Keresés

Részletes keresés

astreno Creative Commons License 2018.12.11 0 0 15935

Tükrözzem meg a képet? Csak viccelek... Másképpnem látszik. Ha csak átnézek rajta, akkor tisztáknak látom a lencséket. Csak ellenfényben rajzolódik ki a lentebbi valami. Ha nem gomba, első körben kipróbálom, mert nem biztos, hogy ér annyit, hogy megjavíttassam, lehet így is kielégítő képet ad. Csak várom az adaptert hozzá.

Előzmény: In Lak'ech (15934)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.12.10 0 0 15934

Nem átesőfényes, hanem tükröző fotó kellene.

Előzmény: In Lak'ech (15933)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.12.10 0 0 15933

Hát nem egyértelmű a fotó. Vagy gomba, vagy a lencsetagokat összeragasztó kanadabalzsam repedezett meg. Tudsz még róla más megvilágításban is fotót készíteni? Ha ez utóbbi, akkor az 100%-ban javítható. Ha gomba, akkor a nyomát eltüntetni már nem lehet, de a továbbterjedését meg lehet állítani.

Nem kell karanténban tartanod. A gomba nem vírus. :-) Ha nincs meg az életfeltétele, akkor nem él meg más eszközön. Előszeretettel szeret gombásodni a valódi bőr tokban tárolt optika. Főleg egy jó ködös novemberi kinntöltött éjszaka után. :-)

Előzmény: astreno (15932)
astreno Creative Commons License 2018.12.10 0 0 15932

Sziasztok!

 

Tapasztaltabbak segítségét kérném: ez gomba?

 

 

Ha igen, akkor ez javítható? Tudom, elkülönítve kell tartanom, karantén alatt, szaraz, hűvös helyen...

2rol_ler Creative Commons License 2018.11.16 -1 0 15931

Sziasztok!

 

Carl Zeiss Jena, manuális af, Tessar 2,8/50 mm, M42 objektív, serial: 5089770. Tartozék: első, hátsó kupak. K&F M42-EOS alakítóval együtt, alkudozóknak 15.000,- Ft-ért, alku nélkül 12.000,- Ft-ért elvihető. Serial: nincs. Tartozék: doboz, karcolást gátló csomagolás. Az objektívet csak kipróbáltam, jó állapotban van, a K&F makulátlan, új, 1x használtam.

 

Egyik eszköz sem garanciális, azt kapod, amit a képeken látsz.


Vevő terhére (cca. 1.800,- Ft) és felelősségére futárral is elküldöm - előre utalás esetén.

Kismaroson vannak az eszközök. Tel: +36209733786 Balázs Rolland

 

Zozzantoz Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15930

Nem lehet, létezik.

Előzmény: In Lak'ech (15929)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15929

Próbáltam utánanézni, de 80-asban nem is találtam electric-et. Lehet, hogy nem is létezik ebből a fókuszból,

Előzmény: Noxin (15926)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15928

Köszönöm. Nem tudtam, hogy van külön topik. Elég béna vagyok, még a keresőt sem nagyon tudom normálisan használni. be vagyok oltva számítógép ellen. :-)

Előzmény: Noxin (15926)
Noxin Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15927

azért írj rám, megnézném azért, hátha :-)

Előzmény: In Lak'ech (15925)
Noxin Creative Commons License 2018.11.13 0 1 15926

Mea culpa :-)

viszont van külön adok-veszek m42, ott hamarabb eladod, ha már én most nem tudom... túl sok 80 körüli obim van már

de azért fáj a szívem kicsit

Előzmény: In Lak'ech (15925)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15925

Az elecric-el kapcsolatban igazad van. Azt meg én kevertem az 1,8/50-el. Az is van a birtokomban, és az electric.

Előzmény: Noxin (15923)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15924

Szerintem kevered az 1,8/50-essel. :-)) Az tényleg 20 ezer körül van.

Előzmény: Noxin (15923)
Noxin Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15923

Hmm... 100.000 Ft?
Jófogáson 22000-ért volt bolti állapotú, haverom vette meg. Az már csak hab a tortán hogy az ELECTRIC-nek három elektromos érzékelő van az alján (itt van a kezemben), ennek meg nincs...

Előzmény: In Lak'ech (15922)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 -1 0 15922

A fotók

 

 

Az obi teljesen újszerű, gyűjtői darab. Karc, gomba mechanikai, esztétikai hiba nélkül. Tokja nincs.

Előzmény: In Lak'ech (15921)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 -1 0 15921

Sziasztok!

