Keresés

Részletes keresés

dexep Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26718

"Viszont, mivel nem szélbalról nézem, szerencsére jó messze van tőlem."

 

Egyéni szoc. probléma!

Előzmény: Peter Altenberg (26714)
dexep Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26717

"Blut und Boden, vagy hogy is."

 

Miért nem mindjárt "BLOOD LIBEL" ne lacafacázz! :)

Előzmény: Peter Altenberg (26706)
Platon Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26716

Éppen egészen véletlenül őket is az USA fizeti.

 

Vajon mit szólnál hozzá ha Oroszország mondjuk neki állna pénzelni és terrorista kiképzéssel segíteni a Black Belt szeparatistáít, vagy a Lakota Sziú mozgalmat?

 

 

Az más mi?

Előzmény: perkelto (26710)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26715

Blut und Boden. Ismerős?

Előzmény: Antisystem (26709)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26714

Nem: szélbalról nézve ott lenne, egész közel, a másik oldalamon. Viszont, mivel nem szélbalról nézem, szerencsére jó messze van tőlem.

Előzmény: dexep (26712)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26713

Gondolom vannak olyanok, akinek az ereiben nem vér folyik. Ettől szélsőségesek, vagy mi.

Előzmény: Antisystem (26709)
dexep Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26712

"Széles Gábor nem széljobber?"

 

Attól függ hol állsz, szélbalról lehet akár széljobber is! :)

Előzmény: Peter Altenberg (26707)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26711

az igaz, hogy a ruténoké volt a legfejletlenebb társadalom volt a Monarchiában. Nem beszélve az 1899-es téli éhínségről.

 

"A lemaradó régiók fejlesztéséhez nyújtott állami szerepvállalás a korábbi eseti és szórványos - kampányszerű - támogatások után a századforduló körül kezdett intézményesülni. Átfogó és egységes gazdaságfejlesztő programot, ún. segélyakciókat - az agrárius mozgalom jegyében, a liberális gazdaságpolitika értékeit figyelembe véve - Darányi Ignác (1895-1903 és 1906-1910 közötti) földművelésügyi miniszter indított a fokozatosan kiépített kirendeltségi rendszer keretében. A kirendeltségek a földművelésügyi kormányprogram végrehajtását célozták a helyi viszonyok alapján"

 

 'A Földmívelésügyi Minisztérium elsőként az Északkeleti-Felvidéken (Kárpátalján) indította be az ott élő - támogatandó - rutén „földmívelő nép" gazdasági felsegélyezésére irányuló akcióját, amit 1901-től „nemzetpolitikai okokból" hegyvidéki akciónak neveztek, hogy a nem magyar etnikum támogatásával szemben szót emelő politikai figyelmet eltereljék arról. A miniszter 1899-ben, tárcája költségvetésének indoklásában úgy fogalmazott, hogy az akciót „a Kárpát hegyvidék egész láncolatára kiterjesztendő későbbi ténykedés kiindulópontját képező Bereg vármegyében" kezdik, vagyis már ekkor megszületett a gondolat, hogy a gazdasági felsegélyezést egyre tágabb környezetben valósítják meg."

 

Szóval a csehek előtt is elindult az élet.

Előzmény: perkelto (26703)
perkelto Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26710

Karéliai regionalisták honlapjáról

 

Persze nem véletlen, hogy ez a honlap nem Oroszországban működik.

 

“Free Karelia” is a regionalist movement, which is happy to welcome all the citizens of Karelia regardless of their nationality. 

A citizen of Karelia for us is any person, who lives in Karelia and considers it as his/her motherland, who is interested in a steady and independent development of Karelia. 

Modern regionalism promotes the idea of creating various forms of civil self-government within the confines of a region and preserving the cultural identity of every region. 

The concept of modern regionalism is very often confused with separatism. However, regarding European Union as an example, we can see that different movements within it can’t but deepen the European integration process by establishing and developing ties between each other. Karelian regionalists are also interested in establishing relations based on mutual interest with other regions of Russia and Europe and other regionalist movements all over the world. 

The “Free Karelia” movement pursues a social policy which is highly peaceful and contains no violations of the law which is provided by the constitution of Karelia, the constitution of Russian Federation and international law. 

