Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4291

"HA világvégére készülsz, miért nem élelmiszert és üzemanyagot halmozol fel?"

 

Mennyi kaját tudsz tartalékolni ? Mondjuk 2 hétre való konzervet ?

Mennyi üzemanyagot ? Kicsit nehéz tárolni.

 

"Vesztegetni is jobb egy kiló kolbásszal mint egy aranytömbbel, főleg a bekerülési értéket tekintve."

 

Egy kiló kolbásszal csak eléggé picike nacsálnyikot lehet megvesztegetni.

Előzmény: asztalosgabor (4287)
AgAu Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4290

Naox: Köszönöm a tippet!

 

Kifejezetten vésztartalékról van szó, nem érdekel semmilyen kockázati befektetés. Sem részvény, sem papírarany, mivel még kitörölni sem tudom velük, ha nagy gáz van. Nem értem miért lenne rossz fizikai aranyba fektetni. Ha az elmúlt évezredek során érték maradt, akkor szerintem menedéknek jó, ha másra nem is.

Persze lehet vagdalkózni, hogy nézzem már meg mi volt 1979-ben az arany árfolyamával és mennyire kísértetiesen hasonló ma a helyzet. Nem szeretnék itt armageddont vizionálni, de azt gondolom erre az esetre még mindig a fizikai arany a legjobb választás. Sokkal jobb, mintha kolbászt kezdenék el felhalmozni :)

Ha földed van, azt is el tudják tőled venni, mint ahogy számtalan esetben meg is történt a törnénelem során (akár állami szinten is).

Egyébként akit érdekel: Az Arteus MLM rendszerben működő cég, így innentől nem túl bizalomgerjesztő... pláne azok után, amit az Emgoldex-ről is lehet olvasni a neten.

norbertkiller Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4289

:) na ez a tipikus reakció. Jelezd kérlek, ha tévednék, de én sehol nem írtam, hogy én bármire is készülnék. Csak megjegyeztem, hogy bár itt is többedszer jelentkezik az ilyen félelmektől vezérelt vásárlási szándék, a tipikus kocka befektető ezek ellenére még mindig képtelen megemészteni a jelenséget.

A kolbász nálam amúgy sem játszana, vega vagyok :)

 

Előzmény: asztalosgabor (4287)
norbertkiller Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4288

A szublimáló bit-ek helyett drámaibb a kályhában elégetés, de a végeredmény szempontjából egál :)

Előzmény: balacy (4286)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4287

OFF

 

HA világvégére készülsz, miért nem élelmiszert és üzemanyagot halmozol fel? Vesztegetni is jobb egy kiló kolbásszal mint egy aranytömbbel, főleg a bekerülési értéket tekintve.

Előzmény: norbertkiller (4285)
balacy Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4286

Csak megjegyzem, hogy a részvényeket már tüzelésre sem lehet használni,ha kitör az armegeddon, mert dematerializáltak :)

Előzmény: norbertkiller (4285)
norbertkiller Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4285

Amit te írsz, az a profitról szól, amire meg neki van szüksége az a biztonság. Ahogy itt évek óta olvasgatom a hozzászólásokat, vannak olyanok (befektetők), akiknek felfoghatatlan igény a tényleges védőhátló megléte. Ez az a szempont, ahol az ember letojja az árfolyamokat, ami max a vásárlás időpontja szempontjából érdekes. Megveszed, "elásod a kertben" és majd ha már az összes részvényedet elégetted a kályhában, na akkor fogod a fizikait krumplira cserélni, kinyittatni a sorompót a határon menekülés közben. Bármilyen hihetetlen, ez is létező jelenség és az esélye jelenleg nem a nullához konvergál.

Előzmény: Törölt nick (4283)
naox Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4284

Ha ausztriát választod, akkor proaurum (http://www.proaurum.at), ill. sok bank, pl. a Raiffeisen is árul bizonyos fiókjaiban aranyat.

Előzmény: AgAu (4282)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4283

Ne vegyél aranyat, nézd meg a grafikonját, a XAU/USD-t és rájösz, hogy ez is egy ugyanolyan eszköz, mint a kukorica, olaj, napraforgó stb. Itt is pár perc alatt 60-70$-al változik az árfolyam, fizikai aranyba sose fektess!

A jó vétel a gyógyszeripari részvény, élelmiszeripari, stb.

