Keresés

Részletes keresés

Renraku Creative Commons License 2006.03.26 0 0 51
OFF

hát nem, sőt igazából a Thresholdba is belebuktam (először kb 2-3 kb-os downrate, aztán "full season" down után meg a felirat nem stimmelt). "Csak" Invasion, Lost, Smallville, Sg-1, SG:A vetítődik nálunk, már mikor vannak....

ON

továbbra is nagy a pörgés itt


Egy régi Kupci-vitz a régi Berzsenyiből (forrás: Gumiguppi - IV.D-C nemhivatalos kiadványa, időszakos megjelenéssel {megélt egy számot})

- Mi az, amit iszol?
- Rizsa.
- Mi?
- Rizsa.


Egy régi Kupci-vitz a régi Berzsenyiből (forrás: Gumiguppi) version 2

- Mi az, amit iszol?
- Rizsa.
- Mi?
- Málnaszörp.

majd eccer beszkennelek pár oldalt az utókornak
Előzmény: el mariachi_ (50)
el mariachi_ Creative Commons License 2006.03.21 0 0 50

OFF

Sleeper Cell sorozatot láttad?

Előzmény: Renraku (49)
Renraku Creative Commons License 2006.03.13 0 0 49
vagy ha más nem, elbeszélgetünk néha itt kettecskén.....
Előzmény: el mariachi_ (48)
el mariachi_ Creative Commons License 2006.03.13 0 0 48

Írtam a Berszenyi honlap üzemeltetőjének, hogy rakják ki a fórum linkjét az oldalra. Ha megteszik talán idetalálnak az iskola főszereplői, a diákok is:)

 

 

Renraku Creative Commons License 2006.03.11 0 0 47
Egy valakivel tartom, vele is úgy évente egyszer jó, ha találkozunk, de még ált. isk-ra nyúlik vissza a kapcsolat, plusz ő Pécsen él most...:)

Igazi legjobb barátok nem a BDG-ből kerültek ki....
Előzmény: el mariachi_ (46)
el mariachi_ Creative Commons License 2006.03.11 0 0 46

Nem tartod már ezekszerint a kapcsolatot az akkori osztálytársaiddal. Mi pont 10 éve végeztünk, de van egy mag(3-4 fő) akik ma is a legjobb barátaim.Igaz mi még mind itt lakunk a városban. ha elköltöztem volna valszeg másképpen lenne.

Előzmény: Renraku (45)
Renraku Creative Commons License 2006.03.03 0 0 45
menjünk csak feljebb......


ha valaki olvassa ezeket a sorokat, és véletlenül 1991-ben végzett a IV.D-ben, attól kérdezném, hogy lesz e osztálytali esetleg???

Gebic, Monyó, Bendegúz, Kupci, others?

Viva Gumiguppá!

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.12.12 0 0 44
Eszembe jutott egy énekórás ciki: Ács tanár úr feltett egy requiemet a lemezjátszón, én meg magas fordulatszámra pöccintettem (OK, rossz kölyök voltam). Meglepően katonásra sikerült a darab, de nem tűnt fel senkinek, amíg a vége felé fel nem csendült az egérkórus. Na, akkor méltóságteljesen leállította, és intonálva, gondosan megválogatva a szavait a következőt mondta: "Álljon fel, aki átállította a lemezjátszót 45 fordulat per perces fordulatszámra!" (Nem emlékszem, lehet, hogy nem 45-ös)
Mindenesetre hetekig ezen röhögtünk.

A másik sztori szegény Kozák tanár úrról szól: csak mesélték, de még jópár éve Kozák (akkor még) igazgató úr a következőt mondta be az interkomba: "Jelentkezzen az igazgatói irodában az, aki a szünetben partvissal fejbeverte Sámson tanárnőt."
Meglehetősen szürreális; állítólag páran szórakoztak, és szegény tanárnő épp befordult a sarkon, amikor a partvis elsült. És ami a hab a tortán: a fia volt a másik oldalán :)
Renraku Creative Commons License 2005.11.24 0 0 43
chabie Creative Commons License 2005.11.11 0 0 42

Igen,az idő mindent megszépít...

 

Például ,jól emlékszem ,mikor Császár Anikó az egyik oroszórán 4 azaz négy db.egyest (karót) osztott ki nekem.Hozzáteszem ,jogosan.

Nem tudtam jelenteni,nem volt meg a leckém,a felelésbe is belesültem,és az órai munkához sem figyeltem oda.

Nem dicsőség,nem is azért írom.Oroszul azóta sem tudok,pedig néha jó lett volna.

 

Az inkább érdekesebb,hogy Cs.A.-nak ekkor volt az első éve a Berzsenyiben,korábban Holló-Vaskó Vendelné tanított-nem sokkal több sikerrel.

