Keresés

Részletes keresés

cs-marcsi Creative Commons License 2006.01.05 0 0 82

Sziasztok, ti szerencsés milánói magyarok!

 

 

Még alig két napja, hogy hazatértem abból a gyönyörű városból, de máris visszavágyom! Van valami tippeket, hogyan éri meg a legjobban kijárni hozzátok?

A szívem ugyanis ott van Abbiategrassonál!

 

Grazie: Marcsi

SZATA Creative Commons License 2006.01.03 0 0 81

Sziasztok!

 

BÚÉK mindenkinek!

 

Milyen idő van március elején Milánóban? Ekkor szeretnék menni egy hétvégére + hétfő. Szállásom elvileg lesz egy áttételes ismerősnél. Tudnátok vmi jó honlapot ajánlani amin teljeskörű leírás van a városról?

 

Köszi

 

 

em Creative Commons License 2005.12.29 0 0 80
hát, ha tutira akartok menni, a leggyorsabb megoldás ha kinéztek az interneten néhány ottani hotelt, és felhívjátok őket, hogy el lehet-e jutni hozzájuk tömegközlekedéssel bergamóból.
Előzmény: dualita (79)
dualita Creative Commons License 2005.12.29 0 0 79
Szia em!

Köszi,de nem tudunk kockáztatni, mert ha esetleg nem megy arra felé busz
akkor ugrott a telelésünk.Nekünk valami www.kellene ahol jegyet lehetne
rendelni.
em Creative Commons License 2005.12.28 0 0 78

szia!

sajna konkrétumot nem tudok, de a reptéren van turista info iroda, ott biztos tudnak segíteni!

Előzmény: dualita (77)
dualita Creative Commons License 2005.12.28 0 0 77
Sziasztok!

Légyszi,segítsetek hogyan tudnánk eljutni a Bergamoi reptérről Peioba. Belföldi buszjáratot szeretnénk találni, de ez idáig még nem sikerült. Más megoldás is érdekelne. Légyszi javasoljatok valamit, nagyon sűrgős lenne.
em Creative Commons License 2005.12.25 0 0 76

szia!

ha 3 napra mentek, a como-i tó is bekerülhet a programotokba!

Előzmény: kathy (75)
kathy Creative Commons License 2005.12.25 0 0 75

Szia Korutazo!

 

Koszonom a tippet es a fotokat, a Dom, peeersze. Mondjuk vasarolgatni nem szeretek. Es ejszaka se hagynam ki... De sarkat5 kicsit elkampicsoritott (Neked is koszonom az infot :-) Az iparvarosokat nem szeretem...). Nem baj, azert kitalalunk valamit, vegulis nem lesz olyan hosszu az a majdnem 3 nap. A Kedvesem is szivesen ment volna meccsre, nagy focirajongo, de sajnos par oraval lekessuk (nem tudunk elindulni szombaton, es vasarnap haromkor van a meccs -  a repcsi meg fel haromkor szall le).
Azt hallottam, hogy Bergamo is szep hely, ugyis oda repulunk - lehet, hogy az egyik ejszakat ott toltjuk el.

 

Udv

Előzmény: korutazo (73)
sarkat5 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 74

Mi egy focihétvégét töltöttünk Milánóban tavalyelőtt. 3 napig voltunk ott.

Lehet, hogy "ünneprontok" ezzel itt a topicban, de sajna nekem nem jött be. A meccs (Inter-Juve 80 ezer nézővel) hatalmas élmény volt és nagyon tetszett a dóm is, de ezen kívül semmi érdemlegeset nem találtam Milánóban.

Szeretünk mindent megnézni, jól fel is készültünk, mégis csak az jött le Milánóról, hogy egy jellegtelen iparváros. :-(

Előzmény: kathy (71)
korutazo Creative Commons License 2005.12.21 0 0 73

hello kathy,
talán egy két tippet tudok mondani neked, igaz csak egy napot voltunk Milánóban.
A Dóm alapértelmezett, de hatalmas élmény volt felmásznia tetejére és onnan látni a Dómot és a várost. Éjjel, kivilágítva sem szabad kihagyni.











 
Ha Dóm bejáratával szemben állsz, akkor tőle jobbra nyílik egy fedett bevásárló "utca", amin keresztül el lehet jutni a Scalahoz és Leonardo szobrához. Útközben több híres, neves üzlettel találkozol, bármelyikbe be lehet menni, nem néznek ki és  kézbe lehet venni a több 100, vagy akár 1000€-ba kerülő táskákat... stb.-t.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mi csak a Metrót használtuk, jegyet a bejáratnál lévő újságosnál vettünk, mert kértünk a jegykiadó automatánál helyi lakostól segítséget, de ő sem igazodott ki rajta.