Előzmény: AgAu (4282)
AgAu Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4282

Sziasztok!

 

Van egy kis megtakarításom, amit kifejezetten a jövőbeni biztonsági tartalék mivolta miatt nemesfbémbe szeretnék konvertálni.

A témában való járatlanságom eleve óvatosságra intett, s itt is több oldalt visszaolvasván sok tanulságot leszűrtem az elkapkodott és meggondolatlan vásárlásokról.

Mivel ez bizalmi kérdés, ezért az ismerettségi körömben is csak olyan embertől kértem eddig véleményt, akiben megbízhatok.

Az általatok korrektnek ítélt magyar cégeket mindenképpen fel fogom keresni. Azonban a másoktók eddig összeszedett infók alapján azt a képet kaptam, hogy megérheti Ausztriában is vásárolni, mert ott diszkrétebb az adatkezelés.

A google-ben erre a dologra rákeresve az Ögüssa és az Arteus weblapjai jönnek fel. Visszakeresvén a fórumban az Ögüssáról írtátok, hogy bár kedvező a tömb ára, mégsem ajánlott, mert kevésbé elfogadott a piacon. Az utóbbi cégről pedig semmi infó nincsen.

Nagyon megköszönném, ha segítenétek, hogy jó döntést hozhassak!

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4281

Hú, jól elírtam, természetesen az aranyközpontnál!

Előzmény: balacy (4279)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.08 0 0 4280

Sziasztok!

Hogy milyen az átlagos magyar trader?Készítettünk egy felmérést azon emberek között, akik feliratkoztak az ingyenes hír- és elemző csoportunkba (BPForexGoogle Csoport), hogy megtudjuk:

http://tomegtozsde.blog.hu/2012/08/22/milyen_az_atlagos_magyar_trader

Szeptemberre akciót hirdettünk, hogy a jól kifejezett igényekre választ adjunk:lecsökkentettük a számlanyitási minimumot 1500€-ról 500€-ra. Ebben a hónapban ingyenes heti iránytű szolgáltatásunk mellett megmutatjuk azt a trend kereskedési módszerünket, amivel időt spórolhattok magatoknak.

További részletek itt:

http://www.youtube.com/watch?v=j7vfoTXKN3k&feature=player_embedded

és itt:

http://www.bpforex.hu/hu/oktatas/szeptemberi_akcio

 

balacy Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4279

az aranypiacnál eluszott a tartalék?

Előzmény: hitel nélküli (4271)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4278

Nem sokaig orulhettel: $1728

Előzmény: W_B (4274)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4277
Előzmény: W_B (4276)
W_B Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4276

Olyan grafikont tegyél fel, amin a válság előtti időszak is ábrázolva van.

Előzmény: BlackVoid2 (4275)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4275

Van nekem is pár jó grafikonom:

 

 

A fekete: FED + EKB mérleg. Van esély, hogy ez csökkenni fog a közeljövőben?

 

 

 

 

Előzmény: zocso (4272)
W_B Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4274

Aztán szépen vissza is ment 1700 alá.

Előzmény: BlackVoid2 (4268)
_Zoltan Creative Commons License 2012.09.06 0 0 4273

Talán itt is található némi hasznos információ:

http://www.tothandras.hu/blog/index/2012-08-14/portfolio-lottootoshoz/

 

1. Befektetési arany

Az arany nem igazi befektetés – inkább biztosítás. Ha az egész világ összedől, és Mel Gibson furikázik motorján a Budapest helyén elterülő posztapokaliptikus sivatagban – na, ekkor jól jön végső biztosítékként némi arany. Bármilyen valószínűtlenül hangzik is, ennek is van realitása. Akiknek a nagy- és dédszülei nem meséltek volna ilyen időkről, az sürgősen olvasson el valamilyen átfogóbb könyvet Magyarország 20. századi történelméről. Merthogy bizony 3-4 olyan időszak is volt ebben a száz évben, amikor az aranyon kívül nem nagyon működött semmi.

 

Előzmény: zocso (4272)
zocso Creative Commons License 2012.09.06 0 0 4272

Venni vagy nem venni? Ez itt a kérdés!

 

Mielőtt döntesz, olvasd el ezt is:

http://kiszamolo.hu/aranyar-venni-kell-most-vagy-eladni/

 

Különösen jól nézd meg a grafikont, és gondolkozz el!

