Keresés

Részletes keresés

pataporc Creative Commons License 2000.06.23 0 0 927
Menu. Mit szolnatok egy 3 napos turahoz? Bihar, Tatra vagy valami. Van erdeklodes?
Előzmény: outcyber (925)
pataporc Creative Commons License 2000.06.23 0 0 926
Ja, a 250... Alakitunk valtot? En szivesen beszallnek!
AV: az Exiten a Kinizsire a Tortura lapja jon be. Bar lehet, hogy csak en vagyok bena.
outcyber Creative Commons License 2000.06.23 0 0 925
Hát, tudni kellene a pontos dátumokat.
Nekem aug. 4-5-6 foglalt.
12-13 Kék Balaton 100 elő van jegyezve
Utána szeptemberig nincs semmi.
Mi a menüajánlat? :-)~
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (919)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.23 0 0 924
Valóban csak 1 vagy 5 ember csinálhatja meg. A legnagyobb baj az hogy nincs kisebb résztáv így a lehetőségeid: nem indulsz, vagy 250km-re vállalkozol !!!
Előzmény: Gödény (923)
Gödény Creative Commons License 2000.06.23 0 0 923
Hacsak nem változott a kiírás, 2-3 fős váltó nem csinálhatja meg, csak 5 fős ! Legalábbis az év elején még így szólt a kiírás - leveleztem is ez ügyben egy szervezővel - mint a TTT honlap gazdája.
Előzmény: Ermak (921)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.23 0 0 922
A 250km-re biztos nem vállalkoznék soha !!! Inkább vállalok 10 Kinizsit, azt legalább meg lehet csinálni !!!
Ermak Creative Commons License 2000.06.23 0 0 921
Nem akarok nagyon beleszólni, mert én akkor úgy is babázni fogok, de szerintem egy 2-3 fős Indexes váltó meg tudná csinálni a Szent István Emléktúrát. Igaz, egyben is lehet, de 250 km egyben, egy embernek, na neee!
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (919)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.23 0 0 920
Ermak: a szlovák poént nem értem.

>Ja, van még egy sportszerűtlen megoldás: Lidocain kenőcs. A helyzeten nem javít, viszont a romlást sem érzed...
Lehet kapni recipe ferrum nélkül? Tulképpen miért sportszerűtlen? Nem dopping...

Exit: nekem igazából tetszik és érdekes, csak tényleg bivaly gép meg vonal kell hozzá, mint webmester nem értek egyet a szerkesztési módjával, de a tartalom jó.
Igen, láttam a tortúrát rajta, közben a hegyibiciklis mpegeket akartam letölteni, és 3-4-szer szállt el az egész. Jó, ebben a necckép is ludas, nem a memóriakezelés világbajnoka.

>Ezek után az enyém nem került föl (hüpp-hüpp) - viszont azt hittem, a többiektől kért engedélyt. No de mailbombát küldeni sohase késő... :-)))
Egyébként az origo Fórumán pl. egyértelműen rögzítik, hogy tilos az írások kereskedelmi célú felhasználása.

Ez kereskedelmi?
Én szívesen feltenném a tiedet is! Bolond, aki pont azt hagyja ki!

Mindenkinek: akinek a hozzászólása a túrabeszámolóknál a Kinizsi mások beszámolói rovatban fel van tüntetve (remélem, nem maradt ki fontos, de még átlapozom egyszer), nos, ezeket a hozzászólásokat szívesen átvenném, ha hozzájárultok.

Előzmény: Ermak (913)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.23 0 0 919
outcyber:
Az én személyes tragédiám, hogy a Tortúrát nem halasztják el a kedvemért. :=( Volna ugye még a Balaton 50, de mi az egy embernek, aki Tortúrára edzette a lelkét?
Augusztusban 3 egymást követő hétvégén is lesz százas túra, csinálunk mesterhármast? :-)
Előzmény: outcyber (912)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.23 0 0 918
Pataporc: A padon ülök ! Ez egy tavalyi kép amikor hajnalban a tatai vonatmegállóban ülünk és várjuk melyik az a vonat amelyik végre hajlandó lesz megállni, és nem csak 150km/h-val átvágtatni Tóvároskerten :-))
Kérdés: melyik vagyok én abból a pár emberből ? Amúgy Neked tudnod kéne, hiszen 1999-ben...(de erről bár írtunk...)
pataporc Creative Commons License 2000.06.23 0 0 917
Azt hiszem, a hoseg kiirtotta az agyam egy reszet.
Nem Ermaknak szolt a kerdes, hanem AV-nak, es arra vonatkozott, hogy melyik foton lathato o.
A 20 literes zsak pont jo, tekintve, hogy mindenem kicsike. Kicsi szendvics, kicsi valtocipo (37), kicsi palack. Anno nagyon dohogtam, hogy az en 37-es bakancsom ugyanannyiba kerult, mint a haverom 44-ese. Fele anyagkoltseg!!
Előzmény: pataporc (914)
Ermak Creative Commons License 2000.06.23 0 0 916
Utolsó tipp dörzsölésre:

Korábban már írtam, hogy egy túrán (Téry 75, egyszeri rendezés, és én ott voltam, bizony!) a hibás gatyaválasztás hasonló gondot eredményezett, ami a kérdéses ruhadarab levétele után megszűnt.

