Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11893

Nézd, Janukovics NEM KERÜLHET vissza a helyére, ezt az oroszok is tényként kezelik... legfeljebb pár hétre, amíg aláír ezt-azt, ami elmaradt, esetleg kivár egy népszavazást, de ez a max. Janukovics bukott ember, szimpla politikai kártya...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11889)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11892

Ja... volt rá számos példa számos helyen... a SZU esetén is egyébként...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11890)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11891

Szerintem meg ha tőlük kérnék, simán beengednék őket... ezért azután meg se fogják próbálni kérni, max a szavazás előtti napon, amikor ugye már technikailag kivitelezhetetlen, de mutogatni jó, hogy "mi ezt is megpróbáltuk."

Ígérem, hogy ha az EBESZ mondjuk 3+ nappal a szavazás előtt kérni fogja a krími kormányzattól, és visszautasítást kap, revidiálni fogom az ezzel kapcsolatos megérzéseim...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11886)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11890

(Vagy mondjuk a Don kanyarba a magyar érdekeket...)

Előzmény: Antisystem (11888)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11889

Ez lenne a logikus. Bár sokkal durvább forgatókönyvek is elképzelhetőek. Mondjuk egy 200E-es orosz sereg élén bevonul Ukrajnába vagy valami hasonló.

 

Tényleg, hogyan kezelné Janukovics azt a helyzetet, ha mondjuk orosz segítséggel visszakerülne a hatalomba, de ennek az ára a Krím lenne. Mennyire lenne stabil a helye, hogy mondjuk nevét adta az országcsonkoláshoz?

Előzmény: Antisystem (11885)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11888

Vagy ad abszurdum a lokális gondolkodás és globális cselekvés lép a helyébe :)

Igen, ez szokott lenni a birodalmi mentalitás lényege... megy Bagdadba  "védeni Amerikát"

Sajnos nem abszurd, hanem nagyon is tipikus...

 

ÜdV

 

 

 

 

Előzmény: Artemis Entreri (11880)
Tiran-V Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11887

"Szeretem a KGB-t...

 

Putyin  jó...

 

McDonald-s nem jó...

 

Csodálatos orvosaik vannak ott a Lubljankában.......

Sokkolóval gyógyítanak...

 

Előre elvtársak'.."

Előzmény: Artemis Entreri (11883)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11886

Ezt értem, de szinte biztos vagyok benne, hogy a krími vezetés nem fogja beengedni az EBESZ-t. Akár kérik, akár pedig nem. És nem fennhatósági kérdés ez, hanem ahogy már írtam, az orosznak látszó, de valójában valószínűleg etruszk fegyveresek azonnal lebuknának. Ide a bökőt, hogy amint ezek a fegyveresek elhagyják a Krímet, az EBESZ be fog tudni jutni...és megtalálja a nagy semmit.

Előzmény: Antisystem (11884)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11885

Szerintem belengeti a lemondási hajlandóságát, feltételekhez kötve... az lenen a logikus ebben a partiban, úgy gondolom...

És persze szidja a nyugatot:)

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11883)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11884

"Nem hinném, hogy a krími vezetés azzal ismerné el Kijev fennhatóságát, hogy beengedi őket."

Szerintem meg igen. Tegyük fel, hogy én konfliktusba vagyok a szüleimmel, és erre egyszer csak megjelenik nálam valaki azzal, hogy be akar jönni szétnézni, ellenőrizni, és ő már ezt a szüleimmel letárgyalta... szerinted beengedném vagy szállna, mint a győzelmi zászló? (megsúgom, én annyira allergiás vagyok az ilyen helyzetre, hogy nálam a szekerce felkapása is befigyelne.... borítottam már fel BKV ellenőrt kezemben az ÉRVÉNYES BKV bérlettel, azért, mert követelt, elvárt és nem kért...)

