Keresés

Részletes keresés

midnight coder Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14171

Én neked még meredekebbet mondok: szerintem az egész folyamat mögött a KGB bábáskodott. Ép ésszel másképp aligha kezdtek volna az elvtársak a 80-as évek közepén spontán privatizálni. Moszkvában sem (csak) hülyék ültek. Tudták hogy kb. két forgatókönyv létezik: az elsőnél felakasztja a nép az összes komcsit, a másodiknál jön a rendszerváltás. De ha már rendszerváltás akkor miért ne mi legyünk a kapitalisták, tették fel a kérdést maguknak a jóelvtársak. És ehhez kellett egy kísérleti telep ahol ki lelhet próbálni hogy megy-e az átmentés. Egy olyan kicsi ország, aminek az elvesztése nem túl fájó veszteség a rendszernek ha mégsem menne - a 68-hoz vagy 56-hoz hasonló akciókat már nem engedhették volna meg maguknak. De ment, miazhogy, nagyonis. Az más kérdés, hogy a pártelit sehol máshol nem tudta magát ilyen sikerrel átmenteni, azaz a kísérlet sikerült, de megismételni már nem lehetett.

Előzmény: Antisystem (14164)
béla44 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14170

Az ukránok szerint már lövik őket a Krímben

Az orosszá vált Krímben állítólag már támadás ért egy ukrán bázist, egy ember meghalt. Tovább »

forrás: Index.hu

finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14169

Érdekes kérdés. Bár szvsz inkább így kellene feltenni: megér ennyit a Nyugatnak Oroszország kordában tartása? Ha a válasz nem, akkor nem kell telesírni a netet a nyugati hanyatlásról.

Előzmény: Törölt nick (14166)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14168

Ya... ebben meg az az apró nüansz, hogy a Nyugat is pár évvel azelőtt jött rá erre... ugye a Rajnában utoljára 1986-ban pusztították ki a halakat... az azért nincs olyan távol 1989-től... de ez szerencsére nincs az emlékezetlukra bízva, mert még a középiskolai föci-könyvben is benne virít az állami priorítás szintű környezetvédelem kezdetei... ami Nyugat-Európában a 70-es évek közepe, nálunk a 80-asoké... vállalható különbség...

(ja, és légyszi ne gyere a Mayak-kal se, mert akkor kénytelen leszek megemlíteni hogy ezzel együtt Szibéria ma a legháborítatlanabb természeti terület a Földön - csak, hogy ontopiccá váljunk kissé)

 

ÜdV

 

 

 

Előzmény: midnight coder (14163)
midnight coder Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14167

Akkor menj oda a monitorodhoz, és nézd meg a hátulját. Azt fogod rajta találni, hogy Made In China. Ugyanez van az egereden is. A billentyűzeteden dettó. Ha van nyomtatód, hangfalad azon is. A gépedben kb. az egyetlen olyan áramkör amit nem a kínaiak csináltak, az a mikroprocesszor. De jó eséllyel kínai a telefonod is. Meg a ruhád, a zoknid, a tévéd... Lényegében mindened ami nem olyan nagy vagy olcsó, hogy ne érje meg szállítani.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (14160)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14166

from a “political to a military phase.”

 

Haboru 'ante portas'.

Ki sem tudom fejezni a felhaborodasomat.

Meger nekünk (a Nyugatnak) ennyit Ukrajna???

Előzmény: perkelto (14162)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14165

Ez nagyjából így van, ami problémás, hogy mi az a természetes monopólium. Pl az áramot manapság már ki lehetne húzni innen mindenképpen.

Előzmény: midnight coder (14161)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14164

Ez itt teljesen off, de: A baj ezzel meg főleg az, hogy nagyjából ugyanazt az irányt propagálták... Ezt sokan nem hitték először, nem véletlen lett aztán abszolút többséggel (ha jól rémlik a mostani FIDESZ-nél is nagyobbal) visszatapsikolva Horn... aztán jött az MSZP kormányban a Bokros... és az ébresztő a többség számára...