 

Előzmény: kathy (71)
klarianyu Creative Commons License 2005.12.20 0 0 72
Sziasztok!

Segítséget kérnék Tőletek.

Én a Magyar Mahjong Szövetség dunaújvárosi klubjának vezetője vagyok. Egy éve játszuk ezt az ősi kínai játékot. Rendszeresen járunk külföldi versenyekre tapasztalatszerzés céljából, hiszen Magyarországon nagyon kevesen vagyunk (kb. 30-an).
Január 29-én szeretnénk résztvenni az olasz szövetség versenyén. Saját autóinkkal megyünk, nevezési díjat fizetünk és hát enni is kell.
Olcsó, nagyon olcsó szállást keresünk egy vagy két éjszakára 8 főnek.
Tudtok -e valamit ajánlani? Esetleg az ott élők befogadnának -e minket hálózsákkal?
Valamennyien normális felnőttek vagyunk, szobatiszták és kulturáltak. :-)

Rólunk és hobbbinkról infók: www.mahjong.hu weboldalon.

köszi: Klári
kathy Creative Commons License 2005.12.19 0 0 71

Sziasztok!

Jo dolog, hogy egy csomo infot meg lehet tudni a topikbol, erdemes volt elolvasni. Viszont engem az is erdekelne, hogy milyen ez a varos, mit erdemes ott csinalni, milyen hangulata van, stb. Bar ugyis meglatom februarban :-). De azert erdekelne, mit gondoltok rola Ti, akik mar jartatok ott.

em Creative Commons License 2005.12.13 0 0 70
szia! néhány hozzászólást olvass vissza, szinte minden kérdésedre itt a válasz:))
Előzmény: taki1975 (69)
taki1975 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 69
Sziasztok! Aki tud nekem segíteni Milanorol barmit azt megköszönném! Jegyem szallasom mar van. Bergamo airportrol hogy lehet bejutni a központba?, mennyiért?, napijegy van-e?, milyen a közlekedés? Meccsre megyünk és ha valaki tudja hogy közelíthető meg a San Siro? Köszi előre is!
repjegy Creative Commons License 2005.11.28 0 0 68

Sziasztok!

 

 

Eladó kettő db oda-vissza útra szóló repjegyre feljogosító
Wizz voucher,amely egyenként 2 személyre érvényes.
Budapesti indulással,a Wizz Air téli útvonal-hálózatának

bármely téli célállomására érvényes.
Felhasználható 2006.március 31-ig.Akit érdekel a dolog,a

részletekért írjon az onlinelicitalas@freemail.hu címre.Ára

5000FT/db.A voucher csak a repjegyekre vonatkozik,az

illetékekre,kerozinpótlékra,egyéb költségekre nem.
Ez azoknak éri meg,akik relatív rövid időn belül utaznának...
   

darilh1978 Creative Commons License 2005.11.26 0 0 67
Ha meg aktualis!
Hotel Losanna
En 5 ejszakat toltottem ott 1 eve, korrekt kis hotel!
Nincs a varos kellos kozepen, de a kozlekedes nagyon jo onnan!
A Centrale kornyeken sem dragak a szallasok, de az eleg gaaaz hely!
Ha egyeb info is kell, irj, par honapig eltem is Milanoban...Annyira beleszerettem tavaly, hogy iden visszamentem oda lakni!!! :))
Előzmény: szozso33 (42)
csicsi2 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 66

Hello.Végül is van a jegyen dátum,de az a dátum amikor vettük.Szerintem nincsen idöhöz kötve éppen azért mert oda -vissza szól.Szerintem!!!!

korutazo Creative Commons License 2005.11.16 0 0 65

sziasztok,

 

nyáron voltunk Milánóban, igaz csak egy éjszakát.

Itthonról az ItaliaTour utazási irodánál foglaltuk, velük már többször is utaztunk Olaszországba, kedvező a tapasztalatunk. A Hotel ahol voltunk, az ára szinte megegyezett az Octopustravel (másik pozitiv tapasztalat) áraival. Ezenkívül sok kérdésemre adtak felvilágosítást.

 

Echo Zulu Creative Commons License 2005.11.15 0 0 64

Hááát lehet h érdekelne.... Más nevében írok, nem nekem kéne hanem rokonnak, aki nemsokára (---> februárban) szintén repcsivel megy Milánóba (Bergámóba).