Nevertheless, we strongly believe that the centralized Russian system of managing regions in Russia runs around obsolete and inhibits the full development of Karelia. The system according to which all the resources of Karelia are accumulated by Moscow and federal bodies of Russian government, while the government of Karelia is appointed and not elected, can not be considered as a fair system by us. This kind of system presents the resurrection of Soviet totalitarian system. However, we should remind those who promote this system that it has already once collapsed… 

We believe that the Republic of Karelia should remain a part of Russian Federation only if some truly federalist and democratic principles provided by international law are applied here. In case Russian government continues to conduct the policy of turning the regions of Russian Federation into colonies without any rights, the “Free Karelia” movement considers itself legitimate enough to initiate a referendum in Karelia to make our republic a truly sovereign and independent state. 

Down with the Empire! 
Long live Free Karelia! 
Regionalists from all over the world – unite! 


http://www.free-karelia.org/eng/About.aspx

 

Előzmény: Antisystem (26691)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26709

"Kiállni saját vérei mellett" (honnan ismerős ez a magyar hírlapi, széljobber hang?)

Mi ebben a "széljobber"? 

 

ÜdV

 

Előzmény: Peter Altenberg (26699)
perkelto Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26708

Párttitkárokról beszéltünk.

Előzmény: Antisystem (26694)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26707

A Magyar Hírlap tehát nem a kormány jobbikos szárnyának propaganda-lapja, vagyis széljobber? Széles Gábor nem széljobber? (igazad van: kicsit rosszabb).

Előzmény: dexep (26704)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26706

Blut und Boden, vagy hogy is.

Előzmény: Peter Altenberg (26699)
perkelto Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26705

Így van. A nacionalisták úgy hasonlítanak egymásra mint egyik tojás a másikra.

Előzmény: Törölt nick (26700)
dexep Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26704

"széljobber hang"

 

Ne röhögtess mert cserepes a szám! :)

Előzmény: Peter Altenberg (26699)
perkelto Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26703

1918 előtt Kárpátalja Magyarország legfejletlenebb vidéke volt, pedig volt néhány versenytárs.

 

A kárpátaljaiak különben a csehszlovák időkben éltek a legjobban.

Előzmény: Törölt nick (26701)
perkelto Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26702

A csecsen nacionalisták honlapján meg azt olvastam, hogy Ukrajna mellett harcolnak az önkénteseik. A végén Luhanszkban is csecsen fog csecsen ellen harcolni.

Előzmény: messzehordó mordeháj (26697)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26701

1918 előtt meg a marslakók fejlesztették Kárpátalját, ugyebár.

Előzmény: perkelto (26698)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26700

:-) nocsak,nocsak. Ezt nem említsd meg 'Bratislavában', mert csúnyán fognak Rád nézni.

Amúgy én is boldog békeidők gyermeke vagyok. Igaz, hogy az ifjúságom a békeharc, felnőtt korom pedig a terrorizmus elleni harc jegyében telt/telik. 

Előzmény: perkelto (26688)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26699

"Kiállni saját vérei mellett" (honnan ismerős ez a magyar hírlapi, széljobber hang?)

Előzmény: dexep (26669)
perkelto Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26698

Én csak arra gondolok, hogy 1918 és 1938 között Csehszlovákia hatalmas fejlesztési pénzeket ölt Podkarpatska Rusba, aztán Magyarország is fejlesztette Kárpátalját 1944-ig, s ez mind kidobott pénz volt, hiszen elvesztettük a területet. A cseh fejlesztéseknek maradt valami nyoma, de a magyar uralom idejéből már csak pár omladozó bunker maradt.

Előzmény: Törölt nick (26681)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26697

Most, eme előzmények után az a hír járja, hogy csecsen önkéntesek orosz oldalon harcolnak szeparatista felkelőkként.

Előzmény: Platon (26696)
Platon Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26696

Látod amikor ilyeneket mondasz akkor derül ki hogy csak a PR-t öklendezed vissza. Megengedték az 1996-os megállapodásban még ütemterv is volt rá, csakhogy hiábba vonultak ki az Oroszok, és tartották be betű szerint a megállapodást a csecsenek folytatták a terrorcselekményeket az Orosz föderációban és otthon, egy szót nem tartottak be belőle, ezért mondták fel végül '99 ban az egyezményt az Oroszok, a nevezetes házrobbantások után, és mentek vissza rendet tenni.