Tudod, coder-társ:) nagy csalódás lenne, ha nem lenne számodra nyilvánvaló, hogy a lakitelki sátor körül is a később MSZP-nek nevezett vonal bábáskodott... ugye Pozsgay meg a főigazgatói állással és a Munka Érdemrend arany fokozatával  elnyomott Antall József... tudod, meg kellett csinálni az ellenzéket az ellenzéki kerekasztalhoz:)))

 

ÜdV

Előzmény: midnight coder (14157)
midnight coder Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14163

Ezzel csak az a baj, hogy a cuculizmusban kb. 10 annyit szennyezték a környezetet egységnyi teljesítmény eléréséhez mint a kapitalizmusban. Olyan hülyeségekkel mint Pl. víztisztítás, zárt szeméttárolás végképp nem foglalkoztak. A gengszterváltás után az egyik nagyberuházás a csatornarendszer kiépítése volt, mert a nagyvárosok kivételével sehol nem volt ez megoldva.

Előzmény: Antisystem (14063)
perkelto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14162

Ma már gyilkoltak az oroszok: egy ukrán katonát lelőttek, a másikat megsebesítették.

 

Ukrainian soldier fatally shot at base in Crimea

 

 

One Ukrainian soldier was killed and an officer wounded in an incident at a base near Simferopol.

Though details are sketchy, the incident Tuesday afternoon began when unidentified assailants “stormed” the base, said Vladislav Seleznyov, a spokesman for the Ukrainian military. He said guns were fired into the air, and it is unclear whether the two victims were struck by stray bullets or if they were fired at directly.

Seleznyov said a captain was wounded and taken to a hospital for treatment. The other Ukrainian soldier died of his wounds. His rank was not available.

 

Seleznyov said a truck flying a Russian flag was blockading the base’s gate. Many vehicles in Crimea have Russian flags nowadays, and the presence of one is not necessarily an indication that the truck belongs to the Russian military.

 

Citing the storming of the base in Crimea, Ukrainian Prime Minister Arseniy Yatsenyuksaid that the conflict with Russia had moved from a “political to a military phase.”

 

A spokeswoman for Yatsenyuk’s office confirmed that one soldier was killed another was wounded. She said

Yatsenyuk had called for top defense officials from Ukraine, the United States, Britain and Russia –  signatories of the Budapest Memorandum, or the 1994 document guaranteeing Ukraine’s territorial integrity for surrendering its Soviet-era nuclear weapons – to urgently convene to defuse the crisis.

midnight coder Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14161

Ez tény, ezzel együtt egy rakás olyan cég van, amit nem lenne szabad magántulajdonba adni. Ugyanis az is csak akkor hatékony, ha verseny van. Ha nincs verseny, akkor a maszek cég is pont olyan szar mint az állami, plusz még próbál egy rakás pénzt le is nyúlni a polgártól. Ezért nem szabad(na) a természetes monopóliumokat (víz, villany, gázszolgáltatás, stb) privatizálni. A magántulajdonnak csak akkor van értelme, ha verseny is van hozzá.

Előzmény: Platon (14106)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14160

Ezzel a plasztikus pesszimizmussal nem tudok egyetérteni :)

Előzmény: midnight coder (14158)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14159

http://www.theguardian.com/world/2014/mar/18/ukraine-crisis-putin-plan-crimea-annex-speech-russia-live

 

Istenem segits nekünk!

A kijevi fasiszta-, antiszemita-, naci puccsistak minden aron haborut akarnak.

midnight coder Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14158

De. Az oroszok is elég gyengék, de az EU is a béka segge alatt van. És ők vannak messze a szarabb helyzetben, az oroszok simán megtehetik hogy az EU helyett a kínaiaknak adják a naftát. Ez esetben ők csak jól járnak - a pénz amúgy is egyre inkább a sárgáknál van, és egyre több nafta kell nekik - míg az EU - különösen a keleti fele - orosz nafta nélkül kereshet fejenként egy-egy kényelmes barlangot, és nekiállhat mamutra vadászni. Mondjuk ezt amúgy picit megnehezíti, hogy manapság az egy főre eső mamutok száma riasztóan alacsony. A franciák még viszonylag jó helyzetben vannak, a németek helyében viszont aggódnék. Különösen annak fényében, hogy ez az EU nevű hajó amúgy is eléggé picivel van a víz felszíne fölött, sőt a peremen (Pl. görögök, spanyolok, portugálok, és persze mi - elég szépen folyik már így is be a víz). Nem biztos, hogy annyira szerencsés ötlet ezt most hintáztatni. Pláne hogy az ukránoknak nagyjából semmijük nincs ami megérne ekkora felhajtást.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (14116)
midnight coder Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14157