 

Az biztos,hogy a középiskolai évek a legszebbek és talán a legnehezebbek.Hiszen annyi minden mást lehetne csinálni iskola és tanulás helyett.Kezd kinyilni a világ ,észreveszed,hogy a másik diák lányból (fiúból) van.Az alsó szinten lévő osztálytermekbe is besüt a napsugár.Akkor még a Kékfrankos étteremből olyan tömény vörösbor illat özönlött át,hogy rá lehetett volna könyökölni...

 

Tény és való,ha elhaladok a Széchenyi-téren,-pedig sokszor elhaladok-mindig eszembe jut: ide jártam gimnáziumba...

Renraku Creative Commons License 2005.10.22 0 0 41
Ok...;)
Előzmény: Brutalis Harmonia (40)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.19 0 0 40
A kerdest hagy figyelmen kivul. Most ebredtem... Szoval ki tudom szamolni :)
Előzmény: Brutalis Harmonia (39)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.19 0 0 39
'95-ben. Te?
En valahogy ugy vagyok vele, hogy a dilis tanarok, az elmebeteg koleszos tanarok es az egesz "mostnagyonegyhaziaklettunk" dolog mellett az volt eletem legboldogabb negy eve... Az egyetem elso eve szuper volt, de utana melyrepules.
(Rumcinak en is sokat koszonhetek. A felvetelinel sokat segitett a kemiaszakkor.)
Előzmény: Renraku (38)
Renraku Creative Commons License 2005.10.19 0 0 38

hát igen, valahogy igaz, hogy idő után megszépülnek az emlékek.....bár azt tudom, hogy mikor érettségi után visszamentünk az első iskolabálra, ott úgy nyilatkoztam, hogy mégegyszer nem nyomnám végig azt a 4 évet. Persze ekkor már voltak némi egyetemi tapasztalataim...jövőre elméletileg osztálytalálkozó (15 éves), kíváncsi leszek, hányan jönnek el, ha lesz.

 

 

Rumcinak elég sokat köszönhetek, végül is talán az ő hatására kerültem abba a szakmába amiben vagyok, és hát nem bántam meg. Általános iskolában nem szerettem a kémiát, de az ő "kezei alatt" megkedveltem. Emlékszek az óra elei röpdolgozatokra (5 kérdés - ahányat tudsz, annyast kapsz, aztán kb. 3-ból lett egy nagy jegy), mi izzadtunk, ő meg közben pofátlanul nagy vigyorgások közepette almát evett, vagy Túró Rudit...:))))))

 

 

a tablónk azért érdekes, mert elég egyedi volt, és az akkori (állami) intézményben is kissé "deviánsnak" számított, a mostaniban gondolom méginkább. Vagy nemtudom.

 

 

Te mikor végeztél?

Előzmény: Brutalis Harmonia (37)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.18 0 0 37
:)
Régebben sokkal dühösebb voltam "Edit nénire", de mostanra kellemes távolba került a dolog. Állítólag osztályfőnöknek nagyon jó volt.

Jó kérdés, mi lehet a tablóval...

Rumci irodája amúgy a mi osztálytermünkből nyílt, szóval elég gyakran mászkált ki-be az órák alatt. A szünetekben meg kijött melegedni a kályhához. Egyszer berobbant egy srác (miközben Rumci kint támasztotta velünk a cserepeket), hogy "Rumci bent van?". Majd találkozott a tekintetük... :D
Előzmény: Renraku (36)
Renraku Creative Commons License 2005.10.18 0 0 36

90-91 körül tanított, és igen, kb ugy volt, ahogy Te is írod: a skatulyák, némi pofafaktor, meg a magyar mindenen felül helyezése...ez ráillik(illett) teljesen. Azt se tolerálta pl., ha vkinek más véleménye volt egy verselemzés kapcsán...nem volt túl közkedvelt....

de ott volt pl. a kémia: nem nagyon szerette (értette) senki, de mégis Rumcájszra egy rossz szó sem esett sosem....vajon miért? ;)  Vagy Marci nénire se....

 

 Puppinéról nem tudok semmit, én is csak a honlapjukból (meg az emlékeimből) szedem az infót...

 

*******

 

Kíváncsi lennék, hogy mi lett a tablónkkal...vajon hol lehet most?

Előzmény: Brutalis Harmonia (35)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.10.15 0 0 35
Meselj, teged mikor tanitott Horvath Edit? Es mi volt a velemenyed a holgyrol? (Nalunk altalaban nem tartottak rossz tanarnak, de szegyenletesen skatulyazott, es a magyart tartotta a legfontosabbnak. Ha valamikor csak ot orank volt, a hatodiknak betett egy kotelezo pot-magyart. Negy ora eseten kettot... Volt amikor szerencsetlen Erdei Laci bacsi 10 perccel a toriora kezdete utan hivta az oszalyfonokot, hogy szoljon mar neki, hogy vege van az irodalomoranak, a nagyszunetnek es elkezdodott az o oraja...)
Tenyleg rola es Puppinerol van hir?
Előzmény: Renraku (34)
Renraku Creative Commons License 2005.10.09 0 0 34
ugy látom talán frissül a honlapuk.