 

Szóval de engedték nekik, csak eljátszották a lehetőséget. Senki nem akar terrorista államot a határán még akkor sem ha USA báb.

 

Ezzel szemben éppen az USA az aki mindig is kíméletlenül és kegyetlenül táryalás nélkül leszámolt a szeparatista mozgalmakkal.

 

 

 

Előzmény: perkelto (26680)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26695

perkelto 2014.05.07 09:36:13 ©    26684

Viszont szerencsére azóta jelentősen csökkent a területe.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (26667)
perkelto 2014.05.07 09:34:41 ©    26683

Én nem örülnék, mert a határok megváltoztatása általában nagy problémákat szokott okozni, akár növekedik, akár csökken az ország területe. Én a status quo híve vagyok.

Előzmény: T.H16000 (26679)

 

A két vastagított álláspontod nincs szinkronban egymással. Ha a status quo híve vagy, miért tartod szerencsésnek a területcsökkenést Oroszország esetében? Csak nem vagy oroszfóbiás?

Előzmény: perkelto (26684)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26694

Aki megveti Heideggert, Konrad Lorenzet, stb, azért mert életük egy periódusában közük volt az NSDAP-hoz? Vagy Heisenberget, mert bár nem volt tagja a náci pártnak, de Himmler személyes jó ismerőseként vezette a német atombomba-programot? Találd ki...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (26686)
T.H16000 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26693

Ne kerüld ki a kérdést!

Előzmény: perkelto (26683)
loding Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26692

Hát igen, ezek a számok :-),

csak nyilván ők tudják a frankót, mondjuk ezen a 0,15%-nyi területen múlik a 99,85% gazdaság kimenetele - stratégiai fontossága miatt - akkor máris hamis az egész GDP történet.

Tehát nem az a kérdés, h. mennyivel nő, vagy csökken egy érték, hanem hogy egyáltalán van vagy nincs valami.

 

Előzmény: perkelto (26689)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26691

Pár évvel ezelőtt egy sortavalai lakos szétküldött néhány e-mailt, s kirakott pár röplapot, amiben népszavazás kiírását kérte Karélia függetlenségéről. Természeten azonnal letartóztatták szélsőséges politikai tevékenység miatt. 

Valaki azt mondta, hogy valakit valamikor valamiért.... meg egyébként is Moszkvában mercedeseket osztogattak... ja nem, Kijevben zaporozseceket fosztogattak...

 

Tudod, a nyugati médiaetika úgy néz ki, hogy pár éve megjelent egy giga főcím, miszerint a KNDK-ban elítéltek, és kivégeztek egy embert nyugatra telefonálásért... az apró betűből meg kiderült, hogy az illető egy gyárigazgató volt, aki a rá bízott állami céget sajátjaként kezelve fosztogatta a rokonságával karöltve... a vádiratban meg valahol meg volt említve az is, főleg bizonyítékként, hogy rendszeresen telefonálgatott külföldre... de ugye, ha azt írják főcímként, hogy kivégeztek egy korrupt gazdasági vezetőt aki évekig fosztogatta az állami céget, azzal az emberek jó része még ne adj Isten egyet is értene.... ezért propaganda-szempontból azt kell írni, hogy kivégezték, mert telefonálgatott... na ez, a manipulálás az, ami rosszabb, mint a cenzúra. A cenzúra ugyanis csak elzár dolgoktól, de ez hamisít...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (26680)
DIDORO Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26690
Az imf mindig es mindenkinek sdr-ben hitelez. Nekunk is.
Az maskerdes, hogy utana atvaltjak dollarra, eurora vagy mas penznemre. Ez mar a szervezet fennallasa ota igy mukodik.
Előzmény: Törölt nick (26655)
perkelto Creative Commons License 2014.05.07 0 0 26689

Mások az arányok. A Krím területe Oroszország területének 0,15%-a, lakosságának 1,6%-a. Magyar viszonyokra lefordítva olyan ez, mintha egy falut csatolnánk Magyarországhoz.

 

Ennek ellenére elég nagy gazdasági gondok vannak már most is a Krímben. Nem is beszélve a menekültekről.

Előzmény: loding (26687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!