Ha ez sem segít, akkor ennyivel torosabb lesz a túrád.

Ja, van még egy sportszerűtlen megoldás: Lidocain kenőcs. A helyzeten nem javít, viszont a romlást sem érzed...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (911)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.23 0 0 915
:-)))))
Nagylányos vigyor abszolválva. :-)
Előzmény: pataporc (914)
pataporc Creative Commons License 2000.06.23 0 0 914
Becs, Ermaknak szolt. Ez a sietseg atka...
SK: Kozlesi engedely megadva. Teccik a lap!!
Előzmény: altvizsla (909)
Ermak Creative Commons License 2000.06.23 0 0 913
Az SK-H/ß0.99 TETSZIK!!!

Node, tegnap megdicsértek, hogy jó kritikus vagyok, úgyhogy megjegyzés nélkül azért nem hagyom: illendőbb lett volna egy szlovákiai szerverre felpakolni... ;-))

exit.index.hu - áldás vagy átok?:
1. Láttad a Tortúra-cikket és honlapot?

2. Én levelezgettem az exites cyberx-szel (emlékeztek, beszámolót kért a K100-ról), és azt írtam, hogy nekem a topicban megjelenten kívül nincs kedvem beszámolót írni, de szerintem használja nyugodtan az írásainkat, egyben felhatalmaztam, hogy az enyémet nyugodtan közölheti.

Ezek után az enyém nem került föl (hüpp-hüpp) - viszont azt hittem, a többiektől kért engedélyt. No de mailbombát küldeni sohase késő... :-)))
Egyébként az origo Fórumán pl. egyértelműen rögzítik, hogy tilos az írások kereskedelmi célú felhasználása.

outcyber Creative Commons License 2000.06.23 0 0 912
Így nekivágsz a Tortúrának?

Személyes tragédiám, hogy ezen a hétvégen nem érek rá, a jövő hét végén viszont abszolút semmi programom, akkor meg nem lesz túra. :-(
Azt hiszem célszerű lenne valamelyik hosszabb nyári túra éjszakai részét bejárnom.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (911)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.23 0 0 911
Pataporc! Ritkán jössz, és nem követed az elmaradásodat. :-)
Légy szíves, nézd meg a 866-ot és a 885-öt (is).

Kenőcsök: a patikába nem jutottam el, csak ma délelőtt. A Reparon, amit AV írt, nekem is megfordult a fejemben, ha hátsóra jó, combra miért ne? (Ugyanilyen gondolatmenettel mentette meg a háborúban egy tiszt a gyomorvérzéses katonája életét, amikor lenyelette vele a borotválkozáshoz használt timsót, mert az is vérzéscsillapításra való. Nyert.) Hasonló gondolattal jött be a borotválkozás utáni krém. Továbbá a hintőporra is gondoltam, és a szarvasfőzet is jó ötletnek tűnt Ermaktól. Így aztán ezt a négyet kétségbeesetten kevergettem egész nap. :-))) Eddig semmi látványos eredmény. Most kezdtem a Neogranormont, majd beszámolok. Legvégső esetben ugye van még az orvos is, de annak lassú az átfutási ideje, és nem a túráimhoz igazítja a kezelést.

Ermak Creative Commons License 2000.06.23 0 0 910
Az Altonak több előnye is van:

1. Magyar.
2. Nemcsak magyar, de ráadásul az egyik alapító egy iskolatársam tesója. (No, _annyira_ azért nem ismerem őket, még én se kértem tőlük sose kedvezményt.
3. Pati! A cuccod (szendvicstorony & tsai) elfér egy 20 literes zsákban?Az enyém úgy 30-35, ez mondjuk kényelmesen elég, de azért sok üres hely nem maradt.

Előzmény: pataporc (908)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.23 0 0 909
Pataporc: Szerintem nem jó helyen nézelődöl, vagy én nem értem mit írsz...
Ermak: Csak a páternoszter stimmel, itt nincs automata a földszinten. Sajnálom hogy nem tudok neked bemutatkozni :-)) Valószínű mégsem 1 helyen dolgozunk...
pataporc Creative Commons License 2000.06.23 0 0 908
Bekapcsolodom a reklamkampanyba: Alpamayo 20 az Altotol. Tokeletes!
AV: Melyik vagy te?
Előzmény: altvizsla (906)
Ermak Creative Commons License 2000.06.23 0 0 907
Hát igen, vannak ilyen rejtélyek.

Még a 851-hez kapcsolódva: ha tudod, hogy milyen automata van a földszinten a páternoszter előtt, akkor egy helyen dolgozunk (bár a képeken nem látok ismerőst).