Előzmény: BlackVoid2 (4270)
hitel nélküli Creative Commons License 2012.09.06 0 0 4271

Nem rossz ár!

Havernak tényleg jó megérzése volt, hogy venni kell!

Csak nem az aranypiacnál kellett volna megrendelni a fél kilós aranytartalékot, mert így még azelőtt elúszott a "tartalék", hogy megkapta volna...

Előzmény: BlackVoid2 (4268)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 4270

EUR-ban új csúcs közelében vagyunk, €1357 a csúcs, ma már volt €1355.

HUF-ban még várni kell, mert az előző HUF csúcs pont 300 Ft feletti € árfolyam mellett lett beállítva.

 

Előzmény: chinai balos (4269)
chinai balos Creative Commons License 2012.09.06 0 0 4269

ezt már szeretem... :-D

Előzmény: BlackVoid2 (4268)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 4268

$1700 !

:D

BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 4267
asztalosgabor Creative Commons License 2012.09.03 0 0 4266

a cég székhelye:

 

Gergely Győző utca 3. a. ép. fszt. 1.

 

gugli a barátod jeligére javaslom mindenki keressen rá.

Előzmény: Duz (4265)
Duz Creative Commons License 2012.09.03 0 0 4265

 

Kedves Zsuszik! Nagyon remélem, hogy a párod is sikerrel fog ezzel, a kevésbé sikeres céggel járni. Tehát, csak drukkolni tudok minden várakozó embernek, hogy valaki  ténylegesen kárpótolja őket. Nekem szerencsére nem volt hozzájuk sok közöm, csak annyi, hogy megnéztem, nem volt szimpatikus, nem ajánlotta senki, így nem lett közöttünk üzleti kapcsolat, szerencsére. Viszont, akiket több barátom ajánlására választottam, azokkal teljesen meg vagyok elégedve és az ismerősi körömből, további három ember, úgyszintén. Idén már négyszer vásároltam tőlük és egyszer adtam el, mindig időben szállítottak és utaltak, minden gördülékenyen ment. Ők az ezust-arany- honlapon található cég (ezust-arany.hu) . Nagyon szimpatikus az ügyvezetőjük, nekem ez is fontos - bár ezzel is biztos vissza lehet élni, de eddig minden stimmelt. Nekem nagyon fontos, hogy többen ajánljanak egy céget. Ezen a szinten nem hiszek az olcsóságban, szeretem a tisztességes versenyt, a tőzsdei ár alatt értékesíteni, pedig nem az - és még most is van erre példa. Nekem azzal sincs semmi bajom, hogy előre kell utalni, sok iparágban ez a bevett szokás, mert ha megtaláltam a PARTNERT, akkor ott bizalom van. Aki nem az árat tolja lefelé, annak lesz haszna, így biztos meg tud majd belőle élni és valószínűleg hosszabb távon tervez, nem arra megy, hogy a versenytársakat kiiktassa és arra sem, hogy esetleg az ügyfeleit megkárosítsa. Közhely, de olcsó húsnak sajnos néha híg a leve. Tehát mindenkinél ott a döntés, hogy kire bízza a pénzét. Én választottam és fogok is nem dömpingárast, de számomra eddig bevált céget.  Sok sikert Mindenkinek!

Előzmény: zsuszik (4263)
balacy Creative Commons License 2012.09.03 0 0 4264
zsuszik Creative Commons License 2012.09.01 0 0 4263

Csak most tudok válaszolni,elnézést.

Szóval :a félreértések tisztázására , én még megkaptam a megrendelt aranyat az Aranyközponttól tavasszal ,de a párom juniusban befizetett pénze "bentragadt". Tegnap személyesen találkozott ezügyben Sípos Úrral egy presszóban,hosszasan elbeszélgettek és igéretet kapott a kártalanításra (teljesíteni fogja az elmaradt megrendeléseket),továbbra is szeretné ezt a céget üzemeltetni, "sajnos,sokat rontottak a cége renoméján az internetes kalandorok" és további türelmet kért.

............

 

Előzmény: hitel nélküli (4144)
balacy Creative Commons License 2012.09.01 0 0 4262

Érdekes cikk, érdekes megközelítés.

Előzmény: BlackVoid2 (4261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!