Tessék jönni, kopogtatni, tőlem kérni, velem egyeztetni, és akkor jöhet, szivesen van látva... 

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11882)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11883

Állítólag holnap Janukovics valami bejelentésre készül. Tippek?

Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11882

Nem hinném, hogy a krími vezetés azzal ismerné el Kijev fennhatóságát, hogy beengedi őket. Ezzel inkább pont azt a vonalat erősítené, hogy az EBESZ és a nyugati közösség ismerje el Krímet. A probléma ott van szerintem, hogy attól félnek, lebuknak a nemorosz segédcsapatok és pont Putyin az, aki kézivezérléssel nem engedi, hogy odamenjenek.

 

 

Előzmény: Antisystem (11881)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11881

Így van, de múltkor már körberágtam ennek a bonyodalmát... az EBESZ most az ukrán felkérésnek megfelelően lép, nem egyeztetve a Krími autonom törvényhozással, így demonstrálva az európai politikai felfogást arról, hogy a Krím ukrán szuverenitás ALATT van. Ha erre a krími törvényhozás beengedi őket, az azt jelenti, hogy meghajol ez előtt, egyszerűen diplomáciailag nem teheti meg, hogy ezt tegye, mert ezzel meghajolna az ukrán ideiglenes vezetés és az EU előtt. Ők azt várják, hogy az EBESZ keresse meg a krími törvényhozást ezzel a KÉRÉSSEL, akik természetesen rábólintanak, mert a szavazásra alapvető érdekük. Ezzel viszont ugye az EU ismerné el, hogy a Krím saját szuverenitását resoektálja... csuka fogta róka fogta csuka...

Szóba jöhetne még az EBESZ tag Moszkva közvetítése...:)

Nagy stratéga Putyin:)))

 

ÜdV

 

Előzmény: Artemis Entreri (11877)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11880

Vagy ad abszurdum a lokális gondolkodás és globális cselekvés lép a helyébe :)

Előzmény: Artemis Entreri (11879)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11879

Jó kis mondás :) Itt az a gond, hogy a globális gondolkodás ki szok' maradni :)

Előzmény: Antisystem (11878)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11878

Tudod, "gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan" :)

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11876)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11877

Jó, de ehhez az EBESZ-nek be kellene jutnia, hogy személyesen is vizsgálódjon. Egészen addig, amíg ez nem tud bekövetkezni, teljes joggal tekintheti az ott tevékenykedő erőket illegitimnek és tételezheti fel róluk, hogy az ördöggel cimborálnak.

Előzmény: Antisystem (11874)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11876

Ez sem ilyen egyszerű már. A sorsközösség sajnos? már globális. Globális problémáink vannak, amikkel csak globális összefogás keretein belül tudunk megbírkózni. 

Előzmény: Antisystem (11873)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11875

Egyébként végülis innen biztos lehet keresgélni: http://www.rada.crimea.ua/en/

:)

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11872)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11874

Jó, a latin abc szerinti neten valszeg tényleg könnyebben megtalálod az előbbieket, mint az utóbbit. De ettől még létezik:)

Azt meg magam is írtam, mint valós problémát, hogy nincs tisztázva, kinek engedelmeskednek ezek a "RENDFENNTARTÓK" - ez lenne az első, amit tisztázni kellene. Ez lenne pl az EBESZ dolga, ahelyett, hogy hattyúhalált jáccnak pártosan beállva a konfliktus egyik oldalára.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11872)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11873

11829 - pl.

Én egyébként ha impériumokról beszélünk, akkor magyar vagyok, nekem ez a 10 milla ember jelenti a sorsközösséget, és az ellenséget az, aki ez ellen tesz. 