Végigböngésztem a tanári kart, hogy kik azok, akik tanítottak még engem is...persze nem tudom mennyire friss a lista....


Dr. Bertha Árpád - biológia én szerettem a biológiát, jól is tartotta viszonylag, ahogy visszagondolok, de csak egy évig, aztán átvette Rajkiné...

Császár Anikó - orosz huh kemény volt, bár így visszagondolva igazságos: tudtál, akkor no problem, ha nem tudtad a piszáty ragozását, akkor az szívás...:)))...aztán átvette tőle Varga Etelka....:)))

Horváth Edit - magyar a vége felé, hááááát valahogy nem volt az osztállyal egy hullámhosszon.....vagy csak a vége felé már komolyabb témák voltak??...:))) előtte Rezső Judit jóóó laza közkedvelt és csinos...huh....ő előtte pedig asszem a legjobb, sajnos csak fél évig: Kiczinger Arianne (remélem jól írom a nevét): akkor volt pályakezdő, lelkes, lelkiismeretes, sajnos az osztály zöme nem kímélte....

Horváthné Hartmann Rita - a lányok tesitanára én passzolom


Horváth Ferenc (Rita férje): filozófia vagy mi (nem tudom azonos e a listában szereplő németes Jenővel)....mindenesetre komoly tárgy volt piszok komolyan tartva:DDD

Dr. Kovácsné Fábián Beáta - osztályfőnök, fizika, matek....hehe osztályfőnökről vagy jót, vagy semmit....érettségi után két évvel már nem köszönt vissza az utcán....


Dr. Molnár József - kémia azt hiszem a legjobbak egyike (talán Marci Néni vetélkedhetett vele csak): az is szerette, aki a kémiát utálta....


Takács Andrea - ének szintén a fiatal korosztály, egyesek szerint elég nagy pofa-faktorral...engem az zavart, hogy gyenge kappanhangunk ellenére is folyton éneklésre kényszerített.....





Ennyi, nem sokan maradtak, tán még vagy ketten, akik akkor is ott voltak, de minket nem tanítottak.......


Elnézve a névsort Sölét-Ormos Judit szerintem meg távoli rokon....:))))


Előzmény: el mariachi_ (33)
el mariachi_ Creative Commons License 2005.10.08 0 0 33
el mariachi_ Creative Commons License 2005.09.29 0 0 32
Igen. betegség miatt.
Előzmény: Renraku (30)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.27 0 0 31
Engem nem tanított, de ez azért megrázott. Kedves nőcinek tűnt. Basszus, ez őrjítő: Lamperth, Kozák, Rajkiné... És csak 10 rohadt éve érettségiztem... Mi lesz, amikor az osztálytársak kezdenek elmenni???
Előzmény: Renraku (30)
Renraku Creative Commons License 2005.09.25 0 0 30
Szegény már nincs közöttünk, úgy tudom tán betegség miatt, Akkor én már elkerültem Sopronból, az iskola honlapján láttam hírt/képeket...

Nagyon jó tanárunk volt, még akkor sem nevetett ki, mikor lábasfejűnek tituláltam a polipot fejlábú helyett....
Előzmény: Brutalis Harmonia (29)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.25 0 0 29
"Meg szegény Rajkinéhez"
Mi történt Rajkinéval??
Előzmény: Renraku (1)
Renraku Creative Commons License 2005.09.24 0 0 28
szerinted még mindig?:)))

topic up
Előzmény: el mariachi_ (27)
el mariachi_ Creative Commons License 2005.09.05 0 0 27

Az első héten még a tankönyvbeszerzés, az órarendekkel való variálás, a nyári élmények kibeszélése foglalja le a diákokat nem a netezés:))

 

pedig itt is elmondhatnák a 15-17 éves lányok a nyári élményeiket:))

Előzmény: Renraku (26)
Renraku Creative Commons License 2005.09.05 0 0 26
Tolonganak is a népek.....:)
Előzmény: el mariachi_ (25)
el mariachi_ Creative Commons License 2005.09.01 0 0 25
Megkezdődött a suli
Renraku Creative Commons License 2005.08.29 0 0 24
hát ez igy kicsit ciki
Előzmény: balacy (23)
balacy Creative Commons License 2005.08.26 0 0 23

hajnali negykor egy eskuvo utan ment haza, leult a padra, elbolintott es elloptak...

 

 

 

balacy

 

Előzmény: Renraku (22)
Renraku Creative Commons License 2005.08.26 0 0 22
amúgy hogy lopták el? Kocsit törtek fel, vagy hogy?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!