A horgászújságon kívül lényegében az összes lap az ő kezükben volt a megyei újságoktól a vicclapokig, plusz kilóra megvették az akkori médiasztárokat. És hiába volt az MDF kezében a közmédia, ott is inkább az MSZP propagandája ment. Én anno elég sokat hallgattam akkoriban a rádiót, néztem a TV-t. Egy nyílt MDF agirprop mellé 5 kevésbé nyilvánvaló de egyértelmű MSZP-s került.

Előzmény: King_of_Giants (13947)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14156

Ilyen névvel csodálom, hogy nem tetted ezt hamarabb xD

Előzmény: Grigorij Sandorovics (14155)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14155

Teged is reg lekapcsoltalak.

Nalunk az ijeneket БРЕХУН (Brehun) -nak hivjak. Most nem jon be a szinonim, valahol a frocsogo dumalo kornyeken van.

Amit irtal

"hazugsag az hazugsag marad"

eppen rolad es a stilusodrol szol, talaloan, 100%.

Es annyira gyonyorkodsz magadban... Nincsenek narcisz gondjaid veletlenul?

Nyugodtan nem valaszolhatsz. Most mar orokre kikapcs :))

Előzmény: finom_rakottkrumpli (14151)
midnight coder Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14154

Azt azért elég kevesen írják ki a cégérre hogy privatizélésből szereztem a vagyonkát. Ugyanakkor tisztességes úton viszonylag nehéz milliárdokat összehozni ebben a gazdasági környezetben.

Előzmény: perkelto (13942)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14153

Az oroszok még emberhúst zabáltak a sztyeppén, amikor virágzott a már keresztény Kijevi Nagyfejedelemség.

Előzmény: SzJ2 (14149)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14152

Tulajdonképpen az élet csak álom egyes filozófiai megközelítések szerint, így akár igazad is lehet ;)

Előzmény: SzJ2 (14149)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14151

Hiába ismételgeted magad, a hazugság az hazugság marad.

Előzmény: Platon (14150)
Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14150

Nézd beégtél, ne csinálj magadból még nagyobb hülyét.

 

1994 óta program, nem az elmúlt két hétben találták ki. 

Előzmény: finom_rakottkrumpli (14144)
SzJ2 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14149

Tkeppen Ukrajna sohasem letezett.

Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14148

Köszi, én ott állok... sőt ugyanott állok vagy 40 éve:)))

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (14147)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14147

Akkor állj oda, csak ennyit tudok tanácsolni ;)

Előzmény: Antisystem (14145)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14146

Az USA-t nem lehet lekötni a Közel-Keleten annyira, hogy elfeledkezzen Oroszországról. Pláne úgy, hogy jópár szövetségese van a térségben, akik beszállnak, ha szükséges. Ezt meg én vázoltam, válaszul a te vázlatodra ;)

Előzmény: Antisystem (14142)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14145

Nézd, szerintem az igazság mellett állni soha nem kínos... ellenberger az érdek mellett állni az igazság ellenében... nos, az hamar azzá szok válni...

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (14144)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14144

És 1994 óta szavazgatnak róla? Hagyd már ezt a béna orosz propagandát, kezd kínossá válni.

Előzmény: Platon (14141)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14143
Előzmény: Antisystem (14142)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 14142

Miért állnának, én már vázoltam pár napja a győztes orosz stratégiát - avagy hogy lehet az USA-t lekötni a Közel-keleten...

És hát úgy látszik, Obama is a rajongóim közé tartozik - csak így történhetett - :))), mert hirtelen elkezdtek aggódni Irán és Szíria kapcsán, most éppen rájuk próbálják tolni azt a repülőgépet, amit Kadhafi idejében Líbiára próbáltak...

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (14135)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!