajót gázt meg minden mást vesz tőlük. Majd bólogatunk minden EUs állásfoglaláshoz és kész. 

 

A nagyot azzal fogjuk szívni, ha bejönnek az ukrán áruk az eu piacra, az eus multik meg továbbállnak vagy eleve oda mennek az olcsó munkaerő után.

Előzmény: gitana19 (34501)
perkelto Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34505

Az a különbség, hogy a Krímben az ott állomásozó orosz csapatok először megszállták a félsziget minden stratégiai pontját, majd utána rendezték azt a csalárd népszavazást. Senki sem bántotta előtte az ottani oroszokat, az orosz a Krími Autonóm Köztársaság egyik hivatalos nyelve volt. Ezzel szemben Koszovóból az egész albán lakosság átmenekült a határ túlsó oldalára a vérengző szerb nacionalisták elől. Ott egy szörnyű és akut emberi jogi problémát csak a függetlenség megadásával, s a szerb hadsereg kizavarásával lehetett megoldani. S nem utolsósorban ezt az ENSZ BT jóváhagyta, a világ államainak többsége elismerte.

Előzmény: gitana19 (34503)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34504

Miért, miért... mert az egyik tetszett a Nyugatnak, a másik meg nem tetszik... és kész...

Már a nyugati elit szerint, amelyiknek ugye szent meggyőződése, hogy ők szellentik a passzátszelet...

 

ÜdV

Előzmény: gitana19 (34503)
gitana19 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34503

Én úgy emléxek, pont kiemeli, hogy ha Koszovónak szabad, akkor a Krímnek már miért ne lehetne önrendelkeznie?

Előzmény: Antisystem (34502)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34502

Helyesen:

 

Némi szépséghiba, hogy elfelejti közölni, hogy a krími szavazás A NYUGAT SZERINT illegitim volt, mert

 

ÜdV

Előzmény: Tzp12345 (34495)
gitana19 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34501

Különben, talán minket hoztak a legnehezebb helyzetbe (az ukránok mellett): Oroszország mellé állunk - betartanak a kárpátaljai magyaroknak. Kulturális örökségünkről (Vereckétől Munkácsig) most szó se essék. Ukrajna mellé állunk - nem lesz gáz. És mindamellett egy polgárháború a közvetlen szomszédunknál, plusz a kárpátaljaiaknak úgyis mi leszünk az elsődleges célpont menekültügyileg. Szal, yes, they can. Más f... a csalánt, azt nagyon.

 

BTW nem lehetne, hogy amikor (nem ha, amikor) arra kerül a sor, a CEU épületét alakítsuk át menekültszállóvá?

Előzmény: szerda7 (34499)
szerda7 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34500

Kell a hadseregnek a pénz. Sőt, ahogy kinéz, egész Ukrajna ilyesmiből fog élni.

Előzmény: Törölt nick (34494)
szerda7 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34499

Orbán Viktor miniszterelnök képviseli Magyarországot Petro Porosenko megválasztott ukrán államfő szombati beiktatási ünnepségén Kijevben 

 

KÖTELEZŐ A RÉSZTVÉTEL, MINT A KOSZORÚZÁSON, VAGY MI VAN?

 

Keddig mintegy húsz ország állam-, illetve kormányfője jelezte, hogy elfogadta a meghívást Porosenko beiktatására.

 

Viláraszóló ünnepség, ettől már csak a cigányvajda beiktatása lesz nagyobb karnevál. 

 

 

Amint körbeallják és ünneplik majd ezt a börtöntölteléket. Azt hiszem, hánynom kell....

Előzmény: Törölt nick (34496)
Sir Balamber Creative Commons License 2014.06.05 0 0 34498

na mi van kislány? elszakadt a cérna? 

Előzmény: emp (34472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!