Előzmény: altvizsla (906)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.23 0 0 906
Ermak: Szerintem nem a hátizsákkal van gond. Nekem az előző zsák is kidörzsölte a hátam a nyári melegben, de akkor se minden túrán. Hogy miért nem mindegyiken arra nem jöttem rá. 2 éve vettem egy normális hátizsákot (Lynx), de az is ki tudja dörzsölni a hátam, hiszen valahol csak érintkezik a háttal minden hátizsák ! Csak a hát közepén való kidörzsöléssel lehet nálam gond a túrákon. Idén a Kiscell 60 után vettem reparont, és tökéletesen bevált !
Megnéztem az EXIT-en a Kinizsiről írtakat, és a fényképeket, és jé: az egyiken ott vagyok !!!
Pucros Mackó: Nagyon tetszettek a honlapodon a Kinizsiről készült fényképek !!! Legalább téged már képről ismerlek.
Ermak Creative Commons License 2000.06.23 0 0 905
Kezd az a meggyőződésem lenni, hogy a dörzsölés _megelőzésére_ a legtöbb zsíros kenőcs egyformán alkalmas. A már kialakult horzsolások _gyógyítására_ már szűkebb a választék, én változatlanul a Neogranormont javaslom.

Hátizsák-gond: ha hátközépen vagy vállnál dörzsöl, szerintem érdemes elgondolkodnod egy új hátizsák beszerzésén. Nekem a hátizsák 'gumitalpával' (nedves terepen is nyugodtan lerakható) gyűlt meg a bajom: a hátam alját kezdte dörzsölni, pólón keresztül. A derekamra kötöttem az inget, és megoldódótt a gond. Egyébként szuper volt: nincsen haspántja, mégsem 'lengedezett' kocogás közben sem. Ez itt a reklám helye: Jansport márkájú.

Előzmény: altvizsla (900)
Gödény Creative Commons License 2000.06.23 0 0 904
> Remélem, Gödény, hogy más ismert helyekről is elérhető lesz.
Lassú munkához idő kell - de valamikor erre is sor fog kerülni. Addig hízlald csak, mintha koca lenne.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (901)
Szimba Creative Commons License 2000.06.22 0 0 903
Hali!

Olvasható és olvasni is fogom!

Üdv

Szimba

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (901)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.22 0 0 902
Bocs az ordító betűméretért, eggyel nagyobbra sikerült, mint szántam.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (901)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.22 0 0 901
Tehát akkor, mélyen tisztelt TaToTúTák!

Aki kíváncsi a rövidítés jelentésére, és még más teljesítménytúrázással kapcsolatos dolgokra is, annak örömmel ajánlom a Sánta Kutya-honlap 0.99 public béta verzióját!

http://emil.alarmix.org/sksk

Véleményeket is várok. Olvasható ezzel a háttérrel? Félek, hogy keresnem kell egy világosabbat.

A későbbiek során, ha balga módon nem tettél könyvjelzőt az oldalamra, kattints a nevem mellett az adatok linkre. Remélem, Gödény, hogy más ismert helyekről is elérhető lesz. :-)))

SK s.k.

altvizsla Creative Commons License 2000.06.22 0 0 900
Nekem a REPARON kenőcs vált be. A legfőbb bajom hogy nyáron a hátamat dörzsöli ki a hátizsák. A Kinizsin 25km-ként bekentem a hátamat, és (sánta)kutya baja sem lett, úgyhogy bevált !!!
Ermak Creative Commons License 2000.06.22 0 0 899
>S.O.S.! Kinek van valami gyors és tuti módszere kidörzsölt, kimart combhajlat kezelésére? Így nem mehetek szombaton túrázni.

Tuti módszerem nincs, de tapasztalatom és tippem van. (Vigyázat! Húsba vágó... izé, HUSZ-ba illő részletek következnek!)

Szóval én a K100 előtt _bóraxos popsikenőcsöt_ alkalmaztam azon a környéken, amire a név is utal. Korábban az izzadás már járt itt kényelmetlen következményekkel, most semmi gond nem volt. Ez el is várható ettől a krémtől, elvégre a pelusban uralkodó meleg, párás klíma következményeinek kiküszöbölésére találták ki.

Igen ám, de a combok között, ahol az alsónadrág (vagy rosszu megválasztott nadrág) okozhat dörzsölést, megfeledkeztem erről. Péliföldszentkereszt után jelentkeztek az első tünetek, de a Richtofit megoldotta a gondot (Ben Gay-pártiak, ezt csináljátok utánam!), és minimális károsodással érkeztem be Szárligetre, azt is leginkább azért, mert Somlyóváron a rövidnadrágra húztam rá a hosszút.

További tapasztalat, hogy ha a baba popsija erősen bepirosodik, akkor jó hatású a Neogranormon kenőcs, és én is eredményesen használom kisebb hámsérülésekre.

Szóval javaslatom a következő:

Naponta-1 2-szer Neogranormon, esetleg gézlappal lefedve (jobban szellőzik, mint a gyorstapasz), az Esemény előtt pedig bóraxos popsikenőcs. Utóbbi receptre valami egészen nevetséges összegbe kerül, de anélkül sem egetverő az ára. Ja, mint tudjuk, a szarvasfaggyú szintén jó dörzsölésre.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (896)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.22 0 0 898
Mivel Pataporc örökbecsű művében egy béka is szerepel, felhívom a figyelmet a Békás versek topicra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!