Kérdésem: a jegy nincs dátumhoz kötve, vagy hogy valameddig fel kell használni?

De nem ígérhetek semmit - beszélek rokonommal, aztán majd jelentkezem, ha...:-)

E.Z.

Előzmény: csicsi2 (63)
csicsi2 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 63

Hello mindenkinek.A mult honapban voltam a párommal milánoban,fapadossal utaztunk és megmaradt egy oda-vissza buszjegyem Bergamo-bol - Milánóba.Ha valakit érdekel megbeszélhetjük.24 euro,de velem lehet beszélni!

em Creative Commons License 2005.11.12 0 0 62
ügyes volt:)))
Előzmény: hobe (61)
hobe Creative Commons License 2005.11.12 0 0 61
Szeptember vegen az egyik kollegam megnezte jegyfoglalas nelkul! Nagyon koran reggel ment (nem tudom hanykor, utana kene nezni) es siman bejutott, mert akkor nincs sok turista.
Előzmény: Nitta01 (44)
Pattycica Creative Commons License 2005.11.11 0 0 60
Sziasztok!!!

17én megyek Milánóba a barátaimmal, és néhány infóra lenne szükségem.
Először is: skyeurope-pal repülünk, szal Bergamóban érünk földet. Onnan hogy jutok be Milánóba? Ha jól tudom, van vmi vonat, ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy időben/euróban mennyi lenne, valamint hogy meddig visz el?
A másik kérdésem: a szállásunk a Piazzale Loreto-n talál6ó, honnan tud6nám+, hogy milyen busszal jutok el oda? (itt lát6ó a hely a C3as blokkban: ( http://citylightsnews.com/ztmit15.htm )
Aztán (nyugodtan lőjetek le:D): kb mennyibe kerülnek a buszok/metrók, mivel érdemes közlekedni? A kaja mennyire drága?
Ja és még 1 utolsó: aki esetleg kint élő magyar, +tudná mondani, hogy a Forum Assago-hoz hogy a legegyszerűbb eljutni? Koncertre megyünk, oszt el is kéne jutni oda:) ( http://citylightsnews.com/ztmit28.htm A4es blokk)

Előre is köszi a segítséget!!!

Ui: lehet, hogy a fórumot nem nagyon tudom majd olvasni, ezért naaaagyon hálás lennék, ha emailben jönne az esetleges válasz: pattycica@yahoo.co.uk vagy aniron7@freemail.hu KÖSZI!!!
Echo Zulu Creative Commons License 2005.11.11 0 0 59
Senki sem tud segíteni...? :-(
Előzmény: Echo Zulu (58)
Echo Zulu Creative Commons License 2005.11.08 0 0 58

Sziasztok!

Februárban megyek Milánóba fél évre Erasmus ösztöndíj keretében a barátnőmmel (két lány). Még nm találtunk szállást, kollégium pedig nincs. Lakást, vagy legalább egy kétágyas szobát keresünk az Università Cattolica del Sacro Cuore környékén, ha lehet, de nm ez számít végülis. Ha szobáról lenne szó, 300 eurónál többet nm nagyon szívesen fizetnénk (fejenként).

Ötlet, segítség, esetleg Ti tudtok vmit???

Köszönöm

Pirlo21 Creative Commons License 2005.11.08 0 0 57
Köszi szépen az infót és a figyelmeztetést is.
Előzmény: em (53)
Nitta01 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 56

megpróbálom majd felhívni a szállodát is ahol lakni fogunk, hátha tudnak segíteni vagy valami jó ötletük

Előzmény: em (55)
em Creative Commons License 2005.11.07 0 0 55

szerintem ott kint is érdemes megnézni, olyan helyeken, ahol turistáknak árulnak városnéző és egyéb programokat.

ott szerintem elég esélyes, hogy lehet venni még jegyet... bár nem egyszerű az biztos!

Előzmény: Nitta01 (54)
Nitta01 Creative Commons License 2005.11.07 0 0 54

Megtaláltam én is! Elég szomorú vagyok...

Szállást már foglaltam a venerén. A pályaudvar mellett.

Próbáltam itthoni utazási irodákat hívni, de nem sok sikerrel. Egy helyen lett volna, de csak akkor ha náluk foglalok szállást is.

Előzmény: em (53)
em Creative Commons License 2005.11.07 0 0 53

ésmég: ne felejts el még most jegyet foglalni az utolsó vacsora megnézésére, most még vannak jegyek márciusra.... (szeirntem már nem sokáig)

linket lásd kicsit alább.

 

Előzmény: Pirlo21 (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!