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (11870)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11872

Erre azért ne vegyél mérget. Előbb előt tudnám keríteni a prágai és a washingtoni névsort. Plusz az EU-n belül erre talán még szükség sincs. Ha engem mondjuk Prágában vegzál egy cseh rendőr, akkor felírom a számát és akár a magyar hatóságoknál is bejelenthetem. Ha meg mondjuk kimegyek a Krímbe és ott szájon vág egy ottani, felségjelzés nélküli akárki, akkor kihez megyek? A krími elküld Moszkvába, ott meg azt mondják, hogy semmi közük hozzá. Szóval, lehet, hogy az erőszakszervezetek kb. egyformán megvernek mindenhol, de az utólagos jogorvoslatra mégis több az esélyem szerintem nyugaton, mint arrafelé..

Előzmény: Antisystem (11871)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11871

Hát, szerintem a krími autonom kormányzat alá tartozó rendőri és ügyészi szervezet névsora pont annyira ismert, mint a prágai vagy a washingtoni... az már egy másik kérdés, hogy adott esetben mondanák-e, hogy "ő nem is tudott róla, ő ott se volt" - ez mondjuk egy valós veszélye a mai tisztázatlan helyzetnek. Szóval megnyugtató lenne azt tudni, hogy ezek az "orosz ajkú fegyveresek" a krími kormányzatnak engedelmeskednek... nem utolsó sorban azért is, mert akkor a genfi konvenciók alá tartozónak számítanának rögtön - jogokban is, meg kötelességekben is. Ehhez kellene pl. hogy az EBESZ kommunikálni kezdjen a krími autonóm kormányzattal...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11868)
perkelto Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11870

Tudom, hogy  te antiimperialista meggyőződésű vagy. Csak azt nem értem, hogy miért kedves neked az orosz imperializmus? 

Előzmény: Antisystem (11853)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11869

Az elmélet és a gyakorlat tudom, hogy elválik egymástól, de ha még elméletben sincs lehetőség az atrocitást elkövetőket megbüntetni, akkor ott nagyobb a baj.

Előzmény: Antisystem (11867)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11868

Jó, de ha a gondolatmenetedet követjük, akkor Krímben a parancskiadó sem vonható felelősségre, mivel annak a személye sem közismert. 

 

Előzmény: Antisystem (11867)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11867

Ez elvben tökéletesen igaz, és így van. Sajnálatos módon viszont a gyakorlat ezt nem igazolja, az életben nem hallottam arról, hogy egy rendőrnek abból kellemetlensége származott volna, amiért parancsra aktivistákat kutatott át, gyűjtött be, alkalmazott vele szemben a rendőrségi törvény bikkfanyelvén az "az ellenszegülés megtöréséhez szükséges arányos erőszakot". Sem a prágai rendőröket, sem a genovaiakat (az egy szem éles lőfegyvert használó kivételével), se a Fehér Ház lépcsőjén a háborúk ellen demonstráló tisztes családanyákat elrángató, megbilincselő amerikaiakat...

Mondjuk Prágában pár hónapra rá kitoxták a főügyészt akit felelősnek találtak a túlkapásért, amin viszont semmit nem változtatott, hogy az eljáró rendőrön volt-e azonosító jel. Mert tudod a mai "demokráciákban" az megint csak általános jellegzetesség, hogy rendőrség csapaterőben végzett akcióiért a parancsot kiadó személy az egyetemlegesen felelős, nem az adott közeg, ha azonosítható, ha nem... ezt ugye mi is nézzük 8 éve...

 

ÜdV

 

ps: az egyéni felelősség akkor merül fel csak, ha az eljáró rendőr a parancs ellenére cselekszik, túllépi a parancs kereteit... - akármelyik irányba.  

Előzmény: Artemis Entreri (11856)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11866

Hát most már tudják. 

 

Egyébként újra be akarja röffenteni a vezetés a leállított 40 db reaktort a szigetországban.

 

Előzmény: Becses Bryganti (11852)
Peter_Cs Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11865

Így már OK!

Előzmény: Antisystem (11862)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11864

Hagyd...kekeckedni akar.

Előzmény: Antisystem (11862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!