 

Eladósorba került az igen egy igen ritka és legalább annyira legendás Pancolar 1,8/80 MC electric portré objektívem.

Ára 100 eft.

Szériaszáma:10625373

Pampapuli Creative Commons License 2018.05.19 0 0 15920

Sziasztok!

 

Keresek egy Jupiter 85mm f2 m42-es objektívet Budapesten. Van esetleg valakinél tartalékban?

Dreamy Creative Commons License 2018.03.28 0 0 15919

Én mintha láttam volna hirdetést 30.000Ft környékén, de már nem találom.

Előzmény: Törölt nick (15917)
Dreamy Creative Commons License 2018.03.28 0 0 15918

Sziasztok!

 .

Nem nagyon találok Minolta AF / Sony A -> M42 adaptert (Minolta / Sony a fényképezőgép, M42 az optika). Budapesten nem tudtok valami boltot, ahol lehet ilyen? Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.20 0 0 15917

Sziasztok!

 

Mennyiért lehet manapság eladni egy Meyer-Optik Orestor 135/2,8 M42 obit? Nem akarom elkótyavetyélni, de drágán meghirdetni sem..

Thx!

Dekaaa71 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 15916

Koszi... akkor megkerdezem a Pentaxosoknal is.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (15915)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.06.27 -2 0 15915

...mostanában, ha Sátoraljaújhely környékén jársz, megoldható. Augusztusban Budán van jelenésem, ott a Kalef - János kórház környékén...

Előzmény: Dekaaa71 (15914)
Dekaaa71 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 15914

Ha mar itt kezdtem, akkor itt off-olok tovabb...
Esetleg ossze lehetne hozni egy talakat valakivel, akinek van ilyene, hogy ossze hasonlitsam a ket obit? BP/Kecskemet...

Előzmény: Dekaaa71 (15913)
Dekaaa71 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 15913

Koszonom mindenkinek a segitseget!

Akkor beutalom majd valahova atnezesre.

 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (15912)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.06.23 -2 0 15912

...nekem van Pentax M 135/3.5,  az kiváló darab. Ellenfényben ki kell húzni a napellenzőjét.

Előzmény: Dekaaa71 (15903)
Noxin Creative Commons License 2017.06.22 0 1 15911

Jó napot kivánok, ez itt az m42 fórum?
:-)

Rollei Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15910

Ez inkább a méretek függvénye lehetett. Én a magam részéről a K vázakat kedveltem, leginkább a KX-et és a KM-et, vagy K1000-t, talán a legkevésbé a K2-őt. Mert ezek nehéz, jól megfogható darabok. De egyértelműen az M sorozatú obikkal, mert azok kiválóak, és kicsik a korábbi szériához képest. A későbbi vázak nekem már pirinyók voltak, bár az MX kedvéért azért bármikor megalkudtam. A M sorozatú obikkal semmi gond az égvilágon, hacsak az nem, hogy ha valakinek túl kicsik.

 

 

Előzmény: nemethla (15907)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.06.22 0 1 15909

Nekem otvenes es szazas M Pentaxom van, azok teljesen babak. 

Előzmény: nemethla (15907)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15908

Az NDK objektiv nem teljesen pontos meghatarozas, a drezdai Pentacon az nem annyira viharos, a jenai Zeiss meg teljesen utokepes, akar ma is. 
A 3,5/135-os Sonnar nagyon prima objektiv, az nem rosszabb a jobb nevu japanoknal, mindegy melyiknel. 

Előzmény: Rollei (15906)
nemethla Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15907

Azért a penzaxnak aáltalam ismert régebbi használói ( Gyuri, stb ) nem az M-es sorozatot kedvelték a legjobban.

Hanem pl az ilyet:

 

Előzmény: Rollei (15906)
Rollei Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15906

Ez mondjuk úgy hülyeség ahogyan van, akarom mondani, talán egy kicsit pontatlan.  :-)

 

Az SMC Pentax-M 3,5/135 nagyon éles és briliáns objektív, mellette még igen kicsi is. Az SMC Pentax-A  2,8/135 talán egy picit lágyabb, az SMC Pentax 2,5/135 teljesen nyitva picit életlenebb, viszont mindkettő kiváló a maga nemében. És ezt nem a márkafetisizmus mondatja velem, mint ahogyan azt sem, hogy egy napon sem lehet említeni az NDK és orosz 135-ös csudákkal, pedig nyilván azok között is voltak meglehetősek. 

Előzmény: nemethla (15904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!